L zachte zeep Raad drong aan op spoed beheersvorm Zuid-Sloe Volgende week militaire oefeningen in Zeeland Kritiek op regering en landbouwschap Raad Kruiningen stelde gemeentebegroting-1961 vast „BEUKENHORST" VEEL VOLDOENING FLINKE MEISJES ST. NICOLAASGESCHENK F0T0HANDEL PIET VREKE Zaterdag 26 november 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 KERSTVIERING VLISSINGEN Reinigingsrechten gaan omhoog Huisvuilemmers Scholieren luisterden naar trio-Pirn Jacobs Nieuwe regeling voor ophalen van huisvuil OPERATIE „ZEEUWSE STROMEN" Raad akkoord met bouw van flats Nog geen goedkeuring van houw dertig bejaardenwoningen Wielrijder reed tegen autozwaar gewond Poppententoonstelling Kring Walcheren Z.L.M. Or an j e ver eniging jubileerde I I I I I Te DRIEBERGEN, temidden van een prachtige omgeving vol natuurschoon, is in aanbouw de verzorgingsflat gelegen aan de Hoofdweg en de Akkerweg Het gebouw bevat o.m. TWEE en DRIE KAMERFLATS Prijs: 2-KAMERFLAT f 32.000.- Prijs: 3-KAMERFLAT 40.000.- G. v. d. KUIL'S BOUW- EN AAN NEMINGSBEDRIJF N.V. KONINGIN EMMAKADE 180 DEN HAAG - TELEFOON 070 - 391892 I I I I I I GEEF HAAR OF HEM LEDENWERFACTIE C.H.U. I HUIS YERSEKE kleine advertentie* dan helpt alléén maar EEN BLIJVEND GELD VLISSINGEN. Evenals B. en W. van Vlissingen heeft ook de raad van de Scheldestad inge stemd met het besluit van Gede puteerde Staten (waaraan de mi nister zijn goedkeuring heeft ge hecht) het gehele Zuid-Sloegebied bij de gemeente Vlissingen te voe gen. Lang werd er in de raadsver gadering van gistermiddag over deze materie dan ook niet gespro ken. Slechts de heer F. G. Smit (Arbeid) drong aan op een spoedig bekend worden van de beheers vorm voor het buitendijks gedeel te. De voorzitter, mr. B. Kolff, wees er- op dat deze beheersvorm bij de autori teiten de nodige aandacht heeft. Hij hoopte dat de beslissing niet te lang op zich zou laten wachten. De burgemees ter herinnerde aan de door G. S. inge stelde communisme, welke commissie thans bezig is met het vervaardigen van een ontwerp voor dit gebied. De raad besloot aan het Comité Or ganisatie Feestelijkheden een aanvul lend subsidie te verlenen van f 1.349,90 in het kort van de door dit comité georganiseerde feestelijk heden op 30 april en 5 mei jl. Aan het Cultuurfonds werd een bedrag van 2125,11 toegevoegd, 500 min der dan aanvankelijk bedoeld was, omdat de raad op voorstel van B. en W. alsnog besloot een subsidie van f 500 te verstrekken aan het Zomer- showcomité voor het aanbrengen van kerstversiering. De in laatste instantie genomen wending vond haar oorzaak in een vlak voor de raadsvergadering bin- binnengekomen schrijven van het comi té. De Vlissingse. raad ging akkoord met een wijziging van de verordening op de heffing en invordering van reinigings rechten. Een verhoging van 25 pet. der rechten voor huisvuilemmers was het college redelijk en noodzakelijk voorge komen. De heer F. G. Smit (arbeid) meende dat het nu het psychologisch juiste ogenblik niet was om tot verho ging over te gaan. En de heer H. v. Rooyen (CHU) was bang, dat de ge meente zich hier te buitenging aan kos tenverhogende maatregelen. Wethouder W. Poppe van financiën antwoordde evenwel, dat de wijziging reeds twee jaar lang was uitgesteld. Door de laat ste prijsverhogingen was het niet ver antwoord meer de rechten zo te laten. Weest u gerust, aldus de wethouder, wij halen niet het onderste uit de zak. Een krediet van 114.730 werd ver leend ten behoeve van de bouw en in richting van een twee-klassige kleuter school aan de Meinders Hobbemalaan voor de Vereniging voor Christelijk kleuteronderwijs. De heer J. J. Kem- pe (Arbeid) zei wel zijn steun aan het voorstel te geven, maar toch te willen weten Hoe het nu stónd met de bouw van een openbare kleuterschool. Wet houder Poppe deelde hem mee, dat de plannen daarvoor reeds negen maanden in Den Haag liggen wachten op Rijks goedkeuring. Dit komt echter, omdat het hier een drie-klassige school be treft. Voor een twee-klassige kleuterschool heeft men geen Rijksgoedkeuring nodig. Gestreefd zal er nu naar worden van de openbare ook een twee-klassige school te^ maken, waardoor men onder de li miet van een ton kan blijven. De behandeling van de gemeentebe groting werd bepaald op dinsdag 20 de cember des morgens om tien uur. MIDDELBURG. In de Concert, en Gehoorzaal hebben ongeveer 2200 leerlingen van middelbare scholen geluisterd naar een schoolconcert dat onder auspiciën van de Z.V.U. werd ge geven door het bekende jazz-trio o.l.v. Pim Jacobs. Op bijzonder 'boeiende wij ze vertelde Pim Jacobs het een en an der over het wezenlijke van de jazz. Dit praatje werd geïllustreerd door het optreden van het trio, dat bestaat uit Pim Jacobs, piano, Wim Overgauw gi- aar, en Ruud Jacobs bas. Op het thema van het bekende sin terklaasversje ,,0 kom er eens kijken" maakte de jazzmusicus de jeugd dui delijk hoe een compositie ontstaat. De scholieren toonden zich zeer en thousiast. Dit kwam tot uitdrukking in een klaterend applaus. I NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Met ingang van 1 januari 1961 zal een nieu we regeling worden getroffen voor het ophalen van het huisvuil. Daarbij zal I gebruik worden gemaakt van een vuil- j nisauto met stofvrije belading en van 1 uniforms vuilnisemmers, welke door de gemeente worden beschikbaar gesteld. De tot dusver gebezigde emmers, bak ken, enz. zullen dan niet meer bruik baar zijn, omdat ze niet passen op het beladingssysteem van de vuilnisauto. Tuinafval, emballage en andere grove stoffen kunnen eveneens worden meege geven zonder in een emmer te zijn ge borgen, mits behoorlijk samengedrukt en gebundeld in een afmeting van ten hoogste 40 x 40 x 75 cm. Er zal twee maal per week huisvuil worden opge haald op nog nader bekend te maken dagen. Het reinigingsrecht, in te vorderen op aanslagbiljet, is door de gemeenteraad vastgesteld op 10,per emmer per jaar. Binnenkort zal de gemeentewerk man de ingezetenen komen vragen hoe veel emmers men wenst te ontvangen. Deze emmers blijven eigendom der ge meente en zijn genummerd. Ze worden slechts uitgereikt tegen afgifte van een getekend ontvangstbewijs. De ontvanger is aansprakelijk voor het zoekraken of beschadigen van de emmers. Een exem plaar van de voorschriften voor het ge bruik wordt bij elke emmer ingesloten. De bewoners van het Oude Dorp kun nen zich eveneens met ingang van 1 ja nuari 1961 aansluiten bij de nieuwe op haaldienst. In verband hiermede zal de stortplaats bij het Oude Dorp met in gang van 1 januari 1961 worden opgehe ven. De A.R.-kiesvereniging te Colijnsplaat hield een vergadering onder voorzitter schap van de her J. M. Contant. De heer M. Karman uit Wissenkerke hield een lezing over het onderwerp „De lachende leeuw". VLISSINGEN. - De Vlissingse gemeen teraad gaf gisteren zijn goedkeuring aan de volgende voorstellen: eervol ont slag mevr. G. M. C. Pennarts-Van de Sande als tijdelijk lerares aan de ge meentelijke industrie- en huishoud school; benoeming van de heer K. H, de Vries tot onderwijzer aan de Bou wen Ewoutschool; aankoop perceel grond in uitbreidingsplan-Plan West; aankoop panden Noordstraat 30, Vrou westraat 33, Oude Markt 25; verkoop van 42 m2 grond achter pand Joost de Moorstraat 40 aan de heer H. J. de Dreu; verkoop perceel grond aan de Hogeweg aan de heer L. v. d. Veen; verkoop drietal percelen aan de Saba- laan, de Sint Kruislaan en de Vre- denhoflaan aan de N.V. Joh. Peeman, Bouw- en Aannemingsbedrijf te Rotter dam voor de bouw van flatgebouwen; vaststelling huurautoverordening; voor schotverlening op de vergoeding wegens huur van het kleuterschoolgebouw aan de Wilhelminastraat aan het bestuur der Vereniging voor Christelijk kleuteron derwijs; noodzaak radarcursus aan de De Ruyterschool; aangaan rekening- courantovereenkomst met de Amster damse Bank N.V. voor 1961 tot een maximum van 250.000; verlenen kre diet van 900 voor het doen ontwerpen van stedebouwkundige maatregelen voor de Zandweg en naaste omgeving; aan sluiting van de oude aan de nieuwe ri oolpersleiding bij het pompstation aan de Paardenstraat en kredietverlening daartoe van 2.600; kredietverlening van 5100 voor aanschaf tel- en reken machines; bijdrage aan de Stichting In- terlocale Woningruilcentrale voor 1960; garantie rente en aflossing krediet voor bouw en uitrusting nieuw vissersvaar tuig; krediet van 11.340 voor aan schaf meubilair openbare kleuterschool ,,De Iris"; krediet 9000 voor aan schaf boekhoudmachine gemeente-ont vanger; krediet 550 voor inrichting zesde lokaal voor u.t.s.kredietverle ning voor voorbereidende maatregelen met betrekking tot de verwezenlijking van het uitbreidingsplan in onderdelen ,,Paauwenburg"; krediet 6400 voor in richting tweede werklokaal openbare kleuterschool „Het Mezennest" aan de Koestraat; kredietverlening en verkoop grond ten behoeve van het vervangen van het schakelstation aan de Dijk- straat. GOES. In de vergadering van 21 oktober 1960 besloot de raad tot het bouwen van 30 bejaardenwoningen aan de Louise de Colignylaan. Reeds toen zijn de hoge grondkosten ter sprake ge komen. Het hoofd van de provinciale directie van de volkshuisvesting heeft meegedeeld, dat het plan met deze grondkosten niet aanvaardbaar is. De gemeenteraad stond nu woensdag avond voor het feit; dat, wanneer men het huidige plan voor 30 bejaarden wo ningen wil realiseren en het betreffen de bouwvolume niet verloren gaat de vastgestelde grondprijs voor het bouw terrein verlaagd moet worden met een bedrag van 44.695 1600 per won ning). Om dan toch een sluitende grond exploitatie te behouden zullen de grond prijzen van de nog resterende bouwter reinen in dit complex zodanig verhoogd moeten worden, dat genoemd bedrag gedekt wordt. Dit is echter onmogelijk zonder een drastische wijziging aan te brengen in de gedachte verkaveling. Hierbij komen planologische en beleids kwesties aan de orde, die onmogelijk op' korte termijn beslist kunnen wor den. „Wij staan voor een dilemma", aldus de burgemeester, dr. J. W. No- teboom. De raad zag het ook zo, en aanvaardde het voorstel tot verlaging van de grondprijs. De raad ging ten slotte z.h.s. akkoord met uitbreiding van de openbare ver lichting aan de Fruitlaan en Poel weg I. KRUININGEN De gemeentebegro ting voor 1961 van Kruiningen werd door de gemeenteraad vastgesteld. Zon der zich terzake te hebben uitgespro ken wenste de heer J. Witte (vrije lijst) geacht te worden tegen de begro ting te hebben gestemd. De heer Witte verklaarde in ziin voorbeschouwingen geen kritiek op de begroting te hebben, doch wel enkele korte opmerkingen te willen plaatsen. Met betrekking tot de invoering van de vrije zaterdag voor het gemeenteperso- neel verzocht hij B. en W. een onder zoek te willen instellen. Voorts wees hij op de slechte staat van onderhoud van de Hansweertsestraatweg en op het gro te nadelige slot van de Landbouwhuis- houdschool. Ook het onderhoud van de plantsoenen zag hij voor 1961 graag ver beterd. Hij vroeg zich verder af of de tijd niet gekomen is de presentiegelden van de leden van de raad, die reeds m 1955 zijn vastgesteld op 10 gulden per vergadering, te verhogen tot 15 gul den. Gezien de grote verantwoordelijk heid van de raadsleden en de kosten, die toch ook dit lidmaatschap meebren gen, achtte hij de.ze verhoging alleszins billijk. De heer C. van Iwaarden (CH) was het met deze laatste opmerking eens. De heer J. van Ballegooijen (PvdA) merkte op, dat ofschoon, de begroting nu wel formeel sluitend is, hij daarin toch enkele belangrijke kapitaalsuitga- MIDDELBURG. In de week van 28 november tot en met 2 december zal het 813 Transportbataljon in de provincie Zeeland militaire oefenin gen houden. De manoeuvre, die de naam draagt van „Zeeuwse Stromen" staat onder leiding van de comman dant 8H Transportgroep, kolonel J. F. M. H. v. Poeteren. Het 813 Trans portbataljon, onder commando van de reserve luitenant-kolonel A. J. R. Robbers, is reeds enige weken voor herhaling onder de wapenen in de le gerplaats Budel. TELETYPE 41 41 41 41 In de ochtenduren van maandag 28 november vertrekken twee transport- compagnieën uit Budel om via Hamont, Geel en St. Niklaas en in samenwerking met het Belgische leger, in de middag uren bij Kapellebrug ons land weer binnen te komen. Zij zullen overnach ten in Axel en Sluiskil; de overige on derdelen van het bataljon gaan recht streeks naar Walcheren. Dinsdagochtend vertrekken de beide in Zeeuws-Vlaande- ren gelegen eenheden via Perkpolder en Breskens naar Walcheren en Beveland. De staf en een lichte transportcompag nie legeren zich te Aagtekerke, de ove rige compagnieën in Westkapelle, Big- gekerke en Goes. Dinsdagavond begin nen de grote transporten. De opzet van de oefening is om het rijden in colonneverband onder oorlogs omstandigheden zoveel mogelijk na te bootsen en daarom zullen de transpor ten meestentijds in de nacht plaatsvin den; overdag is het „camoufleren" ge blazen. De vier transportcompagnieën zullen zelfstandig ritten maken en vertrekken in de avonduren uit hun legeringsplaat sen om de volgende morgen vroeg weer terug te keren. Het oefengebied omvat Walcheren en de Bevelanden en strekt zich uit tot West-Brabant. Om te voorkomen dat wat bij duis ternis is bereikt overdag weer te niet wordt gedaan, zal het transportmateri aal moeten worden gecamoufleerd. Dit levert vele moeilijkheden op, maar de militaire vrachtrijders hopen dit op te lossen door de wagens voorzover moge lijk zo dicht mogelijk tegen de huizen op te stellen. Met camouflagenetten, die van dakgoten van woninen afhangen, zal het materieel worden gemaskeerd. Men doet daarbij een beroep op de wel willende houding van de bewoners. Donderdagavond 1 december vertrekt het gros van het bataljon weer naar Budel. Vrijdag zullen de kwartierma kers Zeeland verlaten. BERGEN OP ZOOM. De wielrijder W.S. uit Bergen op Zoom kwam woens dagmorgen in botsing met een auto, doordat hij een vrachtauto met aan hangwagen links inhaalde. Uit de tegen overgestelde richting kwam ook een au to, die een botsing niet meer kon ver mijden. S. reed tegen de auto die werd bestuurd door A.V. uit Bergen op Zoom, en kwam te vallen. Hij werd het nabij gelegen ziekenhuis binnengedragen, waar een hoofdwond en een kneuzing aan het been, geconstateerd werd. De fiets werd totaal vernield. St. PHILIPSLAND. De Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen afde ling St. Philipsland heeft een poppen- tentoonstelling gehouden ten bate van het uniformencomité van de muziek vereniging „Concordia". De poppen wa ren door de leden zelf aangekleed en stelden verschillende sprookjesfiguren voor. Op 15 november werd de ten toonstelling gehouden in „de Druiven tros" te St. Philipsland en op 19 novem ber in „Ons Dorpshuis" te Anna Ja cob apolder. Beide keren werden oliebol len verkocht voor het goede doel. MIDDELBURG. In een wat rumoerige vergadering van de kring Walcheren van de Z.L.M., welke gisteren in „De Vriend schap" werd gehouden, hebben de Walcherse landbouwers hun kri tiek op het beleid van de regering en het landbouwschap niet onder stoelen of banken gestoken. Mr. J. F. C. Sehlingemann, secretaris van de Z.L.M., sprak op deze vergadering over het onderwerp „Gaat de landbouw een moeilijke tijd tegemoet?" In het kort releveerde hij de tot nog toe gevoerde landbouwpolitiek. Hij was van mening dat het besluit van de minister van landbouw om de garan tieprijzen te verlagen zeer te betreuren is. „Dit was niet nodig geweest omdat alleen die produktie wordt gegarandeerd gelij-k aan de binnenlandse consumptie. Dus ligt het voor de hand dat dit nooit tot verlies van de staatskas heeft geleid", aldus de Z.L.M.-secretaris. Wat betreft het houden van een lande lijke protestvergadering was hij van me ning dat speciaal voor de kleigebieden in verband met de drukke oogstwerkzaam- heden dit niet mogelijk is, verder ge loofde hij niet direct in het succes van een dergelijke protestbijeenkomst. Mr. Sehlingemann was van oordeel dat de landbouwers naast allerlei kritiek op het beleid van de regering en het land bouwschap ook de hand in eigen boezem moeten steken. Het is een uiterste nood zaak dat wij ons bezinnen op de grote veranderingen op het platteland. Ook vereist de bedrijfsvoering en het opzetten van ons bouwplan speciale aandacht. Er zal een diepgaande studie van het gehele arbeidersvraagstuk in de landbouw moe ten worden gemaakt. Na de lezing ontstond een levendige en soms ietwat felle discussie. Aan het begin van deze vergadering deelde de voorzitter, de heer A. W. Ce- vaal uit Grijpskerke, mee, dat aan het bestuur van de polder Walcheren een verzoek is gericht de schouwdatum later te stellen. Naar aanleiding van een brief van de afdeling Nieuwland waarin deze vraagt om een stemming te houden over het voor of tegen van het landbouw schap werd meegedeeld dat op de voor jaarsvergadering de voorzitter van de Z.L.M.. ir. M. A. Geuze, hierover zal spreken. Op voorstel van de heer Meyers uit Serooskerke (W.) zullen in het vervolg de hoofdbestuursleden op de voorjaars vergadering worden gekozen. Dit zal dan gebeuren in een vrije verkiezing. De heren P. Lammert uit Biggekerke en H. J. Volkers uit Veere werden als hoofdbestuurslid herkozen. In de plaats van de heer Js. Vos uit Koudekerke werd gekozen de heer S. de Visser uit Aagte kerke. HEINKENSZAND. De Ned. Herv Mannenvereniging ,,In dienst der Kerk" kwam in dn consistoriekamer bijeen. De vergadering" stond onder voorzitterschap van ds C. J. Amesz. Het onderwerp van bespreking was: „Handelingen 8 vers 26 tot 40". Ds Amesz hield hierover een inlei- ding, waarna een levendige bespreking over dit gedeelte volgde. ven heeft gemist. Hij concludeerde daaruit, dat de begroting dus in feite niet sluitend is. Het speet hem dan ook, dat voor de riolering te Hansweert en voor een algehele bestrating van de Hansweertsestraatweg geen posten kon den worden geraamd. Wethouder E. A. E. M. Suij (K.V.P) achtte het raadzaam met het oog op de nieuwe wet op de financiële verhou ding tussen rijk en gemeenten toch zo veel mogelijk kapitaalswerken te doen uitvoeren. Hij was van mening, dat de ze wet voor de gemeente Kruiningen wel eens ongunstig kon uitvallen. Bij de artikelsgewijze behandeling ont stond een langdurig debat tussen de heer Witte en de voorzitter, burgemeester A. Schipper, over de salarissen van het personeel van gemeentewerken. De lieer Witte vond de onlangs geplaatste advertentie waarin sollicitanten wer den gevraagd voor een gemeentewerk man. misleidend. Toch was daarin dui delijk gesteld, dat alle toelagen In het bruto-salaris waren begrepen. De heer J. Griep (WD) bracht het subsidiebeleid ter sprake. Voor het eerst wordt thans een subsidie toege kend van 200.aan de mandoline vereniging „Excelsior" te Kruiningen. Deze vereniging bestaat thans bijna 20 jaar en heeft daarmede zijn be staansrecht bewezen. Alvorens de toe kenning van een subsidie te overwe gen aan de sinds enige tijd bestaan de accordeonvereniging „Polyhymnia" te Hansweert wilden B. en W. de ont wikkeling dezer vereniging nog eens af wachten. Een verzoek om subsidie van de Wandelsportvereniging „Kruinin gen" werd voor kennisgeving aange nomen. Wellicht kan hierop in de loop van 1961 nog warden teruggekomen. De gemeenterekening over 1959 werd voorlopig vastgesteld. Ook de goedkeu ring van de begroting van de instel ling voor maatschappelijke zorg voor 1961 leverde geen commentaar op. Tot onderwijzer aan de openbare ulo school te Kruiningen werd met algeme ne stemmen benoemd de heer L. van Herk, onderwijzer aan de openbare la gere school te Westerlee, gemeente Scheemda. RILLAND. De Oranjevereniging Juliana vierde haar vijfentwintigjarig bestaan, met een jubileumavond in het Dorpshuis. Voor deze avond was een voortreffelijk gezelschap uit Rotterdam overgekomen. Aan het programma werkten o.a. mede een conferencier, een goochelaar, accordeonnisten en een pia nist. Voorzitter J. A. Boot opende deze jubileumavond met een woord van wel kom tot de voorzitter van de Federa tie van Ned, Oranjeverenigingen, Kolo nel Smit, B. en W. en diverse plaat selijke verenigingen die van hun be langstelling blijk gaven. De vereniging telt nu 550 leden, waarvan ruim honderd juniorleden, terwijl er bij de start slechts 81 waren. Hierna voerde kolonel Smit het woord. Hij sprak zijn bewondering uit over de goede organisatie en het grote aantal le den. Burgemeester J. C. W. Jobse bood eveneens zijn gelukwensen aan. De heer P. van Gorsel sprak hierna namens een negental andere plaatselijke verenigin gen en overhandigde namens deze ver enigingen een enveloppe met inhoud. De Oranjevereniging van Waarde bood een voorzittershamer aan. Na al deze gelukwensen konden de aanwezigen genieten van een goed stuk je cabaret door het gezelschap Frans Vrolijk en Eddy Schuyer. Elke flat is voorzien van hal, loggia, keuken, toilet, balkamer en bergruimte. Voorzieningen zijn getroffen om een woongenot in optima forma te garanderen, zoals: elektrische koelkast in elke keuken, centrale verwarming in alle vertrekken en corridors, geruisloze elektrische liften met alle mogelijke beveiligingen, een stijlvol getoffeerde en gemeubileerde recreatiezaal, een bibliotheekruimte, een prachtig aangelegd park met terrassen, etc. Alles uitsluitend ten gerieve van de bewoners van het flatgebouw. Een mod. ingerichte dienstkeuken met bijbehorende vertrekken, kamers voor directie, personeel en logés, een centrale rijwielberging en een aantal garages completeren het geheel. INLICHTINGEN TEN KANTORE VAN en in Directiekeet bouwwerk 03438-2061 (na 19 uur telefoon 070-360157) als St. Nicolaasgeschenk EEN TROUWE VIERVOETER Benno's Hondenkwekerij St. Anna ter Muiden A 60 IEDER LID WERFT EEN LID DOET U OOK MEE Nieuwe leden en donateurs zijn van harte welkom. Aanmelden bij plaatselijke kiesvereniging of provin ciaal sekretaris, Dorus Rij kersstraat 1, Middelburg. Tel. 4272. geeft het werken onder geesteszwakke kinderen en ouderen in de STICHTING 's HEEREN LOO-LOZENOORD te ERMELO, Christelijke Inrichting voor Geesteszwakken, voor welke arbeid van 17 jaar en ouder in aanmerking komen. Salarisregeling, na aftrek van loonbelasting, A.O.W.-premie en ziekenfondspremie als volgt: le jaar 97.80 per maand 2e jaar f 110.96 per maand 3e jaar 127.57 per maand benevens vrij kost en inwoning en tweemaal per maand ver goeding van reiskosten naar huis boven 2.50 per keer. Na het behalen van het diploma Zwakzinnigenzorg, waarvoor in een driejarige kursus wordt opgeleid, wordt het salaris f 134.37 per maand, met 8 jaarlijkse verhogingen opklimmend tot 227.55 per maand, eveneens met vrij kost en inwoning. Het diploma Kinderbescherming A wordt nog afzonderlijk gehonoreerd. Bij het bereiken van de 23-jarige leeftijd volgt opname in het Pensioenfonds *5rnet recht op premievrij pensioen. Brieven te richten aan de Geneesheer-Directeur. Notaris J. C. Kram te Ka- pelle is voornemens op vrijdag 2 dec. a.s. des na middags 2 uur in Hotel „Nolet" a. d. Lepelstraat, t.v.v. de Heer Ph. Bom, publiek te verkopen: het Woonhuis a.d. Damstraat 15, groot 5 a. 80 ca. Beh. toest. B. en W. dadelijk op gebruik. Bezichtiging: zaterdag 26 nov. a.s. van 24 uur. is een FOTOTOESTEL, FLITS APPARAAT, STATIEF, FOTOALBUM, DIA VIEWERS, DIA-DOOS, DIA RAAMPJES, DIA PROJECTOR, PRO JECTIESCHERM, METAAL- EN PLASTIC FOTOLIJSTEN, MARGRIET GRAMMAFOON- PLAATJE. Nü Korte Delft 5 Middelburg Tel. 2731 Zoekt U PANTOFFELS zoekt niet verder wat geeft 't ROOVERS heeft 't OVERS SCHOENEN Wlnkd gaJctU MUIlOwl Voor St. Nicolaas: zicht- zendingen Dames- en He renhorloges, de nieuwste modellen, niet duur. 2 jaar- garantie, overal op zicht bij U thuis. J. Cijsouw, Horlo- ger, Zuidstraat 103, Westka pelle. Tel. 287. KELTUM PLEET theelepeltjes taartvorkjes moccalepeltjes theeschepjes suikerschepjes jamlepels theezeefjes lepels en vorken rompl. cassettes kortom alle denkbare arti kelen, die elke huisvrouw- graag bezit. Voor de Sint! Voor onze kleuters! Alle materialen, welke zij op school gebrui ken. P. C. Visser, Lange- viele 1, Middelburg. 10 rijlessen a 60 minuten voor 55,— in Peugeot, Opel of Daf, door erkend en gedipl. B.E.A.-instruc- teurs. Gratis geh. en gebr. Autorijschool „Adri Hamee- teman", Ravesteijnplein 19, Vlissingen. Adres voor Mid delburg: Sigarenmagazijn J. D. Koets, Segeersstraat 31. Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe het zelf. Het is een nuttige en aangena me vrijetijdsbesteding, die ontspanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het ge bied van amateurfotografie, electronica en de verzor ging van bloemen en plan ten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interessante num mer van deze maand -bij een kiosk of boekhandel. In dien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen, aan maandblad Doe Het Zelf, Postbus 955, Rotterdam met vermelding: „Voor het num mer van deze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het ,,bij"-strookje dezelf de aantekening. Attentieelke dag, tot en met 5 dec. 10 pet korting op AL onze „vrije" textielgoedereneen pracht gebaar van St. Ni colaasspeciaalzaken 't Interlockhuis Viola Lange Vonststraat 4547 Goes. Te koop gevraagd T.V.- toestel 43 cm. Brieven met prijsopgave en merk onder letter B 27. Muziek, muziek. Komt en geniet van het mooie mu ziekprogramma te geven door het Fanfarecorps EMM te Serooskerke en de Accordeonvereniging „Cre- sendo" uit Vlissingen o.l.v. Dhr. A. Joose. Op zaterdag 26 nov. in het verenigings gebouw te Serooskerke (W). Aanvang 8 uur. Entree 1. 4f Te koop nieuwe elektr. naaimachine, compleet in koffer met 15 jaar schrift, garantie 250.met zig zag 275.Overal vrijbl. op zicht. J. Cijsouw, Zuid str. 103, Westkapelle, tel.287. Te koop nieuwe automa tische zig-zag naaimachine compleet in koffer met 15 jaar schrift, fabrieksgaran tie. Stopt, borduurt, maakt knoopsgaten, zet knopen aan enz. 375.—. Overal vrijbl. op zicht. J. Cijsouw, Zuid- str.103, Westkapelle, tel.287. Verpleegster worden. On ze cugsus vangt aan op 1 januari en 1 april 1961. In lichtingen: Directrice Dia- conessenhuis, Parklaan 95 A, Eindhoven.. Autorijles m. Taunus 12 en Taunus 17 M, scooter. Autorijschool Van Zweeden, Tel. 370, Domburg. Erk. en gedipl. F.N.O.P. Thuis geh. en gebr. KREDIETEN VAN f 1800,- 3 54. op gunstig* voorwaardena zonder borg verkrijgbaar. AFLOSSING v.b. f. 25,- p. mncL Wisselende wachttijd. Vraagt schrift. Inl. bij „BRABANTA" postbus 509 BREDA Te koop nieuwe hand- naaimachine compleet in koffer, met 15 jaar schrift, fabrieksgarantie, 198. Overal vrijbl. op zicht. Zie ook onze étalage Vlasmarkt Middelburg. J. Cijsouw, Zuidstr. 103, Westkapelle, Tel. 287. Grondboringen, en bron nen voor goed drinkbaar water 10 m3 per uur ƒ800, 1 m3 per uur 500, com pleet, geen water, geen kosten. Bel op 01182-272. Algemeen handelsbureau C. J. Huissoon. - Kapelle, van der Biltlaan 1 - Telefoon 294 (01102). Inrichting, controle en bijhouden boekhouding. Behandeling Belastingzaken. Incasso's en informaties. Per brief maakt U kennis met Uw toekomstige vriend of vriendin, d.m.v. Uw corr. club m. aparte afd. v. ge loofsrichting en milieu. Br. aan de G.C.K. te Lichten voorde (nader adr. overbo dig). Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdelin.g praten. Lange Vorststraat, Goes. FA S. Birkhoff en Zn. Wij hebben steeds belang stelling voor uw overtollige boekenvoorraad. Wij kopen ook bibliotheken op. Ook op wetensch. gebied. Boek handel v. Benthem en Jut ting, Lange Delft 64, Mid delburg. Beter stencilwerk met vlottere tekeningen levert stencilinrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, 'tel. 2453, Middelburg. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een Risp-tablet je blust het wel! Wij verhuren Opeis Re kord, zonder chauffeur. Bespreek tijdig. Louisse - Middenburg N.V. Gortstraat 60-62, tel. 01180-2146, Middel burg. Voor de Sint! Voorradig alle mogelijke teken- en schildermogelijkheden. P. C. Visser, La'ngeviele 1 te Middelburg. Voor de Sint! Juist wat u zoekt! Alle Meuren, raf fia, pitriet, plastieor, touw. P. C. Visser, Langeviele 1 te Middelburg. Gezonde mensen., geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw ge zondheid. Het is het voor lichtingsblad van de Kon. Nederlandsch'e Maatschap pij tot Bevordering der Ge neeskunst. Bijna alle Ne derlandse artsen, zijn tiier- niverenigd Doktoren met een grote praktijkervaring vertellen in begrijpelijke taal, hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur Thuis be vordert Uw gezondheid en die van Uw naasten. Lees het bijzonder interessante nummer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij ki osken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 postzegels extra gefrankeerd te suren aan Maandblad Spreekuur Thuis postbus 705, Rotterdam, met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 121000 met op het „bij"-strookje dezelf de aantekening. Te koop: 4 Vaarskalveren, 5 en 7 maanden. A. Gideon- se, Noordweg 257, St. Lau rens. Te koop: Kalf vaars reke ning 10 december, vierkant stempel en gekalfde vaars. W. Wisse, Marie kerke 16, Meliskerke. Te koop: uitneembare schuurtjes en schuilhokjes. Firma Sturm Dekker, Oostkapelle. Tel. 01189-340 en 449. Te koop gevraagd: z.g.a.n. Scooter. Brieven nr. 635. Boekhandel fa. van der Peyl Souburg. -■ Te koop: 8-weekse Big gen.. Kwekkeboom-Smit, Brouwerijweg 5, Oostka pelle. Terstond gevraagd: le tractorchauffeur, alle voor komende werkzaamheden kunnende verrichten. Tevens gevraagd bietenrooiers. Gebr. Crucq, Oranjepolder Arnemuiden. ■■Te koop: Renault Dauphi- ne 1957, km. stand 39800; keuring toegestaan, nieuwe banden. Koops, Loskade 31, Middelburg. Tel. 01180-4233. -■ Te koop: 5-j. Werkpaard. M. Kodde, Lepelstraat 5, Serooskerke (W.). Gebruikte automobielen: Opel Rekord 1958, prima wa gen, Opel Rekord 1957, in prima staat. Vauxhall Victor 1958 mooie 4-deurs wagen; Vauxhall Cresta 1957, mooie auto in prima staat; Ford Taunus 15 M 1957, met ka chel en radio. Bovenstaande wagens worden onder ga rantie verkocht. Fiat 1400, 1952, koopje! Deskundig on derzoek en proefrit gaarne toegestaan. Louisse-Middel- burg n.v., Gortstraat 60-62, telefoon 01180-2146, Middel burg. B.K. Moderne Kleuren aluminium en Emaille Ta felpannen, Bakovens, Wafel ijzers, Petroleumkachels, Halier Valor P.O.D. Geld kisten 4.85 enz. F. J. van Aartsen, Pottenmarkt, Mid delburg. Te koop: Kalfkoe en kalfvaars a. d. rekening, op brengst M. 6 jaar, 7446 kg. melk, 4,08 pet. vet in 313 da gen, vierkant stempel. W. Verhage, „Prelaat", West kapelle. Te koop: 1 „Wolseley" vacuumveescheerapparaat voor aansluiting op melk machine. Enkele gebruikte mangelmolens. C. L. V. „Eiland Walcheren", Eigen- haardstraat, Middelburg. Tel. 2071, na 5 uur 4218. ■- Te koop: Pracht naaima chine, compleet in koffer, met 5 jaar schrift, garantie, 98.J. Cijsouw, Zuidstr. 103, Westkapelle. Tel. 287. m» Te koop: Zeer mooie Sin ger naaimachine met 5 jaar garantie, 65.—. J. Cijsouw, Zuidstr. 103, Westkapelle. Tel. 287. Te koop: alle soorten 2e hands bouwmaterialen, be- tontegels. Firma Sturm Dekker. Oostkapelle. Tel. 01189-340 en 449. Te koop: 7-weekse Big gen. Peper, Kloosterweg 3, Aagtekerke. In een net gezin waar de moeder is overleden met eigen zaak wordt een nette Huishoudster gevraagd. Br. onder letter B 30 bureau Z. Dagblad, Vlissingen. Juffrouw, z.z.g.g. in Chr. moederloos gezin van 2 of 3 kleine kinderen. Brieven on der A 5803 bur. Z. Dagblad te Goes. Wij hebben weer Messer- schmidt. Iets moois. Direct geïmporteerd uit Duitsland. Motorhandel J. Hoekma, 's-Gravenpolder. Tel. 359. -• Wij hebben weer een par- tij 250 c.c. B.M.W. Direct geïmporteerd uit Duitsland. Motorhandel J. Hoekma, 's-Gravenpolder. Tel. 359. huwelijk Voor goede, betrouwbare huwelijksbemiddeling, ge heim, serieus, coulant, ook iroor U het oude vertrouwde adres: KANTOOR „METROPA" MATHENESSERLAAN 458b Telef. 50613 - ROTTERDAM Overal te ontbieden. Gratis Inlicht, in blanco couvert. Onze vaste medewerkster houdt elke week op dinsdag zitting in RESTAURANT MEYERS, OPRIL 8 (bij de Markt) in GOES, vanaf 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Telefoon 01100—5963. Afzonderl. ontvangkamer. BekendmaKing 11 november 1959 werd mijn lieve, trouwe hond Benno geschoten, doodgestoken en in een watergang door mij gevonden op het jachtterrein van de heer F. Clyncke, landbouwer te Sluis 11 november 1960 is op de Boerenleenbank te Sluis het „Benno-Fonds" opgericht, waarin alle gelden worden gestort die het kweken van Benno's afstammelingen op brengt. De rente zal jaarlijks gelijkelijk worden verdeeld tussen het Roode Kruis en Dierenbescherming. Doel van dit fonds is verlies om te zetten in winst; bestialiteit in menselijkheid. MARIE DE RIJKE. St. Anna ter Muiden A 60,

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6