Siari miljoenen „DE GROTE ZORG: SLAAT HET BIJ PUBLIEK AAN?!" Groningse Mariina neemi nuzangles Dat driftige en brutale zovele Francaises van Zi „HAIL ZUUVER GRUNNENS" Thailands vorstenpaar wijkt graag van protocol af programma's Zaterdag 15 oktober 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 11 900 groepen Een sport Ben de Jong debuterend regisseur ARLY DAY geeft haar zelfportret noord Noordholland IN HET KORT Denk aan Uw lijn TV-TOTO ANAVOND gaat het dan gebeuren: de TV- TOTO, een nieuw ont spanningsprogramma van de Vara, dat Theo Eerdmans, als vanouds geas sisteerd door de lieve Maud, in de huiskamers brengt. En we kunnen wel zeggen: in alle huiskamers waar een ontvan ger staat omdat ruim een kwart miljoen kijkers heeft ge reageerd op de oproep om een getal van zes cijfers in te stu ren. „Wij hadden onze voorbereiding gecalculeerd op 100.000 inzendingen," vertelt de heer Van Poelgeest, docu- mentarist bij de Vara, „maar na de eerste uiteenzetting van Theo Eerd mans, bijna vier weken geleden, werd het postkantoor in Hilversum over stroomd met tienduizenden briefkaar ten en na een week was de ton al vol! Gelukkig dat .er in Hilversum een perfect uitgerust bedrijf is van de AVO, waar minder valide werkkrach ten dolgraag eens bij zo'n televisie uitzending werden betrokken. Een stuk of zeven mannen werden uit hun rijen gerecruteerd, die drie weken niets anders hebben gedaan dan van 's morgens tot 's avonds de binnenge komen getallen in groepen in te de len. „Om de getallen gewoon op volgor de te plaatsen bleek een veel te du re grap te worden, daarom hebben we ze ingedeeld in 900 groepen naar de eerste drie cijfers. We dachten zo dus tot een gemiddelde twee a drie honderd per groep te komen waaruit we op de avond zelf binnen enkele minuten de winnaar kunnen tevoor schijn toveren maar mis poes! De mensen blijken namelijk een won derlijke voorkeur voor rekenkundige reeksen te hebben en tot onze grote srfirik kwamen er tussen de zeven en acht duizend getallen binnen met de begincijfers 1, 2, 3. Die zijn we dus gaan doorsorteren op de honderdtallen. Er wordt niet veel gesproken in dat ruime lichte atelier met de kast met 900 laden die een hele grote wand beslaat. Met grote ernst, alsof hun bestaan ervan afhangt, worden de zakken vol briefkaarten die van het iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiimmiimmi iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiimimiiiii iiiiiiimiiiiiiiuiiimiiiiiiiiitiiii KAN die cameraman nu niet een beetje vriendelijker kijken, horen we u al zeg gen, maar ten eerste is Ben de Jong geen cameraman en ten tweede zou een lachje er best af kunnen, als we hem niet net hadden gesnapt op een moment dat zijn hoofd hem om liep van zorgen over vanavond. Ben staat namelijk voor zijn eerste grote produktie als televisieregisseur. Hij is dus de man die verantwoorde lijk is voor het spektakel TV-TOTO dat uit de kolossale Hilversumse sporthal in aanwezigheid van duizend toeschouwers op 3-4 miljoen schermen komt. Hoe het komt dat de Vara zo'n be langrijk programma in handen van een beginnend regisseur geeft? Ver trouwen in zijn vakmanschap dat hij bijna zeven jaar lang als beeldmixer (linkerhand van de regisseur) bij de NTS aan de dag heeft gelegd. U herinnert zich waarschijnlijk die prachtige Galaconcerten, en niet te vergeten het herdenkingsconcert van het Concertgebouworkest n.a.v. Van Beinums dood die tot ver over onze grenzen diepe indruk maakten. En dan de verrassingen in de talloze St. Ger- main-des-Prés. Steeds zaten daar in de regiekamer twee mannen naast elkaar: regisseur Gijs Stappershoef en beeldmixer Ben de Jong, die nauwkeurig tot in onder delen van seconden de schakelingen verrichtte. Eén foutje en in honderd duizenden huiskamers wordt een illu sie verbroken, een serene sfeer ont luisterd. „JA EN NEE" Ben de Jong zit nu op zijn plaats in de reportagewagen, terwijl Gijs de grote man achter deze schermen is die een wakend oog op zijn vroegere „handlanger" zal houden. „Was de overgang van NTS naar de regie groot?" „Ja en nee", antwoordt hij kortaf: „aan de ene kant heb ik gemerkt wat een enorme hoeveel.,eid werk een re gisseur heeft verricht als hij met zijn programma-op-papier in de studio komt en dat realiseerde ik me als NTS-er lang niet altijd maar daar staat tegenover dat ik met Gijs vaak mee op pad ging bij zijn voorberei ding en dus eigenlijk al een leertijd als producer achter de rug heb." Zijn debuut als regisseur zal hij ove rigens niet licht vergeten. Naar aan leiding van Rudolf Nelsons dood laste de Vara dit jaar een herdenkingspro gramma in dat in enkele uren moest worden samengesteld. Dora Paulsen kon op het laatste nippertje haar me dewerking verlenen, maar er was geen regisseur beschikbaar. BEN DE JONG eerste maal regie ,,'s Middags om half vijf kwam ik argeloos de studio binnenwandelen om mijn collega's aan het werk te zien. toen Piet te Nuyi mij in de hal in mijn kuif pikte met de woorden: „Neem jij straks even de herdenking van Nelson voor je rekening?" „Ik moest dus volkomen geïmpro viseerd te werk gaan zonder voorbe reiding of behoorlijke repetitie, maar het liep allemaal op rolletjes. Erg prettig was het natuurlijk dat de pers er de volgende dag zo over te spreken was." Zijn programma van vanavond is tot in de puntjes voorbereid. Maanden lang, met een bijzonder groot aantal medewerkers: bijvoorbeeld bij het To to-gedeelte alleen al zijn tientallen mensen betrokken. „De hele aanpak is trouwens anders dan we tot nu toe gewend zijn ge weest, en vergeet dan de technische problemen niet. We zitten voor het eerst in zo'n gigantische hal met dui zend man publiek, de mensen van de techniek en het decor hebben een fan tastische prestatie geleverd, maar uit eindelijk is bij zo'n eerste uitzending altijd de grote zorg: slaat het bij de kijkers aan?!" Advertentie De 76-jarige voetganger K. Troost uit Amsterdam is gisteren in het Wil helminagasthuis overleden. Hij was zondag door een auto aangereden et ernstig gewond in het ziekenhuis opge nomen. Advertentie Het nieuwste,het modernste het m^est;veeIzjidige en actuele... Ti"« mèt overiicht I tl RADIO en TV... I Hoofdpostkantoor twee keer per dag over hen worden uitgestort, nauwge zet uitgezocht en iedere kaart ver dwijnt in de juiste bak op de juiste plaats. De mannen weten dat ze nu eens echt betrokken zijn bij een ac tueel gebeuren. Dat is voor velen de eerste keer radio vandaag „De sport is vanavond de kijkers zo kort mogelijk te laten wachten op de winnaar, en als het getal thuis hoort in een bak van honderd is het natuurlijk gauw bekeken, maar mocht hij ongelukkigerwijs in een groep van zevenduizend zitten dan zullen we met ons negenen een harde dob ber hebben om hem er snel uit te lichten." „Maar wat gebeurt er als het win nende getal door een paar duizend mensen is ingezonden?" De heer Van Poelgeest kijkt ver schrikt op en krabt zich dan geduch- tig achter het oor. „Ja, theoretisch is dat heel goed mogelijk en praktisch misschien ook wel, gezien die voorkeur voor 1, 2, 3 Hij onderbreekt zichzelf en kijkt peinzend die wand met een kwart miljoen briefkaarten langs. Dan schiet hij even in de lach en zegt: „Ik ben nieuwsgierig hoe me neer Te Nuyi zich daaruit zou red den!" HET bleke gezicht is uitgespro ken expressief. De donkere: felle ogen liggen tamelijk diep in de kassen verscholen of misschien lijkt dat meer zo door de uitstekende jukbeenderen die het profiel een sterk Slavisch accent ge ven. Maar zodra haar dunne en nog al slordige mond opengaat, dringt zich de Belgische komaf duidelijk op. Ja, Arly Day, de zangeres die van avond haar televisiedebuut in Neder land maakt, is Belgische van oorsprong' en nu door haar huwelijk met de gitarist Thijmen Hoolwerf Nederlandse. Maar als wij u nu zeg gen dat Arly door haar opvoeding zich op en top Frangaise voelt, be grijpt u misschien wel dat zij niet bepaald een ongecompliceerd we zentje is. „Ik heb dat driftige en brutale in me van vele Frangaises, ik houd van di rect reageren, man en paard noemen en niet te lang over zaken delibereren, ja of nee wil ik altijd in een paar tellen weten, van mezelf, (maar odk van anderen", vertelt ze in staccato-stijl terwijl ze ons met kort gebogen hoofd scherp fixeert, een beetje wantrouwend zelfs, „Voelt u zich dan hier wel thuis? Wij Hollanders staan immers te boek als kalm, nuchter en de-kat-uit-de- boom-ki jkerig „U mag gerust weten dat d'e omgang met mensen, mijn man incluis, geen peuleschil voor me is. Het is me vaak te traag, te saai, te besluiteloos maar het -gaat nu wel beter dan een jaar geleden toen ik hier voor het eerst kwam per slot zal ik me moeten leren aanpassen en niet de anderen". Arly bezit dus nog een eigenschap van vele Frangaises: zin voor realiteit. „Maar de grote trekpleister is voor mij hier het publiek en vooral de jeugd," voegt ze er aan toe. Er komt iets van ontspanning in haar strak, hoekig gezicht en onverwachts ver schijnt er zelfs een lachje dat haar iets heel jeugdigs en kinderlijks geeft. "Kijkt u, jazz is voor mij om zo te zeggen alles, en mijn stijl slaat hier goed aan, het publiek is er gevoeliger voor dan in Frankrijk of België. Het Nederlandse publiek is trouwens en dat zeg ik niet om u stroop om de mond te smeren erg gewild bij de buitenlandse artiesten. Let u maar ZATERDAG. Milla Arschanskaja zingt vanavond voor het eerst als vas te vocaliste van het orkest Nicu Vla- descu (18.35, Hilv. 2). Om 20.05 volgt Week uit Week in. dit keer met als buitenlandse gast het Engelse zangeresje Rosemary Squires. „Scaramouche", het spannende hoorspel naar de roman van Rafaël Sabatini, beleeft om 22.00 zijn tweede aflevering, en daarna kunt u om 22.40 het eerste deel horen van een nieuwe cabaret-achtige serie: „De Warwin kel". Een Tsjechisch programma wordt vanmiddag om kwart voor vier uit gevoerd door het Radio Filharmo nisch Orkest o.l.v. Bernard Hai- tink. Van Smet ana hoort u drie de len uit De verkochte bruid en van Dworsjaak twee Slavische dansen en het Scherzo Capriccioso opus 66. radio morgen ZONDAG Jules de Corte begint deze zondag met zijn nieuwe program ma „Wintertoer", waarin hij weer op zijn geestige wijze gaat spelen met woorden en klanken, bandjes en pla ten. (20.00, Hilversum 1). Het symfonisch middagconcert over Hilversum 1 brengt om kwart over twee een rechtstreekse uitzending uit het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouworkest geeft daar o.l.v. Bernard Haitink eerst een uitvoering van een fragment uit Berlioz, „Romeo et'Juliette" en daarna hoort u de violist Jo Juda als solist in het Concert voor viool en orkest van de Zwitsers-Neder landse componist Frank Martin. kritisch ARLY DAY geen peuleschil eens op hoeveel vreemdelingen er hier in de kunst, met een grote en een kleine k, werken". "Op dat punt zijn we dhs niet traag en saai „Nee", zegt ze spon taan, „als een Hollander uitgaat is hij een heel ander mens!" Arly kan het op dit gebied wel weten. Toen ze vijftien was stond ze al voor de micro foon van Radio Luxemburg, dat is pas zeven jaar geleden; een verblijf van drie jaar in Parijs bij haar groot moeder verschoof het begin van haar carrière naar de Belgische Congo waar ze een jaar lang optrad. Een contract in het vermaarde Casino van Blan- kenberghe volgde en ö'aarna kwam ze in contact met het bekende Ameri kaanse orkest van Benny Bennet imet wie ze een grote tournee door Frank rijk maakte. „Is er dan nog wel tijd over gebleven om te studeren?" Arly kijkt ons aan alsof ze het in Keulen hoort donderen. „Wat studeren?" „Zang natuurlijk". Ze kijkt meewarig over zoveel onbegrip. Nee, ik wil mezelf helemaal vormen, zonder invloed van buiten af," horen we bekeken televisie vandaag ZATERDAG Theo Eerdmans lan ceert vanavond zijn met veel spanning verbeide Televisie-Toto (20.50), die wordt omlijst door een vrolijke muzi kale show. Vooraf is er de actualiteitenrubriek Espresso, en van 22.35 tot 23.30 kunt u nog een Eurovisiereportage zien van de Europese kampioenschappen ball- roomdancing in Berlijn. Vlaanderen20.20 quiz Wie is Wie? 20.50 Keersken in de Lanteern, een film over het Liers Begijnhof 21.10 Higway Patrol; 21.35 Melodie in ritme, amusementsprogramma. België Frans: 20.35 tv-spel Sur prise-party chez Madame Azais 21.05 gevarieerd programma. De Duitse televisie begint van middag om 15.45 met een filmhumo reske over Hollywood. Daarna om 16.20 zien we een film over spionage in West Duitsland, gevolgd om 17.10 door een Wildwestfilm. Vanavond om 20.25 is het weer feest voor de vele vrienden van Willie Millowitsch. Hij en zijn ge zelschap spelen dan Der Kühne Schwimmer, een gooi-en-smijtstuk van Arnold en Bach. Om 22.35 tenslotte kunnen we nog kijken naar dans wedstrijden. ZONDAG Een kalm kijkavondje, zo te zien, met de actualiteitenrubriek In woord en beeld en een concert door het Kunstmaandorkest, Interessant lijkt ons de Vlaamse telerecording met een dramatisering van de bekende Middeleeuwse legende Beatrijs (20.15). De KRO gaat het deze zondag voor het eerst proberen met een nieuw gen re dagsluitingeen meditatie in filmbeelden. Vlaanderen20.30 De Muziek- campioen 22.15 Sportweekend. België Frans 20.30 Carte Posta- e 20.45 Negen miljoen 21.50 Grote HusiciMozart. Het zondagse programma van dt Duitse televisie is weer zeer rijk aar ifwisseling. Om 1 uur Handbalkampi >enschap. Om 2 uur televisiefilm .Offene Deckung", gevolgd om 14.21 door een Walt Disneyfilm „De men: in de atmosfeer". Na het kinderuurtj> om 16.15 internationaal zwemfestijn Om 17.15 de herhaling van een musica, „Juchten en Lavendel". Zondagavond kijken en luisteren we vanaf 20.05 naai een programma met melodieën ui bekende opera's en operette's. Tensloi te om 21.40 weer danswedstrijden. :aar langzaam en nadrukkelijk zeggen, U/Tl i daarom luister ik bijvoorbeeld ook MCCT KcinipCCl'pIaatSCll 111 feirn.Ér naar amforen". Arlv luistert haar langzaam en nadrukkelijk zeggen, „daarom luister ik bijvoorbeeld ook weinig naar anderen". Arly luistert ook weinig naar zichzelf, want op dat ene grammofoonplaatje d'at ze heeft gemaakt, kan ze wel schieten. „Het is een liedje in het Nederlands en dat BERGEN (Nh). „Het strandgebied hadden ze me nooit moeten laten var? npordehjk Noordholland moet ge- doen," flapt ze er verwijtend uit, „om- makkelijker toegankelijk worden ge- dat ik niet zuiver Nederlands spreek. 1 kamperen zuilen meer Dtat «oSdeTrf Sn^kgToep van de iaatste keer,'' mompelt ze.6"546 SSveT^Taï Toch zult u datzelfde liedje vanavonc. en sociaal cultureel leven in Noordhol- van haar horen, want Zö d grarrirno- land in een rapport, foonplatenmeneer is veel machtiger De werkgroep meent dat als indus- dan u denkt. Tot toesluit zingt Arly triekernen in de eerste plaats Alkmaar, dan nog iets waar ze helemaal achter Den Helder en Hoorn moeten worden staat: Jazz! ontwikkeld. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De heren die het programma voor het officiële be zoek aan ons land van koning Bhu- mibol en koningin Sirikit van Thai land hebben vastgesteld, kunnen nog voor verrassingen komen te staan. De ambassadeur voor de landen van Benelux, prins Vongsa- mahip Javankura, heeft ons verteld dat het vorstenpaar graag van het protocol afwijkt.... Vrijwel in alle kranten en tijdschriften zijn gedurende hun wereldreis uitvoe rige reportages verschenen die met waardering melding maakten van de gratie en ingetogenheid waarmee de Koning en zijn gemalin hun entree maakten. De smaak waarmee konin gin Sirikit, moeder van vier kinderen, voor iedere gelegenheid zowel Azia tische als westerse toiletten met bij behorende juwelen koos, werd in vele modebladen tot voorbeeld gesteld. 3t op heden heeft Thailand 47.000 ton goederen meer uit Nederland geïmpor- eerd dan naar ons land geëxporteerd. De Koning hoopt gehoor te vinden 'oor zijn plannen deze 'balans meer in -•venwicht te brengen. HET PROGRAMMA et de koninklijke trein zal het vor stenpaar maandagmorgen 24 oktober uit Zwitserland op het Haagse station Staatsspoor aankomen. Koningin Ju liana, prins Bernhard en de prinses sen Beatrix en Irene zullen daar ter begroeting aanwezig zijn. 's Middags rijden de hoge gasten naar Amster dam, waar zij bij het monument op de Dam een krans zullen leggen. Van daar gaan zij naar het Rijksmuseum, waar inmiddels koningin Juliana en prins Bernhard zijn aangekomen. De eerste dag wordt besloten met een ga ladiner in de Oranjezaal van het Huis ten Bosch. Dinsdag 25 -oktober gaan de Koning en de Koningin van Thailand naar de am bassade van hun land, waar de Thai- landse kolonie van Nederland zal wor den ontvangen. Tegen het middaguur gaan zij vergezeld door koningin Juliana en prins Bernhard naar het Waterloopkundig laboratorium in Delft, 's Middags wordt het gezel schap op het Rotterdams stadhuis ontvangen, in aansluiting waarop het hospitaalschip van het Rode Kruis J. Henry Dunant en de Euromast wor den bezichtigd. In het Scheveningse Kurhaus zullen de vorsten 's avonds een concert van de Koninklijke mili taire kapel bijwonen, waarvoor Jur- riaan Andriessen een suite heeft ge schreven. In gezelschap van prins Bernhard gaan koning Bhumibol en koningin Sirikit de volgende morgen van de vliegba sis Ypenburg met de regerings-Friend- ship naar Eindhoven. Daar worden de Coöperatieve centrale melkprodukten- Tot DE LUCHT aan toe....! Het zijn gevleugelde woor den geworden in Henk Wolt- hoorns etablissement voor maat schappelijk verkeer in de Groning se Turftorenstraat, waar journalis ten en artiesten stamgasten zijn. Wat die woorden betekenen weet eigenlijk niemand, op één char mante jonge bezoekster na. Zij heeft de kreei „Tot de lucht aan toenamelijk het eerst gebe zigd op een zo-geheten gezellig avondje, waarop zanger (en echt genoot van Avro-omroepster Ilse Wessel) Jaap Dubbelboer het blijde feit vierde, dat hij aan de Gro ningse rijksuniversiteit zijn doc toraal sociologie had behaald. Janny Stalknecht, want zij is de „zij" van die kreet, past zich er echter voor een verklaring te geven van de betekenis van „Tot de lucht aan toe Janny is een van de twee lieftalli ge zusters van de sterk op de ether- voorgrond getreden pianist Roelof Stalknecht. Als Martina, de zange res van het Groningse lied, heeft Janny in korte tijd een groot aantal vurige bewonderaars gekregen. DEENS.... U zingt voortreffelijk Deens", zei laatst een deftige grijze me vrouw uit de Hofstad tot Janny Stalknecht, die daarop hevig begon te blozen. Geen wonder, want wat „voortreffelijk Deens" was voor die mevrouw, was „hail zuuver Grun- nens" voor Janny Het was in een verloren ogenblik, dat echtgenoot Jan Groenendal voor echtgenote Janny een Groningse tekst maakte op de vermaarde song „Lover come back to me". Het werd nu „Laiverd kom weer bie mie", en het was een grandioze stunt. Er volgde een regionale uitzen ding. Een grammofoonplatenmaat schappij nam contact op met „dat leuke Groningse zangeresje". IN HAAST In alle haast schreef Jan Groe nendal nog drie Groningse teksten: „Terugkiek" (Sentimental journey), „Dien bliede lach" (I love the sun shine of your smile) en „Allain is moar allain" (Bei mir bist du sehön) De vier liedjes sloegen in als een bom! Met name in het westen, waar vreemd genoeg veel meer platen van Martina worden ver kocht dan in de streek van de Mar tini, „dei olie grieze toor'n". Hoe kwam Janny Stalknecht er toe te gaan zingen? En hoe kwam de naam Martina, waar ze zelf een gloeiende hekel aan heeft, in de we reld? Dit zegt ze er zelf van: „Zo maaren Henk Wolthoorns ho ge, rode barkruk wiebelt beangsti gend op de smalle poten heen en weer. „De platenfirma wilde voor die Groningse liedjes een naam, die de JANNY STALKNECHT het kan beter Groningers deugd zou doen. En vanwege de Martini werd dat toen maar Martina." ALS MEISJE AL „Als klein meisje zong ik al. Sa men met m'n zusje Rika en m'n broer Roelof. Ik ben in een heel muzikale sfeer opgegroeid. Ons Stalknecht-trio'tje had in huiselijke lering veel succes." Het duurde echter tot februari van dit jaar, dat Janny ook naar buiten als - zangeres optrad. Sinds dien is Janny Stalknecht vrijwel el ke zaterdagmiddag te horen in het Vara-programma. Ook voor de Ra- no-luisteraars in het noorden en oosten van ons land is ze dit jaar een goede bekende geworden. Na haar verbluffende grammofoonpla- tenstart als Martina werkte ze mee aan enkele televisie-programma's. Pi Scheffer introduceerde haar bij de kijkers in zijn „Pas Geperst". „NIET ZO GOED" „Maar wat zeggen al die succes ses nou", vindt ze. „Ik ben hele maal niet zo goed. Daarom ben ik ook zanglessen gaan nemen. Heel plezierig!" Er bestaan nu plannen voor een tweede plaatje. Niet als Martina met Groningse liedjes, maar als Janny Stalknecht met Amerikaanse songs. „Waar hou je het meest van?" „Van Jan natuurlijk, en van mijn poezen!" Lievelingszangeressen? Het knalt er uit. „Sarah Vaughan en Ella Fitzgerald, natuurlijk. En niet te vergeten, onze eigen Rita Reys, die in Europa toch wel op eenzame hoogte staat." Hoe ze het vindt zo populair te zijn geworden? „Griezelig!" Het meest genoten wij gisteravond genoten van de jeugdige dansers en zangers uit Israël. Dit was vitale volks kunst op zijn best. Misschien was min der perfect dan wat de staatsensem- bles uitOost-Europa ons voorschotelen, maar des te spontaner en daardoor hartveroverend. Het ca'baretje Sehertsboek mocht er ook wezen. De artiesten zouden „zo maar wat" spelen en zingen. Toch zat er weer een wat geforceerde rode draad in; het Sehertsboek, weinig overtuigend aaneengepraat door Henk Elsink, die zich overigens een verdien stelijk chansonnier toonde in liedjes zoals „Ik heb 'n zoon". Ook de Eindhovense Skiffle group, de verteller Reinoud Anders, en voor al de prille maar talentvolle Rosetta Groen droegen tot dit smakelijk cafoa- retje bij. Dick van Bommel regisseer de pittig en jongleerde hier en d'aar geestig met zijn beelden. Voor de kijkers met flinke TV-hon- ger serveerde Peter van Campen tot slot zijn rubriek Attentie, met goed ge kozen onderwerpen, maar met veel colleges over de elektronica. ZONDAG 16 OKTOBER RADIO J HILVERSUM I 402 m. ochtend. KRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.25 Inl Hoogmis; 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws en waterst; 0.45 Gram. IKOR: 10.00 Uitz v d Misviering; 11.30 Vragenbeantw; 11.15 De kerk i d spiegel v d pers, lezing. middag NCRV: 12.00 Knapenkoor en orgel. KRO: 12.15 Gram; 12.30 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.05 Rechtstr ter beschikking v d Paus. le zing; 13.10 De Wadders, hoorsp; 13.30 Lich te muz; 13.45 V d jeugd; 14.15 Concertge- bouwork en solist; 15.10 Wat ons bezig houdt, act progr; 15.20 Fluit, hobo en fa got; 15.30 Muzik lezing; 16.00 Sport; 16.30 Gezongen rozenkrans. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Kerkd. avond NCRV18.30 Verz progr; 18.45 Het Schot land van Knox en van nu, klankb; 19.03 Psalmen; 19.30 Weg en werk der kerkher vormers: Melanchton Luther's vriend en medewerker, lezing. KRO: 19.45 Nws: 20.00 Licht progr; 20.30 Wereldmissiedag, klankb 20.40 Lichte muz; 21.10 Gram; 21.30 Eigen haard is moord waard, hoorsp; 22.10 Gram; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Avond gebed; 22.55 Metropole ork en solist; 23.30 Gram; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA: 8.00 Nws; 8.18 Voor het platte land. lezing; 8.30 Gevar progr; 9.45 Gees telijk leven, toespr; 10.00 Pianorecital; 10.30 Gevar progr. middag AVRO: 12.00 Gram; 12.15 Sportspiegel; 12.20 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.07 De toe stand in de wereld, lezing; 13.17 Meded en gram; 13.25 Knipperlicht; 14.00 Boekbespr- 14.20 Lichte muz; 14.45 Filmpraatje; 15.00 Negro-spirituals; 15.20 Gram; 16.30 Sport- revue. VARA: 17.00Gevar progr; 17.30 V d jeugd; 17.50 Nws, sportuitsï en sportjourn VPRO: 18.30 Ned Herv Kerkd. IKOR: 19.00 V d jeugd; 19.30 De open deur, le zing. avond AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Muzik biografie; 20.50 De Prediker en zijn prooi, hoorsp; 21.30 Lichte muz; 22.00 Zangrecital; 22.30 Nws en meded; 22.45 Journ; 23.00 Lichte muz; 23.15 Sportuitsï; 23.20 New York cal ling; 23.25 Gram; 23.55—24.00 Nws. 1 TELEVISIE 1 Advertentie Wat kunnen dure pillen baten wanneer U suiker niet wilt laten geniet toch van het zoete leven gebruik volop Sukristo 7. volgens de nieuw ontdekte formule. Doosjes van 150 tabl. a f. 1.15: 500 tabl. f. 2.95. 1000 tabl. f. 5.50; na vulcfoosjes 100 tabl, f. 0.70; bij apothekers en drogisten. N.V. H. TEN HERKEL, HILVERSU M fabriek St. Bernardus en de Philips- fabrieken bezocht, 's Avonds geven de Koning en Koningin van Thailand een contradiner in hotel des Indes in Den Haag. Donderdagmorgen ontvangen zij op Huis ten Bosch een deputatie van de Nederlands-Indische bond van ex-geïn terneerden, waarna een bezoek wordt gebracht aan het Vredespaleis, 's Mid dags doen koningin Juliana en prin ses Irene het Thailands vorstenpaar uitgeleide bij zijn vertrek vana/ Ypenburg naar Genève. NEDERLAND KRO; 20.00 In woord en beeld, act ru briek; 20.15 Beatrijs; Middeleeuwse Ma- ria-legende; 21.00 Kunstmaand-ork; 21.40 Filmmeditaties. NTS: 22.00 Sportact. BELGIË FRANS 11.00—11.30 H Mis; 15.00 Füm: 15.40 Rep en sportuitsï; 17.15 Sportuitsï; 19.00 Natuur wetenschappen; 19.30 Film v d jeugd; 20.00 Journ; 20.30 Carte Postale; 20.45 Negen miljoen; 21.50 Grote musici; 22.20 Journ. BELGIË VLAAMS 14.30 Reisroutes; 15.00 De week in beeld; 15.30 Voor boer en tuinder; 16.15 Rep bas* ketballwedstr Zazike—V G Oostende; 17.25 V d kleuters; 19.00 V d jeugd; 19.30 Film- rep; 20.00 Nws; 20.30 Amus progr; 22.15 Sportprogr; 22.35 Nws. MAANDAG 17 OKTOBER [RADIO j HILVERSUM I 402 m. ochtend NCRV: 7.00 Nws; 7.13 Gram; 7.30 Een voor de da£' 7-40 Gewijde muz: 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram; 9.00 V d zieken; 9.35 Waterst; 9.40 V d vrouw; 10.10 Gram; 10.15 Theologische etherleergang; 11.00 Pianorecital; 11.35 Wedstr tussen scholen. middag 12.00 Gram; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Lichte muz; 12.53 Gram of act; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.45 Gram; 13.50 Gram; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gevar progr (herh) 15.25 Gram; 15.45 Orkest-muziek; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Kamermuz; 17.00 V? kleuters; 17.15 V d jeugd; 17.30 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Regeringsuitzending: Frederik Hendrikeiland een merkwaar dig eiland voor Nieuw-Guinea's Zuidkust, door Sj. van der Goot. avond 18.00 Orgelspel; 18.30 Gram; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af, praat je: 19.15 Gram; 19.25 Het commanderend cijfer, lezing; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lich te muz; 20.10 Exodus, hoorsp; 21.45 Opa- rafragmenten; 22.00 Parlem comm: 22.15 Pianoconc; 22.25 Wereldkampioensch dam- ™eJi' ,22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Muziekkritiek in de loop der tilden: 23.25 Gram; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 8.00 Nws en hammondorgelspel; 8.35 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram; 11.25 Voordr; 11.45 Harp-recital. middag 12.00 Orgel en viool; 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 Voor het platteland, le zing; 12.38 Gram; 13.00 Nws; 13.15 Voor de Middenstand; 13.20 Piano-duo; 13.45 Wikken en wegen, lezing; 14.00 Kamermuz; 14.30 De wonderschoenen van Henk Trie- pelmans, hoorsp; 15.45 Zestig minuten v boven de zestig; 16.45 Oude liedjes; 17.00 Gram; 17.15 Promenade-ork en omr koor; 17.50 Milit comm. avond 18.00 Nws en comm; 18.20 Lichte muz; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Parlem overz; 19.15 Regeringsuitz: De Stichting Be vordering Bescherming Bevolking vraagt de aandacht van de Nederl Noodwacht. Tom Lodewijk, Hoofd Afd Publiciteit spreekt onder het motto Pech gehad; 19.30 Gevar progr; 21.30 Amus muz; 21.55 Marimba, act, progr: 22.30 Nws; 22.40 Kamerork en sol; 23.35 Gram: 23.55—24.00 Nws. |_TELF,VISIE J NEDERLAND NTS: 20.00 Journ en weeroverz; 20.20 Act; 20.30 Russisch kwartiertje; 20.45 Film; 21.10 Intern Journalisten-forum: 21.55 Dagsluiting. BELGIë VLAAMS 19.00 Autorama; 19.45 Literaire- en ar tistieke act; 20.00 Nws; 20.20 Feuill; 20.55 Toneelkroniek; 21.25 Wetensch progr; 22 40 14.05 Schoolradio; 14.30 Gevar progr (herh) je; 19.15 Gram; 19.25 'Het commanderend Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 11