Engeland doet - voorzichtigmet Navo mee KONING BOUDEWIJN NAM ZIJN VERLOOFDE MEE MINISTER CALS GESLAAGD VOOR ZIJN EXAMEN Burgessniet terug naar Londen zolang koude oorlog duurt 11 ENIGE KANS OP CONTROLE Wantrouwen voor Debré GOLD-RUSH JAAGT DE PRIJS OP niinüer ONGEDWONGEN FEEST WERD aardgas dan HARTELIJKE KENNISMAKING in Sahara De Bilt: Regen Nieuwe regeling gaat door Koninklijk bezoek PR0VINCIE HAD aan Rotterdam WAT VERGETEN Borculose bioscoop wint de slag GEEN REM OP VARA-TOTO PROCO Brief over lonen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Ook Rusland Kamerleden willen eerder belastingverlaging Luchtvaartovereenkomst met Jordanië A 'PROCO crème shampoo op de Dam „IK BEN EN BLIJF BRIT" Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116606, telefoon Directie en administratie OllOO- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, N^euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4684 Vrijdag 21 oktober 1960 „PLAN WORDT SENSATIE Van onze correspondent LONDEN De Britse regering is gisteren door Paul-Henri Spaak, de secretaris-generaal van de I Noordatlantische verdragsorga- nisatie, op de hoogte gebracht' van de plannen van de Navo om de vierde „kernwapenmacht" in1 de wereld te brengen. Het plan om ten behoeve van de Navo een uiterst mobiele en nauwe-1 lijks trefbare strijdmacht te vor-j men, uitgerust met raketten met kernlading, zal op 16 december; te Parijs officieel ter tafel wor den gebracht wanneer de Atlan tische Raad bijeen is. De Amerikaanse regering zal dan het volledige plan, dat slechts de verster king van de Navo ten doel heeft, open baar maken. Zij rekent erop dat het plan een sensatie zal veroorzaken. Ove- j rigens heeft zij gisteren laten weten dat de details ervan nog lang niet zijn ge-i regeld. Enige maanden geleden reeds is i echter generaal Norstad, de Atlantische opperbevelhebber in Europa, begonnen de Atlantische bondgenoten voorzich- tig te polsen. Met name in Duitsland heeft zijn plan, zoals gisteren reeds I kon worden gemeld, grote instemming gevonden. Het voornaamste doel van het plan is de Fransen, Westduitsers en andere leden I van de Navo ervan te weerhouden zelfstandig voorraden kernwapens aan te leggen, waardoor een mogelijk sys teem van internationale controle op dit soort wapens zou worden bemoeilijkt en het gevaar voor het uitbreken van een oorlog door een misrekening zou toenemen, terwijl er voorts grote ka pitalen en zeer veel wetenschappelijke inspanning verknoeid zouden worden. De Britse regering heeft laten weten dat zij bereid is wanneer het Ameri kaanse plan tenminste wordt uitge voerd om een klein aantal van de Engelse waterstofbommen en enkele moderne bommenwerpers die in staat zijn met deze bommen vluchten te maken, ter beschikking te stellen van de „kernstrijdmacht" van de Navo. Het Britse standpunt is minder royaal i dan men op het eerste gezicht zou kun- nen menen: Engeland stelt maar een klein aantal bommen en bommenwerpers ter be schikking. opdat de voorraad kernwa pens die Groot-Brittannië onder eigen zelfstandig beheer heeft, niet te klein zal worden. Engeland moet wel bijdragen tot de strijdmacht met kernwapens van de Navo, teneinde meer zeggenschap te krijgen over de wiize waarop deze wa pens eventueel zullen worden gebruikt. De Sowjetunie heeft zich gisteren ge haast om te verklaren dat ook zij be schikt over onderzeeboten die worden voortgestuwd door kernenergie en die zijn uitgerust met raketten met kern lading. Premier Kroesjtsjef zei dat gis teren tijdens zijn rede te Moskou. Hij sprak over een Amerikaans plan om Amerikaanse reactor-onderzeeboten, be wapend met kernwapens, te laten pa trouilleren onder de kusten van het Russische grondgebied. Hoewel nooit er gens uit is gebleken dat de Sowjetunie over dergelijke vaartuigen beschikt, zei de Russische leider: „Wat zou er gebeu ren als wij hetzelfde deden? Vergeet niet dat wij ook onderzeeboten hebben die met dergelijke wapens zijn uitge rust". In het Westen heeft deze uitlating niet de minste ongerustheid veroorzaakt. Uit het feit dat Kroesjtsjef juist nu zo plot seling met deze mededeling komt, hu er sprake is van een Atlantische strijdmacht met onderzeeboten en kern wapens, leidt men af dat zijn woorden niet meer zijn dan een ingeving van het ogenblik en geenszins behoeven te be tekenen dat de Sowjetunie inderdaad de beschikking heeft over deze wapens Eigen nieuwsdienst PARIJS De oppositie in het Fran se parlement was gisteravond druk be zig met het opstellen van een motie van afkeuring tegen het beleid van de regering. Dit is de tweede keer dat zulks geschiedt sinds generaal de Gaulle, twee en een half jaar geleden, aan de macht kwam. Het kabinet wordt verweten dat het de buitenlandse politiek volkomen heeft gewijzigd. Bedoeld wordt het streven van de regering een zelfstandige de fensiepolitiek te voeren. Voorts is de motie bedoeld als kritiek op het plan van generaal de Gaulle om Frankrijk in het bezit te stellen van een zelf standige krijgsmacht in het bezit van kernwapens. Deze moeten volgens het staatshoofd uitsluitend onder de be voegdheden van Frankrijk komen te berusten. De gaullisten maakten zich gisteren niet al te zeer bezorgd. Zij rekenen op een meerderheid voor de Gaulle van ten minste vijftig stemmen. Met die meerderheid zou de Gaulle genoegen willen nemen. Overigens heeft premier Debré reeds in de nacht van woensdag op donder dag zelf de vertrouwenskwestie ge stel door het aanblijven van zijn re gering afhankelijk te maken van goed keuring van het plan van de Gaulle voor een Franse strijdmacht met eigen kernwapens. Maandag zal er over deze kwestie worden gestemd. 5!» Eigen nieuwsdienst LONDEN De goudmarkten in de wereld zijn gisteren het toneel geweest van een wilde speculatie. Van vele landen stroomden kooporders binnen waardoor de goudprijs met sprongen omhoog ging. De beweging op de goud- markt is al geruime tijd aan de gang, maar gisteren was het vermoedelijk een hoogtepunt met op een gegeven moment een prijsstijging vergeleken met woensdag van vijf dollar per ounce. De prijsverschillen bedragen gewoonlijk niet meer dan enkele dol larcenten. De centrale banken op het Europese vas teland, waaronder ook de Nederland- sche Bank, hebben deze beweging ken nelijk zien aankomen, want zij hebben al gedurende vele weken voortdurend hun goudvoorraden versterkt. Geruchten De wilde beweging werd in de hand ge werkt door het gebrek aan vertrouwen in de dollar en door de ook al geruime tijd lopende geruchten over een ver hoging van de goudprijs, hetgeen gelijk zou staan met een devaluatie van de Amerikaanse dollar. De Amerikaanse regering heeft gister avond olie op de golven geworpen met een verklaring, dat Amerika blijft vasthouden aan de al jaren geldende goudprijs van 35 dollar per ounce. Ver wacht wordt dat hierdoor vandaag een 1 tegengestelde beweging tot stand zal komen, waardoor vele speculanten het lid op de neus zullen krijgen. De vlucht uit de dollar in het goud is des te opmerkelijker, daar voorshands geen wijziging in de goudprijs wordt ver wacht. De Franse minister van financiën heeft gisteravond de goudspeculanten ge waarschuwd, dat zij voor pen debacle kunnen komen te staan. Hij schreef de heftige beweging toe aan de buiten landse economische situatie in het bij zonder in de Verenigde Staten. En nu allemaal!.. Op het eeuwfeest van de Belgische bank voor gemeentekredie- g SFNATrtR T FF\T ATVS ten, waar koning Boudewijn en Dona Fabiola als eregasten aan het g banket deelnamen, moest het verlooide paar bijkans spitsroeden lopen tussen de enthousiaste hagen van 1600 Belgische ~[\T I burgemeesters DEN HAAG De ingangsdatum van de door minister Zijlstra beloofde belas tingverlagingen zal waarschijnlijk een van de hoofdpunten van de algemene financiële beschouwingen in de Twee de Kamer worden. In het voorlopig verslag van de Twee de Kamer hebben vele leden nu reeds kritiek op de datum van 1 juli die door minister Zijlstra als mogelijke ingangs- datum werd genoemd. Zij hebben hier vooral kritiek op omdat bepaalde ver zwaringen op 1 januari 1961 zullen in gaan en omdat de verlichtingen ook na 1 juli nog gemakkelijk kunnen worden uitgesteld doordat de minister deze bij K.B. wil laten vaststellen. Minister Zijlstra wordt in het voor lopig verslag dan ook onomwonden ge vraagd duidelijk aan te geven waarom belastingverlaging op 1 januari onmoge- lijk is. BUSSUM (A.N.P.) De Belgische se-j j nator Leemans, die in Straatsburg de aandacht heeft getrokken met zijn op-1 zienbarende mededelingen over aan-1 zienlijke Nederlandse vondsten van aardgas in de provincie Groningen, heeft zijn bewering gisteravond in het Nederlands televisie-journaal staande gehouden en nader toegelicht. Hij verklaarde aan de vondst rucht baarheid te hebben gegeven om er de aandacht op te vestigen, dat er meer recente vondsten zijn gedaan dan in de Sahara. Zijn mededelingen had hij gedaan naar aanleiding van het rap- port-Posthumus, dat over de aardolie- en aardgas-situatie in Europa is uit gebracht aan het Europese parlement in Straatsburg. VEEL BEKEND Senator Leemans zei de Nederlandse vondsten, tenminste voor wat de Euro pese gemeenschap betreft, van even grote waarde te achten als de aard gas-reserves in de Sahara. De infor matie omtrent de hoeveelheid van 300 miljard kubieke meter, welk getal tot nu toe nog niet door de Nederlandse regering is bevestigd, had hij ontleend aan inlichtingen uit Brussel ,,van be voegde Nederlandse zijde". Deze in lichtingen betroffen behalve de hoè- veelheid ook de geschatte produktie voor de komende jaren. Zelf was vol gens hem gewag gemaakt van de prijs. Met betrekking tot de terughoudendheid van Nederlandse zijde veronderstelde senator Leemans, dat men in Neder land wellicht had willen wachten tot men verder zou zijn met de exploita-! tie en de commercialisering van het aardgas met het oog op de vondst in j de Sahara. Ook achtte hij het moge lijk dat men rekening heeft willen hou den met een industriële omwenteling, die zich in Nederland voltrekt en die voor een groot gedeelte is gebaseerd op de petroleum-industrie. Van onze correspondent BRUSSEL. Fabiola heeft gis teren ongedwongen, geamuseerd en ook wel getroffen kennis gemaakt met drie essentiële elementen van het Belgische publieke leven: het banket, de kip en de burgemeester. Koning Boudewijn had namelijk al lang geleden een uitnodiging aan vaard om deel te nemen aan een hoogtepunt van de viering van het honderdjarig bestaan van het Gemeentecrediet van België. Het hoogtepunt bü jubilea is in België soms een zogenaamde aca demische zitting, maar in ieder geval een banket. Tot dat banket waren de klanten van het Ge meentecrediet uitgenodigd, nl. alle Belgische burgemeesters, en toen koning Boudewijn zich verloofd had heeft men hem gevraagd of men ook Fabiola mocht uitnodigen. Het antwoord was bevestigend. MET SJERP Met haar aanstaande echtgenoot heeft Fabiola dus aangezeten met 1600 burgemeesters en een betere representatie van het Belgische volk kan men zich moeilijk den ken: de Belgische burgemeesters verschillen in niets van hun ge meentenaren. Zij worden door de koning benoemd uit de gemeente raad, waarin zij als gewoon lid gekozen werden. Zij zijn geen van buiten de gemeente gekozen ambte naren, en nooit bijzonder deftig en hebben nooit neiging om deftig te doen. In de Vlaamse boerendorpen zijn zij 23 uur per dag boer. In de Waalse mijnstreken hebben de meesten zelf in de mijnen gewerkt. Een ambtscostuum dragen zij zel den, op grote dagen gorden zij zich een driekleurige sjerp om de buik. s Na lang gezoek was een zaal gevonden die de banketterende burgemeesters kon opnemen. Dat er gewoonlijk boks- en catchwed- S strijden gehouden worden deerde niet, wel dat de mogelijkheid tot het drankje vooraf ontbrak. In de omliggende café's heeft het bier- verbruik gistermiddag omstreeks twaalf uur recordhoogten bereikt, maar om half een stonden de bur- gemeesters, sommige met wat strak gespannen sjerp, achter de tafels geschaard, uitbundig in de begroe- ting van de toekomstige lands- vrouwe, die alle tafels langs ging. Zij keek daarbij telkens om naar koning Boudewijn en wat haar blik" te beduiden bad wisten al die ambtenaren van de burgerlijke stand onmiddellijk. =5 KIP Kreeft is er gegeten. En natuur- 5 lijk kip, want dat is in België een niet te vermijden bestanddeel van s het menu als er voor meer dan twintig mensen gekookt moet wor- den. Er is ook getoost en Dona =s Fabiola weet nu dat een toost in |j België twee slokjes betekent, een na de heilwens in het Frans en een tweede na de heilwens in het Nederlands. Alles tezamen genomen was het een mooi festijn, mede dank zij de charme van Fabiola en de leven- di.ge intelligentie, waarmede zij op =5 alles reageerde, al diè burgervaders zo goed gezind, en omdat koning Boudewijn gelukkige woorden vond s toen hij het had over de roem van de Belgische gemeenten en uit de bloei van het gemeentelijke leven vertrouwen putte voor het op het =S ogenblik beproefde België. Ir S. A. Posthumus, het Nederlandse lid van het Europese parlement naar wiens rapport de heer Leemans verwees, zei gisteravond dat de informatie over de hoeveelheid waarover de heer Leemans beschikte, voor hem een openbaring was. Hij zei over onvoldoende gegevens te beschikken om de juistheid van de door de heer Leemans genoemde hoe veelheid van 300 miljard kubieke meter te kunnen beoordelen. Juist omdat de heer Posthumus zeer be nieuwd is naar de juistheid van de mededeling van de heer Leemans, heeft hij al schriftelijke vragen aan de mi nister van economische zaken gesteld AMMAN In Amman is gisteren een ontwerp voor een wederzijdse luchtvaartovereenkomst geparafeerd tussen Nederland en Jordanië. Deze overeenkomst voorziet in ge- -egelde luchtdiensten tussen Amman en Amsterdam en in het verschaf fen van faciliteiten voor de vlieg tuigen van beide landen op eikaars grondgebied. ROTTERDAM. Bij zijn bezoek aan Rotterdam op dinsdag aanstaande maakt het koninklijke paar van Thailand een rit door de stad langs de volgende route: Van Delft: rijksweg nr 13, Kleinpol- derplein. Blijdorpplein, Stadhoudersweg, Stadhoudersplein. Stadhoudersweg. Schieweg. Schiekade. Hofplein, Coolsin- gel. Aankomst stadhuis om 14.50 uur. Vertrek stadhuis (15.15 uurl: Coolsin- gel, Sehiedamsevest, Westzeedijk, Droog- leever Fortuynplein en Parkhaven naar het Rode Kruis hospitaalschip J. Henri Dunant en de Euromast. Vertrek Euro mast (16.30 uur): Parkhaven. G. J. de Jonghweg. Rochussenstraat, Aelbrechts- kade. Abraham van Stolkweg. Blijdorp plein, Kleinpolderplein en rijksweg nr 13. Van onze correspondent ROERMOND. Met ingang van vrijdag 18 november zal de prijs van alle soorten grind, die bij de Maas- baggerijen wordt afgenomen, met acht cent per ton omhoog gaan. Dat komt omdat de provincie Lim burg behalve de tot nu toe geheven veertig cent per ton alsnog met terug werkende kracht tot 1 augustus 1958 een bedrag van vijf cent per ton vraagt voor administratiekosten. De provincie had vergeten de verhoging op die datum in te voeren. Per week wordt in Limburg onge veer twintigduizend ton grind uit de Maas gehaald. Het K-N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veel bewolking met tijdelijk eni ge regen. Onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. Over wegend matige wind, in het Wad dengebied af en toe tussen oost en zuidoost, in het zuiden van het MIESJE: land later rui- „Overschoenen!" mend naar zuid tot zuidwest. 22 oktober: zon op 7.16, zon onder 17.32; maan op 9.20, maan onder 19.05. BORCULO. De enige bioscoop in Borculo heeft de strijd om de ver makelijkheidsbelasting gewonnen. De gemeenteraad heeft besloten de be lasting op het bioscoopbezoek weer te rug te brengen op 20 procent. Vier maanden geleden besloot de gemeenteraad deze belasting tot 25 procent te verhogen. De bioscoopex ploitant deed toen zijn deuren op slot omdat, naar hij meedeelde, de exploitatie van het theater daardoor onmogelijk was geworden. De vijfduizend inwoners van Bor culo zijn sindsdien van films in hun plaats verstoken geweest. De burgemeester van Borculo, de heer N. B. ten Bokkel Huinink, deel de mee dat B. en W. tot een nieuw voorstel waren gekomen na bemoei ing van de Nederlandse bioscoop bond. TWEEDE-KAMERLEDEN Misbruik van monument Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Aan de nieuwe re geling voor de eindexamens veran dert niets, maar staatssecretaris Stu- benrauch wil best nog eens praten met de vaste onderwijscommissie van de Tweede Kamer. De maatre gelen zijn voortgevloeid uit de nood toestand, zo zei de staatssecretaris gistermiddag in de Tweede Kamer en daar kan dat overleg toch niets aan doen. Dit was het resultaat van een nogal massale aanval op de staatssecretaris naar aanleiding van vragen van de socialist Kleywegt over de nieuwe re geling, waarop de bewindsman had ge antwoord dat door de sterke stijging van het aantal eindexamenkandidaten de mondelinge examens veel te lang duurden. Ook legde hij uit dat aan de grondslagen van deze examens niets is gewijzigd. De Kamer vond dat antwoord blijkbaar beneden de maat en stortte een vloed van vragen over de staatssecretaris uit. De afgevaardigde Kleywegt begon met de eis dat de maatregelen moesten worden ingetrokken of anders uitge steld. PRIKKAARTEN De a.r.-afgevaardigde mr. Roosjen zei dat het een prikkaartensysteem was ge worden en de c.h. mr. Beernink noemde deze „loterij" een onbevredigende fi guur. Zijn fractievoorzitter dr. Tilanus dacht zelfs dat de regeling in strijd zal zijn met de Hoger onderwijswet. De liberale mevrouw Van Someren' Downer opperde het plan om overleg met de commissie te plegen en haar partijgenote mevr. ir. Kuiper-Struyk vond dat de methode nogal wankel was, een bedreiging van de principia en van de kennis van het Nederlands. De socialistische afgevaardigde Vermeer merkte op dat men toch wel wist dat er zoveel eindexamenkandidaten waren en zijn partijgenoot dr. Tans vroeg waarom er geen gecommitteerden uit andere kringen van deskundigen wer den betrokken. Een derde socialist, dr. Vermooten, vond het onjuist dat er uitsluitend een beroep werd gedaan op de noodtoestand. De K.V.P.-afgevaardigde mejuffrouw Nol ten informeerde of de toestand bij de eindexamens van deze zomer nu zo slecht was dat er zo'n grote haast met de nieuwe regeling moest worden ge maakt en pater Stokman was nieuws gierig naar de instanties die waren geraadpleegd. SPERVUUR Een drom van tientallen Kamerleden stond om de regeringstafel waar minis ter Cals en staatssecretaris Stubenrauch samen naarstig en haastig al die vragen optekenden. De aanval was zo storm-i achtig dat minister Cals er tussen moest komen. Hij stak zijn handen om hoog en riep: ,,'n Ogenblik, dit is niet bij te houden!" Zo kwam ten slotte drs. Stubenrauch aan het woord. Nadat hij zich tot overleg met de onderwijscommissie bereid ver klaard had, vroeg hij of hij nu ook meteen alle vragen zou moeten behan delen. De stemming was er blijkbaar zo in, dat een groep Kamerleden in koor met ja antwoordde. De staatssecre taris beperkte zich echter wijselijk. Met de leraren is ruiterlijk overleg ge pleegd, zo zei hij, en verder is er aller wegen gepolst, maar de reacties waren nooit helemaal voor of tegen. Voor de komende eindexamens beloofde hij. wel degelijk te zoeken naar andere des kundigen dan uitsluitend hoogleraren. Minister Cals nam dr. Tilanus voor zijn rekening om te bewijzen dat niet voor ieder vak ook mondeling examen moet worden afgenomen. Bovendien kunnen de kandidaten voor allerlei vakken vrijstelling krijgen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De officier van justitie te Amsterdam, mr. F. J. Hartsuiker, ziet voorshands geen aan leiding tot het ambtshalve instellen van een vervolging tegen de organi satoren van de Vara-toto. Hij wacht af hoe de minister van justitie zal rea geren op het rapport, dat hij door tus senkomst van de procureur-generaal te Amsterdam heeft verzonden. Zoals bekend heeft de minister hier om verzocht met het oog op de vraag of de Vara-toto, die zaterdag zijn pre mière beleefde, al dan niet in strijd is met de Loterij wet. Advertentie crème shampoo met ei Kijk in de spiegel: uw haar lijkc jonger, is jonger en van een onge kende schoonheid. Dat is het geheim van de nieuwe Proco Crème shampoo m tube. Een totaal nieuwe shampoo voor gezond en golvend haar. met ei Voldoende voor ca 8 wassingen I slechts 65 ct .Jn. Prödeh^rprodukL 'dus DEN HAAG Zingen, kaarten, bo terhammen eten en toilet maken op het voetstuk van het nationale monu ment op de Dam is in de ogen van de Tweede Kamer een misbruik. In het verslag over de begroting van alge mene zaken wordt dan ook de vraag gesteld of de overheid hiertegen niet moet optreden. MOSKOU Guy Burgess, de Britse diplomatieke ambtenaar, die tien jaar geleden naar de Sowjetunie verdween, zou graag weer naar zijn land terugkeren, maar alleen voor vakantie en hij moet de garantie hebben dat hij weer naar Moskou mag teruggaan. Burgess zei dit in Moskou op een diplomatieke receptie tegen enkele Britse journalisten. Hij beschouwt zichzelf nog altijd als Brits staatsburger. GUY BURGESS Duidelijk liet Guy Burgess merken dat hij het in het begin in de Sowjet unie allesbehalve naar zijn zin had. ,,Ik voel me nu na tien jaar gelukkiger dan na de eerste vijf", zei hij onom wonden. Wat er de eerste tijd aan schortte wilde hij niet zeggen. Ik kom hier alleen maar om wat te kleten, was zijn antwoord. Terwijl hij flink dronk en de ene si garet na de andere rookte, praatte hij opgewekt over alles en nog wat. Hij gaf toe dat er onder het regiem van Stalin nogal wat fouten werden ge maakt in Rusland. Of dat thans onder Kroesjtsjef ook het geval is wilde hij blijkbaar niet zeggen. Burgess ant woordde aldus: „Je wilt toch niet be weren dat er meer democratie is in Engeland en Amerika dan hier?" Donald Maclean ziet Burgess zelden, zo vertelde hij. Maclean was de col lega met wie hij indertijd uit Engeland vluchtte. Burgess realiseert zich, naar uit zijn opmerkingen bleek, duidelijk dat de Britse regering hem nooit meer zou laten vertrekken, als hij naar Enge land zou komen. Hij herinnerde er na melijk aan dat hij in een witboek een agent van de Sowjetunie genoemd is. Natuurlijk ben ik dat niet, aldus Burgess. Ik ben socialist, maar geen communist. Ik ben geen Russisch staatsburger geworden, voegde Guy Burgess hier nog aan toe. Ik ben Brit. Weet je, aldus nog altijd Burgess, ze zijn banger dat ik naar Engeland zou terugkomen dan ik het ben om er heen te gaan. Ze zouden me nooit terug kunnen laten gaan. Denk alleen maar eens aan de druk die Amerika op Engeland zou uitoefenen. Nee, ik wil niet terug zolang de koude oorlog voortduurt, besloot Burgess. Advertentie Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De vakraad metaal industrie heeft gisteren een brief ge stuurd aan de Stichting van de Arbeid in antwoord op het contact dat de loon- commissie had gezocht met de vakraad. Vandaag wordt de inhoud van deze brief gepubliceerd. I Het wordt nu tijd om te planten. Vraagt onze gratis catalogus. P. Bakker n.v., Beeklaan 18, Hilleg

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1