G.L. Kroes3500 gedichten in 40 jaar pi is* ia #*h Het harde geslacht DE NATUUR Ikappie en het ijsbergraadsel1 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 P. W. RUSSEL'S Speenhof Pretlichtjes kritisch bekeken i Lurelei met verve vandaag vandaag Tekenaar Toeti, toeti Klap Oplossing spel der 7 vergissingen in en om uw huis iiMiiiiiiiiiiiiiiiiuttiiiuiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimnmiiififminiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiii DOETINCHEM. Het is een rustige vriendelijke stad, Doetin chem en het heeft twee stations. Gisteren waren wij er op zoek naar dichter Kroes. Wel, lang hebben wij niet gezocht, want in Doetinchem weet bijna iedereen, dat de heer Kroes op het Pasplein woont en dat zijn huis Patricia heet. Een opmerkelijk man, die Georg Lodewijk Kroes, want tot vandaag heeft hij zo'n vijfen dertig honderd verzen geschreven. En daar valt wel het een en ander bij te vertellen. Zeventig jaar Is de heer Kroes, mur wanneer u hem ziet zegt u „zestig" en leest n zijn gedichten, dan schat a hem een jaar of veertig. In Franeker werd hij geboren in 1890, maar een echte Fries? „Nee, ik hoor in de wereld thuis en niet in de pro vincie. Eenmaal Friesland uit, heb ik hot dialect uit mijn spraak gehaald." Negen jaar was Georg Lodewijk Kroes toen hij zijn eerste gedicht het ging over het kruitschip van Leiden op een lei schreef. „Naarmate ik meer gedichten maakte, merkte ik, dat ik het dichten in mijn „vingers had". Op de lagere school volgde de h.b.s. eh de heer Kroes bleef nijver verzen schrijven. „In die Sturm und Drang periode schreef ik vele vellen over de zonsondergang en de sterren," aldus dichter Kroes. „Toen wist ik opeens welk soort gedichten ik zou gaan schrijven: Gedichten voor iedereen, dus die mensen van hoog tot laag be grijpen. Zoals Koos Speenhof. Wan neer één persoon mijn gedicht be grijpt heb ik mijn doel al bereikt." -Jé Dit is de manover wie u vandaag in G. en G. kunt lezen. De dichter uit Doe tinchem: Georg Lodewijk Kroes. Hij is xeventig jaar en in de veertig jaar dat hij gedichten maakt heeft hij er totaal drie duizend vijfhonderd gemaakt. En hel ein de is nog niet in zicht. En daar heeft Lodewijk Kroes zich aan gehouden, overigens zonder ooit dichter van beroep geweest te zijn. Geld heeft hij met zijn gedichten wel verdiend, maar van beroep was hij le raar aan een Rijksopvoedingsgesticht en later inspecteur van Voogdijgezin nen. „Ik wil mijn werk beloond zien", zegt de heer Kroes kort. In 19Ï4 dacht hij daar nog anders over. „Als reserve-luitenant werd ik gemobiliseerd," vertelde hij ons gis teren. Met pretlichtjes in de ogen gaat hij verder: „Ik maakte bepaald revö- Het jeugdige cabaret Lurelei vonden wij het aardigste programma-onderdeel gisteravond. Lurelei had leuke melo dieën, geestige teksten, en dat alles werd met verve gebracht onder regie van Berend Boudewijn. Wij noemen vooral de jazz-, teenager- en Jordaan- parodieën. Aan een goed gevonden nummer als het drama met plaats namen als tekst, bleek echter wel weer een tekort aan ervaring. Regisseur Berend Boudewijn presen teerde ook het programma met Cor Lemaire, waarvoor hij mede het aardig slotliedje had geschreven, voortreffe lijk. Cor zat overigens wel in een wei nig overtuigende „keuken", en deze blik-aehter-de-schermen had ook ver der weinig om het lijf. Boeiend waren de filmimpressies uit de Newyorkse ondergrondse. Jan Blok ker had geestige Wild-Westfragmenten gekozen voor zijn Filmvenster,, maar blijft toch wel zwak als TV-spreker. Hij komt maar moeizaam uit zijn gedachten en nog moeizamer uit zijn woorden, die hij hardnekkig van een papiertje leest I televisie 1 DINSDAG. Dany Robin, Jean Marais en Jeanne Moreau spelen de voornaamste rollen in de hoofdfilm van vanavond, de luchtige rolprent „Julietta" (20.45). Vooraf ziet u de eerste van drie films die deze week worden uitge zonden over de geschiedenis van de dans „vanaf de Ijstijd tot heden". In deze eerste aflevering wordt de ont wikkeling van de dans-kledij ge schetst, en waarschijnlijk zal het ver haal toch wel wat later dan met de Ijstijd beginnen, want het duurt maar een klein half uurtje, en de onderti tel luidt: „Van hoepelrok tot net kous". Vlaanderen: 20.30 documentair programma Het groenplan; 21.10 Vrij buiters: 21.35 quiz Wie zijn wij?; 22.05 Close up van België Frans: 20.30 Les cinq der- nières minutes; 21.50 Muziek voor u. Inplaats van een hoofdfilm zien we vanavond via Langenberg om 21.30 een amusant en onderhoudend programma „Letzte Etage". Om lief hebbers van film toch nog iets te ge ven. is er dan ook nog een rolprent uit de Ferry Mason-sel'ie „Der Stille Teilhaber" (20.40). DINSDAG. Conny Stuart, Joop Doderer, Corry Brokken, en zelfs tv- regisseur Ger Lugtenburg werken moe aan het amusementsprogramma ..Een duit in 't zakje", vanavond om 20.05 op Hilversum 2. De Avro gaat om 21.05 door met het woordenspel „Hou je aan je woord", gespeeld door een soort forum waarin o.a. Godfried Bomans en Hella Haasse zitting heb ben. Lichte muziek in de vooravond: Tom Erich en Divertimento op Hil versum 2; de andere zender geeft om 19.30 Licht te verteren: en tenslotte kunt u de Swing Express horen om 23.00 uur op Hilversum 2. De operaliefhebber kan vanavond om tien over zeven (Hilv. 2) luis teren naar fragmenten uit Russi sche opera's, te we'.en Tsjaikofski's Eugen Onjegien, Borodjiens Prins Igor en Rimski-Korsakofs Sadko. In het laatste werk hoort u het Koor en orkest van het Bolshoi- theater te Moskou. De beroemde Messa da requiem RADIO 1 HILVERSUM I, 402 M ochtend NCRV: TM Nws. en S.O.S,-ber. 1.13 Gram: 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gram; S.00 Nws; 8.15 Radiokrant; S.35 Gram. 9.00 V.d. zieken. 9.40 V.d. vrouw; 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst: 10.45 Gram. 11.05 May-day, hoorsp (herh.) middag 13.00 Lichte muf. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz; 12.53 Grana of act. 13.0fl Nws. 13.15 Met Pit op pad, le zing; 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.40 Muzikale lezing 16.00 V d jeugd. 17.20 Lichte mur. 17.40 Beuraber. 17.45 Gram. avond 11.00 Koorzang; 18.20 Het Spectrum, le zing en rep. 18.35 Leger des Hellamuz. 10.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje; 19.15 Lichte muz; 19.30 Radio krant. 10.50 Strijkork. 20.15 Noord-Hol lands filharm ork m.m.v. sol. (Id. pau ze om ca Jl.10—11.30 Vragen v.d. Oeku- mene). 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennws. 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Grtm. én act. 8.00 Nws 8.18 Gram, act en Jcookpraatje. 0.00 Gym. v.d. vrouw 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V.d. vrouw 11.00 Gevar. progr. middag 12 00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland, praatje, 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstel lingsagenda. 13.20 Orgelspel. 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Piano-recital. 14.45 Volksliedjes en -dansjes. 15.00 Als Groot moeder er niet meer ls, lezing. 15.10 V.d. jeugd. 17.00 Ork. en koor. 17.25 Gram. 17.50 Regeringsuitz.: Jeugduitz.: Onder één vlag in Suriname, d. C. Butner. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. en avond gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 V d kind, 19.10 Toespr. 19-20 VARA-VARIA en gram VPRO: 19.30 V.d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Licht progr. 20.35 Lichte muz. 21.00 De naakte feiten, hoorsp. 21.55 Cel lo-recital. 22.20 Zestig jaar levenserva ring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Omr. ork. 23.55—24.00 Nws. Advertentie Alleen de CO-OP geeft U DIVIDENDl fTÉLEVISIE j NEDERLAND VARA: 17.00 V.d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjourn. 20.00 Jóurn. en weeroverz. NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.50 Toneel museum. 21.30 Actueel progr. 22.10 Dag sluiting. DUITSLAND 17.00 V.d. kind. 17.20—18.00 V.d. vrouw. tRegionaalprogr.18.45: NDR: Die Nord- schau; WDR: Hier und Heute, journ. 19.25 NDR: Inspecteur Garrett: WDR: Interessante rechtszaken). 20.00 Nws. 20.25 De wetenschap en de atoombom. 21.00 Quizprogr. 21.40 Polit. uitz. BELGIË VLAAMS 17 00-18.00 V.d. jeugd. 19.00 19.00 Intern, jeugdkron. 19.30 TV-feuill. 20.00 Nws. 20.30 Politiek debat. 21.00 Aniara, opera. 23.00 Nws. De Franse filmactrice Danielle Dar- rieux gaat vóór het eerst in haar car rière een rol in een Engelse film spe len. en wel in ..The greengage sum mer". naar het gelijknamige boek van Rumer Godden. Danielle's tegenspeler is Kenneth Moore. '-ü i ».<t bvr.'hï. Ui» vi+. êm :-f* firgKf iiv %Ptt:'ft -S-We.i lutie, want ik ging mijn eigen liedjes zingen voor de soldaten. Liedjes zoals ,,Jan met de kwattabak". Notabene een officier, die zong voor soldaten. Het kader vond het maar zo zo, maar verboden werd het mij niet." Hij schreef in '20 in nog meer bla den. Kent u ze nog? Het Uiltje, As- tra en niet te vergeten het Amusantje. Dan opeens: Wanneer ik dood ga, laat ik mijn hoofd onderzoeken, want f .daar. .klopt, iets niet binnenin,", zegt de heer Kröes wijzend naar zijn hoofd. Wij hadden juist de indruk van het te gendeel, want iemand die in drie we ken (in 1945) twaalf verzen schrijft (over de oorlog) en er drie weken la ter vierduizend van verkocht heeft, kent zijn versje. Dichter Kroes is zakelijk, dat schre ven wij al, maar ook zeer veelzijdig, want talrijk zijn ook zijn zogenaamde levensliedjes. Hij schreef ze voor ca barets, onder anderen voor Pisuisse. ,,Het was een groot vriend van mij en vele van mijn liedjes heeft hij gezon gen. Daarna had Henk Stuurop drie en twintig jaar mijn levensverzen zijn repertoire staan met als succ< nummer „Toetank Amon". Daarvan begon het refrein met deze woorde Toeti, Toeti, Amen, Amen, Ouwe knaap je moest je schamen, enzovoort." En de stapel Kroes-verzen werd maar groter. Tot in de Bonte Dins- dagavondtrein kon men zijn liedjes ho ren. De teksten van de tegenwoordige Nederlandse liedjes? „De tekstschrij vers kijken te veel naar het buiten land. Bovendien schrijven zij teveel over liefde", zegt de heer Kroes. Nee, liefde dat is niets voor de heer Kroes, die even later vertelt dat hij al bijna vijf en veertig jaar getrouwd is. •„Nu komt de klap op de vuur pijl," zegt hij en toont ons een bun deltje van elf kindergedichten met il lustraties uit de jaren '40'45. En het was een klap. In ieder geval voor dichter Kroes uit Doetinchem, want van die elf boekjes verkocht hij er to taal tachtigduizend en dat leverde hem vijfenzeventig duizend gulden op. Overigens: toen hij ons gisteren nog twee exemplaren mee gaf zei hij dit: „Ik geef u de laatste kinderversjes, want er is er nergens meer één, of het moest zijn bij de mensen thuis." In de Achterhoek daar kennen ze dich ter Kroes. Meer dan eens wordt hij er gens binnengeroepen om thee te drin ken. „Ik word ook vaak aangehouden op straat en dan haalt men een ge- Op de gewijzigde tekening: X. Sok van man bij auto is Iets korter. Z. Mouw van zelfde man ls iets korter. 3. Stuk bagage meer achter op auto. 4. Zijkant van de stijl rechts van voorruit is te zien. 5. Verticale lijn in portier erbij. fi. Treeplank is breder. 7. In het bandcnspoor ontbreekt één afdruk. van Verdi kunt u vanavond, om ne- gen uur beluisteren in een uitvoering door het Groot Omroepkoorhet Om roeporkest en vier solistenhet ge heel onder leiding van Henk Spruit (Hilv. 1). Riddersporen kunnen de hele zomer doorbloeien, doch dan dient men regel matig alle uitgebloeide bloemen weg te nemen. Hel is nu de goede tijd voor de bestelling; ze kunnen dan meteen na ontvangst op de voor hen bestemde plaats gepoot worden. Ze verlangen een zeer voedzame grondsoort en het is dus nuttig wat oude mest onder te spitten; inplaats van stalmest kan men ook wel gebruikmaken van de bekende korrel- mest. Zet ze nie te dicht op elkaar; een onderlinge afstand van veertig centime ter mogen ze wel hebben. Het is in veertig jaar een grote stapel gedichten geworden en „Steeds maar weeris een brok van een van die vele verzen dichtje van mij te voorschijn om te vertellen dat het zo goed was. Dat zeg ik niet omdat ik ijdel ben, maar ik vind het fijn, dat iedereen mijn ver zen leest. Dat is wat ik graag wil," be sluit de heer Kroes, om even later weer een paar gedichten te citeren. Loemoemba en Herfst, Oompje en Kroetsjef en gaat u maar door. Dich ter Kroes schrijft maar verzen. Vandaag zijn het er nog drie dui zend vijfhonderd. En morgen 52 Na de warme en droge Oogst maand begon het omstreeks Onze Lieve Vrouwe Geboorte te regenen. De hagen waren bruinachtig door de langdurige hitte en het gras had een gelige kleur gekregen. Door de regenval, die een paar weken duur de, viel het half dorre blad af en werd het gras platgeslagen. In het park hingen de bloemen verslenst en gebroken. Het vee loeide in de door natte weiden en over de doorweekte grond kropen vrouwen en kinderen, beslijkt en verkleumd om het over schot van de oogst bijeen te zoeken. De windvlagen die uit het Noorden kwamen werden feller en kouder. Ze brachten een reuk van zeewater en winter mee. De dagen werden traag en ze wogen als lood toen mist en nevel over de dorpen en het geroofde land trokken, 's Nachts gromde een donkere wind over de daken en soms hoorden de Lodyckers het brullen van de zee achter de dijk. In het kasteel was de spanning van de zomer niet geweken. Heer Adriaen was somber en onrustig ge worden. Al zijn moeite om vóór het begin van de winter met het graaf werk voor zijn haven aan te vangen was op niets uitgelopen. Wantrouwig en achterdochtig zon hij op nieuwe plannen. Als Arent van Cruninghe hem niet wilde helpen, moest zijn zwager hem tenminste zoveel geld voorschieten dat hij een schip kon kopen. Tegen aandeel in de winst was er wel een bemanning te mon steren en het moest ook mogelijk zijn om samen met andere koopvaar ders naar Italië of Zweden te varen. Adriaen wilde zelf naar Vere of Vlis- singen gaan om daar een overeen komst te sluiten met kooplieden. Als het maar geen Romerswalers waren. Het was moeilijk geweest om heer Arent over deze plannen te schrij ven. Vooral omdat hij het alleen had moeten doen. Poppen de Vogelaer was veel handiger met het schrijfge rei, maar heer Adriaen vertrouwde zijn rentmeester niet meer ten volle. Daarom had hij over het kopen van een handelsschip tegen Poppen ge zwegen. Arjen moest de brief naar Voor- houte brengen. Het was. een grauwe dag met een harde wind en bitse re genvlagen uit het Noordwesten. Joris reed een eind met zijn broer mee en sloeg toen rechtsaf om naar de dijk te gaan kijken. Onderweg kwam hij een paar boeren tegen, die zeiden dat het hoog tijd was om de dijk te herstellen. In de nazomer had een hoge vloed gaten geslagen, die iede re dag groter werden. Het zag er niet naar uit dat de Noordwesten wind gauw zou veranderen. De Schel- DOOR DIGNAT'E ROBBER TZ de joeg met geweld tegen de werin gen op, die niet bestand waren tegen zo'n druk. Joris wist dat de mannen gelijk hadden. Hij zei niet veel, maar reed dadelijk terug naar het kasteel. Grijze wolkenmassa's schoven langs eën loodkleurige hemel. Nu en dan vielen er scherpe hagelkorrels uit, die in het gezicht striemden. Niet ver van het kasteel ontmoette hij Cornelis Janszoon, die er kwaad uit zag. Hij was door heer Adriaen weg gejaagd omdat hij was komen zeg gen welk gevaar er dreigde, als men nog langer wachtte met het herstel van de dijk. Joris wist dat zijn vader de dijk graaf verboden had, op het kasteel te komen. Dat was al in het voorjaar geweest, toen Cornelis Janszoon was blijven aandringen op versterking van de buitendijk. Met de honden zweep heeft hij naar mij geslagen, schreeuwde de dijkgraaf tegen de wind in. Als gij er nog iets kunt aan doen, boerenjonkerMij hebben ze daar gezien! Al zou de hele boel verzuipen, ik heb mijn plicht gedaan. Zo erg is het nog niet. Ga naar huis en zet je mannen morgenoch tend aan het werk. Joris wilde verder rijden, maar de dijkgraaf hield hem tegen. Dat doe ik niet, jonker. Hij is in staat, mij er iets voor te doen. Weet je wat hij zei: Dat het soort waarvan ik er één ben, vroeger met een molensteen om de nek te water werd gelaten. En dat schreeuwde hij tegen mij, die nog nooit mijn plicht heb verzuimd. Joris bromde dat dit nog niet zo zeker was. Hij wilde niet toegeven dat zijn vader alleen ongelijk had. De wind floot om de paarden heen. Zijn eigen dier steigerde. Het was goed dat heer Adriaen de toegang tot zijn kasteel had laten verharden nu het zoveel geregend had: de lagere sporen stonden vol water. Toen de jonker in het kasteel te rugkwam liep hij, zonder zich van zijn bemodderde kleding te ontdoen, naar de wapenzaal, waar zijn vader was. Op dringende en bi na d- i- de toon herhaalde hij, wat de dijk graaf nog geen uur eelcdon h^d ge zegd. Het geld dat v.;cr de dijk besteed had moeten .verden :s opge offerd aan het onzinnige plan orn een haven aan te leggen. Het is belas tinggeld van de pachters en zij h-b- ben recht op een goede z-e rt'e hun land beschermt. V/at bebben zij aan een haven, als het land ver oren gaat? Moet er van d'*e handel Xq.yeel komen, dat heel Loctycke daarvan bestaan kan? Heer Adriaen maakte een driftig gebaar. Wat heb ik met de praat jes van de dijkgraaf te maken0 Hij heeft mij lang genceg belogen en be stolen. En wat gaat het jou aan of ik een haven wil aanleggen? Heb ji] ooit iets om ons gegeven? Boerenjon ker...—'t Klonk honend.—Is dat niet duidelijk? Boerenjonker, het betekent dat je in dienst van de boeren bent... Het wil zeggen dat je samenspant met een dijkgraaf en met ambachts mannen tegen je eigen huis.... Joris werd bloedrood. Hij wilde zich verweren, maar de woorden ont braken hem. Boerenjonker!...Altijd was hij trots geweest op die naam, maar nu werd het een striemende hoon. Recht, alleen recht!... Ineens schreeuwde hij 't uit. De 'boeren zijn niet verplicht om voor uw haven te betalen, maar gij zijt verplicht om voor hen te zorgen. Ik heul niet met ambachtsmannen. Ik wil het land be waren, omdat het land is van Ro merswalers... Rechtop stonden ze tegenover el kaar. Heer Adriaen was wit in zijn gezicht en zijn kaken beefden. Kies, je hebt te kiezen.. Adriaen beukte met zijn vuist op de tafel. Hij was daar achter gaan staan, omdat hij voor zichzelf vreesde. Zoveel be heersing had hij no& dat hij niet voor de tweede keer éép van zijn zonen de deur uit wilde jagen. Joris zou zich ook niet zo als Joos in zijn kraag laten grijpen en vjegsleuren. /(Wordt vervolgd) „Ik wil iedereen bereiken", beeft Georg Lodewijk Kroes steeds tegen zich zelf gezegd en daarom is hij een veelzijdig dichter geworden. Alhoewel hij zich zelf geen dichter durft te noe men. Tekenaar noemt hij zicli, teke naar met woorden. „Wat ik wil uitbeelden zet ik op pa pier. Op de gekste ogenblikken, want soms krijg ik mijn ideeën zomaar op de bromfiets en dan staan even later de eerste regels op bijvoorbeeld een stuk krant." Over kranten gesproken, al veertig jaar lang schrijft dichter Kroes iede re week een gedicht in de Graaf- schapibode en dat is opgeteld alleen al zo'n twee en een half duizend ver zen. 69. Zenuwachtig aan zijn pijp trek kend ijsbeerde de maat inet onzekere stap langs zijn gevangenen. Het rook gordijn dat hij om zich heentrok, ver borg wel enigszins zijn ontreddering, maar dat mocht niet meer baten. Juist de pijp van de maat had Geldjeslijmer op een idee gebracht. Deze wachtte even tot de maat weer langs kwam en stak toen plotseling zijn been uit. „W-wat-wat is d-dat?!" gilde de stuur man nog. maar reeds dreunde hij zwaar op de grond, terwijl zijn neuswarmer hem uit de mond vloog. De brandende pijp kwam vlak voor de scheepsbouwer terecht. Tevreden grijnzend boog deze zich zover opzij, dat zijn boeien juist het smeulende hoopje raakten. „Verdraaid, wat spijt me dat nu, stuurman!" grinnikte hij, „Heb je je erg bezeerd? Dat was wel erg onhan dig van me, nietwaar?" Intussen snoof hij met voldoening een beginnende schroeiiucht op en voor zichtig trok hij aan zijn touwen. Maar de maat had het te druk met het wrij ven van zijn kneuzing om iets te be merken.. Dokter J. J. Gelderblom jubileerde NIEUWDORP. ïn het verenigings gebouw werd afgelopen zaterdag een receptie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van dokter J. J. Gelderblom als arts en zijn zilveren hu welijksfeest. Mevrouw Dobbelaar, ini tiatiefneemster van het actiecomité, bood namens de bevolking van Nieuw- dorp en Lewedorp een enveloppe met inhoud aan. Burgemeester Vermet sprak de jubilaris namens het gemeen tebestuur toe en de heer J. Hommes namens de Christelijke wijkverpleging, de heer J. Bakker namens het Groene Kruis en namens de voetbalvereniging „Nieuwdorp", Dokter A. I. Vos uit Wol- phaartsdijk sprak tenslotte namens d« artsen van de kring Zuid-Beveland. Ve len maakten gebruik van de gelegen heid om de dokter Gelderblom te feli citeren. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de muziekvereniging „De lustige trekkers" uit Borssele en het muziekgezelschap „Onda" uit Nieuw dorp. De rondgang voor Kinderzorg heeft te Hoedekenskerke opgebracht: acht hectoliter aardappelen, dertien kisten fruit, drie zakken groente, kleding, krui denierswaren en 128 gulden aan giften.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2