Maleise premier kwamzag en zweeg over Nieuw - Guinea Vloedgolf trof Oost-Pakistan COMMISSIE VOOR ONDERZOEK AVRO GEÏNSTALLEERD Castro schiet Amerikanen weer neer 1 jood will Rahman zoekt in Amerika steun voor compromis Agent op duinpad overvallen NA INSPECTIEREIS BLEEK Ontploffing in munitiedepot Luitenant Dekker overleden Op aandringen van de leden Uitnodiging aan actie-comité VELDSLAG VAN AMSTERDAMSE NOZEMBENDEN Bonn wil brug tussen Parijs en Londen Beulen mogen blijven leven De BiltBewolkt 3000 doden Marokko wijst Fransen uit PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Overreding Minister Luns FABIOLA WEER NAAR BRUSSEL Kleuter verdronken Internationale luchthaven voor Noord-Duitsland OOST PAKISTAN J EERSTE SNEEUW IN ARDENNEN Ook zwijgzaam Bij Eisenhower Cuba strijdt tegen contra-revolutie LAATSTE NIEUWS Directeur: JAC^ DE SMIT; Ctiefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, N.'euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 46S9 Maandag 17 oktober 1960 BEMIDDELAAR OP WERELDREIS Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL Een druk weekeinde van op Schiphol doortrek kende dan wel arriverende excellenties heeft geen opheldering vermogen te verschaffen over het bemiddelingsplan voor „de kwestie Nieuw-Guinea", waarmee de Maleise premier, Tengkoe Abdul Rahman op reis is gegaan. Eén ding is wel duidelijk geworden: het is geen poging om steun te winnen voor het Indonesische standpunt. De premier zweeft blijkbaar de mogelijkheid van een goed bedoeld compromis voor ogen. Abdul Rahman, zaterdagmiddag op doorreis naar Londen en New York een uur op Schiphol, wilde overigens niets meedelen over de aard van zijn plan. Wel nam hij de eind vorige week gewekte indruk weg dat Indonesië met zijn voorstel zou instemmen. „Ik heb met gene raal Nasution maar een zeer be perkte mate van overeenstemming over mijn gedachten bereikt", zo zei hij. Het dichtst kwam hij nog bij een onthulling toen hij bevestigend antwoordde op de vraag of hij een „internationale oplossing" op het oog had. De opzet van premier Rahman is om andere regeringen (van Amerika, Canada en Engeland bv.) voor zijn plannen te interesseren. Hij gaat er van uit dat wat overreding van andere landen Nederland en Indonesië dan wellicht tot een oplossing van hun ge schil kan brengen. Hij omschreef zijn initiatief als een oprechte poging om uit de moeilijkheden te komen in het belang van de vrede in Zuidoost-Azië. Abdul Rahman keert begin novem ber per boot uit Amerika naar Londen terug. Van de besprekingen, die hij in de tussentijd heeft gevoerd zal hij het laten afhangen of hij de Nederlandse regering met zijn plan zal benaderen. Minister Luns, die gisterochtend van zijn bezoek aan Amerika en de Antil len op Schiphol terugkeerde, zei van de details van het Maleise plan nog niets te weten. Hij wacht een rapport af van de Nederlandse ambassadeur in Koeala Loempoer, die een gesprek heeft gehad met Abdul Rahman („Ik TENGKOE ABDUL RAHMAN oplossing? DEN HAAG. Om drie uur in de nacht van zaterdag op zondag is de dertigjarige Haagse agent M. A. G. op een duinpad door drie onbekende man nen overvallen en met de dood bedreigd. De agent liep met zijn fiets aan de hand over het stikdonkere pad van de watertoren bij Scheveningen in de rich ting van Meyendel. Veertig meter van de watertoren werd hij zonder enige waarschuwing van achteren gegrepen en tegen de grond getrokken. De aanvaller kreeg direct hulp van nog twee mannen en zij dreigden de politieman „kapot" te zullen maken. De stevige agent legde zich daar niet zo maar bij neer. Tussen hem en de drie mannen ontstond een fikse vechtpartij, tot G. erin slaagde zijn rechterarm vrij te maken en zijn pistool te trekken. De drie aanvallers kozen het hazepad. De agent heeft nog wel op hen gevuurd, maar niemand getroffen. Tot nu toe is geen van de mannen achterhaald. Het is onduidelijk met wel ke bedoelingen het onbekende trio agent G. heeft aangevallen. De politieman is er met wat builen en schrammen van af gekomen. BRUSSEL (ANP). Dona Fabiola, de verloofde van koning Boudewijn, keert woensdag naar Brussel terug. Donderdag zal zij aanwezig zijn op het jaarlijkse banket van de Belgi sche Bank voor gemeentecredieten, waarvoor dit jaar alle 2600 Belgische burgemeesters zijn uitgenodigd. Zater dag zal de toekomstige koningin met koning Boudewijn een bezoek aan Ant werpen brengen en begin november aan Luik. EINDHOVEN (ANP). In een vij ver bij een huis aan de Dr. Schaep- manlaan in Eindhoven is zaterdag de driejarige H.H. Welp verdronken. De jongen was in de tuin met enkele vriend jes aan het spelen. Vermoedelijk is hij te water geraakt toen hij met zijn vriendjes probeerde een poppenwagen die in de vijver lag uit het water te ha len. HAMBURG. De stad Hamburg heeft het plan opgevat om in samen werking met Bremen. Sleeswijk Holstein en Nedersaksen een gemeenschappelijke luchthaven voor Noord-Duitsland te cre- eren. Aanleiding hiertoe zijn de vele be zwaren van de bevolking tegen het sto rende lawaai van het Hamburgse vlieg veld FuhKbüttel, alsmede de gevaren van een dichtbij de stad gelegen lucht haven. De thans geprojecteerde luchthaven zal de Noordduitse landen aansluiting op het intercontinentale luchtnet moeten ge ven. De Hamburgse burgemeester En- gelhardt deelde in dit verband nog me de, dat de uitbreiding en modernisering van het Hamburgse vliegveld Fuhlsbüt- tel intussen ongestoord zal worden uit gevoerd. Eigen nieuwsdienst CALCUTTA Oost-Pakistan is precies een week geleden overval len door een massieve muur van zeewater die zich met fantastische snelheid landinwaarts verplaatste, eilanden, huizen en dorpen wegva gend en schepen neersmakkend op het land. Gisteren werd het nieuws van deze ramp bekend toen de goe- verneur van Oost-Pakistan na een vermoeiende en gevaarlijke inspec tiereis meedeelde dat er waarschijn lijk drieduizend doden zijn. Van de schade was nog geen schatting te geven. Wat op de eilanden in de Golf van Bengalen is blijven staan is overdekt met een modderlaag waaruit ruïnes van huizen en stompen van afgeknap te bomen omhoogsteken. Tot ver in het binnenland is de oogst verloren ge gaan. In struiken en bomen hangen de lijken van mensen en dieren. Het ver keer is volkomen tot stilstand geko men en de verbindingen zijn verbro ken. Het begon met een hevige storm, die na een paar uur de vorm van een cy cloon aannam. De eerste slachtoffers vielen op zee, waar de vloot van klei ne vissersschepen door het noodweer werd overvallen. Uren lang woedde de AMSTERDAM, (A.N.P.). Bij het testen van de bodem van een projectiel huls heeft zich zaterdag in het munitie depot aan de Haarlemmerweg in Am sterdam een ontploffing voorgedaan. Daarbij kreeg de 62-jarige ambtenaar S. Poen een scherf van de ontplofte huls in zijn buik. In een houten keet achter het depot was de heer Poen bezig met het testen van de bodem van projectielhulzen. Dit gebeurt met behulp van een apparaatje dat in de huls wordt gehangen, waarna een schakelaar wordt overgehaald. Daarop valt een pin naar beneden, waardoor het slaghoedje tot ontploffing komt. Ditmaal plofte de huls na het overha len van de schakelaar met veel lawaai uit elkaar. De scherven doorzeefden de houten wanden van de keet en een er van drong in de buik van de heer Poen. Een voorlopig onderzoek heeft aange- toond dat zich in de huls een restje trotyl bevond. m NOAKHALI V \KIOAkH storm. De cycloon veegde dwars over de Golf en liet een brede kale strook achter op het land. Van Chittagong over Moakhila naar Barisal loopt nu een uit de lucht duidelijk herkenbare baan waarin tachtig procent van de gebouwen met de grond gelijk is ge maakt. Muur van water Na zes uur noodweer stortte zich uit de kolkende Golf van Bengalen de muur van water op het land. De golf volgde de loop van de rivieren, in hoogte toenemend naarmate de bed ding smaller werd. Daar het verkeer in dit deel van Pakistan voor het over grote deel mei boten geschiedt omdat er maar heel weinig wegen zijn, be landden honderden vaartuigen van al lerlei soort midden tussen de dorpen en akkers, soms uren ver van de rivier. Toen de vloedgolf zijn kracht had verbruikt en het water terugvloeide naar zee, dreven honderden lijken mee. Het reddingswerk werd bemoei lijkt door de resten van huizen en door zware boomstammen die mee naar zee dreven. De bevolking van de eilandjes heeft in de meeste gevallen geen tijd gehad om zich in veiligheid te brengen. Hoofdschuddend merkte de goever- neur op: „Dit is toch ook eigenlijk geen plaats voor mensen om te wonen. Zij hadden al lang ergens anders hun hui zen moeten neerzetten". BRUSSEL (ANP). In de Belgische Ardennen is de eerste sneeuw gevallen. Dagen lang was het mistig geweest; toen de mist optrok daalde de tempera tuur tot onder het nulpunt en begon het te sneeuwen. Ook in Moskou is de eer ste sneeuw gevallen. heb hem een zekere indicatie gegeven", had Rahman de dag tevoren gezegd.) Of minister Luns bereid zou zijn Rahman eventueel in november te ont vangen? „Ik zou me niet kunnen voorstellen dat ik de premier van een bevriende mogendheid niet zou willen ontvangen", zei de minister. Zodra de gegevens binnen waren zou hij de plannen van Rahman ook zeker bestuderen. Tijdens zijn verblijf in Amerika heeft mr. Luns tweemaal gesproken met Dag Hammarskjoeld. De tweede maal is over de rede van mr. Luns in de Assemblee niet gesproken en de eerste maal had hij die nog niet uitgesproken. Hammarskjoeld was toen echter wel al op de hoogte van zijn rede, voegde de minister daar veelbetekenend aan toe. In die rede heeft mr. Luns o.a. de kwestie Nieuw-Guinea aanbevolen in de voortdurende aandacht en aan het oordeel van de V.N. Minister Luns voelde zich overigens niet vrij over zijn gesprekken met Hammarskjoeld mede delingen te doen. Als hoge uitzondering is mr. Luns als minister van buitenlandse zaken ook ontvangen door president Eisen hower. In hun gesprek kwamen (be halve de Navo, het plan-de Gaulle en de verbinding van de K.L.M. op de Amerikaanse westkust) ook Indonesië en de Indonesische bedreigingen tegen over Nederland (de rede van Soekarno in de Assemblee!) ter sprake. Minister Luns deelde mee dat de ver zekering van wijlen minister Dulles, dat de Verenigde Staten geweid als middel tot oplossing van. een interna tionaal conflict krachtig verwerpen, bij zijn jongste bezoek nog eens d'oor de Amerikaanse regering is bekrachtigd. De minister heeft ook een bezoek ge bracht aan Allan Dulles, directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst. Mij was gesuggereerd dat het wel eens nut tig kon zijn met hem te gaan praten, lichtte hij geheimzinnig toe. Mr. Luns verontschuldigde zich ten slotte, omdat hij wel graag even thuis een koffertje wilde gaan pakken. Van daag zit hij alweer een driedaagse E.E.G.-conferentie in Brussel voor. NA NOODLANDING Van een onzer verslaggevers ARNHEM. De eerste luitenant der Koninklijke luchtmacht M. M. J. Dekker uit Enschede (28 jaar, vader van twee kinderen) is gistermorgen vroeg in het hospitaal Onder de Linden te Arnhem overleden. Hij maakte vrijdag een noodlanding op de basis Deelen. nadat zijn Sabre- straaljager tijdens de vlucht in brand was geraakt, maar verliet het toestel pas met de schietstoel, toen het de grond al had geraakt. Nadat zijn toestand zich aanvankelijk ondanks de ernstige fracturen vrij gunstig had laten aanzien, werd zij zaterdag snel slechter. mr. F. H. A. de Graaff mr. A. M. J. de Jager de heer P. Mijnarends Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het drietal leden van de Avro, dat daor het bestuur was aangezocht om, zitting te nemen in een commissie van onderzoek, heeft een einde willen maken aan alle onzekerheid en is zaterdag op eigen verzoek geïnstalleerd. Daarmee hieven de heren mr. A. M. J. de Jager, oud-kantonrechter in Utrecht, mr. F. H. A. de Graaff, voorzitter van de Stichting van de Arbeid, en P. Mijnarend.se, voorzitter van Hou en Trouw en oud-handelsraad de twijfel op, die vorige week rees, toen er sprake was van anoni miteit totdat de grieven van de oppositie in bezit zouden zijn van een tussenpersoon. De taak van intermediair is mr. Salm, juridisch adviseur van de Avro, nu van de schouders genomen en klachten kunnen rechtstreeks tot de commissie worden gericht. zij het met enige reserve, tevreden. Mr. T. Q. Dekker uit Leiden zei: „Persoonlijk wil ik niets liever, dan de hele zaak zo snel mogelijk uit de we reld helpen, per slof heb ik meer te doen, dan dit soort acties te voeren." Als de eerste, zeer betrouwbare in druk die wij van de commissie hebben, juist is. ben ik zelf geneigd om aan een verzoek tot indiening van een schriftelijke lijst van grieven te vol doen, maar wij moeten ons daar uiter aard onderling nog op beraden". De heer B. Groen in Amsterdam, ook een der voormannen van het co mité, wilde dezelfde slag om de arm houden als mr. Dekker, maar zei eveneens zelf wel te voelen voor vol ledige medewerking met deze com missie, al had hij dan graag eigen lijk eerst wat meer gegevens over de bevoegdheden, die de commissie zal hebben. De commissie, onder voorzitter schap van mr. De Jager, zal rapport uitbrengen van zijn bevindingen aan het Algemeen Bestuur van de Avro en van dit bestuur alle bevoegdhe den krijgen, die worden verlangd en tevens de vrijheid hebben om eventuele adviezen aan het rapport te verbinden. Mr. Wassenbergh zei ons indertijd dat aan het rapport in de Avro-bode publiciteit zal wor den gegeven. Het bericht van de installatie werd zaterdagmddag in allerijl overhandigd aan een van de leden van het oppone rende actie-comité, waarop een verga dering van dit comité, dat zich wilde beraden op nieuwe stappen, tot komen de zaterdag werd uitgesteld. De oppositie zal dezer dagen worden uitgenodigd de grieven, die tegen de leiding van de Avro bestaan, sohrifte. lijk ter kennis van de commissie te brengen. De voorzitter, mr. De Jager, zei ons dat een driemanschap maar één taak heeft: een onderzoek tot op de bodem. Voor het verrichten van secretarie werkzaamheden zou de commissie geen beroep doen op een functionaris, die enige relatie onderhoudt met de leiding van de Avro. Men wil daarvoor een buitenstaander aantrekken. Pas als de commissie de grieven van de oppositie heeft bestu deerd, zal kunnen worden vastgesteld, welke bevoegdheden er nodig zijn, zo zei mr. De Jager. Tevreden Enkele leden van het actie-comité, geconfronteerd met het bericht van de installatie en met de voorgenomen stap pen van mr. De Jager toonden zich, HAVANNA (Reuter, AP). Er zijn op Cuba het afgelopen weekeinde weer twee Amerikanen terechtgesteld. Zij werden zondag voor zonsopgang dood geschoten door een executiepeloton in Santiago de Cuba. Enkele uren eerder waren zij ter dood veroordeeld wegens contra-revolutionaire handelingen. Zij zouden vrijdag gevangen zijn genomen in de bergen van de provincie Orientes waar zij opereerden met 26 Cubaanse tegenstanders van het huidige bewind met wie zij de afgelopen week per schip uit de Verenigde Staten waren aangekomen. De twee terechtgestelde Amerikanen waren Allan D. Thompson, 36 jaar, en Robert Fuller, 24 jaar. Zij waren alle bei op Cuba geboren. Donderdag werd het eerste doodvonnis op Cuba aan een Amerikaan voltrokken. Toen kreeg An thony Zarba de kogel. Premier Fidel Castro uitte zaterdag avond in een televisierede die drie uren en 35 minuten duurde de beschuldiging dat de contra-revolutionairen die op Cuba opereren onder buitenlandse lei ding staan. Amerika zou volgens hem aan deze taktiek de voorkeur geven om dat de premier van de Sowjetunie, Kroesjtsjef, in de Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties had ge zegd dat een directe militaire Ameri kaanse aanval op Cuba de vernietiging van de Verenigde Staten tot gevolg zou hebben. Castro verwachtte wel een aanval van contra-revolutionairen uit Guatema la. De Cubaanse strijdkrachten zouden die aanval afslaan, zei hij. De Amerikaanse imperialisten zijn er volgens Castro op uit Cuba te be roven van alle medici, ingenieurs en an dere academici. Zij zouden die acade mici trachten over te halen uit Cuba te vertrekken in de hoop op die wijze Cuba te schaden. ZWAKKE PLEK Dat Castro niet volledig op de Cu baanse strijdkrachten kan rekenen bleek uit zijn waarschuwing dat hij de Cubaanse marine zal ontbinden indien de contra-revolutionaire activiteit bij de marine aanhoudt. Twee marinebases, zei hij, waren opgeheven in verband met de ontvluchting van een groep ge vangenen uit de vesting Morro. De ma rine zou een belangrijk aandeel in die ontvluchting hebben gehad. Vijftien van de ontvluchte gevange nen zijn inmiddels in Miami, in de Ame rikaanse staat Florida, aangekomen, samen met zes andere Cubaanse vluch telingen. Advertentie BIN N ENVERI NGBED KXSSDZESl SCHUIMRUBBERBED Vergadering Mocht deze. week het verzoek om schriftelijke inlichtingen binnenko men, dan zal de oppositie zaterdag op een vergadering van dertig leden van het comité haar houding bepalen. In kringen van bestuursleden, em- ployé's en leden van de Avro toon de men zich gisteren zeer ingenomen met de installatie van de commissie. Er werd tot op heden door velen reik halzend uitgezien naar een gelegen heid om de Avro van binnen en van buiten te zuiveren van wantrouwen en achterklap. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De nozem heeft in Amsterdam weer eens van zieh doen spreken. Op verscheidene plaatsen in de stad, alle gelegen in de buurt van het eethuisje De groene kalebas is het gis termiddag tot hevige vechtpartijen ge komen, die leidden tot ernstige verwon dingen van een lid van een nozembende en de arrestatie van zijn aanvaller. De basis voor de vete werd gelegd in De groene kalebas. Tot een eerste ge vecht kwam het in de Vijzelstraat. Daar sloegen enkele nozems een soortgenoot tegen de grond. Het slachtoffer werd met inwendige kneuzingen in het Bin nengasthuis opgenomen. Een van zijn aanvallers is gearresteerd. Kort na die arrestatie ontstond er in de nabijgelegen Weteringdwarsstraat een massale strijd, waaraan ongeveer tweehonderd met bromfietsen uitgeruste nozems een enkeling bewapend met een autosleutel deelnamen. Voorbij gangers liepen daarbij gevoelige klap pen op. De vechtenden werden gescheiden door enkele agenten die de gummiknup pel hanteerden. De oorzaak van de onderlinge agres sie ligt in het duister. De politie ver moedt dat het hier vooral gaat om de rivaliteit tussen de nozembendetjes. Ook schijnt de wijze, waarop de vrouwelijke aanhang haar gunsten over de bromrid- ders verdeeld, in het geding te zijn. RABAT. (A.P). De Marokkaanse regering heeft de sluiting gelast van het Franse consulaat-generaal te Oujda, in het noordoosten van het land en een aantal Fransen opdracht gegeven, het land te verlaten. De consulaire ambte naren worden ervan beschuldigd zich te hebben ingelaten met de Marokkaanse binnenlandse politiek. Ook een paar Franse boeren moeten het land verla ten. Waarschijnlijk is het een vergeldings maatregel voor de incidenten die de laatste tijd zijn voorgekomen aan de grens tussen M-arokko en Algerije. Voor die rechtsback hebben ze vast een heleboel moeien betalen MOSKOU (AP) De Raad van Russische vakver enigingen heeft bekend ge maakt dat hij voorraden ver scheept die bestemd zijn voor de Algerijnse vluchtelingen in Tunesië. Dit is het eerste gevolg van de verklaring van premier Kroesjtsjef dat de Sowjetunie de Algerijnse voorlopige regering erkent. Van onze correspondent BONN. Britse kringen in de West- duitse hoofdstad lieten gisteren door schemeren dat binnen vier weken een beslissing valt te verwachten over de volgende twee conferenties: 1. Een nieuw gesprek tussen de West- duitse bondskanselier Adenauer en de Britse premier Masmillan; 2. een Europese kleine topconferen tie tussen de Franse president de Gaulle, Macmillan en Adenauer. Dit werd te Bonn bekend nadat Ade nauer het afgelopen weekeinde een per soonlijke brief van Macmillan had ont vangen; de inhoud van deze brief is niet gepubliceerd. Maar het is hier algemeen bekend dat men er vooral van Britse zijde voor is dat op korte termijn spijkers met koppen worden geslagen. Zowel wat de verhouding, tussen de Europese eco nomische gemeenschap (waarin' Engeland niet is vertegenwoordigd) en de kleine Vrijhandelszone (waarvan Engeland lid is) betreft, als wat de Franse ideeën aan gaande de Europese integratie en de Navo aangaat. Daarbij komt nog dat Macmillan op het congres van de Britse conservatieve partij opnieuw een balletje heeft opge gooid over een topconferentie. In het recente venleden heeft hij met dergelijke gedachten vooral bij Adenauer niet veel succes geoogst; ook op het ogenblik is men te Bonn niet erg geestdriftig voor het idee van een topconferentie in het begin van het volgende jaar. In Bonn juicht men de Britse plan nen over Europees topoverleg wel toe. Men hoopt dat daardoor een brug kan worden geslagen tussen de Britten en de Fransen, die van Britse deelneming aan intieme Europese samenwerking af kerig zijn. Van onze correspondent BONN. Tot levenslange tuchthuis straf heeft zaterdag de Dusseldorpse rechtbank de twee voornaamste be klaagden in het proces-Sachsenhausen, Otto Böhm (70) en Gustav Höhn (56), veroordeeld. Een derde beklaagde, Host Hempel (50), kwam er zeer genadig af; hij werd tot vijf jaar tuchthuis veroor deeld waarvan de in Russische krijgsge vangenschap doorgebrachte jaren zul len worden afgetrokken. De man komt daardoor op vrije voeten. Böhm en Höhn zijn in het beruchte concentratiekamp Sachsenhausen voor al in de jaren 19411944 als beesten te keer gegaan. Mede op hun rekening schuift men de verantwoordelijkheid voor het vermoorden van zéker tiendui zend Russische gevangenen. Beperkt Het vonnis maakt overigens alleen melding van het feit dat van Böhm be wezen is, dat hij 41 gevangenen eigen handig heeft vermoord en in vijf geval len medewerking aan moord heeft ver leend. Höhn werden acht moorden aan gerekend en talloze gevallen van mede werking aan moord en mishandeling. In West-Duisland is de doodstraf afge schaft. Befehl Böhm bewees met zijn laatste woor den in het proces de situatie nog altijd niet te begrijpen: hij beriep zich op het „Befehl ist Befehl" en vroeg om vrij spraak. Höhn jammerde slechts: „Wat moeten mijn kinderen nu van mij den ken?" Maar hij verklaarde boete t« willen doen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke be wolking met slechts hier en daar enige regen. Zwakke tot matige, langs de Wadden-kust tijde lijk krachtige wind uit noordelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. MIESJE: Uitgerekend op wasdag!

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1