PREMIER ONTKENT BELEIDSWIJZIGING Oppositieleider: camouflage voor binnenlands gebruik Rusland minder agressief BLANKEN STEMMEN OVER STAATSVORM VAN ZUID-AFRIKA Mr. Burger had over Nieuw Guinea willen juichen maar. Goedkopere benzine in Oost - Nederland .ihuil Bolletje/' GEVANGENIS WACHT SARTRE Koop vandaag nog kaarten Mr. Burger was er niet eens*... ARKS beschuit Bus grijpt bestelwagen De Bilt: Bewolkt Gemoedelijk grenskantoortje nu zwaar bewaakt DRIE DODEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Produktschap wil met koelliuisboter komen Laatste ronde van cocktailparty Hemelsbreed verschil „De Jeugd vliegt uit NEDERLAND IN VEILIGHEIDSRAAD? WIJ ZEEUWEN ETEN YA Lasser verdwenen in Amsterdam Italiaanse meisjes voor Duitse bedrijven Konij nen vreten tuinen in Limburg leeg i Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, G-iro 110696, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, N/euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwscli Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartas!' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1,— 16a JAARGANG Na. 4674 Donderdag 6 oktober 1960 Van onze Haagse redactie DEN HAAG Er is geen sprake van een nieuw Nieuw-Guineabeleid. De regering zal de be slissende bevoegdheid niet uit handen geven. De rede van minister Luns in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties levert geen basis op voor speculaties omtrent internationalisatie van Nieuw- Guinea. Met zijn verklaring beeft minister Luns nog eens willen bewijzen dat liet Nederland ernst is met de wil bet zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's volledig te waarborgen. Met die woorden beantwoordde gisteravond minister-president prof. dr. J. E. de Quay de uitvoerige kritiek die de socialistische fractieleider in de tweede kamer, mr. J. A. W. Burger, bij de alge mene politieke beschouwingen op het Nieuw-Guineabeleid had geoefend. De Quay gistermiddag, dat de d'oor mij gebezigde woorden aanleiding hebben moeten geven tot misverstand. Er zijn qualificaties gebruikt als ..onvoorzichtig" en onjuist". Laat ik zeggen dat ik de meest milde van deze» qualificaties niet weerspreek. Ik heb in de loop van het gesprek bij de buitenlandse correspon denten te veel bekendheid met ons be leid verondersteld. Mr. Burger ging op deze ruiterlijke er kenning van de minister-president niet in, maar dr. Bruins Slot waardeerde de sportiviteit, daarbij de uitlating van Abraham Kuyper aanhalend*: ,,Het boete kleed ontsiert de man niet". Dr. Tilanus vond dat cocktail-party's vervelende za ken waren en dat prof De Quay nu wel zou weten dat ze ook wel eens gevaarlijk konden zijn. Van onze correspondent PARIJS. Het manifest van de 121 blijft, zoals men kan begrijpen, de Franse gemoederen bezighouden. Bij de meer dan 2#0 ondertekenaars welke er thans reeds zijn heeft zich ook André Schwartz - Bart, de winnaar van de Goncourtprijs van dit jaar (met zijn alle records van oplage slaande roman Le dernier des Justes) gevoegd en nog enkele anderen, vooral professoren en schrijvers. Gisteren is ook te Parijs bekend ge worden doch uiteraard niet officieel bevestigd dat Jean-Paul Sartre wan neer hij uit Cuba naar Frankrijk zou te rugkeren, in staat van beschuldiging zal worden gesteld. Men mag van iemand als Sartre denken wat men wil en het met zijn filosofie niet eens zijn, maar het feit blijft dat hij een zeer groot schrijver is en dat hij terecht wereldfaam geniet. Verwarring De Franse regering heeft zich blijk baar niet afgevraagd wat voor indruk zoiets op het buitenland en op de Franse intelligentsia moet maken en hoe de geestelijke verwarring die onder de jeugd heerst en waarvan men telkens weer de bewijzen hoort, door een dergelijke maat regel nog zou toenemen. Contra's Natuurlijk rijn er ook verklaringen tegen die van de 121. George Bidault heeft in het weekblad Carrefour een naar artikel tegen hen gepubliceerd, het zoveelste van zijn hand; en het Schijnt de enige manier te zijn waarop hij als bijkans uitgespeeld politicus nog van zich kan doen horen. Van meer belang is de verklaring van drie Franse profes soren, onder wie een jurist van naam, die op waardige wijze de oproep van de 121 tot ongehoorzaamheid als verraad kwalificeren. DEN HAAG Het produktschap voor zuivel zal de minister van landbouw, mr. V. G. M. Marijnen, adviseren tegen half oktober voor binnenlandse afzet koelhuisboter beschikbaar te stellen te gen een prijs die dertig cent per kilo lager ligt dan die van verse boter. De verse boter zal dan tien cent per kilo duurder moeten worden en de prijs van de koelhuisboter per kilo twintig cent lager dan de huidige prijs van verse boter. Een advies tot verhoging van het vet' gehalte in de consumptiemelk zal het produktschap nog niet uitbrengen. De helft van het aantal aanwezige leden kon zich niet verenigen met de prijsstij ging van de melk, die het gevolg zou zijn van verhoging van het vetgehalte. Het Nederlandse beleid blijft doelbewust gericht op de vooruitgang van de inwo ners en de ontwikkeling van vrije poli tieke instellingen en het recht op zelf beschikking. Het wordt alleen versneld. Tegen een trustschap heeft de regering geen principiële bezwaren evenmin als het kabinet-Drees dat in 1958 had maar dat is in de huid'ige omstandighe den niet mogelijk, zo verduidelijkte prof. De Quay nog eens. Mr. Burger had in de rede van minis ter Luns een radicale verandering van politieke koers gezien. Hij citeerde de recje die d'e bewindsman in New York ge houden had en meende dat er door de uitlatingen van minister Luns nu zeker sprake was van een internationalisatie. Als Nederland bereid is zijn politiek en zijn optreden, die gericht zijn op een zo spoedig mogelijk bereiken van zelfbe schikking, te onderwerpen aan het aan houdend' kritisch onderzoek en de beoor deling van de V.N., dan is daarmee Nieuw-Guinea geïnternationaliseerd,. Mr. Burger vond dat iets wezenlijk anders dan de versnelling van de ontwik keling waarover de minister-president in eerste termijn had gesproken. Ik betreur het dat deze grote verandering door de camouflage voor binnenlands gebruik nu een schimmige zaak wordt. Ik zou de minister-president graag hulde hebben gebracht voor de verandering, want in Nieuw-Guinea groeit de overtuiging dat er wel eens slachtoffers zouden kunnen vallen. De •woordvoerders van de regerings partijen bleken hemelsbreed van mening te verschillen met mr. Burger. Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot (a.r.) zei: mr. Bur ger vergist zich in de interpretatie. On derwerping aan nauwgezet onderzoek en beoordeling van de Nederlandse politiek gericht op zelfbeschikking is helemaal geen verandering. Dr. H. W. Tilanus (ch.) zei ongeveer hetzelfde in andere woorden. Prof. mr. P. J. Oud (lib.) ging nog wat verder: Ik begrijp uit de rede van minister Luns dat hij eigenlijk bedoelde: „Kom maar kijken in Nieuw-Guinea naar onze op zelfbeschikking gerichte politiek. We hebben niets te verbergen." De fractie leider van de K.V.P prof. mr. C. P. M. Romme vond ook dat minister Luns eigenlijk een aanbod had gedaan om te komen kijken naar onze eerlijke politiek. De uitlatingen van de minister-presi dent op de langzamerhand beruchte cocktail-party zijn gisteren ook weer ter sprake gekomen. Het is duidelijk, zei prof. DE KAARTEN vliegen de deur uit voor de toneelvoor. stellingen van „De Jeugd vliegt uit". Zoals bekend brengt het chr. toneelgezel schap „Podium" onder auspiciën van het Zeeuwsch Dagblad deze week in een serie van vier voorstellin gen dit toneelstuk, een spel in vier bedrijven naar het gelijknamige hoorspel, dat de N.C.R.V. met veel suc ces voor de microfoon heeft gebracht. Jan de Vries, die dit hoorspel schreef, maak te er ook een toneelbewer king van. Overal in den lan de trekken de voorstellingen van „De Jeugd vliegt uit" overvolle .zalen. Ook de Zeeuwen hebben grote in teresse voor „De Jeugd vliegt uit". De kaarten wor den grif verkocht en de voorraad slinkt aanzienlijk. Om teleurstelling te voor komen wekken wij de Zeeuwse bevolking op om vandaag nog de toegangs kaarten te kopen. Haast is ongetwijfeld geboden. Zo lang de voorraad strekt worden ook kaarten ver kocht aan de zaal. Van avond is Terneuzen aan de beurt. Om acht uur begint daar de voorstelling in het Concertgebouw. DEN HAAG De algemene poli tieke beschouwingen in de Tweede Kamer hebben gisteravond een zeer merkwaardig slot gehad. Tot twee maal toe was het de socialistische fractieleider, mr. J. A. W. Burger, die de gemoederen in beroering bracht. Toen zijn motie over het loonbeleid (zie ook pag. 5) in stemming kwam gaf de voorzitter zoals gebruikelijk gelegen heid tot korte motivering van de uit te brengen stemmen. Alsof hij niet wist hoe dat gaat, wilde mr. Burger een ander soort verklaring afleggen, het debat dus als het ware weer opvatten. Toen de voorzitter dr. L. G. Kortenhorst hem, na geroep van prof. Romme en ge joel van de socialistische fractie, tot de ord'e wilde brengen, brak mr. Burger zijn woorden af en met de opmerking: ,Dan niet...", verliet hij mokkend het spreek gestoelte. Het werd vanzelfsprekend een hoofde lijke stemming, maar het wonderlijke was, dat bij het afroepen van de namen der afgevaardigden volgens de presentie lijst, de naam van mr. Burger ontbrak Na afloop kwam hij naar het voorzitters! gestoelte, kennelijk met de bedoeling om d'at eens even uit te zoeken. Het bleek heel eenvoudig te zijn: mr. Burger had de presentielijst niet gete kend. Formeel was hij er dus de hele middag niet eens geweest! Hij had niet mogen spreken, laat staan een motie in dienen. De oplossing was ook eenvoudig, hoe wel niet formeel: mr. Burger tekende nog even de presentielijst en toen sloot dr. Kortenhorst de vergadering. Regering en oppositie waren gered. Van onze correspondent VERENIGDE NATIES. Al is de toon van het laatste Onderhoud tussen de Brit se premier Macmillan en de Russische leider Kroesjtsjef vrij redelijk geweest en al doen nieuwe geruchten over een topconferentie in het komende voorjaar de ronde, het is en blijft een feit dat de kloof tussen de Verenigde Staten en de Sowjetunie nog even wijd gaapt als en kele dagen geleden. Niettemin heeft het Brits—Russische gesprek naar het schijnt bewerkstelligd dat Oost en West zich zullen onthouden van enige overhaaste actie die de wereld vrede in gevaar zou kunnen brengen; de Sowjetunie zal met name de kwestie- Berlijn niet op de spits drijven en geen blokkade in het leven roepen in afwach ting van een nieuwe topconferentie die door de Russische regering pas mogelijk wordt geacht wanneer een nieuwe Ame rikaanse president in functie zal zijn ge treden. Toch kan men ook niet zeggen dat er een optimistischer sfeer heerst in de Algemene Vergadering. Tito en Nasser hebben beiden van hun pessimisme blijk gegeven bij hun vertrek uit New York. Tito meent dat de koude oorlog de laat ste dagen intenser is geworden en Nas ser constateerde dat de weg naar de vre de werkelijk niet gemakkelijk is. Hij was echter bereid te geloven dat de druk van de wereldopinie een oplossing voor de problemen van het ogenblik zal af dwingen. PORTUGAL NIET Belangwekkend is de gang van zaken met betrekking tot de komende verkie zing van nieuwe leden van de Veilig heidsraad. Dat geldt met name voor de vervanging van de zetel die thans door Italië wordt ingenomen. De westelijke mogendheden hadden zich verenigd met de kandidatuur van Portugal, maar de Aziatische en Afri kaanse landen hebben zich daartegen uitgesproken evenals natuurlijk de landen van het Russische blok om dat zij vinden dat Portugal nog te zeer vereenzelvigd wordt met kolonialisme. In de vergadering van gisteren van de AfrikaansAziatische groep hebben ver scheidene staten zich uitgesproken voor kandidatuur van Nederland. Uiteraard is Indonesië daar allerminst van ge diend, maar het Indonesische standpunt zou slechts geringe steun hebben gekre gen. Natuurlijk zouden ook andere weste lijke landen, zoals Oostenrijk, Finland of Denemarken in aanmerking kunnen komen, maar er bestaat zoiets als een gentleman's agreement, waarbij iedere geografische groep zelf haar kandidaat kan aanwijzen. Omdat er een meerder heid van twee derden wordt vereist kan de kandidaat waartegen de Afrikaans Aziatische groep eensgezind gekant is, nooit winnen, zodat er dan naar een an dere oplossing moet worden uitgekeken. Daarbij zou Nederland zeker een kans maken. Advertentie 7ANDAAG is het de derde dag- dat in de kleine ruimte van „De kleine wacht" een grenskantoor- wagen op de Nederlands-Duitse grens in Vaals vyf mannen worden on derworpen aan een zwaar verhoor. De mannen worden ervan verdacht dat zij valse Franse muntbiljetten en identiteitskaarten wilden drukken voor de Algerijnse verzetsbeweging. Drie van hen werden in Duitsland gearresteerd, twee in Nederland. Al- vorer - het vooronderzoek af te slui ten wilden de Nederlandse en de Duitse justitiële autoriteiten die met de zaak zyn belast, eikaars ge vangenen verhoren en deze met el kaar confronteren. Dat gebeurt nu in de half in Duitsland, half in Neder land staande „Kleine wacht". Zo kunnen de in Duitsland gearresteer den in Duitsland en de in Nederland gearresteerden in Nederland blijven. „De kleine wacht", altijd een ge moedelijk grenskantoortje voor voet gangers, is nu opeens het zwaarst bewaakte stukje grens van Neder land geworden. De Duitse justitie kwam gisteren opeens met een nieuwe arrestant op de proppen. Diens identiteit wordt zorgvuldig geheim gehouden. Het is een Algerijn, waarschijnlijk een lei dinggevende figuur. De Nederlandse justitie daaren tegen bracht de Aalsmeerse drukker- publicist J. Z. gisteren weer over naar het Amsterdamse huis van be waring. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De drie en vijftig jarige kabellasser Albert Marie Engels uit Blerik is na een uitstapje in Am sterdam spoorloos verdwenen. De heer Engels maakte afgelopen zaterdag in gezelschap van een aantal collega's en vrienden een excursie naar Schiphol. De mannen, die in hun woonplaats bij de vrijwillige brandweer zijn aan gesloten, trokken daarna de stad in. In de Leidsestraat heeft men Engels het laatst gezien. Hij bleef toen ach ter om naar het repareren van het wegdek te kijken. Later zou men el kaar weer in een café ontmoeten. Van af dat ogenblik is de heer Engels zoekgeraakt. De politie in Venlo heeft inmiddels zijn opsporing verzocht. Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD. Grote aantallen blanke Zuidafrikanen trokken gisteren naar de stembus om te beslissen over de vraag of hun land een republiek moet worden, zoals de regering Ver woerd heeft voorgesteld. Minder dan twee millioen mensen mogen zich over deze belangrijke vraag uitspreken, terwijl de totale bevolking van de Unie van Zuid-Afrika veertien mil lioen zielen telt. Het zwarte volksdeel was namelijk van het referendum uit gesloten. In de loop van deze week wordt de uitslag verwacht. Voorspellingen over de uitslag zijn er de afgelopen weken genoeg geweest, maar zij waren allemaal gebaseerd op de re sultaten van vroegere algemene verkie zingen, toen de scheidslijnen duidelijk waren. Ditmaal is het onderwerp van de volksraadpleging een kwestie die buiten de normale partijpolitiek staat. De nationalistische partij van dr. Ver- Van onze correspondent EMMEN Automobilisten die in Emmen of daar in de buurt wonen, ma ken een goede kans dat zij binnenkort superbenzine kunnen kopen voor een prijs per liter die ruim een stuiver be neden de nu algemeen geldende prijs in Nederland ligt. Bij het gemeentebestuur van Emmen ligt een verzoek om een tankstation te mogen bouwen aan de Noordbargerstraat. Als er geen verkeerstechnische bezwa ren zijn zal de toestemming worden verleend. Zodra het tankstation klaar is zal er superbenzine worden verkocht voor 44 cent per liter. De benzine komt van de goedkoop leverende Westduitse olieraffinaderij Frisia te Emden. Doorbraak De nog geen jaar oude raffinaderij is voor een deel gefinancierd door de Zwit serse zakenman Duttweiler, een man die al jaren lang probeert het monopo lie te doorbreken van de grote olie maatschappijen die de markt door kar- telvorm beheersen. De Frisia kan de benzine goedkoper leveren omdat er volgens vaststaande, bekende methoden wordt geraffineerd en er dus geen cent hoeft te worden uitgetrokken voor laboratoriumonder zoek. Bovendien vermijdt de raffinade rij hoge transportkosten door bij voor keur benzine te leveren aan stations die niet al te ver van de raffinaderij af lig gen. Primeur In een jaar tijds is de Frisia benzine gaan leveren aan 38 Westduitse ben zinestations van zelfstandige onderne mers. Er wordt nu gewerkt aan plannen om in Nederland een afzetgebied te vor men, voorlopig in het noorden en oosten van het land. Het station in Emmen zou het eerste moeten worden waar de goed kope benzine van Frisia wordt verkocht. HAMBURG. Veel firma's en ook ziekenhuizen' in de Bondsrepubliek zijn bereid Italiaanse meisjes in dienst te nemen om daarmee het grote probleem van personeelstekort te helpen oplossen. Maar de directeur-generaal van het Ita liaanse ministerie van arbeid, Carloni, wees erop dat men wel dient te besef fen dat in deze branches opgeleide krachten met taalkennis vereist zijn. Dergelijke meisjes zijn niet zo gemak kelijk te krijgen als de hulparbeiders- en arbeidsters die tot nu toe in groten getale naar de Bondsrepubliek zijn ge komen. woerd was allang een felle voorstander van een republikeinse staatsvorm voor Zuid-Afrika, dat thans als lid van het Britse gemenebest koningin Elizabeth erkent als staatshoofd. Dit symbool was de afstammelingen van de Boeren steeds een doorn in het oog. Nu zij geruime tijd al aan de macht zijn, zagen zij hun kans het te verwijderen. Het ligt voor de hand dat het Engels sprekend gedeelte van de Afrikaanse be volking zich nauw verbonden voelt met de kroon en dus tegen de republikeinse staatsvorm gestemd zou hebben. Wat er zal gebeuren indien een meer derheid voor de republiek heeft gestemd, valt nog niet te zeggen. De tegenstan ders waarschuwden van meetaf aan dat Zuid-Afrika dan uit het Britse Gemene best gestoten zal worden. De aanhangers van Verwoerd betoogden dat dit niet noodzakelijk is. Niet rooskleurig In elk geval zullen de landen van het Britse Gemenebest er zich over moeten uitspreken. Zuid-Afrika heeft daarin vele vijanden vanwege de strenge doorvoering van de apartheidspolitiek in de Unie, met name de „gekleurde" landen in Afri ka en Azië. Zuid-Afrika's toekomst, vooral op eco nomisch gebied, ziet er bepaald niet roos kleurig uit, indien het door het Gemene best wordt uitgestoten en geen gebruik meer kan maken van het stelsel van we derzijdse bevoorrechting, dat daarin geldt bij de tarieven voor in- en uitvoer. De sfeer waarin de verkiezingspropa ganda de laatste weken werd gevoerd door de voorstanders van de republiek, was beneden peil Herhaalde malen be weerden aanhangers van Verwoerö' dat er bomaanslagen dreigden op overheids gebouwen; de politie wist dan evenwel van niets. Vervalsingen Gisteren schijnen er tal van onregel matigheden te zijn voorgekomen in de stemlokalen. Kiezers ontdekten in vele gevallen dat anderen hun al waren voor geweest, hun handtekeningen hadden na gemaakt en al voor hen hadden gestemd. Anderen kwamen tot de ontdekking dat zij als overleden stonden aangemerkt op de kiezerslijst en weer anderen dat zij aan een geestesziekte leden en dus niet mochten stemmen. Republikeinse propagandisten poogden hier en daar de identiteit van bekende tegenstanders van de republikeinse staatsvorm in twijfel te trekken in de stemlokalen. LONDEN, (AP) De Westduitse fir- ma Krupp heeft met Rusland een over- eenkomst afgesloten voor de levering van apparaten en machines voor de chemische fabrieken in Stalinogorsk. Een deel van de produktie van de nieuwe fabrieken zal worden uitgevoerd naar West-Duitsland als betaling voor de machine». Arme Ivan. Hij werd vannacht ge arresteerd,omdat Ilij dronken tverd en niet meer in slaat rvas de slad rood le verven. Van onze correspondent STANDDAARBUITEN. In het neve lige halfdonker hebben drie Brabantse arbeiders gistermorgen bij Standdaar- buiten de dood gevonden. Zij waren van Breda op weg naar Din- teloord. Daar werkten zij aan de bouw van een kerktoren. In alle vroegte had de veertigjarige C. van Oers drie mannen in Breda op gepikt met een voor personenvervoer geschikt gemaakte bestelwagen. Als iedere morgen reden de mannen stil ën slaperig, zwaar rokend, uit Breda weg. Als iedere morgen kwam het gesprek pas kilometers verder op gang, toen het wat behaaglijker werd in de auto en de erg ste slaap was verdwenen. Volle vaart Hoe het kwam zal Van Oers nooit kun nen vertellen, maar onder Standdaarbui- ten reed hij met de bestelwagen in volle vaart de voorrangsweg op die hij moest oversteken. Zijn bestelwagen werd met een gegrepen en opzij gesmeten door een bus die van de kant van Oud-Gastel kwam. De chauffeur ervan reed onge veer zeventig kilometer per uur. In een flits had hij de bestelwagen opeens de weg zien oprijden. Zijn heftig rukken aan het stuur kon een botsing niet meer voorkomen. Zowel de bus als de bestelwagen raak ten van de weg af. De drie passagiers van de bestelwagen werden er uit geslin gerd. De chauffeur klemde zich aan het stuur vast. De 32-jarige uitvoerder C. Bastiaanse uit Breda was al dood toen de ongedeerd gebleven inzittenden van de bus bij hem kwamen. De veertigjarige Bredase chauf feur van de bestelwagen overleed met een na aankomst in het ziekenhuis te Roosendaal. Vijf uur later bezweek daar ook de 34-jarige metselaar M. Jonge- neelen uit Hoeven. De vierde inzittende van de bestelwa gen de 54-jarige steigerwerker F. Don kers uit Teteringen, werd zwaar maar niet levensgevaarlijk gewond. Van onze correspondent VENLO Vele tuinders in het Noord- Limburgse tuinbouw gebied hebben de afgelopen zomer voor niets gezwoegd. Duizenden konijnen verlaten in de sche mering de bossen langs de Duitse grens en storten zich op de akkers. De tuin ders vinden dan de volgende morgen nog slechts kaalgevreten stronken. De grote tuinders maken gaasomhei ningen om hun tuinen, maar dat is te duur voor de volkstuinder. Zij worden het meest getroffen. Soms bespringen vijftig konijnen tegelijk de tuintjes. Sommige tuinders hebben jachtvergun ningen, maar doodschieten heeft op het grote aantal konijnen geen invloed. Van 2500 planten van een kleine tuin der bleven er maar een paar honderd over. Volkstuinders hebben uitgerekend, dat zij veel goedkoper uit waren geweest als zij hun groente in de winkel zouden hebben gekocht. Een kweker van prin- sessebonen, die driehonderd kilo dacht te oogsten, hield slechts twee mandjes bonen over, nog geen vijf kilo. Advertentie Het K.N.M.I. In De Bilt berichtte gisteravond om 23,15 uur: jt Bewolkt met plaatselijk enige regen. Overwegend V matige wind tussen ■zuidoost en zuid west. Middagtempe- raturen iets lager dan woensdag. 'a| MIES JE: Steeds "minder bladeren, w steeds meer padde- stoelen 7 oktober: zon op 6.50, zon onder 18.05; maan op 19.39, maan onder 9.28. V

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1