Arnemuiden neemt de kop de vierde klasse zuid in Ongelukkige nederlaag van Rillandia tegen SSC Arnemuiden greep zege in slotfase (2-4) Olympia l definitief Krabbendijke was sneller en won van Smerdiek nu staat onderaan PT>T.-besteller speelde met andermans geld mooi weer Krabbpndijke doet laatste plaats over aan Gunners Duel Mevo-Tern. Boys onbeslist Onda a-kampioen Raad van Hulst Uit de annalen van King Soccer Volop spanning in Wemeldinge Lusteloos spel bij Mevo-Tern. Boys Doelman Van Hoorn met buikletsel naar ziekenhuis Wandelkring West- Brabant-Zeeland Te defensief spel van Col. Boys Schaakcompetitie Sprang scoorde zes, AZW drie goals Spel van kanaries miste spirit Competitie Z.K.B. Verdiende zege Hoek Dertig jaar Arjos RECHTBANK MIDDELBURG Werkloze brak in: Uitslagen voetbal Minst slechte ploeg behaalde de zege buit zes gulden Mutaties op scholen Maandag 17 oktober 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Van onze sportredacteur MIDDELBURG Arnemuiden heeft in de vierde klasse zuid de leiding genomen. Dit kon het doen doordat het zelf, overigens pas in de allerlaatste fase van de strijd, meester bleef over Zwa- luwse Boys en omdat Dinteloord zjjn ontmoeting tegen Good Luck zag afgelast. De Dinteloorders hebben echter de beste papieren, omdat zjj nog ongeslagen zijn en twee wedstrijden minder hebben gespeeld dan de Zeeuwen. Sprang verdrong AZW van de derde plaats door de Zeeuws-Vlamingen opnieuw in een doelpuntrijke wedstrijd met een illusie armer naar de overkant terug te zenden. In de positie van Nieuwdorp kwam ondanks het feit, dat het vrij was, geen wijziging. In de onderste regionen van de ranglijst trad een verschuiving van ingrijpender aard op. Krab- bendijke verliet de laatste plaats om deze over te doen aan The Gunners, dat kansloos van VVN verloor. Krabbendijke bleef de baas over Smerdiek, dat na een goede start bedenkelijk is afge zakt. Naar onze mening behoeven echter noch Smerdiek noch Krab bendijke op de laatste plaats te komen. Rillandia zakte opnieuw een trede door een ongelukkige nederlaag tegen SSC '55, dat zich naar het schijnt weer een plaats van zijn „standing" wil verwer ven. Arnemuiden 7 6 0 1 Dinteloord 5 5 0 0 Sprang 6 4 1 1 AZW 7 4 1 2 Good Luck 6 4 0 2 Nieuwdorp 6 3 0 3 SSC *55 7 3 0 4 VVN 5 2 1 2 Smerdiek 6 2 0 4 Zwaluwse Boys 6 2 0 4 Krabbendijke 6 1 1 4 Rillandia 6 1 0 5 The Gunners 7 1 0 6 33—17 21— 6 22—12 2729 16—10 15—15 19—21 9— 9 17—20 11—17 12—22 13—23 6—23 plaatste Bevelanders naar de tweede plaats. Intussen blijven de kampioe nen van het vorig jaar de rij sluiten. VCK vormt echter een geduchte con current, met wie, getuige de 7I zege op Kloetinge, ernstig rekening moet worden gehouden. Serooskerke, dat bescheiden won van Nieuwland, geeft evenmin de hoop op. Arnemuiden II 4 Middelburg V 6 VCK I 4 Kats I 4 Meeuwen I 5 Serooskerke I 4 RCS III 5 Nieuwland I 5 Kloetinge I 5 Zeeland Sp. VI 3 Bevelanders I 3 30—11 27—17 21— 9 15— 9 19—15 11—13 11—19 13—22 8—22 4—11 6—16 In lib heeft Yerseke II na de ondub belzinnige zege op Nieuwdorp II de leiding stevig in handen. Heinkenszand duikelde door de nederlaag tegen Zaamslag naar de zesde plaats. Drie wegen bleef tweede, maar ziet zich in gezelschap van Beren en AZW II. terwijl Zaamslag eveneens nog een bedreiging kan vormen. Ondanks bet gelijke spel tegen Beren kwam Kloe tinge II op de laatste p'aats. Terneu- zense Boys II won namelijk van Drie wegen. Yerseke III 6 5 0 1 10 34—18 Driewegen I 6 3 1 2 7 98 AZW II 6 3 1 2 7 12—11 Beren I 6 3 1 2 7 12—11 Zaamslag I 5 3 0 2 6 1316 Heinkenszand I 6 3 0 3 6 2018 Rillandia II 6 2 0 4 4 15—16 Nieuwdorp II 6 2 0 4 4 1418 Tern. Boys II 6 2 0 4 4 n—17 Kloetinge II 5 1 1 3 3 7—15 In IIc werd slechts één wedstrijd gespeeld: Zeemeeuwen IMevo II, die in een gelijkspel eindigde. Mevo II kwam daardoor op de derde plaats. Bruse Boys I 4 4 0 0 8 225 Burgh III 4 3 0 1 6 15— 7 Mevo II 3 1 1 1 3 10—10 WIK I 3 1113 8—10 Duiveland I 3 1 0 2 2 9— Brouwershaven III 2 0 1 1 1 4 Zeemeeuwen I 5 0 1 4 1 929 In Illb verspeelde leider VCK II een punt tegen runner-up Oostkapelle. maar de Kudekerkers ziften toch nog op fluweel. Heer Hendrik en Bossele stegen in de lift, waarbij Borsseie een mooie prestatie leverde door Wissen- kerke thuis te verslaan. WEMELDINGE. In een van begin tot eind met spanning ge laden wedstrijd heeft Wolfaarts- dijk in Wemeldinge tegen de club van die naam beide punten moe ten afstaan. Wemeldinge won met 5—3. Wolfaartsdijk scoorde al na vier mi nuten het eerste doelpunt (0—1), welke voorsprong slechts van korte duur was, omdat De Jonge er spoedig 11 van maakte. Goed samenspel bij de thuisclub leidde tot een treffer van Houtekamer (21), welke speler even later in het strafschopgebied ten val werd gebracht. Karelse schoot de toegestane penalty hard in (31). Met deze stand kwam de rust. Acht minuten na de hervatting bracht Wolfaartsdijk de stand op 3—2, maar Schouwenaar benutte even later een kans, die Wemeldinge een 42 voor sprong gaf. Weer kwam Wolfaartsdijk terug, doch het was De Best, die het doel van de gasten voor de vijfde keer deed trillen (53). In de stand kwam toen geen wijziging meer. VCK II 5 Oostkapelle I 5 Heer Hendrik I 4 Borsseie I 4 Wlssenkerke I 5 Kapelle II 3 Krabbendijke II 2 Waarde I 4 24—12 12—10 13—11 12—16 17—21 8—10 4— 4 10—19 De belangrijkste )wedstrijd in de eerste klasse Zeeland tussen Terneuzense Boys en Mevo bleef onbeslist. De Boys hebben daar door in feite hun positie aan de kop versterkt. Intussen blijven Wemeldinge, dat Wolfaartsdijk terug wees, Spui, dat Colijns- plaatse Boys zijn zesde achter eenvolgende nederlaag toebracht, en nu ook Hoek de Terneuzena' ren bedreigen. SVD werkte zich weer in de middenmoot ten koste van Kapelle. Veere verloor van Hoek en vormt nu samen met Colijnsplaatse Boys de staart- groep. De strijd om de degradatie zal naar onze mening wel tussen Veere en de Boys worden uitge vochten. Tern. Boys 6 Mevo Wemeldinge Spui Hoek SVD Wolfaartsdijk Kapelle Veere Colijnspl. Boys 6 6 30—12 22—19 25—18 16—10 20—16 12—17 21—25 13—18 7—16 7—22 Niet alleen het eerste, ook het tweede elftal van Arnemuiden schijnt kampioensaspiraties te hebben. In Ila b'eef Arnemuiden II met 62 de baas over BCS IH. Middelburg V steeg we gens het niet spelen van Kats en een moeizame overwinning op het laagge- ZIERIKZEE. Mevo en Ter neuzense Boys hebben in Zierikzee den volke een lusteloos partijtje voetbal getoond. Terneuzense Boys had met de rust een 20 voor sprong, maar deze werd door de Schouwenaren in de tweede helft teniet gedaan. Mevo trad aan met twee invallers. Na de thee kwam Haverhoek zijn ploeg weer ver sterken en vierde zijn rentree met de gelijkmaker. Na 35 minuten namen de Boys de leiding door te profiteren van een ver- dedigingsfout van Mevo. Vijf minuten later scoorden de Zeeuws-Vlamingen een tweede doelpunt. Even voor rust ver kleinde Mevo de achterstand tot 12 door uit een corner en via een kluwen van spelers de bal in het Terneuzense net te deponeren. Een kwartier voor 't einde leidde goed samenspel tussen Nolet en Bolkenbaas tot een doelpunt van Haverhoek (22) Met deze stand kwam het einde. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen. 15-10 Lib. Calli, Ned. Jen jo; 16-10 Ned. Dinkelstroom, Noor Fernvaliey, Zweed Ulrika, Ned. Jura. Vlissingen vertrokken. 14-10 Esref, 15*10 Calli; 16-10 Ulrika, Dinkelstroom. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 14-10 Hoog land, Meidoom. Leliegracht. Rotte; 15-10 Leendert-B, Korendijk, Almdijk, Pia, Deo Gratias, Cawi, Equator, Donau, Hado, Kin derdijk, Libra-R, Dahomeykust, Towa, Alge- nib, Perikles, Randfonteijn: 16-10 Gronitas, Stentor, Rien Teekman, Loire met sleep, Globe, Ambulant, Ittersum. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 14-10 Maarsbergen, Loppersum, Frema, Heron; 5-10 Helvetia-S, Aldebaran, Diemerdijk, Bal- He, Muiderkerk, Haarlem, Repeto. Ardito, Kroonborg, Dinkel, Advanti, Leliegracht, Pa is, Frean, Cumulus, Capricornus; 16-10 Le- iy. Loosdrecht, Ritornel, Garoet, Leendert-B, Grasmus, Meidoorn. De kampioenschapen van de post- ''tivnvTeniging ,.De Blauwe Doffer" y7r>i ziin in 1969 als volgt behaald: kampioen hoek vitesse P. P. hok 'ond C A. Kors- tanje, hok jong P. A. van Loo, mid- fond C. A. Korstanje, duif vitesse P. A van Loo, duif fond C. A. Korstanje, duif Jong P. A. van Loo, generaal kampioen RILLAND-BATH. Rillandia heeft na op een gegeven moment met 32 te hebben voorgestaan de eer moeten laten aan het be zoekende SSC '55, dat met een 53 zege weer naar Sprang ging. De wedstrijd kenmerkte zich door dikwijls goed, maar ook hard spel. De laatste dertien minuten werden bijna in het duister gespeeld, om dat de scheidsrechter een half uur te laat arriveerde en ook door het feit, dat er nogal oponthoud ont stond nadat doelman Van Hoorn van Rillandia bij eene SSC-aanval een duw van de knie van Van der Schans kreeg, waardoor hij een buikletsel opliep en onmiddellijk naar het St. Joanna-ziekenhuis in Goes moest worden overgebracht. Voor SSC begon de ontmoeting suc cesvol, want de eerste Brabantse aan val leverde reeds een doelpunt op van de voet van De Rijk, die een fraaie pass van Van der Schans feilloos van dicht bij inschoot (01). Beide doelen kwa men daarna herhaaldelijk in gevaar. Van der Schans schoot een keer op de paal en Van Velst met alleen Van Hoorn voor zich net naast. Aan de andere kant stichtten Visser en Walraven veel ge vaar. SSC stond na 20 minuten met 0—2 voor toen spil Van Stel op de vierkan te meter werd verslagen door Van der Schans en dat betekende een doelpunt. Tot aan de rust waren de Sprangenaren sterk in de meerderheid, maar Van Hoorn weerde zich als een terrier. De tweede helft gaf een geheel ander beeld. Rillandia gaf de toon aan en drong SSC op eigen helft terug. Overi gens konden enkele Sprangse uitvallen met de grootste moeite door de blauw witte achterhoede worden gekeerd. In de 22e minuut kwam er echter een uitgekookte pass van Walraven bij v. d. Linden, die op zijn beurt doorgaf naar de vrijstaande Prevo en deze gaf De Jong het nakijken (12). Rillandia bleef sterker. Twee minuten later werd Walraven „gevloerd". Prevo benutte de BERGEN OP ZOOM. In de Koren beurs is zaterdagmiddag de wandel- krtng West-BrabantZeeland van de Kon. Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding opgericht. Afgevaardigden van besturen van Zeeuwse en Westbrabantse verenigingen waren aanwezig. Zij werden verwel komd door de tieer J. A. van der Vlans uit Bergen op Zoom. Men is tot dit initiatief gekomen om dat de westhoek van Brabant en Zee land dikwijls worden vergeten. Voor veel verenigingen is de afstand te groot om aan wandeltochten elders in het land deel te nemen. Een bestuur van de kring werd benoemd, bestaande uit de heren. J. A. van der Lans, Bergen op Zoom, voorzitter, J. van Hal, Roosen daal, secretaris, J. Zwaard, Roosen daal. penningmeester. Commissarissen zijn de heren J. A. Bal, Middelburg, A. Jobsen, Vlissingen en P. J. van Tilborg, Bergen op Zoom. Maj. Breunese, voorzitter van de Kon. Ned. Bond voor L.O. installeerde het be stuur van deze veertiende kring van de bond en bood een vlag van de bond aan, die tijdens vergaderingen op tafel zal worden geplaatst. Nadat hij nog een propagandistisch woord voor de wandel sport in het algemeen had gesproken wenste hij de nieuwe kring een voor spoedige toekomst. De kring zal in november een verga dering met aangesloten verenigingen houden waarop de te houden wandel tochten zullen worden besproken en een schema zal worden opgesteld. De mosselkweker L. van den Berge uit Brulnisse viel tijdens zijn werk in het ruim van Z'jn schip, waarbij hij een vrij ernstige hoofdwond opliep. Op het land van de heer H. Hooger- werf te Brulnisse groeide een voederbiet van lil kg. strafschop: 22. In de volgende minuut werd een keurige combinatie Moerland- Prevo-Walraven door laatsgenoemde doeltreffend afgerond (32). Na dit doelpunt ging SSC wat harder spelen en moest de scheidsrechter enke le waarschuwingen aan Brabantse spe lers uitdelen. Dertien minuten voor het einde kwam het voor Rillandia fatale ogenblik. Van der Schans botste tegen Van Hoorn op, die krimpend van pijn bleef liggen. De bal 'rolde tergend lang zaam in het doel 33. Nadat Van Hoorn van 't veld was ge dragen vond de wedstrijd weer verder doorgang. Rillandia had echter een mo rele inzinking gekregen. Invaller-doel man Traas liet in het schemerdonker nog twee goals door (35). COLIJNSPLAAT. Colijns. plaatse Boys heeft tegen Spui zijn zesde achtereenvolgende nederlaag geleden. Dit keer werd het 02. Beide ploegen telden enkele inval lers. De wedstrijd werd in een sportieve sfeer gespeeld. Spui won verdiend. Voor rust was het een gelijkopgaande strijd. Spui nam na 12 minuten de lei ding door een doelpunt van Riemens. Voor rust werd er niet meer gescoord. Tien minuten na de hervatting bracht D. Pijpeling de stand op 02, waarna Co lijnsplaatse Boys de fout maakte te blij ven volharden in defensiespel. Het kwam daardoor steeds meer in de verdrukking. De sporadische aanvallen van de Boys leverden geen tegenpunt op. Ook Spui kon de achterhoede van de thuisclub niet meer doorbreken. KRUININGEN. „De Zwarte Dame" vervolgde haar onderlinge schaakcom petitie met de volgende partijen: W. KarelseA. J. Dek 10; J. Quakke- laarL. Kooiman 1—0; W. Zuydweg— J. W. Hasman 01; J. WaverijnM. Schrijver 10; J. KarelseB. Cok 01; J. WaverijnH. v. d. Berg 10. Aanvaring: Roer vernield WEMELDINGE. Tijdens de drukte in de haven van Wemeldinge werd het Belgische motorschip Leo M. bescha digd. Terwijl men bezig was te meren, werd het Schip aangevaren door het Ne derlandse motorschip Amjo. De Amjo de Leo M., dat hierdoor werd vernield, liep met het voorschip op het roer van De Leo M. is voor reparatie in Wemel dinge blijven liggen. SPRANG. AZW heeft in Sprang tegen de club van die naam genoegen moeten nemen met een 63 nederlaag, een resultaat, dat de Axelaren wellicht niet hadden verwacht. Het gebeurde na een weinig prettige wedstrijd, waarin de arbiter van elke ploeg één spe ler het veld uitstuurde. Na vijf minuten opende Sprang de score, maar Ruitenberg maakte spoedig gelijk (1—1). Opnieuw nam Sprang een voorsprong, doch De Ruiter maakte ook deze weer ongedaan (22). In de tweede helft liepen de Brabanders uil tot 52, Toen pas kon De Visser AZW weder om een doelpunt schenken (5—^). In de laatste fase van de strijd voegde Sprang nog een doelpunt aan de score toe (8—3). LAGE ZWALUWE. Pas tien minuten voor het einde konden de supporters die Arnemuiden hadden vergezeld naar Lage Zwa- luwe een „gat" in de lucht sprin gen. Vanaf de 18e minuut in de eerste helft hadden hun favorieten tegen een 21 achterstand aange keken en leek een nederlaag onaf wendbaar, maar nu had dan ein ZOALS TE VERWACHTEN viel was er zaterdag maar een magere oogst van korfbaluitslagen te noteren. Tal van velden waren onbespeelbaar door de grote hoeveelheden neerslag van de af gelopen week. In de eerste klasse viel de beslissing omtrent de laatste plaats. Olympia 1 kon thuis tegen Zuidwesters 1 geen winst behalen. Tegen het beter spelende Zuidwesters had men slechts VEERE. Hoek heeft in Veere een verdiende 42 overwinning behaald. De achterhoede van de thuisclub was niet in bijster goede vorm, terwijl de voorhoede met uitzondering van A. de Nood vrij zwak speelde. Ging de strijd aanvankelijk gelijk op, een pass door het midden was voor mid denvoor Buyze aanleiding om hard in te schieten (01). Hij toonde zich daarbij sneller dan de spil. Kort daarna maakte Buijze dankbaar gebruik van een te langzaam op de keeper teruggespeelde bal (02). Met deze stand brak de rust aan. Na de „warming up" kwam Hoek ge ducht opzetten. Veere bleef goed volhou den, maar kon toch niet verhinderen, dat Jansen er na een aanval over links met een onhoudbaar schot 0—3 van maakte. Uit een corner verkleinde A. de Nood de achterstand tot 13. Maar Buijze besloot even later een soloren met een vierde Hoekse doelpunt. Kort voor het einde scoorde A. de Nood tij dens een rommelige situatie voor het Hoekse doel zijn tweede goal. Eindstand 2—4. het eerste kwartier enig verweer. Toen de groen witten echter eenmaal op gang kwamen werd het lot van Olympia spoe dig beslist. Met de rust had men al een achterstand van 15. Zuidwesters scoor de hierna nog 5 doelpunten en eerst te gen het einde toen Zuidwesters de teu gels wat vierde kon Olympia de uitslag nog een wat dragelijker aanzien geven. Het einde kwam met de stand 610. Tjoba 1 liet zich ook te Krabbendijke bij Vlos het ongeslagen record niet ont nemen (312). In de eerste klasse waar beide beslissingen nu bekend zijn is de stand: Tjoba 1 16—32; Togo 1 14—22; Animo 1 1521; Zuidwesters 1 1418; Swift 2 1614; Vios 1 1412; Blauw Wit 15—6; Elto 1 145; Olympia 1 16—4. In 2a waar enkel de degradatiecandidaat Atlas uit Ritthem bekend is ging deze ploeg met grote cijfers ten onder tegen Swift 3 416. De stand in deze klasse is: Top 1 13—22; Vopo 12—19; Swift 3 1217; Ondo 1214; Animo 2 1110; Vedo 1 139; Elto 2 12—6 en Atlas 13 1. In 2b waar Tjoba 2 reeds kampioen werd en Scampolo zich terugtrok en dus automatisch degradeerde, werd in het geheel niet gespeeld. De stand is hier: Tjoba 2 1325; Zeelandia 1219; Luctor 1 10—16; Vitesse 1411; Volharding 11 8; De Poel 12—7; Togo 2 10—1 en WKV 114. In 3a verbeterede Zuidzande haar vierde positie op de ranglijst door met 35 van Swift 5 te winnen. In deze af deling waar de kampioen nog niet be kend is luidt de stand; Zuidwesters 2 1528; AKC 1323; Stormvogels 14—18; Zuidzande 1415; Animo 3 1011; Dos 55 14—10; Swift 5 12-8; Vedo 2 14—8; en Swift 6 16—1. In klasse 3 b waar Vios 2 de beste kansen op de titel heeft, boekte nummer 2 van de ranglijst Luc tor 2 een 51 zegen op Blauw wit 2. De stand ziet er hier als volgt uit; Vios 2 11—18; Luctor 2 11—17; Zeelandia 2 10 —15: VZOD 11—13; Blauw wit 2 14—12; Tjoba 3 1211; Togo 3 82 en Olympia 2 12-0. Bij de adspiranten in afd. b speelden Swift snel en Ondo a een beslissende wedstrijd om de titel. Ondo a haalde uit deze strijd juist het ene puntje dat ze nodig hadden voor de ereplaats (1—1). De uitslagen .bij de adspiranten; A; Elto a—Vedo a 2—3; Tjoba aAni mo a 45; B: Atlas aZuidwesters a 04; Swift snelOndo a 1—1; D; Dos 55Animo c; Animo cDos 55 (terr. Dos); E: Swift rapOndo b 1—6. HULST. De gemeenteraad heeft be sloten mede te werken aan het regiona le plan tot het graven van vijvers voor bluswater in Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren. De raad besloot voorts dat voortaan aan de Zandstraat bungalows mogen worden gebouwd. De overeenkomst be treffende het gebruik van '.iet sportveld door de voetbalvereniging werd her zien. Voortaan hoeft de sportvereniging geen vaste huurprijs meer te betalen, doch zal de vereniging de gemeente een vast bedrag van 12% procent van de bruto recette overdragen. De raad i meende dat voor de sportbeoefening het draagkrachtbeginsel moet worden inge- I voerd. ARNEMUIDEN. De Arjosclub „Idenburg". herdacht het dertigjarig be staan. Een der oprichters, ds. H. Scho ling te Culemborg, hield een feestrede over „Geestelijke weerbaarheid". Een geanimeerde discussie volgde, waarna afgevaardigden van kiesverenigingen en Prov. verband gelukwensen spraken. delijk Klaas Poortvliet de balans in evenwicht gebracht (22). En wat nog belangrijker was, er volgde in deze slotfase nog meer succes voor de vissers. De thuis club was na deze gelijkmaker eensklaps de cadans kwijt, haar defensie ging letterlijk en figuur lijk door de knieën en Arnemuiden kon ten slotte met een 42 zege het strijdperk verlaten. Het heeft er lange tijd „benauwd'* uitgezien voor de rood-gelen. Eetn over winning voor Zwaluwse boys, dat deze middag zeker geen sportiviteit miste, was weliswaar tegen de verhouding in geweest, maar daar staat tegenover dat Arnemuiden geenszins het spelpeil be reikte dat gelet op zijn plaats op de ranglijst van hem werd verwacht. Het spel van de kanaries miste deze middag spirit, elan en beweeglijkheid, kortom het was niet overtuigend genoeg door gemis aan tempo. Vooral door deze „la ge versnelling" in de gelederen van de vissers wist het zeker niet „groots" spe lende team van de gastheren stand te houden, uiteraard soms gepaard gaande met kunst en vliegwerk. Gemiste penalty Poortvliet had na 8 min. de score ge opend (0—1), maar de thuisclub was hierdoor niet gedeprimeerd. Zeven mi nuten later lag de gelijkmaker al ach ter Becks toen deze doelman een goed gericht schot van Dubbeldam in eerste instantie wegsloeg, maar in de richting van Koos Polak, die geen fout maakte (11). En twee minuten later toen J. Polak alleen voor Becks kwam te staan door een dekkingsfout in de defensie der vissers betekende dit 21. Dit doel punt inspireerde Arnemuiden tot iets grotere activiteit maar zijn aanvallen misten toch het verrassende element. Uit één der weinig goede ataques van Poortvliet c.s. dreigde echter gevaar; Jan Schroevers schoot hieruit tegen de paal waarna de bal bij de Nooyer te recht kwam die Poortvliet lanceerde en diens schot werd door één der achter spelers van de Boys met de handen uit liet doel gewerkt. Strafschop, besliste Invaller scheidsrechter Hannes Groot- jans, maar onder hevig protest van de Boys. Grootjans bleef echter terecht bij zijn beslissing, maar de penalty werd door Jan Schroevers over, inplaats van in" het doei gemikt. Nadat Grootjans de leiding aan de ...echte" arbiter had overgedragen, wist Arnemuiden zich periodiek een veld- meerderheid te verwerven, maar ver der dan een fraaie kopbal van De Nooy er, die op eveneens briljante wijze met het hoofd uit het doel werd gewerkt door linksback Van Rijswijk, kwam Ar nemuiden in deze eerste helft niet meer. Na de doelwisseling bleven de vissers vergeefs stormlopen tegen de hechte de fensie van Zwaluwen, dat wel herhaalde lijk aan de noodrem moet trekken maar toch meester van het terrein bleef. Vooral Klaas Poortvliet werd zwaar ge schaduwd terwijl ook Van de Ketterij weinig bewegingsvijheid kreeg. De thuisclub moest het in deze periode heb ben van snelle uitvallen die echter niet van gevaar waren ontbloot. Eenmaal Cirte vrouwe Fortuna zelfs niet met Ar nemuiden maar ging nog een stapje verder door de vissers een ferme zoen te geven toen de bal na een schot van P. Polak buiten bereik van Becks via de binnenkant der paal terug in het veld kwam. Op toeren Tien minuten voor het einde wist de voortreffelijke doelman der thuisclub in eerste instantie een solo-rush van Jan Schroevers te stuiten maar de bal kwam bij Nico Schroevers terecht die direct inschoot. De bal sprong nu af op een been van één der verdedigers waarna hij een prooi werd van Poortvliet die met een hard schot het net deed trillen 22. En opeens begon nu de motor te draaien op volle toeren in de aanvalsli" nie bij Arnemuiden. Uit een nieuwe aan val der vissers schoot Van de Ketterij via de lat over. De tot nu toe briljante keeper der Boys liet een grove steek vallen toen hij verzuimde een vrij onschuldige „te rugspeelbal" tijdig te onderscheppen waardoor de toestormende Jan Schroe vers hem kon omspelen en Arnemuiden de leiding geven 23. Het laatste doelpunt van Arnemuiden verdiende een schoonheidsprijs. Een vlotte combinatie tussen Poortvliet en Van de Ketterij had laatstgenoemde dicht voor het doel der thuisclub ge bracht waarna hij één van zijn befaam de voorzetten van zijn voet kon laten vertrekken. Poortvliet had de zaak uit stekend bekeken en stond precies opge steld om deze voorzet met een briljante kopbal af te ronden, waarmee hij zijn doelpuntenaantal in deze competitie op 18 stuks bracht en Arnemuiden tenslot te een 24 zege schonk. 9 Doelman Versluys van Veere stompt hier de bal keurig weg. Eén van zijn vele reddingsstaaltjes in de ivedstrijd tegen Hoek. !4e klasse zuid: RillandiaSSC'55 3 5; VVNThe Gunners. 41; Dintel oordGood Luck afg; SprangAZW 63; SmerdiekKrabbendijke 13; Zwaluwse BoysArnemuiden 24. Ie klasse Zeeland: Colijnsplaatse Boys—Spui 02; VeereHoek 24; SVDKapelle 1—0; Mevo—Terneuzen se Boys 22; WemeldingeWolfaarts dijk 5—3. 2e klasse a: Arnemuiden IIRCS III 62; Kats IZeeland Sport VI afg. Kloetinge IVCK I 17; Nieuwland I Serooskerke I 23; Middelburg V Bevelanders I 43. 2e klasse b: AZW IIRillandia II 21; Zaamslag IHeinkenszand I 4 3; Nieuwdorp IIYerseke III 38; Beren IKloetinge II 11; Tem Boys IIDriewegen I 2I. 2e klasse c: WIK IDuiveland I afg: Zeemeeuwen IMevo II 33; Brouwershaven IIIBruse Boys I afg: 3e klasse a: Meeuwen IIMiddel burg VI afg; Serooskerker IIOostka pelle II 8—0; Bevelanders IIZeeland Sp. VII afg; VCK III—Nieuwland II 9- —4. 3e klasse b: Oostkapelle IVCK II 11: Wissenkerke IBorsseie I 45; Heer Hendrik IWaarde I 52; Ka pelle II—Krabbendijke II afg. 3e klasse c: Kloetinge II IKruinin- gen III 3—6; Waarde II—Rillandia III 12; Wolfaartsdijk IISVD 50. 3e klasse d: Burgh IV—Duiveland II 51; Sinoto I—Bruse Boys II 5—5. 3e klasse e: Hoek IIZaamslag II afg; Spui II—Driewegen II 1—3. SINT MAARTENSDIJK. In een vooral van Smerdiek-zijde slecht gespeelde wedstrijd is Krab bendijke erin geslaagd in Sint Maartensdijk zijn eerste overwin ning van dit seizoen te behalen. Daarbij kwam tevens een einde aan het ongeslagen thuisrecord van de Tholenaren. Reeds na vijf minuten had Van Oos ten de gasten de leiding gegeven (01) waarna een periode aanbrak van even wicht van krachten. In de 20ste mi nuut bracht v. d. Hoek zijn club weer op gelijke hoogte (11), maar vijftien minuten later leidden de Bevelanders opnieuw. De bal werd uit een corner door Verheul in de richting van het doel getransporteerd, waarbij het leek alsof Tramper nog een laatste duwtje gaf (1—2). Voordat deze stand bereikt was, had Smerdiek gedurende het eerste kwartier met negen man moeten spe len, omdat de scheidsrechter niet om kwart over vier, maar om vier uur wil de beginnen en daardoor twee Smer- diek-spelers niet op tijd aanwezig wa ren, onder wie spil Zwagemakers. Vijf minuten na de doelwisseling ver hoogde Krabbendijke zijn voorsprong door een treffer van Van Lnyk (13). in. tijde van de inbraak en voor vrouw en kind te zorgen had. Ook memoreerde Smerdiek kwam er daarna beter in, hij de moeilijke jeugd van verdachte maar Krabbendijke bleef toch minstens en de ongunstige omstandigheden waar- gelijkwaardig. De tricolores waren over onder hij steeds leefde. In zijn werk- het algemeen genomen een tikje sneller loze periode maakte hij kennis met on- en zagen zelfs nog twee doelpunten ge- gunstig bekendstaande kornuiten, die annuleerd. Smerdiek 2 speelde in hem tot verkeerde dingen hadden ver- Sprang met 0—0 gelijk tegen SSC 55 2. leid. De eis was acht maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en onder toezichtstel- ling der reklassering. De raadsman, mr. W. K. H. Diele- man, stipte nog aan dat verdachte vóór de inbraak slechts in het bezit was van 2.50. Het wrange van de zaak was #ok nog, dat Van G„ de morgen na het misdrijf een werkaanbieding in zijn brievenbus vond. Verder kon mr. Dieleman zich verenigen met de els van de officier, maar vroeg de recht bank te overwegen het voorwaardelij ke gedeelte van de geëiste straf te vergroten. Uitspraak 26 oktober. Mooi weer met andermans geld speel de een transportarbeider uit Koewacht, G. W. M. de S., die In de maanden juni tot september als hulpbesteller MIDDELBURG. „Een zielig ge val", typeerde de officier van Justi tie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, de zaak tegen de Middel burgse los werkman, H. B. J. van G., die vrijdag bij de rechtbank zich te verantwoorden had voor diefstal met braak. Op 11 augustus had de ze met een kornuit, W. O., inge broken door een ruit in te slaan. In het perceel viel de buit echter niet mee: zes gulden! De officier hield rekening met het ter de etablissementen af te reizen, feit dat verdachte werkloos was ten waar hij de rest van de verduisterde bij de P.T.T. in Koewacht had gewerkt. Zijn taak bestond o.m. uit het uitbeta len van postwissels. De mensen die het geld moesten ontvangen, kregen dit echter nooit, want De S. liet de bedra gen in eigen zak verdwijnen. Verdachte, die de indruk maakte, alsof de hele zaak hem niet aanging, zei: „Ik had het later willen aanzui veren". Mr. W. Attema, een van de rechters, vroeg: „U verdiende niet zo veel bij de P.T.T. Waarmee had u het verduisterde geld willen aanzui veren?" Verdachte haalde de schouders op. De officier, mr. T. Lebret, zei da verdachte van het geld een nieuwe brommer had gekocht om daarmee be- BIERVLIET. De heer P. J. R. Bax, onderwijzer aan de openbare la gere school b te Driewegen werd bij besluit v.an de raad overgeplaatst naar school a in de kom der gemeente. De heer Bax zal daar tevens waar nemend hoofd worden. In de vacature van de heer Bax werd benoemd in vaste dienst de heer M. Polderdijk uit 's Heer Arendskerke. Ook hij zal tijdelijk de functie krij gen van hoofd. Aan de raadsvergadering waarin dit besloten werd ging een bespreking met de inspecteur van het lager onderwijs vooraf. bedragen aan drank besteedde Hij eiste zes maanden met bevel tot onmid dellijke inhechtenisneming. De recht bank vond termen aanwezig vanwege de ernst van het gepleegde feit dit laatste toe te wijzen. Uitspraak 26 ok tober. In hoger beroep van een op 1 juni uitgesproken vonnis van de kantonrech- ieej' tuinder uit Serooskerke (W), W. J. Hi] werd schuldig verklaard een aanrijding op 29 maart in de Noord- poortstraat in Middelburg veroorzaakt te hebben. De president, mr. C. E. Coes- ter, deed de zaak nog even uit de doe ken. erdachte reed met zijn auto uit of zaS «en tegenligger naderen, stopte om deze te laten passeren, maar een andere, hem van achteren nade rende auto, kwam op deze manier tus- sen beide wagens klem te zitten. Een aanrijding volgde, waarbij de laatste auto schade opliep. De officier vond, «n1 tl6w-beter had gedaan in de file te blijven en vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter wat de Straf betrof. Hij meende dat de civiele vordering niet voor toewijzing in aan merking kwam TTltcnr<>«k ga oktober

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4