Van invasie is geen sprake plaatijzeren politieman Belg introduceert kansloos kansspel Amerikaanse mariniers naar basisdie Castro opeist Voor eenmaking moet nog lieel wat gebeuren Bedrijfsleven Maastricht sticht h.ts. zonder Rijk Visserij-ruzie tussen Polen en Goeree r PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Niet wijken Snel ingrijpen Marinebasis Ambassadeur terug ECONOMISCHE-UNIEVERDRAG BENELUX Macmillan verandert zijn regeringsploeg Tweede Kamer vraagt opening van zaken KLM maakt vluchten zonder stewardess GEEN NOBELPRIJS 1960 VOOR VREDE DUITSE KANONNEN Rotisserie ,/t Veerhuis" Schrijver's Stoffenhuis CITY THEATER ELECTRO BIOSCOOP „De Gordijnen Specialist7' 't TIC0 HUIS GRAND THEATER Restaurant WÖHLER J. DE JONGE DE MUYNCK MAIS0N VAN WESTEN Secretaris neemt ontslag uit protest tegen film Geruisloos einde van staking Oss De BiltWind Nat Het weer overal Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER HoofdkantoorGoes, L. Vorststraat 90, Postbus 4 Giro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, r.>riUySp^24WaTerneU!en, N'euwstraat 38. tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24. tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartast Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang No. ^-Zaterdag 29 oktober 1960 graag aan Amerika zou ontnemen. Tegelijk met deze bekendma king door de Amerikaanse ma rine deelde Amerika gisteren al le bij de Organisatie van Ameri kaanse staten (O.A.S.) aangeslo ten landen mede dat de Sowjet- unie en andere communistische landen bezig zouden zijn Cuba grote hoeveelheden oorlogsmate- rieel te leveren en „technisch personeel" aan dat land af te staan. Volgens de Amerikaanse marine gaan de mariniers naar Guantanamo om er het weekeinde rustig door te brengen, maar de mariniers nemen deel aan een vlootoefening in de Caraïbisehe Zee en zijn dus in staat van volledige militaire paraatheid. Volgens een zegsman van de Ameri kaanse marine zou het niet gaan om versterkingen, maar hij voegde er aan toe dat het garnizoen van de Ameri kaanse basis maar klein is. Deze week deelde een zeer hoog geplaatste Amerikaanse marineofficier mede dat Amerika de wapens op zou nemen indien Cuba de basis, krachtens een nog tientallen jaren geldig onopzeg- baar verdrag gepacht, in bezit zou trachten te nemen. De Amerikaanse marine putte zich uit in geruststellingen, om toch maar bij het Cubaanse volk niet de indruk - te wekken dat het om een uitdaging of om machtsvertoon zou gaan. De maat regel, zo werd verklaard, hield in geen geval verband met de verklaringen uit Moskou, die eerder op de dag veel ongerustheid op het eiland hadden ver oorzaakt. Verklaringen, als zouden het komende weekeinde Amerikaanse po gingen ondernomen worden, het be wind van Fidel Castro omver te werpen. Het was gebruikelijk, aldus de ma rine, mariniers naar Guantanamo te zenden voor een korte periode van rust na inspannende oefeningen op zee. De Amerikaanse verklaring aan de landen van de O.A.S. was echter in geheel andere termen gesteld. Daarin werd aangedrongen op snel ingrijpen van een speciale commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van zes landen, die in augustus was belast met een onderzoek van de Cubaanse kwestie. ,,Met de beruchte hulp van met- Amerikaanse mogendheden, in het bijzonder die van het Russische blok, breidt Cuba snel het vermogen uit de verbreiding van revolutio naire bewegingen in andere delen van het westelijk halfrond met wa pengeweld te steunen", aldus de Amerikaanse verklaring. De levering van wapens zou volgens de Amerikaanse verklaring in de dui zenden tonnen lopen. In de Amerikaan se opsomming daarvan staan lichte tanks, lichte artillerie, automatische wapens, houwitsers, en (waarschijn lijk) ook straaljagers van het Russi sche type Mig. Al dagenlang gonsde het op Cuba van de wildste geruchten. De Amerikaanse ambassade in Havanna werd overstroomd door mensen die visa aanvragen om het land te verlaten. Men vroeg zich op Cuba bezorgd af wat er waar was van de geruchten die zo gretig door Moskou werden aangewak kerd. Dat de Verenigde Staten een landing van plan zonden zijn op Cubaans gebied was natuurlijk uitgesloten. Iets anders was dat Amerika beslist niet werkeloos zou toezien indien Castro de Amerikaan se marinebasis in zijn land, bij Guanta namo, zou bezetten. De Verenigde Staten beschouwen deze basis van groot strategisch belang voor hun verdedigingsstelsel. De Russische premier, Nikita Kroesj- tsjef, heeft intussen zijn waarschuwing herhaald dat de Sowjetunie Cuba in ge val van agressie tegen dat land zal helpen. Maar hij voegde er in een interview aan toe dat hij hoopte dat zijn land niet behoeft op te tredenMaar de raket ten staan klaar, aldus de Russische pre mier, ten minste symbolisch. Philip Bonsai, de Amerikaanse ambas sadeur in Cuba, vertrok gisteren uit Havanna. Hij is door Washington terug geroepen. Niemand verwacht dat er voor lopig een opvolger zal komen. CUBA WORDT WAPENARSENAAL WASHINGTON (Reuter) Ongeveer 1450 Amerikaanse mariniers gaan dit weekeinde met een groot landingsvaartuig naar de Amerikaanse basis op Cuba, Guantanamo, die Cuba n i w\ DIJ Zundert en niet alleen daar verwelkomt en ver maant deze politieman van plaatijzer vriend en vijand. Deze kunstmatige figuur wordt zo langzamerhand het symbool voor het krachteloze corps der Neder landse Rijkspolitie, dat door het salarisbeleid en door het perso neelstekort niet langer is opge wassen tegen zijn groeiende taak. Dat het niet alléén deze beide factoren zijn, die het Nederlandse platteland van zijn ordebewaarders dreigen te beroven, wordt uiteen gezet in een reportage op pagina 9. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een Belgische handelsonderneming, National home service, wil hier een lotto introdu ceren waarvan reeds nu wel vast staat dat hij door een verbod zal worden getroffen. In Amsterdam waar gisteren een uitéénzetting over de lotto is gegeven. Is de po litie ervan overtuigd dat het hier gaat om een spel dat in strijd is met de loterijwet. Als de organisator, de Belgische heer Jacques van Strien, in de hoofd stad van wal steekt, zal proces-ver baai worden opgemaakt. Dit zal dan vermoedelijk gepaard gaan met het inbeslag nemen van de administratie en dergelijke. De heer Van Strien, die over enke le weken wil beginnen, zal het, zo zei hij, hoogstwaarschijnlijk op een pro ces laten aankomen. Minimum 10.000 In de lotto die is gebaseerd op een populariteitstest van dertig voetbal lers, wielrenners en filmsterren en die werkt met formulieren waarop vijf tien waarderingskolommen staan, kan bij een deelneming van 300.000 perso nen een eerste prijs van minimum 10.000 worden gewonnen. Verder zijn er twintig prijzen van elk 500 gulden en 200 van elk 50 gulden beschikbaar. De inzet (een gulden per kolom) gaat niet verloren. Die wordt gerestitueerd in de vorm van waardebons, waar mee men huishoudelijke en andere ar tikelen kan kopen uit het magazijn van de Belgische National home service. De prijzen en incidentele schenkingen aan takken van sport worden be taald uit het verschil tussen aan- en verkoopprijs van goederen. Met de waardebonnen kan men overigens ook reizen maken die dan worden georga niseerd door de International lotto club in Monaco; directeur hiervan is wederom de heer Van Strien. Nog geen contact De National home service wil met dezelfde loterij in België beginnen. Daar komt zij in de plaats van een soortgelijke loterij die na vijf jaar draaien is getroffen door een kortge leden uitgesproken veroordeling in eer ste instantie. In het vonnis werd o.a. overwogen dat voor de goederen die op de waardebons kunnen worden ge- kocht excessief hoge prijzen worden gevraagd. De organisatoren hebben nog geen contact opgenomen met het departe ment van justitie. Vandaar dat Am sterdamse politieambtenaren gisteren van het ministerie de opdracht kregch bij de presentatie der loterij in het Victoriahotel hun licht op te steken. Een van hen wees de heer Varr^ttieit erop, dat de politie ook het" men van overtredingen tot taakT^W* De heer Van Strien ging op^vragen onzerzijds akkoord met de volgende beschrijving van zijn onderneming: een commerciële instelling die voor het behalen van winst gebruik maakt van een lottosysteem. Verder gaf de organisator toe, dat hij en hij alleen uitmaakt of en aan welke takken van sport en dergelijke geld uit de winst wordt geschonken. Van onze correspondent LONDEN. Premier Macmillan heeft een groot aantal veranderingen aange bracht in de lagere regionen van zijn regeringsploeg. Zij werden gisteren be kend gemaakt. De belangrijkste wijzi ging is wel de vervanging van George Ward door Julian Amery aan het mi nisterie voor luchtvaart, waar onder an dere de R.A.F. onder valt. De 41-jarige Amery is een schoon zoon van de eerste minister. Hij heeft indertijd een belangrijke rol gespeeld bij de onderhandelingen die leidden tot het onafhankelijk worden van Cyprus. De heer Ward wilde van zijn post worden ontheven om zich weer in de zakenwereld te kunnen ontplooien. Tot nu toe was Julian Amery als on derminister verbonden aan het departe ment voor koloniën. Nog meer familieleden van premier Macmillan zijn betrokken bij de wijzi gingen in de regering: de veertigjarige hertog van Devonshire is benoemd tot een der onderministers van het mi nisterie voor betrekkingen met het Ge menebest. Maurice Macmillan, de 39-jarige zoon van de premier, kreeg gisteren van zijn vader te horen dat hij het adres van hulde aan koningin Elizabeth in het Lagerhuis mag indienen. Het wordt dinsdag ter gelegenheid van de Britse prinsjesdag aangeboden. George Ward is na zijn aftreden in de adelstand verheven. Dat heeft tot gevolg dat er nu in tien districten tus sentijdse verkiezingen voor een zetel in het Lagerhuis moeten worden gehouden. Deze zijn altijd een goede graadmeter voor de politieke toestand die in het land heerst. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Dinsdag treedt het verdrag voor de economische unie van Benelux in werking. Grote con crete wijzigingen in de verhoudingen tussen Nederland, België en Luxem burg zijn op die dag niet te verwach ten. Belangrijk is echter, dat op die dag de termijnen uit de overgangsbe palingen van het verdrag van kracht worden. Daarbinnen moeten voor een aantal vitale onderdelen van de Be- nelux-samenwerking de overeengeko men regelingen definitief in werking treden. Zo moet bijvoorbeeld de eenmaking van het beleid op het gebied van de buitenlandse handel op 1 januari 1961 een feit zijn. Op 1 november 1963 zullen de vrijmaking van het verkeer over de weg en de opheffing van de discrimi natie bij openbare aanbestedingen zich moeten hebben voltrokken. Tenslotte zullen de nog bestaande belemmeringen m het goederenverkeer tussen de drie landen, ook wat de landbouwprodukten betreft, op 1 november 1965 moeten zijn opgeheven. De voorzitter van de raadgevende in terparlementaire Beneluxraad, het Bel gische kamerlid Pierson. heeft er dezer dagen nog op gewezen, dat met de eco nomische unie grotendeels niet meer dan de bekrachtiging van reeds lang bestaande overeenkomsten nog maar een deel van de weg is afgelegd. VRAAGSTUKKEN Van de vele vraagstukken die nog op een oplossing wachten, noemde hij onder andere de eenmaking van lonen en sociale lasten, de harmonisatie van de wetgeving op bijvoorbeeld liet gebied van de directe belastingen, het inten ser maken van de samenwerking op cultureel gebied, het oplossen van de vraagstukken van de havens en water wegen en de samenwerking in het in ternationale politieke vlak. Dat nog zeer veel moet worden ge daan om de uiteindelijke eenheid tus sen België, Nederland en Luxemburg te bereiken vond ook prof. G. Brouwers, die als secretaris-generaal van het Ne derlandse ministerie van economische zaken een belangrijke rol heeft ge speeld bij het tot stand komen van de Benelux. Tijdens een bijeenkomst van het Nederlandse Benelux-comité, fiiste- Ontslag directeur Faunabeheer Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Over het ontslag van de heer W. J. Schuitemaker, directeur Faunabeheer van het ministerie van landbouw, heeft de Tweede Kamer in haar voorlopig verslag aan minister Marijnen nadere inlichtingen gevraagd. Is de minister bereid uiteen te zetten welke overwegingen hebben geleid tot het besluit hem ongevraagd eervol ont slag te verlenen? zo vraagt de Kamer. ren in Den Haag, sprak hij in dat ver band over de scherpe Belgische douane controle van de laatste weken. TEGEN OPEN GRENS Prof. Brouwers betreurde het, dat er bepaalde elementen in het economi sche beleid zijn die het principe van de open grens, een van de grote ken merken van de Benelux-unie, tegen werken. De Belgische ambassadeur in Den Haag, baron C. F. X. van der Stra- ten-Waillet, kon niet anders doen dan hem gelijk geven. Rij geloofde echter, dat gauw iets zou worden gedaan om excessieve controles te verhinderen. Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT. Krijgen we van het Rijk geen hogere technische school in Maastricht? Goed, dan rich ten we er zelf een op, heeft het be drijfsleven in deze stad gezegd. Het initiatief tot de stichting van een particuliere h.t.s. is uitgegaan van de raad van bestuur van de N.V. Ko ninklijke Sphinx-Ceramique voorheen Petrus Regout te Maastricht. Enkele jaren geleden had het bedrijfsleven al een bedrag van honderdduizend gul den bijeengebracht als werkbasis. De h.t.s. krijgt vermoedelijk vier opleidingen, namelijk keramiek, pa pierindustrie, werktuigbouwkunde en elektrotechniek. De Maastrichtse in dustriëlen zal medewerking worden gevraagd voor het beschikbaar stellen van leraren, de vorming van het in strumentarium en de inrichting van laboratoria. De Sphinx-Ceramique heeft een villa aan de Akerstraat als voorlopige behuizing beschikbaar ge steld. De plannen werden gistermiddag we reldkundig gemaakt door prof. dr. ir, H. Gelissen, directeur van de n.v. Pro vinciale Limburgse elektriciteitsmaat schappij en oud-minister van economi- AN1MO STERK GEDAALD SCHIPHOL. De K.L.M. is zo krap in haar stewardessen komen te zitten, dat in de afgelopen weken enkele con tinentale passagiersvluchten zijn uitge voerd zonder een gastvrouw aan boord. Men heeft nog geen duidelijk inzicht in de redenen, waarom de animo voor de functie van stewardess zo is afge nomen. In vroeger jaren was de toeloop zo groot, dat men enorm hoge eisen aan de kandidaten moest stellen. Nu is men aanmerkelijk minder kritisch gewor den. Voorheen gold bijvoorbeeld als eis, dat een stewardess drie talen moest kunnen spreken. Nu is men reeds zeer tevreden met twee. De derde wordt tijdens de opleiding op de grond „bij- gestoomd". Kort verblijf Bij de K.L.M. wordt door sommigen als mogelijke oorzaak voor het verflau wen van de toeloop het moderne straat verkeer aangewezen, waardoor van een langdurig en dus attractief verblijf in vreemde landen voor de stewardes sen bijna geen sprake meer is. Binnenkort zullen 27 nieuwe stewar dessen in dienst treden. Tegelijkertijd ontslaat de K.L.M. echter bijna even veel meisjes, wier vijfjarige contracten zijn verlopen. sche zaken. Hij sprak tijdens de viering van het zilveren jubileum van de n.v. Industriebank in Limburg. Prof. Gelissen verwachtte dat de par ticuliere h.t.s. later, als ze op gang is gekomen en haar doelmatigheid heeft bewezen, de nodige rijks erkenning zal kunnen krijgen. Dat Zuid-Limburg zich niet wil neer leggen bij de opvatting van staatsse cretaris Stubenrouch dat het aan één h.t.s. die in Heerlen genoeg heeft, is veertien dagen geleden al gebleken. Het bestuur van de Stichting voor hoger technisch onderwijs in Limburg weigerde toen met zijne excel- weigerde toen met zijne excellentie te spreken over de ontwikkeling van het hoger technisch onderwijs in de provin cie, omdat het uit een mededeling van hem had opgemaakt dat hij toch niet van gedachten zou veranderen. De heer Stubenrouch haastte zich daarop te verklaren dat de ontwikke ling van Zuid-Limburg op langere ter mijn mede bepalend zal kunnen zijn voor een eventuele wijziging in het nu ingenomen standpunt. Het bedrijfsleven wil niet wachten op die eventuele wijziging op langere ter mijn, want nü heeft het behoefte aan kader. Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN. De schipper van de Poolse logger Dglfin 2, Julius Sokal en zijn bemanning zijn kwaad op twee vissers van Goeree. Met hem heeft de vertegenwoordiger van de Poolse Staatsvisserijmaatschappij, de heer D. Joh. Krijger in IJmuiden zich opgewonden. Het gaat om een aantal door de Goe- reese vissers in de Noordzee opgeviste drijfnetten, die in Scheveningen aan de wal werden gezet. Toen de Polen hun eigendom zouden ophalen bleek er een prijs van 4800 gulden te worden ge vraagd als bergloon. Er was nogal wat moeite besteed aan het bergen van de netten, zeiden de vinders, maar dat was voor de Polen geen aanleiding om een naar hun smaak te hoog bergloon te be talen. Als jullie netten verspelen, zo zeggen de Polen, dan geven wij ze af aan het hospitaalkerkschip De Hoop zonder ooit een vergoeding te bedingen. De Goereese vissers evenwel hielden vol, dat zij inkomsten hadden gederfd door het langdurige bergingswerk „Zeeroverij De heer Krijger heeft het incident in middels aan de Poolse Staatsvisserij maatschappij gemeld, die bijzonder boos reageerde en het woord „zeeroverij" gebruikte. Er werd. zo deelde hij ons mee in Warschau gedreigd met maat regelen ten aanzien van de Nederland se belangen bij de Poolse visserij, die een deel van haar vangsten In Neder landse havens lost en bovendien haar schepen hier gedeeltelijk laat uitmon- steren. Nieuwe complicaties Om de opgeviste netten te vervangen .stuurde de heer Krijger een aantal eveneens gebruikte netten naar Sche- veningen, die niet helemaal naar de zin van schipper Sokal waren. De stemming werd er niet beter op, toen twee opva renden van de Poolse logger ook nog ten onrechte van een poging tot deser tie werden beticht. Zij waren de wal op geweest en hadden iets te diep in het Hollandse glas gekeken. Uit een contact mot een paar Hagenaars ontstond een gesprek, waaruit de Nederlanders meen den te moeten afleiden, dat de Polen politiek asyl wilden vragen. Zii brach ten de vissers naar een politiebureau, waar de zaak na een bezoek van schip-' per Sokal in het reine werd gebracht: de mannen zeiden helemaal niet van plan te zijn in Nederland te blijven. OSLO (Reuter) De commissie uit het Noorse parlement die de Nobel prijzen voor de vrede toekent heeft gisteren besloten dit jaar niemand voor de prijs aan te wijzen. Zoals gewoonlijk heeft de commissie haar besluit niet gemotiveerd. De prijs zou ongeveer 160.000 gulden hebben bedragen. Het geld zal blijven staan tot volgend jaar. Eventueel kan de commissie dan twee prijzen voor de vrede toekennen. Dit is sinds de instelling van de No belprijzen in 1895 de veertiende keer dat de prijs voor de vrede niet wordt toegekend. Advertentie Van onze correspondent HENGELO. Op een fabrieksterrein te Hengelo zijn gisteren een compleet Duits antitankgeschut van zestig milli meter en een luchtafweerkanon van 36 millimeter opgegraven. De hulpverleningsdienst uit Den Haag graaft maandag verder, want er zit nog meer oorlogstuig onder de grond. Advertentie U bent altijd ivelkom bij X Le sanctuaire du bien manger Tel. 0 1198 - 326 - Wolfaartsdijk WATERZOOI, een visschotel van div. vis soorten, kreeft, tong, tarbot, garnalen, oesters, bedekt met twee versch. sausen. om GEZELLIG te winkelen in de Lange Vorststraat en na afloop bij MIDDELBURG ..UW SPECIAALZAAK" voor zeer moderne vitiages en dekoratiestoffen. Hoek Lange Vorststraat-Ganzepoortstraat Goes Telefoon 7814 DE speciaalzaak voor Trix- en Maklin electrische treinen LANGE DELFT MIDDELBURG GOES Telefoon 0 1100-5165 een GEZELLIG onder-onsje BOEK- en KANTOORBOEKHANDEL GOES LANGE KERKSTRAAT 33 tel. 011005309 - Bijna 100 jaar boekhandel OPTIEK - F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 Goes Tel. 5214 Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes J Iiier is het Klaas! NederlandsJapanse vereniging DEN HAAG (ANP) De heer F. Th. Roeters van Lennep heeft ontslag ge nomen als secretaris van de Nederlands- Japanse vereniging. Hij heeft gisteren een telegram gezonden aan het bestuur van deze vereniging met de volgende inhoud: Gezien het verdere opvoeren van de Japanse film ..Blanke huid en gele commandant" en de uitlatingen hier over gedaan, stel ik mijn mandaat als secretaris van de Nederlands-Japanse vereniging ter beschikking. Ik zie onder deze omstandigheden geen aanleiding langer actief mee te werken aan de Nederlands-Japanse culturele betrek kingen. (Zoals bekend speelt de film zich af in een kamp op Borneo tijdens de oor log. Een Nederlandse vrouw wordt daarin niet gunstig voorgesteld. Ne derlandse Kamerleden die de film in Japan hebben gezien, achten hem echter niet beledigend voor de Neder landse vrouw red.) Van onze correspondent OSS. Even geruisloos als onver wacht is gistermorgen de staking bij Unilever Oss aan haar eindje gekomen. Al vroeg in de morgen kwamen grote aantallen stakers naar het fabriekster rein. Sommigen van hen gingen zelfs de fabriek in en op dat voorbeeld be gonnen, waarom wist eigenlijk niemand, de andere stakers langzaam naar bin nen te druppelen. Er waren mannen, die nog vlug even naar huis moesten om hun werkkleding te halen. De wilde staking begon vorige week vrijdag, toen ongeveer tachtig arbeiders uitbetaling eisten van de uren, waarin zij in het begin van die week hadden gestaakt. Sinds maandag zijn vijftien honderd werknemers bij de staking be trokken geweest. De directie van het bedrijf heeft steeds voet bij stuk gehouden en, gesteund door de vakbonden, geweigerd aan de eisen van de stakers gevolg te geven. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteren om 23,15 uur: Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk regen. Mati ge tot vrij krach tige wind uit oostelijke richtin gen. Dezelfde middagtempera- turen als vrijdag of iets lagere. MIES JE: Telefone ren wordt goed koper, praat maar rustig uit. 30 okt.: zon op 7.30, zon onder 17.16; maan op 15.52, maan onder 2.25. 31 okt.: zon op 7.32, zon onder 17.14; maan op 16.18, maan onder 3.38. Van onze weerkundige mede werker Het weer Is de laatste dagen sterk veranderlijk geweest en zal het dit weekeinde ook wel blij ven. Na de rug van hoge druk die ons gisteren enige tijd voor treffelijk weer heeft bezorgd, de tijd van het jaar in aanmerking genomen, is het nu weer een de pressie die van zich doet spreken. Deze heeft zich boven Spanje ont wikkeld. In Zuid-Frankrijk had zij al een zeer grote hoeveelheid regen gebracht. De regenzone begon gisteravond Parijs te naderen. Omdat de wind in de hoge niveaus zuidelijk is zal de depressie zich naar alle waarschijnlijkheid in de richting van ons land bewegen om tijdens het weekeinde ook hier regen te brengen. Tot het bittere einde schijnt oktober veel te nat te zijn, maar tijdens het weekeinde zal er toch ook wel weer eens een opklaring op overschieten. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome weer sneeuw geh. be w. geh.bew. geh.be w. regen l.bew. h.bew. zw.bew. zw.bew. geh.bew. regen zw.bew. zw.bew. h.bew. zw.bew. zw.bew. zw.bew. mist regen zw.bew. zw.bew. zw.bew. onbew. zw.bew. wind W WZW stil O ONO ZZO OZO O O NO N NO NO OZO NO O stil ZO O OZO O O NO Z max.t. n.sl. 1 5 5 6 9 16 13 15 16 16 15 14 19 14 17 15 13 10 11 14 17 23 28 26 0 0 0 0 6 0.5 0 0.5 0 0.3 14 4 1 0 0 0 0 2 9 0 0 0 0 0

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1