i rik SC i 15 Abonneert u op het Zeeuwsch Dagblad Moeder gaf schriftelijk verslas: van ruzie ADVERTENTIES BEKIJKEN Droge kindervoeten in een. nat seizoen. waarover elke huisvrouw spreekt 1 itm Droogschuim maakt uw tapijten weer als nieuw! De krant kunt u niet^missën^^p geen dag! NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT N.V. WINKELEN rijdag 7 oktober 1960 Pag. 8 zo is het goed besteed KEK Droogschuim tovert binnen 't uur een tapijt even mooi als toen u het kocht! .„i hmh» Tijdelijk extra-voordelig I PUBLIKATIE VAN HET CEBUCO - CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENPUBLICITEIT Politierechter Middelburg borden letten Naar nieuwe denkbeelden in het kleuteronderwijs Doorgereden Beslissende strijd in klasse twee A Uitgifte nom. f 800.000,- AMSTERDAMSCHE BANK N.V. ZEEUWSCH DAGBLAD Pracht bottine, ijzersterk. 6 maanden schriftelijke ga rantie. 27-30 1 3." 31-35 16.75 36-39 18.75 Groen grain lederen jori- gensmolière met 6 maanden schriftelijke garantie op het onderwerk. 31-35 15.75 36-39 17.75 Prima flexibele molfere. Uitstekende pasvorm. In bruin en beige. 24-26 7.", 27-30 8.75,31-35 10.7S NIET TE EVENAREN Filialen in het gehele land waaronder: GOES: Lange Kerkstraat 47; VLISSINGEN: Walstraat 68; MIDDELBURG: Lange Delft 42 Leuke mocassin Moderne kleurencombinatie 20-23 4." 24-26-5.95, 27-30 7.95 Aardige mocassin zeer fleurig schoentje, in moderne kleuren 20-214.", 22-23 5.75, 24-26 6.75,27-30 7.75 Geheel lederen moliere, 'n klasse- schoentje.ln cognac en donkergroen. 27-3011.", 31-35 13.75 Gloednieuw modelletje met de allernieuwste veterslui ting, „zo van de ontwerper aan Uw voet". In groen en bruin 31-35 12. Ter kennismaking grote flacon KEK mèt Speciaalspons samen voor slechts i Ol') 1 Reeds tienduizenden gezinnen zijn enthousiast! KEK Droogschuim, een nieuw Erdal produkt, verovert Nederland stormenderhand! Het geheim van dit enorme succes? Kijk naar beneden uw tapijt! Weet u nog hoe mooi het was toen u het kocht? Wat zoudt u graag die gloed van nieuwheid, die volle kleuren terug willen hebben. Vroeger een sprookjeswens - nü werkelijkheid met KEK Droogschuim, de ideale oplossing van het tapijtreinigingsprobleem! En even fantastisch vernieuwt KEK Droogschuim stoffering, stoelbekleding en tafelkleden. 'n Erdal produkt dus goed Schrijft U op een advertentie onder nummer? Sluit dan bij Uw brief geen originele getuig schriften, foto's of dergelijke in, welke voor U waarde hebben. Wij kunnen geen aansprakelijkheid aanvaarden voor teruggave van zulke stukken en kunnen weinig voor U doen, wanneer U ze niet van de adverteerders terugkrijgt, ook ai is teruggave in de advertentie beloofd. CJ MIDDELBURG Een slechte beurt in het verkeer had een Belg uit Antwer pen op 18 juni in Kruiningen gemaakt. Daar moest hij zich gistermiddag bij de politierechter voor verantwoorden. Met zijn vrouw had verdachte, I. F., een uitstapje per auto naar Zeeland ge maakt. Via Yerseke zou hij de terug reis naar Antwerpen aanvaarden. Hij naderde de rijkswege n verleende geen voorranga an het op die weg passeren de verkeer, waardoor een ernstig onge luk ontstond. Een slachtoffer van dit ongeluk, de loondorser W. J. R. uit Hansweert, was als getuige aanwezig. Hij vertelde: ,,Ik reed op met mijn auto, waarin zich en kele familieleden bevonden, op de rijks weg vanaf Krabbendijke. Ik moest rechtdoor en mijn snelheid bedroeg cir ca zeventig a tachtig km per uur. Ik kon de auto die plotseling de weg op reed niet ontwijken en werd in de flank gegrepen. Mijn wagen sloeg daardoor om. Mijn arm werd op twee plaatsen gebroken en ook mijn familieleden raakten gewond. Een motorrijder werd in het ongeluk betrokken en liep letsel op." Op De officier van justitie, mr. T. Lebret, vond dat verdachte op de borden had moeten letten en dat er geen enkele verontschuldiging was voor zijn zeer slordige manier van rijden. Hij eiste 300,- boete of zestig dagen hechtenis. Het vonnis was conform. De zaak tegen een vrachtrijder uit Krabbendijke, J. C. B. werd aangehou den om alle in de zaak betrokken per sonen te horen. Op 1 augustus was er tussen B. en zijn buurman een kwestie geweest welke in ruzie en mishandeling ontaardde. Tussen de landen van B. en buurman W. liep een paadje. Aan het eind van het paadje had verdachte een stok in de grond gestoken om de grens te markeren. W. kwam aanrijden en had de stok uit de grond getrokken en op B.'s land gegooid. Daaruit vloeide dan de ruzie en de vechtpartij uit. Vol gens verklaringen in het proces-verbaal van W. en zijn vrouw had B. hen bei den geslagen en gestompt in het ge zicht, waarbij mevrouw W. zelfs bloe dend gewond raakte. Mevrouw H. T. uit' Hansweert stond wegens belediging van een andere da me terecht. De respektievelijke kin deren hadden onenigheid, waarna de ruzie op de moeders was overgesla gen. Mevrouw T. produceerde ter zit- MIDDELBURG. De opleidings school voor christelijk kleuteronderwijs in Middelburg geeft deze winter een reeks applicatiecursussen, waarin het de bedoeling is de kleuteronderwijzeres- ten op de hoogte te brengen en in het algemeen de kennis der leidsters uit te breiden en te verfrissen. Gisteravond werd in de aula van de christelijke u.l.o. in' de Olmenlaan de eerste van deze cursussen gehouden. De directeur van de opleidingsschool, de heer J. A. van Bennekom, heette ruim vijftig leidsters die uit Zeeland en West-Brabant afkom stig waren welkom. Hij leidde ook de eerste spreker van deze cursussen in: De heer N. Verboon, die een opvoed kundige lezing hield, waaraan' hij een onderlinge discussie verbond. Op 20 ok tober verzorgt mej. P. Wisse een lezing over de methodiek van didactiek in de zich vernieuwende kleuterschool en op 10 november houdt de heer J. Rijn een causerie over het muziekonderwijs op de kleuterschool. Het nieuwe jaar toont drie data: 12 januari, waarop mej. H. S. van der Wiel het over de hygiëne der kleuter heeft, 26 januari, waarop de heer J. G. J. de Meij het onderwerp beeldende expressie der kleuter behan delt en 9 februari, waarvoor het pro gramma nog niet vastgesteld was. ting een stuk papier, waarop zij de volgens haar ware loop der niet zo fraaie konversatie had opgetekend. Mr. B. S. Sieperda, de politierechter las deze op, maar gaf haar daarna toch maar de raad voortaan niets meer te zeggen in zulke gevallen. Hij vonniste 5.- of één dag, nadat er S 10,of twee dagen geëist was. Een loodgieter uit Schore, G. J. de P. en een sloper uit Heinkenszand, J. A. T. hadden beiden zonder rijbewijs aan rijdingen veroorzaakt en waren daarna, om een verbaal te ontlopen, zonder meer doorgereden. De P. was op 22 mei in Kwadendamme achteruit tegen een Belgische auto gereden, waarbij deze flinke schade opliep. Conform de eis werd hij tot 75,- of vijftien dagen veroordeeld. Een heel wat zwaardere straf kreeg T. Hij had op 28 mei in Goes een ver pleegster op de fiets met een motorfiets aangereden en was daarna doorgereden. De zuster had bij het ongeluk een ge broken been opgelopen. Mr. Lebret zei, dat verdachte zich schuldig had ge maakt aan bravourrijden en eiste één week voorwaardelijk en één jaar ont zegging uit de rijbevoegdheid voor mo torvoertuigen. Het vonnis luidde 100,- of twintig dagen en zes maanden ont zegging. In een driftige bui had een veehande laar uit Oosterland, S, V., de verzeke ringsagent De K. mishandeld. V. had moeilijkheden met De R.'s maatschap pij en koelde zijn woede op diens em ployé. Mr. Lebret eiste twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en 125,- of 25 dagen. Het vonnis was heel wat milder: 50,of tien dagen. Competitie Z.K.B. GOES. De belangrijkste wedstrijden op het korfbalprogramma van zaterdag a.s. zijn die tussen Top en Vopo in de 2e klasse a en tussen Tjoba 2 en Vol harding in 2b. Top heeft aan een gelijk spel genoeg om de kampioensvlag te kunnen hijsen terwijl Tjoba 2 zal moe ten winnen om zich kampioen te kun nen noemen aangezien de nummers 2 en 3 in deze afdeling wedstrijden min der hebben gespeeld. Ten aanzien van Tjoba 2 lijkt ons hun kampioenschap vrijwel zeker aan gezien de groen witte reserves zeker goed zijn voor de volle winst tegen Vol harding. Bij Top-Vopo is een verrassing zeker niet uitgesloten. In de eerste klasse kan bovendien de beslissing val len omtrent de laatste plaats indien El- to 1 erin slaagt om Olympia 1 te klop pen. Zuidwesters 1 is niet geheel kans loos op eigen terrein tegen Togo 1. In 2a zal Zuidwesters 2 de volle winst be halen tegen Swift 5. De wedstrijden in deze klasse die nog gespeeld moesten worden door Swift 6 zijn door deze ploeg alle met 50 gewonnen gegeven. In 3b zal Vios 2 zich wel aan de leiding handhaven door van Olympia 2 te win nen. Het volledige programma met on ze verwachtingen in cijfers luidt als volgt: le ld. Swift 2Blauw Wit 1 (1); Zuidwesters 1Togo 1 (3); Animo 1 Vios 1 (1); Elto 1Olympia 1 (1); 2e kl. a: Ondo Elto 2 (1); Top—Vopo (3); 2e kl. b: Tjoba 2Volharding (1); Zeelandia 1Togo 2 (1); 3e kl. a: Zuid- w. 2Swift 5 (1); Animo 3Zuidzande (2); Vedo 2Stormvogels (2); 3e kl. b: Zeelandia 2Tjoba 3 (1); Vios 2Olym pia 2 (1); Luctor 2Blauw Wit 2 (1); programma adspiranten: B: Swift vlug Animo b; C: Luctor aBlauw Wit; D: Swift lenigDos 55; Vedo bStormvo gels; E: Swift rapZuidwesters b; Ani mo eSwift vlot; F: Vios aOlym pia. gevestigd te Rotterdam, van n iet-royeer bare certificaten van aandelen in stuiken groot nom. f 250.- aan toonder voor 1/4 deel gerechtigd tot het dividend over het boekjaar 1960 en ten volle tot het dividend over volgende boekjaren, tot de koers van 150 pCt. uitsluitend voor houders van claims van de thans uitstaande aandelen, onder aandelen en niet-royeerbare certificaten van aandelen in de verhouding van nom. f500.- uitstaand kapitaal op nom. f250.- niet-royeerbaar certificaat van aandelen. Ondergetekende bericht, dat de inschrijving op bovenstaande niet-royeerbare certificaten van aandelen is opengesteld op vrijdag, 14 october 1960 van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 uur, bij haar kantoren te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, op de voorwaarden van het prospectus dd. 6 october 1960. De Vereeniging voor den Effectenhandel heeft bepaald, dat de claimhandel zal aanvangen op maandag, 10 october 1960. Prospectussen, afdrukken van de adminlstratievoorwaarden en inschrijvings biljetten, alsmede - tot een beperkt aantal - exemplaren van het jaarverslag over het boekjaar 1959 en van de statuten zijn ten kantore van inschrijving verkrijgbaar. Amsterdam, 6 october 1960. Alléén roomboter is puur natuurl HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU - RIJSWIJK (Z.H.) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiuiiiiMiiiiiiiiiiitiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiinniiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiMfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin is even preiiig als """""'•""'•iiiirimmiiiiinHimiiHiMHH

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 8