Comité Zeeland Week stuurt aan op nauwer samenwerking STAOTERK-POUS Sint maakt versierde rijtoer koets Burgemeester Kol ff kreeg een ooievaar Volgende vergadering zal op breder leest geschoeid zijn Izraó cloor ^^eeland van de „UTRECHT" A Intocht van Sint Nicolaas in verregend Goes Nieuw vaartuig voor Vlissingse vloot Hervormde Jeugdraad besprak kadercursus Geen subsidie voor Initiatiefcomité Vertrouwen niet verloren STA§TERK In Middelburg op 26 november m Sint had een groot gevolg Nieuwe Haven van Sint Annaland in december open Remkabel brakauto tegen lichtmast Grootse intocht van Sint in Vlissingen Ds. Wielemaker nam afscheid Afvalwaterleiding- commissie over financieel beleid Kinderkoor gaf goede uitvoering Zeeuwse gemeenten richten verzoek aan Belgische raad Motorrijder reed tegen stilstaande auto Bij oversteken aangereden Prov. stoomboot diensten verlies van 3,7 miljoen Maandag 2x november 19C0 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4, THOLEN. Het comité „Zee land-week", dat zoals bekend een grote Zeeuwse tentoonstelling beoogt te organiseren in Antwer pen, heeft zaterdagmiddag in Tho- len een bijeenkomst gehouden, waarbij Ir. C. A. L. Horstmann, de voorzitter van het Nederlandse co mité, de Antwerpse gasten heeft geïnstalleerd. Deze installatie ge schiedde tijdens een vergadering op het gemeentehuis. Dat men speciaal de plaats Tho- len heeft uitgekozen behoeft in dit verband geen verwondering te wekken, omdat de eerste regionale expositie in 1959 in Tholen werd gehouden. Via deze tentoonstelling, die op later tijdstip in Breskens en in Goes werd herhaald, groeide het initiatief tot het organiseren van een grote Zeeuwse tentoon stelling in Antwerpen. Men zou kunnen zeggen: „Van Tholen be gon de victorie". Blijkens de mededelingen die tij dens de vergadering van zaterdag middag werden gedaan, ziet het er niet naar uit dat de Antwerpse expositie een apotheose zal wor- VLISSINGEN. De Vlissingse vis sersvloot zal opnieuw uitbreiding en vernieuwing ondergaan doordat de heer J. Schroevers heeft besloten zich een nieuw en modern vaartuig aan te schaf fen. De aankoop van een dergelijk vaar tuig, dat een bedrag van 105.000 gulden vergt, is mogelijk geworden door de ga rantie welke de gemeente Vlissingen ver leent voor rente en aflossing van een te sluiten lening. De gemeente heeft wel het eerste recht van hypotheek op casco, motor en inventaris. Voor het behoud en de uit breiding van de Vlissingse vissersvloot is deze handelwijze van de gemeente zonder meer toe te juichen. MIDDELBURG. De Hervormde Jeugdraad belegde een contactavond om de organisatie te bespreken van een kadercursus die men evenals in de voorafgaande jaren weer wil la ten draaien in samenwerking met het vormingscentrum Hedenesse. Het the ma van deze cursus die vijf weken duurt is „Waar het hart vol van is...." In de achtereenvolgende weekends zal men de volgende aspecten hiervan behandelen: In het eerste week-end, „Waar het hart vol van is," waarin men zat spreken over het ontvangen van het evangelie in het nart, de twee de maal over „Loopt de mond van over", over communicatie en getuigenis tus sen mensen onderling, verder over „De muren hebben oren", hetgeen handelt over verkeerde communicatie, „Vuile handen" over het existentialisme en ten slotte „Het oog wil ook wat" waar in men van gedachten zal wisselen over reclame. Als spreker voor deze week-enden is o.m. uitgenodigd ds. M. H. Strating uit Goes. Uiteraard zal naast deze onderwerpen de nodige spanning niet ontbreken. Dergelijke ka dercursussen worden ook gehouden voor West- en Oost Zeeuwsch Vlaanderen en Vlissingen. De leiding van de Middel burgse cursus is in handen van Wika den waarna alles in het vergeet boek dreigt te geraken. Integen deel, met nadruk heeft men er op gewezen dat de gelegde contacten onderhouden dienen te worden en dat de activiteiten waar moge lijk gecontinueerd moeten wor den. In Tholen vond zaterdagmiddag dus een hernieuwde ontmoeting plaats, waarbij van Antwerpse zijde vertegen woordigd waren de chef van het proto col van de stad Antwerpen, de heer H. Jacobs, de stadssecretaris dr. K. C. Pe ters, de voorzitter van de Nederlands Belgische Kamer van Koophandel dr. M. van der Velde, de kanselier van het consulaat, de heer J. H. de Jongh en de voorzitter van de Nederlandse vereniging Neerlandia, de heer J. Lo- vink. De consul-generaal, dr. J. v. d. Mortel liet weten dat hij tot zijn grote spijt verhinderd was te komen. Van Nederlandse zijde waren verte genwoordigd de voorzitter van het co mité, ir. C. A. L. Horstmann, de secre taris, de heer E. Beusekom, de pen ningmeester, de heer V. Laban en de rijksmiddenstandsconsulent voor Zee land, de heer A. Korstanje. In de morgenuren heeft het gezel schap een bezoek gebracht aan' de oestermaatschappij ..Bonavides' De directeur van deze maatschappij, de heer J. H. Bal gaf daarbjj een uit voerige uiteenzetting, die blijkens de geanimeerde discussie die er op volg de door de Antwerpse gasten uitste kend werd gewaardeerd. Na een rondgang over de terreinen begaf het gezelschap met de dames zich naar het gemeentehuis waar een officiële ontvangst plaatsvond, gevolgd door een diner in hotel „Zeeland". De vergadering, die in de middag uren op het gemeentehuis plaats vond, werd gekenmerkt door de we derzijdse wil de activiteiten te inten siveren opdat na de grote expositie de betrekkingen niet zullen worden verbroken. In zijn rede gal ir. Horstmann uit drukking aan het verlangen naar ver dergaande contacten. De spreker deel de mee dat de maatschappij Flandria, die ten behoeve van de Antwerpse toe risten elk jaar op Vlissingen vaart, het voornemen beeft om ook een dienst in omgekeerde richting te gaan onderhou den. De heer Horstmann wees er vervol gens op dat de problemen die langs de Schelde liggen zo mogelijk in gezamen lijk overleg opgelost moeten worden. Op commercieel, folkloristisch en toe ristisch gebied is een grotere samen werking uitdrukkelijk gewenst. Het mag dan ook niet bij een expositie in Ant werpen blijven. Bredere samenwerking De stadssecretaris van Antwerpen, dr. K. C. Peters, die daarna het woord voerde, deelde mee dat ook van Belgi sche zijde een intensiever contact op prijs zal worden gesteld. Er bestaan dan ook plannen om een catalogus uit te geven waarin een groot aantal gegevens over Antwerpen en Zeeland zal wor den opgenomen. Bovendien wil men gaarne de volgende vergade ring in de stad Antwerpen beleg gen. Op die vergadering zouden de plannen verder ontwikkeld kun nen worden. De heer Peters sprak in dit verband van de wenselijk heid dat deze vergadering belegd wordt met een groot aantal voor aanstaande mensen op commerci eel gebied. Op deze vergadering die op 10 december in Antwerpen zal worden gehouden kan men dan de plannen in groter verband aan- Het comité Zeeland week" heeft een bezoek gebracht aan Tholen. Het feit dat hier de bakermat ligt van de activiteiten is hier niet vreemd aan. Bij de foto: De heren van het comité met hun dames bij het bezoek aan de oestermaatschap pij Bonavides Rand Waarde WAARDE. De gemeenteraad heeft een verzoek van het initiatiefcomité De Bevelanden om een bijdrage van vier cent per inwoner van de hand gewe zen. Op de vergadering waren afwezig de heer C. Goud en wethouder A. H. Mol. In de vacature van de commissie tot wering van schoolverzuim. ontstaan wegens het vertrek van de heer I. D'hont werd met algemene stemmen benoemd de heer C. van Leeuwen, hoofd der o.L school. De zesde en zevende wijziging van de begroting voor het dienstjaar I960 werd vastgesteld. Deze wijziging hield o.m. verb met de aankoop van een frar "machine, schilderwerk en behangc en bouw douche-cel woning hoofd der o.l. school en meerdere uitkering in verband met het onderwijs in andere gemeenten ge noten door leerlingen uit deze gemeen te. In de rondvraag deelde de heer C. Ko- le mede, dat het baantje langs de be graafplaats is stukgereden. De burge meester zegde toe. dat de gebruiker zal worden verzocht dit baantje geëga liseerd op te leveren. De heer J. F. Goud informeerde naar de plaatsing van twee straatlantaarns in de Juliana- straat. De burgemeester antwoordde, dat de wegverbetering in het aanstaan de voorjaar zal geschieden. SEXT IN OOSTBURG OOSTBURG. Vergezeld van zwarte knechten heeft Sint-Nicolaas zaterdag Oostburg bezocht. Aan de grens der ge meente werd hij opgewacht door het mu ziekkorps. In een boot, die geplaatst was op een wagen, getrokken door padvin ders. trok de grijze bisschop door de drukke straten.' Advertentie Jansen en Wika de Haan. Het eerste pakken en ZO mogelijk tot ontwik- week-end is gepland op 26 en 27 no- l^gljng brengen. vember. De N.C.V.B. te Zoutelande vergader de ol.v. de presidente, mevr. De Voll- Verhagen. Dr. Kraan uit Vlissingen sprak over de leugen in de geneeskun de. De Kerstavond zal gehouden worden op lo december. De aideling telt thans 48 leden. De hervormde vrouwenverenigmgen aangesloten bij de ring O.Z. Beveland hielden hun, jaarlijkse ringmidda-g, in het Hervormd Centrum te Waarde. De presidente mevr. A. C. Blok-Won- dergerr kon ongeveer 300 dames wel kom heten. Woensdag vergaderde de oudercom missie te 's-Heer Arendskerke met de ouders van de leerlingen van openbare lagere school. Op deze ledenvergadering die onder leiding stond van de voorzit ter de heer A. J. Pieters passeerden en kele huishoudelijke zaken de revue. On der meer werd gesproken over de or ganisatie van het Sinterklaasfeest in sa menwerking met het bestuur van de kleuterschool. Dit jaar zal de Sint uitsluitend de scholen bezoeken en geen rondgan-g meer door de gemeente maken. 9 Voor de afdeling Rllland-Bath van de boni van plattelandsvrouwen heeft mevr. Van Stapelen uit Steenwijk ge sproken over „Omgang met mensen". Tc Yerseke gaat men dit jaar een winkelweek organiseren met vele attrac ties. Zowel bij de middenstand als bij het publiek bestaat hiervoor grote belang stelling. VLISSINGEN EN DE GOKLUST VLISSINGEN. Het is in de laatste tijd B. en W. gebleken dat in verschil lende café's wedstrijden gehouden wor den met speelautomaten. Doordat deze apparaten gemakkelijk voor kansspel gebruikt kunnen worden is vaak het ge volg, aldus' B. en W. dat vooral jonge ren aan dergelijke drinkgelegenheden worden gebonden en daar meer verte ren als oirbaar is. Een scherper toezicht is noodzakelijk. De beste oplossing acht het college, alle speelautomaten te ver bieden in zowel de café's als andere voor het publiek toegankelijke gelegen heden. GOES, De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid heeft in een be sloten ledenvergadering uitgesproken het vertrouwen in de heer mr. H. B. Bouw man, die ontslag heeft genomen als wet houder der gemeente Goes niet te heb ben verloren. De heer Bouwman heeft zich niet herkiesbaar gesteld als wethou der. Hij blijft lid van de gemeenteraad. Waarnemend burgemeester dr. J. W. Noteboom heeft de gemeenteraad bijeen geroepen voor een vergadering op woensdag 23 november. Op de agenda komt o.a. voor het punt: Voorziening in de wethouders vacatures. Advertentie Van ufw A.O.W. of A.W.W. alleen kunt u er niet komen. Zorg er iW daarom voor iets extra's Jtjff achter de hand te heb- JBW ben en neenl ais nood- K jMBk, zakelijke aanvulling een De noodzakelijke aanvulling op A.O.W.èn A.W.W. WIE HU LEEFT, DIE NU ZORGTl jBÊr POLIS Vraagt inlichtingen: N.V. Levensverzekering Maatschappij „UTRECHT" Leidseweg 2, utrecht MIDDELBURG. Het St. Nicolaas- comité Middelburg heeft weer alles in het werk gesteld om de intocht van de Goedheiligman in de Zeeuwse hoofdstad voor de kinderen zo aantrekkelijk moge lijk te maken. Die intocht, gevolgd door een officiële ontvangst, gebeurt zoals ge meld op zaterdag 26 november. Ook dit jaar hebben de winkeliers, de drie mid- denstandsvereniglngen en de Kon. Ver eniging „Uit het Volk, Voor het Volk" weer spontaan bijdragen beschikbaar gesteld. St. Nicolaas, vergezeld van zeven zwarte Pieten en een aantal herauten en tamboers, arriveert per boot tegen twee uur bij die gedenknaald aan de Beatrixbrug. Daar zal het organiserend comité ter begroeting aanwezig zijn, ter wijl het Middelburgs Muziekkorps Sin terklaasliedjes zal laten weerklinken. De Sint en zijn gevolg maken daarna in een met wapenschilden versierde open koets een rijtoer door de stad. Zijn zwarte knechten vergezellen hem daarbij te paard of te voet. De stoet wordt geopend door tambour en hoornblazers in traditioneel kos tuum, deel uitmakende van de sig naalafdeling van de gymnastiekvere niging „Achilles", het Middelburgs Muziekkorps, terwijl de rij zal wor den gesloten door het pijperkorps van „Juliana". De route is als volgt: Beatrixbrug, Rotterdamsekaai. Dam N.Z., Lange Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Wa- genaarstraat, Korte Noordstraat, Noord- poortplein (Gasthuis), Klein Vlaanderen (oude mannen- en vrouwenhuis), Seis- plein, Seisstraat, Kromme Weele, Vlas- markt, Markt. Op het Noordpoortplein zal worden gestopt voor het ziekenhuis, waar de Sint versnaperingen zal afgeven voor de zieke jeugd. Ook zal de grijze bisschop de ouden van dagen in het Tehuis voor Oudelieden aan het Klein Vlaande ren onthalen op lekkernijen. Op de Markt strooien de Zwarte Pieten niet minder dan kg pepernoten voor de aldaar vr ide jeugd. Tien jaar ge leden, -erste na-oorlogse intocht van S as, bedroeg de voorraad pepernt slechts 20 kg. Omstreeks kwart voor drie komt de stoet bij het stadhuis aan, waar de gro te kindervriend met zijn gevolg officieel door het gemeentebestuur zal worden ontvangen. Het Middelburgs Muziek korps zal in de tussentijd St. Nicolaas- versjes spelen. Vanaf de pui voor het stadhuis (bij slecht weer in de hall) houden de burgemeester en zijn Spaan se gast toespraken, die door middel van luidsprekers over de gehele Markt te volgen zijn. Om kwart over drie vertrekt de stoet weer van de markt langs de rechtstreeks naar de Markt te rijden. De rijtour zal omstreeks vier uur be ëindigd zijn, zodat er voor het publiek ruimschoots gelegenheid zal zijn om daarna nog gezellig te winkelen. TERNEUZEN St. Nicolaas is zater dag met de provinciale boot van drie uur in Terneuzen gearriveerd. De Spaanse bisschop was vergezeld van niet minder dan vijfentwintig zwarte knechten. Voor-l afgegaan door de harmonie maakte de1 Sint een rondgang door de stad. Twintig Zwarte Pieten reden op scooters mee in de stoet. Op de markt heeft burgemeester mr. Rijpstra de hoge gast welkom geheten en hem o.a. gevraagd hulp te verlenen bij het pogen van het gemeentebestuur het aantal industrieën uit te breiden. De Sint bezocht voorts zaterdag de patiënten in het Juliana-ziekenhuis, het ziekenhuis te Sluiskil en het bejaarden tehuis „Scheldeoord". SINT ANNALAND. De Nieuwe Ha ven van Sint Annaland zal waarschijn lijk in december officieel geopend wor den. Ter ere van deze opening zal de Middenstandsvereniging „Activa" een winkelweek op touw zetten, met als at tractie o.a. het oplaten van luchtbal lonnen met het opschrift „De haven open" en de openingsdatum. Deze win kelweek wordt gehouden in de week van 23 tot en met 30 november. Er zijn diverse attracties aan deze week ver bonden, waarvan de trekking op de openingsdatum van de haven valt. In verband met de Sint-Nicolaasdrukte re kent men op een flinke belangstelling van de zijde van het publiek. TERNEUZEN. Toen de heer J. H. met zijn auto vanaf de Jacob Catsstraat links de Hondiusstraat in wilde rijden, brak zijn remkabel waardoor hij de wagen niet tot stilstand kon brengen. Na door een aldaar aangelegd park te hebben gereden, kwam de auto tegen een lichtmast tot stilstand. De auto werd zwaar beschadigd. VLISSINGEN. Een bijna zwarte, onheilspellende wolk vergezelde za terdagmiddag Sint Nicolaas van het schip uit Spanje, dat in de rede ten anker was gekomen, naar de visser haven. Hoewel de wolk zijn dreige ment uitvoerde en een ware zondvloed autoriteiten, muzikanten en publiek nat spoelde, bleef toch het overgrote deel van de in spanning wachtende menigte dapper op haar plaats. Op de boulevard, rotonde, Beurs plein en zelfs op de landtong van de vismijn verdrong zich een vier rijen dik publiek om een eerste glimp van de mi'<e bisschop op te vangen. Na met waardigheid van het loods- vaartuig gedebarkeerd te zijn werd deze oude wens voorbij en sprak slechts over een ander verlangen des burgemeesters nl. meer ruimte. Na er op gewezen te hebben dat dit slechts in Den Haag te bereiken is waarbij als argument een toename der bevolking moet dienen, en niet de teruggang van het ogenblik, overhandigde hij de bur gemeester een (namaak) ooievaar, die naar de heilig man meende, hét mid del naar bevolkingsuitbreiding en dus meer ruimte was. Nadat St. Nicolaas afscheid had ge nomen van burgemeester Kolff, die vergenoegd de ooievaar omklemde, ver volgde de stoet zijn glorieuze tocht door de Vlissingse straten, waarbij hij ook de kinderen in de ziekenhuizen met een bezoek verraste. volgende route: Markt, Gravenstraat, hij begroet door het bestuur van de Gortstraat, Plein 1940, Langeviele, middenstandsvereniging dat ongetwij- Beddewijkstraat. Vlasmarkt. Markt fold een standje van de Sint gekregen rond. Lange Noordstraat, Hofrfcin, zaï heDDen n. Wagenaarstraat. Balans, Korte Groenmarkt, Nieuwe Burg, L ::;e Delft, Korte Delft, Dam, waar wordt omgekeerd en vervolgens Korte Delft, Lange Delft, Segeerstraat naar de Loskade, waar de stoet wordt ontbon den. Is inmiddels met de werkzaamhe den in de Langeviele gereedgekomen, dan zal de Sint doorrijden tot aan de Kloveniersdoelen en daar omkeren om De te Wemeldinge gehouden klaproos collecte heeft 111,87 opgebracht. De afdeling Wemeldinge van het Volksonderwijs vergaderde. De afdeling boekte een geringe ledenwinst. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de heren J. d'e Bourgraaf en G. Beenhakker, de heren P. Ruissaard en C. Steketee gekozen. Medegedeeld werd dat St. Nicolaas dit jaar op zaterdag 3 december per vaartuig zal arriveren. De klaprooscollecte heeft te Kruinin- gen opgebracht 213,61. De Bend van Plattelandsvrouwen, af deling Sint-Annaland zal op maandag 28 november een St. Nicolaa^avond houden in het Dorpshuis. De jaarlijkse Advents- en Kerstwij- dingsavond van de Hei-vormde Bijbel kring te Sint-Annaland zal niet op maandag 21 november gehouden worden, maar op woensdag 21 december om ze ven uur in het Hervormd Verenigingsge bouw. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voorlopig ö'iploma scheepswerktuigkun- dige, de heer H. A. L. Vandepitte te Vlis singen. 9 De klaprooscollecte ten bate van de Nederlandse Oorlogsgravenstichting bracht te s'-Gravenpolder 37.72 op. Voor de afdeling Gecrsdyk van d'e N.V.C.B, heeft de heer I. van Noppen uit Middelburg gesproken over: „Zij vlie gen het nest uit, en wij?" Sint voor hotel „De Korenbeurs BRUINISSE Na drie en een half jaar de Geref. Kerk als predikant te hebben gediend heeft ds. C. A. Wiele maker wegens a.s. vertrek naar Nieuw- Loosdrecht gisteravond afscheid geno men in een geheel bezet kerkgebouw. De scheidende predikant hield een preek naar aanleiding van Hebreeën 10 vers 22 tot 25. Na de prediking richte hij harte lijke afscheidswoorden tot gemeente en kerkeraad, tot de organist(e), de koster, de consulent, dr. Becker te Nieuwerkerk, de predikanten in de classis, tot B. en W. en tot vertegenwoordigers van andere kerkgenootschappen. In het bijzonder her innerde hij aan de prettige contacten met de heer J. W. van den Doel, contactman van het Rampenfonds voor de bouw van nieuwe kerken. De Geref. Kerk wil namelijk een nieuw gebouw plaatsen. De predikant werd toegesproken door ouderling W. van den Berg Dzn. namens kerkeraad en gemeente, door burgemees ter Van der Linden en door dr. Becker namens de classis. Hem werd toegezongen Psalm 121 vers 4. GOES. De blijde in- komste van Sint Nicolaas, met zijn zwarte knechten, is zaterdagmiddag gepaard gegaan met heel veel nat tigheid. Het regende pij- pestelen, toen hij voet aan wal zette op de Albert Joachimkade. Niettemin was toch een grote kin derschare aanwezig om de Sint, na een lange en verre reis uit Spanje en thousiast te verwelkomen. De muzikanten van „Ho- de muzikanten „inrukten". Goes. Bliikbaar zijn de Voor de kinderen is het moeilijkheden op het g'e- toch een grote dag ge- meentelijke vlak in Goes weest. De zwarte pieten strooiden met gulle hand snoepgoed, terwijl Sinter klaas zich naar het stad huis begaf. Vanaf het bordes sprak de goedhei ligman de jeugd toe. Hij zeide veertien dagen in Goes te blijven en vroeg de kinderen niet stout te zijn. En uit volle borst ga ven zij deze belofte. Sint sanna" en „Euphonia" Nicolaas werd bij zijn toe spraak geflankeerd door de waarnemend burge meester van Goes. dr. J. speelden met bolle wan gen Sinterklaasversjes en een deputatie van de middenstandsverenigingen W. Noteboom. Ook de sprak hirtelijke begroe- - burgemeester was blij, dat tingswoorden tot de Sint. Overigens was de mu zikale omlijsting maar van korte duur, want voor het behoud van de instru menten was het beter, dat de Sint. na een jaar van afwezigheid, weer in de Ganzeslad was. Hij heette hem hartelijk welkom en hoopte, dat Sinterklaas met zijn knechten een goede tijd zal hebben in ook al tot Spanje doorge drongen. De Sint zei dat wel niet met zoveel woor den, maar toch maakte hij een zinspeling: Ik heb het nodig geacht om deze keer met acht Zwarte Pieten naar Goes te ko men. Op zijn beurt toon de Sinterklaas zich ook verheugd om in Goes te zijn. De burgemeester, de heren J. H. Roose en M. J. Taillie (de heren van Melle en Bouwman waren afwezig) kregen een pre sentje van de Sint. En al zag het er dan niet naar uit, de Sint heeft toch nog een korte rond gang door de gemeente kunnen maken, met het tamboers- en pijperskorps „Excelsior" voorop. zw,ijgen van beide harmoniegezelscbap- pen tijdens binnenkomst en ontvangst. Ondanks zijn hoge leeftijd sprong de goedheilig man hierna vief te paard en begon, omringd door moren en 2warte knechten, zijn zegetocht. Een groot deel der kinderen juichten en zwaaiden doch menig jongeling en meisje sloeg de schrik om het hart, welbekend met hun eigen stoute daden in het afgelo pen jaar en het zien van zwarte Piet. Burgemeester mr. B. Kolff. met ambtsketen en hoge hoed, geleidde de Spaanse kerkmonarch de trappen van het stadhuis op en verwelkomde op officiële wijze St. Nicolaas in de Scheldestad. Hoewel burgemeester Kolff ook ditmaal de Sint herinner de aan punt één (en dat is het al ve le jaren) van zijn verlanglijstje, een nieuw raadhuis, scheen ook hij niet geheel overtuigd te zijn van zijn „zoet zijn" in het voorbije jaar, ge tuige zijn wantrouwige blikken die hij op zwarte piet wierp. Oude wens Het verlangen van burgemeester en poorters werd ook dit maal de bodem ingeslagen want de bisschop ging aan TERNEUZEN. In de eerste open bare werkvergadering van de commis sie afvalwaterleiding kanaalzone Zeeuwsch Vlaanderen, die onder lei ding van de heer G. H. E. M. van Waes werd gehouden, is na veel be sprekingen benoemd tot secretaris-pen ningmeester, burgemeester R. A. J. den Boer, daar de heer Blok zich we gens drukke werkzaamheden niet meer beschikbaar kon stellen. De heer S. Henry stelde voor een secretaris-pen ningmeester buiten het bestuur te be noemen, die hij spoedig aangesteld wil de zien. De voorzitter kon de bezwaren van de heer Henry niet onderschrijven. De commissie moet eerst komen tot een fi nanciële opzet om de samenwerkende gemeenten een rond voorstel te kunnen voorleggen, dan krijgt het secretariaat een ander karakter. De heer de Boer werd ten slotte met zeven tegen ne gen stemmen benoemd. Het is nodig dat er voor 1 januari 1961 een begroting vastgesteld wordt, evenals een vergoeding voor de be stuursleden. Er moet nog een aftre dingsregeling worden ingesteld daar de huidige commissie is benoemd voor vier jaar. Men moet nog naar bronnen van inkomsten zoeken daar de statu ten berekend zijn op een toestand van werkzaamheid. De zetel van het orgaan wordt Terneuzen. SOUBURG. In de volle concert zaal van „De Zwaan" heeft het kinder koor „De jonge Zangers" onder leiding van de heer Ab Lichtendahl een voor treffelijke uitvoering gegeven. Voor de pauze traden de kleuters op en zongen diverse liedjes, waaronder van de diri gent. De oudere meisjes grepen na de pauze hoger met zuiver gezongen composities als „Avondrust" en „Vivos en C'han- tant". Het kinderkoor voerde vervol gens de operette „Goudhaardje en de troubadour" op. IJZENDIJKE. De gemeenteraad van IJzendijke heeft besloten aan de ge meenteraad van Eeklo in België het verzoek te richten de weg van St. Jan in Eremo naar Eeklo, liggend uiteraard op Belgisch gebied te willen verbeteren. Velen uit IJzendijke en omliggende ge meenten bezoeken wekelijks de markt in Eeklo en zij moeten dan gebruik maken van een weg, die in deplorabele toestand verkeert. De burgemeester van IJzendijke heeft reeds een bespreking gevoerd moet zijn collega in Eeklo. De buurtgemeenten van IJzendijke zullen worden verzocht het verzoek van de IJzendijkse raad te ondersteunen. De raad heeft voorts besloten de vuil nisophaaldienst uit te breiden. Zeshon derd emmers zullen worden aangeschaft alsmede een tractor met aanhangwagen, een kolkenzuiger en een vuilniswagentje. Een schuur voor opslag van materialen zal worden gebouwd. In verband hiermede zullen de kosten van het ophalen van huisvuil stijgen en tussen 7.50 en 12,50 per gezin komen te liggen. De prijs, die betaald moet wor den, zal afhankelijk zijn van de huur waarde. ARNEMUIDEN Op de Molenweg vond een verkeersongeluk plaats waar bij de motorrijder L. Crucq uit Arne- muiden om het leven kwam. De heer Crucq reed over de Molenweg in de richting Middelburg tegen de stilstaan de auto van de heer A. Coppoolse, die onder een lantaarnpaal geparkeerd stond. Vermoedelijk heeft de heer Crucq de auto niet gezien door de regen. Met ernstige kwetsuren is het slachtoffer naar het zieknhuis vervoerd, waar hij echter aan zijn verwondingen is over leden. TERNEUZEN. Een auto bestuurd door de heer A. M. uit Terneuzen kwam op de Dokweg, in aanrijding met me vrouw v. A. eveneens uit Terneuzen, die per rijwiel uit de Rozenstraat kwam. Mevrouw v. A. stak zo plotseling de Dokweg over dat de auto haar niet meer kon ontwijken. Dokter Nijsten die eerst hulp verleende achtte over brenging naar het Julinaziekenhuis noodzakelijk. Over 1959 MIDDELBURG. Blijkens de jaar stukken van de prov. stoombootdien- f ntiKaneao thet verli8s over 1939 3.748.906,92 tegen een raming voor dit jaar van 4.376.105. Voor de dek king van het nadelig saldo voor de diensten VlissingenBreskens, Terneu- zen—Hoedekenskerke en Kruiningen- Ferkpolder wordt op een bijdrage van het rijk van 3.235.113,34 gerekend, terwijl de provincie zelf het verlies op de diensten ZierikzeeKatseveer- Kort- gene—Wolfaartsdijk en Veere—Kamper land 513.793,58) draagt. totale vervoersopbrengsten heb ben bedragen 2.777 miljoen tegenover een raming van 2.706 miljoen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4