SMET DE ALNA 1 NEDERLANDSE MEUBELEN MAKEN GOEDE KANS OP AMERIKAANSE MARKT LICHTE AARDBEVINGEN IN NOORD-CHILI Kunstgebit? ADENAUER EN DE GAULLE OP 4 DECEMBER IN CONFERENTIE Schelde sleept gehavende tanker Stroom goedkoper in Noordholland ABDIJSIROOP. Orkesten gaan en komen Dinsdag 1 november 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. Precies op tijd Ik kijk wel 't Ging Spaans toe Telefoon.... van mij Geen doden of zware schade VAN LEEUWENHOEKHUIS Geneesheer-directeur van 35 jaar WEST-BERLIJN CONGO Loongesprek „volgens plan" in grafische industrie INBOEDEL OP TROTTOIR Deurwaarder ontslagen van rechtsvervolging Belangstelling Uitwisseling Nieuw postkantoor voor Hoogvliet |1n het kort I vandaag vandaag DRUK van gebaar en groot van stijl ontvangt Fie Carelsen ons. Zij is net terug van haar grote reis met de Alnati naar Zuid Amerika. Op haar schoorsteen mantel staat nog het kleine tuiltje bloemen, aan haar gezonden „als kleine hulde aan een grote vrouw" bij wijze van welkom. De telefoon rinkelt voortdurend. „Hoe was het Die lage, boeiende stem antwoordt. Enthousiast. Het telefoneren heeft Fie Carelsen tot een kunst verheven. Maar deze reis heeft ze niet gemaakt om ergens ver weg haar telefoongesprekken voor een Nederlandse kolonie te acteren. Ze ging, op uitnodiging, om te genieten, niet om te werken. Toch zijn wij nu bij haar om haar werk te halen. Voor ons blad heeft Fie Carelsen een dagboek van haar reis bijgehouden. Het met forse letters geschreven manuscript en foto's worden ons toevertrouwd. Terwijl we bladeren en kijken vertelt Fie Carelsen er bij. Maar ook onze lezers, die hierbij het eerste deel van Fie Carelsens dagboek aantreffen, kunnen uit de vlot neergeworpen zinnen de zwier van de vertellende grande dame proeven, al kan ze dan niet schrijven (zegt Fie Carelsen). 5 s 1 5 s.' 5 w -* 5 i rf 2 wmS m w ST 25 SS VRIJDAG 19 AUGUSTUS In het artikel, dat een vriendelijke verslaggever schreef op de dag van mijn vertrek herhaalde hij mijn woorden dat ik ,,niet schrij ven kon" en daar ben ik nu echt blij om, want nu weten de lezers tenminste wat hun te wachten staat! Ik ben geen Bertus Aafjes of Cees Noteboom, geen Mary Pos of Willy Corsari of wie dan ook, die zo boeiend kan schrijven over reizen. Van mij kunt u niet anders ver wachten, dan zo maar een beetje ver tellen van wat ik zie of meemaak op deze zo vurig verlange reis. En dat het een „zeereis" is maakt het mij wel gemakkelijker, omdat ik over „de zee" in mijn gevoel einde loos zou kunnen schrijven. Ik heb nu eenmaal op me genomen om een dagboek bij te houden voor de lezers van het Algemeen Dagblad, maar ik wil wel bekennen: Het was moeilijk om te beginnen en er zijn dan nu ook al twee dagen voorbij vóór ik bedacht, dat als ik niet begon ik zo vol met indrukken zou zijn, dat het één door het ander verdrongen zou worden. De dag van. vertrek was al vol spanning en nervositeit. Ik was nu eenmaal „klaar" en wou wèg! Het inschepen in Rotterdam aan de Lek haven was pas om 3 uur 's-middags, maar ik was er al om 2!! en het zien liggen van de „Alnati" gaf me onmiddellijk hartkloppingen. Het ver trouwde gevoel van een bekend huis te zien -r- Zeven jaar geléden. in 1953, maakte ik immers met dezelfde boot, zelfs in dezelfde hut, dezelfde reis. Ik werd weggebracht door een paar goede vrienden en vriendinnen, maar eerlijk: Ik snakte ernaar, dat de boot nu maar zou gaan varen nog even een fotograaf van een krant een kort interview en, iets wat maar zelden gebeurt de boot vertrok pre cies op tijd: om 5 uur! En toen naar de hut om er wat or de in te brengen en er mijn ,,huis" van te maken voor de komende tien weken. De blijde verrassing van mooie bloemen in de hut van goede vrienden, een paar telegrammen. Al gauw was het toen half zeven en ging de gong voor het diner. Dan zie je eigenlijk voor het eerst de echte pas sagiers, voor die tijd lopen er zoveel „wegbrengers" bij, dat men niet meer weet wie er nu echt „mee gaan". En iedereen kijkt iedereen een beet je onderzoekend aan, je hoort Neder lands, Frans, Engels Spaans (of is het Portugees?! praten en heel veel Duits. Later blijkt dan dat de Engels sprekende Nederlanders zijn en de Duits sprekende. Algerijnen. Ik ging die eerste avond vroeg naar bed, maar was te vol van de vreugde van het varen, dat ik niet in slaap kon komen, zelfs niet met een slaap pil. Om half acht belde ik al voor mijn ontbijt, wat ik de avond tevoren had besteld en wat uit niets anders mag bestaan dan een kop thee. een droge beschuit en een grape-fruit. Ik wil toch niet de vijf kilo, die ik ver loor met te kuren in Pyrmont weer direct terug krijgen! De bediende, die mij ontbijt bracht, keek wel een beetje vreemd en ik dacht, dat hij half acht wat vroeg vond. maar later bleek mij, dat het pas half zeven was. Ik had de klok niet een uur verzet, wat duidelijk op het bord had gestaan, maar wat ik niet gezien had door het vroege naar bed gaan. Bovendien was het heel dom van mij, ik had het moeten weten van de vorige reis. En toen gisteren begon dus echt mijn reis! Ik begon met de deksteward af te spreken, dat ik een vast plekje kreeg voor mijn stoel, niet precies tussen alle mensen, zodat ik verplicht was steeds te praten en niet genoeg stil naar de zee kan kijken, maar toch ook niet geheel geïsoleerd, zodat ik buiten alles en iedereen zou staan. Er worden al van allerlei spelletjes gedaan, maar ik, lui als ik op dat ge- De route van de reis die Fie Carelsen maakte. bied ben, doe niet mee ik Jrijk wel toe! Als enige bijzonderheid kan ik voor lopig alleen vertellen, dat we drie prachtige Friese stieren aan boord hebben: zwartbonte. Ze gaan naar de Nederlandse landbouwkolonies in Pa rana- (Carambei, Castrolanda in het zojuist gestichte Arapoty) om de kwa liteit van de veestapel op peil te hou den of te verbeteren. De timmerman, een oude bekende van de vorige reis, zelf niet onbekend met de landbouw, heeft een houten stal voor ze gebouwd, waar ze het best in hebben. Ze krijgen water, hoói en veekoeken. Vanmorgen ging ik eens naar ze kijken, alhoewel het nu niet bepaald gezellige beesten zijn. Heel wat anders dan de paarden, die ik op mijn vorige reis mee maakte. Er stond een klein jongetje van 4 jaar bij, die me vroeg of ze ook melk gaven en toen ik nee zei, vroeg hij heel verbaasd wat hèb je er dan aan?. Na het bezoek aan de stieren ging ik mijn oude lievelingsplekje opzoeken voor op de bak. (Voor diegenen, die nog iniet weten wat „de bak" is: dat is de voorplecht) en genoot weer van de heerlijke vrijheid, de lucht, de wind en vooral.de zee! Ik kan het niet nader omschrijven, maar op zo'n mo ment ben ik volmaakt gelukkig. ZATERDAG 20 AUGUSTUS Alleen omdat ik voor mezelf het ge voel wil hebben echt een dagboek bij te houden, schrijf ik vandaag een beet je, want op het ogenblik is er niet veel anders te vertellen dan dat we rus tig en kalm varen en het mooiste weer hebben, dat er bestaat. Het is niet meer koud en ook nog niet zo gloeiend heet, wat ons natuurlijk te wachten staat als we bij de evenaar komen. De prettige verrassing vandaag was de mededeling, dat we toch Las iPalmas aandoen. Wel is waar maar kort. maar toch een paar uur, zodat we even aan land kunnen gaan en het een en ander bekijken. En verder, zo als ik al schreef, nog niets bijzonders te melden. De kapitein loopt een beetje rond en maakt met iedereen een praatje en bekijkt werkelijk iedereen met een je zou haast zeggen vaderlijke blik. Gisteren was er een door de kapitein aangeboden cocktailparty, bedoeld om de passagiers wat nader met elkaar bekend te maken en in contact te brengen. Maar het wonderlijke is, dat zelfs in een zo kleine gemeenschap zich al direct kleine groepjes vormen, die dan toch meestal bij elkaar blijven. Het sa men aan een tafel zitten werkt dat na tuurlijk ook in de hand. Zo zitten met de kapitein en zijn vrouw, die ook aan boord is, een Hollandse dame, een di to echtpaar en ik samen. En ik moet zeggen, dat is héél, héél gezellig. De taal is natuurlijk ook wel eens een barrière om nader met elkaar in contact te komen. Er zijn n.l. enige uitsluitend Spaans of Portugees sprekende passagiers aan boord en vanzelfsprekend zoeken die voornamelijk eikaars gezelschap. MAANDAG 22 AUGUSTUS Vandaag heb ik wel het een en an der te vertellen, Gisteren zondag begon het al. Alle leden van de be manning zagen er ineens tien jaar jonger uit. Allemaal in smetteloos wit en iets wat ik op de vorige reis nog niet gezien had de meeste tot de kapitein toe in shorts. Echt, ze lijken ineens allemaal „jongens". Ook de hostess keurig in het wit. Ik schreef nog niet over de beide charmante meisjes, die hier, zoals dat heet, „ten dienste van de passagiers" aanwezig zijn. Eén is ook een volleer de verpleegster en assisteert dus de dokter en de andere heeft de speciale zorg voor linnenkamer en bibliotheek. Jammer, dat één van hen al een paar dagen ziek is (niet zeeziek). Ze was daar juist zo bang voor, omdat het haar eerste zeereis is. Maar de pokkeninjectie heeft haar hoge koorts bezorgd. Ik wist niet, dat het bestond, dat men nog nooit ingeënt was (Moet dat niet meer als ie naar school gaat?) Alles zag er dus feestelijk uit gisteren en bovendien is het het prachtigste weer, dat men zich denken kan. En dan lezen we in het krantje, dat we elke dag met „nieuws" te lezen krijgen door de goede zorgen van de marconist (ook al een oude bekende van me van de vorige reis) dat het weer in Holland is: buiïg en wisselend en depressies, die maar steeds nade ren. 's Middagis om half vijf had de hofmeester de Hollanders uitgenodigd om in zijn ftut te komen luisteren naar „Een vrouw telefoneert" door Fie Carelsen ook de kapitein en zijn vrouw kwamen luisteren en het was wel een vreehide sensatie er rustig bij te zitten, terwijl. de plaat werd "gedraaid! Ze vonden het allemaal erg goed, althans fcïat zeiden ze. Ze konden al wel niet anders, maar ikzelf heb nogal wat kritiek. Gelukkig maar. Die hofmeester zorgt trouwens ge regeld voor buitengewoon goede mu ziekavonden. Hij is in het bezit van meer dan 350 platen, bijna uitsluitend klassieke. En zo hadden we dan ook vrijdagavond een prachtig concert: Haydn, variaties van Brahms, piano concert van Schuman en de derde symphonic van Beethoven; dus echt Fie Carelsen als „boegbeeld" van de Alnati. niet slecht gekozen. En gisteravond een volledige uitzending van de „Zau- berflöte". En nu vanmorgen onder leiding van de kapitein een rondtocht door het schip. Ik ging niet helemaal mee. Ik hou nu eenmaal niet van kuddeoptoch ten en ik bleef dus rustig achter op de bak. En vanmiddag komen we tegen half vier in Las Palmas aan en lig gen daar ongeveer 4 uur. Misschien, misschien heb ik daar morgen wat over te vertellen. SANTIAGO CA.P.). Gisteren zijn in het voor Chili economisch zo be langrijke noorden aardbevingen ge registreerd. Zij hebben geen ernstige schade veroorzaakt. Er zijn geen mensen gedood. In mei hebben aardbevingen de streek ten zuiden van de Midden-Chileense stad Concepcion geteisterd. Hoe erg die ramp ook was, toch was het voor Chili een lichtpunt dat het noorden van het land, met zijn belangrijke ertsvelden, gespaard was gebleven. Aardbevingen daar zouden rampzalig kunnen zijn voor de economie van het land. Vijf Nu zijn in de vrij noordelijk gelegen provincie Antofagasta vijf betrekkelijk krachtige aardbevingen geregistreerd. Later bleek dat alles goed zou aflopen, maar de Chilenen dachten aan het lot van hun zuidelijker wonende landgeno ten en vluchtten de dorpen en de ste den uit. Een van de tien Zuid-Chileense ste den die in mei het ergst door de aard bevingen werd getroffen is Concepcion. Honderden mensen zijn er toen gedood. Zij liggen begraven op een centraal kerkhof aan de rivier de Bió bio. Leven in keten De tienduizenden mensen die dakloos werden, wonen nu in houten keten in de buurt van het kerkhof. Alles is er troosteloos en naargeestig. Kinderen le ren er lopen op modderige erven. Gras of bloemen zijn er niet. De „keetsteden" hebben geen wa terleiding. Er is geen electriciteit en ook geen gas. De bewoners van een paar rijen keten moeten het samen met één toilet doen. Dat staat in de buitenlucht. Geen nieuwbouw Herbouwd wordt er bijkans niets. Het geld is schaars en de mensen die een huis zouden kunnen laten zetten, wach ten tot het inwerkingtreden van een herbouwwet, die hun voordelige lenin gen mogelijk moet maken. De straten van wat Concepcion was liggen vol puin. Ploegen slopers zijn nog steeds bezig gevaarlijke brokken muur omver te halen. Na de aardbevingen van mei hebben zich al weer verscheidenen aardschok ken voorgedaan. De Chilenen zijn daar blij om. Als dat niet gebeurt hopen de onderaardse krachten zich op voor een grote aardbeving, zo geloven zij, en dan is de duivel los. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. De 35-jarige Haar- lemst huisarts dokter C. R. Post is benoemd tot geneesheer-directeur v.an het Antoni van Leeuwenhoekhuis te Am sterdam. Hij is daarmee de jongste ge neesheer-directeur in Nederland. Hij volgt de Amsterdamse kinderchi rurg dr. M. Schoorl op, die deze functie vijf jaar lang heeft gecombineerd met zijn werk aan het Emma.kinderzieken- huis. LEIDEN. Professor dr. C. J. Gor ter, direoteur van het Kamerlingh On- neslaboratorium te Leiden, heeft het eredoctoraat in de natuurwetenschappen gekregen van de Dalhoussie universiteit in Halifax (Canada). PARIJS (Reuter) Bondskanselier Adenauer en president de Gaulle zullen op 4 december een gesprek met elkaar hebben, aan de vooravond van de confe rentie tussen de regeringsleiders van de zes landen der E.E.G. De ministers van buitenlandse zaken van de zes landen zullen de conferentie regelen tijdens de periodieke vergade ring waarvoor zij deze keer naar Parijs zijn gegaan. De Westduitse minister van buitenland se zaken Von Brentano heeft in die ver gadering gistermorgen zijn bezorgdheid geuit over de verdere handelsbetrekkin gen tussen West-Duitsland en Rusland. Tot nu toe hadden de Russen in het han delsverdrag tussen beide landen de sta tus van West-Berlijn min of meer stil zwijgend erkend. Zij hebben evenwel ge weigerd dat in de overeenkomst die het dit jaar aflopende contract moet vervan gen opnieuw te doen. De Belgische minister van buitenland se zaken Wigny heeft daarna gistermid dag tijdens de bespreking van het Congo lese vraagstuk scherpe kritiek uitge- Het mj. Alnati van de RotterdamZuid-Amerikulijn Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De Noorse tan ker Polyana, die in de Perzische Golf na een ontploffing in brand raakte, is door de sleepboot Schelde van L. Smit en Co's internationale sleep dienst te Rotterdam naar Bahrein ge sleept. Tezamen met een Engels marine schip was het de Schelde vorige week vrijdag ogenschijnlijk gelukt de brand te bedwingen. Een onderzoek wees uit, dat kans op nieuwe ontploffingen heel groot scheen. Daarom verwijderden de schepen zich van de Polyana. Toen zij zaterdagochtend terug kwa men, bleek de pompkamer roodgloei end te staan, terwijl in de tanks drie en vier het vuur woedde. De Schelde heeft de tanker urenlang bespoten om de huid af te koelen. De Nederlandse sleepboot en het marinevaartuig hebben tegelijk de brandende tanks onder schuim bedolven. Het resultaat was, dat te midder nacht opnieuw alle vuur geblust leek. Toch bleef men rekening houden met ontploffingen. Daarom durfde de Schel de wegens gevaar van vonkvorming ïaar radio niet te gebruiken. Zondag- ichtend om vijf uur was het gehele chip door het bluswater afgekoeld, oen bleek nog veel olie te vergassen. Met grote omzichtigheid werd in de ■op van zondagmiddag een sleepver- nding gemaakt. In de vroege maan- agochtend arriveerde de sleep bij Bah- lin, waar de Polyana ten anker werd :ebracht. De romp van het schip is zwaar beschadigd. Naar het schijnt, verkeert de machinekamer in goede conditie. oefend op het verzoek van secretaris generaal Hammarskjoeld van de Ver enigde Naties aan België om de Belgische deskundigen uit Congo terug te trekken. Wigny betoogde dat de bewuste Belgen door de Congolese autoriteiten zelf zijn aangetrokken. Onder de andere vijf ministers bleek een gevoel van solidariteit met België te bestaan. AMSTERDAM (A.N.P.) De vertegen woordigers van werkgevers en werkne mers in het grafisch bedrijf zullen de mo gelijkheid nagaan van een tussentijdse loonherziening met ingang van 1 januari a.s. De eerste bespreking daarover is gisteren gehouden in het Centraal bureau voor de grafische bedrijven, het overleg orgaan voor deze bedrijfstak. Zij zullen binnenkort worden voortgezet, nadat de deskundigen van beide partijen zich heb ben beraden. Hoewel de grafische c.a.o's tot 31 de cember 1961 van kracht zijn, werd bij de vorig jaar gevoerde onderhandelingen slechts een produktiviteitsberekening tot eind 1960 gemaakt. Partijen kwamen overeen dat zij vóór 1 januari 1961 de verdeling van de ruimte in 1961 zouden berekenen. Men volgde deze weg omdat men van mening was dat eind 1960 de verwachingen voor 1961 beter zouden kunnen worden beoordeeld. Het college van rijksbemiddelaars stem de er in toe dat partijen eind 1960 hun nieuwe „ruimteverdelingsvoorstellen" voor 1961 bij het college konden indienen. Men neemt dan ook aan dat het college bij het beoordelen van een voorstel tot tussentijdse herziening van de grafische cao's met deze afspraken rekening zal houden. Partijen zijn van mening dat de brief van de regering aan de Stichting van de arbeid betreffende het „openbreken" van cao's geen betrekking heeft op de situatie in het grafische bedrijf. Van onze correspondent ROERMOND. De Heerlense deur waarder J. L. D. is gisteren door de kantonrechter te Heerlen ontslagen van rechtsvervolging, nadat veertien dagen geleden de ambtenaar van het o.m. twaalf gulden boete tegen hem had ge- eist. De deurwaarder was verweten, dal hij in mei van dit jaar bij het ten uitvoer brengen van een ontruimingsbevel te Kerkrade het verkeer in gevaar had ge bracht door de inboedel op het trottoir neer te zetten. Een adjudant van de gemeentepolitie te Kerkrade had proces verbaal tegen de deurwaarder opge maakt. Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL. De vier- en veertig Nederlandse meubelfabrikanten die op 15 oktober voor een oriëntatiereis naar Amerika vertrokken, kwamen gisteren met een paar rasechte Nederlandse klom pen uit Holland, Michigan, als souvenir op Schiphol aan. Dat geschenk was voor hen heel wat minder sensationeel dan de zitbank die zij president Eisenhower in Washington aanboden, als voorbeeld van de moderne meubelkunst in ons land. Die zitbank oogstte door de originele vormgeving in Amerika grote bewondering. De Neder landse meubelfabrikanten stapten giste ren dan ook met een voldaan gevoel uit het toestel dat hen van New York weer naar Amsterdam bracht. Tijdens hun reis, waarbij zij de belangrijkste centra van de Amerikaanse meubelindustrie be zochten, was het hen duidelijk geworden, dat Nederland op het gebied van de moderne interieurkunst zeker niet bij de Nieuwe Wereld achterstaat. In vergelij king met de Amerikaanse, is onze meu belindustrie zelfs bijzonder progressief. De heer K. J. E. Oberman, die als directeur van de meubelindustrie Gel- Advertentie Met Denfoffix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op ztfn plaats. Het zit profttg en men kan rustig eten. lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook de adem fris. Geen onaan gename smaak of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Van onze correspondent HAARLEM De elektriciteit wordt in Noordholland goedkoper, als Pro vinciale staten meegaan met een daar toe strekkend voorstel van Gedepu teerden. Voor grote verbruikers zou dat ten opzichte van 1959 een tarief verlaging van 0,7 cent en voor kleine verbruikers een verlaging van een halve cent per kilowattuur betekenen. Dat delen Gedeputeerde staten van Noordholland mee in de provinciale begroting voor 1961, vanwege de gun stige ontwikkeling van het provinciale elektriciteitsbedrij f. derland N.V. de reis meemaakte, zag in dit verband nieuwe mogelijkheden voor begaafde Nederlandse meubelontwerpers. Speciaal voor de „export" van frisse ideeën op dit gebied zou in Amerika bijvoorbeeld een markt zijn op te bou wen. Er werden tijdens deze zakentrip reeds Amerikaanse industrieën ontdekt; die belangstelling hebben voor het in li centie vervaardigen van in ons land ont worpen meubelen. De moderne vormgeving op meubel- gebied, zoals men die in ons land op grote schaal kent, komt in Amerika nog vrij zelden voor. Over het algemeen zijn de woningen conservatief ingericht en de meubelindustrie legt zich vooral op het vervaardigen van stijlmeubelen toe, terwijl verder Scandinavische modellen veel worden geïmiteerd. Tijdens deze zeventiendaagse groep- reis, georganiseerd door Migration Mon dial S.A. Mimosa, met medewerking van de K.L.M., bezochten de Nederlandse meubelfabrikanten zeventien Amerikaan se steden, onder andere Holland en Zee land in Michigan, waar grote meubel fabrieken gevestigd zijn. Deze „all inclusive tours" vinden plaats in het kader van het People to People programma van president Eisenhower en hebben tot doel groepen Europeanen uit bepaalde branches, kennis te laten ma ken met de omstandigheden op hun ter rein in de Verenigde Staten. Vijf en twintig directieleden uit de Nederlandse zuivelindustrie zijn intussen voor een dergelijke reis naar New York vertrokken. Begin volgend jaar gaan belangrijke figuren uit de Nederlandse schoenindustrie in Amerika een kijkje nemen, terwijl er ook reeds een reis voor representanten van de Nederlandse vleesindustrie in dit kader op het pro gramma staat. Van een onzer verslaggevers HOOGVLIET. De Hoogvlieters hoe ven voor hun postzaken niet meer naar het oude pandje aan de Dorpsstraat en zij lopen daarmee ook niet meer de kans in de openlucht op hun beurt te moeten wachten. Van vandaag af kunnen zij te recht in het grote postgebouw dat naast de hulpsecretarie is verrezen. De bestellers zijn ook blij. Geen ge zeul meer met bakken brieven van de begane grond naar de zolder via een smal trapje met een balk, waar ze hun hoofd nogal eens tegen stootten. Zij hebben nu de beschikking over een rui me zaal voor het sorteren van de post. Het grootste deel van de vakjes draagt nog geen straatnamen, want er is reke ning gehouden met de groei van Hoog vliet van twintigduizend tot zestigdui zend inwoners. Aan de telefooncentrale in het gebouw moet nog enkele maanden worden ge werkt voor zij klaar is. Zo nodig kan de centrale met een tweede automaten- zaal worden uitgebreid. Advertentie Advertentie "^pLorrihenui&vA&t r en meestal 's nachts. De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Siroop) zorgen dat er niemands slaap wordt verstoord. programma's WOENSDAG 2 NOVEMBER RADIO HILVERSUM I - 402 M. NCRV: 7.00 Nws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V.d.zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V.d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gitaarmuz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, praat je. 13.20 Koperork. 13.40 Gram. 15.00 School radio. 15.45 Pianospel v.d.jeugd. 16.00 V.d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Regeringsuitz.: Uitwisselingsprogr. in samenw. met Radio Nederland Wereld omroep. 18.10 Lezing. 18.30 Lezing. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Geref. Kerk dienst 21.15 Kamermuz. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II - 298 M. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram en act. 9.00 Gym v.d.vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V.d.vrouw. 11.00 Gevar.progr. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb. me ded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonst. agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Kamermuz. 14.40 Kamerkoor. 15.00 Toespr. 15.10 V.d.jeugd. 17.00 Hammondor gelspel. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regerings uitz.: Het emigratiepraatje van H.A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gevar.muz. 18.40 Ik hoor de roep, toespr. 18.50 V.d. kind. 19.00 Promenade ork. VPRO: 19.30 V.d.jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar, muz. 20.40 Schakels, hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Zestig aar levenservaring, lezing. 22.50 Zang en gitaar. 23.10 Wereldkamp. dammen. 23.15 Jazzmuz. 23-55—24.00 Nws. [tëlevisie NEDERLAND NTS: 17.00 Jeugdjourn. KRO: 17.10 en 17.20 V.d.kind. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. VARA: 20.20 Actueel progr. 20.35 Documentaire. 20.55 Inleiding tot de 21.00 Dreigroschenoper. DUITSLAND 17.00 Tien minuten met Adalbert Dock- hut. 17.10 V.d.kind. 17.35—18.05 V.d.vrouw. (Regionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nord- schau WDR: 1845 Hier und Heute. NDR: 19.25 Der Trenchcoat. WDR: 19.25 Die Wen de). 20.00 Nws. 20-25 Documentaire. 21.05 TV-film. 21.30 Licht progr. BELGIë VLAAMS 15.00—17.00 V.d.jeugd. 19.00 V.d.jeugd. 10.30 TV-feuill. 20.00 Nws. 2030 Feuill 21.10 TV- Western. 21.55 Problemen van nu. 22.25 TV- rebus. 22.55 Nws. BELGIë FRANS 17.0018.00 V.d.jeugd. 19.00 V.d.rijpere jeugd. 20.00 Journ. 20.30 Film. 21.45 Lek- tuur voor allen. 22.35 Journaal. televisie DINSDAG „Simon en Laura", de hoofdfilm van vanavond, is geïnspi reerd op de televisie-series over vro lijke gezinnen en ideale huwelijken, die o.a. op de Amerikaanse t.v. te zien zijn. Simon en Laura brengen ook zo'n programma, maar de werkelijk heid is anders, of toch niet? Enfin, u zult het wel zien in deze smakelijke film, om 20.30. Vooraf de rubriek Achter het nieuws. Vlaanderen: 20.30 „Ox Bow in cident", een beter soort Wildwestfilm, met Henry Fonda en Dana Andrews; 21.40 Ballet voor debutanten. België Frans: 20.40 Kruistocht in Europa; 21.00 Frans televisiespel; 21.45 Muziek voor u. De Duitse televisie herhaalt van avond het televisiespel „Die begnadete Angst", van Georg Bernanos, naar de novelle „Die letzte am Schaffot" van Gertrud von le Fort (20.40). radio DINSDAG. Leden van het Rotter dams Toneel nemen vanavond de dra matische kant voor hun rekening in „Gastenavond". Aan dit steeds weer voortreffelijke programma werken dit keer verder prominenten mee zoals Er na Spoorenberg, Ko van Dijk, Henk van Ulsen, Rita Keys, en de Cubaanse zan- ger Ramon Calzadilla (20.05). Hilversum 2 begint de avond met lich te muziek (Tom Erich, en om 18.30 The Palladians)de andere zender draait om 19.45 Licht te verteren platen. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. De Avro gaat enige wijzigingen brengen in zijn orkesten. Het strijkorkest Dick Willebrandts en Laguestra's Tipica worden ontbonden. °aarv00r de plaats komen „Dick Willebrandts en zijn Dixielanders", met dansmuziek uit de jaren twintig en dertig; en het sextet Laguestra, dat Latijns-Amerikaanse dansen gaat spelen. Gerard van Krevelen heeft onlangs al zijn nieuwe orkest Divertimento voor de microfoon geïntroduceerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5