Russisch vredesplan vergt veertig jaar Fel debat in de Franse Nationale Vergadering TERREURVANBANDELOZE SOLDATEN IN CONGO DE NATUUR ET HARDE GESLACHT I KAPPIE EN HET IJSBERGRAADSEL I ORMSBY-GORE IN VERENIGDE NATIES Middelen nodig voor handhaven van vrede CHEFAROX Breuk tussen de Gaulle en Guy Mollet Parade bij feest V.N. geen succes Agent v. d. M. van de straat af Vergeefs verweer van Ambonezen "1 Uit de kerken Dinsdag 25 oktober 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Honderd landen Kennedy Weerlozen Maagklachten? NIET WAAR! Oud-nazi's smokkelen wapens naar Algerije Zweden handhaaft boycot tegen Zuid-Afrika LEEG STADION ERNSTIG MOTIE HAALT HET NIET in en om uw huis OPLOSSING VAN HET SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN Eigen nieuwsdienst NEW YORK. Indien het plan van de Sowjetunie voor algemene en volledige ontwapening binnen vier jaar spoedig wordt aanvaard zijn wij over veertig jaar nog pre cies zover als nu. Dit zei gisteren David Ormsby- Gore (Engeland) in de eerste politieke commissie van de Alge mene Vergadering van de Ver enigde Naties in een algemene be schouwing over het ontwapenings- vraagstuk. Ormsby-Gore zei ook waarom. Het Russische plan voor algemene en vol ledige ontwapening binnen vier jaar bevat niets dat zou kunnen gebeuren voordat tot en met de laatste komma precies zal zijn overeengekomen hoe precies ontwapend moet worden. Eer de eerste ontwapeningsmaatre gel, waarvan in het Russische plan sprake is, genomen kan worden zal het gehele Russische plan eerst aan vaard, ondertekend en geratificeerd moeten zijn door meer dan hona'erd landen, zei de Engelse ontwapenings- deskundige. Overigens was hij de overtuiging toegedaan dat de volgende grote oor log, onverschillig welke ontwapenings overeenkomsten worden gesloten, met kernwapens uitgevochten zal worden tenzij alle middelen voor het voeren van een oorlog geheel vernietigd wor den. De oorlog zelf is de grote vijand van de mensheid, zei hij, niet een bepaald soort oorlog. Het vernietigen van alle bewapeningsindustrieën zal daarom niet voldoende zijn. De mensheid heeft in de eerste plaats middelen nodig voor handhaving van de vrede. aanvaard, en alle militaire bases in het buitenland werden opgeheven, de aan de Sowjetunie grenzende landen weerloos zouden zijn geworden. De strijdkrachten van de Verenigde Sta ten zouden dan veel verder van d'ie landen verwijderd zijn dan die van de Sowjetunie. Ormsby-Gore drong aan op een spoedige hervatting van de Geneefse ontwapeningsconferentie die de afge lopen zomer door het weglopen van d'e vijf deelnemende communistische lan den werd afgebroken. Het heeft vol gens hem geen zin, hals over kop te beginnen aan een plan dat toch niet op korte termijn uitgevoerd kan wor den. Polen kwam gisteren met het voor stel, aan de kwestie van een verbod van proeven met kernwapens een speciale bijeenkomst van de Algemene Vergadering te wijden indien de daar over confererende landen het op 1 april van het volgende jaar nog niet eens waren geworden. John Kennedy, de Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presi dentschap, deed gisteren ook een duit in het ontwapeningszakje. Hij kwam in een verkiezingsrede in Milwaukee met een ontwapeningsstrategie die kan wor den samengevat in deze vijf punten: 1 Een snelle versterking van de Ame rikaanse defensie, opdat de Sowjet unie al onderhandelend geen misbruik kan maken van militaire suprematie. 9 Oprichting van een instituut voor het onderzoek naar de mogelijkheid van uitoefening van toezicht op de be wapening in de gehele wereld met de modernste middelen. o Voorbereiding van de overschake ling in Amerika van een oorlogs economie op een vredeseconomie opdat de miljarden dollars die thans in Ame rika voor de defensie worden uitgege ven beschikbaar komen voor werken des vredes. 4 Vervolmaking van de bescherming van de Verenigde Staten tegen het steeds groter wordende gevaar van een onverhoedse aanval. e Coördinatie van al het voor de uit- voering van die vier taken te ver richten werk door de president van de Verenigde Staten persoonlijk. Ormsby-Gore liet het hierbij niet in zijn uitvoerige kritiek op het Russische plan. Hij zette .uiteen dat, zo het werd Advertentie voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de maagwand j Eigen nieuwsdienst PARIJS. Met zijn vuist beukte Guy Mollet, leider van de Franse socialisten, gisteravond op zijn ta fel toen hij de Gaulle waarschuw de dat Frankrijk gevaar loopt, ge ïsoleerd te geraken. Een natie in een dergelijke positie, aldus Mollet, kan zichzelf onmogelijk verde digen. De bijzonder felle aanval die de socia listische leider op generaal de Gaulle deed, heeft, naar algemeen wordt aange nomen, de breuk tussen beide mannen definitief gemaakt. De Gaulle behoeft be slist geen hoop meer te koesteren, Mollet ooit nog lid van zijn regering te kunnen maken. Nog geen jaar geleden stond Mollet vierkant achter de president. De scherp te van zijn aanval op de Gaulle was voor velen gisteren dan ook een verrassing. Er heerste grote spanning in de Kamer toen het debat op gang kwam. Fel rea- Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD Het optreden van de Congolese soldaten in de in landse wijken van de hoofdstad van Congo begon gisteren te ontaarden in een ware terreur. Niemand is in die wijken zijn leven nog zeker. Joseph Okito, de voorzitter van de Congolese kamer van afgevaardigden, nam gis teren de vlucht en stelde zich onder de bescherming van de Verenigde Na ties nadat zijn gezin de hardhandige Eigen nieuwsdienst BONN. Oud-S.S.'ers en vroegere nazi's doen belangrijk werk op de ach tergrond bij het smokkelen van wapens naar de Algerijnse nationalisten en naar enkele Arabische staten. Tot deze con clusie is men in West-Duitsland gekomen, nadat was onthuld dat Wilhelm Beisner, die vorige week bij een aanslag werd gedood, tijdens de oorlog als Obersturm- bannfübrer in Afrika had gediend. Tevens kwam men er achter dat hij wapens smokkelde. De politie in Miinchen, waar Beisner woonde, zei gisteren: deze affaire zal in de gehele wereld gevolgen hebben. Ook van verschillende andere Dui'sers die ogenschijnlijk niets anders zijn dan zakenlieden, is gebleken dat zij Je hand hebben in smokkelarij van wapens naar Algerije. De Franse illegale organisatie de Rode Hand, die het smokkelen van wapens naar Algerije probeert tegen te gaan, heeft verschillende van deze man nen allen oud-S.S.'ers door middel van aanslagen om het leven gebracht. Van onze correspondent STOCKHOLM. In Zweden wordt een nieuwe boycotactie tegen de invoer van Zuidafrikaanse goederen voorbe reid, nu de eerste, die in hoofdzaak door werknemersorganisaties op touw was gezet en tamelijk effectief blijkt te zijn geweest, officieel geëindigd is. De nieuwe actie zal meer omvattend zijn en de organisatoren zullen tot een ruime publiciteit overgaan, daarbij wij zend op de methoden, die gebruikt wor den bij het vervaardigen van de Zuid afrikaanse goederen. Hiermee wordt ge doeld op het steeds toenemende gebruik van de zg. dwangarbeiders, wat niet an ders betekent dan de reinste slavenar beid voor niet-blanken. Deze worden vaak tot dwangarbeid veroordeeld en dan aan bezitters van landgoederen en in dustrieën verhuurd die met een zeer ernstig gebrek aan arbeiders hebben te kampen. willekeur van de tuchteloze militairen had ondergaan. In de nacht van zon dag op maandag zouden soldaten zich aan verscheidene vrouwen vergrepen hebben. Het gevolg van die terreur, waarte gen de troepen van de Verenigde Naties niets ondernemen, was dat gisteren de Dag der Verenigde Naties werd gevierd in een vrijwel leeg stadion. De wegen naar het stadion, dat 50.000 toeschou wers kan bevatten, waren versperd door Congolese soldaten. Alleen zij die geëscorteerd werden door militairen van de Verenigde Naties konden de wegver sperringen passeren. Dr. Dayal (Je speciale vertegenwoor diger van secretaris-generaal Ham- marskjoeld, had dan ook maar heel wei nig publiek toen eenheden van het poli- tieleger van de volkerenorganisatie in paradeformatie aan hem voorbijtrok ken. Er waren tussen 300 en 400 toe schouwers. Dayal deed een beroep op alle Con golese politieke leiders, een einde te ma ken aan hun onderlinge politieke strijd waaronder het land lijdt sedert het on afhankelijk werd. Van die politieke leiders gaf in het sta dion alleen Kamitatoe, de gouverneur van de provincie Leopoldstad die op de hand van oud-premier Loemoemba is, acte de présence. Loemoemba en presi dent Kasavoeboe waren thuis gebleven. Het was, hoe dan ook, voor het oog van de wereld een slechte beurt voor de Verenigde Naties. De volkerenorganisatie had het ook in Katanga moeilijk. De overheid van die afgescheiden provincie eiste het vertrek van de vertegenwoordiger van de Verenigde Naties, Xan Berendsen, een Nieuwzeelander. Berendsen zou volsla gen onbekwaam zijn en niets van de moeilijkheden in Katanga begrijpen. Mocht hij geen bevel van zijn superieu ren krijgen, te vertrekken, dan zou hij het land uitgezet worden. Vele soldaten van de Verenigde Na ties, zo werd geklaagd, zouden in Eliza- bethstad met camera's rondlopen als of zij met vakantie in Katanga waren en in café's en danslokalen plezier ma ken terwijl elders in Katanga bloed vloeide en hun tussenkomst dringend no dig was. geerde Guy Mollet op interrupties uit de regeringsbank. Dat gebeurde o a. toen men hem er van regeringszijde aan her innerde dat de socialisten destijds akkoord waren gegaan met het besluit van de Gaulle, de Franse Middellandse-zeevloot in tijd van oorlog te onttrekken aan hot opperbevel van de Navo „Dat is niet waar!" schreeuwde Mollet. „Dat besluit werd genomen nadat de socialisten uit. het kabinet waren ge treden!" Geen enkele keer noemde Mollet de Gaulle bij naam. Hij noemde hem stee vast „de hoogste personaliteit in de staat". Deze omschrijving gebruikte de presi dent zelf toen hij de tegenstanders van het regiem slechte democraten noemde. Dat laatste vond Mollet ook allesbehal ve waar. Het is alleen maar dat zij de man die aan de macht is fouten zien be gaan, net zo ernstig als die welke Frankrijk in het verleden maakte, en ontoelaatbare stappen doen die een in breuk vormen op de grondwettelijke regels. Alleen de geheide Gaullisten klapten niet toen Mollet dit zei. Mollet zag geen andere consequentie van de Gaulle's politiek op het gebied van de defensie kernwapens dan dat de Duitsers ook steeds luider om dat soort wapens zouden roepen. Dit laatste werd namens de regering bestreden door Couve de Murville, de mi nister van buitenlandse zaken. Er is geen sprake van, meende hij, dat de Duitsers kernwapens willen. De Duiters hebben zelf vrijwillig een verbod aanvaard op de aanmaak van kernwapens voor hun eigen land. Met dit argument meende de minister de stelling te niet te doen dat Frankrijk deel zou kunnen hebben aan een „Euro pees" kernwapen. „Met wie zou Frank rijk dat wapen moeten delen? Met de Britten? Die hebben zich nimmer ge neigd getoond om iets op dit gebied met anderen te delen". „Wij willen een nationale strijdmacht met kernwapens", aldus vatte de mini-s ter het standpunt van Frankrijk samen, opdat wij door middel daarvan de Atlan tische alliantie kunnen versterken. Gisteravond laat was de stemming over de motie van wantrouwen die de oppo sitie heeft ingediend nog altijd niet in zicht. Er bestaat ondertussen geen gevaar meer dat die motie een meerderheid krijgt, daar de M.R.P. bekend heeft ge maakt dat zij aan de stemming niet deel zal nemen. De stemmen van de M.R.P. zullen dus ten gunste van de regering ko men, want wie zich van stemming ont houdt wordt geacht voor de regering te hebben gestemd. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De hoofdcom missaris Van der Molen acht het be ter dat de politieagent J. v. d. M., die achtereenvolgens betrokken is ge weest bij de mishandeling van een journalist en een vechtpartij met een vrachtwagenchauffeur, voorlopig geen straatdienst meer zal doen. De poli tieman is daartoe overgeplaatst naar de administratieve afdeling van de hotelcontrole aan het hoofdbureau. Zoals bekend is agent v. d. M. er getuige van geweest hoe een verslag gever van de Volkskrant op de Oude- zijds Voorburgwal door een hotel houder en door Utrechtse Apple tegen de grond werd geslagen. De agent arresteerde daarop de journalist om dat hij zich voor rechercheur zou heb ben uitgegeven. Deze zaak zal bin nenkort bij de politierechter in be handeling komen. In het tweede geval raakte de agent op de kruising SingelHaarlemmer straat in gevecht met een chauffeur. De laatste diende hierover een klacht wegens mishandeling tegen de poli tieman in. Bij deze vechtpartij raakte de agent overigens zelf gewond. Hij moest met een hersenschudding het bed houden en is sinds veertien dagen weer in dienst gekomen. Ajuga reptans wordt ook wel het zene- groen genoemd; een kruipend en groenblijvend plantje dat vooral voor schaduwplekjes kan worden gebruikt. Het groeit nog op plaatsen waar met andere planten, weinig of niets te begin nen is. De gewone soort met groene bla deren -bloeit rijk met blauwe bloempjes; ook de soort met roodbruin blad doet dat, doch lang niet zo weelderig. De soort met rode bladeren groeit echter ook zeer rijk en is vooral voor de rots- tuin wel aan te bevelen en kan ook tus sen een autopad naar de garage wor den gepoot. 1. Hardloper links onderin heeft een rechtere neus; 2. Linkerbeen van de hardloper ta gestreept shirt is minder gebo gen; 3. Zelfde hardloper: rechterhand is open; 4. De liggende atleet heeft zjjn linkerarm gestrekt; 5. Zelfde atleet: ene been meer naar links; 6. Man met trainingspak: witte strook onder z(jn boord; 7. Rechts bovenin ts een horde zichtbaar. Geen militaire status DEN HAAG Hoe hardnekkig zij ook procederen, succes is voor de Ambonese ex-KNIL-militairen, die menen nog steeds aanspraak te kunnen maken op de status van militair, niet weggelegd. De president van de Haagse rechtbank heeft opnieuw een vordering van hen tegen de staat ontzegd. Op basis van deze status vorderden de Ambonezen, leden van de bond ,,Ex-KNIL-militadren op-weg-naar-huis", vrije huisvesting van de staat der Nederlanden, nu deze hen wil dwingen huur te gaan betalen voor de woonruimten die zij in de woonoor den bezetten. In het kader van de voortschrijdende zelfverzorging van de Ambonezen heeft de staat onlangs bepaald, dat het bedrag gelijk aan de huurcompensatie van april 1960 voortaan als huur zou moeten wor den afgedragen. Een huurcontract zou moeten worden gesloten, want dan alleen kan huur worden geaccepteerd. De leden van de bond weigerden een contract te sluiten, ook al deden alle andere Ambonezen dat wel, omdat zij daarmee hun militaire status, waarop zij aanspraak maken, in het gedrang za gen komen. Volgens die status zouden zij nog steeds recht hebben op vrije huis vesting. De staat trok daarop een aantal an dere voorzieningen in en daartegen kwa men de Ambonezen bij de president in het geweer, stellende dat de staat on billijk en willekeurig handelde. De pre sident overwoog echter, dat naar zijn voorlopig oordeel hun militaire status met hun ontslag in 1951 is beëindigd. Hoogstens zouden zij nog recht hebben op vervoer naar de plaats van hun keuze. Ook was hij van mening, dat tien jaar vrije huisvesting hun geen recht heeft gegeven hierop, al waardeerde de presi dent de vergelijking, die de staat heeft getrokken met verzorging van behoefti- gen krachtens de Armenwet maar matig. Deze Ambonezen zijn door hun trouw en aanhankelijkheid aan Nederland in een economisch ongunstige positie ge raakt. Daarom was het de plicht, ver moedelijk zelfs juridisch afdwingbaar, van de staat voor hen te zorgen, zo meen de hü. Overigens heeft de staat dat ook steeds gedaan en vermindering met het voort schrijden van de zelfverzorging achtte de president niet onredelijk. In dat ka der is ook het eisen van huur z.i. aan vaardbaar, en als dat niet lukt, mag men op een ander terrein de voorzienin gen verminderen. 28 Deze zaak was geregeld in de da gen toen de twist tussen de heer van Lodycke en het bestuur van de stad opnieuw hoog was opgelaaid óver het bezit van een poldertje. Duvene had eerst de zijde van heer Adriaen ge kozen, maar later was hij gaan be weren dat deze ongelijk had. Het poldertje kwam de stad toe. Claes wist niet alle bijzonderheden over de ze onenigheid. Maar hij verdacht de vader van Gerardt er van, onder één hoedje te spelen met de schepenen. Buiten dat waren er nog andere ge schillen lopende over de deelgerech- tigdheid in enige kleine ambachten, waar zowel heer Adriaen als de am bachtsheer van Duvene bij betrok ken waren. Diederick en Sweer zeiden dat Ge rardt te ver ging met zijn toespelin gen. Claes wond zich zo op omdat Gerardt over zijn vader durfde spre ken of hij diens meerdere was, dat nij een vol glas wijn in het gezicht van zijn tegenstander gooide. Drink nog eens, dat zal je goed doen. Dan vergeet je de bedelaarssom waar je niet van kunt slapen. Alleen een burger mekkert over zo'n be dragje. Je zegt het goed. Een bedelaars som, weersprak Gerardt Duvene. Geld dat men aan een bedelaar geeft! Claes werd wit en rood. Hij knar setandde en sprong op Duvene toe. Diederick wilde tussenbeide komen om de drift van zijn neef te kalme ren. Maar voor hij zijn dik lijf, dat onzeker op zijn benen stond, van ach ter de tafel had gewerkt, stortte Claes zich al op Duvene. Zijn jacht mes flikkerde in het licht van de kaarsenkroon. Duvene verloor zijn evenwicht en viel langs de tafel tegen de vloer. De knechten kwamen op het tumult af, maar ze waagden het niet, één der vechtenden aan te raken. In de val liet Claes zijn tegenstander los en sprong over hem heen. Duvene was gewond. Zijn buis was aan de schouder gescheurd en toen hij over eind probeerde te komen, kleurde de grijze stof rood. Bloed! schreeuwde hij, goud om bloed. Ik daag je uit, Lodycker! Vecht met een burger, vóór je er zelf een bent. Nu kwam ook Sweer in beweging en meester Egidius, die de jonkers bezwoer om zijn huis niet in op spraak te brengen. Ze luisterden niet naar hem. Claes met zijn jacht mes en Duvene met een dagge vie len op elkaar aan. Ze rolden DOOR DIGNATE ROBBERTZ over de plavuizen, totdat Diederick zich languit over hen heen liet val len. Claes schreeuwde van woede. Ga weg, Voorhouter, of steek de hond neer! Het ging niet meer om de bele digingen die Duvene hem toegevoegd had. Zijn verzet tegen een huwelijk met Berta van Dirxland, zijn spijt en wrok en teleurstelling, zijn ver driet: alles vond een uitweg in blin de razernij. Diederick, die half dronken was en niet goed wist wat hij waagde met zich op de vechten den te laten vallen, rolde opzij in het zand. Met moeite krabbelde hij weer op de been. Hij zag er potsier lijk uit met besmeurde, scheefzitten de kleren, terwijl hij zijn neef smeek te om toch op te houden. Duvene had immers het spel eerlijk gewon nen met de hoogste ogen. De stapel goudstukken was omgevallen en de munten waren weggerold in de hoe ken van de gelagkamer. Toen Sweer er eindelijk in slaagde om Claes tot bedaren te brengen, lag Duvene ach terover. Het bloed vloeide in een dun straaltje uit een wonde in zijn hals en uit zijn zijde. Onverstandige driftkop, zei Sweer verontwaardigd en verschrikt. Je hebt hem dood gestoken. Claes gaf geen antwoord. Met zijn rug naar de verslagene gekeerd, viel hij in een zetel en verborg zijn ge zicht in zijn armen. Meester Egidius waagde het om dichterbij te komen. Het gevecht zou hem in ernstige moeilijkheden kunnen brengen, als de schoutdienaren op dit uur langs kwa men. De jonkers zouden dan een zware boete oplopen en de Eglantier zou opnieuw in opspraak komen. Misschien nog erger dan na de op winding over jonker Jan, die ont hoofd was. Met bevende vjngers maakte de kastelein het jachtbuis van de ver slagene los. Duvene was nog niet dood. Maar het was hoog tijd om zijn wonden te verbinden eer het le ven weggedroppeld was. Diederick was op slag nuchter ge worden door het zien van de als dood liggende Duvene. Niet naar het gasthuis, verbood hij de kaste lein die de knechten al opdracht ge geven had om een draagbaar te ha len. Sluit de deur af en doof het licht. En driftig het zand van zijn kleren vegend, beval hij: Wijs ons 'n kamer, meester. Vlug!... En waar zijn de meisjes? Kunnen ze hem niet verzorgen nu hij te mat is om met hen te spelen? Diederick praatte maar door over alles wat hij meende dat gedaan moest worden tot hij zag dat ook Claes gewond was Het bloed drop pelde op de plavuizen uit een diepe steek van de dagge iri zijn linker onderarm. Het bloedverlies had hem zo duizelig gemaakt, dat hij fjaar boven moest gedragen worden. Daar legden ze hem op een bed neer. Nu verspeel ik mijn jonkvrouw, zuchtte Sweer, toen ze weer in de lege gelagkamer zaten. Ze zou ons de uren kunnen hel pen korten, geeuwde Diederick. Sla pen doen we niet meer, vrees ik, al heb ik ook geen lust om te minne kozen. Schenk me nog eens in, Sweer. Ik heb een ellendige smaak in mijn mond. Hij dronk, maar spuwde de wijn weer uit. Het smaakt bitter, neu zelde hij treurig. Dan viel hem plots iets in. Er mag in de stad niets bekend worden van wat hier gebeurd is. Je weet waarvoor mijn vader en de jouwe naar Dirxland gegaan zijn. 't Zou voor Claes nadelig kunnen worden. Waarom liet hij die zwetser ook niet praten! Hij kreeg geen antwoord want Sweer was ingeslapen met zijn hoofd achterover tegen de hoge leu ning van de stoel. (Wordt vervolgd) lllllillllllllllllllllllllllilllilllllllHIIIIHIIIIIIIIIIillillllltlKlllllllllltHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIilllltlllllllllllilllllllllllllllllllllill llllilllliillllilillHllllliilillillilillllUllllllllllllllllllllllltlll 38. Het treffen met de neerstortende koelkast maakte dat Kappie zijn even wicht verloor. Zo buitelde hij dan, iets veerkrachtiger dan het meubel, maar niet minder snel, de trap naar het ruim weer af. ,,Oeh! Ah! Au!!" steunde hij. Uit de kast echo'den soortgelijke kre ten. Toen waren ze onderaan de trap gekomen. Met een daverende siag spleet de ijskast langs zijn voegen open en onthulde de beurse gestalte van de maat, die vlak daarop gezelschap kreeg van Kappie. Een tijdlang lagen beiden beduusd tussen de brokken ter neer. Toen verscheen het hoofd van de meester in de ingang. „Krakende krukassen!" riep hij. „Waar blijf je nou toch, Kappie!? Heb je niet gemerkt dat de Kraak zonet in het water terecht is gekomen? We zijn weer in ons element!" „Dat is ja wat sterk gezegd dacht Kappie, moeilijk overeind krabbe lend. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Enkhuizen: A. M. Arntzenius te Grootegast, naar IJ- mondgebied het beroep van de provin ciale kerkvergadering van Noord-Hol land als predikant voor buiter.gew. werkz.heden: pastorale zorg: N. O. Steenbeek, secretaris Hervormde Jeugd raad, Amersfoort. Bedankt voor Tholen: J. den Besten te Dinksland. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Londen: P. Popma te Laren (N.H.); te Koog aan de Zaan: C. H. Koetsier, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Lemmer: M. N. de Wolf te Klazinaveen. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Mijdrecht: W. Heerma te Veenendiaal en P. op den Velde te Hil- versum-O. Tweetal te Rotterdaim-Z.M Drayer te Drachten en S. Wijnsma te Broek pp Langendijk. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Giesendam: C. Hege man te Genemuiden. GEREF. KERKEN (ART. 31) Bedankt voor Rijnsburg; O. Mooiwee» te Zalk en Veecaten.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2