Veertarieven Westerschelde worden binnenkort verlaagd KRIS Speciale regeling voor inwoners Z,-Vlaanderen De heer A. Hack burgemeester der gemeente Arnemuiden PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND BEELDVERHAAL VOOR ZEEUWSE STATENLEDEN door Zeeland Zeeuwsch Dagblad Voorbeeld Haringvlietbrug Kapitein DeHa-dijkrit MAC Scheldegouwen" M. A. v. d. Putte 25 jaar raadslid Voorlopig rust Cursus landmeten en waterpassen Afscheid hoofd o.]. school Allen tevreden Huisvrouwen genoten van mooie films T oelatingexamens R.M.L.S., Schoondijke Oprichting van Spaarbank voor Chr. Nederland in Goes V erkeersongeval Raad St. Philipsland Personeelstekort bij meubelhandel in Zuidzande Waardering Nieuw kerkgebouw voor Geref. gemeente Sekretaris ivordt eerste burger Sportvisser temidden van andere vissers Militaire oefeningen in Zeeland Bouw bankgebouw aanbesteed Brigadier Meyers kwart eeuw bij de politie Bakkerswedstrijd irt Goes PROVINCIALE VEREN OVER DE WESTERSCHELDE - WIJZIGING VEERTARIEVEN J w niiMW <^■5? j J uu -IT T T11 11 1 Dinsdag 4 oktober 1960 ZEEUW5CH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk DE overheid worstelt met een be langrijk personeelsgebrek. Vooral in de sfeer van de gemeenten weet men soms niet aan de mensen te komen om bepaalde vitale bedrijven normaal voortgang te doen vinden. Wij denken in het bijzonder aan reinigingsdiens ten, waarin het sociale aanzien een rol speelt en openbare werken, waar men vele straatmakers nodig heeft. Zo zijn er vele voorbeelden te geven van per- soneelsmoeilijkheden, waarin niet of nauwelijks voorzien kan worden. Er zijn vele redenen voor aan te voe ren, maar één van de belangrijkste is wel, dat het aantrekkelijkste aspect van een overheidsbetrekking is weg- MIDDELBURG. De tarieven van de veren over de Wester- gevallen. De overheid verschafte in schelde worden herzien. In de gisteren gehouden vergadering van vroegerjaren een soort van levensver- provinciale Staten van Zeeland hebben Gedeputeerde Staten mede- hadeëén\"ste betrekking'Hat"deTc?' ëedeeld dat na langdurig en dikwijls moeizaam overleg tussen de norering bepaald niet aan de hoge kant muuster van Verkeer en Waterstaat en Gedeputeerde Staten van was, nam men op de koop toe. In een Zeeland de minister heeft toegestemd m de verlaging van een tijd van grote werkloosheid, was dat aantal tarieven. Voetgangers en fietsers zullen voor een lager be- ecn aspect, dat men niet mocht voor- drag dan thans geldt worden vervoerd en voor inwoners van bijzien. Zeeuwsch-Vlaanderen zal, op vertoon van een identiteitskaart, een De tijden zijn echter veranderd. De speciaal tarief gelden. De leden van Provinciale Staten toonden overheid heeft het alleenrecht van de gisteren waardering voor wat Gedeputeerde Staten hebben weten arbe'dszekerheid allang verloren. De bereiken doch tevreden waren zij niet. Zij vonden het vooral hoogconjunctuur duurt voort en aile l. vertogen van knappe economen ten sPiJtig,( dat de tarieven voor auto s - met name het vrachtvervoer spijt, er is nog geen depressie aan de niet'worden verlaagd.en diverse Statenleden vonden daarin aan lucht. Integendeel, de meeste grote en leiding' om uitvoerig te spreken over de economische ontwikkeling kleine bedrijven zijn in staat, mense- van Zeeuwsch-Vlaanderen. Enkelen gingen zelfs zover, dat zij lijkerwijs gesproken althans, arbeids- verklaarden dat door de thans geldende tarieven voor vrachtver- zekerheid te geven. Daarmee is een voer de economische ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt voorwaarde vervuld, die het niet meer neschaadt. Anderen daarentegen waren van mening, dat het met te'"ga'tn werken2 V°°r °Verheid die schade n0§ wel mee zal vallen en Z1J wezen er °P dat Eertijd Immers,6 de6"'verheid is voorbijge- betoogd is dat men bereid was hogere tarieven te betalen, mits gaan aan een ontwikkeling op loon- de lange wachttijden tot het verleden zouden behoren. De ingebruik- gebied, die de jaren na de oorlog het neming van de tweede veerboot op de dienst Vlissingen-Breskens vrije bedrijf heeft doorgemaakt. Want heeft tot gevolg gehad, dat er practisch geen wachttijden meer zijn juist in de sector van het loon ligt en daarom moet men zo was ongeveer de kern van het betoog thans de grootste aantrekkelijkheid. y"an diverse Statenleden niet blijven mopperen. Arbeidszekerheid plus loon is meer mische ontwikkeling van Zeeuwsch' vatten. Het college heeft slechts be zwaar tegen een stringente opdracht om onmiddellijk in het kader van de onder handelingen over de infrastructuur zich met het onderhavige vraagstuk te wen den tot de minister van Economische Zaken. Met deze verklaring waren alle Sta tenleden het eens. Prov. Staten besloten voorts voor de vervroegde bouw van een brug' over het Haringvliet een geldlening beschikbaar te stellen. De provincie voelt niet voor het optreden als aandeelhouder. Het Wegenreglement Zeeland werd aangenomen en besloten werd tot op richting en subsidiering van een Zeeuw se museumstichting. Zo spoedig moge lijk zal een goede huisvesting aan het museum worden aangeboden. Men denkt in dit verband 'aar. de abdijge bouwen. De heer A. H. S. Steimerding (c.h.) vroeg Ged. Staten 'inlichtingen over het aan de kapitein van de boot, die de verbinding tussen de beide Bevelanden onderhield, gegeven ontslag. Gedepu teerde Van Poelje antwoordde dat Ged. Staten een passende werkkring zoeken voor de kapitein. Deze aangelegenheid is ook persoonlijk met de kapitein be sproken, hoewel misschien wat laat, al dus de heer Van Poelje. SOUBURG. Op de vergadering van de A.R.-kiesvereniging, onder lei ding van de heer W. Huson in „Con cordia", werd de heer M. A. v. d. Put te in hartelijke bewoordingen toege sproken. Op 3 september was het nl. 25 jaar geleden, dat hij lid van de ge meenteraad werd. De voorzitter dank te de heer v. d. Putte voor al wat hij in die 25 jaar heeft gedaan in het be lang van Souburg. He jubilerende raads lid kreeg het boek „Christelijke poli tiek" aangeboden. Ds. G. D. L. Breder- veld gaf een gedocumenteerde toelich ting op het ontwerp beginsel- en staat kundig program. Het onwerp werd door de vergadering aanvaard. dan de overheid nu biedt. Hoger loon tenminste. Geen wonder dus, dat tal rijke gemeentelijke bedrijven, maar ook overheidsinstellingen kampen met grote personeelstekorten méér dan het dieHfn ^iS^aten^Ln^f^é vrije bedrijf. De overheid heeft nage-1 komen, voo-raf in de afdelingen van. de laten het goede voorbeeld te geven, Staten worden behandeld. Gedeputeerde maar is op het terrein van arbeidsver-1 Staten geven dan daarna schriftelijk hun houdingen duidelijk een achtergeble- j ven gebied. Het is tijd de bakens te gister niet het geval. De leden van Prov. verzetten. Het is van belang, dat de i Staten vonden gisterochtend het voorstel overheid inziet, dat zij te lang achter tot herziening der tarieven op hun tafel j a in üe btatenzaai. de feiten heeft aangelopen. Een andere loonpolitiek op over heidsniveau is gebiedende eis gewor den. GOES. De Zeeuwse afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, Middelburg en Goes heeft voor de wintermaanden een gloednieuwe cursus op stapel staan. Dat is n.l. de cursus landmeten en water passen, die gevolgd kan worden door Eerst zaterdag j.l. ontvingen Ged. Staten van de minister officieel bericht over de voorgestelde verlaging. Het gevolg was, dat gisteren in open bare vergadering zeer uitvoerig over de zaak werd gesproken. Men redeneerde daarbij ook langs elkaar heen. Vlaanderen is,meende hij, nog veel no dig en daarom vond hij het niet juist te besluiten voorlopig niet meer over de ze zaak te spreken. De heer L. P. van Oorschot (soc.) con stateerde dat voor de bevolking Zeeuwsch-Vlaanderen in positieve zin iets is bereikt. Wij zijn, merkte bij op, niet ontevreden. Het is niet gewenst nu in vechthouding te blijven staan tegen over de minister. Er moet, mede gelet op andere belangen, een goede sfeer ontstaan voor het onderhandelen met de regering. Willen we het onderste uit de kan hebben, dan krijgen we het deksel op de neus. We moeten voorts onze aan dacht richten op de noodzaak van een vaste oeververbinding. De heer J. M. A. C. van Dongen (k.v.p.) wilde de minister van economi sche zaken vragen uit het bedrag voor verbetering der infrastructuur een bij ,r -r, drage te geven voor verlaging der veer- Gedeputeerde Van Poelje merkte op tarieven ten behoeve van de ontwikke- dat indertijd noodgedwongen isb®™st ling van Zeeuwsch-Vlaanderen en daar wilde. D eC be w in d s in a n t Schlingemanu (v.v.d..) het mee eens. De heer C. de Putter (a.r.) pleit- tot herziening, voor voetgangers wordt te ten slotte v00r de indust,riëié oM- het tarief van 40 op 30 cent gebracht. wikkeling in Z.Vlaanderen. Bij gebruik van tienvaartenboekjes van 30 op 20 cent. Bij het gebruik van tien vaartenboekjes is de prijs van voor au gustus 1958 weer hersteld. Voor fietsers en bromfietsers wordt het tarief ver laagd van 60 tot 40 cent en bij tien- 'a ~a- vaartenboekJ^jan 45 JS*'J£" I staat naar üaconomiscne z»aKen voeiae de personen.' die werkzaam zijn in het woners van Zeeuwsch-Viaancteren wor- K heer yan poelje nigts £r mQet VQOr bouw- en grondbedrijf. den gratis overgezet Zeeland veel meer worden bereikt, dan Ook andere cursussen zullen in deze zit zijn van een identiteitsbewijs. Deze alleen verlaging van veertarieven, aldus wintermaanden georganiseerd worden, bewijzen zullen voor voetgangers -■ de heer Van Poelie Op het programma staan o.m. een te-! en voor fietsers en bromfietsers a.--1 Gedeputeerde Van Poelke zei in ant woord op de vraag naar het uitgangspunt van de minister, dat de bewindsman voor hem zijn hart ntet had uitgestort. Voor het voorstel om nu de activitei ten te verleggen van Verkeer en Water staat naar Economische Zaken voelde kencursus voor aanleg en onderhoud van per jaar kosten. Gedeputeerde Staten L.In tweede instantie pleitten diverse tuinen, voor plantenmaterialenkennis, voor bemestingsleer, voor vaste plan ten en voor snoeien van bomen en hees ters. Ook ligt het in de bedoeling om voorjaar 1961 te beginnen met een cur sus voor tweede knecht. Gegadigden moeten echter in het bezit zijn van het getuigschrift ..aanleg en onderhoud van tuinen" en plantenmaterialenkennis". zullen zich nog beraden over de wijze. Statenleden vcor verbetering der infra- - - structuur in Zeeuwsch-Vlaanderen en zij wilden niet volledig achter het voorstel van Ged. Staten staan om nu voorlopig de zaak te laten rusten. Na veel heen en weer gepraat bleek dat de standpunten toch weer niet ver uit elkaar lagen, mits men infrastruc tuur en veertarieven maar als twee af zonderlijke zaken beschouwde. waarop deze identiteitsbewijzen aan de Zeeuwscli-Vlamingen zullen worden uit gereikt. De heer Van Poelje deelde mede dat de minister niet bereid is verder te gaan. Gedeputeerde Staten zijn in prin cipe met het voorstel van de minister een compromis, aldus de heer Van Poelje akkoord gegaan. De Gedeputeerde drong er met klem bij de Statenleden op aan, de discussie rond de veertarieven nu voorlopig te la ten rusten. Het is niet goed. meende de heer Van Poelje, het gevecht met de -, regering voort te zetten. In verband met zijn be- 6 n 1 Rust in de tarieven is van belang voor het verkeer en ook voor het over leg, dat Ged. Staten over andere en grote Zeeuwse belangen met de rege ring moet voeren. De heer Van Poelje had waardering voor de tegemoetko mende houding van de minister. Het beneden de WAARDE. noeming als leraar aan de landbouw- j school te Goes, nam het hoofd van de Openbare Lagere school, de heer J. d'Hond, afscheid van personeel, leerlin-1 gen en oudercommissie van de school. Burgemeester dankte de heer d'Hond voor het onderwijs en bood hem als blijk van erkentelijkheid een boekenbon aan. Janny Poley en Jan Bom br'ach- ten hun dank uit in de vorm van een gedicht en boden hem een vulpen en een -boekenbon aan, en mevrouw d'Hond een plant. TERNEUZEN. Op de bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen, afdeling Terneuzen. die werd gehouden in „De Vriendschap", vertoonden de heren A. J. M. Vermeu len en J. Vertraeten (resp. directeur en administrateur van de U.T.S.enke le zeer mooie films, o.a. een prachtige kleurenfilm over Columbia en over de Indiase danskunst. Na de pauze wer den kleurendia's vertoond over verschil lende schilders uit de gouden eeuw. SCHOONDIJKE. Toegelaten tot de le klas van de Rijks Middelbare Landbouw school werden Becu Groede, J de Bruijne, Breskens. C Buijsse Biervliet, A Cammaert Hoofdplaat. J Cappon Zuidzande, I Casteleijn Groede. W Cuelenare Eede, A van Deursen Sluis, Th Doens IJzendijke, P Maas. Aarden burg. B Maenhout Aardenburg. Sj van Male Aardenburg. J J Provoost Nieuwvliet, P Pro voost Cadzand. J Poissonnier Schoondijke, M Tazelaar IJzendijke, R Termote Hoofdplaat, A Tollenaar Sluiskil, J van de Vijver, Sluis. Voorwaardelijk toegelaten een. Toen na het schorsen van de vergade ring Ged. Staten kwamen met een op schrift gestelde verklaring waren alle Statenleden tevreden. De situatie in Zeeland in het alge meen en in Zeeuwsch-Vlaanderen. in het bijzonder, aldus Ged. Staten, brengt me de dat Ged. Staten bij het tot ontwikke ling brengen van de economie volle aan dacht besteden aan de vervoersverbin dingen en de daaraan verbonden kosten. In de toekomst zullen Ged. Staten daar- GOES. Na een brede bespreking en na een enthousiaste propaganda- speech van de heer H. Beenhakker, dis- trictsbestuurder van het C.N.V., is op de besturenvergadering van de christe lijke besturenbond Goes e.o. gisteravond in „De Opril" besloten tot oprichting van een spaarbank voor protestants Ne derland. Van de zijde van de chr. be- ambtenbond waren, er nog al wat be zwaren, vooral van psychologische aard (iii die kring achtte men de tijd hier voor nog niet rijp) maar over het alge meen bleek men toch voorstander van de oprichting van een spaarbank. De heer Beenhakker verklaarde, dat de tijd is aangebroken om serieus te denken over het stimuleren van persoon lijke bezitsvorming. Veertig jaar gele den is de katholieke vakbeweging er reeds mee begonnen. Het belangrijkste is, aldus de heer Beenhakker, dat chris telijk Nederland de beschikking krijgt over een eigen financieringsinstituut. Een afwijzend standpunt werd ingeno men met betrekking tot de aktie „Kor ting" van enkele winkeliers uit Goes on der aanvoering van de heer Bos (Beva- huis). Op vertoon van een lidmaat schapskaart kunnen de C.N.V.-leden dan een korting krijgen bij deze winkeliers. De K.A.B. is hier wel op ingegaan. De chr. besturenbond voelt er echter niets voor. In zijn openingswoord wekte voorzit ter Meyboom de aanwezigen op de schouders te zetten onder het werk van de chr. vakbeweging. „De medewerking van ieder persoonlijk is noodzakelijk. Wij moeten naar de tienduizend leden in Zeeland". Hij deelde nog mede, dat zaterdag a.s. de kadervergadering in „De Opril" wordt gehouden, waar het onderwerp: „Zondag en zondagarbeid" ter sprake komt. Het winterprogramma voorziet in vergaderingen op 14 november, 9 ja nuari, 20 februari en 10 april. De pro- paganda-bijeenkomsten worden gehou den op 28 en 29 november en de jaar vergadering op 6 en 7 ipnaart. Ten slotte gaf de heer Beenhakker in een duidelijke en systematisch opge bouwd betoog een overzicht van dè loonsituatie. Hij wees daarbij op de grote verantwoordelijkheid van de leden zelf. MIDDELBURG. De M.A.C. „Schel degouwen" heeft onder riiet al te beste weersomstandigheden een openings Del- ta-dijkrit georganiseerd. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden was de opkomst en deelname aan deze rit zeer bevredigend. 76 deelnemers heb ben voor deze rit ingeschreven. Alle deelnemers wairen zeer tevreden over de gezelligheidsoriënteringsrit. De M.A.C. „Scheldegouwen" is. deze keer uitgegaan van een oriënteringsrit met vermelding van de voornaamste contro leposter,, waar deze waren opgesteld en ondanks dit leverde dit voor enkele deel nemers nog boven de 300 strafpunten op. Ook de overheidsinstanties waren te vreden over de organisatie en het rustig verloop van de rit. Alle deelnemers aan deze rit hebben een plaquette ontvangen welke de M.A.C. „Scheldegouwen" hiervoor speciaal heeft laten vervaardigen. Hieronder de. uitslag van de vijf best geklasseerde rijders in elke klaisse: Autoklasse: 1. F. Duijnhouwer Kloe- tinge 7 str. p: 2. P, M. van H-ese Mid delburg 7; 3. J. Waverijn Middelburg 9: 4. D. de Grauw Koudekerke 10; 5. M. G. Pikkaart EHewoudsdijk 11. Motor klasse: 1. P. Huibregtse St. Laurens 9; 2. P. J. Venmaire Ovezande 24; 3. P. LouwiS Seroos'kerke 24; 4. F. Cruqu Souburg 29; 5. A. Joosse Middelburg 64. Brcmfietsklasse: 1. A. Joosse Middel burg 46; 2. J. Arnoldus Middelburg 58; 3. J. F. Burger Wemeldinge 85; 4. D. G. Murre Souburg 86; 5. C. Mallekoote 112. AXEL. Op de Rijksweg AxelTer neuzen zijn zaterdag twee bromfietsen met elkaar in (botsinig gekomen, door dat één der berijders keek of zijn baga ge nog recht op de bagegedrager zat. Een zekere H. moest met een wond bo ven het rechteroog naar het Julianazie- kenhuis vervoerd worden, de ander bleef ongedeerd. St. PHILIPSLAND. De gemeente raad komt woensdagavond, om half acht, in openbare vergadering bijeen. Op de agenda prijkt o.m. een bespreking van de aankoop van schilderijen van het oude gemeentehuis en de haven. Kos ten belopen een bedrag van circa 1200 gulden. ZUIDZANDE. De Zeeuws-Vlaamse Meubelhandel fa. Van Dronkelaar en Buijze, gevestigd aan de Oostburgse- straat in Zuidzande, kampt met een ernstig personeelstekort, waardoor het bedrij'f niet in staat is om onmiddellijk alle lopende orders te kunnen afwer ken. Vooral wordt de behoefte gevoeld aan een voorman-spuiterij, welke func tie al drie maanden onbezet is. Ondanks de medewerking van het gemeentebe stuur van Zuidzande wat betreft de huis vesting, is men er nog niet in geslaagd een gegadigde voor deze betrekking aan te trekken. De Zeeuws-Vlaaimse Meubelhandel heeft kortgeleden een» bedrijfsschool op- igerioht, waarop mien eveneens kan wor den opgeleid tot meubelmaker. Voor de Zuidlandse fabriek is dit zeer belang rijk, omdat een dergelijke opleiding aan de ambachtsschool in Oostburg on- breekt. Op het ogenblik volgen zes jon gelui deze cursus, aan het einde waar van zij .een diploma verkrijgen», dat ge lijkwaardig as aan dat van de techni sche scholen. Het bedrijf in Zuidzande wil geleide lijk aan een echt Zeeuws bedrijf wor den, dat vooral aan de behoefte in Zee land wil voldoen. Ook heeft men zich op de binnenhuisarchitectuur geworpen. De imeubelihandel besteedt voorts grote aan dacht aan de „aankleding" van de fa briek. Zo zal er onder -meer een nieuwe showroom komen. Alle ruimte is echter nagenoeg benut, waardoor (men het in de hoogte moet -gaan zoeken. Wanneer de mogelijkheid aanwezig blijkt, in welk kader ock, om verbete ring te brengen in d>e condities naar en van Zeeuwsch-Vlaanderen, zullen Ged. Staten elke mogelijkheid daartoe aan- resultaat bleef niet beneden de ver- ma ar" wel? a lcius - Uijven voorverken. spr., om de voorgestelde tarieven re delijk en aanvaardbaar te achten. De heer ir. C. A. L. Horstman (v.v.d.) wilde weten, welk uitgangspunt de mi nister heeft -gehad, toen hij besloot tot verlaging der tarieven. Voorts pleitte de heer Horstmann voor verlaging van ta rief voor het vrachtvervoer en hij wees daarbij op de economische ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer P. V. M. Vercauteren (k.v.p.) sloot zich hierbij aan. Enige rust is wel goed, zei hij, doch we moeter, de belangen van het vrachtvervoer niet uit het oog verliezen. De voorzitter van de a.r.-fractie, de heer J. Homjmes was dankbaar en er kentelijk voor het bereikte, doch deelde het standpunt van de heer Horstmann t.a.v. het vrachtvervoer. Ten slotte wekte hij op om te blijven aandringen o-p een vaste oeververbm- ding. De heer A. H. S. Stemerding (chii had grote waardering voor het werk van Ged Staten. Hij wilde weten, hoe I Ged, Staten zich de uitgifte van dej identiteitskaarten voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen denken. Hij vond het niet juist te suggereren dat Zeeuws- Vlaanderen alleen gediend is met ver laging der tarieven. Dit gebied is gediend, aldus spr.. met goede outillage van de veren. Wij moe ten niet vergeten, indertijd akkoord te zijn gegaan met hogere tarieven, mits de wachttijden werden bekort. Wij moe ten, zei spr., oog hebben voor de reali teit en de grote tegemoetkoming van de minister. Dankbaar maar niet voldaan was de heer D. Kodde (s.g.p.). Voor de econo- YERSEKE. In een ledenvergade ring van de Gereformeerde gemeente is besloten op een terrein aan de Breeweg een nieuw kerkgebouw te doen verrij zen. De kosten worden geraamd op 600.000.Het terrein is thans als speelweide in gebruik. ARNEMUIDEN Bij Konink lijk Besluit van 3 oktober is met ingang van 16 oktober aanstaan de tot burgemeester der gemeen te Arnemuiden benoemd de heer MIDDELBURG. Van 4 tot 7 okto- a Tfapk t'Vian^ p'pmppntp-qpkrp ber dus van heden af zuilen in de nacK» mans gemeente seKre prgvincie Zeeland militaire oefeningen worden gehouden. De oefeningen wor den uitgevoerd door de 411 Compagnie Commandotroepen, die voor herhaling onder de wapenen zijn. De troepen staan onder leiding van kapitein C. A. D. v. Hilten. Als tegenpartij fungeert de 433 Compagnie Van Heutz uit Kei- zersveer met als commandant de eer ste luitenant De Vuijst. Op 4 en 5 oktober ligt hei operatie terrein op Walcheren en Zuia-Beveland, op 6 en 7 oktober op Schouwen-Duive- land in de omgeving van het vliegveld Haamstede. Op 7 oktober zal een aan val op het vliegveld worden uitgevoerd, bij igoed weer met straaljagers. Dit zal gebeuren omstreeks" negen uur in de morgen. Ook vinden er oefeningen met helicopters 'plaats. KOUDEKERKE. De bouw van een boerenleenbankgebouw met kassierswo ning in de Kerkstraat in Koudekerke werd gistermorgen aanbesteed. De uit slag was: 1. Fa. Flipse Zonen, Kou dekerke met ƒ91.184. 2. J. Geschiere, Middelburg met 91.380, 3. A. Blanken burg, Nieuwdorp met 94.000, 4, Fa. Wed. Post Zoon, Vlissingen met 96.325, 6. L. de Jong, Vlissingen met 97.370, 7. J. J. Christiaansen, Koude kerke met 98.500, 8. Fa. de Voogd Van Rooyen, Westkapelle met 101.400. MIDDELBURG. Brigadier J. Mey ers herdacht zaterdagmorgen zijn 25- jarige dienstperiodè bij de Middelburg se gemeentepolitie. Vele collega's kwa men hem in zijn woning hun gelukwen sen aanbieden. Burgemeester mr. Joh. de Widt sprak woorden van lof en com missaris van politie M. A. Reneman wees op de voorbeeldige ijver en plichtsbetrachting, waarmee de jubila ris zijn taak al die jaren had verricht. Benoeming notaris KRUININGEN. Tot notaris binnen het arrondissement Middelburg, met standplaats Kruiningen, is 'benoemd de heer H. W. A. Steenpoorte, kandidaat notaris te Goes. taris der gemeente Rilland-Bath. De heer Hack is lid van de Chris- telijk-Historische Unie en belij dend lidmaat van de Ned. Her vormde Kerk. Hij is 37 jaar. De nieuwbenoemde burgemeester van Arnemuiden werd op 1 juli 1923 te Vlis singen geboren, in welke plaats zijn va der inspecteur van politie was. Korte tijd later echter verhuisde hij naar Ter- neuzen, waar hij zijn jeugd doorbracht en het diploma van de 5-jarige HBS behaalde. Na de bevrijding in septem ber 1944 werd de heer Hack aangesteld Basis voor het gesprek sportclubs in Dreischor DREISCHOR. In Hotel ..De Drie Schapen" kwam de voetbalvereniging „Dreischor" in algemene ledenvergade ring bijeen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Dreischorse korf balvereniging „N.O.A.D." waarin deze vereniging te kennen gaf dat men de uitnodiging van de voetbalvereniging ter bespreking van een eventuele samen werking of samengaan zal aan vaarden. De korfballers stelden echter de voorwaarde, dat ook de gymnastiek vereniging voor deze bespreking zal worden uitgenodigd, waaraan alsnog zal worden voldaan, De bespreking zal dan op de kortst mogelijke termijn worden gehouden. Uitvoerig werd daarna .ge sproken over het dalende ledenaantal van de vereniging. Bij de hierna gehouden bestuursver kiezing werd de heer J. P. Smulders niet meer als secretaris herkozen. Fr. Roggeband werd als voorzitter gehand haafd, terwijl ook penningmeester K. L. van der Werve en bestuurslid J. Smits Sr deel uit blijven maken van het be stuur van de voetbalvereniging „Drei schor". Jac Slager Jr stelde zich echter niet meer herkiesbaar. Hiervoor werden gekozen Jac. Slager Sr en Rien Mol. Uit deze twee laatste bestuursleden zal bin nenkort een nieuwe secretaris worden gekozen. De elftalcommissie bleef bestaan uit L. Smits, Fr. Roggeband en J. P. Smul ders. Jac. Slager Jr zal met de training van de Junioren in de plaatselijke gym nastiekzaal blijven voortgaan, terwijl ook de heer J. P. Smulders als junioren leider zal blijven fungeren. tot volontair ibij de gemeente-sekretarie in Terneuzen. Op 1 augustus 1945 werd hij benoemd tot ambtenaar ter sekreta- rie te Biervliet. In de Zeeuws-Vlaamse gemeente klom de heer Hack op tot commies ter sekretarie o.m op 1 februa ri 1954 benoemd te worden tot gemeen- te-sekretaris van Rilland-Bath. Op tal van terreinen heeft de zojuist benoemde eerste burger van Arnemui den zich in zijn huidige gemeente ver dienstelijk gemaakt. Zo is hij o.m. lid van het bestuur van de plaatselijke kiesvereniging, voorzitter van 'het Nutsdepartement Krabbendijke, be stuurslid van de algemene ontspannings vereniging in Rilland-Batli, voorzitter van de tafeltennisvereniging aldaar. De heer Hack is bovendien een zeer ver woed sportvisser en een groot liefheb ber van de natuur. Op zonnige vrije dagen is hij met zijn vrouw en twee zoons vaak aan de kust te vinden. Vurige wens GOES. De op 12 en 13 oktober te Goes in de zalen „Krijger" te houden Provinciale Zeeuwse Bakkersvakwed strijd annex tentoonstelling, georgani seerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van dé afdeling Zuid-Beveland van de Nederlandse Bakkersbond, zal op woensdag des middags cm 1 uur of ficieel worden geopend door de burge meester van Goes, de heer H. K. Mi- chaelis. Behalve een „bakkerij in werking" van de afdeling bakkerij van de Tech nische school te Goes zullen er ook in zendingen zijn van die scholen uit Mid delburg en Zierikzee. Uit het groot aantal inzendingen blijkt dat de vakwedstrijd te Goes alom in Zeeland groot vertrouwen geniet, waar door vele bakkerspatroons en -gezellen het allerbeste gaan presteren om strijd te kunnen leveren met hun collega's en de consumenten te doordringen van het feit dat een goed stuk brood dient om de „belegging" te etaleren. Een groot aantal sierstukken, banket en taarten zullen de vele broodproduk- ten op de expositietafels „opluisteren", terwijl vele vooraanstaande fabrikanten en grossiers hun nieuwste artikelen in een 20-tal stands zullen tentoonstellen. SINDS 1 AUG. 1958 GELDENDE TARIEVEN. HERZIENE TARIEVEN PER VAART MAANtlKAARTEN VOOR SCH0 - LIERF r. tN PER ij A ART MAANOKAARTEN VOOR SCHO LIEREN EN SPECIAAL TAR.EF VOOR INWONERS VAN zeeuws Vlaanderen rubriek enkele VAARTENBOEKJE rubriek ENKELE VAARTENBOEKJE vaart 10x cox aio WËfSblÉ MLRS .aart 10 X 20 X WERKNEMERS per 'JAAR abonnement PER VAART VAARTBOEKJES 1 4 -0n6er dan jaar 1 1 jonger dan 9 u 'jaar 2 4 tot 10 jaar 0.20 2 j 'jj 4 tot 10 jaar 0.20 -- 250 3 10 jaar en ouder 0.40 030 3.00 3 10 jaar en ouder 030 0.20 3.00 2.50 4 k 0.60 0.45 2S 450 4 l$k k Q40 Q25 450 5.00 5 Q90 0.65 271 5 0.90 O 65 045 6 1.9 O I.OO IM 6 ga& I90 I.OO 0.80 7 290 I.50 1.30 7 2.90 I.50 it3 Lwmm rrj-v 8 4.40 2.25 2.05 8 ■k 4-40 2.25 abs 9 540 2.75 <91 9 k 5.40 2.75 2.55 it INCLUSIEF BER'JOEP OF BESTUUROtR MhmiÊÊimwM. inclusief 5 er'joe R NOC, NIET VASTGESTELD OF BESTJJRDE.V De heer Hack vertelde ons zeer te zyn ir.genomeir met zijn burgemeesters benoeming. „Het is altijd een vurige wens van mij geweest nog eens burge meester van een Zeeuwse gemeente te mogen worden". Ofschoon de heer Hack een ingewijde is in de sportvisserij, ver klaarde hij ten opzichte van de visse rij zoals die in Arnemuiden om den bro de wordt bedreven zeer ondeskundig' te zijn. De Zeeuwse visserijproblemen heb ben echter zijn volle interesse. De heer Hack hoopte zich dan ook zo snel moge lijk in deze materie in te werken. Het dorp Arnemuiden trekt hem sterk aan. „Ik vind het een aardige gemeente en hoop er spoedig ingeburgerd te zijn". De nieuwe Ameimuidense burgemees ter is geen onbekende op het gebied van de woningbouw. In Rilland-Bath is hij directeur van de gemeentelijke wo ningbouwdienst en onder zijn leiding kwamen» in Rilland tal van woningen voor imilitairen tot stand. De heer Hack hoopte dat hij oc!k dn Arnemuiden op dit terrein zijn aktiviteiten kan ont plooien. Met de benoeming van de heer Hack komt dus een einde aan het burgemees- terloze tijdperk dn Arnemuiden», dat elf maanden heeft geduurd. De in Tholen gehouden collecte voor de nationale kinderbescherming Sakor heeft opgebracht de som van f 387,80. De schietvereniging te Tholen is weer aan de winterschietoefeningen be gonnen. In de o.l. school wordt door twee korpsen druk geoefend. Getracht wordt een derde korps aan te trekken. Ook met betrekking tot de win kelsluiting gaat per 1 oktober de winter- regeling te Tholen weer beginnen. De dis pensatie tot zeven uur des avonds, zoals die voor de zomermaanden geldt, komt te vervallen en de winkels zijn des avonds om zes uur weer gesloten, Aan het bevolkingsonderzoek te Hoek dat verleden week werd gehouden, na men slechts 732 inwoners deel. Het lage aantal meent men te moeten toeschrij ven aan de slechte weersomstandighe den. 0 Het C.J.V. te Souburg heeft met suc ces op 29 en 30 september en 1 oktober een bazaar gehouden, waarvan de op brengst diende ter versteviging van de kas. De oliebollen smaakten best en de verdere attracties waren goed verzorgd. Rijkspostspaarbank te Wemeldinge, inleg f 20.076,25, terugbetaald f 14.808,88. In deze periode werden twee nieuwe boekjes uitgereikt. Het muziekgezelschap „Acceleran do" te St. Annaland gaf zaterdagavond onder leiding van de dirigent, de heer H. J. L. Laenen uit Bergen op Zoom, een concert op de muziektent. Tevens werd een verloting gehouden. Het vrijzinnig protestants centrum „Ophir" aan de Badhuisweg te Vlissin gen zal vrijdagavond 7 oktober om 8 uur officieel worden geopend. 0 Op het kruispunt RijkswegStation straat is een belangrijke verkeersverbe- tering tot stand gekomen. De wegaan- sluiting en het uitzicht voldoen nu aan de eisen. Een woning met schuur en een aantal bomen moesten verdwijnen. De bejaardensociëteit in het Toren lokaal (ingang Koestraat) te Axel zet met ingang van woensdagmiddag 5 ok tober en vrijdagmiddag 7 oktober om 2 uur de deuren weer open voor allen die 65 jaar en ouder zijn. De collecte van de nationale reclas sering heeft te Schore f 48,89 opgebracht Te Sint Annaland werd de jaarlijkse biggenmarkt gehouden. Slechts een klein aantal handelaren hadden enkele big gen aan de markt gebracht. De handel was zeer kalm. terwijl de prijzen vari eerden tussen 40 en 60 gulden. De leden tan Provinciale Staten kregen gistermorgen tot hun verrassing van Ge deputeerde Staten geen in (welverzorgde) ambtelijke stijl geschreven voorstel be treffende de herziening der veertarieven, doch ontvingen een voor zichzelf spiekende tekening.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3