Doodstraf geëist tegen 38 beklaagden Presidentpremier en 400 functionarissen voor hun rechters AMSTERDAMS VERKEER TE GEVAARLIJK VOOR SCHOOLBRIGADIERTJES Sporenvan ontvoerder van Eric Peugeot Op eiland in Zee van Marmora Piloot landde met brandende straaljager BAAYENS Verkiezingsbelofte van Kennedy - nationalistisch China in het geweer Vermagerd Stamelend „Onbenulligheden" Malakka's premier naar V.S. met oplossing van „kwestie West-Irian" Ontslag kapitein ingetrokken Ontploffing in aardewerkfabriek NIET MEER NAAR SCHOOL IN 2000 SCHIPPERSVROUW VERMIST Zaterdagnacht geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort Straaljager verloor brandstoftank Staatssecretaris vond geen gehoor Arbeider gedood door elektrische stroom Lof voor B. en W. van Genemuiden Geld Met vrouiv Edith Piaf zingt weer in december WATER BLIJFT DREIGEN IN BRABANT TREINVERTR AGING DOOR TREKKER POSITIE EILANDJES ALS INZET SOEKARNÓ STAAT BOVEN DE WET De BiltKoud Geen regen IMrettaar: JACQ de SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4 Giro 118696, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie; 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 36, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24. Terneuzen, N.'euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Losse nummers 18 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4688 Zaterdag 15 oktober 1960 TURKS MONSTERPROCES Eigen nieuwsdienst ISt AN BOEL. Op de eerste de beste dag van liet Turkse monsterproces tegen ex-president Bayar, ex-premier Menderes en ruim vierhonderd andere functionarissen van hel vroegere regiem, heeft de openbare aanklager de doodstraf geëist tegen 38 beklaagden, onder wie Bayar en Menderes. Tegen 365 beklaagden werden gevangenisstraffen geëist van vijf tot vijftien jaar Het proces wordt gevoerd op een eilandje in de Zee van Marmora. Eilandje en rechtszaal worden zwaar bewaakt en iedereen die de zaal betreedt wordt gefouilleerd. De hitte in de zittingszaal is zo drukkend dat al na een paar uur enkele beklaag den en soldaten flauw waren gevallen. Het waren niets dan zwakke afspie gelingen van de machtige figuren die ze eens waren, de tientallen verdach ten die gisteren voor hun rechters kwamen op het eiland Jassi. Overal in de zaal stonden militairen op wacht met de bajonet op het geweer. gen kleine 800 mensen was in de zaal aanwezig toen de 77-jarige Celal Bayar, eens president van Turkije werd binnengeleid. Twee keer heeft hij tot nu toe in zijn cel geprobeerd zelfmoord te plegen. Verscheidene keren tijdens het proces barstte hij gisteren in tranen uit. Evenals de vroegere premier Adnan Menderes is Bayar sterk vermagerd- De gehele dag klemde hij een oude grijze hoed tussen zijn magere knieën. Menderes ziet er uit als een zieke. Hij smeekte de president van het mili taire hof zijn gevangenschap wat te verlichten. „Vijf maanden lang heb ik nu al in een en dezelfde kamer ge woond", zei hy met zwakke stem. „Ik word voortdurend in mijn kamer be waakt door een militair die elk uur wordt afgelost. Ik heb met geen mens gesproken in deze vijf maanden. Dit heeft mijn spraakvermogen aangetast en ook mijn geestestoestand." Wie Menderes gisteren hoorde sta melen kon moeilijk de man herkennen Ramp voorkomen - zwaar gewond Van een onzer verslaggevers DEELEN. De 28-jarige eerste luitenant vlieger M. M. J. Dekker van de vliegbasis Twente is gister middag zwaar gewond uit zijn schiet stoel gehaald, nadat hij geprobeerd had uit zijn brandende F 86 k Sabre te komen. Het toestel is omstreeks kwart voor twee, terwijl de heer Dekker zich in de buurt van de basis Deelen bevond voor een oefenvlucht, door nog onbe kende oorzaak gaan branden. Mei schietstoel De vlieger heeft getracht zijn Sabre op Deelen aan de grond te zetten, om dat hij vermoedelijk niet in de lucht uit het toestel heeft willen springen gezien het gevaar, dat de neerstorten de machine voor de bevolking zou op leveren. Dat lukte in zoverre, dat de straal jager brandend, maar nog bestuurbaar neerkwam. De luitenant stelde de schietstoel pas in werking toen de ma chine de grond al had geraakt. Daar door kwam hij met de schietstoel en al enige tientallen meters van het brandende wrak terecht. Door het ge weld, waarmee de schietstoel tegen de grond sloeg liep de vlieger verschei dene ernstige fracturen op. Hij is in het hospitaal Onder de Lin den te Arnhem opgenomen. die eens beschouwd werd als een van Turkije's beste sprekers. Achter Bayar en Menderes zaten gistermorgen 408 vroegere afgevaar digden van de democratische partij in het oude parlement. Ook zij staan te recht. Onder hen bevindt zich o.a. Burhan Beige, de eerste man van de filmster Zsa Zsa Gabor. Gistermiddag kwamen Bayar en Menderes alleen voor hun rechters. Zij moesten zich verantwoorden wegens de verkoop van een Afghaanse hond Basti genaamd aan de dieren tuin van Ankara voor de bijzonder hoge prijs van 800 pond. Bayar had het dier cadeau gekregen van de koning van Afghanistan. Bayar sprong plotseling overeind toen hij de beschuldiging over de hond hoorde. Hij gaf toe het dier verkocht te hebben. Het geld had hij aan de gouverneur van Izmar gegeven om er een fontein voor te laten bouwen „voor de armen". „Water is belangrijker dan een hond", aldus Bayar. „Het spijt me dat ik voor dit soort onbenulligheden wordt gedagvaard." De plaatsvervangend directeur van de dierentuin van Ankara als getuige gehoord, vertelde het gerechtshof dat hij 200 schapen moest verkopen om de hond te kunnen kopen. „Dat is be lachelijk", viel Bayar hem in de rede, „Ik kan geen advocaat vinden om me te verdedigen. Ik heb al gezegd dat ik van die hond af weet en ik ben bereid er de volledige verantwoordelijkheid voor te dragen." Vandaag zullen nog vier andere ge tuigen gehoord worden over het geval met de hond Basti. Zo zitten de beklaagden in het Turkse proces dicht opeen in de tro pische hitte van de rechtszaal op het eiland Jassi. Helemaal rechts ex- president Bayar met naast zich de andere hoofdbeklaagde, ex-premier Menderes. Tegen beiden is gisteren meteen al de doodstraf geëist. Telefoto KOE AL A LOEMPOER (AP). De premier van Malakka, Tengkoe Abdoel Rahman, is gisteren naar Ca nada en Amerika vertrokken met door Indonesië goedgekeurde voor stellen bij zich voor een vreedzame oplossing van het geschil om Neder lands Nieuw-Guinea. Voor zijn vertrek verklaarde hij dat zijn vertrouwelijke besprekingen van donderdag met de Indonesische minister van defensie, Nasution, over de kwestie-West-Irian zeer bemoedi gend waren geweest. Als de Amerikanen instemmen met wat mij voor ogen zweeft en als Ne derland de voorstellen aanvaardt, denk ik dat wij de „kwestie West- Irian" kunnen oplossen. Als Amerika en Nederland niet met de voorstellen instemmen dan is alles gedaan wat mogelijk is, zo zei de premier van Malakka. Rahman, die binnenkort een be zoek aan Italië zal brengen, vertelde ook nog dat hij mogelijk Neder land zal aandoen voor besprekingen en dat hij zelfs misschien naar Indo nesië zal gaan. Advertentie Van onze correspondent MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de heer J. van der Voorde uit Wolphaartsdijk, die enkele weken geleden na de opheffing van de veerdienst WolphaartsdijkKortgene werd ontslagen, meegedeeld dat het ont slag is ingetrokken. Hij krijgt een baan als kapitein op de lijn KatseveerZierik zee. Na een „invaarperiode" wordt de heer Van der Voorde kapitein van de tweede boot die van Katseveer (straks Kats) naar Zierikzee zal varen. De 33-jarige wiclrijdster mevrouw Toebosch uit Ooi bij Roermond is don derdagavond te Hechten om het leven gekomen. Bij, het afslaan had zij haar evenwicht verloren. Zij viel tegen een auto en werd meters ver weggeslingerd. Van onze correspondent MAASTRICHT Bij een ontploffing gisteravond in de aardewerkfabriek Sphinx-céramique te Maastricht hebben drie monteurs van de Staatsmijnen zware brandwonden opgelopen. Door de ontploffing viel de gastoevoer naar de zeven meer dan dertig meter lange ovens uit. Al het aardewerk dat in de ovens stond te bakken, is daardoor vroegtijdig afgekoeld en waardeloos geworden. De drie monteurs de heren Stevel- mans en Van Mulkom uit Geleen en Kruidenhof uit Stein waren bezig het apparaat schoon te maken dat de gas toevoer naar de ovens regelt. De explo sie, die met een grote steekvlam gepaard ging, deed zich voor terwijl zij een paar filters aan het schoonmaken waren. De directe schade van de ontploffing is, omdat de deuren van de ruimte waar de monteurs werken openstonden, vrij wel beperkt gebleven tot die aan het aardewerk in de ovens. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend. Evenmin stond gisteravond al vast of de gastoevoer snel kan worden hersteld of dat het werk in de fabriek, waar ongeveer tweeduizend mensen wer ken, stil zal komen te liggen. Elektronisch geheugen LAREN (ANP) Over veertig jaar behoeven de schoolkinderen niet meer te onthouden wanneer Floris de Vijfde werd vermoord. Een elektrotechnisch geheugen in zakformaat zal dat voor hen doen. Ook de huisvrouw krijgt hulp van elektronische geheugens, die haar huis houdelijke beslommeringen kunnen over nemen. Deze toekomstvisie gaf prof. dr. ir. J. L. van Soest, directeur van het fysisch laboratorium TNO in Den Haag gistermiddag tijdens een inleiding over de ontwikkelingsmogelijkheden van elek tronica en radiocommunicatie in de ko mende veertig jaar. Hij hield deze in leiding ter gelegenheid van. de viering van het veertigjarig bestaan van het Nederlands radiogenootschap in Laren. De toestellen, die nu in gebruik zijn, zullen over veertig jaar onherkenbaar zijn, zo voorspelde prof. Van Soest. Hij gaf in overweging allerlei toestellen en instrumenten van vroeger en nu in een museum te zetten voor ze op de schroot hoop terecht komen. DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL UTRECHT. In de nacht van zater dag op zondag zullen wegens het ver nieuwen van een brug bij Overveen tus sen 23.00 uur en 8.30 uur geen tremen rijden tussen Haarlem en Zandvoort. Er vallen zes treinen uit met de vol gende vertrekplaatsen en -tijden: Haar lem 23.36 uur, Zandvoort 23.52 uur, Haarlem 0.10 uur, Zandvoort 0.25 uur. Haarlem 7.15 uur en Zandvoort 7.10 uur. Reizigers voor deze treinen worden met bussen vervoerd. MAASTRICHT (A.N.P.) Sinds gis termiddag wordt de 28-jarige mevrouw H. Wellens-van den Broek uit Druten, echtgenote van de schipper van de Le viathan 2, vermist. Gevreesd wordt dat de vrouw overboord is geslagen. Het schip lag gemeerd aan de Wilhel- minakade in Maastricht. De Maastricht se brandweer heeft tot het invallen van de duisternis gedregd, maar zonder re sultaat. DEN HAAG (A.N.P.) Een Neder landse straaljager van het type f-84-f Thunderstreak, afkomstig van de vlieg basis Volkel, heeft gistermiddag op een navigatievlucht boven Duitsland een on der de vleugel bevestigde brandstoftank verloren. Dit vier en een half meter lange gevaarte maakte zich van het vlieg tuig los, toen het optrok uit een duik vlucht. Tijdens de val stroomde de zich erin bevindende kerosine naar buiten en ver brandde in de lucht. De brandstoftank sloeg op een sportveld, ongeveer hon derd meter van het plaatsje Neckar- sulm, in de grond Brokstukken ervan zijn door Amerikaanse militairen gebor gen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, H. J. van der Molen, meent een oplossing te hebben gevonden voor het vraagstuk van de soms met te zware en gevaarlijke taken belaste school- brigadiertjes. Het verkeer in Amsterdam is op enkele punten zo gecompliceerd en ris kant geworden, dat het onverantwoordelijk is om jonge schoolkinderen er door andere soms iets oudere kinderen door te laten loodsen. De heer Van der Molen wil nu twin tig tot d'ertig meisjes van om en nabij de achttien aanstellen, die de taak van de kinderen op de gevaarlijkste punten moeten overnemen. De meisjes komen in vaste politiedienst. Hun werkdag wordt in tweeën gesplitst; vier uur op de gevaarlijke oversteekplaatsen en Eigen nieuwsdienst MAASTRICHT Het bestuur van de Stichting voor hoger technisch on derwijs in Limburg heeft geweigerd met staatssecretaris Stubenrouch, die gisteren een werkbezoek aan Maas tricht heeft gebracht, over de ont wikkeling van het hoger technisch onderwijs in de provincie te praten. Het bestuur had uit een publikatie op maakt dat de staatssecretaris hierover al een vastomlijnde overtuiging had vóór het overleg in Maastricht begon. Het bestuur voelde er daarom niets voor aan dit overleg achteraf deel te nemen. De heer Stubenrouch, kennelijk door deze weigering wat beduusd, 'haastte zich gisteren mee te delen dat zijn ant woord aan de vaste commissie van on derwijs uit de Tweede Kamer over het hoger technisch onderwijs bepaald niet als een wet van Meden en Perzen moet worden gezien. Op langere termijn zal de ontwikkeling van Zuid-Limburg mede bepalend kunnen zijn voor een eventue le wijziging in het nu ingenomen stand punt. Voorlopig blijft de staatssecreta ris bij zijn mening dat Zuid-Limburg aan één H.T.S. die in Heerlen vol doende heeft. Van onze correspondent BERGEN (Limburg) De 31-jarige arbeider G. Erren uit Sietoengewald is gisteren in de plastic verwerkende fa briek Meld on n.v. te Bergen (Noord Limburg) .gedood door elektrische stroom. Hij werd op slag gedood toen plot seling de machine, waaraan, hij werkte, onder stroom kwam te staan. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in. GENEMUIDEN (ANP) Ik ben naar Genemuiden gekomen om de gelegenheid te hebben mijn waardering uit te spre ken voor het werk van het gemeente bestuur. Dat zei gistermorgen de commissaris der Koningin in Overijsel ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren bij het offi ciële in gebruik nemen van een nieuwe zuiveringsinstallatie ^oor rioolwater te Genemuiden. Met de manier waarop hier het ge meentebestuur bekritiseerd wordt, zei hij, is geen enkel gemeentebelang gediend. Jarenlang heeft een raadslid telkens scherpe klachten laten horen over het beleid van burgemeester en wethouders. De Nederlandse cineast Jan Boon heeft op het festival van expeditie- en bergfilms in Trente de tweede prijs ge kregen vooi; zijn film ,,Ein Mann gibt nicht auf", een rolprent over de Oos tenrijkse alpinist Bruno Winter&teller. vier uur voor een opleiding tot agente van politie. Na drie jaar kan de opleiding zijn voltooid. Dan hebben de meisjes net de in de wet voorgeschreven leeeftijd van 21 jaar bereikt, en kunnen zij in het politiekorps worden opgenomen. Htm bezoldiging zal er als volgt uitzien: 205 gulden bruto maandelijks voor de achttien jarigen, 227 gulden voor ct'e negentienjarigen, 261 gulden voor de twintigjarigen. De meisjes zullen de titel „jeugdig verkeersassistent" krij gen. Start 1 januari Het .mes snijdt aan twee kanten. De schoolbrigadiertjes worden op de voor hen ongeschikt .geworden verkeers- knopen vervangen en het .personeels tekort zal wat kleiner worden. Ten minste, als de opzet van de hoofd commissaris lukt. Bij voldoende aanmeldingen hoopt men op 1 januari met de uitvoering te beginnen. De minister van binnen landse zaken heeft er zijn goedkeuring aan gehecht. Slaagt de proef, dan zal eventueel worden overwogen om ook mannelijke kandidaten aan te werven. Voorlopig stuit ieder plan in die rich ting nog op de dienstplicht. Den Haag In Den Haag heeft -men enige tijd geleden een and'ere oplossing voor het probleem van de schoolbrigadiertjes gevonden. Men schakelt daar gehuwde vrouwen en gepënsioneeerden in. Am sterdam voelt niets voor dit systeem, omdat menover deze vrijwilligers geen enkele zeggenschap kan laten gelden. Van onze correspondent PARIJS Voor het eerst sinds de Franse politie haar onderzoek begon naar de ontvoerders van de kleine Erie Peugeot heeft zij de beschikking gekregen over meer dan wat vage aanduidin gen. Er is haar een volledige persoonsbeschrijving in handen gekomen van een man die wel licht iets met de ontvoering van het kind te maken heeft gehad. Woensdagavond kocht een man in een herenmodezaak in Montmartre een grijze nylon regenjas. Hij betaalde met bankbiljetten die deel hebben uïtge- maakt van het losgeld dat vader Peu geot destijds neertelde in ruil voor hot leven van zijn kind. De nummers van de bankbiljetten die hij de ontvoerdeis in handen speelde, zijn de politie be kend. De eigenaar van de winkel vertelde dat de klant achter in de dertig moest zijn, misschien net veertig. Hij kon een vrijwel volledig signalement geven. De man heeft dik donkerbruin haar waar in hij veel briljantine gebruikt. Zo! Misschien hoor je hem nou! Hij droeg een lichtgrijze jas, een lichtblauwe pullover en een sporthemd zonder das. De man had een elegant geklede vrouw bij zich, slank en blond en knap. Zij moet ongeveer 35 jaar oud zijn, wist de eigenaar van de win kel nog te vertellen. PARIJS. De Franse chanson- nière Edith Piaf heeft gisteren me degedeeld, dat zij over enkele maan den weer gaat op treden. Zij zal op 29 december in Pa rijs beginnen. Een van haar liedjes zal zijn „Rendez- moi" van de 21-ja- rige Alain Moret op muziek van Jeff Davis. Edith Piaf is enkele keren geope reerd. Nadat zij in mei van dit jaar een tournee door Frankrijk zou gaan maken werd zij plotseling ziek en moest in een Amerikaans ziekenhuis te Neuilly worden opgenomen. Haar toestand werd medio juni zo ernstig dat haar dokters reeds alle hoop had den opgegeven. Aan het einde van die zelfde maand trad echter weer grote verbetering in. Markdijk dicht Eigen nieuwsdienst BREDA. Het gat in de Markdijk bij de Haagse Beemden is gisteren ge dicht en daarmee is het gevaar voor nieuwe overstromingen bij Prinsenbeek geweken. Rondom het gat is een ring dijk gelegd en het water wordt nu ge loosd door de sluis in Dinteloord. t)e toestand rondom Breda blijft ech ter gevaarlijk. Gisternacht moest een gehele wijk van Breda met zandzakken worden beschermd tegen het water van de Weerys, die vele hectaren land !ieeft overstroomd en een gat van bijna vier honderd meter in de linkeroever bij de rotonde Rysbergseweg heeft geslagen. Militairen te hulp De eerste laag zandzakken spoelde weg, maar later in de nacht slaagde het dijkleger erin het water tot staan te brengen. De toestand blijft intussen gevaarlijk. Ook militairen hebben de strijd tegen het water aangebonden. De mobiele co lonne uit Laren heeft op verzoek van de burgemeester van Nederhorst den Berg baron van Harinxma thoe Slooten het water uit het kwekers centrum in de polder bij Nederhorst den Berg gepompt. Het water wordt geloosd in de rivier de Vecht. Aan deze hulp was het te danken dat voor twee ton aan zaad kon worden behouden. Commando's uit Roosendaal hebben donderdag jacht gemaakt op 230 nert sen in een kwekerij in Oudenbosch, die gedeeltelijk onder 'water was gelopen Met leren handschoenen aan gingen zij op jacht; de operatie verliep uitstekend. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Het treinverkeer tussen Utrecht en Arnhem heeft gistermiddag ruim een uur stilgelegen doordat een trekker tegen een paal van de boven leiding was gereden. Dat gebeurde om tien voor één op de met halve bomen uitgeruste over weg tussen Ede en De Klomp. Daar de bovenleiding werd ontzet, viel de stroom uit. Om twee uur slaagde perso neel van de N.S. erin het net te her stellen. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. De door de Chinese nationalisten van Tsjang Kaj-sjek bezet gehouden eilandjes voor de kust van het vasteland van Rood-China spelen sinds enkele dagen een belangrijke rol bij de ver kiezingscampagne in de Verenigde Staten. De democratische kandidaat voor het presidentschap, John Ken nedy, heeft de indruk gewekt dat hij, wanneer hij president wordt, het bezethouden van Quemoy en Matsoe zal proberen te beëindigen. Dit heeft felle reacties teweeggebracht bij de nationalisten van Tsjang Kai-sjek op Formosa. Volgens Kennedy zijn Quemoy en Matsoe, die op slechts enkele mijlen van de Chinese kust liggen en voort durend onder vuur gehouden kunnen worden door de kustbatterijen van de communisten, onverdedigbaar en zonder enige militaire waarde. Geen excuus" Tsjangs minister van buitenlandse zaken, James Sjen, heeft daarop een persconferentie belegd en een bij zonder duidelijke verklaring laten horen over de positie van de twee eilanden. Hij zei: „Het is nauwelijks te ge loven dat een Amerikaanse politieke leider zo onverantwoordelijk kan be schikken over het grondgebied van een andere staat vooral 'anneer die staat een van de trouwste bondge noten is. Zelfs een verkiezingscam pagne vormt geen excuus voor iets dergelijks." Desnoods alleen De minister liet er geen twijfel aan bestaan dat nationalistisch China de eilanden voor de kust van het vas teland zal verdedigen, met de hulp van de Verenigde Staten of desnoods alleen. „Wanneer wij ze prijsgeven, zou dat een uitnodiging aan de com munisten zijn om een rechtstreekse aanval te doen op de Amerikaanse strijdkrachten." Hij doelde op de Amerikaanse belofte om Formosa te helpen verdedigen. Om te bewijzen dat senator Ken nedy ongelijk heeft, zei James Sjen dat de nationalisten de eilanden tien jaar lang met succes hebben verde digd. „Hoe kan men dan zeggen dat zij niet te verdedigen zijn?", riep hij boos uit. DJAKARTA (Reuter). Een bijzon dere districtsrechtbank in Djakarta heeft zich gisteren niet bevoegd verklaard te beslissen over de gegrondheid van d'e be- sc'huMV-'^^^n dat pres''' Soekarrio de grondwet schond door het gekozen par lement te schorsen en een benoemd par lement in te stellen. De leider van d'e Indonesische Volks partij, Sutomo, en de voorzitter van d'e kort geleden verboden Masjumi, hadden de president beschuldigd van schending van de grondwet. Advertentie Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteren om 23.15 uur: Opklaringen, maar voornamelijk in de kustprovincies ook nog enkele verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige noordelijke wind. Middagtemperaturen van 10 tot 12 graden. MIESJE: Het wordt weer voor stevige kost! 16 okt.: zon op 7.06, zon onder 17.45; maan op 2.12, maan onder 16.15. 17 okt.: zorr op 7.08, zon onder 17.42; maan op 3.19, maan onder 16.40. Van onze weerkundige medewerker Het heeft gisteren op tal van plaatsen nauwelijks geregend. Vooral in de zuidelijke provin cies zijn grote streken waar geen druppel is gevallen. Op Terschelling is drie en in Leeuwarden twee millimeter ge noteerd. Daar regende het gis teravond zelfs nog als een gevolg van de nabijheid van het cen trum van de oude depressie, die van steeds minder betekenis wordt en die zich dus maar in een klein gebied kan doen ge voelen. Geleidelijk komt liet weer nu onder invloed van een gebied van hoge druk. waarvan het cen trum bij Schotland is aangeko men. Het breidt zich langzaam verder over het Noordzeegebied uit. Tijdens het weekeinde zal de wind daardoor noordelijk zijn. Vandaag zullen nog enkele buien het land binnen drijven, maar er is reden tot de veronder stelling dat er zondag bij ons geen regen meer zal vallen. Die komt nu in Italië terecht en in Zuid Frankrijk. Ook op Corsica is de regen gisteren in stromen gevallen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1