Bondszaterdagteam bedwong Zeeuws KNVB-elftal Arnemuiden over alle linies sterker Textielbedrijf vestigt zich in Vlissingen Nieuwdorp verdedigde met succes verkregen voorsprong Arnemuiden, AZVVen Nieuwdorp bleven in de running AZVV greep tegen Smerdiek na rust de overwinning VOLKOMEN VERDIENDE OVERWINNING GASTEN IN TWEEDE HELFT IN AANVAL SLAGVAARDIGER Zeeuwse voorhoede na rust geen linie meer Hoek voor rust reeds zeker van de zege Ploeger A. van Dijke Zeeuws kampioen Bejaardentehuis nu reeds te klein Bestuurdersbond herdacht 65-jarig bestaan Na rust drie goals in zeven minuten Uitslagen voetbal Uit de annalen van King Soccer Posities van Krabbendijke en Colijn^ verre van rooskleurig Hoek in de lift Instuif weer open Will van Zoelen opent het nieuwe seizoen Nieuwe vleugel rust huis De Griffioen aanbesteed Gasten technisch beter Voorlichting van Smit en Bolnes Youth for Christ in Terneuzen sinaasappel citroen vruchtenlimonade Maandag 3 oktober 1960 ZEEUWSOI DAGBLAD Pag. 4 Van onze sportredacteur VLISSINGEN Een taai voor zijn kansen vechtend bondszater- dagelftal heeft zaterdagmiddag in Vlissingen op een Spekglad veld het Zeeuwse (zondag) KNVB-elftal met 32 verslagen. De zater dagvoetballers behaalden daarmee een volkomen verdiende over winning. Zij bezaten de mentaliteit om tot twee keer toe een achter stand weg te werken, waren in technisch opzicht (althans de mees ten van het elftal) de evenknie van de Zeeuwen en zetten vooral in de tweede helft de aanvallen intelligenter op dan hun gasthe ren, bij wie het vaak aan zuiver en beheerst schieten ontbrak. werkt, totdat Fopma aan alle onzeker- heid een einde maakte door van dicht bij hard in de hoek te knallen (11). De CSCA-speler had op de linkervleu gel inmiddels de plaats ingenomen van C. Nieuwstraten, die van het toneel ver dween omdat hij in de voorhoede plaats moest maken voor Van Dalfzen (SC Genemuiden), die te laat in Vlissingen arriveerde en pas in de tweede helft als middenvoor kon optreden. De Zeeuwse middenvoor Schuit kreeg opnieuw een geheide kans, maar met een vrij doel voor zich schoot hij naast. In de twintigste mi nuut miste hij grandioos, maar ge lukkig voor de Zeeuwen kon Meeu sen de bal nog voorzetten, waarna Moens (Vlissingen, ex-Hulst) inkopte (21). Doelman Den Hollander (Quick Boys) verzette daarna bergen werk, hetgeen ongetwijfeld zijn medespelers heeft geïnspireerd, want de zaterdag se aanvallen werden vakkundiger op gezet dan voordien. Met aan tiet hoofd rechtshalf Scher- penhuizen (Zwart Wit '28) maakten de gasten zich van het middenveld meester Het gladde veld stelde hoge eisen aan de technische kwalitei ten van de spelers, maar beide ploegen zijn er toch in geslaagd de ongeveer tweeduizend toe schouwers een boeiende en vooral ook spannende wedstrijd voor te zetten, die ten volle het aankijken waard was. Duidelijk was merk baar, dat de zaterdagvoetballers met meer interesse en winstdrift speelden dan de mannen uit het Zeeuwse. Voor rust vliel verst'lil in speelwijze op: het bondselftal speelde de bal vaak hoog. stopte nauwelijks het leer, maar schoot onmiddellijk de bal door de KNVB-ers uit Zeeland daarentegen pro beerden de bal zoveel mogelijk over de grond te spelen, stopten eerst af alvo rens zij plaatsten en switchten ook meer. Na de hervatting evenwel zagen we een zaterdagelftal, dat de Zeeuwen poogde met dezelfde wapens te bestrij den. En met sukses. De gasten slaag den er toen zelis in een hoger tempo te ontwikkelen en slagvaardiger en ge vaarlijke aanvallen op te zetten. Aanpassing In de eerste lielft duurde het gerui me tijd voordat de geselecteerde za terdagvoetballers enigszins aan de zware Zeeuwse grond gewend waren geraakt. In die periode zag men dan ook zelden vloeiende combinaties van de gasten. Die zag men toen wel bij de Zeeuwen, waarvan vooral de Ter- neuzense rechtervleugel Meeusen-San- drini keer op keer dooi' de zaterdagse verdediging sneed. Linksback v. d. Kraats (DOVO), een speler van de zandgronden, had dan ook wel een zeer lange aanpassingsperiode nodig. In de tweede helft gelukte het hem Sandrini voor een belangrijk deel „on schadelijk" te maken. Het Zeeuwse elftal kwam na twaalf minuten aan het eerste doelpunt. Een fraai aangegeven bal van Groenewegen (Vlissingen) kwam bij Nol Schuit (Zee land Sport), die keihard inschoot, 1—0. Aan de andere kant kreeg doelman Baart (Vlissingen) het bijzonder moei lijk bij een keihard schot van Coen Nieuwstraten (Zwart Wit '2S), dat hij met moeite tot corner kon verwerken. Duidelijk bleek al dra, dat het meeste gevaar voor de Zeeuwen kwam van rechtsbuiten Van Duywenbode (Quick Boys), een technisch zeer bekwame voetballer, wiens voorzetten echter on voldoende werden gehonoreerd. Boven dien vond middenvoor Fopma (CSCA), die voor rust middenvoor en daarna linksbuiten speelde, ln spil Verhuist (Vlissingen) vóór half time een goede bewaloer. Nadat Schuit een voortreffelijke voor zet van Meeusen om zeep had ge bracht, loste Fopma aan de andere kant een keihard schot, dat Baart ternauwer nood over de lat kon stompen. De Vlissingse goalie redde daarna nog en kele keren uitstekend. De rust kwam zonder dat de man aan het scorebord nog in aktie behoefde te komen. De tweede helft van de wedstrijd kenmerk te zich door een aanvallend sterker za terdagelftal en een KNVB-elftal, dat steeds meer een onsamenhangend geheel ging vormen. Voor de doelen deden zich in de aanvangsfase gevaarlijke momen ten voor, maar de goals ontstonden er niet, omdat de schoten te onzuiver wa ren gericht of omdat de beide doel wachters ingrepen. en .stuwden steeds weer hun aanvalsli- nie. In deze periode vielen vooral de aktiviteiten van Van Duyvenbode en F- ma op. Offensief Een kwartier voor het einde kwam opnieuw een verdiende gelijkmaker tot stand. Jan Nieuwstraten (Zwart Wit '28) was na een fraaie aanval over rechts net iets eerder bij de bal dan Baart (22). Een minuut later genoot de zaterdagploeg zelfs een 3—2 voor sprong, toen Fopma keurig De Waal (Vlissingen) omspeelde en een keihard diagonaal schot afvuurde Baart geen raad wist, 23. Bijna was de stand opnieuw gelijk, toen Moens kort'e tijd daarna een schot inzond, dat doelman Den Hollander met de groot ste moeite met de voet kon stoppen. Even later caramboleerde een door Den Hollander met de voet van Schuit afgenomen bal net over het doel. HOEK. Hoek en Colijns- plaatse Boys begonnen hun wed strijd een half uur later dan was gepland. De Boys voelden wegens het slechte weer weinig voor een partijtje voetbal, maar scheids rechter Hemelsoet uit Sas van Gent zag geen redenen om het Hoek-terrein af te keuren. Aan de andere kant hadden de Zeeu wen geluk, toen Van Duyn (Quick Boys) op de lat schoot. Gedoelpunt werd er echter niet meer. De opstellingen waren: Zaterdagelttal: Den Hollander i Quick Boys); v. d. Giessen (Zwart Wit '28) en v. d. Kraats iDOVO); Scherpenhui- zen (Zwart Wit "281Visser (Heerjans- dam) en Verburg (CSCA); Van Duyven bode (Quick Boys), Jan Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van Dalfzen (SC Gene muiden), Van Duyn (Quick Boys) en Fopma (CSCA); voorhoede vóór rust: Van Duyvenbode; Jan Nieuwstraten, Fopma, Van Duyn en Coen Nieuwstra ten (Zwart Wit '28). Zeeuws KNVB-elftal: Baart (Vlissin gen); De Waal en Van Wezel (beiden Vlissingen); Van Bruggen (Zeelandia), Verhulst en Van Belzen (beiden Vlissin gen) Sandrini en Meeusen (beiden Ter- neuzen), Sc'.iuit (Zeeland Sport). Groe newegen en Moens (beiden Vlissingen). Voor rust was Hoek Sterk in de meer derheid. Met de rust stonden de Zeeuws- Vlamingen, die ook van zuiver schieten wisten, dan ook met 40 voor. In de tweede helft was Colijnsplaatse Boys iets meer aanvallend, doch verder dan twee goals kwamen de Noordbevelan- ders niet. Eindstand 42. Na twaalf minuten opende midden- waarmee voor Frans Tollenaar voor Hoek de sco re uit een prachtige kopbal na een voor zet van links (10). Drie minuten la ter maakte invaller-rechtsbuiten Meer- tens er 20 van, nadat de Colijnsplaat se doelman in eerste instantie zijn schot had gestopt, maar de bal precies weer voor de voeten van de Hoekenaar sloeg. Een minuut daarna zorgde linksbinnen P. Dieleman voor 30 en na een half uur Tollenaar zelfs voor 40, met wel ke stand de rust inging. Met het oog op de vroeg invallende duisternis werd er onmiddellijk ge draaid. Na zestien minuten speelde A. Dieleman hard terug op doelman Knol, die op het harde passje beslist niet verdacht was. De bal verdween dan ook in doel (41). Negen minuten later leidde goed spel van het binnentrio van de Boys tot een tweede tegenpunt voor de gasten. Met een prachtig onhoudbaar schot tekende linksbinnen De Meule- meester 42 aan. Hoek heeft daarna nog gepoogd de voorsprong wat te ver groten. maar de schoten raakten of de paal of gingen naast. De heer H. Y. Schaap, te Zierikzee, technisch ambtenaar van Rijkswater staat is met terugwerkende kracht tot 1 juli 1959 benoemd tot technisch ambte naar eerste klasse. GOES. Op het bedrijf Rotterdam" in de Wilhelminapolder zijn zaterdag de wedstrijden voor het Zeeuws ploegkam- pioenschap gehouden. Deelgenomen werd in drie categorieën, t.w. paarde- ploegers, wentelploegers en rondgaande ploegers. Ondanks het regenachtige weer wer den toch behoorlijke resultaten behaald. De grond bleek tamelijk doorlatend te zijn. De publieke belangstelling was, waarschijnlijk als gevolg van de weers omstandigheden en de feestelijkheden, verbonden aan de ingebruikneming van de dam naar Noord-Bevaland, niet bij zonder groot. De wedstrijdcommissie had buitenge woon veel medewerking ontvangen van geïnteresseerden het aantal uitgeloof de prijzen was groot en de kwaliteit van de prijzen was evenredig aan de kwan titeit. De utislag luidt: Paardenploegers. 1. I. Wisse,- St.-Laurens, (L.J.G.) 212% punt, 2. P. Pouwer, Middelburg (CBTB), 211% punt. 3. C. Zweedijk, Wilhelmina- dorp (ANAB), 206 punten, 4. J. de Nood, Middelburg (CJBTB) 199 punten. Wen telploegers: 1. L. Minderhoud, Nieuw- vliet (CJBTB) 241 ounten, 2. L. Kerc- kaert, Hengstdijk (RKJB) 223punt, 3. P. Luteyn, Zuidzande (LJG), 217 pun ten. 4. G. Murre, Wolphaartsdijk, (NCLB) 215 punten. Ronderaande ploe gers: 1. A. van Dijke, 's-Heer Arends- kerke (L.J.G.) 257 punten, 2. A. Sturte- wagen, Axel (NKB) 237 punten, 3. W. Cappon, Cadzand, (CJBTB), 235% punt, 4. C. de Jager, Wolphaartsdijk, (LJG) 234 punten. Het hoogst aantal punten werd gewon nen door de ploeger A. van Dijke uit 's-Heer Arendskerke met een 2 s. rondg. Ransomes. KRABBENDIJKE. Arnemui den heeft in Krabbendijke niets aan het toeval overgelaten en reeds van het begin af de zaken dermate energiek aangepakt, dat de strijd spoedig was beslist. Reeds binnen 20 minuten keken de gast heren tegen een 03 achterstand aan en zaten de vissers dus op fluweel, zij het in een doorweekt voetbaltenue. De in deze wedstrijd bijna voortdurende regen viel vooral in de beginfase bij stromen neer. Van een grootse wedstrijd kon dan ook geen sprake zijn, maar Amemuiden heeft zich onge twijfeld het best aangepast aan de moeilijke omstandigheden. De techniek der kanaries was aan merkelijk beter dan die der gastheren die te opportunistisch speelden en bij wie het plaatsen ook nu weer veel té wensen over liet. Hoewel de thuisclub uiteindelijk met 07 ten onder ging, een stand die wel geflatteerd was, kunnen wij over de ploeg van Krabbendijke geen vonnis uitspreken. Want dit team bezit in ieder geval vechtlust genoeg om tot een beter resultaat te komen. De tricolores krijgen het ongetwijfeld zwaar in deze competitie maar indien hun spel meer het verrassende element in zich Jan Nieuwstraten en Van Duyn van het Bonds-taterdagelftal maken het hief de Zeeuwse verdediger wel heel erg moeilijk. Doelman Baart: klaar om in te grijpen. Inspiratie Na een kwartier na een fel offensief van de zaterdagspelers volgde de ge lijkmaker. Verscheidene keren werd de bal ingeschoten, maar ook weer wegge- MIDDELBURG. De oudste bestuur- dersbond van Nederland, welke in Mid delburg gevestigd is, vierde zaterdag haar 65-jarig jubileum, 's Middags werd een druk bezochte receptie gehouden in de Gouden Poorte, waarna in het Schuttershof een feestavond volgde. Voorzitter J. Goossens schertste op de receptie de historie en opkomst van de bond, waarna een lange rij sprekers, onder wie burgemeester mr. Joh. de Widt, hun gelukwensen aanboden. VLISSINGEN. De Vlissingse raad heeft een krediet verstrekt van 10.000 voor het in orde bren gen van de centrale verwarmings installatie in de al geruime tijd leegstaande panden Bellamypark 3 en 5. B. en W. zijn erin geslaagd een gegadigde te vinden die de gebouwen wil huren. Naar wij vernemen betreft het hier een textielbedrijf van buiten Zeeland, dat confectiekleding zal vervaar digen. Er ontstond in de raadsver gadering een overigens vreedzaam dispuut tussen ir. J. H. Kriete- meijer (A.R.) en burgemeester mr. B. Kolff. Eerstgenoemde had zich in de commissie van een uitspraak onthouden, omdat hij over meer inlichtingen wilde beschikken. Die inlichtingen kreeg de heer Kriete- meijer inderdaad, maar niet nadat de raad op instigatie van de voor zitter in besloten vergadering was overgegaan. Bij dy over te leggen stukken bevond zich een schrijven van de heer E. G. Vader, waarbij deze bedankte als lid van de raad. De heer Vader heeft zit ting voor de KVP. Op verzoek van het katholieke raadslid bracht de burge meester de dank van hem over voor de prettige samenwerking met B. en W. en raad. De raad besloot Gedeputeerde Staten te beriditen, dat hij geen bijzondere opmerkingen heeft met betrekking tot het ontwerp van wet tot gemeentelijke herindeling van Walcheren. De heer H. v. Rooijen (CHU) sprak er in dit ver band zijn teleurstelling over uit, dat de termijn van herindeling een jaar is ver schoven. Vlissingen zit te springen om ruimte, aldus het raadslid. Hij adviseer de B. en W. alvast stappen te onder nemen opdat zo spoedig mogelijk na het in werking treden van de wet met de uitvoering van de uitbreidingsplan ner kar worden begonnen. Bejaarden NIEUWDORP. Op een glad veld hebben Nieuwdorp en SSC '55 een uiterst sportieve strijd om de overwinning geleverd. De Zeeu wen legden ten slotte beslag op de zege, maar niet nadat zij een 32 voorsprong angstvallig hadden verdedigd. Met de rust leidden de Nieuwdorpers met 20. Scheids rechter Boone paste korrekt de spelregels toe. Voor rust was er nagenoeg geen krachtsverschil tussen beide ploegen. Nieuwdorp demonstreerde een licht overwicht, hetgeen resulteerde in twee doelpunten, beiden van de voet van C. de Kok. Na 10 minuten volgde het eer ste uit een pass van La Grand (10). SSC was onmiddellijk een gewaar schuwd elftal en poogde door stevig doorzetten van repliek te dienen. Dat gebeurde echter niet, al scheelde het maar weinig. Doelman Traas moest al zijn talenten tonen bij een hard afstand schot en even later zag hij met welge vallen. dat een Sprangse boogbal via de lat uit zijn doel bleef. Het tweede Nieuwdorpse doelpunt was er niet een zonder geluk. Kees de Kok had inge schoten, maar een oneffenheid in het terrein gaf de bal haar doeltreffend ef- fekt (2—0). Na de hervatting volgden er binnen zeven minuten drie goals. De Nieuw dorpse middenvoor Deurloo kogelde te gen de paal, waarna het leer via de andere staander weer het veld insprong. Kees de Kok stond klaar om de bal het beslissende duwtje te geven (30). Daarna was het woord echter aan SSC, dat door zijn rechtsbuiten Van der Schans slechts met één doelpunt bij Nieuwdorp achter kwam, 32. De Sprangenaren hebben toen van al les geprobeerd om tot de gelijkmaker te komen. Goed verdedigen van Nieuw dorp verhinderde dit echter, waarbij vooral doelman Traas zijn mannetje stond. Wisse de Kok kreeg ten slotte voor Nieuwdorp nog een uitstekende kans om de stand op 4—2 te brengen, maar met alleen de keeper voor zich schoot hij vanuit een uitstekende schiet positie naast. Het bleef 32, waarbij Nieuwdorp een verdiende overwinning behaalde. VLISSINGEN. Zeeuws KNVB-elf tal (zondagelftal)—Nederlands bonds- zaterdagêlftal 2—3. 4e klasse Zuid: Smerdiek—AZVV 2— 3; Krabbendijke—Arnemuiden 0—7; Nieuwdorp—SSC '55 3—2; Sprang—The Gunners 5—0; VVN—Rillandia afg.; Zwaluwse Boys—Good Luck 1—4. Ie klasse Zeeland: Hoek—Colijns plaatse Boys 4—2. 2e klasse b Zeeland: Zaamslag 1— Yerseke 3 39. MIDDELBURG De daverende 70 overwinning van Arnemui den op Krabbendijke Iaat er geen twijfel over bestaan, dat de Wal- cherenaren dit seizoen belust zqn op het kampioenschap, maar zij toont ook aan, dat Krabbendijke het bijzonder zwaar zal krijgen bij de verdere afwerking van het programma. De tricolores bezetten de laatste plaats met boven zich The Gunners, van welke club eveneens werd verloren. Toch behoeven de Krabbendijkenaren nog niet te wanhopen, want de competitie is nog maandenlang. Opvallend zijn de goede resultaten van het Axelse AZVV, dat zaterdag Smerdiek in eigen huis versloeg waardoor de Tholenaren weer een plaatsje zakten. Merkwaardig is, dat de Zeeuws-Vlamin gen evenveel goals maakten als zij doorlieten. Nieuwdorp bewees door de zege op SSC weer op het goede pad te zijn. Intussen is ook oud-kampioen Good Luck weer in de lift ge sprongen. De Brabanders zullen stellig nog een hartig woordje bij de strijd om de leiding meespre ken. Evenals trouwens Sprang, dat The Gunners een afstraffing gaf. Rillandia behoefde niet naar Klundert omdat de wedstrijd te gen VVN was uitgesteld en Din- teloord genoot van een welver diende rustdag. 11—6 4—6 12—10 6—9 5—10 7—13 8—9 9—14 ZD 6—13—32. 3e klas A Dinteloorci 4 4 Arnemuiden 5 4 0 8 18—6 1 8 22—10 (Advertentiën) IS VEEL ROKEN GEVAARLIJK Wanneer U werkelijk geschrokken bent van longkanker, doe er dan wat aan. Het minste is wel Uw roken te vermin deren. Voor het geld van één week roken kunt U de Amerikaanse tabletten kopen, welke U de lust tot roken benemen- Heeft beslist geen bijsmaak en U neemt het in als een asperine na elke maaltijd. Bestel vandaag nog per briefkaart. 1 Set Bantron tabletten franco 9.40. Handels onderneming „Faun", Postbus 3016, Rotterdam. Sprang 4 3 1 O 7 16—6 AZW 5 3 1 1 7 21—21 Good Luck 5 3 0 2 6 13—10 Smerdiek 4 2 0 2 4 11—9 Zwaluwse Boys 4 2 0 2 4 710 Nieuwdorp 5 2 0 3 4 1215 VVN 4 1 1 2 3 5—8 Rillandia 4 1 0 3 2 10—15 SSC '55 5 1 0 4 2 12—17 The Gunners 5 1 0 4 2 5—14 Krabbendijke 4 0 1 3 1 8121 Beren I 4 3 Driewegen I 4 2 Rillandia II 4 2 AZVV H 4 1 Kloetinge II 3 l Zaamslag II 3 1 Nieuwdorp II 4 1 Tern. Boys n 4 1 TERNEUZEN Op 8 zal de instuif van de Nederlands Her vormde Kerk de deuren weer openen. Deze opening zal geschieden met het optreden van het Terneuzense Jeugdca- baret „De Hoepel", die een geheel nieu we revue zullen brengen onder de naam „Lach om allee". In de rondvraag gaven B. en W. ant woord op schriftelijke vragen van ir. Krietemeljer over het bejaardentehuis aan de Koudekerkseweg, Rent u met mij van mening, vroeg "de a.r.-afgevaar digde, dat de oorspronkelijk opzet van het tehuis met ruim 300 bedden geba seerd was op een goede prognose, wel ke wordt bevestigd door de aanvragen tot opneming? B. en W. antwoordden, dat destijds terecht was besloten tot het verlenen van een opdracht tot de 'bouw van een tehuis voor bejaarden met maximaal 250 bedden. Naar aanleiding van des kundige adviezen werd de opdractit ver strekt tot de bouw van een bejaarden centrum met ongeveer 150 bedden. Te vens werd besloten tot de bouw van 24 flatwoningen voor bejaarde echtparen, welk aantal uiteindelijk nog tot 48 werd verhoogd. Evenals ir. Krietemeijer ver klaarden B. en W. het te waarderen indien in ruimere mate over speciale woongelegenheden voor bejaarden kon worden beschikt dan thans het geval is. Acht uw college, vroeg ir. Krietemeijer verder, de tijd aangebroken om plannen te doen ontwerpen voor uitbreiding van het bestaande bejaardenhuis of de bouw van een nieuw centrum? Het college antwoordde, dat zeker ook met- het oog op de toekomst het nood zakelijk zal zijn, dat ln Vlissingen uit breiding wordt gegeven aan de speciale mogelijkheden voor hulsvesting van ou den van dagen. B. en W. zullen zich oriënteren over de vraag of tot uitbrei ding moet worden overgegaan of tot stichting van een nieuw complex. gaat dragen worden er nog wel wat punten verzameld. Het is nu alles nog te doorzichtig wat ten toon wordt ge spreid, vooral de spelopbouw. Dekking Zoals reeds verteld stond de wed strijd als kijkspel niet op zo hoog peil maar de ongeveer 350 toeschouwers, een ongekend aantal voor Krabbendij ke, zijn toch periodiek wel aan hun trek gekomen. Vooral wanneer zij oog hebben gehad voor de vlot combine rende aanvalslinie van de vissers, die spelers telde die kansen weten te be nutten, en een middenlinie en defensie die geen meter terrein prijs gaven. De konsekwente dekking welke Arnemui den toepaste toonde reeds in het prille begin aan dat doelpunten voor Krab bendijke niet voor het grijpen zouden zijn. Aan de andere kant sloeg Arnemui den bressen in de defensie der thuis club. Sjors van de Ketterij opende reeds na 7 minuten de score, 0—1. Klaas Poortvliet voegde daar al vrij spoedig twee goals aan toe (0—3) en er was toen geen vuiltje meer aan de lucht voor de bezoekers, die bleven impone ren. Sporadisch verscheen de thuisclub voor het doel van Becks die echter één maal een' fraaie safe moest verrichten toen Traas langs De Rijke was geglipt en een kogel afvuurde; Becks wiérp eich in volle lengte naar de bal en voor kwam een zeker schijnend doelpunt. Nadat Poortvliet Van de Ketterij met een fraaie pass had gelanceerd, die laatstgenoemde in vrije positie bracht,» moet Van de Vrede al zijn talenten to nen om een doelpunt te voorkomen. In de tweede helft is Krabbendijke meer in de aanval geweest dan voor de rust maar dit leverde toch geen ef fect op omdat de hechte achterhoede van de Walcherenaren met De Rijke aan het hoofd geen moeite had tijdig in te grijpen. Opbouw De aanvallen van Arnemuiden bleken heter van opbouw te zijn. Na 7 minuten bracht Poortvliet vla het been van Tramper de stand op 04. Nog bleef Krabbendijke moedig volhouden. De kans op een tegenpunt kwam toen een strafschop aan de thuisclub werd toege kend wegens ongeoorloofd spel in het beruchte gebied, o.l. ten onrechte. En fin, Gommert Traas plaatste zich achter de bal, schoot ver naast het doel, maar mocht de penalty nogmaals nemen om dat doelman Becks niet stil was blij ven staan. Traas richtte in tweede in stantie beter, maar nog niet zuiver ge noeg; Becks sloeg de bal met een fraaie zweefduik zijn doel uit. Het was hierna weer de beurt aan Arnemuiden om iets te laten zien. Jan Schroevers besloot een solo-rush, waar bij ook doelman v. d. Vrede wérd om speeld, met een doelpunt (05) en Bram Meerman maakte met een kopbal het halve dozijn vol, 06. Nadat aan de andere kant W. van Bel zen Van Oosten de voet tijdig dwars had gezet bracht Jan Schroevers ten slotte de eindstand op 07. oktober Tafeltenniscompetitie VLISSINGEN Met de wedstrijd Will van Zoelen I tegen haar clubgenote Will van Zoelen II start op 7 oktober a.s. de Zeeuwse tafeltenniscompetitie 1960-1961. De wedstrijd wordt gespeeld in het gymnastieklokaal Kinderzorg t'e Middelburg. Behalve deze twee teams komen verder nog in de eerste klasse uit Sorry II en Sorry III, Wilno I, Pzem I en Sla Raak I en Sla Raak II. In de tweede klasse spelen Wilno II en Wilno III, PTT, VSV Will van Zoe len III en Luctor I. In de derde klasse spelen weer acht teams nl. Pzem II, PTT II, Big Smash I, Wilno IV, Spirit III, Spirit II, Will val) Zoelen IV en SSW. 0 De collecte t.b.v. het Anjerfonds heeft in 's-Gravenpolder f 57.25 opge bracht. MIDDELBURG. In opdraait van de diakonie der Nederlands-Hervormde Gemeente in Middelburg werd zaterdag morgen in het Rusthuis „De Griffioen" aan de Seissingel een aanbesteding voor het bouwen van een nieuwe vleugel aan het rusthuis gehouden. De uitslag was: 1. A. Blankenburg, Nieuwdorp met 159.276.—, 2. L. de Jong, Vlissingen met 1660.495.— ,3. J. Huybregtse, delburg met 162.000.-, 4. Fa. Poel man, Ritthem met 163.152.5. J. van der Linde, Kloetinge met 163. 700.6. D, Franse, Middelburg met 163.950.—, 7. Jac. de Jonge, Biezelinge met 164.600.—, 8. D. van der Poel, Oudelande met 165.000.9. C. H. In 't Veld, Middelburg met 166.536. 10. J. Geschiere, Middelburg met 166. 800.11. P. Engelse, Heinkenszand met 167.900.—. In de eerste klasse Zeeland werd slechts één wedstrijd ge speeld: HoekColijnsplaatse Boys. De ontmoeting eindigde in een 4-2 nederlaag voor de Boys, die nu na vier zaterdagen nog puntloos onderaan staan. Tern. Boys 4 0 0 0 25—S Wemeldlnge 4 3 0 1 C 16—9 Spui 4 3 0 1 6 12—7 Mevo 4 3 0 1 6 14—12 SVD 4 2 0 2 4 11—11 Hoek 4 1123 10—14 Wolfaartsdijk 4 1 1 2 3 15—20 Veere 4 1 0 3 2 5—9 Kapelle 4 1 0 3 2 7—17 Colijnspl. Boys 4 0 0 4 0 7—14 In lib overrompelde Yerseke III Zaamslag op eigen bodem. De Yerse- kenaren scoorden negen goals tegen de thuisclub drie. Daardoor plaatsten zij zich met een beter doelgemiddelde aan het hoofd van de ranglijst. Yerseke III 4' 3 0 1 6 21—12 Heinkenszand I 4 3 0 1 6 158 SINT MAARTENSDIJK Be tere techniek en lichaamsbeheer- sing van de Axelaren hebben er in de tweede helft van de wed strijd SmerdiekAZVV toe ge leid, dat de gasten met een 32 overwinning weer naar Zeeuws- Vlaanderen konden terugkeren. Was voor rust Smerdiek steeds op de helft van de tegenstander te vinden, in de periode na de thee gaf AZVV de toon aan. Het spiegelgladde veld vergde enorm veel van de balcontrole van de spelers. De wedstrijd was twee minuten oud, toen Bakker een fout in de Smerdiek- achterhoede afstrafte en succesvol in schoot (01). De thuisclub trok ten aan val en toen in de 12e minuut de keeper van AZVV een schot van Van Hout niet onder controle kon krijgen, was de ge lijkmaker geboren (11). AZW pro beerde een doeltreffend antwoord te ge ven, maar de Thoolse defensie stond geen doorboring toe. Integendeel, Smer diek vond in de tegenacties inspiratie om opnieuw toe te slaan. Na een half uur rondde v.d. Ree een ZIERIKZEE. Als de opkomst voor de voorlichtingsavond van de nieuwe fabriek Smit en Bolnes N.V. een maat staf mag zijn voor de toekomstige ont wikkeling van dit bedrijf, dan ziet het er rooskleurig uit, Voor deze avond in „Concordia" bestond n.l. zeer veel be langstelling. Na een kort begroetings woord door de directeur van het gewes telijk arbeidsbureau, de heer C. Gou- driaan, heeft de heer A. van Weelde, toekomstig bedrijfsleider in Zierikzee verteld over het hoe en wat en waarom van de vestiging van Smit en Bolnes. Een aantal kleurendia's werden ver toond en vele vragen werden gesteld. Smerdiek-aanval keurig af (2I). Tien minuten later evenwel kreeg AZVV een corner te nemen. Haak plaatste de bal keurig voor doel, waar De Ruiter klaar stond om met een prachtige kopbal ge lijk tc maken (22). TERNEUZEN Youth for Christ zal ook dit jaar weer een jeugdraljy in Ter- neuzen houden. Op 8 oktober a.s. zal er in de Gereformeerde Kerk in de Noord straat een bijeenkomst zijn. In deze ral ly hoopt ds. Gravendeel uit Gent (Bel gië) voor te gaan, verder werken mede het duo Faassen uit Vlaardingen, die zich zelf op de vioolharp begeleiden. Zo als gewoonliik zal er ook deze keer veel samenzang zijn. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen a-an gekomen 30 sent. Lib Mount Orthrys, Eng Bastion, 1 okt. Eng Fern- brook, Ned. Aletta Johanna. 2 okt. Ned Ma. ,.T ria W. Vlissingen vertrokken 30 sept. geen, 1 Na de verplichte pauze paste AZVV okt. Fernbrok, 2 okt. Zukunft, Bastion, Maria zich op het gladde veld veel beter aan dan de thuisclub. Het verzette de voet balbakens en voerde aanval op aanval uit. Haak en De Ruiter konden hun schoten echter niet de juiste richting ge ven. In de dertigste minuut krègen de Axelaren een vrije trap toegewezen. De bal belandde in de doelmond en daarna op het hoofd van Bakker, die met een ferme kopstoot het winnende doelpunt scoorde (23). Beide doelen kwamen nog in gevaar, maar de stand bleef on gewijzigd. BERGEN OP ZOOM, 1 okt. Groenten- en fruitveiling. Staakboon dubbele prinsessen I 0,47, aanvoer een ton, idem II 0.44. aan voer twee ton. W. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 30 sept. Flardinga. Mitropa. 1 okt. Kamper- dijk, Mares N, Maria W, Harlingen; 2 okt. Frans Böhmer, Garoet, Oranjeborg, Koren dijk, Arkeldijk. Gecasseerd naar zee: (Ned. schepen) 30 sept. Tarus. Amsteldijk, Adine, 1 okt. Alphacca. Martinistad. Sont. Ant.ie, To- gokust, Alcor, Mies, Cornelia B II. 2 okt Mi tropa. Eijo S, Eemsmond. AsrdUk, Hera, Pe perkust, Prinses Irene. Meres N. In de Terneuzense zomeravondcompe titie werd HKC kampioen door een 31 zege op Spadella, welke stand reeds bij de rust was bereikt. De doelpunten wer den achtereenvolgens gescoord door Herman, (10), Nieuwelink (11), van Laare (21) en Klouwers (3—1). Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4