Loslippigheid kan miljoenen kosten Gigantisch havenproject door indiscretie uitgelekt Ontslag van directeuren Jaarbeurs .Minister twijfelt niet aan goede trouw van leiding van Unilever Algemeen Dagblad eist in geding verbod naam Algemeen Ochtendblad DR. DAYAL IN RAPPORT: CONGO HEEFT IN FEITE GEEN REGERING In Algerije vochten studenten PROCO PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Gecompliceerd Schuldvraag Geen verband aangetoond tussen Planta-ziekte en doodgeboren kind WERKLOZEN IN CHILI Uiterste grens Twintig jaar T oekomstmuziek Nw.-Guinea-raad meteen voor groot probleem Arbeider maakt val van achttien meter FORD MEER AUTO'S DAN VORIG JAAR De Rilt: Wind Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Criro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009. redactie Walcheren en- sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, N.'euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwscli Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1,—. 16e JAARGANG No. 4697 Vrijdag 4 november 1960 HAMBURG WIL OOK EUROPOORT NA BENOEMING VAN DRS. VAN DER KWAST Van een onzer verslaggevers UTRECHT. Mr. H. A. R. Schuit heeft gisteren bij de raad van beheer van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs zijn ontslag als directeur ingediend. Hij heeft zijn vertrek aangekon digd tegen uiterlijk 1 januari, de datum waarop drs. J. H. D. van der Kwast in functie zal treden als algemeen directeur. Korte tijd later heeft de andere directeur, dr. W. P. J. A. van Royen, het voorbeeld van zijn collega gevolgd. Enkele weken geleden was beide heren naar thans wel kan worden bekend gemaakt meegedeeld dat zij na de komst van drs. Van der Kwast „niet langer zouden passen in de structuur van de jaarbeursleiding". Dr. van der Wal, voorzitter van de raad van beheer, had daarover vage toespelingen gemaakt zonder te willen toegeven hoe de vork werkelijk in de steel zat. „Korte tijd" Drs. Van der Kwast verklaarde woensdag nog dat hij een samen werking met de twee tegenwoordige directeuren „voor korte tijd zeker op prijs zou stellen". Gezien zijn positie kon hij op dat moment moeilijk anders doen. Mr. Schuit en dr. van Royen heb ben thans uit deze merkwaardige gang van zaken de ons inziens enig juiste consequentie getrokken en hebben zelf het initiatief in handen genomen door hun ontslag aan te bieden. Zij hebben op deze manier de wijste partij gekozenzeker ook tegenover de buitenwereld. De stap naar het bedrijfsleven zal hun daar door ongetwijfeld makkelijke wor den gemaakt. Red.). „Fouten gemaakt" De grootste exposant van de jaar beurs, de Nederlandse textieljaarbeurs, heeft intussen verklaard dat zij bepaald niet wil ontkennen dat er fouten zijn gemaakt door de huidige leiding maar dat men zich mag afvragen, of de nu gevolgde procedure de juiste is geweest. Naar aanleiding van uitlatingen van de nieuwe directeur, drs. Van der Kwast, wil de textielbeurs verder dui delijk stellen dat zij steeds domicilie bij de jaarbeurs heeft gekozen omdat zij haar zag als een internationaal forum, waar exposanten en inkopers uit de he le wereld bijeenkomen. Wanneer wordt gezegd, aldus de textieljaarbeurs, dat de jaarbeurs deelnemingen in het bui tenland moet gaan organiseren, impli- seert zulks dat de Utrechtse jaarbeurs niet sterk genoeg meer wordt geacht om te dienen als een handelscentrum van internationaal formaat. „Op verkeerde weg" Wanneer in Utrecht een werkelijk volledig goederen- en dienstenassorti ment wordt aangeboden, kan naar de mening van de textieljaarbeurs, geen buitenlandse inkoper zich permitteren Utrecht over te slaan. Naar de mening van de textielexpo- santen is de jaarbeurs derhalve thans, blijkens naar voren gekomen inzichten op de verkeerde weg, aldus de textiel jaarbeurs. Zij acht het onder andere noodzakelijk dat er op korte termijn plannen op tafel komen voor een ver groting van de invloed van de deel nemers op het beleid. Advertentie crème shampoo met ei Kijk ia de spiegel: uw haar lijkt jonger, is jonger en van een onge kende schoonheid. Dat is het geheim van de nieuwe Proco Crème shampoo in tube. Een totaal nieuwe shampoo voor gezond en golvend haar. i PROCO crème shampoo met ei Voldoende voor ca 8 wassingen I slechts 65 ct P o cfr h t ;p rorf u kt"d-i S".p r i m 3 Van onze correspondent HAMBURG Door een indiscretie van de Hamburgse burge meester Max Brauer tijdens een overigens interne partijbespreking van de S.P.D., de socialistische partij, is een opzienbarend en tot nu toe streng geheim gehouden project bekend geworden om Hamburg voor de Elbe-monding een nieuwe haven in de Waddenzee te verschaffen. De loslippig heid van burge meester Brauer heeft in kringen van de Hamburg- se Senaat be paald geen on verdeelde bijval ontmoet, daar thans complica ties kunnen wor den verwacht bij de verdere onder handelingen met het land Neder - saksen over grondaankopen e.d. IÜBECK Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De inhoud van de brief, die de raad van bestuur van Unilever N.V. aan minister Van Rooy heeft geschreven, is onder werp van gesprek geweest tussen de bewindsman en de raad. In die brief was de minister verweten een on juiste voorstelling van zaken in de Tweede Kamer te hebben gegeven over de „Planta-affaire". Op de vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Beernink deelt minister Van Rooy o.m. mee: In het gesprek, dat verhelderend heeft gewerkt, bleek dat de vroeger gebruik te emulgator niet het vorige jaar uit de margarine is genomen, maar reeds vier jaar geleden. De raad van bestuur acht dit van belang in verband met de veronderstelde haast bij invoering van de nieuwe emulgator. Tevens bleek dat sedert december 1957 in verschillende Duitse, buiten Unilever staande, laboratoria en in het researohlaboratorium van Unilever m Vlaardingen intensief speurwerk door middel van dierproeven over de fysio logische werking van de nieuwe emul gator is verricht. Voorts bleek dat aan de term „ver mengingen" bij Unilever en de minis ter niet dezelfde inhoud werd toege kend. Uitgaande van de door de mi nister gebezigde begripsinhoud, heeft hij niets te wijzigen in wat door hem in de Tweede Kamer is meegedeeld. Voorts mogen de gecompliceerde pro- duktiewijze, zowel als het grote aan tal door Unilever geproduceerde mer ken margarine een verklaring geven voor het feit, dat eerst geleidelijk door de directie de omvang en de mate van vermenging met andere merken werd onderkend. Naarmate de directie echter over deze wetenschap beschikte, heeft zij deze aanstonds aan bij het onder zoek betrokken instanties meegedeeld, hetgeen evenzeer het geval was met de proefcharges. De minister schrijft begrip te hebben voor het feit dat, waar verschillende organen van Unilever contact hadden met verschillende bij het onderzoek betrokken rijks- en gemeentelijke over heidsinstanties, dit er mede toe heeft geleid dat over de mededeelzaamheid van Unilever een minder juiste indruk kon ontstaan. De minister eindigt zijn antwoord Van onze Haagse redactie DEN HAAG Bij de geneeskundige hoofdinspectie van de volksgezondheid is een geval gemeld, waarin een kind dood geboren werd, van wie de moeder op dat ogenblik leed aan de zg. planta- ziekte. In dit geval is een nauwkeurig onderzoek ingesteld, waarbij het ver band tussen de doodsoorzaak en het gebruik van de bewuste margarine niet kon worden aangetoond, zo deelt minister Van Rooy mee op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Geuze. met de verklaring dat hij hetgeen hij ook in de Kamer heeft gezegd niet twijfelt aan de goede trouw van de leidinggevende personen van de or ganisatie en aan de medewerking in de fabriek, bij het onderzoek ondervon den. Hierbij laat hij uiteraard de jus titiële schuldvraag buiten beschouwing. Publicatie van de brief van de raad van bestuur acht de minister niet op haar plaats. Door het gesprek is be antwoording van de brief door hem overbodig. IN Chili, het land dat dit jaar voor de helft werd verwoest door een samenspel van aardbevingen, vloed golven en uitbarstingen van vulkanen, is de bittere nood het volk tot de lip pen gestegen. In een der zwaarst getroffen steden, Valdivia, kan het echt niet langer zo. Hoewel zo goed als de gehele stad in puin ligt en er dus werk voor jaren zou moeten zgn blijft de overheid in ge breke en gebeurt er, door geldgebrek, bijna niets. De ontevredenheid onder de circa veertigduizend werkloze mannen in de stad is deze week tot uitbarsting ge komen in een grote protestdemonstratie. De mannen droegen vele borden mee met veelzeggende opschriften. Een daar van vertalen wij voor u: Het lfjden van Valdivia duurt al vijf maanden. Deze maand beginnen NTS en NRU een bescheiden hulpactie voor Chili. Van onze rechtltank verslaggever AMSTERDAM. Gistermiddag heeft voor de president van de Am sterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, een kort geding ge diend, waarvan de uitslag vooral in de wereld van de pers met gro te spanning wordt afgewacht. Het gaat om een geschil, dat sinds enkele weken bestaat tussen het Al gemeen Dagblad en de N.V. de Ar beiderspers. In 1946 begon de N.V. Nieuwe Rot terdamse Courant met ere uitgave van het Algemeen Dagblad, een ochtend blad dat inmiddels een oplage van ruim 120.000 exemplaren heelt. De N V. de Arbeiderspers bracht op 18 oktober ook een ochtendblad uit. en noemde dat „Algemeen Ochtendblad" met als onderkop Het Vrije Volk. „Verwarring" Het Algemeen Dagblad meent nu, dat de naam van de nieuwe krant verwarring sticht onder het publiek, vooral omdat het accent van die naam ligt op het woordje ..algemeen". Er zou sprake zijn van oneerlijke concur rentie, dus: van onrechtmatige daad. Daarom dagvaardde de N.V. Nieuwe Rotterdamse Courant gisteren de N.V. de Arbeiderspers voor de Amster damse president en stelde zij de eis, dat deze het. voeren van de naam ..Al gemeen Ochtendblad" zou verbieden op een dwangsom van 10.000 gulden per dag. Gisteren werden de argümenten van beide zijden opeengestapeld. Als raadsman van de Arbeiderspers (Het Vrije Volk) trad op mr. J. M. Leven- bach. de raadsman van de N.V. Nieu we Rotterdamse Courant (Algemeen Dagblad) was mr. J. J. Fokma. De kern van de toelichting, die mr. Fokma op zijn dagvaarding gaf, kwam neer op dit ene simpele punt: Het Vrije Volk was bij het kiezen van de naam voor zijn ochtendblad niet nood zakelijk aangewezen op Met woordje ..Algemeen", men beschikte over al lerlei mogelijkheden. Want de ochtend- markt werd tot voor kort slechts door drie kranten bediend: de Volkskrant, de Telegraaf en het Algemeen Dag blad. Waarom, zo vroeg mr. Fokma, heeft men het nieuwe ochtendblad niet van het predicaat „landelijk" voorzien? Volgens uitlatingen van de direc teur van de Arbeiderspers, de heer H. van Kuilenburg, wilde het woord „Algemeen"' immers alleen maar een verschil aariduiden met de overige 42 edities van het Vrije Volk. Algemeen dus in de zin van ,,niet-plaatselijk" en derhalve: „landelijk". Het nieuwe havengebied is nl. geprojecteerd op het waddeneiland Neuwerk, dat toe behoort aan Nedersaksen. Bovendien kunnen repercussies worden ver wacht van de zijde van de naijverige Hanzestad Bremen, die zich nu be dreigd weet in haar achterland. De achtergrond van dit Hamburgse voorhavenplan is de omstandigheid dat de verdere uitdieping van de Elbe geen oplossing blijkt te bieden voor de steeds groter wordende zeeschepen. Binnenkort zal de Elbe op elf meter zijn gebracht, doch dan zullen slechts schepen tot 45.000 ton laadvermogen Hamburg kunnen aandoen. Derhalve is Hamburg steeds doende geweest voldoende middelen te vinden om de vaargeul van de Elbe op twaalf meter te brengen. Maar zelfs dan zou den slechts schepen tot maximaal 60.000 ton de haven kunnen binnenlopen. Een nog verdere uitdieping zou extreme uitgaven vergen, terwijl de Elbeoever dan slechts door kostbare kustwerken de nodige bescherming zou kunnen worden verschaft. Deskundigen zijn al eerder tot de conclusie gekomen dat twaalf meter diepte wel de uiterste grens is voor Hamburgs levensader. Bovendien zou een dergelijke vaargeul slechts door intensief en voortdurend baggeren in stand kunnen blijven. Op grond van deze omstandigheden is in de boezem van Hamburgs Se naat (gemeenteraad) een plan uitge werkt om voor Hamburg een voor haven te bouwen, welke in eerste in stantie bestemd is voor de aller grootste schepen. Het gaat Hamburg er thans om, de beschikking te krij gen over een gebied van 2500 hectare inde Waddenzee, dat de Rotterdamse Europoort (1550 ha groot wanneer het voltooid zal zijn in 1964) in alle op zichten zou moeten overtreffen. De nauwkeurige bouwplaats tussen Neuwerk en Cuxhaven schijnt overi gens nog niet geheel vast te staan. Al blijken de tot nu toe met succes stilgezwegen plannen niet nieuw te zijn, toch houdt, men er in havenkriji- gen rekening mee, dat dit gigantische havenproject eerst in de komende twintig jaar geheel gerealiseerd zal kunnen worden. Evenmin is nog bekend of het een getijdenhaven zal moeten worden dan wel een haven met sluizen, onafhan kelijk van eb en vloed. Reeds vroeger hebben plannen bestaan om een voor haven te bouwen aan de oostelijke zijde van de beneden-Elbe. Grote ge bieden heeft de stad Hamburg suc cessievelijk opgekocht. Deze gang van zaken is bij nadere studie onjuist ge bleken en men poogt thans de aange kochte gronden al weer van de hand te doen, zodat het oorspronkelijke plan nu definitief van de baan is. Hamburg is thans bereid zijn rech ten op de zg. Amerikahaven van Cux haven ten gunste van het land Neder saksen prijs te geven. De regering van Nedersaksen zou, aldus redeneert men in Hamburg, in staat zijn haar oude wensen te verwerkelijken om de vis serijhaven van Cuxhaven uit te brei den. Als tegenprestatie verlangt Ham burg echter, dat Nedersaksen een be paald gebied in de Waddenzee ter be schikking stelt. Van de zijde van de Senaat wordt nog opgemerkt, dat o.m. de opzet van het nieuwe waddenhavenproject is, om ten behoeve van Hamburg, dat vanwege het bestaan van Oost-Duitsland bijzonder veel verkeer van en naar het oosten moet ontberen, een geheel nieuw ach terland in Nedersaksen te ontsluiten. Een bijzonder delicate vraag hierbij is, of daardoor niet tevens Bremen een deel van zijn havenomslag ontnomen zal worden. Een van de redenen waarom destijds de Senaat besloot ten aanzien van dit project de grootst mogelijke ge heimhouding te betrachten, was voorts de overweging dat bij een voortijdig be kend worden de beoogde gronden gewel dig in prijs zouden stijgen. Men vreest dan nu ook in Hamburgse regeringskringen dat het uitlekken de staat Hamburg enige miljoenen extra gaan kosten. Overigens is men zich in Hamburg bewust dat het op dit ogenblik nog om toekomstmuziek gaat; doch de realisering daarvan ziet men steeds na der opdringen nu de moderne schepen voortdurend grotere omvang gaan aan nemen. De oude haven is te klein ge worden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering is van plan de Nieuw-Guinearaad, binnen een jaar na zijn instelling, advies te vragen over de manier waarop de inwoners van het land hun zelfbe schikkingsrecht het beste kunnen uitoefenen. Tevens laat de regering blijken dat zij volledig openstaat voor een gezamenlijke bespreking over de termijn, waarbinnen Nieuw- Guinea over haar toekomstige sta tus kan beslissen, met de meest di rect daarbij betrokkenen de Pa poea's zelf zodra de Nieuw-Gui- nearaad functioneert. Voor de toe komst van het land zal dit overleg van doorslaggevende betekenis zijn, zo deelt de regering de Eerste Ka mer mee. NEW YORK (Reuter, AP) Er is in Congo geen grondwettelijke rege ring die het land uit de tegenwoordige moeilijkheden kan brengen en er zijn maar twee staatsinstellingen waarmee nog rekening gehouden moet worden: het presidentschap en het parlement. Dit is de kern van het lijvige rapport over de toestand in Congo dat gisteren werd uitgebracht aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. De publicatie ervan viel ongeveer samen met een telegrafisch protest van president Kasavoeboe van Congo bij Dag Hammarskjoeld, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, tegen de komst van een commissie van de volkeren organisatie die opdracht heeft te onder zoeken of zijn besluit, Patrice Loemoem- ba af te zetten als premier, wel rechts geldig was geweest. IN FEITE Hoe dan ook, volgens het rapport aan de Veiligheidsraad, opgesteld door dr. Dayal, de vertegenwoordiger van Ham marskjoeld in Congo, heeft de jonge Afrikaanse republiek thans in feite geen regering. Het kabinet van commissa'-'ssen, inge steld door kolonel Moboet toen deze zijn militaire bewind ves ade, erkent de volkerenorganisatie blijkens het rap port niet. De vestiging van dat bewind was vol gens het rapport „een gevaar voor de vrede en de veiligheid". Het vreedzame politieke leven was erdoor onmogelijk gemaakt. TEGENSTAND Het kabinet van commissarissen, aldus het rapport, bestaat uit jonge onervaren studenten die liever luisterden naar hun eigen adviseurs, onder wie verscheidene van hun vroegere Belgische leermees ters, dan samenwerkten met de adviseurs van de Verenigde Naties. Het was volgens het rapport zelfs zo ver gekomen dat de adviseurs van de Verenigde Naties in verscheidene Con golese ministeries geconfronteerd wer den met een „muur van tegenstand". De verdwijning van het ongediscipli neerde Congolese leger uit Leopoldstad was volgens het rapport de eerste maat regel in de richting van het herstel van de eenheid en integriteit van het land. VERANTWOORDING Om te voorkomen dat het land weer zou terugvallen in chaos en anarchie zouden volgens het rapport de politieke leiders van het land weer verantwoor ding moeten gaan dragen. Ook moeten de pers en de radio weer ongehinderd kunnen werken en moeten vrijheid van vereniging en vrijheid van vergadering weer worden hersteld. De terugkeer van grote aantallen Bel gische burgers naar Congo, ten dele het TILBURG. De 51-jarige stucadoor A. C. L. Boeren is gisteren in Tilburg van bijna achttien meter hoogte op een betonnen vloer gevallen. Hij werd ern stig gewond naar het St. Elisabethzie- kenhuis gebracht, waar hij een paar uur later overleed. De stucadoor was bezig geweest met het afdichten van een luchtkoker. Hij heeft daarbij zijn evenwicht verloren. De 55-jarige T. van Deursen uit Nijmegen is gisteren in het Canisiuszie- kenhuis in zijn woonplaats overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk. Hij was woensdagavond met zijn bromfiets onder een auto gekomen. Eigen nieuwsdienst ALGIERS. Er is gisteren fors ge vochten in Algiers tussen vele hon derden studenten en sterke afdelingen politie, die de gehele dag al onlusten hadden verwacht. Zeker twintig stu denten zijn gewond. Eerder op de dag in de vroege ochtenduren was er een aantal arrestaties vooraf gegaan aan een grootscheepse protestactie van de studenten aan de universiteit van Algiers. Deze actie was bedoeld als protest tegen het gisteren in Parijs be gonnen proces tegen Pierre Lagaillarde en zijn vrienden. IJitgeivezen In de loop van de nacht van woens dag op donderdag arresteerde de po litie de Franse journalist André Se- guin. die vermoedelijk als getuige a décharge had willen optreden bij het proces in Parijs tegen Lagaillarde. Hij werd onmiddellijk Algerije uitgebracht. Elf anderen ondergingen hetzelfde lot. Zes van hen woonden in Algiers, de vijf overigen in andere Algerijnse ste den. De politie liet doorschemeren dat er nog meer mensen aangezegd zou worden dat zij Algerije dienden te ver laten. Voor het universiteitsgebouw groep ten de gehele dag grote aantallen stu denten samen, terwijl de politie een oogje in het zeil hield. Aanvankelijk bleef het bij scheldpartijen tussen voor den tegenstanders van de studentenboy cot, maar weldra gingen de jongelieden stenen gooien. Gummiknuppels Spoedig greep de politie in om een grote groep Algerijnse nationalistische studenten te ontzetten die door een bende aanhangers van Lagaillarde te gen een muur klem waren gezet. Eerst verzochten de agenten de ultra's door te lopen. Deze hadden daar beslist geen zin in. Als één man keerden de rechtse stu denten zich tegen de politie. Toen was er geen houden meer aan.- de gummi knuppels kwamen te voorschijn en er werd stevig op los geslagen, links en rechts kregen rake klappen te incasse ren. Toen de rust was weergekeerd, reed een groot aantal Franse kolonisten naar het centrum van Algiers. Zij toeterden op de claxons van hun auto's het bekende signaal: kort, kort, kort, kort, lang het signaal dat betekent „Alge rije moet Frans blijven". Opruiende taal Generaal Salan, die nog steeds in Barcelona „met vakantie" is. heeft gis teren zijn bijdrage geleverd tot de onrust die in Frankrijk en Algerije heerst omdat iedereen in spanning ver keert omtrent hetgeen president de Gaulle vandaag zal zeggen. Tegenover een verslaggever heeft hij verklaard dat de Europese bevolking van Algerije in opstand zal komen wanneer de Gaulle een Algerijnse regering voor Algerije instelt en dat het leger dan de burgers te hulp zal komen. „Op geen enkele manier", zei de generaal, die niet naar Algiers mag terugkeren omdat hij een gevaar voor orde, rust en veiligheid wordt geacht, „zou ik invloed op het leger willen uitoefenen. Maar men kan er van opaan dat de luitenants en kapi teins ditmaal niet stil zullen blijven zitten." DETROIT (Reuter). Ford Motor Company produceerde in oktober 196.193 personenauto's tegen 154.059 in septem ber en 165.795 in oktober vorig jaar. Hiermee is de produktie in de eerste tien maanden van dit jaar toegenomen tot 1,58 (v.j. 1,45) miljoen stuks. werk van aanwervingscampagnes in Bel gië, zou volgens het rapport in strijd zijn met de richtlijnen van de Algemene Vergadering en niet te rijmen zijn met de principiële richtlijnen van de verte genwoordiging van de Verenigde Naties in Congo. President Kasavoeboe noemde in zijn protesttelegram aan Hammarskjoeld de afzetting van Loemoemba als premier een zuiver binnenlandse aangelegenheid waarmee de volkerenorganisatie zich niet had te bemoeien. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteren om 23.15 uur: Half tot zwaar bewolkt met nu en dan regen. Vrij krachtige tot harde, aan de kust moge lijk stormachtige wind tussen zuid west en zuidoost. Middagtemperatu- ren omstreeks 12 graden. MIESJE: Wéér storm! 5 november: zon op 7.41, zon onder 17.05; maan op 18.44, maan onder 9.23. Adivertent ie P. Bakker n.r., Beeklaan 18, HillegomA Wij verzenden ook s—chmkpatteUm bloembollen neer lief builenfendl Het wordt nu tijd om te planten. Vraagt onze gratis catalogus.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1