Nixon en Kennedy achter Eisenhowers voorstel Streep door plan van de GaulJe CONCERTZAAL IN DE POLDER PARNAGEEN UITBREIDING DEFENSIE NIEUW-GUINEA Van B, bekent: Ik wurgde Hans STRALENDE FABIOLA TERUG IN BRUSSEL ONDERZOEK NAAR TOTO VAN VARA ARKS beschuit De Bilt: Reg en ORGEL ZINGT NU TUSSEN DE KOEIEN Nieuwe richtlijn loonpolitiek DUITS EN FRANS VETO Paleis voor ouders is bijna klaar Wij Zeeuwen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Tuinder Booij bouwde om zijn orgel GEEN HUIS VOOR ORGEL NIET VOOR DE KOEIEN Soldaten stalen auto bij La Courtine PROBLEMEN Verschillen Driehoek Geen verdrijving RUSSEN NEMEN TANKER OVER Drie Nederlanders in Niekerie in arrest Nieuwe kamerleden DADER VERBOND GEWOND VOETJE NA AFSCHUWELIJKE KINDERMOORD TEGEN BOOM VLAKBIJ Directeur: 3ACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BBEIKEB Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, VUssingen, Nteuwendijk 33, tel. 01134-3224, Postbus 24, Terneuzen, N.'euwstraat 38, tei. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad "Lease nummers 13 cent Aboimeaienteprijg 0,58 per week, 7,— per kwerfslA' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek JCabouteri 7 cent per woord met een minimum van t»-» 16e JAARGANG No. 4683 Donderdag 20 oktober 1960 NAVO VIERDE ATOOMMACHT Cor Booy achter het klavier van zijn orgel, waarvoor hij aan zijn boerderij een concertzaal liet bouwen. Eigen nieuwsdienst ZAANDAM. Midden in het vlakke koolland van de Langedijk benoorden Alkmaar heeft een Noord hollandse tuinder zijn eigen concertzaal rondom een magistraal kerkorgel laten bouwen. „Richting Koedijk" staat er met een forse pijl op de wegwijzer van het vijf tegels brede rijwielpad, dat met de naam Daal- meerpad wordt aangeduid. Aan deze weg, tien minuten wandelen, ligt de boerderij van Cor Booij, waarin hij met zijn 85-jarige vader en zijn 82-jarige moeder woont. Aan die boerderij heeft Cor Boöij zijn concert zaal laten bouwen. Talrijke groten uit de orgelwereld hebben de laatste tijd de toetsen beroerd en de klanken over de bloem- bollenvelden en de weiden gestuwd. Maar verlangend ziet Booij uit naar het komende voorjaar. Niet vanwege zijn gladiolenteelt. maar omdat hij dan de grote Franse orgeliste Jeanne Demessieux zal mogen ontvangen. Half april komt zij naar St. Pancras om er te concerteren. „Zij heeft een fabelachtige voetentechniek met haar spitshakjes", zegt Cor Booij, die alles van orgelende voeten blijkt af te weten. Als hij zelf achter het klavier gaat zitten, trekt hij zijn klompen uit en speelt op zijn kousevoeten. „Piet van Egmond geeft de voorkeur aan gymschoenen en Jeanne Demessieux houdt haar pumps aan", vertelt hij. Als jongen van tien jaar had Booij het ideaal orgelist te worden. Het leven beschikte anders. Hij werd tuinder. Na de lagere school moest hij zo gauw mogelijk meehelpen de kost te verdienen. Maar deze forse, 55-jarige tuinder-vrijgezel met een gemengd bedrijfje van tien hectare voor gladiolen en koeien, is zijn jeugdideaal trouw gebleven. „Natuurlijk ben ik niet plotseling op de gedachte van een concertzaal gekomen. Dat plan is gegroeid. Eerst speelde ik op een harmonium, maar dat gaf op den duur geen bevredi ging. Daarom kocht ik in 1943 een kerkorgel met 15 sprekende stem men. Dat orgel kon niet bij ons thuis staan. Het werd bij mijn broer Gerrit in het dorp geplaatst. Daar kon ik natuurlijk komen wanneer ik wilde, maar het was niet mijn eigen huis. Vanwege trouwplannen kocht ik een huis. waar het orgel een plaats kreeg. Het huwelijk is niet doorge gaan en voor mijn orgel alleen mocht ik het naderhand van het gemeentebestuur niet houden, van wege de woningnood. Toen heb ik aan ons huisje in de polder een zaaltje gebouwd, 10 meter lang, 3 meter breed en 3 meter hoog. Dat was al een hele verbetering. De speeltafel stond nog in de kamer en het orgel was aan de andere zijde van het zaaltje opgebouwd. Zo heb ik ongeveer vier jaar gespeeld. Het orgel werd met tongwerken uitgebreid, om het een groter geluids- Zo gaat men naar Koedijk en zo komt men bij de concert zaal van Cor Booij, een weg die al heel wat prominente or ganisten hebben afgelegd. volume te geven. Daarvoor was de ruimte toen weer te klein. En zo heb ik dit jaar een aannemer opgedragen mij een zaaltje van 20 meter lengte, 7 meter breedte en 5,20 meter hoogte te bouwen, waar onge veer 150 mensen plaats kunnen nemen. Voor de decoratie van het plafond een blauwe hemel met sterren en de vloer, zorgde de heer Booij zelf. En een oomzegger, met een zeker tekentalent schilderde, suggererend dat het glas in lood is, het scheppingsverhaal op de Tarnen. Toen de nieuwe zaal gereed was, behoefde de speeltafel niet meer in de kamer te staan. Die kon in de zaal zeli worden geplaatst, zodat de organist nu tijdens het spelen midden tussen zijn publiek zit. Vanuit de huiskamer door een glazen schuifdeur van de concertzaal gescheiden heeft de heer Booij een prachtig gezicht op het orgel front, dat de gehele breedte van het "zaaltje beslaat. „Men vindt het soms wel gek, dat ik deze zaal zo midden in het pol derland heb gebouwd. Vandaar de al eens door mij opgevangen bemer king. dat ik mijn koeien zit voor te spelen", zegt Cor Booij lachend. „Het is mijn. hobby het orgel op volle kracht te laten zingen. Hier in de eenzaamheid van dit wijde polder land stoor ik er niemand mee. Ik kan gaan spelen, wanneer ik mij er toe geroepen voel." „C.a.o. niet openbreken" Van onze sociaal-economische redactie. DEN HAAG. In een brief aan het college van rijksbemiddelaars heeft staatssecretaris Roolvink meegedeeld dat het standpunt van de regering ten aanzien van tussentijdse wijziging van c.a.o.'s, zoals dat vervat was in de jongste brief van de regering aan de Stichting van de arbeid, beschouwd moet worden als behorende tot de al gemene aanwijzing inzake de loonpoli tiek, die aan de loontoetsende instan ties is uitgegeven. Aangezien de looncommissie van de Stichting eerst advies aan het college zal moeten uitbrengen over de aan vaardbaarheid van het complex loon- voorstellen dat de vakraad metaalindus trie thans bij het college heeft inge diend, heeft de looncommissie zich gis teren beraden over de nu ontstane si tuatie. Het is niet denkbeeldig dat de loon commissie zich eerst nog in verbinding zal stellen met de vakraad metaal om eventueel te komen tot splitsing van het complex loonvoorstellen in onder delen. Op deze wijze zou bijv. het ge deelte dat betrekking heeft op winstuit keringen wel de eindstreep kunnen ha len, in het geval dat zulks voor de aan gevraagde loonsverhoging per 1 janua ri niet weggelegd zou kunnen zijn. Het is het streven van de looncom missie van de Stichting haar advies in deze kwestie zo spoedig mogelijk aan het college uit te brengen. DEN HAAG. Omdat zij meenoen ten onrechte geen verlof te hebben ge had, liepen op 3 augustus twee soldaten weg uit hun kamp in La Courtine, zodra zij vrij kregen om te passagieren. Moedig begon het tweetal, de twintigjarige H. W. C. L., en de negentienjarige L. J. C. L., te lopen in de richting van Nederland, maar na een uur of drie ontdekten zij dat Nederland toch wel erg ver weg lag. Daarom namen zij een geparkeerde auto voor de rest van de tocht. Ver kwamen zij evenwel niet, want in het volgende dorp werden zij al door de Franse politie opgevangen. De eigenaar van de auto had vlak nadat zij waren weggereden gehoord, dat twee militairen er met zijn auto van door waren gegaan en hij had de politie gewaarschuwd. Aanvankelijk wilde men de jongens in Frankrijk berechten, zo deelde de audi teur-militair bij de Haagse krijgsraad mede, toen zij zich moesten verantwoor den voor diefstal en ongeoorloofde afwe zigheid. Maar krachtens het Navoverdrag deed Frankrijk afstand van zijn rechten, toen Nederland meedeelde, dat de jon gens voor de Nederlandse krijgsrüTSd zouden worden gedaagd. Een juridisch probleem doemde nog op, doordat Frankrijk wegnemen van een auto steeds als diefstal kwalificeert, ook al gaat het alleen om praalrijden, en om een beklaagde of verdachte te kunnen berechten, moet het feit zowel in ons land als in het land waar het is gepleegd, strafbaar zijn. De auditeur-militair meende echter, dat het gedrag van de jongens ook naar Nederlandse maatstaven wel als diefstal kon worden gekwalificeerd. Zij hebben nl. verklaard de auto bij de grens te hebben willen achterlaten, waarna de kans op een nieuwe diefstal wel bijzon der groot zou zijn geweest. Hij eiste drie maanden met aftrek, maar de krijgsraad veroordeelde de oud ste soldaat tot drie maanden militaire detentie en de jongste, die inmiddels is afgekeurd, tot twee maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan een maand voorwaardelijk. Eigen nieuwsdienst PARIJS Uit Bonn en Washington komen zeer stellige be richten dat de Verenigde Staten de Noordatlantische verdrags organisatie in staat zullen stellen de enige met kernwapens uit geruste macht op het Westeuropese vasteland te worden. Daardoor zou de Gaulle's poging om Frankrijk te maken tot het enige land in West-Europa dat over kernwapens beschikt, worden gedwars boomd. Deze berichten werden bekend op het ogenblik dat er in de Franse Kamer een verhit debat aan de gang is over Frankrijks eigen kernbewapening. In Frankrijk zelf heeft le Monde dezelfde berichten gepubliceerd. Zij komen hierop neer; IDe twee kandidaten voor het Amerikaanse presidentschap hebben beiden verklaard dat zij achter het plan van Eisenhower staan om de Noordatlantische verdragsorganisatie dadelijk na de presidentsverkiezingen een eigen met kernwapens uitgeruste strijdmacht te geven. 2 De Westduitse regering staat achter dit plan en zij zou als eerste door de Amerikaanse regering op de hoogte zijn gebracht omdat men in Washington zeker wilde zijn van een maximale steun voor het plan eer het aan Frankrijk werd voorgelegd. Van de kant van De Gaulle wordt namelijk de grootst mogelijke oppositie verwacht omdat Frankrijk zelf zeggenschap eist over kernwapens die op Frans gebied zijn opgeslagen of van Frans gebied af zouden worden gebruikt. 3 Het zou de bedoeling van de Amerikaanse regering zijn, de Navo de be schikking te geven over een vloot van door kernenergie voortgestuwde onderzeeboten, uitgerust met raketten van het type Polaris (geschikt voor kernladingen) en bemand door internationale bemanningen. 4 De beslissing over het gebruik van deze strijdmacht, die zeer mobiel zou zijn en bijzonder weinig kwetsbaar, zou in handen komen van een nieuw te creëren burgerlijke instantie van de Navo, waarin o.a. West-Duitsland en Frankrijk recht van veto zouden hebben. Daarmee zou wellicht een doel van de Franse bezwaren kunnen worden ondervangen. 5 Generaal Norstad, de Atlantische bevelhebber in Europa zou volledig achter deze nieuwe plannen staan en er reeds over hebben gesproken met de Duitse kanselier Adenauer. De Franse regering daarentegen zou tot dusverre nergens in gekend zijn. Voor een deel zijn daze bijzonderhe den afkomstig van niemand anders dan de Westduitse minister van defen sie, Strauss, wiens verklaringen giste ren werden aangehaald door twee se rieuze Westduitse kranten, de Frank furter Allgemeine Zeitung en Der Mit- tag. Letterlijk heeft de minister ge zegd: Advertentie die lekkere shag "X, in de handige doos HOLLANDIA (ANP) De voorzitter van de Nieuwguinese Partei Nasionaal, Herman Wajoi, heeft minister Toxopeus meegedeeld dat zijn partij geen prijs stelt op een verdere versterking van de defen sie van Nederlands Nieuw-Guinea. Het geld daarvoor kan naar de mening van de Parna beter worden- besteed voor de economische ontwikkeling van het land. De heer Wajoi had een onderhoud met de minister tijdens diens bezoek aan Hollandia. Hij heeft bij de ge legenheid, zo meldt de Nieuw-Guinea- koerier, voorts gezegd dat de Parna de pogingen (van de Maleise premier Abdul Rahman) waardeert om een compromis te vinden tot vermindering van de internationale spanningen rond om Nieuw-Guinea. Zijn partij acht een oplossing mogelijk langs politieke weg. Indien de bemiddeling van Rahman internationaal overleg tot resultaat zou krijgen, dan zal de Parna voorstellen een driehoeksconferentie te houden, waarbij een delegatie van de Nieuw- Guinearaad tegenwoordig zal zijn. Het hoofdbestuur van de Parna heeft zich op 2 oktober al uitgesproken voor een driehoeksconferentie tussen Nederlan ders, Indonesiërs en Papoea's. De Parna, zo heeft de heer Wajoi minister Toxopeus laten weten, acht het vaststellen van een streefdatum voor het tijdstip waarop de bevolking zich kan uitspreken over de toekomst van westelijk Nieuw-Guinea, zeer ge wenst. De partij acht 1970 de uiterste termijn voor politieke zelfbeschikking. Minister Toxopeus heeft daarop vol gens Wajoi geantwoord, zo meldt de Nieuw-Guineakoerier verder, dat de Nederlandse regering zich bij het be palen van de streefdatum zal laten leiden door de mening van de Nieuw- Guinearaad. Dat is een van de eerste zaken, die aan de raad zal worden voorgelegd. Minister Toxopeus zou hebben ver klaard dat het niet uitgesloten is dat de internationale omstandigheden zul len noodzaken eerder dan 1970 over de toekomst van westelijk Nieuw-Guinea te beslissen. De regering is voornemens te zijner tijd in principe de volledige souvereiniteit over te dragen, aldus de minister. Het antwoord van de minister, zo deelde de heer Wajoi de Nieuw- Guineakoerier mee, had de volledige instemming van de Parna. Over de doelstellingen van de partij heeft Wajoi minister Toxopeus meege deeld dat de Parna samenwerking wil van Nieuw-Guinea met alle volkeren, in het bijzonder met Nederland. Het streven is vooral gericht op het ver krijgen van de vrijheid van Nieuw- Guinea maar. zo verzekerde hij, dat be tekent niet het uitdrijven van de Ne derlanders. „Er zijn verschillen in bijzonderheden in de benadering van dit vraagstuk door de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Herter en generaal Norstad. Generaal Norstad denkt over een „kernzwaard", waarbij de land-, zee- en luchtstrijdkrachten van de Navo de beschikking over kernwapens zouden krijgen, terwijl minister Herter er meer op uit is, speciaal de Noord atlantische vloot de beschikking over kernwapens te geven. Fundamenteel zijn beide het echter eens. Voor zover ik minister Herter heb begrepen is hij erop uit van de Navo de vierde kern macht ter wereld te maken". Hij voegde hieraan toe dat hij hier, noch uit politiek, noch uit militair op zicht, iets tegen had. „Het voorstel, om van de Navo de vierde atoommacht ter wereld te ma ken, wint nog aan belangrijkheid door de daaraan gekoppelde Amerikaanse suggestie, om ook de sterkte van de met de gebruikelijke bewapening uit geruste troepen te vergroten. Het Amerikaanse standpunt, dat het kunnen beschikken over meer met con ventionele wapens uitgeruste troepen de Navo zou ontheffen van de verplich ting om meteen en automatisch met kernwapens te moeten reageren op een aanval, wordt door West-Duitsland ge deeld aldus minister Strauss. AMSTERDAM, (ANP). Een Russi sche staatsrederij te Odessa heeft' het dinsdag door de Nederlandse dok- en scheepbouwmaatschappij te Amster dam aan de Griekse reder Carras af geleverde tankschip Delian Spirit (24.700 ton) voor circa zeventien mil joen gulden gekocht. Het schip krijgt nu de naam Adler. De rederij van Carras, de Panamese Shipping development cy, heeft nog vier tankschepen in aanbouw bij de N.D.S.M. GEORGETOWN, In Nickeriè, een kleine 25 kilometer van Brits Guiana, zijn drie Nederlanders gearresteerd in verband met de moord op een Indische boer. De boer, Mursulain, Brits onderdaan en wonende in het grensgebied van Brits Guiana uit zijn huis gelokt en ver volgens in een boot geworpen, waar hij werd gebonden. Hij werd daarna gesla gen tot hij overleed. Later werd de man in de Corentijne gegooid. Hij was 31 jaar. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De minister van justitie, mr. Beerman, heeft de procu reur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, mr. H. R. de Zaaijer op dracht gegeven om na te gaan of de Vara-toto van Theo Eerdmans in strijd is met de loterijwet. De toto werd za terdagavond jl. voor het eerst gespeeld. Gisteren is het rapport van de procu reur-generaal, aan de hand waarvan zal worden bekeken of een vervolging tegen de Vara zal worden aangespan nen. naar het departement gezonden. De officier van justitie te Amster dam, mr. F. J Hartsuiker, en een Hil- versumse politiefunctionaris hebben het samengesteld. De inhoud is nog ge heim. De kern van de zaak schijnt te zitten in het verzenden van een briefkaart door de deelnemers aan de toto. Op de kaart moet een getal van zes cijfers staan. Daarmee doet men dan een gooi naar een van de geldprijzen, die de Vara uitkeert. Het verzenden van de kaart zou eventueel kunnen worden gezien als een materiële prestatie in de zin van de loterijwet. Men moet im mers acht cent porto betalen. Het fran keren is echter geen voorwaarde. De briefkaart kan ook door de inzender zelf bij de Vara worden gedeponeerd. Hij zegt, dat-ie pas hoven wil komen als het niet meer regent DEN HAAG. Ir- J. Baas uit Zut- phen is benoemd tot lid van de Eerste Kamer in de vacature, die ontstond door het overlijden van de heer H. D. Louwes. De heer Baas is directeur van de Gelders-Overijselse coöperatie voor slacht-, fok- en gebruiksvee te Zutphen. Mr. J. W. van Gelder uit Nieuwer Am- stel is in de vacature-Van Mastrigt be noemd tot lid van de Tweede Kamer. De heer Van Gelder is advocaat te Am sterdam. Van een onzer verslaggevers ROERMOND De moordzaak Hansje Hermans is opgelost. Gis teravond heeft de Belfeldse me taalarbeider Th. van B. tegen over de officier van justitie te Roermond, mr. C. W. van Uiter- waal bekend de elfjarige jongen uit Sevenum te hebben gewurgd. In de middag van zondag 11 sep tember had hij de jongen gedood en 's avond was hij teruggekeerd om het lijkje in een aspergeveld te begraven, waar het later door een soldaat werd gevonden. Gis- DEN HAAG Begin volgend jaar allen de zilveren rijksdaalders in om loop worden gebracht, zo deelt mi nister Zijlstra de Tweede Kamer mee. Het is daarbij de bedoeling de papie ren rijksdaalders voorlopig in de cir culatie te laten. Advertentie eten BRUSSEL. Dona Fabiola, die enige dagen in Spanje heeft doorgebracht, is gisteravond per vliegtuig weef in Brus sel teruggekeerd. Op het vliegveld Brussel Nationaal heeft koning Boude- wijn zijn aanstaande vrouw, wat ner veus, maar duidelijk gelukkig, opge wacht en toen Dona Fabiola, die een bos rode rozen droeg, het vliegtuig verlaten had, begroetten zij elkaar zoals verliefde mensen dat altijd hebben gedaan. Ondertussen is de laatste weken hard gewerkt aan de voltooiing van het kas teel van Argenteuil. Drie jaar geleden, toen geruchten over de al te grote in vloed van koning Leopold en prinses Liliane op koning Boudewijn weer eens een vervelende stemming hadden ver oorzaakt. heeft koning Leopold beslo ten de samenwoning met zijn zoon op het kasteel van Laken op te geven. Met De hartelijke ontvangst op het vlieg veld Brussel-Nationaal van Doiia Fa biola door koning Boudewijn, die haar bjjkans bedolf onder een groot boeket rozen en zelf voor de fotograaf schuil ging in de tedere omhelzing. de regering werd toen overeengekomen dat het domein van Argenteuil, Zuid Brussel, ter beschikking van koning Leopold en zijn echtgenote zou worden gesteld, doch het moest eerst en dat niet alleen naar de mening van prinses Liliane worden opgeknapt. Op het schilderwerk na is de restauratie van het gebouw thans voltooid en ook het park heeft een definitieve vorm gekregen. De muur, die een deel van het honderd hectare grote domein af sluit is doorgetrokken, niet met stenen, doch met betonnen platen. Het resul taat was foeilelijk en daarom heeft de minister van openbare werken de be tonnen platen maar met een groen verfje laten bespuiten en er drie rijen dennen voor laten planten. Eind no vember zal het geheel ter beschikking van koning Leopold en prinses Liliane worden gesteld. teren vroeg de man een verkla ring te mogen afleggen. Die ver klaring werd tevens een beken tenis. Van B. heeft daarbij tal van weerzin wekkende bijzonderheden gegeven. Hij heeft verklaard, dat hij zijn opvallen de rode scooter in een dennebosje had verstopt, direct nadat hij vap Belfeld naar Sevenum was gereden. Daarna was hij in de bossen gaan wandelen. Na een paar honderd meter was hij een jongen tegengekomen, die hij had geroepen. Hij zei dat de jongen een onbekende voor hem was. Hij ging evenwel niet nader in op vragen over een vroegere ontmoeting tussen hem en zijn slacht offer tijdens een communiefeestje bij buren van de familie Hermans waar Van B. vaker kwam. Hij is daar wel op het feestje geweest en Hans is er ook geweest. Maar Van B. zegt dat hij de jongen daar niet heeft gezien. Op zijn geroep stapte Hans van zijn fiets en kwam naar hem toe, maar de jongeit maakte direct weer aanstalten om ver der te gaan toen hij hem oneerbare voorstellen deed. De jongen rukte zich los nadat hij hem had beetgegrepen en holde weg. In zijn vlucht botste Hans met zijn hoofd tegen een boom, toen Van B. hem de weg versperde en de jongen in buk kende houding tussen de bomen van het dichte dennebosje trachtte weg te komen. Hij viel en meteen was Van B. bij hem. De man die reeds 36 jaar gevangenis straf op zijn naam heeft staan, o.m. voor een moord op een meisje uit Oisterwijk, dat hij met de handen had gewurgd zei dat Hans zich hef tig verzette toen hij hem aanviel. In die korte worsteling heeft hij de jongen met zijn handen gewurgd, aldus heeft Van B. verklaard. Het touw, dat om de hals van de jongen zat gesnoerd toen hij drie dagen na zijn vermissing in het aspergeveld werd gevonden door de zoekende soldaten, zou hij pas later hebben aangebracht. Volgens zijn zeggen zou hij dat heb ben gedaan om de aandacht van zich af te leiden, Vrijwel onmiddelllijk na de fatale daad is van B. volgens zijn verklaring op- geschrikt door het geroep van kin- deren. Hij zat toen geknield naast zijn slachtoffer in het dichte dennebosje. Zich oprichtend zag hij drie kinderen op zich toekomen. Een van de kinde ren huilde. ROTTERDAM. Op de bovenste plank van een stelling in het magazijn van een handelsmaatschappij aan de Hoornbrekerstraat in Rotterdam heeft de politie gisternacht een 28-jarige los- werkman S. P. aangehouden. Hij had zich onder rollen gummislang verscholen, omdat hij zich kennelijk be zwaard voelde door de schuifmaat, schroevedraaier en meetlat die hij in zijn zak had. Hij had ze uit een bureau la weggenomen. Een nachtwaker had de politie ge waarschuwd omdat hij een gebroken ruit had ontdekt. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke be wolking en slechts hier en daar enige regen. Zwakke tot matige wind tussen zuidoost en oost. Wei nig verandering in temperatuur. MIESJE: Niet genoeg; om thuis te blijven. 21 oktober; zon op 7.15, zon onder 18 29* maan maan onder

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1