Politieke constellatie zit stevig in elkaar Kennedy naar Nixon Dinteloord achterop door nederlaag in Krabben dij ke Elf november gaf vele Fransen kater een Grootscheepse hulp nodig voor achtergebleven gebieden Bezetting kabinet sterker dan velen dachten Geen behoefte in Axel aan motie Drie mensen9 één beleid Arnemuiden en Spui kwamen nét niet aan tien goals Kats in II a weer aan de leiding DSE GOEDE MODERNE TIJD! ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Voorzitter Berghuis op A.R.-Partijconvent: Beperking van produktie niet geoorloofd Vervolg van pag. 1 Uit de annalen van King Soccer Gevonden voorwerpen De Gaulle en Juin geen vrienden meer Coöp. Peulvruchten Centrum zeer actief Olga Geers ivon prijs in Muiderslot „Hulp en Heil" en „Schakenbosch" 1. Huishoudkundige 2. Juffrouw voor de garderobe 3. Naaister 4. Huishoudelijke krachten ADVERTEER REGELMATIG. AANBESTEDING Maandag 14 november 1960 kaarten, opdat het ons niet afleidt van het vele en belangrijke werk, waarvoor wij in de komende tijd staan". De heer Berghuis ging verder in zijn rede voor het partijconvent in op de in ternationale toestand, waarbij hij sterk waarschuwde voor de gedragslijn, die generaal De Gaulle in Frankrijk volgt. SAMENSPEL Wat betreft de binnenlandse poli tiek zei de heer Berghuis dat de a.r. geen vrede hebben met de organisato rische gebrokenheid in de prote- stants-ckristelijke.politiek en dat, na tionaal en internationaal, de protes tanten en de rooms-katholieke groe peringen sterk op elkaar zijn aange wezen en geroepen zijn tot een doel bewust onderling samenspel. INTEGRATIE De heer Berghuis stond vervolgens vrij uitvoerig stil bij de Europese inte- AMSTERDAM. De recente incidenten rond het kabinet ver werping van het ontwerp toto-wet, de Karei Doormanaffaire en de| „cocktail-party" hebben geen enkel politiek gevolg gehad- En het ogenblik, waarop dit had moeten blijken, is gepasseerd, namelijk het moment van de algemene politieke beschouwingen in de Tweede Ka mer. Daarom is nu de belangrijkste conclusie, die men daaruit moet trekken, dat de huidige politieke constellatie vrij stevig in elkaar zit en dat zij als zodanig beslist wel een stootje kan verdragen. Het zittende kabinet is niet alleen politiek, maar ook naar samen stelling versterkt uit de strijd gekomen. Deze woorden, sprak de voorzitter van het Centraal Comité van a.r. kiesvere nigingen tijdens de zaterdag in Krasna- polsky gehouden najaarsvergadering van het Partijconvent. De heer Berg huis herinnerde verder aan opmerkin gen, die in de afgelopen maanden wel eens zijn gemaakt over de personeels bezetting van het kabinet. Men meende dat deze bezetting niet voldoende sterk zou zijn. Nu echter het kabinet door de jongste stormpjes zich ongewijzigd in zijn personele bezetting heeft gehand haafd, moeten, merkte dr. Berghuis op, vanwege de nadelen van het voortdu rend op dit punt bestaan van onzeker heden, ook zij, die bepaalde zwakheden gecorrigeerd wilden zien, zich verder niet alleen politiek, maar ook wat de Aivrcnrwrk bezetting betreft, achter dit kabinet Zouden wfe stellen, uiteraard met dien verstande fl"s afzondeJ" dat het kabinet steeds op zijn makelij- 'LT T' waarvan ke Ün ?Jin?ipiï-1.e me£ite® zal worden be- inp J TfmfJL Ln?° oordeeld. In dit verband wees de voor zitter van het Centraal Comité op de verantwoordelijkheid, die minister Cals draagt met betrekking tot de mam moetwet. gratie. Het gaat hierbij om het streven, aldus spr., dat erop gericht is, dat be paalde bevoegdheden van de nationale overheden, waarbij in het bijzonder ge dacht wordt aan het terrein van de eco nomische politiek, defensie en internati onale aangelegenheden, worden overge dragen aan een nieuw Europees gezag, dat als zodanig dus een eigen over- heidsstatus krijgt. De heer Berghuis ac centueerde dat slechts bepaalde be voegdheden en niet alle zullen worden overgedragen. Niemand denkt aan een Europese eenheidsstaat en het streven is niet gericht tegen de nationa le staten. In de huidige internationale verhoudingen is het doel van het stre ven naar Europees gezag de bescher ming van recht en vrijheid. Wij hebben namelijk te maken met de omstandig heid, dat de politieke verhoudingen in de wereld niet meer naar nationale, doch naar continentale lijnen worden bepaald. Wij leven, zei de heer Berg huis, naar de menselijke kant gezien, in een grote tijd. in positieve en in nega tieve zin. Wij zullen die tijd ook met grote middelen moeten aandurven, als wij maar weten, dat tenslotte ook dit maar middelen, menselijke middelen zijn, waarmee naar Gods maatstaven ons wel of wee niet staat of valt, maar toch middelen, die wij in ons aardse werk hebben te smeden. VERDEELD STEMMEN in de achtergebleven gebieden te hel pen lenen? Rapporten over het vraag stuk van de achtergebleven gebieden zijn er genoeg. Thans moeten woor den in daden worden omgezet, aldus mr. B. W. Biesheuvel, lid van de Twee de Kamer in een zaterdagmiddag voor het Partij-convent der A.R.-partij ge- De heer Berghuis ging in zijn ope- Azif ^De^LeT'Bie^heSver'^confr»!." n n|Srefr, in °P h6t nJGt P118*-1 e?nsgf- teerde in deze rede de aanwezigen met tt 0I£ k lraCS16r ln de welvaart in tal van landen en daar- P «avP-r-i iPi ?\ek^pdelmg van tegenover het schrijnende gebrek in an- de toto en het loonbeleid. Er is, merk- dere delen der wereld te dr. Berghuis op, geen fractie- of par- 1 tijdwang bij de behandeling van de pu blieke zaak. De politieke wenselijkheid van een eensgezind optreden op belang- Het tekort aan voedsel, dat in grote delen van de wereld aanwezig is, zal - .vooral tot een oplossing moeten wor- rijke punten van principieel en alge- den gebracht door het tot ontwikkeling meen- politiek beleid mag ons echter brengen van de landbouw in de betrok- niet' onverschillig laten. Het ,,in geslo ten gelederen optreden is niet onze zwakste zijde", constateerde de voor zitter. De leden van de Staten-Gene- raal zijn. verplicht naar eer en geweten hun stem uit te brengen, maar boven dien moeten zij ook bedenken in de volksvertegenwoordiging te zitten als vertegenwoordiger van een georgani seerde politieke richting. Zo kan het gebeuren, dat men zich, ook bij een persoonlijk afwijkend waar deringsoordeel over onderdelen, moet voegen terwille van de eenheid in de richting, die men vertegenwoordigt, al dus dr. Berghuis. Van de Kamerleden, die voor het to to-ontwerp hebben gestemd, verwachtte de heer Berghuis, dat zij zich bewust zijn geweest dat zij op een zeer aange legen punt verwarring zouden kunnen stichten in de kring, waartoe zij beho ren. De heer Berghuis besloot zijn op merkingen over het niet eensgezind op trekken van de fractie bij de toto en het loonbeleid met de opmerking: Laten wij over deze dingen niet te lang na- Waterleiding ter sprake AXEL. Het A.R-raadslid J. C. van Luijk stelde in de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering voor een motie in te dienen, waarin de gemeente Axel haar misnoegen uit spreekt over het door de raad van commissarissen van de N.V. Water leidingmij. Zeeuwsch-Vlaanderen ge voerde beleid. De heer Van Luijk kwam met zijn voorstel naar aanleding van de notu len van de laatste vergadering van de aandeelhouders van de waterleiding mij. De andere raadsleden voelden echter niets voor een motie, omdat de raad van de commissarissen reeds zijn spijt had uitgedrukt over de gang van '«.Ven en verklaard had te zullen waken voor herhaling. De heer Van Luijk wilde wel zijn voorstel terug trokken, maar van zijn eerdere ge dane uitlatingen trok hij geen woord m. De gemeenteraad ging akkoord met de bouw van een aula op de algemene begraafplaats, de kosten worden ge damd op 50.000 gulden. Enkele pan- len in de oude wijk werden aange- ocht. De subsidie van de Axelse bad- n zweminrichting werd voor 1960 erhoogd tot 3500 gulden. Wethouder de Putter en de heer Van Luijk ensten aantekening tegen te zijn. Zij adden principiële bezwaren op grond •■'an het feit, dat het zwembad op zon dag geopend is. Zonder op- of aanmerkingen kon.de aad zich verenigen met het rapport van de commissie ad hoe en de advie zen van B. en W. dienaangaande. Dat oudt o.m. in, dat een pand in de Wal- itraat ingericht zal worden als mu- ■um, dat er een ideeënbus ingesteld al worden, dat de penning van ver dienste zal worden uitgegeven, dat het reburgerschap verleend zal worden n dat de uitgifte van een gemeente rad op de nominatie staat. In de volgende vergadering, op 20 iccember, zal de gemeentebegroting 161 aangeboden worden. Er is een "oorlopig. tekort van 163.000 gulden. In de rondvraag informeerde do heer W de Feyter (CHU) naar de de P.P.D. tot het aan- ken landen. Dat vergt tijd, grote inspan ningen en een groots opgezette techni sche hulpverlening van het Westen. Ter voorziening in acute nood op het terrein van de voedselvoorziening wordt het een en ander ondernomen. Alles echter op te beperkte schaal en te incidenteel. De heer Biesheuvel jmerkte op, dat ook in Nederland bezwaren naar voren ko men tegen het afzetten van voedselover- sehotten langs niet commerciële weg. Spr. zei bereid te zijn vele economi sche principes opzij te zetten, want plannen van Kennedy, zo is definitief vastgesteld, krijgt in het college van kiesmannen niet de acht stemmen van Mississippi en evenmin zes van de elf stemmen van Alabama twee zuidelijke staten die zijn zijde kozen. Zonder die 14 stemmen en zonder de 32 stemmen van Cali- fornië die men voorzichtigheidshalve maar weer van zijn totaal heeft afge trokken omdat de uitslag in die grote staat nog niet zeker scheen te zijn was Kennedy's voorsprong in kiesman- stemmen op Nixon zondag echter nog groot gejioeg. Nixon en de mannen die hem in zijn verkiezingsstrijd ter zijde stonden willen niets te maken hebben met het streven van het Republikeinse partijbestuur naar hertellingen op grote schaal in het ge hele land. Nixon heeft, nu hij op een fractie van een procent na de helft van de kiezers in het land achter zich heeft gekregen, er de voorkeur aan gegeven zich in afwachting van de definitieve uitslag en over onige weken de defi nitieve stemming in het college van kiesmannen een sportieve verliezer te tonen. Vriendschap De behoefte aan een demonstratie van sportiviteit achten vele waarnemers ook bij Kennedy aanwezig. Die behoefte, tot uitdrukking komend in Kennedj''s bezoek van vandaag aan Nixon. komt dan voort uit een verlangen naar verdwijning van de geest van verbittering die de slotfase van de verkiezingsstrijd kenmerkte. Een geest die bij voorbeeld tot uitdrukking kwam in Kennedy's verklaring dat hij. eenmaal gekozen als president, allereerst Nixon naar huis zou sturen. Uitdrukkelijk heeft Kennedy zondag laten bekend maken dat hij Nixon gaat opzoeken om de ..vriendschappelijke be trekkingen" met hem te hervatten, be trekkingen die zijn gegroeid in de veertien jaren van beider arbeid in de Senaat. Macmillan Onze Londense correspondent seinde zondag: Misschien nog voor bondskanselier Adenauer zal de Britse premier, Mac millan, een ontmoeting hebben met John F. Kennedy, de man die in januari pre sident der Verenigde Staten wordt, al dus verluidde tijdens het weekeinde in Londen. Het schijnt de bedoeling van Kennedy geweest te zijn Macmillan al in decern- het is, aldus mr. Biesheuvel, een on houdbare toestand, dat in onze wereld kinderen en volwassenen van onder voeding en ellende omkomen. Zolang die toestand bestendigd blijft is er iets mis met onze menselijke samenleving. Ook een christelijke partij en een christen-politicus mag daar geen ogen blik in berusten, zolang vrij zijn van honger en gebrek in onze wereld voor miljoenen mensen nog een leuze is. De leer Biesheuvel merkte op dat produk- tiebeperking niet geoorloofd is. In een tvereld, waar honger en ondervoeding rondwaart, is geen plaats voor produk- iebeperking. De heer Biesheuvel sprak /oorts over zijn bezoek aan India. MINISTER ZIJLSTRA: Het is verkeerd bij de beoordeling van de financiële, de economische en de sociale politiek Van dit kabinet combi naties te maken, zei minister Zijlstra zaterdagmiddag in een korte toespraak tot het Partij-convent van de A.R. Par tij. Men kan niet spreken van een so ciaal-economisch beleid of van het financieel-economisch beleid. Het so ciale, het financiële en het economische vormen samen één geheel. In deze sec tor heeft de prot. chr. groep thans vrij veel invloed. Minister Zijlstra betrok in het beleid ook minister De Pous ,,met wie wij ons zeer verwant weten". Wij doen het, aldus de heer Zijlstra, met z'n drieën goed of we doen het verkeerd, maar dan weer samen. We hebben, zei prof. Zijlstra nog, een goede tijd gehad. We hebben zegen ont vangen en daar moeten we dankbaar voor zijn. Niettemin moeten we ook de moeilijkheden van de hoogconjunctuur zien. In wezen is regeren niet moei lijk als het slecht gaat, doch politiek- psychologisch wordt veel gevraagd als het goed gaat. Dan groeien de spannin gen. Minister Zijlstra vroeg het a.r.-volk spaar ons uw kritiek niet en ontzeg ons uw vertrouwen niet. Geld voor propaganda In deze vergadering van het convent werden de financiële verslagen vastge steld. De heer J. S. Hoek (Middelburg) merkte hierbij o.a. op dat het wense lijk is te overwegen of wellicht hogere afdracht van contributie aan het Cen traal Comité moet plaats vinden in verband met het vormen van reserves voor verkiezingspropaganda. De voor zitter deelde mede dat deze aangele genheid de aandacht der partij organen heeft. De heer K. J. de Jong uit Leeuwar den werd herkozen als lid der Organi satiecommissie. Het Centraal Comité is voornemens een conferentie met onderwijsmensen te beleggen. MIDDELBURG. Aan het bureau van po litie te Middelburg zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voor werpen: Wit plastic regenmantel, wit fietspomp je, 2 sleuteltjes aan touwtje, diverse handschoe nen en wanten, schroevendraaier, duo van motor, vierkantmodel, beige damesparaplu, dolk met zwarte heft, regenboogkleurige pa raplu met grijze knop, enkele fietstas (ge ruit), sleutel, merk „Blerck" no. c 492, zwart geblokte parapluhoes, beige sjaal, blauw groen windjack, vulpotlood (koperkleurig) veer, 80 cm. lang, lichtbruine damesporte monnee met inhoud, zwarte portemonnee inh. naamkaartje, bruine alpinomuts, lamp, merk Catter, enveloppe inh. rouwkaarten, plastic regenkapje, muntbiljet van 2,50, witte hoofddoek met blauwe druppels, dop van benzinetank, huissleutel (loper), onder gebit. ber uit te nodigen voor een bespreking ergens in de Verenigde Staten. Het vele werk dat de aanstaande president te doen krijgt in verband met het overnemen van hel ambt van staatshoofd, moet hem ertoe hebben genoopt van dit voorne- Icggen van een vliegveld op een tei goed als zeker dat Mae- nieuwe "Amerikaanse staatshoofd. rein van /U na. Van ome correspondent PARIJS. Zowel Algerije als Parijs zijn bezig hun kater van 11 november te cureren. Een kater, die overigens minder groot is, dan de gebeurtenissen lieten voorzien. Bij het opmaken van de balans is gebleken, dat er niemand ernstig gewond is, niet in Algerije noch in Parijs. Van de bijna tweeduizend mensen die in Parijs op de Champs Elysées op hun papieren gecontroleerd zijn, bevinden er zich nog slechts drie in arrest wegens het onbevoegd dragen van wapens; in Algiers is het aantal groter: 53. Politiek gezien is evenwel de kater i; Algerije het grootst: het F.A.F. (Front de l'Algérie Franpaise), de ultra-rechtse Franse partij, zit met de relletjes van 11 november erg in zijn maag. Het heeft een verklaring uitgegeven, waarin het zich overigens onder dankzegging aan de bevolking voor de duidelijke wijze, waarop zij getoond heeft Frans te willen blijven! duidelijk van de wanordelijk heden distantieert met de verklaring, dat het gedurende de laatste dagen herhaalde malen de bevolking tot rust en kalmte heeft opgeroepen, ook op de dag van 11 november. Versterkingen Niettemin is het er zich ten zeerste van bewust, dat het door deze bloedige demonstraties aan prestige heeft ingeboet. Met lede ogen ziet het thans nieuwe ver sterkingen de stad binnentrekken: vier compagnieën van de republikeinse garde uit het binnenland en drie compagnieën uit Frankrijk. Het Franse gouvernement- generaal heeft deze versterking mede opgeroepen omdat volgens bepaalde be richten de laatste dagen een groot aantal vroegere medestanders van Ortiz in Algiers zijn teruggekeerd. Zondag vreesde men voor nieuwe relletjes. Daarom werd er in het afgelopen weekeinde in Algiers druk gepatrouilleerd. Het bleef echter rustig. De politieke kater in Parijs is een stuk minder, en het enige wat de Fransen met iets meer dan normale belangstelling vernomen hebben, is dat er een breuk is ontstaan in de meer dan vijftigjarige vriendschap tussen generaal De Gaulle en maarschalk Juin. Dit omdat de maar schalk vrijdag is weggebleven van de herdenkingsplechtigheid bij de Are de Triomphe uit protest tegen de Algerijnse politiek van generaal de Gaulle. Geen kernwapens Meer pijn heeft de generaal van de houding van de Senaat inzake het door hem voorgestelde plan voor Franse kern wapens. Nu dit verworpen is met een overgrote meerderheid, zal dinsdag een gemengde commissie van Kamer en Senaat trachten een zodanige tekst voor het wetsontwerp te componeren, dat het plan in beide Huizen een kans van slagen zou kunnen hebben. Veel wordt daarvan echter niet verwacht. De kans schijnt niet groot dat, wanneer het plan voor de tweede maal in behandeling genomen zal worden, premier Debré meer medestan ders zal vinden dan de eerste maal. Het is niet aan te nemen dat generaal de Gaulle, mocht zijn plan voor eigen kernwapens komen te vallen, als gevolg daarvan de Kamer zal ontbinden. Hij schijnt deze maatregel behalve wan- millan de eerste regeringsleider van de westelijke landen zal zijn die de nieuwe Amerikaanse president ontmoet. Kennedy hecht er grote waarde aan dat het geregel de contact dat er bestaat tussen hen en neer er een kabinetscrisis mocht dreigen voorlopig terzijde geschoven te hebben, omdat dit een verzwakking van zijn eigen partij, de U.N.R., tot gevolg zou hebben: deze partij is nu eenmaal de enige waarop hij voor honderd procent kan rekenen. Deze steun bleek zaterdagavond laat, toen tijdens de bespreking over de be groting van Algerije in de Kamer na afloop van een verklaring van premier Debré over de toekomst van dit land, de Algerijnse afgevaardigden Marsais, Dje- blour en kolonel Thomazo enkele vinnige antwoorden gaven, die luide protesten verwekten onder de Gaullisten. De herrie liep zo hoog en het lawaai werd zo erg. dat het een ogenblik scheen, dat de afgevaardigden elkaar in de haren zouden vliegen. Nadat de voorzitter had inge grepen keerde de rust terug. Zondag middag om zes uur werd de gehele be groting in eerste lezing met een grote meerderheid van stemmen aangenomen. Inmiddels maakt zowel minister Mess- mer, minister van defensie, als generaal Ely, chef staf van het Franse leger, een reis door Algerije. Wapenstilstand Het zondagochtendblad van France Soil- meent te weten, dat zij beiden op verzoek van generaal de Gaulle een onderzoek instellen naar de mogelijkheid van een eenzijdige wapenstilstand in de sector van Nemours, gelegen tussen Oran en de Marokkaanse grens, een sector, waar het sedert maanden reeds rustig is. Met het oog hierop zouden aan de Ara bieren wapens zijn uitgereikt om hun eigen dorpen te beschermen tegen aan vallen van Algerijnse terroristen. De Algerijnse nationalistische regering heeft laten weten, dat zij het staken van alle vijandelijkheden, tijdelijk of defini tief, eenzijdig of van beide kanten, uit sluitend afhankelijk stelt van garanties, die gegeven zullen worden inzake het zelfbeschikkingsrecht van Algerije. GOES De ontwikkeling van de ac tiviteiten van het Coöperatieve Peul vruchten Centrum gaat nog steeds in opwaartse lijn. Dit bleek uit het jaar verslag dat voorgelezen werd op de jaarlijkse algemene vergadering va nde vereniging in de Prins van Oranje. Met algemene instemming werd beslo ten als lid toe te treden tot de coöpe ratieve silovereniging in Middelburg. De bedrijven zijn intussen door enige nieuwe investeringen al aan elkaar ge koppeld. Er zal een graandroger wor den gebouwd met een capaciteit van tien ton per minuut. Uit het jaarverslag bleek dat het af gelopen boekjaar gunstig verlopen was, De afschrijvingen konden opgevoerd worden en er konden diverse grote in vesteringen gedaan worden. De voorzit ter, de heer P. J. Bom, herdacht in zijn openingswoord de overleden voor zitter. van het Centraal Bureau in Rot terdam. de heer H. B. Louwes. Als bestuurslid werd herkozen, de heer J. J. Heijgelaar uit Terneuzen en de heer J. Glerum uit Kruiningen werd herko zen als lid van de commissie van toe zie' it. De chef van de afdeling zaden, granen en peulvruchten van het Cen traal bureau uit Rotterdam, de heer C. Karsbergen deed enkele mededelin gen over de peulvruchtenmarkt De heer R. Meyering. directeur van het C.P.C.-bedrijf deelde mede dat de ac tiviteit momenteel zeer groot is, en dat de orders binnenstromen, zodat de gang van zaken zeer bevredigend verloopt. de president der Verenigde Staten ook in de toekomst bestendigd blijft. Men acht het in Londen niet waar schijnlijk dat Macmiilan al naar Wash ington gaat voor de beëdiging van het Onder belangstelling van de school jeugd van „Kleuterlust" werd te Tho- len het huwelijk voltrokken tussen de heer P. Melis en mej. C. N. Geuze, on der de kleuters beter bekend als juf frouw Ineke, leidster van de Algemene Kleuterschool. In de hal van het stad huis stond de jeugd zwaaiend met pa pieren vlaggetjes. Voor de trappen naar de trouwzaal hielden twee kleuters een erepoort omhoog. Van onze sportredacteur MIDDELBURG Op twee Zeeuwse voetbalvelden heeft het pu bliek zaterdag merkwaardige scores waargenomen. Wie had dur ven dromen, dat Krabbendijke nota bene Dinteloord met 43 er onder zou houden en wie zou voor Arnemuiden tegen VVN een 92 overwinning hebben voorspeld? Toch wel niemand, maar het is gebeurd. Arnemuiden kwam daardoor steviger aan de leiding, ter wijl Krabbendijke weer een plaatsje steeg. Arnemuiden bezit nu zestien punten uit negen wedstrijden, maar heeft één wedstrijd meer gespeeld dan de Brabantse konkurrenten Dinteloord en Good Luck, die elk twaalf punten hebben. Sprang handhaafde zich op de vierde plaats door een overwinning op Smerdiek, dat in de tweede helft het hoofd moest buigen. pretendenten. Mevo, Wemeldinge en Hoek wonnen eveneens. Hoek van Colijnsplaatse Boys dat zijn zevende achtereenvolgende ne derlaag incasseerde en zich wel licht nog slechts aan Veere kan vastklampen. Het Axelse AZVV leverde even eens een keurige prestatie door Nieuwdorp met 31 te kloppen. Overigens bleek wel, dat de Nieuwdorpers sinds enkele sei zoenen terug aan kracht hebben ingeboet. Rillandia bleef hekke- sluiter door een overigens zeer eervolle nederlaag tegen een niet altijd even prettig spelend Good Luck. SSC '55 kon ternauwernood Zwaluwse Boys zich van het lijf houden. Arnemuiden 9 8 0 1 Dinteloord 8 6 0 2 Good Luck 8 6 0 2 Sprang 8 5 1 2 AZVV 9 5 1 3 SSC '55 9 4 0 5 VVN 7 3 1 3 Nieuwdorp 8 3 0 5 Smerdiek 8 3 0 5 Krabbendijke 8 2 2 4 Zwaluwse Boys 8 2 1 5 The Gunners 8 2 0 6 Rillandia 8 1 0 7 16 45—20 12 30—16 12 25—16 11 26—15 11 31—32 8 22—24 7 17—19 6 17—21 6 19—24 6 16—25 5 12—19 4 9—24 2 16—33 In de eerste klasse Zeeland liet Spui er geen twijfel over bestaan, dat het ernstig streeft naar pro motie. Wolfaartsdijk kreeg met 91 de kous op de kop. Spui kwam daardoor hechter aan de kop, mede doordat Terneuzense Boys zijn wedstrijd tegen Veere zag afgelast. De Boys hebben nu drie wedstrijden minder gespeeld dan SpuiDe andere titel- Spui 9 Tern. Boys 6 Mevo 8 Wemeldinge 7 Hoek 7 SVD 8 Wolfaartsdijk 7 Kapelle 7 Veere 6 Colijnspl. Boys 7 14 37—13 11 30—12 11 28—28 10 27—19 9 24—17 6 15—25 5 22—34 4 16—24 2 7—16 0 8—26 In na leed koploper Arnemuiden II een verrassende 43 nederlaag tegen Nieuwland. De reserves moesten daar door de kop afstaan aan Kats, dat Bevelanders op het nippertje bedwong, en Middelburg V, dat de baas bleef over Zeeland Sport VI. Bovendien kwam VCK middels een daverende zege op RCS III op gelijke hoogte als Arnemuiden II. Serooskerke viel terug door een nederlaag op eigen terrein tegen Kloetinge. Kats I Middelburg V Arnemuiden II VCK I Meeuwen I Serooskerke I.. Kloetinge I RCS III Nieuwland I 7 Zeeland Sp. VI Bevelanders I 10 24—14 10 28—18 9 35—17 9 30—12 8 24—18 5 15—21 4 12—25 4 12—26 4 20—30 1 5—14 10—21 In lib nam AZVV II door een grote overwinning op Heinkenszand de kop over van Yerseke III, dat niet speelde en nu twee wedstrijden achter is bij de Axelse leiders. Nieuwdorp II klopte de reserves van Terneuzense Boys. AZVV II 8 3 1 2 11 23—15 Yerseke III 6 5 0 1 10 34—18 Heinkenszand I 8 4 0 4 8 2526 Driewegen I 6 3 1 2 7 9—8 Beren I 6 Zaamslag I 5 Rillandia II 7 Nieuwdorp II 8 Tern. Boys II 8 Kloetinge II 6 7 12—11 6 13—16 6 22—16 6 22—25 4 15—31 3 8—17 Bruse Boys lieeft in IIc een respec tabele voorsprong gekregen. De spelers uit Bruinisse klopten Mevo II met 12, terwijl WIK en Duiveland tegen elkaar gelijkspeelden. Brouwershaven III drukte Zeemeeuwen nog wat vaster op de laatste plaats. Bruse Boys I 7 6 Burgh III5 4 Brouwersh. III 4 1 WIK I 4 1 Duiveland I 5 1 Mevo II 5 1 Zeemeeuwen I 6 0 0 13 34—10 8 16—7 4 9—8 4 12—14 3 16—17 3 12—18 1 9—34 Ook VCK II heeft in Mb een bijna onaantastbare voorsprong gekregen. Zelf maakten de Koudekerkers korte metten met Kapelle II, terwijl „con current" Oostkapelle onverwacht van Waarde verloor. Borssele staat nu tweede na een overwinning op het wisselvallige Wissenkerke. Heer Hen drik bereikte de derde plaats door een zege op het teleurstellende Krabben dijke II. VCK It 7 6 Borssele I 6 3 Heer Hendrik I 5 3 Oostkapelle I 6 2 Wissenkerke I 6 2 Krabbendijke II 4 1 Kapelle II 4 1 Waarde I 6 1 3 34—14 7 19—21 6 18—11 5 15—16 4 18—24 3 8—13 3 9—17 3 17—25 MIDDELBURG. De zestienjarige Olga Geers heeft zaterdagmiddag iin het Muiderslot de provincieprijs voor Zee land gewonnen in een door de Neder landse Kastelenstichting uitgeschreven tekenwedstrijd met als onderwerp „Kas telen in Nederland." Olga won haar prijs door twee tekeningen van Kasteel Westhove in Oostkapelle. Na een rond leiding in het Muiderslot reikte mr. F. P. Th. Roling, hoofd van de afdeling Oudheidkunde en Natuurbescherming van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen namens de staatssekretaris, mr. Y. Sctiolten, de prijzen uit met een persoonlijk woord van lof voor ieder. Stroomlevering Stromenwijk MIDDELBURG. Om de bouwaktivi- teit in de Stromenwijk te kunnen vol gen menen B. en W. dat het noodzake lijk is, dat het elektriciteitsbedrijf al daar enkele voorzieningen treft: uitbrei ding laagspanningsnet (ƒ49.000); bouw van hoogspanningsruimte aan de IJssel- straat 30.000)uitbreiding van de openbare verlichting met ongeveer 70 lichtmasten met TL-verlichting (24.000). B. en W. vragen de raad hieraan zijn goedkeuring te verlenen. Oproep. Het bestuur van de Coöperatie roept sollici tanten op voor het varen met olieboot en verdere werkzaamheden op het ge bied van visserij. Loon naar overeenkomst. Sollicitaties schriftelijk te richten aan I. Bout, Markt 164b, Veere. Muziekver. Luctor et Emergo, Zoutelande. Muziek en film. Bezoekt a.s. zater dag 19 nov. de muziek- en filmavond in het Vereni gingsgebouw „Middêndorp" te Zoutelande. De accordeon' vereniging „Crescendo" uit Vlissingen zorgt voor goede muziek afgewisseld door film. Aanvang half acht. Camping 1960. Doorlopen de kampeer show te Roosen daal op de Nieuwe Markt. Ook Zondags open. St. An- tóine Roosendaal, tel. 01650 4318 en 3516. 10 rijlessen a 60 minuten voor 55,in Peugeot, -Opel of Daf door erkend en gedipl. B.E.A.-instructeurs. Gratis geh. en gebr. Autorij school „Adri Hameeteman", Ravesteijnplein 19, Vlissin gen. Adres voor Middelburg: Sigarenmagazijn J. D. Koets, Segeersstraat 31. Attentie elke dag, tot en met 5 dec. 10 pet. korting op AL onze „vrije" Textiel- goederen een pracht ge baar van St. Nicolaas Speciaalzaken 't Interlock- huis Viola, Lange vorst- straat 4547, Goes. Te koop of in ruil: kalf- vaarzen. Fr, Leynse, Korte Burg. Middelburg. Tel. 3315, Gevraagd: Nette werk vrouw, 2 dagen p. week. Dekker. KI. Abeele 112, Middelburg. Te koop: 4000 kg gekapte bietenkoppen en bascule met gewichten. J. Meijers, Dorps straat 80, Gapinge. De moderne tijd van «rWó'rdt straks ook weer die goed» óüde tijd. Veel zal verdwijnen, maar die goede klokken van Junghans zijn welhaast blijvend, zeer beslist wat het precisie-uurwerk aangaat, maar bijna net zo zeker wat de vormgeving betreft. Junghans ontwierp modellen, die het in veel woningen lang zullen blijven doen. Kamerklok met zwart/wit mozaiek, doet 't fantastisch in het moderne interieur 125.- 'n Sprekend en toch elegant uurwerk in huiskamer, gang of hall 145.. Geheel nieuwe vorm geving in mat zwart grijs of wit en ver gulde rand 110* Bim-bam pemfufe met membraan-gong, 'n getrouwe, nooit falende huiskamer- k'-'- 125* uitgaande van de stichting Ned. Herv. In richtingen voor Zenuw- en Geesteszieken te Leidschendam, roepen sollicitanten op voor: Tevens waarnemend hoofd van de keuken. Bij voorkeur in het bezit van diploma, huis houdkundige voor inrichtingen. Belast met het toezicht op de linneninventaris van één der afdelingen. In het bezit van diploma lingerie of coupeuse. (VRL. EN MNL.). Intern en extern. Sollicitaties kunit U richten aan de Geneesheer-Directeur van bovengenoemde inrichting. Het Bestuur der Waterkering van dc Calamiteuze Vliete- polder zal op maandag 5 december 1960, des voormiddags i 11 uur. in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zee- 1 land, trachten aan te besteden: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 31 december 1961, van de aarde-, kram-, rijs-, steen glooiing- en andere werken aan de Waterkering van bovengenoemde Calamiteuze Folder. De besteding geschiedt volgens par. 2 der A.B. Het bestek ligt ter inzage ten kantore van de Waterbouwkundig Ambtenaar en van de Secretaris-Ontvanger en is bij laatst genoemde tegen betaling van 2,50 per exemplaar (plus port voor toezending) vanaf 24 november 1960 verkrijg baar. Aanwijzing der werken op maandag 28 november 1960 des voormiddags van 10 tot 11 uur. Samenkomst in voor noemd hotel. De nota van inlichtingen ligt vanaf 28 november 1960 ter inzage ten kantore van de Waterbouwkundig Ambtenaar te Kamperland. Kortgene, 12 november 1960. Het Bestuur voornoemd, M. W. van Arenthals, Voorzitter. P. Balkenende, Secretaris-Ontvanger.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5