Moeizaam zoeken naar compromis tussen schoonheid en nut Sport in beeld heeft gebrek aan alles MET KOMPLAN OP GOEDE WEG Chefarine„4 Speciale Duitse wensen bij versnelling E.E.G. I Kunstgebit? Sportjournaal moet naar zondagmiddag Revaluatie roebel Model houdend haar door f.1.- f. 1.50 f. 2.65 40% KORTING Doe het zeli Dinsdag 15 november 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD I Bemoeizucht vier beroemde genees middelen in een tablets doen wonderen tegen pijnen en griep. Michel Butor krijgt Prijs der critici TV GAAT COMMENTATOREN OPLEIDEN Halt Botsingen Fusie tussen Geo W ehry en Borsumij KORT DAG VOOR DE LANDBOUW Waarom? i S Afvalrace Toekomst Dichter bleef dichter Censuur op Franse chansonniers Bod van moederbedrijf op Engelse Ford SlS-24.So NwS'.Vlek' IeZing' 23'20 Gram' Pag. 7 ^brëkën'ënböuwënïndelft1 Van een onzer redacteuren DELFT De Delftse drukke rij en uitgeverij Van der Drift in Delft is in de zestig jaren van baar bestaan aan alle kan ten uit haar gebouw gegroeid. Daarom werden er plannen, te keningen en berekeningen ge maakt voor vernieuwing en uit breiding. Achter de kleine ge vel aan de statige Koornmarkt zou een vrijwel nieuw gebouw verrijzen in de plaats van de reeks bijna bouwvallige pak huizen. Het enthousiasme van de drukker en zijn architect werd spoedig de kop ingedrukt, toen zij hun plannen indienden bij de gemeentelijke dien sten. De nieuwe zijgevel in de smal le Molssteeg werd afgekeurd. Er moest een andere verdeling van de ramen komen. Het getekende plat te dak dat veel licht en 's zo mers aan het personeel ruimte zou bieden voor een zonnige middag pauze werd verboden. Er moest en zou een schuin dak op het ver nieuwde gebouw moeten komen. „Ja, maar je ziet het toch niet" ,,Nu misschien niet. Of toch wel, kijk maar eens naar een luchtfoto van het oude Delft. Maar bovendien komt dat dak over een poosje wel in het gezicht. Daarom moet iedere nieuw of vernieuwd gebouw de overkapping krijgen die het architectonisch be kroont." De drukker schudde het hoofd over wat hij zag als bemoeizuchtige feiten. Hij vond die gemeentelijke voorschrif ten eigenlijk maar als kinderachtig heid en dictatuur^ Per slot van rekening verbeterde hij zijn zaak en bovendien het aanzien van een tot nog toe on aanzienlijke steeg. En dat schuine dak? Die ging toch schuil achter an dere gebouwen. En met zijn twijfel en zijn schuine dak priemde drukker Van der Drift in Delft midden in de problemen van stadssanering, waarmee niet alleen de oude Prinsenstad maar ook talrijke andere oude steden in ons land te kampen hebben. Door bevolkingsgroei, toenemende industrialisatie er voortdurend toene men van het verkeer moeten vooral de steden in het westen van ons land uitbreiden, maar ook in de binnenstad breken en bouwen. Teneinde die uitbreidingsplannen en saneringsplannen stedebouwkundig te verantwoorden heeft Delft als een der eerste gemeenten een stedebouwkun dig adviesbureau in het leven geroe pen. Dat bureau staat onder leiding van de adviseurs professor ir. J. H. Froger en ir. S. J. van Embden, die allebei stedebouwer en architect zijn. Zij ontwerpen voor Delft een uit breidingsplan, maar ook een komplan voor de stadskern binnen de eeuwen oude voormalige vesten. In 1956 werd bij de Delftse gemeenteraad een ver ordening ingediend „bevattende de stedebouwkundige regeling van het birinen de vesten gelegen gedeelte van de bebouwde kom." En in de toelich ting werd gezegd, dat „de regeling voorziet in een zo gaaf mogelijk in stand houden en herstellen van de oude binnenstad, die een bouwkundig mo nument is van de eerste orde." En verder nog: „Dit komplan berust niet slechts op ideële motieven van historische, es- tetisthe, architectonische en stede- Advertentie Van onze correspondent PARIJS. De Grote Prijs van de li teraire critici voor 1961, de eerste lite raire prijs van het Franse seizoen dat zojuist is begonnen, is toegekend' aan de schrijver Michel Butor voor zijn boek „Répertoire", waarin hij een aantal es says heeft gebundeld over grote schrij vers zoals Balzac, Faulkner, Joyce en Jules Verne. Michel Butor, die de prijs kreeg toe gewezen met zeven stemmen tegen één, won in 1958 reeds de Prix Femina. De winnaar behoort tot de ondertekenaars van het manifest der 121. Advertentie Historische schoonheid van de oude stad wordt bewaard en hersteld. Daarom worden verwaarloosde maar waardevolle gevels gerestaureerd zoals o.a. Het huis van Savoye (tegenwoordig gemeente-archief) aan de Oude Delft en dat van de Christelijke wijkverpleging Rehoboth aan de Koornmarkt (rechts). bouwkundige aard, doch ook op grond van economische belangen." Met die verordening uit 1956 werd een halt toegeroepen aan brekers en bouwers, die tot dan toe zonder schroom historische gebouwen afbra ken om er moderne montrueuze bouwsels voor in de plaats te zetten. Het komplan voorziet ook in een op lossing voor een modernisering van de stad door verantwoorde doorbra ken (o.a. met het oog op het verkeer) en voor opruiming van de vele krot ten die de binnenstad ontsieren. Met één oog op het verleden en met het andere op heden en toekomst schetsten de stedebouwkundige advi seurs hun plannen. In de oude binnen stad zou voortaan de schat aan his torische schoonheid met zorg worden bewaard en hersteld. „Niet alleen om historische en architectonische motie ven", zegt de toelichting. „Ook om economische belangen" is er aan toe gevoegd. En daarbij wordt dan ge dacht aan het steeds nog toenemend toerisme, dat in stromen afkomt op de oude steeds schaarser worden de Nederlandse steden. waaid in gesprekken en in ingezonden stukken in de plaatselijke kranten: Het Postkantoor, aan de Hippolytus- buurt, de Openbare school aan de Voldersgracht, de uitbreiding van het ziekenhuis Bethel aan de Oude Delft, een eetautomatiek als een pakhuis aan de Binnenwatersloot enz. Bij die opsomming versombert het gezicht van de stedebouwkundige ad viseurs. Enkele der genoemde gebou wen zijn vernieuwd en verknoeid, voordat zij in functie traden. Andere zoals het Postkantoor lieten zich op de tekeningen mooier aanzien, dan de werkelijkheid werd. En de foeilelijke Jan Vermeerschool is in "•~i hart van de stad herbouwd zonder dat de ste debouwkundigen een vinger in de pap hebben gehad. (Onderwijsproblemen eisten dat). Terwijl de stedebouwkundige adviseurs ervoor waken, dat particulieren bouwen overeenkomstig de stedebouw kundige en architectonische plannen, lieten B. en W. van Delft in het hartje van de stad aan de Volders gracht een school herbouwen en er onderstaande monsterlijke gevel voorzetten. DEN HAAG. De Borneo Sumatra Handel Maatschappij en de Administra tie Maatschappij Geo Wehry Co. gaan een fusie aan. Het is nl. gebleken, dat hierdoor een aanzienlijke verbetering van het rendement zal kunnen worden verkregen. Omwisseling van de aande len zal geschieden op basis een op een. Het ligt tevens in de bedoeling aan deze fusie een reorganisatie van de ka pitalisatie te verbinden van de Borsu mij, teneinde de betaling van dividend op het na de fusie en kapitaalreorgani satie uitstaande aandelenkapitaal in de naaste toekomst te kunnen hervatten. Binnenkort zullen nadere mededelingen worden verstrekt. Canadian Breweries behaalde over de eerste negen maanden van het boekjaar 1959- '60 per 31 juli een nettowinst van 8.94 (v.j. 8.09) miljoen of 2,11 (v.j. 2,36) per aandeel. Sinds vorig Jaar is het aandelenkapitaal vergroot. Maar met het komplan kwamen ook de botsingen tussen stedebouwkundige plannen en die van particulieren, in dustriëlen. en winkeliers die hun win kels en fabrieken moesten uitbreiden. Veel industrieën namen de wijk naar nieuwe gedeelten, maar de winkeliers bleven op het stadscentrum aangewe zen. Als zij willen verbouwen stuiten zij op de gemeentelijke papierwinkel, die hun verhindert zelfs een raam te ver groten of een pui een andere kleur te geven zonder toestemming van. de ge meente. Het is gemakkelijk te begrijpen, dat die ondernemende winkeliers vaak ontstemd zijn over wat zij bemoei zucht noemen, evenals wel meegevoeld kan worden met de weggebruikers, die op hun tochten langs de smalle grachten en nauwe straatjes moppe ren: „Breek toch af die stegen en demp toch die grachten." Een gesprek met de stedebouwkun dige adviseurs geeft een heel andere kijk op de zaak. Zij zijn. geen be moeials en zij houden graag Zoveel mogelijk rekening met de belangen van iedereen. Maar voorop blijft de eis: De oude stadsschoonheid bewa ren en herstellen. Daarom worden sinds jaren gere geld historische gevels hersteld. Daar om mogen geen grote en hoge gebou wen in de oude stadskern worden ge bouwd, als zij het eeuwenoude stads- silhouet schaden. Daarom ook zullen krotten verdwijnen en mag drukker Van der Drift geen plat dak op zijn nieuwbouw zetten.. „En waarom wel voorschriften voor een dak en voor een gevel in een steeg, terwijl langs de grachten soms de verschrikkelijkste vernieu wingen worden aangebracht. Soms door particulieren en soms, notabe- ne. door overheidsinstellingen." En dan noemt men gebouwen, waarover al heel wat stof is opge- BRUSSEL, (A.N.P.) De Westduitse regering heeft gisteren bij de minister raad van de E.E.G. een lijst van land- bouwprodukten ingediend waarvoor zij speciale regelingen verlangt, alvorens op 1 januari de versnelling van de gemeen schappelijke markt ook van toepassing kan zijn op de landbouwintegratie van de Deze produkten zijn: levend vee, vlees, melk- en melkprodukten, bloemen, graan, meel, varkensvet, conserven en groenten. In het besluit dat de ministerraad van de E.E.G. op 12 mei jl. nam en waarin werd vastgelegd dat het E.E.G.-verdrag ook wat de landbouw betreft versneld zou worden uitgevoerd, was mede be paald dat vóór 31 december een „eerste gemeensehapsoplossdng" moest worden bereikt voor bepaalde moeilijkheden, nl. die welke voortvloeien uit versdhillen in concurrentievoorwaarden in de landbouw en in de voedingsmiddelenindustrie als gevolg van verschillen in de door de zes landen nationaal gevoerde landbouw politiek. Niets gebeurd Voor de in de lijst genoemde produk ten acht de Bondsregering het besitaan van concUrrentie-vervalsende factoren zoals exportsubsidies aanwezig. Als Advertentie WAARDEBON WAARDEBON WAARDEBON O 0 ta a 1 fc O 8 a Q Hebt u nog niet kennis gemaakt met het maandblad Doe het dan nu (02) Ter introductie drie opeenvolgende nieuwe num mers voor slechts f 1,50 in plaats van 2,50, de normale kwartaalprijs. Dit veel gelezen tijdschrift voor praktische mensen wijst U de weg ook op 't gebied van amateurfotografie, radio en T.V., de verzor ging van huisdieren, bloemen en planten en geeft nuttige wenken aan automobilis'en. Plak deze advertentie op een briefkaart en ver stuur deze nog heden met uw naam en adres aan; maandblad Doe het zelf, Postbus 955, Rot terdam. 3 H H O a 33 o M a o z O a o z NoaaaawM NoaaaavvM NoaaaawAt de in het versnellingsbesluit genoemde oplossingen niet vóór het einde van het jaar zouden zijn bereikt, zou zij de voorwaarden voor de versnelling van de landbouwintegratie niet vervuld achten. Volgens de Westduitse minister van land bouw Schwarz is er in feite nog niets gebeurd om aan deze voorwaarden te voldoen. De ministerraad, waarin de ministers van landbouw van alle zes landen aan wezig waren was van mening dat een stelsel van heffingen een goed middel is om voor de concurrentie-vervalsende moeilijkheden bij de verdere liberalisatie van de agrarische handel een oplossing te geven. Dit stelsel zal in beginsel de plaats in moeten nemen van de thans bestaande nationale regelingen voor de bescherming van de landbouw zoals mi nimumprijzen, contingenten en contrac ten op lange termijn. Ingewikkelder De Nederlandse minister mr. V. G. M. Marijnen uitte de vrees dat er een cu mulatie komt van de bestaande nationale maatregelen met het heffingenstelsel waardoor de toestand in plaats van een voudiger nog ingewikkelder zou worden. Hij legde voorts de nadruk op de nood zaak dat ook aan de buitengrens van de gemeenschap het beleid bij de invoer van landbouwprodukten op het stelsel van de heffingen wordt afgestemd. De ministerraad zal in december nog twee maal de vraagstukken van het landbouwbeleid in de E.E.G. bespreken. De Chase Manhattan Bank verdiende in de eerste negen maanden 55,2 (v.j. 46) miljoen of 4.11 3,42) per aan deel, een stijging derhalve met 20 pet. Advertentie Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermenc laagje en houdt het kunstgebit veel vaste- en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig er men kan rustig eten, lachen, niezen er spreken, in /ele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte Den tofix houdt ook ae adem fris Geen onaan gename smaak of hinderlijk gevoel Pri' per strooibus slechts f. 2,35, bij apotheke •n drogisterijen. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM. Bijna achthon derd Nederlandse sportliefhebbers van diverse leeftijden en beroepen willen in aanmerking komen voor de functie van commentator hij de zondagse televisierubriek „Sport in beeld". „Ja", vertelde Siebe van der Zee, „het is een overweldigend aantal dat wij binnen hebben gekregen op de ad vertenties, die de N.T.S. kort geleden heeft geplaatst. Nu is het maar te ho pen dat er flink wat lieden met kwali teiten uit de bus zullen komen." De oproep is door de N.T.S. gedaan wegens het grote gebrek aan ge schoolde en gespecialiseerde vaklie den op dit gebied. De meeste sport journalisten immers, die aan dag- of weekbladen of aan de radio zijn ver bonden, kunnen juist op zondagavond niet aan „Sport in beeld" meewerken, daar hun eigen redacties dan uiter aard op volle toeren draaien. „Er zit dus niets anders op, dan een nieuwe kern van sportcommen- tatoren te kweken, die wij zoveel mogelijk zelf zullen opleiden," ver volgt Van der Zee, die op het ogen blik de sportcommissie van de N.T.S. al aan het werk heeft gezet om die kleine achthonderd sollicita ties door te lezen en te schiften. „Bij eerste lezing valt er natuurlijk al een gedeelte af. De rest zullen wij uitnodigen naar Bussum te komen om een proef af te leggen." „Hoeveel denk je er over te hou den?" Van der Zee zucht even en weifelt. „Nu," zegt hij voorzichtig, „als ik per 1 januari met vijf a zes nieuwe mensen het nieuwe jaar kan ingaan, ben ik al reuze blij. Waarmee dan na tuurlijk niet gezegd is dat dan al mijn wensen ten aanzien van Sport in beeld in vervulling zijn gegaan. Verre van dat." In de ruim anderhalf jaar van zijn bestaan, is deze N.T.S.-rubriek (met moeite gecreëerd, o.a. onder afzijdig heid van de N.C.R.V. die er om prin cipiële redenen niet aan deelneemt) nog lang niet uit de verf gekomen. Ten eerste is er niet voldoende geld. Ten tweede is het voor de leden van de sportcommissie (afgevaardigden van de vier omroepverenigingen) in laatste instantie een bijbaan: onbezol digd, omdat hun werk voor de eigen televisiesectie voorrang heeft. Ten derde lijdt de actualiteit grote schade, doordat er niet voldoende technische middelen beschikbaar zijn. Daarnaast is nog steeds geen over eenstemming bereikt met de K.N.V.B. over het geheel of gedeeltelijk recht streeks uitzenden van competitie-voet balwedstrijden. SIEBE VAN DER ZEE .verre van tevreden. kritisch bekeken TAE NCRV heeft de kijkers gister- •*-' avond in haar bekende rubriek Van Grote Naar Kleine K een beetje voor het lapje gehouden. Tot dusver was het namelijk de gewoonte, dat in deze presentatie een kunstenaar een over stapje nam naar een hem min of meer onbekend naburig terrein. Wij hadden zo gedacht dat de dich ter Jacques van Hattum gisteravond b.v. aan het jodelen zou slaan of een cello zou hanteren, maar niets van dat alles. Het bleef bij gedichten, die nog niet eens door hem zelf werden gezegd, en zo miste dit op zichzelf zo aardige rubriekje eigenlijk zijn doel. Voordien was Peter van Campen in zijn rubriek Memo op het aard'ge idee gekomen een serie Rotterdammers te ondervragen over hun metro. Wel nu, het resultaat was verrassend: een ieder behalve een taxichauffeur, zag met ver langen naar de ondergrondse uit, al zal men dan nog zes jaar moeten wach ten. De avond bracht voorts een aller aardigste aflevering van de bekende Amerikaanse filmserie Vader Weet Het Beter. Naar onze smaak nog het beste deel van dit programma. Over het internationale journalisten forum konden wij opnieuw weinig en thousiast zijn. G. S. „Nee, tevreden ben ik nog lang niet," zegt Siebe van der Zee, „Ik hoop in de loop van volgend jaar on ze rubriek te kunnen verplaatsen naar zeven uur. Dan zijn wij tenminste ac tueler. Voor de verre toekomst hoop ik zelfs op vier uur 's middags." „Maar dat houdt dan in dat wij met vijf kleine reportage-eenheden moeten kunnen werken, en met een Ampex- apparatuur voor snelle televisie-band opnamen. Dan is „Sport in beeld" wat hij moet zijn: keihard actueel!" PARIJS (AFP) De radio- en te levisieprogramma's van Franse chan sonniers zullen in het vervolg van tevoren worden opgenomen en gecon troleerd door de directeur van de Franse omroep. Dit heeft de minister van voorlichting, Terrenoire, gisteren bekendgemaakt. Terrenoire verklaarde dit naar aan leiding van een programma waarin premier Debré belachelijk zou zijn gemaakt. De gaullist André Voisin had hierop fel kritiek geleverd. Debré zelf, die van tevoren van de tekst had kennisgenomen, zei dat hij deze wel leuk had gevonden. In de uitzending was echter zo zeer afgewe ken van de oorspronkelijke tekst, dat de grenzen van de betamelijkheid wa ren overschreden. De chansonniers hebben intussen al ge dreigd hun werkzaamheden stop te zet ten, wanneer in hun programma's geschrapt zou worden. „Censuur bete kent: geen programma", verklaarden zij. Hvandaag DINSDAG Een hoogtepunt in ons televisietoneel is destijds geweest „Re quiem voor een zwaargewicht", waar in Ko van Dijk een prachtige rol speel de als een aftakelende beroepsbokser. Fragmenten uit dit stuk kunt u van avond op de radio horen. Ko van Dijk acteert met dezelfde tegenspeelster als indertijd voor de t.v.: Lia Dorana. Dit alles gebeurt in „Gastenavond" van de Avro (20.05, Hilv. 2), een pro gramma dat nog veel meer belooft. Niet missen! Artisten van de Nederlandse Opera zullen vanavond om tien over zeven (Hilv. 2) deelnemen aan de zwerftoch ten door operaland. De sopraan Gré van Swol-Brouwenstijn hoort u o.a. in een fragment uit Verdi's „Don Carlos" en, tezamen met Frans Vroons in du etten uit het tweede en derde bedrijf van Verdi's Un Ballo in Maschera. Een zeer bijzonder werk van Ales- sandro Scarlatti, dat zelden uitgevoerd wordt, is de tragedie in drie bedrijven „II Mitridate Eupatore", vanavond om negen uur over Hilversum 1 uit te voeren. Het Radiokoor en Radio kamerorkest en zeven solisten staan onder leiding van Roelof Krol. ln hel kort WOENSDAG 16 NOVEMBER. Advertentie ^eo^T&Uenka.- e^eqa*vt! LONDEN (Reuter, AP) Henry Ford jr. heeft gisteren een bod gedaan op de enorme Britse Ford-fabrieken. Volgens de eerste schattingen zou hiermee meer dan 360 miljoen zijn gemoeid, aange zien voor ieder aandeel van een pond sterling nominaal ca. 145 shilling wordt geboden. Zoals bekend zijn de Engelse Ford fabrieken niet het volledige eigendom van het Amerikaanse concern. Zij bezit ongeveer 54,6 pet. er van. De notering van de aandelen Ford op de Londense effectenbeurs bedroeg gis teren 91 shilling en 10% pence. LONDEN (Ass. Press) De Sow- jetregering heeft een nieuwe wissel koers van de roebel tegen de Ameri kaanse dollar bekend gemaakt. De dollar wordt per 1 januari gewaar deerd op 90 kopeken (één roebel is 100 kopeken) in plaats van 4 roe bels tegen de dollar. televisie vandaag 1 DINSDAG „Lappalainen" heet de voor-film van vanavond, en deze rol prent voert ons naar het hoge noorden van Finland, waar de rendierhoudende Lappen een karig bestaan leiden in de arctische wildernis (20.20). De hoofdfilm is een verfilming van een vermaarde roman: „Hoe groen was mijn dal", Richard Llewellyn's best seller over een mijnstreek in Enge land. Deze film begint al om 20.30 uur 0 Vlaanderen: 20.30 psychologische speelfilm „De jeugd van San Fredia- no" 21.35 discussie over de moderne beeldende kunst. 0 België Frans: 20.30 Kruistocht door Europa; 20.50 tv-spel ,,Du cöté de l'En- fer"; 22.00 Muziek voor u. 0 De Duitse televisie brengt vanavond om 20.25 een documentaire over „Con centratie in het bedrijfsleven". Daarna om 21.05 het spannende spel „Kopf in der Schlinge". RADIO HILVERSUM I 402 m. ochtend NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.IS Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.4b Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram 9.00 V.d.zieken 9.35 Waterst. 9.40 V.d,vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgen dienst 10.45 Gram. 11.05 De schat en de roest, hoorsp. middag 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Vocaal-ens. 12.54 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, lezing, 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Muz.v school- ork. 15.45 Pianospel v.d. jeugd. 16.00 V.d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. avond 18.00 Regeringsuitz.Serie: Plaats en functie v.h. Koninklijk Instituut voor de Tropen. J. A. Mulder, medewerker v. h. Bu reau onderwijszaken en voordrachten, spreekt over: Het Tropeninstituut en Suri name en de Nederlandse Antillen. 18.10 Gemengd koor. 18.30 Het Spectrum, lezing of rep. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Piano recital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Radiofilharm. ork. en sol. 21.15 Vra gen van de Oekumene, lezing. 21.35 Pro- menade-ork. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.35-24.00 Ns. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V.d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. (herh.). middag 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb. med- ded 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. en tentoonstellings agenda. 13.20 Gram. 13.50 Gesproken por tret. 14.05 Kamerork. 15.00 Hoe worden we geregeerd?, lezing. 15.10 V.d.jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.25 Lichte muz. 17.50 Rege ringsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A van Luyk. avond 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Mp- tropole ork. 19.00 V.d.kind. 19.10 KanttOce'- 19-20 Vara-varia en gram. VPRO- 19.30 V.d.jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.38 De Aloë, hoorsp. 21 45 SejApHlkzyan. zoete keIen- muzik. lezing. SS**® Zestig jaar levenservaring, lezine 22.30 Nws. 22.40 Strijkork. 23.05 Tussen I TELEVISIE 1 JÏÏSv, ri.00-14.30 Aankomst St. Nicolaas j. „Yv?' kind' NTS: 17-30 Intern! „.f.® ^ourn. 20.00 Journ. en weerover. AVRO 2»'20, Televizier. 20.30 Sportpanorama. 21.00 ?i 3<fS5.T^sse ing tussen kunstenaars. 21.30*22.20 Gevar. progr DUITSLAND v« V kind' 15,5# Vd' vrouw. 16.15 V.d. Vrouw 16.35-1850 TV-spel. (Regionaal progr-: NDR19.00-1925 Die Nordséhau WDR: 19.00-1925 Hier und Heute) 'o no Nws 20.25 TV-spel. 21.30 Het 100 iaar oude EÏÏopïb'ekeJ.1"3"1®"' 22'10 Wedstr' om dd BELGIë VLAAMS 14.00-14.30 Rep. aankomst st Nicolaas ^TS) v.d. jeugd 20 -Wl Yêa" 111 i«^° TV-feuill. 20.00 NWS. bui 22 25 Nws TV"Western- 21-55 TV-re-

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7