Arnemuiden liet een achter bij Dinteloord punt In 1961 reeds wegverbinding Vlissingen - Zuid - Sloe Zuivere schot ontbrak bij fel Rillandia Bestuur Vereniging Chr. ULO recipieerde Rillandia raakt onderaan in afzondering MentorDe Jager ere-lid schaatsenrijdersbond 3^rió kraó door eeland Uit de annalen van King Soccer Wemeldinge riep Spui tot de orde SARCO GLOBINE Riolering van de Noordweg Yijfendertig jaar veteranenclub Oud Middelburg Olympia I wint ook van Tjoba 2 Kunstmaandorkest gaf concert Uitslagen van winkelweekactie Bejaarden hadden gezellige middag Nieuw r.k. ziekenhuis te Bergen op Zoom Gelukkig gelijkspel Colij nsplaatse Boys Krabbendijke dwong Sprang draw af IJssport ondergaat veranderingen in Zeeland Uitslagen Volleybal Voorzittershamer" aangeboden door leerlingen van de school Uitslagen voetbal Postduiven bekroond Volleybal op Walcheren Gedeputeerde Staten over grensivijziging BEHEERSVORM SLOEGEBIED ZEER BELANGRIJK Maandag 21 november 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Van onze sportredacteur MIDDELBURG De overvloedige regenval in de afgelopen week is er de oorzaak van geweest, dat tal van wedstrijden, voornamelijk in de lagere klassen, moesten worden afgelast. In de vierde klasse zuid vond alleen de ontmoeting NieuwdorpGood Luck geen door gang. Het belangrijke treffen tussen Dinteloord en Arnemuiden eindigde in een 11 gelijkspel, waarbij moet worden opgemerkt, dat Poortvliet een doelpunt scoorde dat aan de aandacht van de scheidsrechter ontsnapte. Niettemin was dit gelijke spel voor de Zeeuwen ruimschoots voldoende om aan de leiding te blijven. Din teloord bleef tweede, maar AZVV, dat in Klundert een grote zege op WN behaalde, kwam tot een zelfde puntenaantal als de suiker- plaatsbewoners. Good Luck staat vierde, maar relatief beter dan Dinteloord en AZVV. Oosterlandse voetballers de veste van de Haamsteedse doelman. Bruse Boys I Burgh III Duiveland I Brouwersh. III WIK I Mevo II Zeemeeuwen I 34—10 16— 7 29—20 9— 8 12—14 12—18 12-47 Een keurige prestatie leverde voorts Krabbendijke, dat Sprang in eigen huis een 11 gelijkspel wist af te dwingen. De tricolores stegen daarmee een plaatsje op de ranglijst. Ook Smerdiek ver- t overde winst in Brabant, waar door de Tholenaren opklommen naar de zevende trede. Rillandia intussen komt langzamerhand in -een positie te verkeren, waarin het oppassen wordt geblazen. De "Rillanders missen een schutter, phetgeen zich in elke wedstrijd doet gevoelen. The Gunners bleef met 10 in de meerderheid. zienlijk gestegen, al blijft Terneu- zense Boys het beste er voorstaan (met niet minder dan vier wed strijden achterstand op Spui! Wemeldinge Tern. Boys Mevo Hoek SVD Wolfaartsdijk Kapelle Veere Colijnspl. Boys 12 11 11 9 7 5 4 2 1 31—20 30—12 28—28 24—17 17—27 22—34 16—24 7—16 10—28 In Illb zorgde Waarde voor een ver rassing door het sterker gewaande Borssele met 63 te kloppen. De Waardenaren sprongen daardoor naar de vijfde plaats. Advertentie BLOEDARMOEDE l Gebruik dan het bloedvormend krachttonicum Bevat naast haemoglobine, alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar als dragees en in vloeibare vorm. OUTIM N.V. - OEGSTGEEST SEROOSKERKE (W.l. De gemeen teraad vergadert vrijdagmiddag om halt drie. B. en W. stellen de raad o.a. voor over te gaan tot gedeeltelijke rio lering van de Noordweg. De toestand is daar, aldus B. en W. onhoudbaar. De lasten kunnen alleen gedekt worden door te putten uit saldi-reserves van voorgaande jaren. B. en W. achten dit niet de meest gewenste oplossing, doch zien geen andere mogelijkheid. De kos ten van riolering en bestrating bedra gen naar schatting i 25.000 gulden. De leerlingen van de twee hoogste klassen der Hervormde school, Mió'del- burgsestraat 43, Koudekerke verkochten voor 464 gulden aan kinderpostzegels e.d. VCK II Borssele I Heer Hendrik I Oostkapelle I Waarde I Wissenkerke I Krabbendijke II Kapelle II 0 13 34—14 3 7 22—27 2 6 18—11 3 5 15—16 4 5 23—28 4 4 18—24 2 3 S—13 2 3 9—17 Arnemuiden 10 8 1 1 17 4621 1; Dinteloord 9 6 1 2 13 31—17 AZVV 10 6 1 3 13 37—35 1 Good Luck 8 6 0 2 12 25—16 V.$prang ;.£CC -55 7 „Smerdiek 9 5 2 2 12 27—16 9 4 0 5 8 22—24 9 4 0 5 8 22—26 VVN 8 3 1 4 7 20—25 Krabbendijke 9 2 3 4 7 17—26 Nieuwdorp 8 3 •0 5 6 17—21 The Gunners 9 3 0 6 6 10—24 Zwaluwse Boys 9 2 1 6 5 14—22 Rillandia 9 1 0 8 2 16—34 In de eerste klasse Zeeland gin- gen slechts twee wedstrijden door. Zij leverden even zovele verras singen op. Spui verloor namelijk met 41 van Wemeldinge en Co- lijnsplaatse Boys slaagde erin ,SVD thuis een puntje af te snoe pen, overigens dank zij blunders van de Driewegense doelman.- Spui blijft aan-de kop, maar de kansen van Wemeldinge zijn aan- MIDDELBURG. Op 32-jarige leef tijd hing de heer A. Jobse zijn voet balschoenen aan de wilgen, wat echter niet betekende dat hij daarmee afscheid nam van de voetbalsport. Nadat de schoenen netjes ingevet waren opge borgen, richtte de heer Jobse samen met zijn vriend, de heer P. Koster,, uit Goes, de veteranenclub Oud-Middel burg'' op. Zaterdag vierden de oud-ge- dienden met een receptie en een feest avond in Wöhler het 35-jarig bestaan van de club. Voor de beide oprichters was het eeni dubbel jubileum. De heer Jobse is nu algemeen leider, de heer Koster voor- -£ltter van de veteranen. Een dergelijk V.veteranen-ju'bileum" moet als een unicum in ons land worden beschouwd. Sinds haar ontstaan organiseert de wedstrijden, waarvan de baten ten goe de komen aan een liefdadige instelling. De laatste jaren is de opbrengst van deze wedstrijden bestemd voor Sport 'Steunt Zonneveld". Aan de feestavond werkten mee de band van Baby den Toonder, de cabaretier Wim de Graaff fen mej. Nel Gilde. Korfbalcompetitie De regen van zaterdagmiddag heeft het korfbalorogramma weer parten ge speeld. In 3B konden Zeelandia 2 en Vios 2 slechts gedurende tien minuten spelen, waarna ze van het veld werden gespoeld. Vios 2 zal de reis naar Hansweert dus nogmaals moeten maken. In de promo tiecompetitie naar de eerste klasse boekte Olympia 1 een verrassende zege tegen de sterker geachte kampioen van klasse 2B Tjoba 2. dat niet schotvaardig tv.as. Bij de rust had Olympia dan ook réeds een voorsprong van 30. Het spel leed onder de slechte gesteldheid van het terrein. Olympia staat nu aan de leiding in de promotiecompetitie en het gaat er naar uitzien dat deze club de plaats in de eerste klasse zal weten te behouden. De stand: Olympia 1 2 2 0 0 4 7—3 TOP 1 1 0 0 1 0 0—1 Tjoba 2 1 0 0 1 0 3—6 In klasse 2A zegevierde Vopo met 8—2 over Animo 2, hetgeen echter de stand in deze klasse niet zal beïnvloeden. In 2B kwam Togo 2 in de „dubbelwedstrijd" tegen De Poel zeer verrassend uit de bus. De eerste wedstrijd eindigde in gelijkspel (2—2), terwijl Togo 2 in de daaropvol gende wedstrijd met 21 zegevierde. De positie van Togo 's hierdoor op de rang lijst verbeterd. WKV staat nu onderaan met vier uit elf, voorafgegaan door Togo 2 met zeven uit dertien. Volharding be sloot de competitie met een verrassende 52 overwinning op Luctor, hetgeen de ploeg uit Yerseke een plaats deed stijgen ten koste van Vitesse. Volharding staat nu als vierde op de ranglijst. In klasse 3A wonnen Vedo 2 en Animo 3 beiden een wedstrijd van de dubbele ontmoeting tussen deze clubs. Hierdoor verwees Vedo 2 Swift 5 naar de voor laatste plaats. De uitslagen waren: Vedo 2—Animo 3 2—4, Animo 3—Vedo 2 69. Bij de adspiranten behaalde Vopo een re glementaire 5—0 zege op Swift Rap. AZVV verliest .«een punt AXEL. Het door Zwaluwse Boys naar aanleiding van de wedstrijd AZW- Zwaluwse Boys ingediende protest is door de pro-testcommissie van de KNVB niet ontvankelijk verklaard. De uitslag blijft dus 32 voor AZW. In lib handhaafde Heinkenszand zich door een regelmatige zege op Terneuzense Boys II op de tweede plaats, terwijl Driewegen tegen Kloe- tinge II moeizaam tot winst kwam. AZVV II Yerseke III Heinkenszand I Driewegen I Beren I Zaamslag I Rillandia II Nieuwdorp H Tern. Boys II Kloetinge II 8 5 1 2 11 23—15 6 5 0 1 10 34—18 9 5 0 4 10 29—27 7 4 1 2 9 11— 9 6 3 1 2 7 12—11 5 3 0 2 6 13—16 7 3 0 4 6 22—16 8 3 0 5 6 22—25 9 2 0 7 4 16—35 7 1 1 5 3 9—19 In IIc kende Duiveland I wel heel weinig deernis met Zeemeeuwen, dat reeds voorbestemd schijnt om te de graderen. Dertien keer doorboorden de TERNEUZEN. Onder leiding van Anton Kersjes heeft het Kunstmaand orkest onder auspiciën van de Zeeuwse Volksuniversiteit in het Concertgebouw een concert gegeven. Aan het slot van het optreden beloonde het publiek de musici met een langdurig applaus. Uitgevoerd werden werken van Mozart, Vivaldi, Bartók en Haydn. s-GRAVENPOLDE'R. Donderdag avond werden, in het verenigingsgebouw Ons Dy sleven onder grote belangstel ling d uitslagen van de winkelweekac tie de afd. 's-Gra venpolder K.N.M.B. bekend gemaakt. Na een wel komstwoord van voorzitter M. de Wit te en, een toespraak van burgemeester J. D. Jansen werden de prijswinnaars van de jeugdactie aangekondigd. Deze actie hield in het raden van het totaal- gewicht van de in de etalages van elk der deelnemende winkeliers gelegde ste nen en brokstukken van stenen. Het to taalgewicht bedroeg 46,1 kg. Van de 43 inzendingen bleek de opgave van 46,333 kg van Hans Huijsen het werkelijke ge wicht het dichtst te benaderen. Bij de bonnenactie ging de hoofdprijs, een bergmeubel, naar de fam. Wisse-Remijn. NOORDGOUWE. De bejaardenso ciëteit hield een bijeenkomst in het jeugdgebouw. Deze keer was de bejaar densociëteit van Zonnemaire als gast aanwezig. Vele oudjes" van Zonnemai re hadden aan deze uitnodiging gevolg gegeven. Met de algehele leiding was ds. Duvekot, Herv. predikant van Zon nemaire, tevens consulent voor de Herv. gemeente Noordgouwe, belast. Zowel door de gasten als door de bejaarden van Noordgouwe werden diverse gedich ten voorgedragen. Hengelaars hielden jaarvergadering NOORDGOUWE. In de zaal van café Van der Weijde heeft de plaatse lijke hengt sportvereniging een jaarver gadering gehouden. Als dank aan de secretaris-penning meester voor het vele werk dat deze in het belang der vereniging steeds met liefde doet werd hem een prach tige schrijfmachine" aangeboden. Deze was extra solide verpakt, waardoor bij het te voorschijn komen van deze ma chine de nodige lachsalvo's in de zaal opklonken. BERGEN OP ZOOM. Tijdens een. vergadering van Ged. Staten van Noord Brabant te 's-Hertogenbosch is goedkeu ring gehecht aan ihet besluit van de gemeenteraad van Bergen op Zoom, dat de gemeente garant zal zijn voor de betalingen van rente en aflossing van de leningen welke de stichting St. Eli sabeth ziekenhuis te Bergen op Zoom nodig heeft voor de financiering van het nieuw te bouwen r.k. ziekenhuis. De stichting St. Elisabeth ziekenhuis zal zich nu tot de kapitaalmarkt wen den om het bedrag (11 miljoen.) te lenen. DRIEWEGEN. De ontmoeting tus sen SVD en Colijnsplaatse Boys ken merkte zich door zwak spel van beide zijden. Colijnsplaat leidde met de rust met 20 door twee blunders van de Driewegense doelman, die gebrek aan ervaring toonde. Als excuus kan gei den, dat de bal zo glad als spek was. Het eerste doelpunt ontstond na een half uur, het tweede drie minuten later. In de tweede helft werd Colijnsplaat se Boys, evenals trouwens grotendeels voor rust, op eigen helft teruggedrongen. Het werd 12 door J. v. d. Velde en 22 door H. Dubbelman. De Boys, die met de rug tegen de muur stonden, slaagden erin het eerste winstpunt uit deze competitie te behalen. Muziekavond RILLAND-BATH. De algemene ont spanningsvereniging organiseerde een muziekavond in het dorpshuis. Johan Otten, piano en mevr. Griep-Knipseheer, viool, voerden voor het vrij talrijke pu bliek op zeer te waarderen wijze diverse composities uit. SPRANG. Krabbendijke heeft in Sprang kans gezien de club van die naam een punt af te dwingen. Zelfs hebben de tricolo res nog de zege binnen het bereik gehad, maar een toegekende pe nalty werd door doelman v. d. Vre de gemist. Krabbendijke trad met vier invallers in het veld, dat bijzonder slecht bespeel baar was en hoge eisen stelde aan de spelers. Toch werden nog vaak aardige combinaties op de grasmat gelegd. Te gen de verhouding in nam Sprang na een kwartier de leiding (1—0). Acht mi nuten later kreeg Krabbendijke een strafschop toegewezen, die v. d. Vrede niet benutte. Een kwartier na de hervatting profi teerde v. Luyk van een te zacht terug gespeelde bal op de keeper en maakte gelijk (11). In de resterende tijd werd nog hard om de winnende goal gestre den, maar in de stand kwam geen ver andering meer. RILLAND-BATH In een stro mende regen en op een modderig veld heeft Rillandia zij het op de meest bescheiden wijze de zege moeten laten aan The Gun ners, dat een groot deel van de wedstrijd sterk verdedigend heeft gespeeld. De Rillandse voor- waartsen waren echter niet ge lukkig met hun schoten en slaag den er niet één keer keer in de uitstekende Bredase doelman Rijvers te passeren. The Gun ners doelpuntte eenmaal en dat was voldoende voor de overwin ning, ofschoon de Bredase ploeg daarmee iets. meer kreeg dan haar toekwam. Reeds onmiddellijk na de «ftrap bracht Rillandia de bal. die soms veel weg had van een klomp slik, voor het doel van de tegenstander. De thuisclub speelde zeker in de eerste helft beter voetbal, al was het spelgehalte van bei de elftallen niet om over te juichen, maar de Rillandse voorhoede miste het zuivere schot om succes te hebben. Opgemerkt moet worden, dat de gas ten ,soms met vijf man op één lijn ver dedigden met daarachter nog een doel man Rijvers, die uitstekend positie koos. In de tiende minuut lanceerde Wal raven Polderman, welke laatste spe ler alleen voor Rijvers kwam te staan, maar de bal tegen de paal schoot. Vele schoten van Prevo of Vis ser gingen daarna over of werden op magnifieke wijze gestopt. Aan de andere kant maakte doelman Moi- son een harde schuiver van midden voor Van Dongen vallend onschade lijk. Tegen de verwachting in heeft The VLISSINGEN. „Wat de ijssport in het algemeen en die van ons gewest in het bijzonder aangaat, zijn er grote veranderingen op til", aldus de heer L. v. d. Hiele uit Veere, voorzitter van het gewest Zeeland van de KNSB in de za terdag in Vlissingen gehouden jaarver gadering. „Deze veranderingen houden verband met de invoering van de vijf daagse werkweek, want vast staat, dat wanneer de vrije zaterdag komt, de ijsbanen in de weekends overbezet zul len raken." De heer v. d. Hiele wees erop, dat de clubs ervoor dienen te zorgein over een goede accomodatie te beschikken, vooral die verenigingen die in de „Zeeuwse Randstad" (Walcheren) zijn gelegen. Speciale aandacht vroeg de voorzitter voor de ijssport in Zeeland: „Weinigen zullen veel moeten doen, omdat velen weinig doen." Het gewest heeft, deelde de heer v. d. Hiele verder mee, op initiatief van de vereniging in Heinkenszand, besloten de mentor van de Zeeuwse schaatssport, de 83-jarige Lou de Ja ger uit Wolfaartsdijk, te benoemen tot erelid van het gewest Zeeland. ,,U heeft", richtte de voorzitter zich tot de bejaarde De Jager, „al geduren de een reeks van jaren het organise ren van wedstrijden aangemoedigd. U heeft pioniersarbeid verricht". Op een nog nader te bepalen tijdstip zal de onderscheiding aan de nestor van de Zeeuwse schaatsenrijders worden uitgereikt. De heer De Jager kwam zelf ook met een verrassing. Hij kondigde aan, dat zijn zoon Jaap de Jager uit Bie- zelinge een poging zou doen om een Zeeuws uurrecord te vestigen, welke poging zal plaatsvinden op een van de Zeeuwse banen, te organiseren door de technische commissie van het gewest Zeeland. Ook werd gesproken over toetreding van meer verenigingen tot de KNSB. Van de 53 schaatsclubs die er in Zee land zijn, zijn slechts elf lid van de KNSB. De landelijk voorzitter van de bond mr. H. W. Vliegen, die ter ver gadering aanwezig was, zegde finan ciële hulp toe bij eventuele pogingen het ledental uit te breiden. Met de jeugdschaatsproeven is het in Zeeland treurig gesteld. Slechts een van de elf verenigingen neemt deze proef af. Wel zouden ook andere clubs plan nen hebben in deze richting. De centrale training die door droog- schaatstrainer Jaap de Jager in Mid delburg wordt gehouden, verloopt naar wens. De provinciale kampioenschappen hardrijden zullen volgend jaar in Mid delburg worden gehouden, het schoon- rijden vindt plaats in Vlissingen. Voor 1962 zijn aangewezen Zierikzee en Vee re. Uit het jaarverslag van de sekretaris bleek, dat dit jaar Groede en 's-Heer Hendrikskinderen zijn toegetreden als lid. In verband met het aftreden van de penningmeester, de heer A. Groos- man te Sluis werd in zijn plaats be noemd de heer M. H. v. Prooijen uit Oostburg. De heer G. J. de Jager te Wolfaartsdijk trad toe tot de commis sie hardrijden. Ten slotte werd nog meegedeeld, dat in Krabbendijke plannen bestaan om te komen tot de aanleg van een nieuwe ijsbaan. Gunners na rust grotendeels de toon aangegeven. Nu kreeg de Rillandia-doel- man de gelegenheid zijn talenten te to nen. Vermeldenswaard was in deze pe riode een vliegend schot van Boelhou wers, dat Moison met een fraaie safe van zijn kracht ontdeed. In de 28ste minuut viel het beslissen de doelpunt. De bal kwam bij de vrij staande Vlimman, die vanaf de zestien meterlijn een keihard schot afvuurde, dat via de binnenkant van de staander in het net verdween (01). Rillandia heeft daarna nog alles op alles gezet om de gelijkmaker en zo mogelijk de overwinning te forceren, doeh een man en macht verdedigend The Gunners verijdelde deze poging. De uitslagen van de op zaterdag 19 november 1960 gespeelde wedstrijden van de afdeling Zuid-Beveland van, de Ned. Volleybalbond luiden: Dames: As- traEGVC 30; Heren: Astra IAstra II 2—2; Bazo—EGVC 0—3; Astra 111— Bazo 03. Dames: AstraEGVC. De Astra-da- mes waren technisch iets beter. Vooral dank zij het goede serveren kwam deze ploeg tot een mooie overwinning. Af en toe kwamen beide ploegen tot goed spel. Heren: Astra IAstra II. De set-stan den 15—12, 8—15, 11—15 en 17—15 ge ven duidelijk weer dat hier een spannen de wedstrijd is gespeeld. Is Astra I met de gedachte in 't veld gekomen met As- tra II „even af te rekenen"? Of is As- tra II van. gelijke kracht? Het verde re verloop van de competitie zal dit wel uitwijzen. In de 2e set wist Astra II een 70 achterstand om te zetten in een 158 overwinning. Dank zij goed doorzetten wisten zij ook de derde set op hun naam te brengen. De 4e set was uitermate spannend; na een 72 achterstand wist Astra I zich op te wer ken tot 1414 en zij mochten blij zijn dat zij met 1715 deze set wisten te winnen. Een uiterst sportieve ontmoe ting! BAZOEGVC. Het technisch bétere EGVC wan verdiend. Vooral met de har de en zuivere serves wisten zij veel punten te vergaren. Astra IIIBazo. Ondanks enthousi ast spel konden de jeugdige spelers van Astra III het niet bolwerken tegen de oudere „routiniers" van Bazo. 4e klasse zuid: VVN—AZVV 3—6, Sprang—Krabbendijke 1—1, Zwaluw- se BoysSmerdiek 2—3, Rillandia— The Gunners 6—1, NieuwdorpGood Luck afg., Dinteloord-^Arnemuiden l—l. Ie klasse Zeeland: Kapelle—Hoek afg., SVD—Colijnsplaatse Boys 2—2, MevoVeere afg., Wemeldinge—Spui 4—1, Wolfaartsdijk—Tern. Boys afg. 2e klasse a: alle wedstrijden afg. 2e klasse b: AZVV II—Zaamslag I afg., Beren I—Yerseke III afg., Tern. Boys II—Heinkenszand I 14, Drie wegen IKloetinge II 21. 2e klasse c: Brouwershaven III— Burgh III afg., Duiveland I—Zee meeuwen I 13—3, WIK I—Mevo II afg. 3e klasse a: alle wedstrijden afg. 3e klasse b: Krabbendijke IIVCK II afg., Oostkapelle I—Kapelle II afg., Waarde I—Borssele I 6—3, Heer Hendrik I—Wissenkerke I afg. 3e klasse c: Kruiningen III—Waarde II 0—0, Kloetinge III—SVD II afg. 3e klasse d: alle wedstrijden afg. 3e klasse e: Hoek nZaamslag II afg., Spui II—AZVV III 0-0. VLISSINGEN. Leerling Jaap Ventevogel en zijn mede-studeren den Jeannette De Bruyn en Edu Kögeler hebben zaterdagmiddag in het Strandhotel het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Uitgebreid Lager onderwijs ver blijd met een reusachtige voorzit tershamer, die niet zozeer dienst zal moeten doen op het groene ta felkleed dan wel straks bij het in de grond slaan van de eerste paal voor het nieuwe schoolgebouw. Subsidievoorstellen van Ged. Staten MIDDELBURG. Gedeputeerde Sta ten stellen Provinciale Staten voor aan de Stichting Zeeuws Opleidingsinstituut voor heilgymnastiek, massage en psy chotechniek te Middelburg een aanloop subsidie te verlenen voor de opleiding tot heilgymnasten- masseurs t.w. voor het eerste jaar ten hoogste 8000 gulden, voor het tweede jaar maximum 6000 gulden, voor het derde jaar ten hoogste 4000 gulden en voor het vierde jaar ten hoogste 2000 gulden. Ged Staten stellen Prov. Staten voor de stichting algemene en individuele blindenbelangen te Amsterdam een sub sidie toe te kennen van tien gulden voor per jaar elke in Zeeland woonach tige blinde, waarmee de stichting be moeienis heeft. Ged. Staten stellen voorts voor „Poe- lendaeleburg, gelegen in de weg Mid. delburg-Vlissingen in beheer en onder houd over te nemen van de polder Wal cheren, die een afkoopsom van 2200 gul den wil betalen. RILLAND. De postduivenvereniging .„De Luchtpost" organiseerde een tentoon stelling met keuring. Hiervoor werden 329 duiven ingezonden. De jury bestond uit de heren J. Slag boom te Zierikzee en A. de Rijk te Roo sendaal. Uitslag: oude doffers: 1. P. Schrijver, Goes, mooiste doffer van de tentoonstel ling, 2. C. Coremans, 3. M. Sentse, 4. G. Zweers, 5. J. de Kruis, Den Briel. Oude duivinnen: 1. M. Sentse, 2. S. Prevo, 3. C. Coremans. Jarige doffers: 1. F. D. Hillebrand, 2. W. van Stel, Wemel dinge, 3. G. Vermast, Yerseke. Jarige duivinnen: 1. L. Kooyman, Krabben dijke, 2. Gebr. Van Stel, Wemeldinge, 3. M. Minnaard, Krabbendijke. Jonge dof fers: 1. Gebr. Capello, Goes, 2. J. van Stel, 3. J. Ridderhof, Kapelle. Jonge duivinnen: M. Sentse, 2. K. Staal, Krabbendijke, 3. G. Zweers. Indien geen plaatsnaam is vermeld, komen de inzenders der duiven uit de gemeente Rilland-Bath. VLISSINGEN. De uitslagen van de zaterdag voor de afd. Walcheren van de Nevobo gespeelde wedstrijden luid den: Michiel de Ruyter IIIMicheil de Ruyter II 22; Michiel de Ruyter I— Zuidwesters 30* ^VC IIMichiel de ^WC II 0—3; EWC I—Odulphus 0-3. VLISSINGEN Uit een schrij ven, dat het Vlissings gemeente bestuur heeft ontvangen van Ge deputeerde Staten, blijkt opnieuw dat aan de plannen voor het Zuid Sloegebied met voortvarendheid wordt gewerkt. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat bij uit voering een belangrijke industrië le ontwikkeling in dit gebied mag worden verwacht. De belangrijkste feiten voor wat be treft de verwezenlijking der plannen zijn wel de weg Vlissingen-Zuid Sloe, opgenomen in het Provinciaal Wegen plan 1961 terwijl op de rijksbegroting de aanleg van een haven c.a. een in dustriegebied en de aanleg van een on derzeese oever zijn opgenomen. Deze laatste twee werken zullen in versneld tempo worden uitgevoerd. Belangwekkend is ook de bijzondere aandacht die door de minister van eco nomische zaken in zijn zevende indus trialisatie nota, aan het Sloeplan schenkt. Uit de nota blijkt onder meer dat de regering heeft besloten tot de uitvoering van een meerder jarenplan over te gaan voor de verbetering van de infrastructuur in de probleemgebie den. De hoge prioriteit welke het Sloe plan hierdoor heeft gekregen noodzaken tot het treffen van maatregelen die de totstandkoming van het plan moeten mogelijk maken. Verheugend voor de Scheldestad is de hernieuwde bevestiging van Gedeputeer de Staten dat het tot Zuid-Beveand be horende gebied bij de gemeente Vlissin gen zal worden gevoegd. De minister van Binnenlandse Zaken heeft zich met dit standpunt verenigd. „Het Vlissingse gemeentebestuur geeft reeds leiding aan een industriege meente en beschikt over ervaring in de ze* Niet slechts omdat deze gemeente daartoe geoutilleerd is en de daarvoor vereiste ervaring bezit op het gebied van politietoezicht, beveiliging tegen brand en gezondheidszorg e.d., maar ook omdat het Zuid Sloe uit Econo misch geografisch oogpunt geacht kan worden tot de Vlissingse agglomeratie te behoren. Dit gebied vormt voorts in feite de vanzelfsprekende uitbreiding van het Vlissingse havencomplex". Dit gedeelte uit het schrijven van gedepu teerde staten getuigt van een grote ma te van praktisch inzicht aan de zijde van dit college ten aanzien van een dergelijk gigantisch project dat het Sloe Plara voor een provincie als Zeeland ze ker is. De uitnemende geografische ligging van het gebied aan de Antwerpse scheepvaartader zal het bij vestiging van industrie, niet moeilijk maken ver schillende rederijen voor deze laad- of losmogelijkheid te interesseren. Van uitzonderlijk belang zal echter niet zozeer de omvang van het nieuwe complex zijn als wel de beheersvorm. De monopoliepositie die de huidige N.V. inneemt die alle haveninrichtingen on der haar beheer heeft, is het, in de nu reeds vele jaren van haar bestaan, niet mogelijk gebleken ook maar scheep vaart van enige omvang op Vlissingen te concentreren. De onbekende, nog te vestigen, indus trie in het Sloe gebied garandeert op geen enkele wijze dat zij scheepvaart verkeer van omvang met zich mee zal brengen. Zou nu dus blijken dat zij haar aan- en afvoer goeddeels met bijvoor beeld trein- of wegverkeer kan verzor gen dan wordt het trieste vrijwel akti- viteitloze complex van nu slechts ver dubbeld. Een gemeentelijke haven, waarin al le cargadoors, in Vlissingen zijn er verschillende met een uitstekende repu tatie en een ervaring die reeds van de vorige eeuw dateert, een gelijke kans zullen hebben waardoor een gezonde concurrentie mogelijk is, moet als een voorwaarde beschouwd worden wil men inderdaad van een Vlissingse haven kun nen spreken. Leerlingen van de christelijke ulo te Vlissingen bieden het bestuur van de jubilerende vereniging een geweldige voorzittershamer aan. Het gebeurde tijdens de receptie, belegd wegens het veertigjarig be staan van de vereniging. Velen hadden de gang naar de Bou levard Evertsen gemaakt: burgemees ter mr. B. Kolff en de wethouders W. Poppe en M. A. v. Popering, vertegen woordigers van kerkeraden en van an dere schoolverenigingen, hoofden van scholen, oud-bestuursleden, oud-leerlin gen en leden van het tegenwoordige personeel. Sommige oudleerlingen wa ren zelfs uit Den Haag gekomen. De voorzitter van de vereniging, de heer H. v. Rooijen, herinnerde er in zijn welkomstwoord aan, dat reeds da delijk na de oprichting een hechte sa menwerking tot uiting kwam tussen her vormden en gereformeerden. Hij wees erop, dat de stichters van de school van het grondvesten van de vereniging een zaak van geweten en overtuiging maakten. In de daarna.volgende jaren heeft men geijverd om dit beginsel trouw te blijven. Wij hopen, aldus de heer Van Rooijen, dat het gemeentebesuur binnen de kortst mogelijke tijd kans ziet een mid del te vinden om de nieuwe school ge stalte te kunnen geven. Rijksgoedkeuring Burgemeester mr. B. Kolff ging op deze materie nog wat nader In. Ook hij hoopte dat spoedig met de bouw van de nieuwe christelijke ulo annex open bare ulo en gymnastiekzaal kon wor den begonnen. Maar eerst zal het zeer moeilijke terrein van de rijksgoedkeu ring moeten worden overgestoken. De burgemeester zei, dat de christe lijke ulo in de staalkaart van onderwijs inrichtingen in de Scheldestad zeker niet de minste onder de scholen is, die de aandacht van het kollege vragen. In de loop van de veertig jaar heeft het bestuur over het beschikbaar stellen van lesgebouwen nogal eens kontakt ge had met het gemeentebestuur. De heer Kolff erkende, dat het huidige school gebouw lang niet meer aan de eisen voldoet. Toespraken werden verder nog gehou den door de heren ir. J. H. Krietemeij- er namens de kerkeraad van de gere formeerde kerk; Joh. P. Ventevogel als voorzitter van de kontaktraad chris telijk onderwijs; L. Jorritsma, hoofd der christelijke school voor ulo; J. Pop pe namens de geref. schoolvereniging: ds. J. Kwast als tweede voorzitter van de centrale kerkeraad van de hervorm de gemeente; ds. A. Th. Rothfusz als voorzitter van de vereniging, onder wel ke de hervormde scholen ressorteren; ds. Y. v. d. Schoot als voorzitter van de hervormde jeugdraad en waarne mend voorzitter van de hervormde zon dagsscholen; D. Luitwieler als oud-leer ling. Burgemeester en wethouders heb- De afdeling Wemeldinge van de ben ter voorziening in de vakature van Bond van Plattelandsvrouwen kwam in brandmeester le klasse te 's Heer vergadering bijeen onder voorzitter- Arendskerke, benoemd de Heer L. Goe- schap van mej. J. J. D Dekker Me- degebure, voorheen brandmeester. juffrouw Ossewaarde uit Goes behan- Tevens werd de commandant van de delde het onderwerp ,Hoe ben ik een brandweer te Nieuwdorp de heer N. goede gastvrouw" ?eCrhTimMa?eer beVOrderd t0t brandmees- Bl j K B is tot notaris te Axel be. 1 n .J - noemd, de kandidaat-notaris D. H. de De afdeling Oostdijk van de Ned. Graaf uit Zwolle. De heer De Graaf is Chr. Vrouwenbond kwam bijeen. Spre- gehuwd en heeft drie kinderen. Hij is ker was de heer Smit uit Leiderdorp, Nederlands Hervormd. Waarschijnlijk die het een en ander vertelde over het zal de heer De Graaf zich begin decem- werk van het doofstommemnstituut ber vestigen, in Axel. „Effatha te Voorburg, Hij deed dat aan 0 Voor het examen bedrijfsvervoer de hand van kleurendia s en een band- dat in Den Haag werd afgenomen, recorder De kerstavond wordt gehou- slaagden mevrouw J. Kaland-Huibregt- den op 21 december. se en de heer R. Bogaard, beiden te In verband met het feit, dat het da- Westkapelle. gelijks bestuur van Polder Walcheren* In café ,,Het koffiehuis" te YVestka- over enkele zaken nog nadere inlichting pelle heeft iemand geprobeerd in te bre- wil inwinnen is de bijeenkomst van de kon door het W.C. raam. Daar door het algemene vergadering, die aanvanke- indrukken van het raam de bewoners lijk 26 november a.s. te Middelburg zou wakker werden, is de dader op de worden gehouden, uitgesteld tot zater- vlucht geslagen. If®.'1 ,december- Bij de landbouwer W. Wisse in de jn ,de vacature van groepscomman- Onrustpolder bij Kamperland heeft men meaersig6Vaarte r lant'v Zaalhandbal Hellas won van EMM MIDDELBURG. Zaterdagavond werd er weer voor het eerst na een rustperiode van een half jaar gehand bald in de Middelburgse veilinghal. Het waren echter oefenwedstrijden, die wer den georganiseerd door de Middelburg se handbalvereniging E.M.M., welke ver eniging met vijf zeventallen deelnam aan de wedstrijden. Het eerste team van E.M.M. moest de volledige winst afstaan aan Hellas uit Goes, hoewel de stand met de rust nog gelijk was. Na de rust gingen de Middelburgers de ver dediging verwaarlozen en daar maak ten de Goesenaren handig gebruik van Het tweede zevental van E.M.M. met A. Smeerdijk en C. van de Berge, oud spelers van het eerste team, wisten Ma rathon 2 te verslaan met 11—9. Het derde team van E.M.M. had een moei lijke taak om van Hellas 2 te winnen daarin slaagde het dan ook niet. De eind! stand werd 32 in het voordeel van Hellas 2 en dat het maar 3—2 werd hebben de Middelburgers volkomen te danken aan hun doelverdediger P van de Berge, die in uitstekende vorm'was De heren-junioren kwamen tegen Ma! rathon in het veld. Tot de rust kon Ma rathon gelijk blijven met de Middelbur- |eï?'TiTmaar i?a de rust was alles voor E.M.M. en de eindstand werd 117 De dames van E.M.M., die pas gepro moveerd zijn naar de eerste klas, ze gevierden over Marathon met een groot De dames van Hellas en Marathon kwamen ook nog tegen el- kaar in het veld en deze wedstrijd ein digde in een 31 overwinning voor de Vlissingers. De laatste wedstrijd van die avond ging tussen de heren-zevental len van E.M.M. en Marathon. Hier kon men goed zien dat -Marathon heel wat ten achter kwam aan de handbalcapa- citeiten van de Middelburgers. Met de van e'mm6 Strfnd 2-^2.in het voor<leel van E.M.M. en de eindstand werd 106 eveneens in het voorde-1 - --Si

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3