Jules de Corte troubadour van „de menselijkheid" De bazen dragen rokken IN DE HAVEN VAN WAPPERT NEDERLANDSE VLAG VANAVOND IN LETS FACE THE MUSIC Communisten zullen niet uit Ver. Naties treden GER SMIT Men is aan de Waddenkust niet gauw uit het lood geslagen als zanger Woensdag 19 oktober 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 De vissers zwegen Hij had wel gedacht Driekwart miljoen t.v.-toestellen Stichting in plaats van kijkersbond Intocht Sinterklaas in Rotterdam op tv ANDREA DOMBURG IN „FREULE JULIE" Gilbert Bécaud op t.v. BON-MOTS KWAAIE TREINEN SNERPEND TRYGVE LIE IN DEN HAAG CENTRALE G.E.B. JUBILEERT Schoonzoon gestoken eis 15 maanden ZACHTMOEDIG MAN TÈ DUUR Vanavond weer als Willy the Weeber Vier arrestaties wegens verduistering speelgoed Beperking verhaalsrecht op grond armenwet OOSTMAHOeW fc'MPSN DOKKUMBt-meiMBZIJlBH wieuw: !T INORODBItH Van een onzer verslaggevers "TjE stormbal hing zwart en luguber boven de haven van Norddeich en het woei uit het noordwesten. De lucht was licht aan de horizon en donker daar boven, de vissersvloot lag ver waaid in de haven en de regen ratelde op de gladde steentjes van de kade. Een dag voor een ramp. Wat Radio-Scheveningen is voor ons, is Norddeich-Radio voor Noordwest Duitsland; nergens aan deze waddenkust is men beter op de hoogte van wat er zich op zee afspeelt dan hier. In het kroegje, waar de vissers zaten te wachten op het neerhalen van de stormbal was het maar stil. Uit de weinige woorden die vielen liet zich Het dra ma reconstrueren. De Duitse tjalk Adelheid, varend op de motor, maar met een zeiltje bij, zoals hier nog altijd de gewoonte is, was op een bank gelopen, tegen het harde zand gedrukt, volgeslagen en gezonken. De sloep was al meteen verloren gegaan en de opvarenden hadden de zwemvesten aangedaan omdat er niets anders was. Of er noodseinen waren geweest of niet was niet bekend, zelfs niet bij het radio-station. De tjalk werd spoe dig vermist omdat iedereen haar met bezorgdheid had zien uitvaren in de storm en veertien uur nadat de men sen van het wrak waren afgeslagen pikte de reddingboot, die op goed geluk was gaan zoeken, uit de kokende zee een vrouw op. Zij dreef op haar zwemvest, haar dode kind in de armen geklemd. Een lijn verbond haar zwem vest met dat van haar man, de schip per. maar hij was al uren geleden verdronken, net als de enige matroos en de oude moeder van de schippers vrouw. Het was voor deze aan rampen rij ke kus. geen groot ongeluk, maar het maakte diepe indruk door zijn bijzon derheden. De vissers zwegen en waren zuinig met hun glas. Er was er geen die niet in eigen onmiddellijke omgeving iets dergelijks had beleefd. Er was geen Wie van zee komt en de lange vaargeul volgt tot in de haven van Norddeich, wordt aangenaam verrast door de aanwezigheid van een Nederlandse bagger- vloot, bezig de haven te verbeteren. geweeklaag en ook geen kritiek op de schipper van de tjalk omdat ieder wist dat niemand de omstandigheden waar onder hij was uitgevaren beter had ge kend dan hijzelf. I ENFIN, na zo'n gebeurtenis ziet een knus haventje er heel anders uit. Het was maar goed dat de stormbal neergehaald kon worden en de vloot zee koos. De vissers waren meteen in hun gewone doen. Men is aan de Wad denkust niet gauw uit het lood gesla gen, getuige een voorbeeld uit ons eigen Noorden. Er had al twee dagen lang een vis sersman vastgezeten op een zandplaat beoosten Rottum en Rottums voogd, Jan Toxopeus, had ten slotte maar eens gebeld naar die andere Toxopeus, die van de reddingboot van Oostma- horn. Toen die ten slotte na een zwa re tocht zo dicht bij de vissersboot was gekomen als de waterstand maar toeliet en met een rubbervlot langs zij was gekomen, verscheen de visser na enkele minuten in de deur van zijn stuurhut. Ja, hij had wel gedacht dat zij hem op Rottum zouden zien en dan de red dingboot zouden waarschuwen. Eten was er voor hem en zijn knecht nau welijks meer aan boord, maar als het water hoog genoeg kwam zou hij toch niet kunnen vertrekken, want de twee luchtflessen van zijn diesel waren leeg. De reddingboot zorgde dus voor eten voor twee man, wat natuurlijk weer een moeilijke reis opleverde, en via de radio werd Delfzijl gewaar schuwd om een andere vissersman nieuwe luchtflessen te laten brengen. Toen dan alles voor elkdar was vroegen ze de visser waarom hij niet wat eerder om assistentie had ge vraagd. Er was ten slotte aan de wal nogal wat bezorgdheid om hem ge weest- „Omdat ik niet zo van al die druk te houd", antwoordde de visser iet of wat korzelig. Toen wij Norddeich weer binnen voeren na de nog ruwe zee een ka rige vangst garnalen te hebben ont rukt, werden we begroet door een Nederlandse vlag, die, ofschoon hel der gewassen, toch een vlag op een modderschuit bleek te zijn. Er wa ren er zelfs meer. Zij wapperden in de straffe wind van een baggermo len, een sleepboot en wat bakken. De haven van Norddeich is voor een groot deel dichtgeslibt en een Nederlandse maatschappij brengt orde in de chaos, wat een toeval lige Nederlandse bezoeker onwille keurig het idee geeft van „dat kun nen ze hier dan toch maar lekker niet zelf." ER is hier in de buurt meer dat de vaderlandse trots streelt. Er zijn ontginningen aan de gang in Eemsland en Oost-Friesland en ook daarbij ver lenen Nederlandse maatschappijen hulp. Komt men, tussen Greetsiel en Norddeich, in de Leybochtpolder, dan ziet men dat deze op de zee herover de polder van duizend hectaren geldt als een nationaal voorbeeld voor wat de Duitse waterstaatsmensen preste ren. Maar wanneer men vervolgens op het „Bauamt für Küstenschutz" komt om de mensen daar te complimente ren, dan krijgt men te horen dat het allemaal zo geweldig niet is. „Nee, dan moet u eerst maar eens naar uw ei gen polders in de Zuiderzee en in de Dollard gaan kijken". Ze zijn er wel eens op excursie geweest en diep onder de indruk teruggekomen. In dit deel van Duitsland, waar -men heus wel weet van dijken, polders en landaan winning, leeft een diep respect voor Ne derland. SLOT. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Ons land is de driekwart miljoen televisie toestellen gepasseerd. Het 750.000ste toestel is door de Dienst luister- en kijkgelden maandag geregistreerd. BESTUURSVOORSTEL Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Het bestuur van de Algemene Nederlandse Ver eniging van Televisiekijkers wil de vereniging omzetten in een Stich ting. De toeneming van het ledental is - onder de verwachting gebleven, leden werving en contributie-inning brengen veel rompslomp en onkosten met zich mee, en een deel van de wensen van de vereniging is inmiddels vervuld, zo zegt het bestuur in het zojuist verschenen jaarverslag. Het bestuur meent dat daarom de vereninigings-structuur moet worden veranderd in die van een stichting. De stichting zou in dezelfde rich ting moeten verder werken, en een van de eerste taken zou zijn, een plei dooi te voeren voor een cultureel ver antwoord tweede televisieprogramma, op commerciële grondslag, dus zonder kijkgeld-verhoging. Op 29 oktober komen de betrokken bestuursvoorstellen ter tafel op een algemene ledenvergadering in Utrecht. BUSSUM. De intocht van Sint Ni- colaas zal ook dit jaar weer te zien zijn op de televisie, maar dit evene ment zal dit jaar niet vanuit Amster dam komen, maar vanuit Rotterdam. Als op woensdagmiddag 16 novem ber de Sint met zijn trouwe Pieten en Spaanse edellieden zich ontscheept aan de Parkkade in de Maasstad, staan daar de camera's van de N.T.S. ge reed voor een rechtstreekse reportage. Behalve de aankomst van de bisschop wordt ook het voorbijtrekken van de feeststoet door de N.T.S. in de huis kamers gebracht. Eigen Nieuwsdienst. BUSSUM. Een belangrijke dra matische produktie komt donderdag avond op de beeldschermen. Het is Strindberg's bekende stuk „Freule Ju lie", dat onder regie van Kees van Iersel voor de camera's wordt ge bracht. Andrea Domburg, Pim Dikkers en Riek Schagen treden op ih dit uit 1888 daterende spel, dat ook in ons land op de planken is geweest, en dat een paar jaar geleden werd verfilmd in Zweden. Strindberg tekent in zijn stuk de on dergang van een zenuwzieke jonge vrouw uit een aristocratisch geslacht. Eigen nieuwsdienst BUSSUM. De beroemde Franse zanger Gilbert Bécaud komt deze week twee keer op de Nederlandse beeldschermen. Vrijdagavond om 9.45 uur zendt de Vara een optreden van een half uur uit en zaterdagavond tus sen 22.45 en 24 uur zingt Bécaud in het Concertgebouw tijdens de Gala du Disque. Van een onzer verslaggevers DELFT ,,Ik ga liever nooit meer in het bad, dan dat ik nooit meer mezelf mag zijn! Het is Jules de Corte die dat zegt. En dat bewijst niet alleen hoe graag hij in het bad gaat, het is eigenlijk heel zijn levensbeschouwing in een note- dop. Jules de Corte komt niet zo vaak op de televisie. Maar van avond kunt u hem toch weer op de beeldbuis zien. In Jos Cle- ber's Show „Let's Face The Music". Hij zingt er twee liedjes in ,,'k Zou wel 's willen wetenen „De onbekende" en hij speelt een piano solo, „Someone tot watch over me". De radioluisteraars horen hem dit seizoen in zijn nieuwe programma „Winterteer". Jules de Corte brengt er zijn nieuwste liedjes in, aaneenge regen door bizarre geluids- en muziek- intermezzi: pauken, kinderpianootjes, maracas, harmonium, door electro- nische trucjes soms macaber vervormd. Met Jules de Corte praten is het ene spitse bon-mot na het andere eruit horen knetteren. „Het huwelijk?" zegt hij, „het huwelijk is geen zaak van plechtig beloven, maar van proberen." „Beloven kun je alleen maar op korte termijn. En dan moet je nóg voorzich tig zijn." „Op een mensenleeftijd be keken kun je alleen maar probéren. Een mens moet immers de hele dag zichzelf bijsturen?" „Bewapening? Het is misschien wel nodig, maar je moet dat dag en nacht betreuren. Daarom moesten we niet beginnen aan taptoes, en helemaal niet aan parades!" Hij roert in zijn thee met een Flo- riade-lepeltje. „Ik zit vaak in de trein. En ik weet niet wat het his, maar er zijn gezellige en kwaaie treinen. In de gezellige treinen leu teren de mensen zo'n-beetje gezel lig met elkaar. Ze leuteren iets lósEn dan denk je: kijk, dat is meneer Muller, die altijd in Haarlem eruit moetMaar d'r zijn ook kwaaie, waar de mensen verscholen zitten achter nijdige kranten. Je zou daar het liefste een gat in slaan!" En dat laatste geldt voor de meeste groepen, vindt Jules de Corte. Waar een.. mensen bij elkaar zijn, ver dwijnt meestal de individu, de persoon lijkheid. „De staat? Daar valt niet mee te praten. De Kerk? Daar valt niet mee te praten. Maar d'r valt wél te praten met meneer Jansen, die pé van de a is, of met meneer Pieterse, die katholiek is, want dat zijn ménsen." Als je maar een propaganda-apparaat hebt, kun je de massa bespelen. Als ik morgen een propaganda-apparaat heb, ben ik gisteren de koning van Enge land. Als je Jules de Corte zo bezig hoort, zou je al gauw denken dat hij een bar ongemakkelijk heer is. die eigenlijk overal op tegen is. En Jules de Corte is dan ook wel afgeschilderd als een twmtigste-eeuwse troubadour, een la te nazaat van de middeleeuwse vede laars, die hun eigen tijdperk meedogen loos te schande zetten. Jules de Cor- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De vroegere, in 1953 afgetreden secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Trygve Lie, gelooft niet dat het communis tische blok uit de Verenigde Naties zal treden. Op grond van zijn eigen ervaringen indertijd met de Russen in de Verenigde Naties meent hij, dit wel te kunnen zeggen. De heer Lie gaf zijn opinie gisteren na afloop van een bijeenkomst die hij had bijgewoond als speciaal ambassa deur van de Noorse regering, op zoek naar investeringen die zijn land wenst te trekken. Deze vergadering op het departement van economische zaken stond onder leiding van minister drs J. W. dr Pous. Mede aanwezig waren de staatssecretaris G. M. J. Veldkamp ■hoge ambtenaren cn voorstaande figu- ren uit industrie- en bankwezen. Voor zijn opvolger Dag Hammar- skjöld had Lie niets dan lof. Hij meende dat hij de kwestie-Congo sterk heeft behandeld. In zijn huidige missie naar Neder land had Lie na één dag nog geen concrete resultaten «geboekt. Dat hoopt hij komende dagen te doen. Noorwegen ziet in de eerste plaats uit naar buitenlandse investeringen in de machine-industrie en de chemische industrie, op basis van wederzijdse Nederlands-Noorse belangen. De heer Lie wees in dit verband op de grote Noorse reserves aan goedko pe waterkracht. De produktie van elektriciteit in zijn land bedroeg vorig jaar nog slechts een kwart van de po tentieel aanwezige capaciteit. Om deze geheel tot ontwikkeling te brengen zijn ook nog grote kapitalen nodig. Per jaar steekt de Noorse rege ring voor een waarde van circa drie honderd miljoen gulden in de bouw van nieuwe krachtstations, geld dat deels van de wereldbank komt. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De centrale van het GEB. aan de Galileïstraat te Rotter dam was gisteren 25 jaar in werking. De directeur, ir. G. de Regt, heeft ter gelegenheid daarvan een toespraak ge houden tot het personeel. De centrale, die bij de opening de grootste van Ne derland was, heeft tot nog toe 15,6 mil jard kilowattuur elektriciteit geleverd. Zij kan niet meer worden uitgebreid. Opvoering van de capaciteit kan alleen worden bereikt door plaatsing van een heden van groter rendement, aldus tr. De Regt. De Vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels en haar instellingen zijn zaterdag verhuisd naar het nieuwe Boekhuis aan de Jan Toor- opstraat te Amsterdam Staatssecretaris Seholten verricht op 27 oktober de officiële opening. ZOUDT U als man onder lei ding van een vrouw willen wer ken? Een nogal moeilijke vraag waarop wij Nederlanders nog geen antwoord behoeven te geven, want deze situatie komt bij ons maar spo radisch voor. De neiging is er om nee te zeggen omdat het gevoel van eigen waarde geweld zou worden aange daan. De Engelsen vinden dat ook, maar zij hebben wel de moeite genomen om uit te zoeken hoe het is wanneer de vrouwen wel de baas zijn in de fa briek. Twee vrouwelijke machinisten zijn zojuist teruggekeerd van een veer tiendaagse ontdekkingsreis door Rus land. Het zijn mej. Souter en mej. Winslade en hun conclusie na die reis is: Het Russische systeem van vrou welijke bazen in de fabrieken zou in Engeland niet mogelijk zijn Omdat de mannen niet zonder kleerscheuren de bevelen van een vrouw zouden op volgen De Russen wel. Want de twee Engelse reizigsters hebben het volgende „ont dekt": Eén op de drie fabrieksarbeiders is een vrouw. In Engeland is dat een op de honderd. Overal zijn kinderbewaarplaatsen, waar de werkende moeders hun kinderen kunnen opbergen van 's morgens 8 tot 's middags 6 uur, of vijf dagen achter elkaar, als de moeders dat lie- De Britse reizigsters, mej. Winslade (links) en mej. Louter. ver doen. De echtgenoten maken geen bezwaar, ook niet als hun vrouw langer dan een paar jaar blijft werken. De vrouwen gaan zich vervelen als ze niet in een fabriek kunnen werken. In enkele leeftijdsgroepen is een groot overschot aan vrouwen, omdat vele mannen tijdens de oorlog zijn omge komen. Een chocoladefabriek werd van hoog tot laag geheel door vrouwen geleid. Ner gens kwam een man aan te pas; ook vonden de Engelse dames een bouw werk dat door een vrouwelijke aanne mer werd gezet. Sterker nog, mej. Souter vertelde bij thuiskomst dat de Russen hard ge lachen hadden om die dwaze Engel sen die zo weinig vrouwen in hun fa brieken hebben. „We vroegen aan een Rus hoe hij het vond om onder lei ding van een vrouw te werken, en hij zei: „Waarom in vredesnaam niet, als ze toch de capaciteiten heeft?" Zover zijn de Britten en de Neder landers nog niet, maar deze twee ..ontdekkingsreizigsters" komen nog met een uitgebreid rapport waarin ze een lans zullen breken voor de gelijk gerechtigdheid van het Engelse meis je dat aan de madiine wil staan. Want iwg steeds is de man daar practisch alleenheerser. televisie vandaag Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Wegens poging tot moord op zijn schoonzoon heeft de of ficier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank gisteren een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëist tegen de 68-jarige H. P. B. uit Schiedam. Oorzaak van het conflict: een bedrag van vierhonderd gulden, door de be jaarde man aan zijn schoonzoon ge leend. Van het geld was een piano gekocht. De heer B. had dat niet kun nen verkroppen, was bang dat hij zijn geld nooit terug zou zien en vond dat zijn schoonzoon het leven veel te ge makkelijk opnam. Op 12 juli ontlaadde de man zijn woede in een steekpartij, waarbij de schoonzoon twee steken in het hoofd, vier in de borst en nog enige in armen en handen opliep. De officier van justitie zei in zijn requisitoor dat B. altijd een oppassend en hard werkend man is geweest, die zijn pensionering niet had kunnen ver werken Daardoor werd hij steeds tob- beriger, mogelijk ook door financiële zorgen. te's eigen liedjes, met hun snerpende, gewonde ondertoon en bijtende ac centjes, lijken die indruk wel te be vestigen. Maar Jules de Corte is niet anders dan een gevoelig en scherpzinnig man, en dan kan het haast niet anders of je vindt heel wat om je heen om te bij ten of te geselen.Maar het gebeurt óók altijd met die nevenklank van mild heid, triestheid, liefde bijna. Zoals in dat liedje over dat „lieve kleine Ne derland", dat „niets te vertellen" heeft, en waar alles zo „knus in de plooi" zit, maar waaraan we toch ja toch! ons „hart verpand" hebben. Jules de Corte en zijn vrouw wo nen met hun drie kinderen in een vrolijk, wit huis aan de rand van Delft. Er kwetteren vogels in een grote vo- lière, twee honden halen de boel over hoop (één de jonge geleidehond voor De Corte, de ander eaen verdwaalde herder die ze graag een goed thuis wilden geven), en wat er dan nog over eind staat nemen de kleine Lindeke, Madeion en Jules jr. voor hun reke ning Er hangen ook een dozijn oude klokken te tikken. Jules de Corte houdt daar van, misschien omdat dat regel matige tikken van alle kanten een ge voel van evenwicht geeft. „Waarheid", zegt hij ergens in ons gesprek, „is evenwicht". In die ongedwongen, warme, harte lijke omgeving is de scherpe chanson nier een zachtmoedig man. Hij en de zijnen kunnen daar, wat in de rumoe rige wereld buiten dikwijls niet moge lijk is: in veiligheid zichzelf zijn. Grammofoonplaten maken, optreden voor radio, voor televisie, teksten schrijven, componeren, acht tot veer- Jules de Corte, Lindeke en Made- Ion. (Jules Jr. zat onder de tafel). tien uur zwoegen aan de uiteindelijke opname en montage van één enkel pro gramma. En dan nog avond aan avond op het podium, door heel het land. Jules de Corte had dat vrolijke witte huis („geen eenheidshuis, zoals alles tegenwoordig, maar tenminste iets per soonlijks hij had dat huis niet kunnen kopen als er niet hard voor werd gewerkt. „Maar met Kerstmis" zegt hij, „met Kerstmis blijf ik thuis. Want dan kost ik achthonderd gulden per avond. En daar neemt niemand me voor. Dus ben ik héérlijk vrij." In het kort! DONDERDAG 20 OKTOBER 1960 1 RADIO HILVERSUM WOENSDAG Jules de Corte, Corry Brokken en Truusje Koopmans zingen vanavond in de „Jos Cleber Show" getiteld „Let's face the mu sic" (21.35). Vooraf is er o.a. een discussie van kunstenaars over culturele onderwer pen, onder gesprekleiderschap van mr. Evert Straat. De avond wordt geopend met Sportpanorama (20.20). Vlaanderen: 20.30 Schipper naast Mathilde; 21.10 Bonanza; 21.55 tv-rebus Incognito. België Frans: 20.30 Télé-Match; 21.45 Lectuur voor allen. De Deense komiek Boyd Bach- mann, die ook in Nederland geen on bekende is, begint met zijn gezichten- trekkerij en zijn gooi-en-smijtwerk furore te maken. Hij treedt b.v. in een nieuwe Duitse film op en vanavond om 20.40 vertoont de Duitse televisie nog eens zijn show: „Einfach lacherlich", die enkele maanden geleden reeds op het beeldscherm kwam. Na zeven jaar acteren zit er voor Ger Smit vanavond een debuut in het vat: een televisie-optreden als zanger bij het orkest van Jos Cleber. „Hoe is dat zo gekomen?" „In het laatste Divertissement van Albert Mol zong ik Willy the Weeber, terwijl Ingrid Valerius, Alexandra van Reyn en Chris van de Velden voor de mime zorgden. Er was in de Singer- concertzaal geen ruimte voor de Zaai ers: wij maakten dus een bandje in de Avro studio...." De rest hoorden wij van de Zaaiers zelf: de muzikanten waren zo enthou siast over stem en voordracht van Ger Smit, dat zij na afloop spontaan klapten.... Heus, dat komt niet vaak voor in de radiowereld. Het gevolg was dat de' jonge acteur, die bij Ruth Horna klassieke zang studeerde, een overstapje nam naar Bert Ogterop om zich te bekwamen in het lichte genre. Jos Cleber gaf hem nog een paar kan sen en de televisie engageerde hem voor enkele muzikale bijdragen, die zeer in de smaak vielen. „Wat zing je vanavond?" „Weer Willy the Weeber, maar in een nieuw arrangement en op tekst van Ernst van Altena. Vandaar de titel: Billy de Bange." - 402 m. ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram, 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.50 V d vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram. KRO: 11.00 V d zieken; 11.45 Gewijde muz. middag 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram; 12.25 Wij van het land, praatje; 12.35 Land en tuinb meded; 12.38 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Ham mondorgelspel; 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Volksmuz; 14.25 Omr ork en solist; 15.20 Gram; 15.30 Engelse kerkmuz; 16.00 Ver kenningen in de Bijbel; 16.20 Muzikale le zing. 16.45 Gram; 17.00 V d jeugd; 17.20 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Instr kwintet. avond 18.15 Sportrubr; 18.30 Gram; 18.50 Soci aal perspectief: act sociale vraagstukken; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Gram; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol lezing; 20.00 Gevar progr; 21.30 Orgelconc; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Vokaal ens; 22.30 Nws; 22.40 Avondover denking; 22.55 Gram; 23.30 Heeft het on geloof nog een toekomst?, lezing; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H - 298 m. ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v. d. vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 Vertel nog eens wat over Canada, gesprek; 11.15 Gram; 11.45 Mensen worden verdre- middag ven door het water, lezing. 12.00 Theaterork; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Meded of gram; 13.20 Nationale foto competitie; 13.25 Lichte muz; 13.55 Beurs ber; 14.00 Pianorecital; 14.30 V d vrouw; 15.05 Gram; 15.25 Voordr; 15.45 Filharm ork en solist; 16.15 Gram; 16.30 Metropole- ork; 17.00 V d jeugd; 17.30 Jazzmuz. avond 18.00 Nws; 18.15 Voordr; 18.30 Dansmuz; 18.45 Sportpraatje; 18.5.5 Gesproken brief; 19.00 V d kind; 19.05 Gevar progr; 20.00 Nws; 20.05 Gram; 20.15 Concertgebouwork en soliste (I d pauze: 21.00-21.25 Voor moed, beleid en trouw, klankb); 22.15 Gram: 22.25 Wereldkamp dammen; 22.30 Nws, beursber v New York en meded; 22.45 Journ; 23.00 Sportact; 23.10 Nieuwe gram; 23.55-24.00 Nws. 1 TELEVIsfË~l NEDERLAND NTS: 20.00 Journ en weeroverz. 20.20 Filmdocum; 20.30 Gesprek schrijftafel; 20.40 Circus-progr; 21.25 Waar de vossen lopen, tv-spel. VPRO: aan de vandaag WOENSDAG. De Vara brengt vanavond veel plez:erige program ma's. Voor de vroege uren van de avond 18.20 pianospel van Robert Va lentino, en 18.35 muziek van Virtuosa. Om 20.05 hoort u weer Malando- Melange, en daarna is er om 20.35 het luisterspel „Als het een roos mocht tijn Een directe aansluiting met de Victoria-Hall te Genève verbindt u vanavond om half negen met het Suisse Romande-Orkest, dat onder leiding van Ernest Ansermet een concert geeft, waaraan solistische medewerking wordt verleend door Ie violist Nathan Milstein. Na Haydns 86e symfonie hoort u Vlilstein allereerst in het Adagio en Rondo in E, K.V. 617 van Mozart en vervolgens in het eerste viool concert van Prokojjej. Het orkest besluit deze uitzending met gedeel ten uit Albéniz' „Iberia-suite" (Hilv. 1). Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De Amsterdamse recherche heeft dankzij de oplettend heid van Rotterdamse en Schiedamse winkeliers een vrij omvangrijke ver duistering van plastic speelgoed opge lost. De winkeliers kregen argwaan, toen het speelgoed hun ver beneden de prijs werd aangeboden. Zij waarschuwden de politie, die een 34-jarige koopman uit Utrecht arresteer de. Deze had het speelgoed gekocht van een koopman uit Amsterdam. Via hem kwam de politie bij weer een andere Amsterdamse koopman terecht, die het plastic speelgoed ter waarde van tienduizend gulden van de 28-jarige Amsterdamse loonpakker G. M. van der W had gekocht. Van der W. had het speelgoed van een grote plasticfabriek in het centrum van Amsterdam ontvangen om het te verpakken. In plaats daarvan verduister de hij een groot deel van het speelgoed om het tegen „een concurrerende prijs" te verkopen. Drie van de „speelgoed handelaars" zijn gisteren voor de offi cier van justitie geleid, de vierde volgt vandaag. DEN HAAG. Minister Klompé van maatschappelijk werk wil het verhaals recht op grond van de Armenwet zo wijzigen, dat het verhaal van verzor- gings- en verplegingskosten op ouders van meerderjarige kinderen en op meer derjarige kinderer. ten opzichte van de ouders in alle inrichtingen van het mo ment van de opneming af komt te ver vallen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9