Onlusten in afwachting van beslissing Algerije SANERING VAN LEGERLEIDING B.B. moest bunkerzegel verbreken *T Onredelijke rel van Duitse t.v. rond Planta-affaire Spanning ontlaadt zich in zware vechtpartijen op vele plaatsen DOODSBERICHTEN WIJZEN OP RODE RAKETRAMP Commandant legerkorps krijgt de beschikking over atoomraketten Tina Scarlett waar verloren VOORLOPIG NOG ONDER AMERIKAANS BEHEER De Bilt: Mist PBOCO Controverse over Amerika s prestige wordt feller PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Referendum Geweerkolven Zuivering Stad Dordrecht redt opvarenden Finse kustvaarder Fikse slagen Onduidelijk BUS INRAVIJN: 33 DODEN KENNEDY STRIJDT IN NEW YORK Minister feliciteert studenten Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4 Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, N:euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeiiwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartel Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1,—» 16e JAARGANG No. 4691 Vrijdag 28 oktober 1960 FRANKRIJK NADERT HET KOOKPUNT Eigen nieuwsdienst PARIJS. In geheel Frankrijk is het gisteravond tot onlusten gekomen kort nadat be kend was geworden dat generaal de Gaulle volgende week vrijdag waarschijnlijk een sensa- sationele mededeling zou doen omtrent de toekomst van Algerije. Weliswaar had deze be kendmaking niets te maken met de onlusten, maar het was niettemin duidelijk dat het een uitbarsting is geweest van de geweldige spanningen die op het ogenblik onder het Franse volk leven over Algerije. In Parijs was de toestand het meest gespannen, maar ook in de grote steden de provincie was het zeer onrustig. Naar in de Franse hoofdstad verluidt zal president de Gaulle vrijdag zijn aanbod aan de Algerijnse nationalisten om besprekingen te houden hernieu wen. Zoals men weet zijn dergelijke besprekingen al in juli gehouden. Zij hadden evenwel geen resultaat. De Gaulle is er op uit het overleg te hervatten. Mochten de Algerijnen niet op het aanbod van het Franse staatshoofd in gaan, aldus is de verwachting in Parijs, dan is de Gaulle van plan- onmiddellijk een onafhankelijke Algerijnse regering in het leven te roepen. Bovendien zal hij de gehele kwestie dan aan het Franse volk voorleggen door middel van een refe rendum. Men rekent er in de hoofdstad op dat de politieke temperatuur in Frankrijk de komende dagen tot gevaarlijke hoogte zal oplopen. Ongetwijfeld zullen er zo wel door linkse als rechtse groeperingen betogingen gehouden worden. Een eerste bewijs voor de juistheid van deze ver wachting kreeg men gisteravond reeds. Voorts verwacht men dat generaal de Gaulle, die de laatste dagen herhaaldelijk overleg heeft gepleegd met hoge mili taire leiders, ingrijpende veranderingen zal aanbrengen in de legerleiding, zowel in het moederland als in Algerije. Hij wil ervan verzekerd zijn dat het leger zich niet gaat verzetten tegen zijn nieuwe plannen voor Algerije en hij wil niet ris keren dat zijn streven om nu eens einde lijk een einde te maken aan de bloedige oorlog in Algerije wordt gedwarsboomd door onwillige militairen. Een bijeenkomst van dertienduizend Zo moesten gisteravond in Parijs de vele gewonden worden behandeld na afloop vande relletjes rondom de universiteit. (Telefoto) Eigen nieuwsdienst ZÜRICH Deze week zijn in de Sowjetunie op geheimzinnige wijze twee hooggeplaatste officieren om gekomen. Maandag maakte de Praw- da bekend dat kolonel-generaal Nikolai O. Pawlofsky op 21 oktober tijdens de uitoefening van zijn plicht om het leven was gekomen, en een dag later meldde het persbureau Tass dat maarschalk Mitrofan Nede lin, de commandant van de raket strijdkrachten van de Sowjetunie, bij een vliegongeluk het leven had verloren. Over de toedracht van beide ongeluk ken is niets vermeld in de berichten uit Moskou, maar aantekeningen van de Neue Zürcher Zeitung bij het ver scheiden van kolonel-generaal zijn in dit opzicht interessant. Geen moord Die krant schreef, voordat de dood van de rakettenmaarschalk Nedelin bekend was geworden, het volgende over de dood van Pawlofsky: „Over de juiste toedracht van het verscheiden van de kolonel-generaal zijn geen mededelingen verstrekt. Omdat een moordaanslag op een zo hooggeplaatst personage gezien de gebruikelijke beveiligingsmaatregelen nauwelijks in aanmerking komt, moet wel rekening gehouden worden met een ongeluk. Militaire deskundigen in het westen vermoeden dat er sprake kan zijn geweest van een ontploffing op een van de proefterreinen van de Russische rakettroepen. Uit de Rus sische berichten valt niet op te maken of misschien nog andere hooggeplaatste Russische officieren omgekomen zijn". Een dag na het bericht over de dood van kolonel-generaal Pawlofsky kwam uit Moskou het bericht over de dood van maarschalk Nedelin, de comman dant van de rakettroepen van de Rode Luchtmacht Dat bericht versterkte de vermoedens waarvan de Neue Zürcher Zeitung gewag maakte. studenten, leden van een linkse organi satie, eindigde gisteravond te Parijs in een onbeschrijflijke chaos. De wildste tonelen speelden zich af rond de Sorbonne, in de buurt waarvan de studenten bijeen kwamen om te demonstreren voor on middellijke vrede in Algerije. Deze demonstratieve bijeenkomst, die een rustig karakter had, totdat rechtse elementen de zaal binnenstormden en rookbommen gingen gooien, eindigde in een verschrikkelijke vechtpartij van zeker 5000 man stoottroepen van de Pa- rijse politie tegen de studenten. Er vielen ettelijke gewonden. De politie trad bij zonder hardhandig op. Met machinegeweren, traangasbommen en vooral geweerkolven traden de agen ten de studenten tegemoet. De jongelie den hadden verwacht dat de politie hen zou beschermen tegen de rechtse onrust stokers, maar in plaats daarvan richtten de ordebewaarders zich tegen de aan gevallenen. De verontwaardiging was zeer groot, vooral omdat er op de betoging die werd gehouden in het Paleis de la Mutalité geen overtogen woord tegen generaal De Gaulle was gesproken. Ruw werd de vreedzame betoging gestoord door de rechtse elementen, die luid uitriepen dat Algerije Frans moet blijven. NIJMEGEN. Het zegel van absolu te stilte, die de organisatoren van de B.B. noodzakelijk achten voor het sla gen van de ondergrondse oefening Co- pex in een bunker bij Nijmegen, is dinsdag verbroken doordat een der deel neemsters een aanval van acute blinde darmontsteking kreeg. Nauwelijks 24 uur had mejuffrouw J. C. H. B. H. Awater, de centraliste van de bunker, in de zwijgende geheimzin nigheid vertoefd, of op advies van de in de bunker aanwezige arts, moest het zegel op de 'bunkerdeur worden verbro ken om mejuffrouw Awater naar het ziekenhuis te brengen. Daar werd de zieke centraliste on middellijk geopereerd en volgens de laatste berichten maakt zij het goed. De stilte rondom de oefening wordt door de B.B. zo ernstig volgehouden, dat de ziekte van mejuffrouw Awater slechts bekend werd, doordat een toe vallige voorbijganger de ambulance voor de bunker zag staan. VISBY (AP) Het Nederlandse s.s. Stad Dordrecht heeft vijf opvarenden van de Finse kustvaarder Stella aan boord genomen, die- gisteren in de Oostzee op tien mijl van de vuurtoren Hoburgen is gezonken. Eerder had een helikopter van de Zweedse marine de overige vier bemanningsleden opgepikt. Vier uur na de laatste noodseinen ontdekte de helikopter in een woelige zee de reddingboot van de Stella. Twee vrouwen en twee mannen werden in het vliegtuig gehesen en aan land ge bracht. Op dat moment kwam de Stad Dordrecht in zicht. Deze zal de andere vijf bemanningsleden naar Kiel bren gen. In de consternatie die ontstond, voor al door de rook van de projectielen die de contra-demonstranten lieten ontplof fen, vielen verscheidene mensen flauw. Buiten op het plein voor het gebouw wachtte een enorme politiemacht. Van alle kanten naderden overvalauto's vol agenten de demonstranten en hun vijan den die vechtend het gebouw uitkwamen. Er vielen scheldwoorden over en weer en in een ommezien van tijd was de politie in de strijd gewikkeld met de studenten. De gummiknuppels kwamen tevoor schijn en er werden fikse slagen uitge deeld. Een meisjesstudente rende gillend van de pijn met een bebloed gezicht weg van het terrein van de strijd. Een van haar vriendinnen werd door een politieagent met de bajonet op het ge weer in een goot geduwd. Het arme kind krabbelde overeind, verloor haar schoe nen, en werd ruwweg opzijgeschoven door een muur van gendarmes. -Haar schoenen mocht zij niet terughalen. Nauwelijks was de rust hersteld of het plein waar de gevechten .geleverd waren, began zich te vullen met grote groepen rechtse demonstranten. Pou- jadisten en andere rechtse elementen kwamen in groten getale naar het Pa leis de la mutualité. Men vreesde dat de strijd, ditmaal tussen de politie en de rechtse ultra's weldra zou losbranden. Tegen midder nacht heerste er een gespannen rust rond de Sorbonenne. Elders in de stad was het ook al ru moerig. Alom op de linker Seine- oever waren vechtpartijen tussen politie-agenten en linkse studenten aan de gang. Wie niet door liep werd zon der pardon in overvalwagens gesme ten. Leden van de verboden fascistische organisatie Jeune Nation, wakkerden de relletjes waar mogelijk nog aan. Zij liepen ongemoeid met hun rode baret ten op tussen de menigte op straat. Na de eerste demonstratie voor de Mutualité lagen er vijftien agenten ge wond in de ziekenhuizen. Van het aantal gewonden studenten had men nog geen idee. Tenminste één journalist werd ernstig gewond. Ruim 500 studenten werden gearresteerd. Vannacht omstreeks één uur bleek dat er in Parijs alleen al een honderd mensen waren gewond geraakt bij de onlusten, terwijl er zeker 485 arrestaties waren verricht. Maar de onlusten in de provincie bleken omstreeks diezelfde tijd zeker net zo ernstig te zijn geweest. Het was alleen op dat ogenblik nog niet duidelijk of de onlusten waren veroorzaakt door rechtse elementen die protesteerden tegen de politiek van de Gaulle of door linksen die streven naar een zo spoedig mogelijk einde van de stijd in Algerije. Na middernacht werd bekend dat er demonstraties waren gehouden te Lyon (4500 demonstranten), waar zeker twintig gewonden vielen, te An gers, waar de politie traangas moest gebruiken om de orde te handhaven, te Rennes, waar geen incidenten voor vielen, te Rouaan, waar ook van traan gas gebruik moest worden gemaakt en te Nantes, waar een staking werd gehouden, die echter rustig verliep. Het schijnt dat heel Frankrijk trilt van de spanningen, veroorzaakt door het Algerijnse probleem. Maandag is de Algerijnse opstand, zoals de Fran sen het noemen, zes jaar oud. Ook op die dag worden er grote moeilijkhe den verwacht. DUISBURG, (DPA). De Deense zeepont Tina Scarlett, die bij het gro te ongeluk op de Rijn op 7 oktober uitbrandde en zonk, kan waarschijnlijk niet meer worden gelicht. De rechtbank voor de scheepvaart op de Rijn te Duisburg heeft gisteren meegedeeld, dat de pont met de boeg in een kuil van ongeveer achttien me ter diepte is weggezakt. Gevreesd moet worden dat het vaar tuig verloren is. De verhoren in de zaak van de aan varing op 7 oktober zijn nog niet af gelopen. Een paar machinisten, die intussen weer zijn gaan varen, moe ten nog worden gehoord. DJAKARTA (AFP). Bij een onge luk met een autobus in Noord-Sumatra zijn 33 mensen om het leven gekomen. De bus stortte in een ravijn. Twaalf in zittenden werden ernstig gew-ond. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Op de komende conferentie van de Navo in Parijs zal Nederland een van de landen zijn die zullen aandringen op een grotere integratie van de kernbewa pening der verbonden landen. Het Nederlandse standpunt zal worden gebaseerd op de overweging dat een logische uitbouw van de tactische atoombewapening der Eu ropese Navopartners alleen maar mogelijk is indien het Brits-Ameri kaanse monopolie op dit gebied een gemeenschappelijke zaak wordt. Samen met Duitsland heeft ons land immers onlangs het oog laten vallen op de Amerikaanse raket van het type Sergeant. Deze raket is enkel en alleen gebouwd voor het verschieten van kernladingen, waardoor de beheersvorm van atoomladingen opnieuw aan de orde komt. Een conventionele toepassing van dit wapen, zal, meer nog dan bij de thans reeds ingevoerde raket Honest John het geval is, op grond van militaire en ook economische motieven zinloos zijn. Tot nu toe is daar in ons land nog niet duidelijk op gewezen, maar bij de introductie van de Sergeant in 1958 hebben Amerikaanse autoriteiten er onomwonden op gewezen dat deze raket een atoomraket was. Minister Visser onthulde de aanschaffing van de Sergeant in zijn laatste begroting. De overeenkomst met Amerika is reeds (Advertentie) crème shampoo met ei Kijk in dc spiegel: uw haar lijkt jonger; ar jonger en van een ongo- kende schoonheid. Dat is het geheim van de nieuwe Proco Crème shampoo in tube Een totaal nieuwe shampoo voor gezond en golvend haar. Voldoend* voor ca 8 wassingen slechts 65 ct Advertentie i Het wordt nu tijd om te planten. Vraagt onze gratis catalogus. P. Bakker n.v., Beeklaan 18, Hillegom.^ WASHINGTON. President Eisenho-; wer handhaaft zijn standpunt dat zij die voorgeven dat het prestige van de Verenigde Staten in de gehele wereld een dieptepunt heeft bereikt er vierkant naast zijn. Omdat deze kwestie ln de slotfase van de verbitterde verkiezingsstrijd om het Amerikaanse presidentschap een steeds belangrijker rol gaat spelen achtte het Witte Huis het gisteren gewenst in her innering te brengen wat Eisenhower hierover de vorige week in San Fran cisco zei. Dit: „Wij horen misleide lie den jammeren dat Amerika strompe lend op weg is een tweederangsmo- gendheid te worden en dat ons presti ge is gedaald tot een absoluut diepte punt. Dat alles klinkt in onze oren als ontwaarding van de waarheid." Het beweerde belangrijke rapport van de Amerikaanse voorlichtingsdienst, waaruit zou blijken dat in de gehele westelijke wereld de opvatting over heerst dat Amerika veel prestige heeft verloren, was ook gisteren nog een be langrijk element in de verkiezingsstrijd. De Washington Post meldde er een af schrift van te bezitten, en citeerde er uitvoerig uit. In weerwil daarvan bleef het Witte Huis bij het besluit, een al leen voor de voorlichting van het per soneel van de Amerikaanse voorlieh- tingsdienst bestemd rapport over het Amerikaanse prestige niet voor publi- katie beschikbaar te stellen. GEGEVENS Volgens de gegevens waarover de Washington Post beschikte zou het pres tige van Amerika vooral in Engeland sterk gedaald zijn. Daar zou de opvat ting overheersen dat Amerika niet bij machte is op verstandige wijze leiding te geven in de grote krachtmeting tus sen de westelijke wereld en de commu nistische. De man die dit alles heeft uitgelokt, John Kennedy, de democratische kandi daat voor het presidentschap, deed gis teren zijn triomfantelijke intocht in New York, waar pas een van de invloedrijk ste dagbladen ter wereld, de New York Times, openlijk partij voor hem had gekozen. Kennedy hoopt de staat New York, die met een college van 45 kies mannen van doorslaggevende betekenis kan zijn, aan zijn zijde te krijgen. Slechts vijf keer in de geschiedenis is het voorgekomen dat een kandidaat het presidentschap veroverde zonder New York aan zijn zijde te krijgen. Kennedy's grote rivaal, Richard Ni xon, beloofde in een verkiezingsrede in Detroit dat hij, indien hij president wordt, bereid is meteen na zijn verkie zing met premier Kroesjtsjef van de Sowjetunie deel te nemen aan een top conferentie als zo'n conferentie uitzicht kon bieden op een internationaal ver bod van proeven met kernwapens. De Sowjetunie zou dan eerst bereid moeten zijn akkoord te gaan met internationaal toezicht op naleving van een kernwa penverdrag. Nixon merkte in dit verhand op dat er aanleiding is te veronderstellen dat de Sowjetunie zich niet houdt aan de belofte tot nader order geen proeven met kernwapens te nemen, en in het geheim met die proeven is doorgegaan. gesloten. Nederland zal de raketten Sergeant ontvangen op grond van het militaire hulpprogramma. Bij artillerie Het tijdstip waarop de raketten in ons land zullen arriveren is slechts af hankelijk van het tempo waarin de Amerikaanse producenten het wapen zullen kunnen leveren en de tijd die onze 'landmacht nodig zal hebben om de specialisten voor dit wapen op te leiden. De legerleiding zal de raketten als een artillerie-afdeling onderbren gen onder het bevel van de comman dant van het legerkorps. De atoomladingen voor het wapen zullen evenals die voor de raket Honest John voorlopig nog onder Amerikaans beheer blijven. Om de ladingen zo dicht mogelijk bij de lanceerinrichtingen on der te brengen worden zowel in Duit land als in ons land opslagplaatsen ge bouwd die onder Amerikaans beheer en onder Amerikaanse bewaking zullen staan. Het lijdt geen twijfel dat het een van de Nederlandse wensen is deze opslag plaatsen onder eigen beheer te stellen. Daar is waarschijnlijk echter een wijzi ging van de Amerikaanse wet-Mac Mahon voor nodig, die het beschikbaar stellen van Amerikaanse atoomladingen aan bondgenoten verbiedt. Hoewel in Amerika op deze materie wordt gestu deerd generaal Norstad heeft reeds laten weten dat het hein wenselijk lijkt het Amerikaanse monopolie af te schaf fen en secretaris-generaal Spaak van de Navo heeft onlangs zijn suggestie van een Navo kernzwaard gedaan zullen de weerstanden in Amerika voorlopig nog wel groot blijken. 120 kilomeier Het bestaan van de raket Sergeant werd in 1958 door het Amerikaanse leger onthuld, met daarbij de officiële mededeling dat het projectiel ontwor pen is om atoomladingen tot diep in het vijandelijk gebied te brengen. De Ser geant, ontworpen in opdracht van het Amerikaanse leger, heeft een bereik van 120 kilometer, heel wat meer dan de Honest John, die niet verder dan zestien kilometer reikt Het projectiel heeft een lengte van negen meter, een doorsnede van tach tig centimeter en een gewicht van 4500 kilo. De Sergeant is vooral bestemd voor tactische doeleinden, zoals grote troe penconcentraties, en wordt vanaf een mobiele afvuurinrichting bijna lood recht omhoog afgevuurd. Door het ge bruik van vaste brandstoffen kan het projectiel in korte tijd in stelling wor den gebracht. Bovendien garandeert deze soort van brandstof een eenvou dig onderhoud en opslag. Tijdens de vlucht, met een snelheid van drie-en- een-half maal die van het geluid, kan het projectiel niet van de grond af worden bestuurd. Veilig Voor de lancering moet het bestu ringsmechanisme op de verlangde af stand en tijd worden ingesteld. Door middel van een stelsel van verwissel bare onderdelen kan de Sergeant voor de vlucht eenvoudig worden door gemeten. Er zijn voldoende veiligheden om te voorkomen dat de lading on tijdig, bijvoorbeeld bij een onvoltooide vlucht, tot ontploffing komt. De Sergeant behoort tot de Ameri kaanse rakettenfamilie waarvan de Honest John het kleinste broertje is en de Matador het grootste. In het Amerikaanse leger is de Ser geant bedoeld als de opvolger van Corporal, die nog door vloeibare brand stof wordt voortbewogen en daardoor minder mobiel en veel moeilijker in stelling te brengen is. DELFT, (ANP). Verrast en ver baasd waren gisteravond de senaten van het Delftse studentencorps en van Sanc- tus Virgilius toen zij van minister Cals het volgende telegram ontvingen: „Har telijke gelukwensen met aanneming van artikel 60 (nieuw). Stop. Hoop dat velen uwer prijsvraag zullen winnen. Stop. Zal gaarne uw gast zijn na aanneming wetsontwerp. Cals. Stop. De minister doelde hierbij kennelijk enerzijds op zijn diepe vermoeidheid, waardoor hij gisteren de invitatie voor een bieravond niet kon aannemen, an derzijds op het laatste deel van artikel 59 van de aanhangige Wet op het weten schappelijk onderwijs, dat bij nota van wijziging tot artikel 60 (nieuw) wordt gepromoveerd. Dit handelt over weten schappelijke prijsvragen. DUSSELDORP (DPA). Het Westduitse vakverbond, de D.G.B., eist dat de resultaten van het on derzoek naar de „margarineziek te" in Nederland openbaar worden gemaakt. Daar Unilever ook de Duitse margarinemarkt beheerst, dienen volgens het vakverbond de Duitse verbruikers te worden in gelicht en moeten zij in kennis worden gesteld van de maatrege len die tot hun bescherming ge troffen zullen worden. Het vakverbond betreurt, dat een voor genomen uitzending van dinsdagavond door de Duitse televisie over het verband tussen 4e in Duitsland vervaardigde emulgator en de in Nederland opgetreden epidemie verhinderd is. De weigering van Unilever, een verklaring te geven voor de plotselinge eis van de voorzitter van de Duits-Nederlandse commissie van onderzoek, prof. dr. E. H. Hermans uit Rotterdam, om zijn vraaggesprek niet uit te zenden, wekt volgens het vak verbond de veronderstelling, „dat «hier iets verborgen wordt". Volgens het vakverbond heeft prof. Hermans bij het niet uitgezonden inter view verklaard, dat de van de emulgator voorziene margarine waarschijnlijk ook de oorzaak is geweest van de blaasjes ziekte, die enkele jaren geleden in Duitsland optrad. Het Westduitse vakverbond trapt een open deur in. Zowel door Unilever als door mi nister Van Rooij is reeds weken geleden medegedeeld dat de resul taten van het onderzoek openbaar zullen worden gemaakt. Dat zulk een onderzoek tijdrovend is, moet een ieder duidelijk zijn. Weten schappelijke proeven worden niet in een vloek en een zucht genomen. Omtrent een „perhinderen" pan de uitzending voor de Duitse tele visie heerst blijkbaar in West- Duitsland een misverstand. Drie weken geleden is prof. Hermans voorzitter van de Duits-Nederlandse commissie van onderzoek door mensen van de Westduitse telepisie geïnterviewd. In de verstreken drie weken is de constellatie van het wetenschap pelijk onderzoek echter gewijzigd, en wel zodanig dat prof. Hermans het beter achtte, op dit ogenblik geen nadere mededelingen te doen aan het publiek. In dit stadium zou dat wellicht tot nog grotere verwar ring aanleiding kunnen geven. Dat er zo spoedig mogelijk een rapport zal komen, werd ons giste ren door prof. Hermans nogmaals uitdrukkelijk bevestigd. Daarom heeft hij de Westduitse televisie gezegd dat het nu niet meer gewenst was, het interview van drie weken geleden uit te zenden. De Westduitse t.P. heeft op dat perzoek op onaangename wijze gereageerd; men heeft voor het beeldscherm het bandje vertoond waarop het in terview was opgenomen en mede gedeeld dat dit een „verboden" in terview was, dat men de kijker moest onthouden. Er is daardoor helaas opnieuw verwarring en misverstand ontstaan die het juiste oordeel over de vele moeilijke kan ten rondom het onderzoek naar de Planta-affaire maar weer ver troebelt. Dat prof. Hermans bij dat inter view verklaard zou hebben dat de emulgator waarschijnlijk ook de blaas]esziekte m West-Duitsland heeft veroorzaakt is al evenzeer het intrappen van een open deur; dat heeft indertijd in Nederland prof. Hermans reeds gezegd. Tenslotte: Unilever kan prof. Her mans niet verbieden, een vraagge sprek uit te zenden. Prof. Hermans is voorzitter van de door de over heid ingestelde commissie van on derzoek, en er is dus geen enkele gezagsverhouding tussen Unilever en prof. Hermans of omgekeerd. Daarom is het polstrekt logisch, dat Unilever geen verklaring wenste af te leggen over een zaak die uitslui tend prof. Hermans aangaat. Advertentie SWAN GEEIT De MODE AAN IN ZAKDOEKEN! Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteren om 23.15 uur: Veranderlijke be wolking met slechts hier en daar een regenbui. In de ochtend plaatselijk mist. Dezelfde tempera turen als gisteren of iets lagere. Zwakke tot matige zuidelijke wind. M1ESJE: Geen dreiging meer ven artikel zestig! 29 okt.: zon op 7.29, zon onder 17.18; maan op 15.24, maan onder 1.10.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1