Smerdiek verraste SSC '55 Krabbendijke en Zwaluwse Boys konden niet scoren KRIS 36™ Smerdiek-defensie te sterk voor SSC Topduel AZW-Dinteloord teleurstellende strijd Kon door Zeeland Nieuwe boeken Plantsoenen en speelplaatsen Amerika dreigt: weer kernproeven onder de grond Uit de annalen van King Soccer Rillandia belandde op laatste plaats Nieuwdorp boog het hoofd in slechte wedstrijd Uitslagen voetbal Volleybal op Walcheren Zaalhandbal heeft te weinig ruimte Korfbal afgelast Damkampioenschap van Zeeland „Kruis of Munt" ook in Middelburg succes Belangstelling voor „Carras"-schip Aanbesteding ulo school in Tholen Cursus in handenarbeid voor landbouwers Raad Biggekerke bij een Streekconferenties speeltuinorganisaties Ibis shag - wat 'n shagl de halfzware shag om nooit te vergeten. Thuisclub verdiende eigenlijk winst Raad Sas van Gent AVRO Sprookjes toneel Opening GTS Vlissingen geen eten meer zien In 't vaste vooruitzicht van 'n nieuwe aanval laaiend brandend maagznnr. Tot Bennies uitkomst braehteu Feestavond ten bate van spijtoptanten Straat te smal: Autobotsing Toneelavond1 Souburgse buurtvereniging Woningbouw in raad Borssele ZEEUwSCH DAGBLAD Pag. 4 Van onze sportredacteur MIDDELBURG. De regenbui en in de afgelopen week zijn er de oorzaak van geweest, dat tal van velden de druk van de voetbalbe nen niet behoefden te doorstaan. In de vierde klasse kon nog een flink programma worden afge werkt, maar in de afdeling gingen maar zes wedstrijden door. Overi gens heeft men in de landelijke klasse geen zuiver beeld meer van de krachtsverhoudingen, omdat niet alle clubs een even groot aan tal wedstrijden hebben gespeeld. Dinteloord nam intussen de kop weer van het niet-spelende Arne- muiden over. AZVV bleek niet bij DIELEMAN HAD GROOT AANDEEL /V 6-2 ZEGE VAN SPUI OP SVD ZOUTESFUI. Spui heeft SVD kun- nen bedwingen, ofschoon de cijfers 62 voor de thuisclub wei enigszins geflat teerd zijn. Spui dankte de grote over winning aan rechtsbuiten Dieleman, die een zeer produktieve middag had en vier doelpunten maakte. Spui paste zich het best aan»op het door de regen val glibberig geworden terrein en zette de eerste aanvallen in hoog tempo op. SVD scoorde echter bij verrassing in de zesde minuut de openingstreffer. Na een worsteling voor het Spuise doel, rol de de bal via enkele benen in de tou wen (01) De thuisclub zette de ene na de an dere aanval op, maar pas in de negen tiende minuut betekende een fraai schot van Dieleman de gelijkmaker. Vier mi nuten nadien trof deze aktieve speler op nieuw de roos en bezorgde zijn elftal een voorsprong: 21. Toen ging het voor Spui van een lei en dakje. In de 29e minuut vergrootte linksbuiten Pijpelink de Spuise voor sprong en Dieleman bepaalde de rust stand drie minuten daarna op 41. Zes minuten na de hervatting maakte Die leman zijn vierde goal (5 De beurt om aan te vallen was nu aan SVD dat door middel van verras sende schoten, en kopballen van links binnen Nijsse de Spuise doelman aan het werk zette. Middenvoor Van der Tugt profiteerde van een slechte terug speelbal en het was 52. De SVD aan vallen noodzaakten de Spui achterhoede tot het weggeven van enige hoekschop pen. Uit een daarvan kopte Nijsse hard in, maar de bal werd, zij het dan ter nauwernood, gestopt. De sportieve strijd werd in de 35e minuut door de Spui-rechtsbuiten Overdulleve beslist (6—2). BREDA. In een slechte wedstrijd heeft Nieuwdorp met 31 het hoofd moeten buigen voor The Gunners. Er waren 25 minuten gespeeld in de eerste helft toen de Bredanaars een 10 voor sprong namen, met welke stand de rust inging. Tien minuten na de hervatting scoorde middenvoor Deurloo uit een van de weinige goede aanvallen van de Zeeuwen de gelijkmaker (11). Na een half uur werd het echter 21 door de Bredase rechtsbuiten, waarna vijf mi nuten later de middenvoor van The Gunners zijn club met 31 liet leiden. Nieuwdorp bezat niet de kracht om te rug te komen. De scheidsrechter leidde uitstekend. machte de Brabanders te weer staan. Bijzonder verrassend was de overwinning van Smerdiek op SSC '55, waardoor de Tholenaren opklommen naar de zesde plaats. Zeeuw machine 31 nacht 813 Teleurstellend waren de verrichtin gen van Nieuwdorp en Krabbendijke. Nieuwdorp verloor van de hekkeslui- ter van vorige week, The Gunners, en Krabbendijke kwam thuis tegen Zwa- luwse Boys niet verder dan een punt loos gelijkspel. AZVV, dat kranig stand hield tegen Dinteloord, behield zijn vierde plaats, maar het niet-spe lende Rillandia belandde onderaan, zij het dat de Killanders twee wedstrijden minder hebben gespeeld dan het Bre dase The Gunners. Zeeuw machine 31 nacht 813 In de eerste klasse Zeeland ging slechts één wedstrijd door, namelijk SpuiSVD, welke wedstrijd in een 62 overwinning voor de Zeeuws- Vlamingen eindigde. Spui kwam door dit resultaat op de tweede plaats. Zeeuw machine 31 nacht 813 Van de tweede-klasseclubs kwamen alleen die van Schouwen op het groene tapijt. Bruse Boys won voor de vijfde keer in successie, dit keer van Duive- land, en bleef daardoor stevig aan de leiding. Zeeuw machine 31 nacht 813 In Hlb won de hoogstgeplaatste, VCK II, van de laagstgeplaatste, Waar de, hetgeen overeenkomstig de ver wachtingen was. De Koudekerkers 4e klasse zuid: The GunnersNieuwdorp 31; Good LuckVVN afg.; AZVVDintel oord 1—2; ArnemuidenSprang afg.; Krab bendijkeZwaluwse Boys 00; SSC '55 Smerdiek 12. Ie klasse: Spui I—SVD I 6—2. 2e klasse c: Duiveland IBruse Boys I 3 5. 3e klasse a: Nieuwland IISerooskerke II 11; Zeeland Sport VIIMeeuwen II 42. 3e klasse b: Waarde IVCK II 13. 3e klasse c: Kruiningen IIIBeren II 40—0. THOOLSE DAMCLUB THOLEN. Uitslag van de onderlin ge competitie van de Thoolse damclub: D. de VosJ. de Rijke 20, P. v. d. VeldeM. Schot 11, L. van DijkeP. d. Velde 20, C. MoelikerD. de Vos 02, M. Schot—C. de Korte 02, J. de RijkeJ. Hogerheide 20, C. de KorteJ. Priem 11. VLISSINGEN. Een ongekend lange en spannende wedstrijd is zaterdagmid dag gespeeld tussen de heren van EWC en Tornado in de hoofdklasse Zuid A. In deze bijna twee uur durende strijd met een zeer goed spelpeil heeft ten slotte het „geluk" de winnaar moe ten aanwijzen. De gamestanden waren: tweemaal 1614, 15—10 en 158. De door de damesteams van deze twee clubs gespeelde wedstrijd was een vrij kleurloze wedstrijd die gemakkelijk door EWC werd gewonnen. De uitslagen: Eerste klasse: EWC 2 Michiel de Ruyter 1 30, The Casca- dus—EWC 3 3—1, EWC 3—MVC 0— 3, MVCThe Cascadus 13. Overgangsklasse: V.C. MellerMara thon 1—3. Hoofdklasse Zuid A: Dames EWC Tornado 3—1. Heren EWCTornado 2—3. GOES De afdeling Zeeland van het Nederlands Handbalverbond, vergader de zaterdag in „De Landbouw", onder voorzitterschap van de heer J. A. Vier gever. Het voornaamste punt van be spreking was het probleem van de zaal ruimte, een probleem waarmee alle af delingen te kampen hebben, vooral nu door stijgende populariteit van het zaal handbal, het ledental sterk toeneemt. Men besloot eveneens in Bergen op Zoom te gaan spelen, omdat men daar een goede zaalaccommodatie bezit en het speelveld de internationaal geldende afmetingen van vijfentwintig bij vijfen veertig meter bezit, dit in tegenstelling tot Goes, waar men genoegen moet ne men met een speelruimte van achttien bij achtendertig meer. Enige voetbal verenigingen toonden eveneens belang stelling voor zaalhandbal als trai ning, doch dit verzoek moest eveneens afgewezen worden in verband met de beperkte ruimte. In Goes speelde men tot nu toe in de oude veiling doch waar schijnlijk zal men hiermee in januari moeten stoppen. Men tracht daarom de beschikking te krijgen over het nieuwe; veilinggebouw. Het inschrijfgeld voor de senioren werd van twintig op vijfentwintig gulden gebracht en men besloot de hogere reis kosten die gemaakt moeten worden voor de reis naar Bergen op Zoom evenre dig te verdelen over de afdelingen van Goes, Vlissingen en Middelburg. Voor zover ons bekend werden de af gelopen zaterdag alle vastgestelde korf balwedstrijden van de Zeeuwse Korf- balbond afgelast in verband met de weersgesteldheid en de daarmee sa menhangende slechte toestand van de terreinen. MIDDELBURG. Om het persoon lijk kampioenschap van Zeeland werden voor de 2e ronde de volgende partijen gespeeld, waarvan de uitslagen luiden als volgt. Hoofdklasse: Joh. de SmetW. Hey- dra 6—2, L. AndersonJ. Sinke 02, J. BlaasJ. J. Kaan 20, G. Blom Iz. op 't Hof 20. In deze klasse zijn wel de verrassende nederlagen van de beide kampioenen uit de hoofd en le klas, doch op 't Hof heeft zich voor de eerste maal in de hoofdklasse in laten schrijven. le Klas: O. ScherpL. van Soelen 2 0, F. HarthoornP. van Sorgen 20, A. Krijger—H. C. Masselink 11. H. de VliegerJ. A. Veenstra 11, J. C. Nijs- senC. J. Hollestelle 02, F. BlaasF. Grevinga 2—0. Jeugdklasse: A. WalravenD. Joppe 20. DubbelmanN. Tramper 20, A. J. v.d. BroekeN. Hulshof 20, N. van EenennaamW. Minnaar 20, E. WiskerkeH. Tramper 11. MIDDELBURG. Ook voor de jon geren (en ouderen!) van Middelburg bleek de musical „Kruis of Munt" een succes. De groep Goese scholieren, studerenden en ouderen brachten net als in hun woonplaats een voortreffe lijke uitvoering van dit wrang-komische spel, waarin door middel van zang, dans en cabaret de mens de keus wordt gesteld tussen het „kruis" of de vlucht in de „munt", dat wil zeggen in de massa, wanhoop, roes en onverschillig heid. Er was veel publiek in de Schouw burg zaterdagavond, dat de spelers en medewerkenden na afloop een warm applaus schonk. Prijsvorming en prijshandhaving van merkartikelen, is de titel van een bro chure geschreven door Dr. F. L. van Muiswinkel, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. De meningen omtrent de verticale prijsbinding lopen nogal wat uiteen. Professor Muiswinkel die een voor stander is van verticale prijshandha ving van merkartikelen zet in deze bro chure, die is uitgegeven bij de N.V. Noord-Hollandsche Uitgevers maatschappij te Amsterdam zijn stand punt in een beknopt doch duidelijk be toog uiteen. Een waardevolle bijdrage tot de dis cussie, die over dit onderwerp gevoerd wordt. Hart zonder Haat is een boeiende ro man geschreven door Anthony van Kam pen. Het is het verhaal van het misluk te huwelijk tussen Willem Nijland, con troleur op een afgelegen bestuurspost in Ned. Nieuw-Guinea en zijn jonge vrouw Ellen Huizinga. De geschiedenis speelt zich af in een van de onherbergzaamste streken van Zuid Nieuw-Guir.ea, een gebied dat van Kampen uitstekend blijkt te kennen. De bijkans ondoordringbare jungle en de daarin levende papoea's met hun wrede gewoonten en hun primitieve le venswijze vormt de fascinerende ach tergrond waartegen deze roman zich afspeelt en geeft dit boek een bijzonde re bekoring. Hart zonder Haat werd uitgegeven bij C. de Boer Jr. te Hilversum. Toestand Zeeuws Arjos niet rooskleurig MIDDELBURG. „De toestand van het Provinciaal Verband der Zeeuwsche Arjos is allerminst rooskleurig", ver telde de heer C, Balkenende tijdens de opening van de zaterdagmiddag in de Bogardzaal gehouden vergadering. Voor zitter Balkenende zei verder: er zijn op het ogenblik twaalf Arjosclubs, wat een bitter klein aantal is, In onze bedoeling ligt dan ook een aktie op touw te zetten, welke de oprichting van nieuwe clubs ten doel heeft. Daar om zijn er besprekingen en goede voor bereidingen nodig onze pogingen te doen slagen." De vergadering, die be stond uit alle voorzitters en sekretaris- sen der aangesloten clubs, werd in de gelegenheid gesteld vragen te stellen. hebben door deze overwinning een zeer grote voorsprong gekregen op de „concurrenten". Dinteloord 6 6 0 0 12 23—7 Arnemuiden 7 6 0 1 12 33—17 Sprang 6 4 1 1 9 22—12 AZW 8 4 1 3 9 28—31 Good Luck 6 4 0 2 8 16—10 Smerdiek 7 3 0 4 6 19—21 Nieuwdorp 7 3 0 4 6 16-18 SSC '55 8 3 0 5 6 20—23 WN 5 2 1 2 5 9—9 Zwaluwse Boys 7 2 1 4 5 11—17 Krabbendijke 7 1 2 4 4 12—22 The Gunners 8 2 0 6 4 9—24 Rillandia 6 1 0 5 2 13—23 Tern. Boys 6 5 1 0 11 30-12 Spui 7 5 0 2 10 22—12 Mevo 6 4 1 1 9 22—19 Wemeldinge 6 4 0 2 8 25—18 Hoek 6 3 1 2 7 20—16 SVD 7 3 0 4 6 14—23 Wolf aartsdijk 6 2 1 3 5 21—25 Kapelle 6 2 0 4 4 13—18 Veere 6 1 0 5 2 7—16 Colijnspl. Boys 6 0 0 6 0 7—22 Bruse Boys I 5 5 0 0 10 27—8 Burgh UI 4 3 0 1 6 15—7 Mevo II 3 1 1 1 3 10—10 WIK I 3 1 1 1 3 8—10 Duiveland I 4 1 0 3 2 12—13 Brouwershaven III 2 0 1 1 1 4—8 Zeemeeuwen I 5 0 1 4 1 9—29 VCK n 6 5 1 0 11 27—13 Oostkapelle I 5 2 1 2 5 12—10 Heer Hendrik I 4 2 0 2 4 13—11 Borssele I 4 2 0 2 4 12—16 Wissenkerke I 5 2 0 3 4 17—21 Kapelle II 3 1 1 1 3 8—10 Krabbendijke II 2 1 0 1 2 4—4 Waarde I 5 0 1 4 1 11—22 VLISSINGEN. Vanochtend vertrekt uit Vlissingen een der vrachtschepen uit de voormalige Carras order, de „299" op proefvaart. Aan boord bevinden zich vertegen woordigers van een bekende Nederland- Se tramprederij die met de Nederland se Scheepsbouwexportcombinatie in on derhandeling is getreden over de aan koop van een of meer van deze speci aal voor de wilde vaart ontworpen schepen. In het begin van deze week arriveert bij de werf het Duitse kustvaartuig „Margrethe Peeters". Het 958 ton me tende schip, eigendom van H. Peeters te Hamburg, zal in Vlissingen een dok beurt en reparatie ondergaan. THOLEN. De hoogste en de laag ste inschrijver voor de aanbesteding van de nieuw te bouwen openbare ulo school zijn respectievelijk A. P. A. de Korte voor 324.700 gulden en P. Hop penbrouwers te Bergen op Zoom voor 278.200 gulden. De gunning is aange houden. „Uit het volk - voor liet volk" MIDDELBURG. Tijdens een bui tengewone en algemene ledenvergade ring van de Kon. Vereniging „Uit het volk Voor het volk" werden tot be stuursleden gekozen, de heren H. v. d. Briel en S. J. G. van Leeuwen. Ver der werden mogelijke suggesties gedaan voor het programma van 1961. TERNEUZEN. De regionale werk plaats voor vakopleiding voor volwas senen aan de Industrieweg te Terneu- zen mag zich nog steeds in een groei ende belangstelling verheugen. Om te gemoet te komen aan de vele aanvra gen zal er 1 december begonnen wor den met een serie cursussen in handen arbeid voor de landbouwers. Deze cur sussen omvatten o.m. de volgende vak ken: metselen, riolering, stratenmaken enz. Kortom alle werkzaamheden die in een bedrijf voorkomen. Binnenkort zal ook worden begonnen met een cursus precisiebankwerken. De machines zijn reeds aangekomen. BIGGEKERKE. Op vrijdag 28 ok tober komt de gemeenteraad in een openbare vergadering bijeen. Enkele agendapunten zijn: een voorstel van B. en W. tot benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur en voor stellen tot goedkeuring der begroting van dit bestuur, vaststelling der ge meentebegroting 1961 en wijziging der gemeentebegroting 1960. VLISSINGEN In de komende raads vergadering zullen b. en w. de röad voorstellen een bedrag van 47.000 gul den beschikbaar te stellen voor de aan leg van plantsoenen en speelplaatsen in plan Oost. De plantsoenen zijn geprojecteerd in het gedeelte, dat omsloten wordt door de Bloemenlaan, President Roosevelt- laan en de Hercules Segherslaan. Voort omvat het plan de aanleg van beplan tingsstroken voor vijf blokken flats en voortuintjes ten Noorden en ten Zuiden van de President Rooseveltlaan. Voor de speelplaatsen zijn gelden uit getrokken voor tien speelwerktuigen en drie zandbakken. Het hiervoor benodigde geld is ver kregen door destijds in de grondprijs van elke woning 150 gulden extra op te nemen. VLISSINGEN. Ieder jaar belegt de Ned. Unie van Speeltuin Organisaties streekconferenties, waar het kader van de speeltuinverenigingen zich verdiepen in de problemen van het werk. Dit jaar is rayon Zeeland weer aan de beurt en wordt de conferentie gehouden in Vlis singen en wel in restaurant „Delta". De conferentie is bepaald op zaterdag 12 november a.s. Inleiders zijn de heer W. J. Veer, directeur van het Ned. Cen trum voor Onderwijs en Opvoeding te Amsterdam en de heer M. A. Snelders, secretaris van de N.U.S.O. met resp. de onderwerpen: „Filmvertoningen voor de jeugd" en „openbare en besloten speel- gelegenheden". In de bestuursvergadering van de Oranje-Vereniging te Aagtekerke is be sloten op zaterdag 5 november a.s. een filmavond te organiseren. (Advertentie) BRABANDERS WONNEN VERDIEND MET 2-1 AXEL. AZVV heeft in een wed strijd waarin alleen de eerste helft boeiend spel liet zien, verdiend met 2—1 van de Brabantse topploeg Dintel oord verloren. Het begin deed anders vermoeden, want de Axelaren liepen hard van stapel en rukten de verde diging van de gasten met goede kom- binaties uit elkaar. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. In de tiende minuut gaf Ruitenberg zijn ploeg met een bekeken kopbal over de doelman de leiding: 10. Dit hoopgevende resultaat voor de Zeeuws-Vlamingen werd echter door henzelf snel te niet gedaan. Want in eens was de fut eruit. De kombinaties vlotten niet meer en de Dinteloordse achterhoede kreeg trouwens kijk op het spel van de AZW voorwaartsen, Deze linie bezondigde zich trouwens aan een veel te laag tempo, waardoor hun aanvallen te traag werden uitge voerd en de Dinteloordse verdediging, die helemaal geen grootse indruk maak te, zich telkens bijtijds kon herstellen. Langzamerhand gingen de Braban ders het heft in handen nemen en druk uitoefenen op de Axelse vestiging. Voorlopig kon dat geen doelpunten op leveren, omdat de AZW verdediging in een goede vorm stak en in laatste instantie altijd de voortreffelijk spelen de doelman Gommers de wég naar het Brabantse succes versperde. Schietgraag In de 35e minuut kreeg Dinteloord echter loon naar werken. Hun gevaar lijke rechtsbuiten ontdeed zich van zijn belager en besloot zijn rush met een hard schot. Bliksemsnel stompte Gom mers de bal weg, maar ongelukkiger wijze stuitte het leren monster via de onderkant van de lat in het doel (11). Vijf minuten later was een aktie van de rechtsbuiten van Dinteloord de gastheren opnieuw noodlottig. Na wat gestuntel in de Axelse verdediging werd zijn schot door Gommers precies op de schietgrage schoen van de Din teloordse linksbuiten gestompt. Dat be tekende prompt 12, ondanks de wan hopige pogingen die rechtshalf De Put ter aanwendde de bal uit 'het doel te slaan. Met deze stand, die tevens de eindscore zou gaan betekenen, werd gerust. Wie gedacht zou hebben, dat de Axe laren na de thee uit een ander vaatje zouden gaan tappen, vergiste zich deer lijk. Het werd een slechte tweede helft, waarin beide ploegen lusteloos KRABBENDIJKE. Krabben dijke en Zwaluwse boys hebben de punten gedeeld in een matige wed strijd waarin beide aanvalslinies onmachtig waren te scoren. Dit verklaart trouwens de dubbelblan- ke stand 00 al enigszins. Als U daarbij nog weet dat de defensies aan weerskanten goed op dreef waren, dan is het volkomen dui delijk dat de vele toeschouwers te vergeefs op doelpunten hebben ge wacht. De thuisclub die J. A. Kriekaard (Wels) sinds enkele weken weer in de gelederen heeft verdiende een kleine ze ge. Vooral in de tweede helft hebben de nu in het blauw gestoken mannen van v. d. Vrede zware druk uitge oefend op het doel van de bezoekers. De eerste kans kreeg Zwaluwse boys reeds na enkele minuten maar J. Groo- te schoot tegen de paal. Krabbendijke moest ruim 20 min. wachten alvorens er aan zijn kant perspectief op een doelpunt kwam. Gommert Traas was tot dicht voor het doei doorgebroken maar zijn veel te harde voorzet kon on mogelijk worden benut door twee van zijn medespelers die in gunstige positie stonden. Krabbendijke dat het eerste half uur de toon had aangegeven moest langzamerhand meer aanvallen van de Boys accepteren. Deze werden echter door een uitstekend spelende Vogelaar, Jan Kriekaard en Piet Tramper prach tig gepareerd. Nog voor de rust kwam er aan weerskanten nog een kans op een doelpunt. Maar bij Krabbendijke had Van Luyk teveel tijd nodig om de bal in schietpositie te brengen en bij de gasten werd het te slappe schot van P. Polak door v. d. Vrede gestopt. Na de doelwlssellng heeft de thuisclub hoofdzakelijk de lakens uitgedeeld. De strijd kreeg nogal een fors karakter en evenals in de eerste helft sorteerde het spel van Gommert Traas geen effect voor de gastheren omdat hij te indivi dueel bleef spelen. Hoewel het doel van Hartman her haaldelijk werd belegerd hebben we in deze tweede helft toc'.i eigenlijk maar één goede kans voor Krabbendijk ge noteerd en wel na 6 min. toen Lobbezoo verzuimde te scoren. Aan de andere kant had een schot van Dubbeldam uit een vrije schop, dat tegen de lat be landde beter lot verdiend. Overigens bleven vooral aan die kant de aanval len miniem. De gasten moesten in de slotfase nog twee spelers vervangen terwijl bij Krab bendijke J. A. Kriekaard een paar mi nuten voor het einde buiten de lijnen ging, maar dit alles had geen invloed meer op de eindstand (00). Teenagers zongen en dansen VLISSINGEN. De vloer van het concertgebouw heeft zelden een zo groot aantal jeugdige danslustigen moeten torsen als zaterdagavond. De dansschool Froger en grammo- foonplaathandel Meulmeester organi seerden de avond onder de veelzeggen de titel „Teenager Show". Door veel jongelui werd zeer verdienstelijk gemu siceerd en gezongen. Voor de besten on der hen waren er aantrekkelijke prij zen. Het was vooral de Zeevaartschool band die een doorslaand succes oogstte. De kwaliteit van de muziek die deze adspirant scheepsofficieren, gedeelte lijk uit West Indië, produceren, ligt wei nig beneden die van gerenommeerde bands. SAS VAN GENT. De gemeenteraad komt donderdag 27 oktober, des avonds om zeven uur, in openbare vergadering bijeen. Op de agenda prijken o.m. voor stellen tot vaststelling van. de begroting van de stichting „Het Sasse Zwembad" in 1961, tot vaststelling van de gemeen te-begroting 1961, en tot verbetering en vernieuwing van straten en rioleringen in Oostdam, Oostkade enz. en tot votering van de daarvoor benodigde gelden. en ongeïnteresseerd spelen. Voor bei de doelen ontstonden nog wel hachelij ke situaties, maar gescoord werd er niet meer. De thuisclub verdiende de nederlaag, maar gezegd moet worden, dat Dinteloord geen spel liet zien, een toekomstige kampioensploeg waardig. MIDDELBURG. Het reizende sprookjestoneel van de AVRO onder leiding van Anneke Elro vertoonde za terdagmiddag het aloude sprookje Pig- gelmee, bewerkt door J. Eldering. VLISSINGEN. De Gemeentelijke Technische School aan de Zaaihoekweg wordt op 8 november in het schoolge bouw officieel geopend. Mr. ir. M. Goo- te, inspekteur-generaal van het onder wijs verricht de opening om half drie 's middags. Raadsvergadering verplaatst VLISSINGEN. De raadsvergade ring die oorspronkelijk vrijdagavond zou worden gehouden is verplaatst naar woensdagavond 26 oktober. De vergade ring begint om acht uur. Advertentie Rennies doven de hevigste zuur- brand in enkele seconden op vol komen natuurlijke wijze. Door hun weldadige samenstelling, neu traliseren ze alle overtollig maag zuur volkomen. Uw omgeving heeft er geen weet van dat U Rennies neemt, want water of zo komt er niet aan te pas. Gewoon maar laten smelten op Uw tong! Haal vandaag nog *1% pak Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. GOES. Het N.A.S.S.I.-comité, afd. Goes, organiseerde een feestavond in de Schuttershof, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het werk voor spijtoptanten. De heer C. W. Vervest, die zelf jarenlang in Indonesië gewoond heeft, opende de avond. Hij pleitte voor meer begrip voor de repatrianten en voor de spijtoptanten, die enige ja ren geleden verkeerd hadden gekozen, maar door de huidige ontwikkeling in Indonesië, deze fout wel op een zeer pijnlijke manier moeten ervaren. De heer P. G. van Belleghem, voorzitter van het N.A.S.S.I. comité uit Vlissingen, gaf hierna een korte uiteenzetting over het begrip spijtoptant en de doelstel ling van het comité om meer begrip te kweken en propaganda te maken voor het werk dat voor de Indische Ne derlanders gedaan wordt. Hij betreur de het dat de overheid nog niet genoeg doordrongen is van de noodzaak van dit werk. Het cabaret-gezelschap B.A.C. zorgde hierna voor een vlot en aan trekkelijk programma, waarvan alle medewerkers geheel belangeloos hun bijdrage verleenden. De heer Vervest betreurde het dat deze avond zo wei nig belangstelling genoot, doch hij sprak de hoop uit, dat dit in de toe komst beter zou worden, omdat men onvermoeibaar verder gaat, de Neder landers te overtuigen van het onrecht dat hun landgenoten in Indonesië wordt aangedaan. HOOFDPLAAT. Op de hoek Dorps straat - Mr. Schorerstraat botste een auto, bestuurd door mevrouw M. D.- L. uit Biervliet tegen een volkswagen, bestuurd door N. A. v. K., uit Bergen op Zoom. Mevrouw M. D. kwam heel langzaam achteruitrijdend uit het Mr. Schorer straatje, terwijl de heer v. K. deze straat wilde inrijden. Daar de straat te smal was voor twee auto's was een botsing onvermijdelijk. De volkswagen werd ernstig beschadigd, persoonlijke ongelukken deden zich niet vöor. Gevonden voorwerpen TERNEUZEN. De korpschef van de Gem. Pol. Terneuzen maakt bekend dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen: imitatiezilveren armband, combinatietang, 10 spaarzegels, rode gummi- handschoen, zwarte portemonnee met inhoud, rond double damespolshorloge, bruine porte monnee met inhoud (ritssluiting), zwarte motorbril, koperen gewicht, 1100 Franse francs, Aan het bureau van politie alhier zijn gedeponeerd: dameshoed in papieren zak, wit te wollen sjaal, kinderkruiwagen, fietssleutel- tje, bos met sleutels, canvas etenstas met brood en fles, motortas met inho-ud, rood kin- derportemonneetje, zwarte jongensjas en rol- schaatssleutel. Zeeuwse Confectie Ind. gaat uitbreiden BERGEN OP ZOOM. De N.V. Zeeuwsche Confectie-industrie geves tigd te Middelburg heeft het gemeen tebestuur van Bergen op Zoom verzocht het haar in optie gegeven industrieter rein in de „Lage Meren" aan de Edi- sonlaan, groot 11.680 vierkante meter, te verkopen teneinde tot uitbreiding van het aldaar gevestigde bedrijf te kunnen overgaan. B. en W. van Bergen op Zoom stellen de raad voor het terrein te verkopen voor de prijs van 10.164 gulden. 9 Voor de bejaardensociëteit in Dreischor zal a.s. woensdagmiddag mej. zuster de Vlieger uit Middelburg spreken over haar reis naar Canada. 9 Bij de commandant te Dreischor zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden bacosleutel. SOUBURG. Voor een goed gevul de zaal van Rehoboth heeft de buurt vereniging Ritthemsestraat en omge ving met eigen krachten het toneel stuk „Morgen komt er weer een dag" op de planken gebracht. Het was een blijspel in drie bedrijven van Dick van Maasland. Er werd goed gespeeld on der regie van de heer J. Lammers. BORSSELE. De gemeenteraad kwam in spoedeisende vergadering bij een. Met de Kon. Mij. „De Schelde" N.V is een regeling getroffen, dat de vierde woning aan de Wolfersweg toegewezen is aan de heer Mondeel. De raadsleden hebben uitvoerig gesproken over de bouw van zeven woningwetwoningen. Het resultaat van de bespreking was, dat B. en W. gemachtigd werden tot aan besteding over te gaan. 9 In verband met het bedanken van de heer J. C. van der Maas als kerkelijk ontvanger der Hervormde Gemeente te Dreischor is in deze functie voorzien door de benoeming van de heer J. W. Beekman. - De heer Buyze te Terneuzen slaagde te Den Haag voor het diploma werk tuigkundige C - I. Voor de leerlingen van de laagste klassen van de HBS en MULO voerde de toneelgroep Arena dondermiddag in het concertgebouw te Terneuzen „de ernst van ernst" op, een blijspel In drie bedrijven. 9 De Zeeuwse collecte heeft in Kats ƒ110,25 opgebracht. 9 Bij voldoende deelname zal in Seroos kerke (W) een moedercursus georga niseerd worden, uitgaande van het Groene Kruis. Docent zal zijn zuster Goor. 9 In Zoutelande heeft de Zeeuwse col lecte ƒ293,60 opgebracht. WASHINGTON. Indien het niet bin nen een paar weken afgelopen is met de vertragingsactie van de Sowjet- unie in het kernwapenoverleg in Ge neve, moeten de ondergrondse proeven met kernwapens in de Verenigde Sta ten maar hervat worden. Uit deze mening van John' A. McCone, de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, kan men opmaken hoe in officiële kringen wordt gedacht over het kernwapen- overleg, dat nu al meer dan twee ja ren .gaande is maar de voornaamste kwestie, die van' doeltreffend interna tionaal toezicht op naleving van een te sluiten verdrag, nog steeds onopge lost heeft gelaten. McCone zei hierover het afgelopen weekeinde verder dat Amerika niet eindeloos lang kan blijven confereren omdat niemand kan weten of de Sow- jetunie inderdaad alle proeven met kernwapens heeft gestaakt. Hij wilde rekening houden met de mogelijkheid dat de Sowjetunie in het geheim was doorgegaan met ondergrondse proeven met kernwapens. SPRANG-CAPELLE. Smerdiek heeft in Sprang-Capelle op SCC '55 een volkomen verdiende 21 over winning behaald. Bijna de gehele erste helft waren de Tholenaren in de aanval. Met zeer goede en snelle aanvallen bestookten zij de Brabant se veste. In de vijftiende minuut liep dit bol werk schade op, toen v.d. Ree profiteer de van een verkeerd teruggespeelde bal (01). Na een half uur kreeg Van Hout een schietkans. Hij schoot in, waarna de bal door een SSC-been van richting veranderde en in doel vloog (0—2). In de tweede helft zetten de Sprangenaren een fel offensief in, maar verder dan een schot op de lat kwamen zij voorlopig niet. De hechte Smerdiek- defensie wist van geen wijken, met het gevolg dat tiet vuur bij SSC iets doof de en er zich een gelijkopgaande strijd ontwikkelde. Toen elkeen zich reeds met een 20 overwinning van Smerdiek had verzoend, maakte doelman Potter van de gasten zijn enige fout in de wed strijd, een fout die afgestraft werd met een doelpunt. Potter liet bij een SSC-aanval namelijk de bal vallen waarna linksbinnen Van der Schans er als de kippen bij was om de ach terstand te verkleinen (I2). De ge lijkmaker stond Smerdiek evenwel niet toe. Scheidsrechter Husson leidde goed en rustig. Smerdiek 2 speelde tegen Roda '55 uit Oosterhout en verloor met 06. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen. 22—10 Lib. Sideris, Ned. Spaarnestroom, Zw. Sumatra, Ital. Ta- rim, Zw. Agneta Billner, Fin. Hanna, Ital. Camapano. 23—10 Ned. Merak, Fin. Mergus. Vlissingen vertrokken. 22-10 Hennie, Spdar- nestroom, Tarim. Campano. 23—10 Hanna. AI- bia. Mergus, Merak. Gepasseerd naar Ant werpen. (Ned. schepen) 21—10 Doni, Diana-V. Zeeland Betty Jean. Schiedljk, Mies, Fiducia 0 Nassauhaven, Bloemgracht. Leer- S'i. Ki, Tide, Adrians, Alphacca, Fin- landia, Matthew, Adriaantje Elisabeth, Me- tropole. Europa. 23—10 Heron, Jura. Orestes, Zaankerk, Jonet, Kora, Lindesingel, Alcor, J,an?y-T Gepasseerd naar zee. (Ned. schepen) zl—'O «is. Zeehaan, Gruno, Anja. 22—10 Be» rend-N, Leersum, Marie, Ria. Musketieü Leny, Akkrumdijk, Roland. 23—10 TritoSL Nassauhaven.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4