Arnemuiden schoot negen keer raak Ir. Elzerman uit Zierikzee werd Zeeuws snelschaakkampioen AZVV bedwong Nieuwdorp met beweeglijker spel Rillandia verloor eervol van hard Good Luck Krabbendijke won volkomen verdiend van Dinteloord Sprang liep in tweede helft Smerdiek onder de voet Kleine zege van Olympia enthousiast spelend TOP op Maandag 14 november 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Jeugdige De Hamer op tweede plaats Volleybal Nevobo Scheepvaart Kanaal van Terneuzen Grotere scoringsdrift van Mevo (6-3) Uitslagen voethal GASTEN DUIDELIJK DE MINDEREN VAN DE THUISCLUB Schotvaardig Spui scoorde negen keer Hoek greep na rust de overwinning Landbouwer kreeg hartverlamming DEBACLE VOOR VVN Brabantse ploeg stortte in tweede helft ineen ACHTERSTAND OMGEZET IN WINST Twee clubs lieten verstek gaan Volleybal op Walcheren OSCR klopte Swift Buitenspelval Positiespel Familiefeest Bond van Plattelandsvrouwen bizonder geslaagd Wemeldinge won kleurloze strijd Bevolking Groede dik in de sehuld Scheepvaart Vlissingen MIDDELBURG. De Zeeuwse Schaakbond organiseerde zaterdag in hotel Pax te Middelburg snel schaakwedstrijden met als inzet het kampioenschap van Zeeland. Titelhouder werd ten slotte ir. J. J. Elzeripan uit Zierikzee met vijf punten. De nederlaag tegen K. Jonckheer uit Middelburg kon zijn kampioenschap niet meer in de weg staan. Als gastheer van de schaakmatado- ren 36 in getal, onderverdeeld in zes groepen, trad op de Middelburgse schaakvereniging, die er nauwlettend op toezag, dat 45 zetten in 15 minuten werden gespeeld. Uiteraard bracht dit sommige spelers in tijdnood, waardoor ..ijlpartijen" niet tot de zeldzaamheden behoorden. De heer M. Donze uit Vlissingen er niet in geslaagd zijn kampioenschap van het vorig jaar te prolongeren. Na dat vier partijen in de voorronde waren gespeeld tekende zich al een kopgroep af, aangevoerd door ir. J. J. Elzerman uit Zierikzee, J. Karelse uit Goes en A. Verspoor uit Middelburg, allen met Vier uit vier. Uit de voorronden kwamen daarna als overwinnaars te voorschijn ir. Elzerman met 5 uit 5, P.#v. Benne- kom met 4 uit 5, C. v. d. Sande met 3,5 uit 5, A. de Hamer met 4 uit 5: K. Jonckheer met 4 uit 5 en A. Ver spoor met 4,5 uit 5. Na drie ronden in de finale had ir. Elzerman de leiding met drie punten, gevolgd door de 18-jarige Zeeuws- Vlaming A. de Hamer, die verrassend goed speelde, met twee punten. In de vierde ronde, waarin Elzerman en De Hamer tegen elkaar uitkwamen, viel de beslissing. De Schouwenaar won de partij door het vallen van de vlag en was daardoor met vier punten al zeker van het kampioenschap. De laatste partij moest de kampioen, die alle vorige partijen in winst omzette, gewonnen geven aan Jonckheer, welk feit aan de kwaliteiten van de titel houder zeker geen afbreuk doet. De voorzitter vaii de Middelburgse schaakvereniging, drs. J. Scheltens, reikte ten slotte aan de kampioen de medalje van de Zeeuwse Schaakbond uit. De volledige uitslag van de voorron- GOES. De volleybalwedstrijden van. de afdeling Zuid Beveland, die za terdagmiddag gespeeld zijn, hebben de volgende resultaten opgeleverd: Dames D.V.V.—Astra 0—3; D.V.V.—E.G.V.C. 1—3; Heren: Astra 2—E.G.V.C. 1—3; Astra 3—KVC. 0—3; Astra 1—B.A.Z.O. 3—0. Bij deze laatste uitslag moeten we overigens vermelden dat B.A.Z.O. niet volledig was opgekomen en met een speler te weinig in het veld kwam. Bij de dames was Astra de betere ploeg. Dit team stevende regelrecht op de overwinning af met setstanden 015, 215 en 215. E.G.V.C. had iets meer moeite de overwinning in de wacht te slepen. Bij de heren heeft Astra 2 kranig partij ge geven tegen de kampioen van de vori ge competitie E.G.V.C., getuige de set standen 6—15, 16—14, 13—15 en 13—15. K.V.C.; behaalde een regelmatige over winning op Astra 3. Astra 1 kwam mak kelijk aan de winstpunten omdat ÉAZO met een speler te weinig kwam opda gen en dus reglementair verloor. TERNEUZEN. In de afgelopen maand werden voor de opvaart van zeeschepen in het Kanaal van Terneu zen 206 schepen geschut met een ge zamenlijke tonnage van 291.275 B.R.T. en voor afvaart 209 stuks met een ton nage van 271.678 B.R.T. Te Terneuzen werden tweeëntwintig schepen gelost of geladen die een gezamenlijke inhoud van 19.552 B.R'.T. vertegenwoordigden, te Sluiskil 9, met 28.490 B.R.T. en te Sas van Gent 7, met 9.416 B.R.T. Voor de binnenvaart waren de cijfers als volgt: er werden 1612 stoom- en mo torschepen geschut met een gezamenlij ke tonnage van 608.458 ton en 293 sleepschepen met 269.287 ton, voor de opvaart van het kanaal geschut en voor afvaart, 1649 stoom- en motorschepen met 627,072 ton en 304 sleepschepen met 259.348 ton. Te Terneuzen werden 208 schepen gelost met tezamen 70.077 ton, te Sluiskil 204 met 144.024 ton en te Sas van Gent 495, met 137.827 ton. i den was: 5 punten: J. J. Elzerman (Zierikzee); 4 punten; A. de Hamer (Sluiskil), J. Karelse (Goes), K. Jonck heer (Middelburg) en P. v. Bennekom (Middelburg); 3,5 punt: J. v. d. Hagen (Vlissingen), C. v. d. Sande (Middel burg), J. Goedhart (Middelburg), J. Mullie (Kortgene), R. Barentsen (Mid delburg) en J. Woudstra sr. (Middel burg); 3 punten: M. Donze (Vissingen), A. Niemarkt (Middelburg) en M. Ever- se (Vlissingen)2,5 punt: J. Duvekot (Goes), J. Scheltens (Midelburg) en J. K. Bartel (Vlissingen); 2 punten: W. v. (Middelburg), K. v. Belzen (Middel burg), J. v. d. Berg (Vlissingen), L. Da men (Middelburg), A. Quakkelaar (Vlis singen); 1,5 punt: H. Bolier (Middel burg), G. Ruyg sr. (Middelburg); 1 punt: A. Mast (Middelburg), H. Benski (Vlissingen); Vz punt: A. Smit (Mid delburg) en J. Pieterse (Middelburg); 0 punten: P. Jongepier (Middelburg), F. Klaver (Middelburg) en H. Matena (Middelburg). Uitslag finale: 1. ir. J. J. Elzerman (Zierikzee) 4 punten; 2. en 3. A. de Hamer en A. Verspoor, 3 punten; 4. K. J jnckheer, 2,5 pt: 5. P. v. Bennekom 1,5 pt; 6. C. v. d. Sande 1 punt. Op drie opeenvolgende vrijdagen in november, om kwart over zes, wordt evenals vorige jaren gelegenheid gege ven tot persoonlijk kontakt met het personeel der gemeentelijke U.L.O. in Tholen. Reeds eerder is gebleken, dat de ouders dit zeer op prijs stellen. Voor leden en belangstellenden, ver zorgde de Nederlandse reisvereniging in het Hervormde Jeugdgebouw ,,De Scha kel" een filmprogramma onder de titel .Sneeuw, jolijt en zon profijt". Een dia reportage bracht de aanwezigen naar Canada en via een film naar Oostenrijk en Frankrijk. Ook werd de aandacht be paald bij Israël. Medewerkers en medewerksters van de Vrije Evang. Zondagsschool te "We- meldinge hebben een oliebollen actie gevoerd voor het zondagsschoolgebouw. Vierduizend oliebollen werden uit de fri tuur gevist en vonden een weg naar een koper. ZIERIKZEE. In een overigens niet hoogstaande wedstrijd heeft Mevo het somtijds beter aanval lend spelende Kapelle met 63 geklopt. Bij de rust leidden de Schouwenaren reeds met 31. Mevo was voor rust in de minder heid, maar was schotvaardiger. De thuisclub nam de leiding na 22 mi nuten toen Haverhoek een voorzet van links keihard benutte (10). Moedig volhouden van Kapelle bracht de gelijk maker door Ruissen (11). Mevo ver scheen daarna met verrassende aanval len voor het doel van de gasten, die na 38 minuten moesten capituleren voor een onhoudtoaar schot van Bolkenbaas, die zich handig had vrij gespeeld (21). Drie minuten later rondde Haverhoek een solo-aktie met een keurig doelpunt af (3—1). Kapelle startte na de hervatting met hoopgevende aanvallen, maar de afwer king bleef slordig. Aan de andere kant toonde de doelman van de gasten zich een bekwame verdediger. In de 12e mi nuut voerde Mevo door Bolkenbaas de score op tot 41, waarna een penalty wegens hands van Hans de Oude Kapel le tot 42 terugbracht. Mevo was gewaarschuwd. Vier minu-1 ten Later had Haverhoek uit een voorzet van Krijn de Oude de stand op 52 ge-I bracht en twee minuten daarna was het opnieuw Haverhoek, die doel trof, daar bij een fout van de Kapelse doelman af straffend (6—2). De thuisclub ging het kalmer aandoen. Een laatste krachtsin spanning van Kapelle leverde twee mi nuten voor het einde nog een doelpunt van de rechtsbuiten op (63). 4e klasse zuid: Good Luck Rillandia 42, AZVVNieuw dorp 31, ArnemuidenVVN 92, KrabbendijkeDinteloord 43, SmerdiekSprang 03, SCC'55Zwaluwse Boys 21. Ie klasse: MevoKapelle 63, SpuiWolfaartsdijk 91, WemeldingeSVD 21, Veere Terneuzense Boys afg; Co- lijnsplaatse BoysHoek 14. 2e klasse a: Nieuwland I Arnemuiden II 43. Kats I Bevelanders I 54, Serooskerke IKloetinge I 34, Middelburg VZeeland Sport VI 31, VCK IRCS III 7—1; 2e klasse b: Kloetinge IIZaamslag I afg; Tern. Boys IINieuwdorp II 37, Yerseke IIIDriewegen I uitg; Heinkenszand IAZVV II 37; 2e klasse c: Zeemeeuwen 1—Brouwershaven III 05, Bru- se Boys IMevo II 72, WIK I Duiveland I 44. 3e klasse a: Zeeland Sport VII—VCK III 9—2, Bevelan ders IIMeeuwen II 45, Oost- kapelle IIMiddelburg VI afg; 3e klasse b: Borssele IWis- senkerke I 31, Kapelle II VCK II 1—7, Heer Hendrik I— Krabbendijke II 50, Waarde I Oostkapelle I 63; 3e klasse c: Beren IIWaarde II 25, Rillandia IIIKruiningen III 73, SVD IIIWemeldinge II 215, Kloetinge IIIWolf aarts dijk II afg: 3e klasse d: Duive land IIWIK II 91, Burgh IV ISinoto I 23; 3e klasse e: Zaamslag IIHoek II 23, Driewegen IISpui II afg. Op donderdag 1 december a.s. hoopt de heer H. Wagenaar. verpleger in de buitendienst op de inrichting Vrederust bij Bergen op Zoom zijn veertigjarig dienstjubileum te herdenken. AXEL. AZVV heeft op eigen terrein met 31 een Nieuwdorp in bedwang gehouden, dat geen schaduw meer was van wat het geweest is. De thuisclub speelde evenmin een hoogstaande wed strijd en bezondigde zich aan het missen van kansen. Nieuwdorp nam na de aftrap het initiatief, maar aldra bleek, dat de groen- witten niet tegen de AZVV-defen- sie waren opgewassen en dat hun snelheid veel geringer was dan die van de lichtvoetige, beweeglijke Axelse ploeg. Nadat de aanval der thuisclub reeds vele keren voor het doel van Traas was verschenen, maar waarbij duidelijk aan het licht kwam dat de geschorste Rui tenberg geweldig werd gemist, opende Nieuwdorp na een half uur de score. Een Axelse overtreding leidde tot een vrije trap, die door Deurloo schitterend werd ingeschoten, maar die op een even fraaie wijze door doelman Gommers werd gestopt. Bij de cornerbal greep Gommers mis en Nieuwdorp leidde met 0—1. Een fel AZW trok nu ten aanval. Nieuwdorp kreeg het benauwd, maar mocht van geluk spreken, dat er in de Axelse aanval geen schutter van bete kenis stond. Was dat wel zo geweest, dan waren de NieuWdorpers reeds bij de rust verslagen. Nu echter was er in de 42e minuut een slechte uittrap van doelman Traas voor nodig om de ge lijkmaker tot stand te brengen. Traas plaatste de bal buiten het strafschopge bied voor de voeten van Haak, die de ze kans dankbaar benutte (11). ïn de tweede helft heeft Nieuwdorp geen noemenswaardige tegenstand meer kunnen bieden. Steeds weer golfden de aanvallen van AZVV op het doel van de gasten. Maar de ene kans na de an dere ging teloor. Nieuwdorp had blijk baar zoveel te doen met de Axelaren, dat het in de 12e minuut de helpende liand bood. Een keiharde voorzet van Visser werd door de Nieuwdorpse links back naast de vergeefs grijpende Traas in eigen doel geschoten (21). AZW beheerste de wedstrijd, maar het houtwerk en de buitenspelval kwa men Nieuwdorp te hulp. In de 40e mi nuut besliste de thuisclub de wedstrijd in haar voordeel. Een afstandschot van Hartog belandde op de lat, maar de goed meegekomen De Ruiter schoot de terugkomende bal hard in (31). Met deze stand kwam het einde. ZOUTESPUI. Een zeer schot vaardig Spui heeft nog niet eens geflatteerd Wolfaartsdijk met een krenkende -1 nederlaag weer over de West** Mde gezonden. Met de sterke wind in de rug trok Spui al spoedig ten aanval, maar het duurde tot de 14e minuut eer linksbui ten D. Pijpelink met een prachtig schot de score kon openen (10). Vier minu ten later was het al 20 door midden voor De Visser, die een prachtige aan val op de juiste wijze afrondde. Twee minuten daarna loste linkshalf J. Maas een fantastisch schot in een van de bovenhoeken (30). Spui bleef bombarderen. Vier minuten later bracht D. Pijpelink de stand op 4Wol faartsdijk kwam af en toe voor het Spui-doel, maar zonder sukses. Na een half uur keek het reeds tegen een 50 achterstand aan door een doelpunt van Waas, met welke stand de rust kwam. Na rust heeft Wolfaartsdijk het wind- voordeel niet kunnen uitbuiten. Integen deel, Spui bleef heer en meester. In de 17e minuut zorgde D. Pijpelink voor 60 en drie minuten later maakte links binnen C. 't Gilde er kalm en feil loos 70 van D. Pijpelink wilde nog maals scoren en deed dat in de 23e mi nuut (8—0). Toen pas kon Wolfaartsdijk door Lindenberg de eer redden (81), met een ver en prachtig schot. Spui had echter door rechtsbinnen C. Overdulve het laatste woord (91). COLIJNSPLAAT. Ook de zevende competitiewedstrijd heeft Colijnsplaatse Boys (nu tegen Hoek) niet in winst kunnen om zetten. In de eerste helft waren de Boys sterker, maar konden hun overwicht niet in voldoende doel punten uitdrukken. De meerder heid bleef beperkt tot één goal, die in de twintigste minuut door mid denvoor Verhulst werd gescoord. Met deze 10 stand brak de rust aan. Direkt na de hervatting bracht Buize Hoek op gelijke hoogte (111, waarna zich een gelijkopgaande strijd ontwik kelde. Colijnsplaatse Boys was echter moreel een geslagen ploeg toen W. Jan sen in buitenspelpositie de stand' op 12 bracht. De fut was er uit bij de Boys en Hoek nam het initiatief in handen om dit niet meer al te staan. Niet lang' daar na gaf De Blaeij Hoek een 31 voor sprong. En in de laatste fase van de strijd werd een misverstand in de Co lijnsplaatse achterhoede fataal voor de thuisclub. Spil Hoogerheide schoot in eigen doel (14). Daarbij bleef het. MIDDELBURG. Op de Loskade is gistermorgen de 56jarige P. Verhage uit Koudekerke bij het bieten afleve ren plotseling onwel geworden. De heer Verhage bevond zich op de weegbrug met een span paarden, toen hij een hartverlamming kreeg. Hij overleed onmiddellijk. Het slachtoffer was ge huwd. ARNEMUIDEN. Toen in de wedstrijd Arnemuiden-VVN bij de rust een 1—1 stand was bereikt zullen maar heel weinig Zeeuwse supporters aan een hoge score voor de rood-gelen hebben gedacht. Want het vertoonde spel van Ar nemuiden in de eerste helft wet tigde die verwachting allerminst Zelfs was VVN voor rust over het geheel genomen de betere ploeg. Hoogstens heeft men gehoopt op het hogere tempo met alle gevol gen van dien, dat Arnemuiden in de tweede helft zou kunnen ont wikkelen. Welnu, die weinigen die het hielden op een grote zege voor de thuisclub hebben grandioos gelijk gekregen, want de Zeeuwen sloegen na half-time zo on genadig toe. dat het somtijds leek alsof er geen - en toch een gerenommeerde, want was de minst gepasseerde in landia met behoorlijk voetbal Good Luck te verrassen. Van der Linden liet echter een opgelegde kans jammerlijk teloor gaan. In de blauw-witte aanval viel het technische spel vatn Lambertus op, die evenwel er goed aan zou doen de bal wat vlugger af te geven. Ook Bruinooge speelde een uitstekende wed strijd. Na 27 minuten leidde Good Luck met 10. Een voorzet van de linksbuiten werd langs invaller-doelman Moison ge- ixrorvl Viii aotrlnorri- cWht<? PPn kppr knald. Voor rust slaagden beide ploegen werd hy gevloerd, siecms een Keer or njet meer jn hgt net te vinden Na de volgde een strafschop, die dan ook hervatting kreeg Rillandia steeds meer nromnt benut werd De scheids-1 moeite met het harde Raamsdonkse prompt Denui weru. tve scneius speJ B„ heJ onschadelijk maken van rechter leidde zeer zwak. een vijandelijke aanval bleef Moison I even op de grond liggen, maar hij RAAMSDONKSVEER. Ril landia heeft tegen Good Luck een goede wedstrijd gespeeld en eervol met 42 verloren. Jammer was, dat de Brabantse ploeg tot winst wilde komen via verruwd spel. Vooral de Rillandia-speler Walra ven kan hierover een boekje open doen. Niet minder dan tien keer Onmiddelijk na het begin poogde Ril- Ouderavond kleuterschool Marijke KLOETINGE In het verenigings gebouw te Kloetinge werd de jaarlijkse ouderavond van de kleuterschool Marij ke gehouden. Mevrouw J. Trompert- Peute heette alle belangstellenden wel kom, waarbij speciaal burgemeester H. M. baron Schimmelpenninck van der Oye en zijn echtgenote. Mevrouw D. E. Entink-Dijkstra ias de notulen en het jaarverslag voor, waarna de oudercom missie werd gekozen. Bij acclamatie werden gekozen mevrouw J. Trompert, mevrouw D. E. Entink en mevrouw de Lange. In plaats van mevrouw Reyers, die zich niet herkiesbaar stelde, kwam me vrouw Koole-Meliefste. Er werd voorge steld proeven te nemen met schoolmelk, in overleg met de ouders. De aanwe zige ouders konden daarna horen op de bandrecorder hoe mej. Sandee een ver haal vertelt en hoe mejuffrouw Tore naar de kleuters een liedje leert. Daar na werden de ouders aan het fröbelen gezet, een taak die zij zeer geanimeerd en vol overgave aanvaardden. Na afloop was er gelegenheid de werkstukken van de kleuters te bekijken en het materiaal dat uit het schoolfonds gekocht was. stond weldra verder. toch weer op en speelde Tien minuten na rust kwam de Rillandse gelijkmaker. Prevo speelde keurig door naar Walraven, die twee man passeerde en onhoudbaar inschoot (11). Rillandia, drukte door, maar een schot van Prevo schampte af op de bui tenkant van de paal. In buitenspelpositie scoorde Good Luck zijn tweede doelpunt in de twin tigste minuut (2—1), waarna het met Rillandia goeddeels gedaan was. Good Luck voerde de score op tot 41. In de laatste fase van de strijd kende de ar biter voor het vloeren van Walraven eindelijk een penalty toe, die door Pre vo werd ingeschoten (42), De heer K. A. Goosen, oud-inwoner van Noordgouwe, heeft voor 36 jaar trou we militaire dienst een gouden medaille in ontvangst mogen nemen van de Lui tenant-kolonel van Kooten te Breda. De grenscommies eerste klas J. de Smidt te Aardenburg is met ingang van 1 december a.s. overgeplaatst naar Breskens. De C.F.A. te Kouderkerk zal van avond in hotel Walcheren de humoristi sche rolprent Spijkers met koppen" ver tonen. Deze komische thriller brengt Ge orge Formby in zijn rol van politieagent. De aanvang is om half acht. KRABBENDIJKE. In een snelle wedstrijd die technisch en tactisch niet kon imponeren, maar desondanks niet onaantrekkelijk was, heeft Krabbendijke Dintel oord een volkomen verdiende 43 nederlaag toegebracht. Beide teams wierpen zich met veel elan in de strijd, die vrij fors was maar niet te hard. Het spel van Dinteloord, toch één der kampioenspretendenten is ons be slist tegengevallen. De mannen uit de suikerstad zullen uit een ander vaatje moeten tappen om in de running te blij ven. Dit doet echter niets 'af aan het fraaie resultaat dat Krabbendijke boek te. Het was reeds direct duidelijk dat de tricolores die met twee invallers aantra den voor Vogelaar en Wels hun huid duur zouden verkopen. Na 2 min. moest Vissers de bal reeds uit het net halen toen Van Oosten prompt gebruik maak te van een geboden kans (10). Wel kwamen de gasten spoedig op 11 door Geylings maar een toegekende penal ty wegens hands werd door doelman V. d. Vrede onberispelijk benut en gaf de thuisclub wederom een voorsprong (2—1). Krabbendijke begon toen het accent wat meer op de verdediging te leggen wat tactisch hekeken onjuist scheen te zijn. Men liet de tegenstander nu teveel komen" en hoewel V. d. Vrede in su blieme vorm was moest hij toch uitein delijk zwichten voor een schot van Jong bloed (22). Krabbendijke antwoordde hierop met een directe tegenstoot die Van Oosten in schietpositie bracht, maar de bal ging rakelings langs de verkeer de kant van de paal. De aanvallen van de gastheren ble ven te sporadisch omdat beide kanthalfs het middenterrein te veel prijsgaven en verzuimden achter hun voorhoede te opereren wanneer dit nodig was. Het initiatief bleef daarom aan de zijde van Dinteloord. Vooral het laatste kwartier voor rust domineerden de gasten sterk maar de defensie van Krabbendijke met V.d. Vrede in briljante vorm, hield, hoe wel soms met kunst en vliegwerk, moe dig stand. Vijf minuten voor het ver strijken der eerste helft moest men echter capituleren; een ingeschoten bal werd in eerste instantie wel door V. d. Vrede weg gestompt maar Slokker wist met een bekeken hoofdknik de bezoekers de leiding te geven (23). Dit gaf de verhouding toen juist weer. De thuisclub begon de tweede helft met veel spirit dat na 6 min. reeds sukses bracht toen Van Iwaarden Van Oosten lanceerde die met een kopbal Vissers kansloos liet (33). De reac tie van Dinteloord kwam spoedig want uit een snelle aanval kon v.d. Vrede ternauwernood Slokkers de voet dwars zetten. Hierbij bleef het echter want uit het elastische spel der gasten ver dween hoe langer hoe meer de „rek". Met snel spel vol elan en beweeglijk heid nam Krabbendijke het heft in han den. Vooral door de steun die beide kant- halfs nu aan het aanvalskwintet gaven verschenen de tricolores herhaaldelijk voor het doel van Vissers. De defensie der gasten moest vele malen aan de noodrem trekken en gaf soms on nodig veel hoekschoppen cadeau aan de thuisclub, die echter zonder resultaat bleven. Door een mistrap van Balluyt kreeg Van Oosten een fraaie kans maar hij speelde de bal te ver voor zich uit waardoor zijn solo-ren zonder effect bleef. Door een ongelukkig moment in de achterhoede van Dinteloord ontstond ten slotte 10 min. voor het einde het winnen de doelpunt toen bij een gevaarlijke aanval van Krabbendijke Kersten tegen zijn teamgenoot Balluyt schoot en de bal van diens lichaam in het doel ver dween (43). Gezien de krachtsverhou ding in deze tweede helft was overi gens dit doelpunt voor Krabbendijke vol komen verdiend en door een haag van dolgelukkige supporters konden de man nen van V.d. Vrede de kleedkamer op zoeken. GOES. Eindelijk kon er zaterdag middag weer eens sprake zijn van korf bal. Jammer genoeg lieten echter twee clubs, juist in belangrijke wedstrijden, verstek gaan. Zo haalde Zuidwesters 2 twee verliespunten op haar hals door niet in de titelstrijd bij AKC te ver schijnen. Zeelandia 2 deed hetzelfde in de thuiswedstrijd tegen Vios 2. Voor de promotie-degradatie waren Olympia I en Top in een keihard duel gewikkeld Het werd een strijd tussen een tech nisch beter Olympia en een hard wer kend, enthousiast Top. Door dit enthousiasme verviel Top echter in te slordig spel waardoor suc ces uitbleef. Ook tactisch kleefden er aan het spel van de ploeg uit Arnemui den fouten. In hun aanval verzuimde men gebruik te maken van de kansen die de zeer snelle Topdame in dit vak, zich keer op keer wist te scheppen. Het spel van Olympia was deze middag wei nig produktief. Een doelpunt van mej. Evers binnen vijf minuten na de aan vang gescoord was de hele oogst van de ze middag. Toch was deze kleine 1-^-0 zege voor de Wilhelminadorpers ver diend te noemen en betekent deze over winning een flinke stap naar het behoud van het eerste klasserschap. In de eer ste klasse ZKB kwam een verzwakt To go 1 binnen de lijnen tegen Animo 1. Hoewel de Goesenaars in het begin van de wedstrijd nog steeds een kleine voor sprong wisten te behouden moesten zij het vooral in de tweede helft afleggen tegen de zeer goed spelende Animo- ploeg, die uiteindelijk met de volle winst ging schuiven (610). Door deze zege verhuisde Animo 1 naar de tweede plaats. Deze tweede plaats zou definitief lun deel worden indien hun dorpsgenoot Zuidwesters 1 straks op eigen terrein Goese Togo eveneens van de winst af VLISSINGEN De uitslagen van de zater dag door de afd. Walcheren van de Neder landse Volleybalbond gespeelde wedstrijden zijn als volgt: 2e klasse: Matador 2HTS 13; HTSMa rathon 93; le klasse: M. de Ruyter 1MVC 03. De wedstrijd EVVC 3M. De Ruyter werd niet gespeeld Overgangsklasse heren: MatadorV.C. Moller 30. Hoofdklasse da mes: EVVCSarto 30, hoofdklasse heren EWC—Sarto 0—3. Een spelmoment uit de wedstrijd KrabbendijkeDinteloord. De Zeeuwse ploeg belaagt hier het doel van Dintel oord, dat- viermaal doorboord zou worden. De tricolores hadden op dit moment hun verdedigende taktiek laten varen. het zou kunnen houden. Vios 1 klasseer de zich definitief als vierde in de eerste klasse ZKB door een dikke 19 over winning op Elto 1. In klasse 2b bleef Togo 2 samen met WKV hekkesluiter aangezien Togo 2 geen winst behaalde in Yerseke tegen Volharding (53). In 3a waar leider Zuidwesters 2 twee ver liespunten opliep door tegen AKC niet op te komen kwam dit natuurlijk de po sitie van AKC ten goede. Zuidw. 2 heeft nu 26 punten uit 15 wedstrijden en AKC 25 uit 14. Stormvogels kwam tegen Swift 5 niet in haar gewone spel en kwam niet verder dan een voor hen teleurstellend 77 gelijk spel. In 3b nam Luctor 2 door een krappe 54 zege op VZOD de leiding in deze klasse over van Vios 2. Luctor 2 heeft nu een winst punt meer maar tevens een wedstrijd meer gespeeld. Bij de adspiranten viel een uitslag te noteren en wel in afd. D: Swift KwiekDos 55 120. ROTTERDAM. Het Middelburgse Swift heeft in Rotterdam tegen OSCR een 6—4 nederlaag geleden in een wed strijd waarin van beide kanten zwak spel te zien werd gegeven. Swift trad aan met invallers voor Mop de Voogd en Leo Geldof, die respectievelijk ver vangen werden door Jopie Ludikhuize en Wouter Scheltens. Swift begon, met een licht overwicht, dat na tien minuten een doelpunt ople verde door Bert de Vries (01). De Middelburgers verslapteh even, maar door nonchalance hadden e OSCR-men sen geen sukses met hun schoten. Met een prachtige omdraaibal kon Lien Meliefste Swift een 20 voorsprong ge ven. Nog voor rust kwam OSCR via een strafworp op 12. De Rotterdammers straften na de her vatting al spoedig een verdedigingsfout van De Vries af (22) en kwamen kort na elkaar opnieuw aan twee goals (42), OSOR had in deze periode veel geluk. Swift daarentegen niet. Bert de Vries miste bovendien een strafworp. Maar korte tijd later maakte deze Mid delburgse speler zijn fout goed (43). Swift kon. daarna ondanks vrij zuiver schieten de mand niet vinden. In de 37e minuut kwam OSCR op nieuw aan een fortuinlijk doelpunt. Een bal draaide in de korf (53). Met een handige omdraaibal kwam Jopie Ludik huize nog terug tot 54, maar drie mi nuten voor het einde stelde OSCR de zege veilig. De wedstrijd werd gespeeld op een bijkans onbespeelbaar veld. Wat de uitslag betreft, een gelijkspel zou de verhouding beter hebben weergegeven. De leiding was matig. Overige uitsla gen: ODOHet Zuiden II 4—6, Vicus Orientis II—GKV 4^-4. deze competitie - Klundertse defensie aanwezig was. Op wel zeer sprekende wijze liet Arnemuiden er tegenover WN geen twijfel aan bestaan wie van beide ploegen de beste was. Niet minder dan acht keer werd de Klundertse keeper door de overrompelende Arnemuidse aanval gepasseerd, waarvan vier keer in vier minuten tijdsBB Arnemuiden kon voor rust maar moei lijk uit de voeten. De rood-gelen, voor al de aanval hield het spel te kort of speelde te doorzichtig, waarbij men bo vendien de fout maakte teveel over de linkervleugel te spelen. In de tweede helft paste Arnemuiden een geheel an dere taktiek toe. Toen werden beide bui tenspelers intensief in het spel betrok ken, welhaast overwegend, waardoor het gevaar voor VVN aanzienlijk toe nam. De Klundertse spelers waren ove rigens in die eerste speelhelft minstens zoveel voor het doel van de tegenpar tij verschenen. Vooral middenvoor Piet Ploeg stichtte nogal eens verwarring in de Zeeuwse defensie, die in de eerste speeltijd niet al te safe was. Na rust ging dat beter, mede door dat VVN toen een flinke morele tik kreeg te verwerken. De schande van tien doelpunten tegen hebben de Bra banders echter niet over zich laten ko men. Want toen Arnemuiden elf minu ten voor het einde de stand op 92 bracht, zetten de Brabanders plotseling alles op alles om die tiende goal te vermijden. En met sukses, ondanks het wat wrang klinkende „tien, tien!" van het Arnemuidse publiek. Nadat een doelpunt van Jan Sehroe- vers was afgekeurd, nam VVN na 16 minuten onverwacht de leiding, toen een snelle Klundertse combinatie over rechts door middenvoor Ploeg werd af gerond (01). VVN bleef een tijdlang sterk, vooral ook omdat de Arnemuidense voorwaart- sen zich nogal eens in de buitenspel lieten lokken. Pas in de veertigste mi nuut slaagde Bram Meerman uit een laaggenomen corner van Jaap de Nooy- yer erin de stand op 11 te brengen. In de tweede helft opereerde een herboren Arnemuiden. Al na drie mi nuten loste Van de Ketterij een ver rassend op doel. Via de binnenkant van de paal verdween de bal in het net (21). Jaap de Nooyer, de voor treffelijk spelende en zeer aktieve Arnemuidense rechtsbuiten, maakt* er na 10 minuten 31 van, waaraf» twee minuten later, terwijl de VVN- defensie volkomen in elkaar was ge zakt, Poortvliet een solorush afsloot met een treffer (4l). Arnemuiden had WN in een korte spanne tijds op de knieën gekregen. Te gen zoveel plotseling geweld hadden de Brabanders geen verweer. Het hogere tempo van de Zeeuwen gaf daarbij stel lig de doorslag. Vooral Van de Kette rij voelde zich plotseling in zijn ele ment. VVN kwam echter nog één keer terug; tijdens een scrimmage werkte Ploeg de bal achter Becks, maar daar na gooide Arnemuiden alle scoringsrem- men los. ST. MAARTENSDIJK. De jonge Smerdiek-ploeg, die het tot dusver in de competitie lang niet slecht gedaan heeft, gaat echter meer en meer de noodzakelijkheid bemerken van een eigen trainer. Het gemis aan een goede oefen- meester wreekte zich in de tweede helft van de wedstrijd tegen Sprang, toen de Tholenaren zien derogen door de Brabanders wer den overspeeld en geen antwoord wisten op de treffers van de gasten. Tot aan de rust had Smerdiek de stand dubbelblank gehouden na in veel opzichten de evenknie van Sprang te zijn geweest. Zelfs kon op vele mo menten van een Smerdiekmeerderheid worden gesproken, maar daarbij werd dan wel de fout gemaakt 'net spel te kort te houden en te lang wachten met schieten. De thuisclub kreeg verschei dene doelrijpe kansen, maar deze werden alle gemist. In de tweede helft ging de strijd aan vankelijk gelijk op, tot aan de twintig ste minuut. Daarna nam Sprang het initiatief in handen om dit niet meer af te staan. Uit een corner nam Sprang door zijn linksbinnen de leiding (01), waarna in de tiende minuut de Bra bantse middenvoor de stand op 02 bracht In de 35e minuut verhoogde Sprang zelfs de score tot 03. Verdere doelpun'en stond de Smerdiek-defensie GOES Het ene lachsalvo na het andere klonk op tijdens de toneeluit voering; van het familiefeest van de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Zuid-Beveland West, in de Prins van Oranje. De toneelgroep Platogo vóerde namelijk onder regie van de heer A. Spee, de klucht in drie bedrijven: „Hoe ra... een drieling;!" van Dick van Maasland op, voor een zaal die tot de laatste plaats bezet was. Het stuk werd op kostelijke wijze, met veel zwier voor het voetlicht gebracht en de rolkennis was prima. Het verhaal speelt zich af ten huize van de familie Slinger. Mevrouw Slin ger (A. Cardon—Kakebeke) is name lijk verkozen tot huisvrouw van het jaar, door een damesblad. Ten onrech te, want ze heeft niet een drieling, een oude opa en een zenuwzieke man. te verzorgen zoals zij voorgaf. In al lerijl worden de opa en de drieling ech ter gehuurd, wat aanleiding geeft tot veel verwikkelingen. Het bedrog komt natuurlijk uit, maar juist als de fami lie de hoop op de hoofdprijs heeft op gegeven komt het bericht dat mevrouw Slinger door een humoristisch week blad tot lachkoningin verkozen is. De heer S. J. Berrevoets vertolkte op voor treffelijke wijze de rol van opa. en de drieling gespeeld door J. M. Schipper. H. de Reus en Leni Dominicus was ook bizonder aardig. De heer L. Pieterse, die de heer des huizes voor het voetlicht bracht, verwekte veel hilariteit met zijn ongedwongen en levensechte spel, doch hij schreeuwde hier en daar mis schien iets te hard. Het zou te ver voe ren alle overige spelers apart te ver melden, doch zij deden voor de ande ren niet onder. De grime was uitste kend verzorgd door de heer Th. v. Wijngaarden. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden, waarvan de op brengst ten goede kwam aan de kas, die wegens het fruitcorso een nadelig saldo vertoonde. De smid Mars. J. van Beek te Sint- echter niet meer toe. Smerdiek II ver-1 Annaland ontving van de Koninklijke loor in Klundert met 5—2 van VVN IIVereniging ..Het Nederlandse Trek en de Smerdiek-junioren in Bergen op paard" zijn dertiende medaille voor Zoom met 11—2 van MOC. 1 hoefbeslag thuisgestuurd. In de 18e minuut forceerde Poortvliet een doorbraak: 52. Even een hergroe pering- van de Zeeuwse strijdkrachten en toen een periode van vier minuten, waarin Arnemuiden met bijzonder fraai positiespel de Klundertse ploeg uit ba lans speelde. Een voorzet van Van de Keterij werd door De Nooyer keurig in een doelpunt omgezet (62) in de 30e mi nuut. Eén minuut daarna loste Van de Ketterij een daverend schot, dat net on der de lat verdween (72). Honderd twintig sekonden later omspeelde Van de Ketterij de WN-keeper en de stand was 82. Een minuut daarna brak Poortvliet door om de score op te trek ken tot 92 WN heeft daarna nog van alles ge probeerd om een draaglijker score te bereiken én om Arnemuiden van de tien af te houden. Het eerste lukte niet, het tweede wel. al scheelde het weinig, want Poortvliet kwam in de laat ste fase van de strijd nog alleen voor de vijandelijke doelman. Hij schoot ech ter naast. WEMELDINGE. De wedstrijd We meldingeSVD was een strijd zonder hoogtepunten. Wemeldinge won met 2 1, maar een gelijkspel zou niet geflat teerd zijn geweest. Beide ploegen speel den in een laag tempo, wat mede zijn oorzaak vond in het zwaar te bespelen veld. In de eerste twintig minuten bepaal den beide elftallen zich tot terreinver- kennen. Daarna kwam er een corner van Schouwenaar voor het SVD-doel. Door een kluwen spelers schoot Sonke de bal buiten het bereik van de Drie- wegense doelman hard in (10). Enke le minuten daarna kwam Houtekamer vrij en loste onverwacht een schot, dat doel trof (20). Na de rust kwam er even een ople ving in de strijd. Via een strafschop kwam SVD op 21, maar vervolgens wedijverden beide ploegen in slecht plaatsen. De vaart was er spoedig uit. En Wemeldinge won met 21. GROEDE. De gemeenteraad heeft de begroting 1961 vastgesteld. In hun toelichting merken B. en W. op dat be paalde uitgaven te laag moeten worden geraamd. De financiële moeilijkheden worden in hoofdzaak teweeggebracht door de te lage uitkering uit het gemeen tefonds, de te hoge geldleningsschuld en de zware lasten die op de gemeentekas drukken met betrekking tot het onder houd van de Oostburgseweg. Naar bur gemeester J. C. Everaars meedeelde, zal de positie van Groede niet ongunstig worden bij de nieuwe financiële verhou ding rijk-gemeenten. TOssingra aangekomen: 11-11 Tasmanzee. Rlta, 12-11 Pegasus. Mar Rojo, 13-11 Maria -j W, Sheratan, Vlissingen vertrokken 12-11 Tas- s** manzee, Jura, Spirit. Roland. Trotzenbur*/" Pegasus. 13-11 Sheratan. R ,.tf?1?fseefd "aar Antwei-pen (Ned. Schepen) 12-11 Silvaplana, Steenbergen Eagle Pasteur ringel. Vijgendam. Gruno, ArgSt, IqaTor Hedcw, Nijkerk, 13-lt Soestdijk. Globe Philef tas Eenhoorn. Dinkel, Oosterdiep, Pirt Tal- bot, Merwestad. Appingedijk. Fiducia Gepasseerd naar Zee (Ned. Schenen) 12-11. Fiducia 2. Albert V, Rien Teekman Prini Willem V.. Diet, Ambulant, Flardinga', AlgS! rab. Cumulus. 13-11 Betty Anne S. Esma B Silvaplana, Sonsbeek, Er"™"- - Steenbergen, Kamperdijk. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oud-Vosscmeer is be. noemd mevr. Houps-Sustronk.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4