Invasie in Rijnhotel Initiatief aanleiding tot conflict PG-gouverneur Rechtsen dreigen met anarchie Staatssecretaris Bot: Drie Papoea s werden door kogels gedood BAAYENS Draadloze ACCOUNTANTS OVERWEGEN AANKLACHT tegen Den Besten Driemanschap voor oppositie van Avro Belgische minister treedt af HOLLANDIA GONSDE AL LANG 125 Russen waren uur lang zoek De Gaulle toch naar Algerije verbinding Belangrijk nieuws CLEANING SHOP SERVICE ging als een De Bilt: Bewolkt Buien PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND NA BESCHULDIGING Directeur van hotel in arrest Wat gebeurde op de verjaardag van Connie Froboess? Tanende macht Praktisch Kwestie Goes in Tweede Kamer nachtkaars uit zie advertentie elders in deze krant Twee schepen gezonken Rötisserie ,/t Veerhuis" Schrijvers Stoffenhuis CITY THEATER ELECTRO BIOSCOOP Restaurant WÖHLER „De Gordijnen Specialist" J. DE JONGE 't TIC0 HUIS DE MUYNCK MAIS0N VAN WESTEN GRAND THEATER Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, NZeuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang No. 4711 Zaterdag 19 november 1960 ONDERZOEK TOT OP DE BODEM Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het accountantskan toor Nassette en Klomp overweegt, tegen de heer N. den Besten een klacht wegens smaad in te dienen. Dit naar aanleiding van hetgeen is gezegd op de gisteren gehouden persconferentie van de heer Den Besten en zijn raadsman mr. Wie- renga. Men zie daarvoor pagina 7. De werkelijke situatie aldus een der firmanten van het accountantskantoor, ligt heel anders dan Den Besten stelt. Zij staat hier zelfs lijnrecht tegenover. De heer Den Besten heeft stelselmatig het onderzoek van het accountants kantoor gesaboteerd. Er is geen en kel behoorlijk gesprek met hem ge voerd. Den Besten wilde, aldus deze firmant, alleen maar spreken over be lastingaanslagen. Wij hebben geen en kel werk voor hem verricht. Wij heb ben dus ook geen enkele declaratie kunnen indienen hiervoor. In oktober heeft het accountantskan toor de moeilijkheden al voelen aanko men. Kort nadat de opdracht voor het opzetten van een boekhouding werd verstrekt, werd deze opdracht door Den Besten ingetrokken. Wij hebben, aldus het accountantskantoor, niets gedaan en niets met de zaak te maken gehad. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM Het opponerende actie-comité van de Avro heeft een drietal vooraanstaande Nederlanders bereid gevonden te fungeren als ge- sprekscommissie die de grieven tegen het bestuur van de Avro zal voorleg gen aan de commissie van ondferzoek. De heren dr. W. L. Groene veld Mey er, mr. S. Willinge Gratama en jhr. mr. W. Feith. oud-president van de Groningse rechtbank zullen op 26 no vember met het actie-comité overleg plegen over de te volgen gedragslijn. Intussen zou men in de kringen van het actiecomité hebben vernomen dat de heer W. Vogt zich bereid heeft ver klaard om op verzoek het voorzitter schap van de Avro tijdelijk op zich te nemen. Van onze correspondent BRUSSEL. De Vleeschauwer, de Belgische minister van landbouw, die er donderdag van werd beschuldigd betrokken te zijn bij een frauduleus bankroet, heeft gistermiddag zijn ont slagbrief in handen gesteld van eerste minister Eyskens. Tevoren had de Belgische regering zich buiten aan wezigheid van de minister van land bouw met zijn zaak beziggehouden en alle ministers, katholieken en libe ralen, waren van oordeel dat de Vleeschauwer moest aftreden, al was het slechts omdat de toch al zwak staande regering zich niet kan ver oorloven er nog een last bij te nemen. Eerste minister Eyskens verklaarde 's middags dat uit het heengaan van De Vleeschauwer geen conclusies mogen worden getrokken wat zijn schuld betreft. De Vleeschauwer zelf herhaalde onschuldig te zijn en ont slag te hebben genomen om het de regering niet moeilijk te maken. Eyskens heeft de portefeuille van land bouw aangeboden aan het evenals de afgetreden minister tot de C.V.P. be horende Waalse kamerlid Heger; deze is van 1950 tot 1954 minister van land bouw geweest en bleek in die jaren een lastige Beneluxpartner. Heger vroeg bedenktijd tot zaterdagavond. De Vleeschauwer was in het parlement een slagvaardige, bekwame maar wat autoritaire figuur. Toen in 1940 België door de Duitsers werd bezet en de regering naar Frankrijk de wijk had genomen stond hij aan het hoofd van het ministerie van koloniën. Hij was de eerste Belgische minister dje in Londen aankwam en is daar vele maanden de enige gebleven. Zijn collega's hebben in Zuid-Frankrijk zeer lang geaarzeld voor ze zich als Belgische regering in Engeland gingen vestigen en een aantal ministers heeft Engeland zelfs nooit bereikt. TROUW AAN KONING In de regering van Londen was De Vleeschauwer een van de zeldizame ministers die koning Leopold trouw bleven ondanks het feit dat de koning had geweigerd zijn ministers naar Frankrijk te volgen om zich aan ge vangenneming te onttrekken. In de spannendste dagen van de ko ningskwestie was De Vleeschauwer minister van binnenlandse zaken en hij werd door de anti-koningsgezinden verantwoordelijk gesteld voor de dood van drie mijnwerkers te Grace-Ber- leur die om het leven kwamen toen enige gendarmes tijdens een anti- royalistische demonstratie in het nauw werden gebracht en van hun vuur wapens gebruik moesten maken. Dit bloedvergieten heeft koning Leopold er toen toe gebracht af te treden ten behoeve van zijn zoon. De relaties tussen De Vleeschauwer en het hof zijn daarna tot op heden zeer nauw gebleven. Enkele jaren geleden werd De Vleeschauwer door koning Boudewijn tot baron verheven. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Bij de pacificatie van de Baliemvallei op Nieuw-Guinea in de periode van februari 1958 tot maart 1960 zijn drie Papoea's door kogels gedood. De procureur- generaal voor Nieuw-Guinea, mr. Von Meyenfeldt, stelt op het ogenblik een onderzoek in naar de vraag of de bestuursambtenaar onder wiens directe verantwoordelijkheid dat is gebeurd, de controleur R. Gonsalves, daarbij in strafrechtelijk opzicht over de schreef is gegaan. Het initiatief tot dat onderzoek heeft weer geleid tot een conflict-situatie tussen de P. G. en gouverneur Platteel. Staatssecretaris Bot heeft ons dat meegedeeld naar aanleiding van de geruchten dat bij het brengen van orde en rust in de Baliemvallei onoorbare praktijken zouden zijn toegepast. In Hollandia moet het al maanden van die geruchten hebben gegonsd. De P.G. hoorde er van in de soos en besloot een onderzoek in te stellen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Ruim een uur lang hebben gisteravond de 125 leden van het beroemde Sowjet- russiscbe staatsensemble Moissejef voor de poorten van de Rotter damse Ahoy'-hal gebivakkeerd, niet wetend waar in het avondlijke Rotterdam naar toe te gaan. Zij zouden logeren in het Rijnhotel, maar door een fout in de organi satie was het gezelschap dat vanavond in Rotterdam zyn eerste voorstelling in ons land geeft aan de gemeentegrens niet opge vangen. Een ware dwaaltocht door de stad en de wachtpartij voor de Ahoy'-hal waren daar het gevolg van. Enthousiasme Intussen zat in de hal van het hotel de 54-jarige Igor Moissejef, de leider van het gezelschap die met vrouw en dochter vooruit was gereisd, zich af te vragen wat er van zijn mensen geworden was sinds zij gistermiddag om een uur uit Düsseldorf waren vertrokken. Tussendoor vertelde hij van het enthousiasme, dat zijn troep de afgelopen maanden in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en weer in Duitsland had losgeslagen. Acht tien keer soms. zo liet hij de tolk vertellen, moest het doek worden gehaald. De basis voor al de dansen van het gezelschap, aldus Moissejef, zijn de oeroude Russische volks dansen. De meeste ervan zijn echter zo uitgewerkt, dat zij naar het klassieke ballet neigen. Dochter ook Igor Moissejef weet waar hy over praat. Vijftien jaar lang voor de oorlog was hij solo danser bij het wereldberoemde Bolsjoi-theater en de laatste negen jaar daarvan trad hij tegelijk op als balletmeester van dit gezel schap. Met veel plezier wijst hij erop, dat nu ook zijn dochter met haar zeventien jaar een van de jongeren van de troep voor het eerst op tournee is gegaan en nu ook voor het eerst in het buiten land is. De leeftijd van de dansers en danseressen varieert van zeventien tot dertig jaar. Moe na een bus reis van negen uur, waarin een oponthoud aan de grens van drie uur omdat elk paspoort daar af zonderlijk werd ingekeken maar blij stapten zij gisteravond het Rijnhotel binnen. Een telefoontje van de Ahoy'-hal naar het hotel had ten slotte de oplossing voor het „wachtprobleem" gebracht. De Russen hebben de tijd om uit te rusten tot vanavond; dan zullen zij niet voor, maar in de Ahoy'-hal zijn, mèt de dansen die hen wereldberoemd hebben ge maakt. Advertentie DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL De anders zo rustige hal van het Rijnhotel veranderde op slag in een Russisch gonzende bijenkorf, toen daar gisteravond na een moei zame busreis van Düsseldorf naar Rotterdam de 125 leden van het Sowjetrussisclie dansensemble Mois sejef binnenstapten. Op de voor grond in het midden de leider van de troep, de 54-jar. Igor Moissejew. Daarbij is terstond wrijving ontstaan met het binnenlands bestuur. Met name de resident van het desbetreffende ge bied. aan wie de onder hem ressorte rende controleurs geregeld rapport uit brengen over hun werk, vroeg zich af waarom de P.G. persoonlijk zich opeens bezig zou moeten gaan houden met het optreden van een van zijn mensen. Die vraag is in het Nieuw-Guinea waar zoals staatssecretaris Bot het uitdrukte ieder jaloers zijn eigen terrein bewaakt, gegroeid tot een kwes tie van competenties. Staatssecretaris Bot, die ons met. lof felijke openhartigheid over de vele as pecten van de zaak te woord stond, wil deze kwestie tot de bodem (latent uit zoeken. Hij ziet er een goede gelegen heid in om allerlei verhoudingen dui delijk vast te stellen als: waar eindigt de competentie van de landrechter en waar begint die van de procureur- generaal en is de P.G. geroepen het bestuursbeleid te beoordelen? Intussen heeft mr. von Meyenfeldt de volle vrijheid gekregen zijn onderzoek naar het optreden van controleur Gon salves voort te zetten. De P.G. is op het ogeniblik in Nederland om de controleur te horen, die tot eind van deze maand met verlof in ons land is. Het verblijf van de P.G. hier was voor minister Toxopeus en staatssecretaris Bot tevens een welkome gelegenheid om in een „koelere" sfeer te spreken over de kwestie van de competenties. Van onze correspondent PARIJS Het staat zO goed als vast dat generaal de Gaulle, in weer wil van talloze waarschuwingen, in december naar Algerije zal gaan. Deze waarschuwingen kregen giste ren een bijzondere klank toen uit Al giers het bericht binnenkwam dat het F.A.F., het „front voor een Frans Algerije", een ultra-rechtse organisa tie, die meer dan een miljoen aan hangers heeft, bekend heeft gemaakt dat het de door de Gaulle nagestreef de politiek beschouwt als in strijd te zijn met de grondwet. Derhalve vindt het F.A.F. dat het gerechtigd is zelf zijn toevlucht te nemen tot onwettige daden om die politiek te doen mis lukken. Het F.A.F. zegt dat de politiek van de Franse regering voor de bevolking van Frans Noord-Afrika het risico in houdt dat zij op een kwade dag niet langer Frans zal zijn. Verzet tegen deze politiek is dus een kwestie van zelf verdediging. Manifest Bij de manifesten die reeds van de linker zijde in Frankrijk zijn ver schenen en waarin wordt aangedron gen op een onmiddellijk einde van de strijd in Algerije en opening van on derhandelingen, is er nu een gekomen van tamelijk onverwachte zijde. Ook dat spreekt zich uit tegen de politiek van de Gaulle. De ondertekenaars er van, onder wie zich oud-minister Bour- gès-Maunoury, Jules Romains, oud-mi nister Lacoste, en Lejeune bevinden, zijn van mening, dat de Gaulle inzake de onafhankelijkheidsverklaring van Algerije te ver is gegaan en dat Alge rije slechts Frans mag blijven. Critiek of geen critiek, de Gaulle gaat voort op de ingeslagen weg en niets schijnt hem van een bezoek aan Algerije te kunnen afhouden. Maar, gehoorgevend aan de raadge vingen van minister Messmer, generaal Ely en Delouvrier zal hij niet naar Al giers zelf gaan, maar naar de streek van Constantine, naar Constantine zelf of naar Bóne, die overigens de minst gepacificeerde streek van Algerije is. Hij zou van plan zijn, daar een ver zoenende geste te maken door 15.000 geïnterneerde Arabieren in vrijheid te doen stellen, uiteraard om stemmen te winnen voor zijn referendum en later voor de stemming inzake de zelfbe schikking. Referendum Het referendum zal worden gehou den in de laatste helft van januari (de 29e) of begin februari (de 5e). Dat hangt af van de technische details die dit referendum meebrengt, zoals een herziening van de kieslijsten, het druk ken en de distributie van de oproep en stembiljetten enz. De vraag die op het ogenblik de re gering (lees: de Gaulle) het meest be zighoudt is evenwel wie er aan deel mogen nemen. Aanvankelijk meende men uit de woorden van de president te moeten opmaken, dat alleen het moederland zich zou moeten uitspreken. Nu begint men in te zien, dat dit niet goed moge lijk is, omdat Algerije volgens de grond wet nog altijd een Frans departement is. Daarom neemt men op het ogenblik aan, dat aan het eerstkomende referen dum niet alleen het moederland, maar ook Algerije en zelfs de nog resterende overzeese Franse gebiedsdelen zullen deelnemen. Van een onzer verslaggevers HOOFDDORP. De politie van Hoofd dorp heeft wegens flessentrekkerij ge arresteerd J. F. W. N., die directeur is van het Deltahotel te Haamstede. Het gaat om een bedrag van 4800 gulden.. De flessentrekkerij zou in de afgelopen drie jaar in Amsterdam en Hoofddorp zijn gebeurd, waar N. als rechtskundig ad viseur en belastingconsulent heeft ge werkt. Het Deltahotel, waarvan de bouw wordt gefinancierd door vier grote on dernemingen, zal geen schade lijden van deze manipulaties van N., daar de fi nanciering buiten hem om ging. De bouw gaat gewoon door. Advertentie Vier vrolijke teenagers waren - dank zij Libelle's Droomwensfee - gasten op de verjaardag van Connie Froboess, Europa's eerste teenager. Wat die vier daar, in Berlijn, bij Connie thuis en in de filmstudio's allemaal hebben meegemaakt en gezien?... Lees dat de komende weken in het uitgebreide en ge zellige verslag en zie de nieuwste foto's van Connie. Maar liefst 18 kleurenfoto's tonen u top-teenager Connie Froboess, zoals ze werkelijk is... natuurlijk in Libelle, want Is nu eenmaal beter! Wij hebben wel de indruk gekregen, dat de bewindslieden niet zullen toe staan dat door een „onverenigbaarheid van humeur" van hoge functionarissen in Nieuw-Guinea zo kort na de censuur- zaak een tweede geruchtmakende kwes tie zou kunnen ontstaan. Het ambtelijke onderzoek naar het beleid van controleur Gonsalves, dat al was begonnen aan de hand van de rapporten aan de resident, is in afwach ting van het onderzoek van de P.G. gestaakt. Op grond van zijn onderzoek zal de P.G. bepalen of hij een vervol ging wenst in te stellen. Zo ja, dan kan de gouverneur zich daar nog tegen uit spreken, waarop het hof te Hollandia oordeel moet vellen. Staatssecretaris Bot zei ons, dat het goed is intussen, zonder de zaken waar het om gaat te verkleinen, ze toch in hun proporties te blijven zien. Het onder bestuur brengen van de Baliem vallei is als volgt in zijn werk gegaan: In december 1956 werd in de vallei de eerste bestuurspost gevestigd. In de eerste fase tot februari 1958 beperkte het bestuur zich tot het zoeken van aanraking met de bevolking, tot het aanleggen van een vliegveldje en het bestuderen van taal en gewoonten. In de tweede fase kreeg de 28-jarige con troleur Gonsalves de opdracht eerst met twaalf, later met twintig politie mannen een einde te maken aan dé onafgebroken stamoorlogen tussen de zestig a tachtigduizend Dani's, die de vallei bewonen. De stamveten eisten in de vallei een duizend doden per jaar. Nu, na de pacificatie, is het jaarlijks aantal slacht offers teruggebracht tot beneden de honderd. De heer Gonsalves is voor zijn verdiensten dit jaar benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau. De pacificatie had een vlot verloop. Eind 1959 echter groeide bij enkele stamhoofden, medicijnmannen en an dere „potentaatjes" ontevredenheid omdat zij hun macht zagen tanen. Zij hebben zich daar tegen willen verzet ten, wat zich uitte in dreigende situa ties bij een missiepost en bij de be stuurspost. Tweemaal zijn daarbij in het laatste kwartaal van 1959 onder dreiging van pijlen en spiesen scho ten gevallen, waardoor drie Papoea's zijn gedood. Bij de geruchten die daarover zijn ontstaan hebben zich berichten gevoegd over mishandelingen en brandstichting. Bij de beoordeling van het optreden van het bestuur moet men goed be denken, dat de bestuursambtenaren ter plaatse komen te staan voor situaties, die men zich vanuit de fauteuil nau welijks kan voorstellen. Vaste richt lijnen voor pacificeren bestaan boven dien niet. Celstraf voor diefstal van varkens of vrouwen bijv. wordt door de Papoea van de Baliemvallei veelal niet als een bestraffing, maar als een premie ge voeld: hij krijgt immers vrije kost en inwoning en kan zich beroemen op een interessante ervaring. De bestolene zal zich met het oog daarop niet laten weerhouden van liefst nog krassere wraakneming. Een praktische oplossing die onder deze omstandigheden in de Baliemvallei nog al eens is toegepast, is de volgende: een vee- of vrouwenrover wordt een dracht slagen toegediend op het achter werk. Daar is niets glorieus aan en de bestolene die tevens wordt gewaar schuwd dat hem hetzelfde zal overko men als hij toch nog wraak neemt heeft zijn genoegdoening. De gestrafte heeft geen wederpartij om zich te re vancheren, waarmee een hele reeks van vergeldingsacties tussen de stam men wordt voorkomen. De staatssecre taris verzekerde, dat er nimmer iemand „het ziekenhuis ingeslagen" is. Bestraf ten keerden altijd op eigen gelegenheid huiswaarts. Over brandstichting: staatssecretaris Bot is één geval bekend waarin enige huizen zijn platgebrand als bestraffing voor een brandschatting, die tegenacties dreigde uit te lokken. Naar de gegrondheid van klachten over dit beleid wordt een onderzoek ingesteld, zo hebben minister Toxopeus en staatssecretaris Bot voortvarend ge antwoord op de slechts één dag tevoren ingediende vragen van het Tweede Ka merlid J. de Kadt. De vraag over een ambtelijke afdoening is nog niet aan de orde. De bewindslieden zijn bereid de Kamer uitvoerig in te lichten over de resultaten van het onderzoek. Minister en staatssecretaris vestigen de indruk, dat zij in volstrekte open hartigheid willen werken. „Want", zo zei staatssecretaris Bot ons, „wij hebben niets te verbergen." Naar wij' vernemen zullen a.s. woensdag bij de b ehandeling van de begroting van binnenlandse zaken in de Tweede Kamer de minister vragen gesteld worden over de ontwikkeling van de vertrouwenscrisis in Goes. Kook ik soms niet goed voor je? Van onze Haagse redactie DEN HAAG Bijna als een nachtkaars is donderdagmiddag de rechtstreekse radiotelefonische en telegrafische verbinding Neder landIndonesië geëindigd. Toen het vijf uur was hadden de em ploy é's van de P.T.T. in Neder land voor de laatste maa.' direct contact met Indonesië gehad. Gis teren gingen de berichten voor het eerst langs andere kanalen Het draadloze afscheid van In donesië was niet dramatisch. Het aantal telefoongesprekken bedroeg toch al niet meer dan een paar per maand en donderdag niet één. De telegrammen, nog steeds een paar honderd per dag, werden voor een groot deel al langs andere ka nalen verzonden in verbard met de ontvangst in Indonesië. De verandering was eigenlijk nauwelijks merkbaar. Toch was het donderdagmiddag vijf uar een historisch ogenblik. Achter een lange historie werd toen een punt gezet. Meer over deze historie leest u op pagina Ook post Inmiddels komen er berichten uit Djakarta als zou Indonesië nu ook van plan zijn om het postver keer met Nederland te verbreken. Volgens het Amerikaanse persbu reau Associated Press heeft Su- karto, het hoofd van de afdeling telecommunicatie van het minis terie van postzaken, meegedeeld, dat deze stap het gevolg is van het eindigen van de wederzijdse diplo matieke betrekkingen. In Den Haag was over het In donesische plan gisteren nog niets bekend. Advertentie In de nacht van donderdag of vrijdag heeft er een storm ge woed tengevolge waarvan twee schepen zijn gezonken. In de Rode Vaart, tussen Willemstad en Moerdijkhaven zonk kort onder de wal het 64 ton grote binnenschip Maria, ge laden met bieten. De opvarenden wisten tijdig aan wal te komen. In de haven van Dintelsas liep tengevolge van de storm welke soms aanwakkerde tot wind kracht 10, de motorsleepboot En Avant X aan de grond. In de loop van de dag wist het vaartuig gisteren weer los te komen. Advertentie speciaal voor BRILLEN Advertentie l] bent altijd ivelkom bij... Le sanctuaire du bien manger Tel. 0 1198 - 326 - Wolfaartsdijk WATERZOOI, een visschotel van div. vis soorten, kreeft, tong, tarbot, garnalen, oesters, bedekt met twee versch. sausen. om GEZELLIG te winkelen in de Lange Vorststraat en MIDDELBURG en na afloop bij een GEZELLIG onder-onsje „UW SPECIAALZAAK" voor zeer moderne vitrages en dekoratiestoffen. Hoek Lange Vorststraat-Ganzepoortstraat Goes Telefoon 7814 BOEK- en KANTOORBOEKHANDEL GOES LANGE KERKSTRAAT 33 tel. 011005309 - Bijna 100 jaar boekhandel DE speciaalzaak voor Trix- en Maklin electrische treinen LANGE DELFT MIDDELBURG OPTIEK - F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 Goes Tel. 5214 Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes 1 GOES Telefoon 0 1100-5165 Plaatselijk enkele buien maar ook enkele opklarin gen. Overwegend matige zuidweste lijke wind. De zelfde of iets la gere temperatu ren. Mies je: Water bij de wijn. ,r.2?onovember: zon °p 8-08» zon onder 16.43; maan op 9.26, maan onder 18.28. ?J november: zon °P 8-10, zon onder 16.42; maan op 10.32, maan onder 19.26. Van onze weerkundige medewerker Keil kleine maar bijzonder ve nijnige depressie is gisternacht juist over Den Helder en dicht langs de Waddeneilanden naar het oosten getrokken. Er achter is een zware storm opgestoken, die gelukkig maar van korte duur is geweest. Vooral aan de zuidelijke helft van onze kust heeft het hard gewaaid en dat op een ogenblik dat er aan de Wad deneilanden nog maar een zwak- ke wind stond. Zodra de depres- sie ook daar was gepasseerd nam de wind daar tot hard of stormachtig toe, maar tot een volle storm kwam het niet meer. De depressie was gisteravond boven de Duitse Bocht aange komen en had zich daarbij al be langrijk opgevuld. Een nieuwe nog kleinere depressie bewoog zich toen over de Britse eilanden naar onze omgeving, hetgeen weer buien tot gevolg had zonder evenwel de wind te doen opste ken. Boven de oceaan nadert een nieuwe depressie, zodat droog weer voor het weekeinde nog niet is te verwachten. Wel zal de zon zich tussen de buien door laten zien. De temperatuur, die gisteren negen tot tien gra den bereikte, gaat voorlopig nog niet veel omlaag.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1