Tjoba I weer kampioen eerste klasse Z.K.B. POLITIEHONDEN ONTZAGEN HUN „AARTS"-VIJAND NIET Raad kwam (nog) niet tot vergelijk met kerkvoogdij Wibo werd Zeeuws kampioen Prachtige dierendressuur in Oostkapelle Frans vlootbezoek Raad Oosterland aan Vlissingen verkoopt woningen Drie gewonden bij autobotsing Huldiging bij Vlissingse dierenbescherming Herstel wegdek van Vlissingse boulevard Ds. Fontein overleden Raad Driewegen CFA met „En eeuwig zingen de bossen" Brabants rioolwater naar Westerschelde „Glapiont u ook Receptie ds. Simoons N.C.V.B. Domburg Uit de kerken Gevonden voorwerpen Nutsspaarbank Vlissingen Classis Ned. Hervormde Kerk van Terneuzen Uitverkochte zaal voor De Hoepel Nieuwe leider in 3 b Bloemenexpositie in Kruiningen Dinsdag 4 oktober 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 OOSTKAPELLE. Stoere he ren, al dan niet in politie-uniform gestoken, namen gisteren bezit van het achter Huize „Duin beek", de woning van de Oost- kapelse burgemeester, gelegen terrein. Aan riemen voerden zij grote, harige honden mee, van wie de blikkerende tanden en de rollende ogen van elke stroper en smokkelaar de schrik in de be nen zou doen slaan. De jaarlijkse kampioenswedstrijd van de Zeeuwse afdeling van de Konink lijke Nederlandse Politiehonden vereniging werd aldaar gehou den. Prachtig weer en belangstel ling van vele, aan hondendres- suur verknochte toeschouwers zorgden er voor dat deze wed strijd bij voorbaat een succes werd. Keurmeesters C. van Oort uit Baren- drecht en C. van Belkom uit Tilburg waren de kamprechters van deze dag, die 's morgens begon met een paar een voudige oefeningen, waarbij toen al de verbazingwekkende intelligentie en kracht van deze vijf bouviers en één Hollandse herder de tiondenliefhebbers (maar zij niet alleen!) in verrukking brachten. Volgen met en zonder lijn, zoeken en springen stonden toen op het programma. Dat zoeken viel echt niet mee. Op een terrein van honderd vier kante meter moesten de harige kampers drie kleine voorwerpen boeken: boorde knoopje, stukje potlood, kortom een voorwerp, waar een mensenlucht aan hing. En dan die schutting, waar de honden overheen moesten. Eén meter vijf en zeventig hoog! Kommando's Toen al viel op, dat de honden een zeer strenge dressuur hadden gehad. Zo streng, als de gemiddelde Hollandse sol daat hier in de kazernes beslist niet krijgt. Rechts, links, halt, af! Feilloos werden de korte, afgebeten kommando's door de prachtige honden opgevolgd. De heer A. J. Aarts uit Tilburg was de „boef" van de middag. Pakwerker is de meer passende naam, die deze he ren tegenwoordig dragen, In een pak van leer en zeildoek was hij de kwade genius van deze dag voor de honden. Telkens weer kwam hij hen op de proef stellen. Eerst met een stukje worst, dat verleidelijk uit de mouw van de heer Aarts bungelde. Helaas waren enkele honden niet tegen deze verlokking be stand en slokten de lekkernij gulzig naar binnen. Maar de werkelijke kam- pieoenen negeerden de pakwerker hoog hartig of grauwden hem nijdig weg. KRABBENDIJKE. Op de hoek J. W. Frisostra at-Zuidweg zijn gisteren twee auto's met elkaar in botsing geko men. Een taxi, bestuurd door K. S. uit Waarde, wilde de rijksweg oversteken, toen uit de richting Goes een personen auto, bestuurd door een Portugese arts naderde. Een hevige botsing volgde. Twee inzittenden van de taxi, t.w. de heer Van Burg (oud-burgemeester van Waarde) en diens huishoudster werden met resp. een gebroken linkerarm en een hoofdwonde en gekneusde ribben naar het ziekenhuis St.-Joanna te Goes gebracht. Na verbonden te zijn konden zij huis waarts keren. De Portugese arts moest ter observatie in het ziekenhuis blijven. Beide auto's werden zwaar beschadigd. VLISSINGEN. Gistermiddag werd tijdens een korte plechtigheid een der medeoprichters van de Vlissingse afde ling van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, de heer J. Verhagen, gehuldigd. Namen het hoofdbestuur werd hem te zijnen huize de zilveren penning van verdienste uit gereikt voor het vele werk dat hij in de loop der jaren voor het dier heeft verricht. Vandaag (Werelddierendag) worden in het Alhambratheater onder auspiciën van deze vereniging voor de twee hoog ste klassen van veertien lagere scholen in Vlissingen, dierenfilms vertoond. VLISSINGEN. In de afgelopen da gen is een aanvang gemaakt met het herstel van het wegdek op de boulevard De Ruijter. Vooral bij de aanleg van de nieuwe zeewering zijn, voornamelijk door overbelasting met de zware vracht auto's, verschillende ernstige verzakkin gen ontstaan. Oorzaak van de verzak kingen is de zwiakke ondengrond van het dijklichaam dat geheel uit zand be staat. De verzakkingen» leverden vooral voor het gemotoriseerde verkeer gevaar op Grote gedeelten van het rijdek wor den nu, na .geëgaliseerd te zijn, van een gehele nieuwe asfaltlaa.g voorzien. Het herstelwerk .aan de beschadigde zeewering wordt met (kracht voortgezet. BREDA. Op 85-jarige leeftijd is za terdag in Breda overleden ds. J. C. Fon tein, emeritus-predikant van de Ned. Herv. kerk. Ds. Fontein werd in 189o geboren en studeerde aan de R.U. te Leiden. In 1901 werd hij predikant en in 1902 aanvaardde hij het ambt te Ril- land-Bath. Hij diende de gemeente tot 1914, toen hij naar Hurwenen (Bet.) ver trok. In 1931 verbond ds. Fontein zich aan de Herv. gemeente te Chaam, waar hij in 1944 het emeritaat ont ving. Hij diende de gemeente van Chaam daarna nog anderhalf jaar als hulpprediker. In sept. 1945 vestigde hij zich in Breda. ds. Fontein had bijzon dere belangstelling voor het jeugdwerk, de zending en de arbeid van het Ned. Bijbelgenootschap. DRIEWEGEN De gemeenteraad komt dinsdag 4 oktober in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: aanbieding ge meenterekening 1959, verkoop voormali ge veldwachterswoning, verhuur sport terrein. aanvraag premie voor woning verbetering J. F. de Jonge, en benoe ming vertegenwoordiger voor het alge meen bestuur der centrale werkplaats „De Bevelanden." Spektakulair Zo'n kampioen was Wibo, eigendom van wachtmeester J. Stroo uit Wol- phaartsdijk. Alle oefeningen werden feil loos of zeer goed volbracht en hij werd dan ook glorieus kampioen. Ofschoon de honden Marco en Nero, eigenaren resp. A. W. N. Nelissen uit Nieuwdorp en C. Minderhoud uit Domburg, hem zeer góed partij hebben gegeven. Maar alles wat Wibo deed, was net even befer, feller en vechtlustiger. En de oefenin gen, die 's middags werden gehouden, waren met hun spektakulaire inhoud, juist op de vechtlust van deze verdedi gingshonden gericht. Sarkastisch grijn zend haalde pakwerker Aarts allerlei schurkenstreken uit, schoot met een klapperpistooltje op de honden, dreigde hen met stokken en gooide met stukken hout. Alles om de honden met de haren stijf omhoog in de nek als dollemannen op hun aartsvijand, de heer Aarts, los te laten vliegen. Maar als het komman- do „Los!" klonk, lieten zij hun prooi ook los, al waren de mouwen en broeks pijpen van de heer Arts nog zo verleide lijk. Enig succes Op deze middag, toen de honden ook het water in werden gezonden, vie len de hoogste punten te winnen en te verliezen. In de gracht van de bur gemeesterswoning lieten de honden hun zwemkunst zien en apporteerver- mogen. Daarna moesten zij eigendom men van hun eigenaren, die honderd meter verderop gezellig met elkaar gingen praten, tegen de pakwerker, die op roof uit was, beschermend. Toen lukte het deze heer een van zijn wei- MIDDELBURG. De CFA Middel burg en Omstreken geeft hedenavond om acht uur in het City-theater een voorstelling van de kleurenfilm „En eeuwig zingen de bossen" naar de be roemde Noorse trilogie van T. Gulbrans- sen. Wij hebben deze film reeds be sproken in onze filmrubriek eni kunnen dus volstaan met de mededeling, dat dit filmwerk alleszins de (moeite waard nige succesvolle boevenstreken uit te halen. Drie jassen graaide hij zo maar voor de verbijsterd grommende honden weg. Maar daarna hebben de kampioensdieren de Tilburgse heer weinig kans meer gelaten. Wibo, Ar no. Nero, Carlo en Marco hingen met nietsontziende felheid aan de leren ar men van deze „schurk voor één mid dag" en lieten hem slechts op het kommando van hun meesters los. Wibo werd dus kampioen en verwierf voor zijn baas een wisselbeker. Net als verleden jaar zal deze mooie bond aan het Nederlands kampioenschap voor po litiehonden meedoen. De officiële uit slag werd: 1. Wibo, eigenaar J. Stroo uit Wolphaartsdijk met 306 punten. 2. Marco, eigenaar A. W. N. Nelissen uit Nieuwdorp met 295 punten. 3. Nero. eigenaar C. Minderhoud uit Domburg met 276 punten. 4. Tarno, eigenaar P. C. Babijn uit Biggekerke imet 270 pun ten. 5. Carlo, eigenaar J. Hoekman uit Oosterland imet 258 punten. 6. Arno, eigenaar A. Bal uit Nieuwerkerk met 24544 punt. Keurmeester C. van Oort imaakte de uitslag na afloop van de wedstrijd in Pension „Bos en Duin" bekend, waar na voorzitter J. P. van Luijk de prij zen uitreikte. VLISSINGEN, Van 5 tot 6 oktober wordt aan de Vhssingse 'haven een ope ratief vlootbezoek gebracht door de Franse zeamijnenveger ..Bir Hacheim". Het 700 ton metende schip zal daarvoor bezoeken gebracht hebben aan Amster dam en Hoek van Holland. Het schip, dat een bemanning heeft van 38 koppen (3 officieren en 35 sche pelingen) staat onder bevel van de ca- pitaine de corvette Vedel. De „Bir Hacheim" neemt deel aan wetenschappelijke onderzoekingen langs de Nederlandse kust in opdracht van. de Nato. BERGEN OP ZOOM. De plannen van de gemeentebesturen van Bergen op Zoom. Roosendaal en Steenbergen en mogelijk van nog enkele andere ge meenten uit West-Brabant, om gezame- lijk een persleiding voor de afvoer van het rioolwater naar de Westerschelde te verwezenlijken nemen een vastere vorm aan. In principe is men tot -overeenstem ming gekomen. De kosten van aanleg worden voor Roosendaal geraamd op vijf miljoen en voor Bergen op Zoom en Steenbergen elk op twee miljoen. TERNEUZEN. Het Rotterdams To neel treedt op vrijdag 7 oktober a.s. des avonds om acht uur in het Concert gebouw te Terneuzen op met het blij spel in twee bedrijven „Glapiont u ook?" van Jacques Aiudi'berti. De meespelen- den zijn Ina van Faassen, André van den Heuvel en Luc Lutz. Het stuk zal worden gebracht onder regie van Geor ges Vitaly, een Pa-rij se regisseur. SINT LAURENS. In de morgen, dienst van zondag sprak in de Ned. Herv. Kerk te Sint Laurens ds. J. P. Simoons, voorheen predikant alhier, thans te Dieren. Eerst dankte hij de kerkeraad voor de uitnodiging om naar aanleiding van zijn 25-jarig ambtsjubi leum in Sint Laurens te mogen voor gaan. Daarna preekte hij over Romei nen 12 vers 9. In het Verenigingsge bouw werd vervolgens koffie aangebo den en was imen in de gelegenheid ds. en mevrouw Simoons te begroeten. DOMBURG. De afdeling Domburg van de N.C.V.B. vergaderde in Reho- both onder leiding van mevrouw L Jel- lema van Dijk. Eerste spreker na de vacantie was ds. F. L. van der Bom Gereformeerd predikant te Domburg met als onder werp „Sekte". In de maand okt. hoopt dhr. J. Velde te spreken over „Oostenrijk v.d. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Haamstede (vac. F R. A. Henkels), M. L. W. Schoch, jeugdpredikant te Rotterdam. Bedankt voor Vriezenveen, C. J. v. d. Bogerd te Huizum (Fr.) GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Muiden, J. Koen te Zijldijk. Aangenomen naar 's-Graven- zandé .1. v. d. Klaam te Krabbendijke. Naar Eernewoude, S- de Jong, kand. te Amsterdam. GERE*- KVRKEN (VRI.TGEM.). Aanee"em"n naar Berkel-Rodenrijs, P. Lok te TJmuiden. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen te Uithuizen, J. Oldekamp, prop. te Amsterdam, die dit beroep ook aannam Onderwijzer met pensioen AXEL Op 10 sept. jl. behaalde meester Schieman de pensioengerech tigde leeftijd, hetgeen betekent dat hij een punt gaat zetten achter zijn onder- wijswerk. Zesenveertig jaar lang heeft meester Schieman voor de klas gestaan, waarvan 43 jaar in Axel. Op vrijdagmiddag 30 sept. werd offi cieel afscheid genomen door de kinde ren. Meester Schieman blijft echter nog drie maanden aan de Marijkeschool ver bonden. door het tekort aan onderwijs krachten. De schoolkinderen boden hem een volledige hengeluitrusting aan. Me vrouw Schieman ontving een fraai bloemstuk. Voor de kinderen werd het eveneens een onvergetelijke dag, voor al door de traktatie op school. In de loop van de avond werd meester Schieman nogmaals gehuldigd tijdens een druk bezochte receptie door oud leerlingen en de oudervereniging. MIDDELBUR G De commissaris van politie te Middelburg maakt bekend dat in het tijdvak van 21 tot en met 28 september 1960 de onderstaande voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven. Indien een dezer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald wordt men verzocht hiervan aan genoemd bureau kennis te geven. Verschillende portemonnees met inhoud, huissleutel no. 286 K. zwart glacé handschoen (rechter) tweesleutels aan plankje, lichtblau we ceintuur, wit handpompje, dop van ben zinetank, damespolshorloge met rekbandje, linker zwart glacé handschoen, gouden ring, gehaakt naaitasje inh. garen enz. grijze jon gensregenjas, wit kindersokje, kinderbroche, voetbalshirt (groen-wit) boodschapmandje, schijfspeld met blauwe steen, plastic hoofd doekje, lichtbruine padvindersriem, contact sleuteltjes aan ringetje, boterhamzak, lede ren broekriem, witte rechter dameshand schoen. BERGEN OP ZOOM. Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van de Bergen op Zoomse postzegelvereniging „Onderling Contact" wordt in de Hol landse Tuin een internationale postzegel tentoonstelling gehouden v^n 6 tot en met 9 oktober. Wibo, die gisteren glorieus kampioen der Zeeuwse politiehonden werdmaakt een succesvolle sprong over een 1,75 meter hoge schutting. De wedstrijd werd in Oostkapelle achter de ivoning van de burgemeester, Huize „Duinbeek", gehouden. VLISSINGEN. Blijkens het tegoed bij de Vlissingse Nutsspaarbank was er eind sep tember een tegoed van 21.000.228,10, aan het begin van de maand bedroeg het tegoed 20.905.480757, ingelegd werd 879.561,11 en terugbetaald 784.813,98. Vorig jaar bedroeg het tegoed aan het eind van de maand 18.626.744,90, tegoed bij het begin 18.610.663.73, inleg 883.572,91, terugbeta ling 867.491,74. Eind september waren er 26.850 nieuwe rekeningen, begin van de maand 26.729, nieuwe 226 en afbetaalde 105. Bij het schoolsparen werd ingelegd 2.029,15. (vorig jaar 2.281,30), aantal rekeningen begin 4739, nieuwe 25. afbetaalde 13 en rekeningen op het einde 4751. Hoofdkantoor: tegoed bij het begin 13.437.286,66. inleg 501.751,88, terugbetaling 481.986,64, tegoed op het einde 13.457.051,90, aantal rekeningen begin 17.180, nieuwe 125. afbetaalde 58, rekeningen op het einde 17.247. Souburg: tegoed bij het begin 1.232.391.77, inleg 53.741,04, terugbetaling 49.581,63, tegoed op het einde 1.236.551,18. Goes: tegoed bij het begin 4.140.678,87, in leg 199.639,71, terugbetaling 163.500,13 tegoed op het einde 4.176.818,45, aantal rekeningen begin 4530. nieuwe 56, afbetaalde 19, rekenin gen op het einde 4567. Wolfaartsdijk: tegoed bij het begin 727.282,36, inleg 18.944,08. terugbetaling 14.969.26, tegoed op het einde 737.257,18. aan tal rekeningen begin 924, nieuwe 5, afbetaal de 2, rekeningen op het einde 927. Nrd.-Beveland: tegoed bij het begin 245.070.33, inleg 3.523,82. terugbetaling 19.127,85, tegoed op het einde 229.466,30 aantal rekeningen begin 160, nieuwe 2, afbetaalde geen, rekeningen op het einde 162. Kapelle: tegoed bij het begin 214.664,62, in leg 7 781,77, terugbetaling 3.059,73, tegoed op het einde 219.386,66, aantal rekeningen begin 188, nieuwe 1, afbetaalde geen/ rekeningen op het einde 189. Terneuzen: tegoed bij het begin 576.261,35, inleg 73.976,70. terugbetaling 34.689.52, tegoed op het einde 615.548,53, aantal rekeningen be gin 750, nieuwe 13, afbetaalde 7, rekeningen op het einde 756. Zaamslag: tegoed bij het begin 134.766.60. inleg 1.739,45, terugbetaling 3.013, tegoed op het einde 133.493,05. Aantal rekeningen be gin 138, nieuwe 1, afbetaalde geen rekenin gen op het einde 139. Axel: tegoed bij het begin 132.998,91, in leg 8.807.19, terugbetaling 5.637,26, tegoed op het einde 136.168,84, aantal rekeningen begin 335, nieuwe 4, afbetaalde 3, rekeningen op het einde 336. OOSTERLAND. In vlot tempo heeft de .gemeenteraad van Oosterland een groot aantal zaken afgehandeld. Al le leden van de woonruimtewetcommis- sie werden herbenoemd. Nu de samen stelling van de gemeenteraad is ge wijzigd werden nieuwe vertegenwoordi gers in verschillende diensten benoemd: voor de reinigingsdienst wethouder Boo- gert, waterleidingmij Schouwen-Duive- land: J. op 't Hof, centrale werkplaats: wethouder Bolle, en de Beatrixschool: M. Stouten. Tot concierge van het verenigingsge bouw te Sirjansland werd benoemd mevr. M. de Ronde-Hoogerhuis. Daar tiet in gebruik zijnde lijkkleed sporen van ernstige slijtage vertoont werd besloten een nieuw kleed aan te schaffen, kosten 265,-. Een subsidie aanvrage van de federatie verple ging s inrichting en voor langdurig zieken werd ingewilligd voor een bedrag van eentiende cent per inwoner, hetgeen neerkomt op een bedrag van 1.75. De subsidie-verzoeken van het Leger des Heils voor de reclassering en van het consultatiebureau voor alcoholisme wer den afgewezen. Een voorstel tot ver koop van woningwetwoningen, een kwestie, die al sedert de gereedkoming van de woningen in het geding is, zal thans worden gerealiseerd. Het betreft tien woonhuizen. In de rondvraag bracht de heer M. Stouten (sgp) de wens naar voren om de raadsvergaderingen met gebed te beginnen. Burgemeester Laurense zeg de toe dit verlangen in B. en W. te be spreken. De heer J. L. v. d. Maas (gem. bel.) vond het afkeurenswaardig, dat op besloten vergaderingen in het gebouw de caféhouder vaak verstek laat gaan. Dit betreft Sirjansland. Ook vroeg hij naar de oprichting van een rioolzuive ringsinstallatie te Sirjansland. Het heeft de aandacht van de betrokken instan ties, aldus de burgemeester. Ook de slechte toestand van het zgn. kerke- paadje te Sirjansland kreeg de aan dacht. TERNEUZEN. Op de Classicale vergadering van de N.H. Kerk te Ter neuzen verzorgde ds. Van Meeuwen het wijdingswoord. De vele in gebreke ge bleven gemeenten werden aangespoord hun financiële verplichtingen na te ko men. In zijn geheel werd de Classicale Commissie herkozen. Als lid van de Classicale Commissie Kerkelijke Ge zinszorg Oost Zeeuwsch Vlaanderen werd gekozen Ds. Cupédo en als lid van de stichting Protestantse Ziekenzorg de heer S. W. Henry. Besloten werd om de bijdrage voor de Generale Kas te brengen op 2.50. hoewel de meeste afgevaardigden hierop tegen waren. Ds. Bergsima bepleitte de noodzaak van een werkverband voor ouderlingen in West Zeeuwsch Vla aderen, waartoe besloten werd Na de koffiemaaltijd gaf Ds. Tijmstra een overzicht vam het werk op „Hede- nesse". Het Jeugdcentrum is uitge groeid tot vormingscentrum. Over dit onderwerp kwamen vele vragen. Bij de rondvraag was het scriba Becht die naar voren bracht hoe weinig gemeenten in de Classis bijdragen voor het werk van de varende gemeente. Daar er kans bestaat dat de Classis een predikant zal krijgen voor dit werk. verdient het zeker ieders belangstelling. TERNEUZEN. UITVERKOCHT stond er zaterdagavond met grote let ters voor het Hervormde Jeugdgebouw „De Schakel", hetgeen betekende dat het jeugdcabaret „De Hoepel" voor een volle zaai zijn derde revue, „Lach om alles", opvoerde. Onder de aanwezigen waren ook bur gemeester en mevr. Rijpsta, die door hun tegenwoordigheid blijk gaven van hun belangstelling in het werk van deze jeugdige artisten. Dit groepje jongelui van alle gezindten, die drie jaar geleden tot het oprichten van het Jeugdcabaret overgingen, toonden ook deze avond dat jongens en meisjes van veertien tot ach- tien jaar (gelukkig) nog niet allen tot het nozemdom zijn overgegaan. Op vlotte wijze brachten zij hun voordrach ten en toneelstukjes, waarbij ook zeker het bandje niet mag worden vergeten. Van onze korfbalmedewerker Tjoba 1 uit 's-Heer Hendrikskinderen is erin geslaagd om voor de derde ach tereenvolgende maal de hoogste titel in de Z.K.B. te veroveren. De wedstrijd tegen Togo 1, die onder zeer slechte weersomstandigheden werd gespeeld, eindigde in een forse 513 zege voor de groen witten. In deze match, waar van goed korfbal geen sprake kon zijn door het spekgladde veld, is van strijd geen sprake geweest. Tjoba 1 stelde on- middelijk na het beginsignaal van scheidsrechter Nieuwdorp haar candi- datuur voor de titel. Snel veroverden ze een 02 voorsprong en vanaf dit moment is de overwinning geen mo ment in gevaar geweest. De ruststand was 25 en het einde kwam bij 513. Togo 1 toonde zich een sportieve ver liezer en .zette de kampioenen na afloop in de bloemen. De Souburgse clubs Ani mo 1 en Zuidwesters deden het weer prima. Animo 1 veegde Olympia 1 met 156 van het veld en Zuidwesters I kende met Blauw wit 1 geen genade (111). Doordat Togo 1 deze beide ploe gen uit Souburg nog moet ontmoeten zit er voor Animo 1 nog een kansje in op een tweede plaats. Elto 1—Vios 1 'ging door terreinafkeuring niet door. In 2a leverde Top een keurige prestatie door met 4—1 van Swift 3 te winnen. De titelstrijd werd hierdoor enkel nog een aangelegenheid tussen Top en Vopo welke strijd a.s. zaterdag in de ontmoe ting TopVopo zal worden beslist. Ve- do 1 en Animo 2 deelden de punten (3—3) In 2b kwam jammergenoeg de ont moeting tussen Zeelandia 1 en Luctor I niet tot een einde. Enkele minuten na de hervatting oordeelde men het beter de strijd te staken in verband met de zeer slechte weersomstandigheden en de toestand van het terrein. De stand was op dit moment gelijk (3—3). W.K.V. is blijkbaar niet van plan in de ze klasse genoegen te nemen met de laatste plaats. Het kwam thuis tegen de Poel tot een uitstekende 72 over winning. Vitesse had bij Tjoba 2 geen enkel verweer mede doordat het maar met 4 dames verscheen. Het werd ten slotte 112 en het moet nu al heel raar lopen als ook dit Tjoba twaalftal niet zorgt voor een titel. Tjoba 2 heeft nu 23 punten uit 11 wedstrijden en Zeelan dia en Luctor 1 resp 17 uit 11 en 16 uit 10. In 3a stuurde het Aardenburgse AKC Dos 55 met een 8—1 nederlaag naar Beveland terug. In deze klasse heeft Optreden luchtacrobaten AXEL. De Duitse acrobatenfamilie Muller treedt drie dagen op in Axel. Er werden enige gewaagde staaltjes van luchtacrobatiek ten beste gegeven, waaronder het lopen over een staal draad naar een 32 meter hoge mast zon der valnet, en het rijden van twee he ren over een stalen draad met een 175 cc motor. Verder werden er gedurfde toeren verricht in de top van de hoge mast. Verkoping in Arnemuiden MIDDELBURG. Mr. P. W. Mey- link, notaris, beeft zaterdagmiddag te Arnemuiden publiek verkocht het huis met schuurtje en tuin Schuttershof 18 te Arnemuiden. groot 1.76 are. Koper werd Lieven Theune te Arne muiden voor 5125,:. ORGELCONCERT SEROOSKERKE (W.Op zaterdag 8 oktober zal in de Ned. Herv. kerk een orgelconcert worden gegeven door Arie Joosse, organist van de Herv. kerk te Serooskerke en Jan Hekhuis Wzn organist van de Johanneskerk te Vlis singen. Overheidspersoneel S.G.P. GOES. In „De Opril" heelt het S.G.P. overheidspersoneel onder leiding van de heer D. Kodde uit Zoutelande vergaderd. Burgemeester G. A. Ade laar uit Meliskerke 'lield een boeiend referaat over het subsidiebeleid inzake de woningbouw. Op de vergedering van de N.C.V.B. afd. Nieuwdori* die gehouden werd on der voorzitterschap van mej. J. M. Dikkenberg, hield Ds. Mooy van Schore een lezing over Israël, toegelicht met dia's. WEMELDINGE. De gemeen teraad heeft uitvoerig gesproken over de aankoop van het jeugd gebouw van de Hervormde ge meente. Aan het begin der vergadering deelde de voorzitter, burgemeester C. N. F. Sas mede, naar aanleiding van vragen van het raadslid J. A. de Schipper, dat het bespuiten van de bomen tegen blad luis te bezwaarlijk is in verband met de dichtbij staande woningen. Voorts is een onderzoek ingesteld naar het maken van muziek in een café op zondag. Vol gens de voorzitter ontbraken de juiste gegevens. De perceeltjes grond' voor de wonin gen in de Daniëlstraat zullen in eigen dom van de gemeente overgaan ten be hoeve van het aanleggen van een trot toir, met uitzondering van de percelen voor de woningen van J. Felius, C. Fe- lius, J. J. Lagendijk en M. Mieras, die geen medewerking verleenden. De goedkeuring tot aankoop van het woonhuis aan de Zuidelijke Achterweg, van mej. F. van Koeveringe was ont vangen. De bestemming van het pand zal nog nader worden bekeken. Het plan om het tot sociëteit voor bejaarden te bestemmen is met scepticisme ontvan gen. Mochten de kosten te hoog zijn dan zal tot slopen van het pand worden overgegaan, temeer daar de bejaarden momenteel over een goed gebouw kun nen beschikken. Bij het voorstel tot wijziging van de regeling voor de verstrekking van ko- lentoeslag werd de inkomensgrens ge steld op 2.000 gulden voor een echtpaar en op 1.500 gulden voor een alleenstaan de. De uitkering werd bepaald op 52 gulden. De heer A. P. Schouwenaar gaf B. en W. in overweging om het voorstel in te trekken en de grens te stellen op resp. 2250 gulden en 1750 gulden. De voorzitter vond de gestelde grens de juiste en na een discussie werd dit voorstel dan ook aangenomen. De ver goeding van exploitatiekosten van de school voor Chr. onderwijs aan schip perskinderen (Prinses Beatrixschool) werd gebracht van 46,- op 60,- per leerling. Het krediet voor restauratie van de gemeente-toren werd met 5.000 gulden verhoogd. Jeugdgebouiv Het volgende agendapunt leverde veel stof tot spreken op bij de raadsleden. De voorzitter gaf een duidelijke uitleg van de onderhandelingen met de Kerk voogdij van de Herv. gemeente betref fende aankoop door de gemeente van het jeugdgebouw. De Kerkvoogdij vroeg 15.000 gulden en wilde hiervan ook na diverse besprekingen niet afwijken. De raadsleden stelden zich volledig achter het voorstel van B. en W. om 12 500 te voteren. De heer C. Burger (CHU) vond de prijs van de kerkvoogdij niet te hoog. Hierna overwogen vele raadsleden het vóór en tegen en kwam ook ter sprake een eventueel nieuw te bouwen dorps huis. De raad zou, indien mogelijk, gaarne een volledige samenwerking met de Kerkvoogdij zien, waarbij men hoopt in Wemeldinge tot het bouwen van een mo dern Dorpshuis met zaal en toneel te komen. De bespreking eindigde met de beslis sing het gebouw niet aan te kopen voor de te hoog geachte prijs. Verdere on derhandelingen hierover zullen echter niet achterwege blijven. Huisvuil in brand 's-GRAVENPOLDER Tijdens het ophalen van het huisvuil ontstond rook ontwikkeling in de bak van de rol- trommelwagen. In allerijl werd de stortplaats voor huisvuil opgezocht en de smeulende lading gelost. Vermoede lijk heeft een deelnemer van de dienst de asla met een te hete inhoud in de vuilnisemmer geleegd en is daarna deze inhoud in de wagen gekomen. Aanbesteding bankgebouw KOUDEKERKE. Bij de aanbeste ding van de bouw van een bankgebouw met woning voor de Coöp. Boerenleen bank waren hoogste en laagste inschrij vers: fa. Boot en Buteijn, Nieuwdorp 101.400 en P. Flipse, Koudekerke 91.184. Het werk is aan de laagste in schrijver opgedragen. Burgemeester installeert verkeersbrigadiers TERNEUZEN. r Onder toezicht van de gemeentepolitie verrichten de jeugd- verkeersbrigadiers reeds enkele weken (hun werk, bij de oversteekplaatsen Kerk- hoflaan-Julianastraat en Geraniumstraat —Oranjestraat. Woensdag a.s. zullen zij in de raadszaal officieel worden geïn stalleerd door de burgemeester vn Ter neuzen, mr. H. Rijpstra. Vlissingen aangekomen 2 okt Dts Theresa Berends, Dts Wiking, 3 okt Ned Brandaris. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 2 okt. Arkeldyk, Ootmarsum, Isis, Meidoorn singel, Oosterburgh, 3 okt. Veritas, Hado (Ter neuzen). KRUININGEN. In het dorpshuis werd een zeer geslaagde bloemententoonstelling gehouden, die georganiseerd werd door de plaatselijke floralia-vereniging. Er was van deze téntoonstelling zeer veel werk gemaakt. De grote zaal van het dorpshuis maakte dan ook een keurig verzorgde indruk met de vele smaakvol ingerichte afdelingen. Verschillende attracties boden de nodige afwisseling, o.a. enkele vogelstands, waar zelfs een drietal flamingo's waren te zien. De volgende prijzen werden toegekend. Groep schoolplanten: Geraniums. Ie prijs Anneke Stel, 2e prijs Jannie van Paasschen, 3e prijs Rietje Leijs. Fuchsias: le prijs He- leen Waverijn, 2e prijs Marjo Meijer, 3e prijs Nellie Dellebeke, Adri Dek. Begonias: le prijs Annelies van Iwaarden, 2e prijs Jan KALKOENSCHIETING TERNEUZEN. Als sluitstuk van het seizoen organiseert de handboogmij. „De Herleving" te Sluiskil een grote kalkoenschieting, waarvoor 15 kalkoe nen beschikbaar waren gesteld. Ook vanuit Zuid-Beveland, waar dergelijke schietingen onbekend rijn, was er gro te belangstelling evenals van Belgische zijde. De uitslag was: hoogvogel. B. de Jonge, 's-Heerenhoek: zijvogels B. Ro- mijnsen, Ellewoutsdijk en Aug. Schel- faut, Stoppeldijk; kallen P. van Leuven. Boschkapelle en J. Burm, Temsche (België). De meeste vogels, nl. vier, werden afgeschoten door J. Mollet, uit Sas van Gent. van Paasschen, 3e prijs Beke Stel, Mieke Waverijn, Beppie Jansen. Dahliawedstrijd: 3e prijs P. A. Kakebeeke. Snijbloemen in vaas le prijs mej. A. Leijs, 2e prijs mej. S. Klemepier, 3e prijs mej. N. van de Parel. Opgemaakte bloemstukjes snijbloemen: le prijs mw. Vroeop-Blaauwkamer (3 maal), mej. S. Kleinepier, mw. Mauer-Wester weel, mw. Leijs-Westveer, 2e prijs Anneke van Liere, mw. A. Mol. mej. A. Leijs. Opgemaakte bloembakjes vaste planten: le prijs mw. Blok-Wondergem, 2e prijs mw. Koppejan-Trimpe. Bloememanden: 3e prijs P. A. Kakebeeke. Bakjes vaste planten: le prijs B. v. d. Parel, 2e prijs mw. Visscher- Lavooij. Cactussen en vetplanten: le prijs mw. Maat, 2e prijs Lenie Meijer. 3e prijs M. Saaman. Bloeiende kamerplanten: ie prijs J. M. Blaauwkamer, D. Nouwt, mw. Dek-Nelis, 2e prijs mw. Baveco-van Liere, I. Stel, Maddy Bruijnzeel, 3e prijs mej. G. Vermeulen, mw. de Ridder. Niet-bloeiende planten: le prijs mw. Sinke-Nieuwenhuijse, I. Stel, mw. Meijer-Wabeke, mw. van Lange- velde, 2e prijs A. Koppejan, mw. Leendertse, mw. van Paasschen-Bom, mw. Jansen-Ver burg. 3e prijs J. M. Blaauwkamer. mw. v. d. Pas-Bouterse, mw. Dek-Nelis, mej. Linden- bergh, A. Saaman. Hangplanten: le prijs J. van de Parel, 2e prijs L. Sinke-van Nieuwen- buijzen. De leerlingen van de Landbouwhuishoud- school hadden een afzonderlijke stand. De prijzen werden toegekend als volgt: le prijs Janny Allewijn, Diny Weststrate. 2e prijs Corry Bauer, Elly Hoek, 3e prijs Mina v. d. Berge. De jury bestond uit mw. van Langevelde te Kruiningen en de heer P. Oele te Kapelfc. Zuidwesters 2 24 punten uit 13 wedstrij den en AKC 23 punten. De strijd gaat hier dus onverminderd voort. Een ver rassing deed zich voor in 3b. Luctor 2 moest hier de leidersplaats afstaan aan Vios 2 dat op eigen terrein met 7—3 ze gevierde over de lijstaanvoerder. On verwachts is in deze klasse nu de span ning teruggekeerd. Togo 3 bleek niet in staat om een zwak Blauw wit 2 te ver slaan (1—3). De uitslagen bij de adspiranten wa ren: A: Animo aSwift a 2—8; B: Ammo b—Zuidwesters a 1—4: C: Zeelandia— Luctor 2—0; D: Vedo b—Animo c 5—0; E: Atlas bSwift rap 7—0; Swift vlot Noad 09; Animo eVopo 08 en VopoAnimo e 101. EXPORT EN INDUSTRIE VELING MIDDELBURG. 29 september. Peren: Beurre Alex Lucas H I 75-op 48, 65-75 46, IID 16. III grof 25. Illfijn 7, Legipont Hl 65- 75 39, 55-65 33, Illgrof 17, Doyenne du Corni ce HI 85-90 63, 80-85 71, 75-80 78. 70-75 74. 65-70 67, Conference HI 65-75 48, 55-65 36, H II 65-75 44, 55-65 32, IID 10—12, Illgrof 22, Illfijn 9—10, Appelen: Allington Pippin Hl 70 •op 18, 60-70 14. II I 5. Illgrof 13, Illfijn 4, Kroet 5,^Bramley's Seedling HI 70-80 8, Ap pelen: Laxton Superb Verpakt Hl 110-120 25, 100-110 24, 95-100 27—28, 90-95 28—33, Ingrid Marie HII 75-85 32, 65-75 36, Illgrof 24, Glo rie van Holland Hl 75-85 25, 65-75 20—21, IID 10, Illgrof 1314, Illfijn 7, Kroet 4, Cox Oranje Pippin Hl 75-80 48, 70-75 51—54, 65-70 47—48, 60-65 41—45, 55-60 31—32, HII 80-85 49, 75-80 50. 70-75 51. 65-70 46, 60-65 39, 55-60 31, IID 9, Illgr 20, Illfijn 7, Kroet 4. MARKTBERICHT MIDDELBURG, 30 september. Appelen: Cox Oranje Pippin 80-op 46, 75-80 39—45, 70 -75 41, 55-65 24—34, III 8—30, Glorie v Hol land 75-85 27, 65-75 20—22. 75-80 22, IID 8— 17, III 9—23. Mank's Codlin 60-70 13—15, 60- 65 13. IID 10, III 8—11, James Grieve 75-80 36. 65-70 28—32, 70-75 31, IID 18, III 26, Zoete Kroon 70-80 37. 60-70 38—40. Druiven 1.40— 1.68, Netmeloen 1334, Ananas meloen 20 60, Suikermeloen 25, Tomaten A 20—63, B 27 —61, C 22—38, Aardappelen: Bintjes Bon ken 15, Groten 11, Koopmansblauwe groten 1214. Drieling 6, Peren; Beurre Alex Lu cas 55-60 22, IID 13—15, III 111—8, Bonne Louise 65-70 31, 55-60 20—24, 60-70 24—25, 55- 65 24, 50-55 19. 50-60 18. IID 8—13, III 9—23. Triomphe de Vienne 65-75 2839, 55-65 35, 60 -65 40, III 9—25, Doyenne du Cornice 80-85 53, 70-75 62, 65-70 57, IID 23—38, LégipQilt 55-65 15. 70-op 31, 65-70 27. Ill 7—27, Conference 70 -80 32, 65-70 28, 60-65 28—37, 55-65 23—31, 55- 60 19, IID 6—14, III 7—29. Peren Kroet 6—30. Appels Kroet 3—21, Groenten: Bloemkool 4 per kist 23—41, 6 per kist 1438, 8 per kist 1222, Sla 317. Postelein 50—55, Prei 10— 15, Andijvie 1224, Rode kool 49, Sav kool 711, Wittekool 4—5, Spinazie glas 52—55, Witlof 1.021.10, Waspeen 2241, Bospeen 1931, Boskroten 612, Dubb princessen 44 67. Kassnijbonen 1.141.24, Spruiten 41 56, Pronkbonen 50—61. MIDDELBURG. 3 okt. 1960. Aardappe len: Koopmansblauw groten .13—14, bintjes bonken 711, idem groten 7—8. Appelen: Notarisappel 70-80 16, idem III 8 —11; Glorie van Holland 75-80 26—28. 70-30 22, II d 18, III 11—23; James Grieve 65-75 31 —33, III 21—22; Ellisons Oranje 65-75 32. II d 15—21; Groninger Kroon 55-65 20—26; Cox Oranje Pippin 65-75 5253, 55-65 43—45; II d 17; Mank's Codlin 60-70 13, II d 9; Appels kroet en val 815. Peren: Legipont 70-80 27—30. 65-75 29. II d 7, III 17—27; Conference 65-70 26, 55-65 22 —27. III 9—28; Bonne Louise 65-70 22. 55-60 19—22, III 10—18; Doyenne du Cornice 70-75 66, 65-70 58—60, II d 41; peren kroet en val 6—21. Tomaten A 49—74, B 43—67, C 22—49. Diversen: Druiven 1.261.69, netmeloen 15 —33. Groenten: Bloemkool 4 per kist 2140, 6 per kist 10—30, 8 per kist 10—21; sla 3—12; kom kommers a 816. b 814, c 814; rode kool 419, sav. kool 79, witte kool 47; andij vie 1231; waspeen 1032; bospeen 2028; boskroten 2—10; spruiten 2629; .spinazie 28 56: prei 1122; dubb. princessen 39—80; kassnijbonen 971.19. GOES, 3 okt. Export- en Industrievei ling: Cox's Orange Pippin KI I 85-90 47, 80- 75 52—59, 75-80 53—66, 70-75 54—65. 65-70 51 —54, 60-65 4213. 55-60 31—32, lid 10: Goud- reinette Kl I 85-95 29, 75-85 28. 65-75 21, II d 11; Glorie van Holland Kl I 75-85 2831, 65- 75 21—22, II d 12; Allington Pippin Kl I 80- 90 18, 70-80 22, 60-70 15, II d 7; Transp. de Croncels Kl II 75-85 23. 65-75 16—17, II d 9.50: Bramley's Seedling Kl II 80-90 13. 70-80 12; Legipont Kl I 75-85 40, 65-75 41, II d 19; Doyenne du Cornice Kl II 85-90 65. 80-85 69. 75-80 70. 70-75 73, 65-70 70. II d 52; Conferen ce Kl II 65-75 37, 55-65 30, II d 10; Goudrei- nette val 8.50; Cox's Orange Pippin kroet 6.50; Div. appels kroet 5.50; Jonathan val d Comtesse de Paris val 6. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin grof 20—34, fijn 8—14; Bramley's Seedling grof 7, fijn 7; Glorie van Holland grof 15, fijn 8; Sterappel Kl I 65-75 25, 55-65 16. grof 16: Goudreinette grof 17, fijn 13, Transp. de Croncels grof 15, fijn 7.50; Allington Pippin grof 11, fijn 7; Legipont grof 1719, fijn 8; Conference grof 1523. fij'n 914; Doyenne du Comice grof 39—50, fijn 35—36; Br. Alex Lu cas Kl I 65-75 46, 75-85 53. II d 7, grof 15— 17, fijn 6: Bramen per doos II 24—25. Groenten: per stuk: bloemkool A I 5159, A II 35—43, B I 27—37, B II 22—23, C I 20- 21, afw. 10—32, kropsla I 14—15, II 7—11, C I 4, komkommers A 22, B 17, C 812; meloenen 50. knolselderij 67. Per kg: tomaten a 38—49. c 2730, dubb pr.bonen II 37—44. II 3240, pronkbonen II 4550, groene sav.kool 719, rode kool 6, an dijvie I 12—16, II 11—13, prei I 15--18, II 11 15, uien 4—6, kroten 4.50, spinazie 19, aard appelen bonken 14, grote 8—10, Black Alican te II 133—138, Frankenthaler II 142. Per bos: Kroten 812. BERGEN O PZOOM, 3 okt. Andijvie 9— 32, bloemkool 10—56, bospeen 10—23, was peen 10—28, prei 12—18. sla 12—14. 6—14. savoye kool 715. rode kool 49, witte kool 47, stamboon dubbele princessen 3774. snijbonen 70—79, staakprincessen 89—98, kom kommers 816. tomaten 20—83, spruiten 15 —83, kroten 6—8, james grieve 37—47, cox orange 645. sterappelen 1034, glorie van holland 1035, saint remy 1017, conference 12—40, bonne louise d'avrancher 8—31. beur- j re alexander lucas 31, druiven 1.531.56, i aardbeien 2.70—3.30 I KRABBENDIJKE. 3 okt. Cox orange pippin 1 80-85 48—54, 75-80 53—63. 70-75 53— 65. 65-70 50—56. 60-65 39—42, 55-60 32. 2 75-80 |45. 70-75 48, 65-70 40. 60-65 32. 55-60 25. 2d 8 3 gr. 29—37, 3 f 5, kr 3—29, sterappel 1 60-65 27, 55-60 12, 3 gr 27 3 f 11. kr 11, goudreinet te val 5. glorie van holland 1 75-85 30, 65-75 22, 2 d 13. 3 gr 16. 3 f 12, conference 1 65-75 44, 55-65 31—32, 2 75-85 37, 65-75 34—41, 55-65 28—29, 2 d 7.80—8.40, 3 gr 18—22. 3 f 10— 11, kr 6. doyenne du comice 2 80-85 73, 65-70 69—70, 2 d 52, ,3 gr 4554, 3f 28, legipont 2 65-75 39, 55-65 31, 2 d 6. 3 gr 17. beurre alex. lucas 1 85-95 40. 75-85 53. 65-75 48. 2 85-95 25. 75-85 39, 2d 9, 3 gr 23. 3 f 7. kr 6. verpakt fruit: sterappel 1 75-80 49, 70-75 49, 65-70 42. cox orange pippin 1 80-85 58, 75-80 62, 70-75 64. TERNEUZEN, 3 okt. Sla 5.50—9.50, per stuk bloemkool 1048, witte komkommers 14, meloenen 17, per bos peen 10. kroten 9, aard appelen per 100 kg, meerlanders 10.50, beve landers 14, bintjes 5—8.70, groenten per kg. andijvie 23—35, princessebonen 2561, kro ten 1114, rode kool 510, sav. kool 713. witte kool 29. prei 14—31, spinazie 26—30. tomaten a 2 24—49, c 2 35. uien 16, was peen 1015, breekpeen 1214, druiven 2 1.30 —1.38, appelen cox orange pippin 1 80-85 46. 75-80 51. 70-75 51. 65 70 48, 60-65 40, 55-60 30, 2 75-80 43. 70-75 46, 65-70 38, 60-65 30. 55-60 23, 2d 6. 3 gr 27—31, 3 f 9—10, kr 10—13. goudreinette val 4—11, ellington pippin 2d 8 signielelist 3 f 1011, 3 gr 16—17, peren doyenne du comice 2 80 71, 65 67—68. 2 d 50. 3 gr 52, 3 f 21—26, beurre alex. lucas 1 85-95 40. 75-85 51, 65-75 46, 2 85-95 25. 75-85 41. 65-75 37, 2 d 7. 3 f 21, 3 f 5, kr 4, kraaieperen 3 gr 16-17. BRESKENS, 3 okt. 420 tong, 203 bot, 50 schar, 224 kabeljauw, 138 wijting, 4 tarbot, 2 rog, 5295 exportgarnalen, 346 handelsgarna len. VEERE, 3 okt. Exportgarnalen 4783 73— 1.63, handelsgarnalen 1452 1.27—1.50. schar 84 47—61. bot 317 17—4.9. wijting 266 16—51, tong 233 1.46—3.19, rog 191 1631. paling 43 1.23 2.56. kabeljauw 8 5759, visiever 2 517 wulp 12 24, onges. vis 56 43—74. Het ligt in de bedoeling in het ko mende seizoen te St. Annaland een cur sus E.H.B.O. te organiseren. Dokter A C. J. Nooteboom zal deze cursus geveii en is niet alleen bedoeld voor de leden van het Rode Kruis en de B.B. Iedereen kan deelnemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6