Burgemeester Michaëlis Het harde geslacht DE NATUUR „KWAM ZONDER WAARSCHUWING OP STOEL MET DOORGEZAAGDE POTEN" maastrichts KAPPIE EN HET IJSBERGRAADSEL 1 Uit de kerken BESCHUIT beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine 4 VAN HOEPELROK TOT NETKOUS WITTE KRUIS WITJE KRUIS 'Zacht-bros' Duitse televisiestrij d in nieuw stadium in en om uw huis Stichting nationale brandweerschool Drie miljoen kinderen ingeënt tegen polio Woensdag 23 november 1960 ZEEUWSCII DAGBLAD Pag. 2 Burgemeester - in - de BRANDING H. K. Michaëlis (40) van Goes is geen ge broken man na de conflicten die zijn gemeente in opspraak heb' hen gebracht en ten slotte leid den tot het gedwongen afscheid van hem en de drie wethouders, wél is hij verbitterd, vooral ais hij concludeert: „Lang voor ik naar Goes kwam waren er a moeilijkheden. Teen ik nog bur gemeester van Bruinisse was had ik wel eens van „rare rel len" hier gehoord. Hoe erg het was wist ik niet, maar dat wist het provinciale bestuur wel. Niemand heeft mij gewaar schuwd; niemand heeft me een beetje ruggesteun gegeven toen ik dat nodig had. Ze hebben me gewoon op een burgemeesters- stoel met doorgezaagde poten gezet." Hii zegt ook: „Wat met mii is gebeurd is een uitnodiging aan alle gemeente raden van Nederland. Als de burge meester niet bevalt, dan maak je maar wat herrie, dreig een beetje met weg lopen, laat raadscommissies een'onder zoek instellen en je bent je burge meester kwijt." Goes is zijn burge meester kwijt. De stoel met de door gezaagde poten heeft hem nog geen twee jaar gehouden. Vóór de heer Michaëlis naar Goes kwam had hij zeven jaar lang Bruinisse bestuurd op een wijze die hem in aan merking deed komen voor de promotie naar Goes. De heer J. J. van Melle, Goes' oudste wethouder, hield een installatierede waarin hij onomwonden toegaf dat hij niet enthousiast was over de benoeming van de heer Michaëlis. Zo kil en koel was zijn toespraak, dat vele gasten bij de installatie er schande van spraken. „Later", aldus de heer Michaëlis, „vertelde wethouder Van Melle mij dat het allemaal zo erg niet was bedoeld. Hoe dan ook, ik had toch geen zin om toen, op de eerste dag de beste, ruzie te maken, met de oudste wethouder nog wel." Gevaarlijk spel Ook korte tijd later, op de eerste vergadering van het college van B. en Wv wilde de heer Michaëlis geen on enigheid. Een aanleiding daartoe was er overigens wèL ,,Er was een over slagschip gekocht voor 25.000 gulden. Ik heb er toen maar een voorstel van ge maakt, waarmee de raad zij het sputterend akkoord ging. Kyk, had men mij nu tevoren gezegd hoe de ver houdingen in Goes lagen, dan was ik direct naar Middelburg gerend. Pas naderhand begon het allemaal tot mij door te dringen. Er werd hier een gevaarlijk spel gespeeld. Verschrijven, heet dat spelletje, maar soms was het gewoon fraude. Ik had zonder het te weten meegespeeld. Het mes moest er in, maar ik wilde dat op z'n Zeeuws doen: Langzaam aan. Ik kon toch niet als een wildeman met een bijl in het rond gaan zwaaien? Verdacht De ruzies begonnen kort nadat ik was ingewerkt. Wethouder Van Melle kwam terug van een vakantie en constateerde dat het college gewoon had door gewerkt, zonder hem. Dat nèm hij niet. Hij was gewend aan de touwtjes te trekken, hier in Goes. Hij heeft mijn voorganger steeds aan een lijntje ge had. Hij had tegen mij ook laten door schemeren, dat ik voor hem door de knieën moest. Met de beide andere wethouders kon ik goed opschieten, met wethouder Roose zelfs zeer goed. Dat laatste is me kwalijk genomen. Wethouder Roose is namelijk katholiek. Ik ben vrijzinnig hervormd. Al gauw werd ik „katholiek verdacht". De bezwaren tegen mij zijn eigenlijk alleen maar van persoonlijke aard. Ze hadden me net zo goed kunnen weg werken omdat ik een bril droeg of al een beetje kaal aan het worden was. Velen vonden mij te vrijzinnig, hadden liever een burgemeester gehad die wat stijver in de leer was. Het is me kwa lijk genomen dat mijn schoonvader katholiek werd. Zelfs heb ik heel wat moeten horen toen ik drie politie agenten benoemde die katholiek waren. Nu ja, zij waren toevallig de enige ge- schikten; als het Mohammedanen waren geweest had ik ze ook genomen." Stal uitmesten Even lijkt het of de heer Michaëlis heeft berust, als hij zegt: „Het zaakje is nu onthoofd: de burgemeester is weg, de wethouders zijn weg. Als Goes Advertentie „Het nachtegaaltje zingt ir, m het „bronsgroen eikenhout" ngt het nachtegaaltje de lof over het looie Limburg. De vrolijke fluiter /ou ccn even zwierig loflied kunnen /ingen over het mooie, moderne Maas trichts aardewerk van de n.v. Konink lijke Sphinx-Céramiquc. De onover troffen kwaliteit, de gave vormen, kleuren en decoraties zijn ccn loflied waard. Niet alleen van nachtegaaltjes, maar vooral van de moderne vrouw, die weet wat mooi en goed is; AARDEWERK is waardewerk maar dan natuurlijk van de M.V. KONINKLIJKE SPHINX - CÉRAMIGUE V/H. PETRUS REG0UT MAASTRICHT heel wat mensefi daarover blij mogen zijn) „maar wat er dan wel moet ge beuren? Hij piekert er nog over na als hij ons in zijn „lelijk eendje" naar het sta tion rijdt: „Ach, er hoeft tegenwoordig in Nederland niemand meer van honger te sterven Hfó zegt het lachend, maar het klinkt wrang. Advertentie Verleden tijd: burgemeester Michaëlis spreekt de gemeenteraad van Goes toe; naast hem wethouder Van Melle. er nu maar beter van wordt is het niet voor niets geweest", maar, plotseling fel, vervolgt hij: „Ik ontken echter, dat ik de zaak niet had kunnen opruimen. Als zij mij burgemeester hadden laten blijven (al ben ik niet vlekkeloos) en de centrale overheid had mij gesteund (nu was het krabben en lijmen), dan had ik de stal uitgemest. Met een normaal gemeentebestuur was dit allemaal niet gebeurd. Dan hadden we geen ruzie gekregen over een wastafel in mijn ambtswoning of een auto of andere kleinigheden. Goes ontwikkelde zich immers gezond; de industrialisatie verloopt prima Wat is nu de toekomst van de heer Michaëlis? Hij haalt de schouders' op. „Ik verwacht een rehabilitatie. Er is mij onrecht aangedaan. Naar Goes terug is onmogelijk" (Zijn toon verraadt dat bekeken J HILVERSUM. Wij weten niet wie de meeste eer toekomt: de choreograaf Lutry of de regisseur Radenalt, voor hun kostelijke humor en groot vak manschap, waarmee zij de parodie op de geschiedenis van de danskostuums in beeld hebben gebracht. Het was gis teravond de eerste aflevering van de serie van drie films over dans en wat daaraan vastzit, onder de titel: De dans door de eeuwen heen. Van hoepel rok tot netkous, het onderwerp van gisteravond, was een aaneenschakeling van parodieën in kleding en stijl van verschillende tijden, waarbij onge zouten de draak werd gestoken met hoepelrok, romantische pas-de-deux, en jongelui uit de twintiger jaren. Muziek en décors waren hierbij aan gepast, sterk karikatureel dus, zo zelfs dat op de achtergrond van de, in het gekke getrokken, pas-de-deux uit Don Quichotte een onnozel kartonnen wind molentje aan het draaien was. Voor een vakkundige en tegelijk allerplezierig ste uitvoering stonden de leden van het Beierse staatstheater uit München garant. Coen Flink was daarbij een voortreffelijke commentator. Morgenavond om half negen wordt het tweede deel van deze speelse docu mentaire uitgezonden. RADIO HILVERSUM I, 402 M ochtend KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V.d.jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging 8-00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V.d.zieken. 11-45 Gewijde muz. middag 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.25 Wij van het land. "12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Laatste nacht, hoorsp. 14.45 Kamerork. 15.20 Gram. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Ja panse kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 V.d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. avond 18.15 Sportrubr. 18.30 Volksliederen. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje, 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Ge- var.progr. 21.30 Orgelrecital. 22.00 Periodie ken parade. 22.10 Op de COR-rel be-KEE- ken, klankb. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Elektronische muz. in Amerika, muzik. le zing. 23.55-24-00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v.d.vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V d kleuters. 11*00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 12.00 Lichte muz. middag 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. "3.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en piano. 14.30 V.d.vrouw. 15.05 Promenade-ork. 15.30 1 Gram. 16.00 Gevar.progr. 17.00 V.d.jeugd. 17.30 Amateursprogr. avond 18.00 Nws- 18.15 Voordr. 18.30 Dansmuz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V.d.kleuters. 19.05 Gevar.progr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en solist. 21.10 De bal lade van Tim de forellenvisser, hoorsp. 22.30 Nws.en meded. 22.45 Journ. 23-00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. televisie j NEDERLAND NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Actueel progr. 20.30 De dans door de eeuwen heen, l.cht progr. 20.55 Als mijn vrouw dat wist. speelfilm. DUITSLAND 17.00 V.d.jeugd. 17.30-18.00 Avonturen van de techniek. (Regionaal progr.: 18.45 NDR: Die Nordschau; WDR: Hier und heute, journ. 19.25 NRD: Nigeria- heden; WDR: Tick-Tack-Quiz.) 20.00 Nws. 20.25 TVspel 22.05 Interland voetbalwedstr. Bulgarije— Duitsland. BELGIË VLAAMS 19.00 V.d.jeugd. 19.30 Documentaire film. 20.00 Nws. 20.30 Aangename kennismaking met Hoogstraten. 20.55 Speelfilm. 22.10 Lite rair progr. 22.25 Nws. BELGIË FRANS 19.00 Amerikaanse verkiezingen. 19.30 Te kenfilm. 19.45 Engelse les. 20.00 Journ. 20.30 Quizprogr. 21.10 Film. 21.50 Journ. DE echte PIJNSTILLER Inderdaad, verlaat u rustig op Witte Kruis. Zo gemakkelijk in te nemen want verkrijgbaar in drie vormen tabletten, poeders of cachets. DUTIMi'N-V. - OEGSTCEEST vandaag WOENSDAG. Het Instituut voor de Tropen in Amsterdam is een schat kamer van allerlei interessante zaken. Zo is er o.a. een verzameling muziek instrumenten van primitieve volke ren. Vanavond kunt u daar een kijkje nemen via de VPRO-rubriek Eijp en groen (19.30). Hilversum 2 vervolgt om 20.05 met het serie-cabaret De Wilde Vaart, een genoegelijk programma, en om 21.00 kunt u een hoorspel beluisteren: De naakte feiten De andere zender presenteert o.m. het dames-strijkorkest The Ladies And The Trumpet (19.50). Het middagconcert over Hilversum 1 om tien voor twee is geheel gewijd aan Russische componisten. Na Tsjai- kofski's Tweede symfonie hoort u de vermaarde Russische cellist Mstis- law Rostropovitsj als solist in het Concert in Es voor violoncel en or kest opus 107 van Sjostakowitsj. Tot besluit van dit programma wordt dan nog uitgevoerd Shéhérazade van Rimski-Korsakof. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Genootschap van Ne derlandse Componisten had op 20 sep tember in het Concertgebouw te Haarlem een concert plaats, waarop zes werken van de Nederlandse com ponisten Otto Ketting, Robert Hep- pener, Lex van Delden, Oscar van Hemel Rudolf Escher en Guillaume Landre hun eerste uitvoering beleef den. Een opname van dit concert kunt u om kwart over aoht (Hilv. 1) beluisteren. WOENSDAG. Het NCRV-pro- gramma van vanavond is ietwat aan de ernstige kant, maar ziet er wel inte ressant uit. Pi Scheffer zorgt voor een luchtig begin met zijn oude, trouwe, maar immer jeugdige rubiek Pas Ge perst. Daarna gaan we om 20.50 een bezoek brengen aan het Toneelmu seum in Amsterdam. De avond wordt besloten met Peter van Campen's actualiteitenrubriek At tentie (21.30). Vlaanderen: 20.30 Ieder zijn waar heid, politieke discussie; 21.00 opera „Aniara". De Duitse televisie gaat ons van avond bezig houden met: 20.25 De we tenschap en de atoombom, 21 uur Hatten Sie's gewusst; en 21.40 politieke discussie. Advertentie verrukkelijk HAMBURG. De Westduitse bondsminister van P.T.T., Stücklen, heeft de Norddeutsche Rundfunk be volen onmiddellijk alle zojuist ge reedgekomen zenderinstallaties voor een tweede televisieprogramma af te breken. Hiermee is d'e nu al maan den slepende strijd tusen de Bundes- post en de Norddeutsche Rundfunk om een tweede en eventueel derde televisieprogramma in een nieuw staö'ium getreden. De Bundespost be reidt namelijk zelf ook een tweede programma voor en beide instellin gen hebben al een aantal nieuwe zen ders hiervoor gebouwd. De P.T.T.- zenders in Cuxhaven en Dortmund zenden al een testbeeld uit. DeN.D.R. zou een dezer dagen beginnen via haar vier nieuwe zendinstallaties een testbeeld' uit te zenden, maar daar komt nu vermoedelijk voorlopig niets van. Primula obconica is een prachtige ka merplant; voor sommige voor exceem gevoelige mensen kan hij echter gevaar lijk zijn. Deze plant kan een hinderlijke uitslag veroorzaken en als men daar veel last van heeft, kan men de plant beter niet kweken of door een ander la ten verzorgen. Ze kan de hele winter op een zonnig plekje doorbloeien, dan dient men haar ook wekelijks een wei nig te bemesten- De bekende kamerplan- tenmest kan men hiervoor wel gebrui ken. UTRECHT. Als eerste stap op de weg naar een nationale brandweerschool is gistermiddag in Utrecht de Stichting voor een nationale brandweeropleiding opgericht. De nationale school zal waarschijnlijk worden gevestigd in Amsterdam. Daar is nu een regionale opleiding. De vrij willige nationale opleiding is zowel voor beroeps- en bedrijfsbrandweerpersoneel als voor vrijwillige brandweerlieden be stemd. In de nieuw opgerichte stichting wer ken samen de Koninklijke Nederlandse brandweervereniging, de Nederlandse vereniging van brandweercommandan ten, de Nederlandse vereniging voor brandweerpersoneel, de Verenigingv van Nederlandse gemeenten en de hoofdin specteur van het brandweerwezen in Nederland. DEN HAAG Op het ogenblik zijn rond drie miljoen Nederlandse kinderen ingeënt tegen polio. Dit komt neer op ongeveer negentig procent van alle kin deren, die voor vaccinatie in aanmer king .komen, aldus een bericht van het prinses Beatrix poliofonds. Misschien mede dank zij de inenting, zo bericht het fonds is het aantal gevallen van kinderverlamming, dat dit jaar in ons land is aangegeven, aanzienlijk lager gebleven dan dat in onze nabuurlan den. Advertentie Bij pijn, griep oI „landerig" gevoel zorgl een enkel tablet bat U weer met plezier Uw werk kunt doen 20 tabl. f. 0.80, Voordelige gezinsverpakking 100 labi. 1,3.60 53 Kies! Tussen mij en de boeren. Kies, of je bent mijn zoon niet meer! Joris ging een stap achteruit. Hij knipperde met zijn ogen en liet zijn vader tot tweemaal toe het woord herhalen. Tussen jou en de boe ren, zei hij toen zelf, en het klonk vreemd. Dat betekende dat hij moest kiezen tussen koppige trots en het eigen land... Aan zijn gordel hing het korte zwaard, dat zijn vader hem gegeven had, toen hij volwassen was. Alle zo nen van heer Adriaen hadden zo'n zwaard gekregen, ook de bastaard. En alle vier droegen ze een massief gouden ring, waarin hun wapen ge was. Dat zwaard en die ring waren de tekens van hun verwantschap. De boeren of Lodycke, de boe ren of maar de boeren zijn het land. Joris sprong naar zijn vader toe. Hij wilde duidelijk maken hoe het was. Zijn vader begreep het niet of wilde het niet begrijpen, dat de boe ren het land waren. Wie bebouwde he.t land, wie zorgde voor het vee? Konden zij dat zelf doen? Claes en Joos en Arjen en hij? Kies! Heer Adriaen had zijn armen over de borst gevouwen. Zijn gezicht was onbeweeglijk. In zijn ogen gloeide een doffe brand. Doen wat Joris kwam vragen betekende toegeven aan de eisen van de dijk graaf. Want Cornells Janszoon had durven eisen. Eisen in naam van de boeren! Joris zou verstandig zijn en begrijpen dat de kasteelheer niet kon buigen voor het gemene volk, dat na deze weer met andere eisen zou ko men, zich beroepend op voorrechten die door de keizer verleend zouden zijn. Langzaam gespte Joris het korte zwaard los en hij schoof de gouden wapenring van zijn vinger. Heer Adri aen werd nog bleker. Hij beet op zijn lippen toen de jonker naar de erezetel ging. Eerst legde Joris het zwaard neer op de treden, daarna de gouden ring. Dan nam hij lang zaam zijn bonnet af, zoals de pach ters deden als ze hun heer groetten en ging, achteruitlopend, naar de uitgang van de zaal. Achter zich duwde hij de zware deur dicht en ging de trap af. Door het voorhuis kwam hij op het binnen plein, waar zijn paard nog stond. Een van de knechten had het tuig afgeno men en was bezig met de hoeven schoon te maken. Joris weerde de man en legde zelf het zadel weer op de rug van zijn dier. Toen klopte hij het op de hals en zat met een zwaai in het zadel. DOOR DICNATE ROBBERTZ Buiten de poort bemerkte hij, dat de wind nog harder was gaan waai en. Hij joeg door het Marollengat en stuwde het zwarte water hoog op te gen de oevers. Zwiepend over de ka le boomgaarden en over de arme lijke knechtenhuizen, striemde het windgeweld door de verregende pol ders en over de zwakke dijken. Door de ontstelde middag reed de boeren jonker de bekende weg op door de Wilde Moer, door het bos en de holle zandweg, naar de hoeve van Agger. Wurgend en brekend al wa>t zijn vaart stuitte, bulkte de storm over het land. De houten hutten waggel den. Op de hoeven kraakten de ge binten en rammelden de staldeuren. Tocht en regen slierden door de kie ren en deden het vee rillen en loeien van vrees en koude. Tegen de avond zakte een windhoos uit een leem kleurige bank, die opzwol uit de zee. Hooimijten, bomen, geweldige aard kluiten en huizendaken werden opge zogen en meegesleurd. In Nieuwkerc- ke sloegen knechtenhuizen tegen de grond. Degenen die de ontzette bewo ners wilden helpen werden meege sleurd en een eind verder neerge- smakt. De storm brulde en gierde. Het raasde en floot langs alle kanten. De vlagen wentelden tegen elkaar in. Hoog oven het dorp vlogen boom takken, stukken van rieten daken, graanschoven en huisraad. De storm vloekte door het park en de boomgaarden van Lodycke. Dikke afgerukte boomtakken werden, nog voor ze op de grond terechtkwamen weer opgezogen en weggeslingerd boven de hoektorens van het kas teel uit, waar de windvanen razend heen en weer zwenkten. Adriaen stond voor het smalle ven ster van de wapenzaal, waaraan de furie voorbij stroomde. En toch za.g hij het niet. Waarom was Joris gegaan? Waar om had hij voor de boeren gekozen? Adriaen had dat niet verwacht. Maar was ook Joos niet om een koop mansdochter ongehoorzaam gewor den? Hoe konden zijn zonen zichzelf zó vergeten? De vragen rezen in hem op, ze kropen door zijn gedachten en wil den hem niet loslaten. Hoeveel ma len had hij overwogen of hij anders zou kunnen en moeten handelen Was er ooit een Romerswaler ge weest die zich gebogen had voor zijn onderhorigen. Had men ooit gehoord dat iemand van hun geslacht vergat wie hij was en voor welke hoge naam en roemvol schild hij pal moest staan. Vervuld van tegenstrijdige gedach ten en vol bezorgdheid om Joris, die in dit noodweer was weggegaan, hoorde Adriaen niet, dat Joanna in de zaal gekomen was. Hij bemerkte haar, toen ze naast hem stond. Haar gezicht was bleek en haar lippen trilden. Op datzelfde ogenblik was het of er een siddering door de oude bouw ging. Met het geluid van ont zaglijke mokers, die op de muren en het dak beukte rolde de storm over het kasteel. Joanna klampte zich vast aan de arm van' haar man. Adri aen, wat is dat. De wind, antwoordde hij bijna ruw, om zijn eigen onzekerheid te verbergen. En weer voelden ze beiden het don kere dreunen en het beven van de vloer onder hun voeten. Jurein kwam binnen om kaarsen te ontsteken en ze hoorden hem schreeuwen van schrik. Joanna moest een hand te gen haar mond drukken om niet nog harder te schreeuwen. Een hoekige bliksemstraal zette het smalle ven ster in een. hatelijk, blauwachtig licht. Tegelijk kraakte een knetteren de donder los. Terwijl die nog ratel de volgden nieuwe weerlichten. Het was alsof de hemel vol was van los brekend vuur. (Wordt vervolgd) iiiiiiiiiuiiiiititiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiviiiiiiftnnitiiiiiiiiinRvtfmiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiuiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiLiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiinn 63. Terwijl er beneden in het ruim van de ijsberg allerlei nare dingen ge beurden, heerste een verdieping hoger een feestelijke stemming. Geen wonder, want Kappie had juist vastgesteld, dat zij nog slechts een paar mijl van Lut jewier verwijderd v,aren. Okki kwam opgetogen binnenhollen. „Ahoy! Land in zicht!" meldde hij blij. „Kerel nog ereis toe. eindelijk!" riep Kappie en hij trok de spreekbuis naar zich toe. „Land in zicht, meester!" herhaalde hij. „De thuishaven, jong! Halve kracht vooruit maar. Ze zullen ja thuis al ge noeg in de rats zitten over onze ijsberg die eraan komt. Als we dan nog met zo'n vaart op de kust toestuiven, gaan ze helemaal overstag. Maar wat zullen zij opkijken, straks! Ik ben benieuwd die gezichten te zien!" Hij zweeg plotseling, want een ondui delijk rumoer, dat van beneden opsteeg, trof zijn oor. Vlak daarop klonk het ge luid van vele snelle voetstappen op de trap. „Bliksiekaters!" sc^^(£uwde Kappie, ..De gevangenen zijn los!" Bedankt voor Koudekerke: A. J. On- stenk te Bathmen, voor Opheusden J Zwijnenburg te Oldenbroek. Beroep baarstelling: de heer W. J. Klumper vic. te Rotterdam is beroepbaar GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Hijken P. Meides te Maarsen, te Scheveningen (vac G O Donner) J. Wilschut te Zeist, aangeno men naar Curagao H. Wiersinga te Gent, België. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Oud-Beijerland P. N. Ribbens te Noordscheschut EV. LUTH. GEM. Bedankt voor Hilversum P. H. G. C. Kole te Weesp. BOND VAN VRIJ. EVANG. GEM. Bedankt voor Wormerveer W. de Goe de te Oude-Bildzijl. Vlissmgen aangekomen: 22/11 Ned. John V, Ita Nazareno, Ned. Venus. Vlissingen ver trokken 22/11 John V, El Saturao. Venus. Gepasseerd naar Antwerpen iNed. Schepen) 21/11 Blitar, Maarsbergen, Bawean, Cornells Houtman, Pollendam. Leemans. Ares, 22/11 Stad Schiedam. Baltic, Mentor, Voco, Medon, Teleman. Gepasseerd naar Zee (Ned. Sche- pen) 21/11 Andro, Meda, Lindekerk, Peper- kust, Averdijk, Odine Tanny, 22/11 Kerke- dijk Vera, Zevenbergen, Arfonaut, Ubbergen, Zuidpool. Deo Gloria, Jura.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2