VERNEDERENDE AANKOMST van RODE LEIDERS Al",OORSCHOT IN ONVERSCHILLIG EN VERREGEND NEW Ruiker' betaalt hogere lonen toch KROES JTSJEF:GESPREK MOGELIJK V Luchteli HOE IS HET MOGELIJK? op Felle aanvallen Westduits loonfront uil Hongarije: MoordenaarV BOM LAG ZESTIEN JAAR OP LE1DS STATIONSPLEIN ....EN HOE ZIT HET MET DE VERSCHRIJVINGE REGEN BRENGT AFKOELING Dure kermis PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND NA CONFLICT Bittere vragen over Planta-affaire 4 5 6 8 Macaber Politie aan boord Toespraak De BiltKoel WALL STREET ZEER FLAUW PROF. DE GAAY FORTMAN: voor S.E.R. BEDANKT verdediging sluitstuk in de organisatie Mijnwerkers eisen 12 procent meer Man uit D trein gevallen Het NEVEDA breiboek is uit! Directeur: J ACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREL'KER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4, Giro 1X6666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 36. Vlissingen, Nieuw end ijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24. Terneuzen, N.euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 466Ü Dinsdag 20 september 1960 Alsof hem een geestdriftige menigte opwachtte wuifde premier Kroesjtsjef naar de fotografen toen hij van de Baltika was gestapt en bloemen van Russisch ambassadepersoneel in ontvangst had genomen. Premier Gomulka van Polen was ook reeds een dag voor de Baltika per vliegtuig gearriveerd, waarbij hij een korte toespraak hield. Samen met de Tsjechische president wachtte hij in de stromende regen op de kade de aankomst van de Baltika af. Enkele uren voor Kroesjtsjefs aankomst per schip was de Tjechische president Antonin Novotny reeds per vliegtuig in New York aangekomen zodat hij later zijn Russische grote baas op de kade kon begroeten. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De Tweede-Kamerleden De Ruiter (CHU) en Van Meel (KVP) hebben schriftelijke vragen gesteld over de Planta-affaire. De heer De Ruiter stelde aan de minister Van sociale zaken en volksgezondheid de volgende vragen: IKan de minister mededelen, hoe het mogelijk is, dat, trots uitdrukke lijke beloften, dat gevaarlijke Planta uit de handel zou worden geno men, toch nog eën hoeveelheid van vijfduizend kilogram door andere mar garinesoorten is gedraaid? O Was aan de Directeur-generaal van de volksgezondheid dit niet bekend, *d toen hij voor radio en televisie de uiteenzetting gaf over „vuile kui pen" en tegelijkertijd bekend maakte, dat ten aanzien van andere soorten margarine niet voor gevaar behoefde te worden gevreesd? 3 Is de minister bereid alle soorten margarine van de Unilever in het be lang van de volksgezondheid in beslag te nemen of althans te zorgen, dat deze niet voor menselijke consumptie kan worden bestemd? Waarom wordt niet bekendgemaakt, welke emulgator is gebruikt en waartoe dient geheimzinnigheid te dezen? Is de minister niet van mening, dat, gezien de toevoegingen, het on juist is, margarine te propageren als natuurzuiver? Is het ook de mening van de minister, dat het nu de hoogste tijd is om aan het Nederlandse volk een duidelijke uiteenzetting te geven over de stand van zaken, opdat men weet, waar men aan toe is, nadat mensen zijn overleden en velen ziek zijn geworden? y Is de minister bereid om een onpartijdige commissie in te stellen van personen, die buiten het Unileverconcern staan om verslag over deze zaak uit te brengen? Acht de minister het niet noodzakelijk om de propaganda voor marga rine te ontdoen van allerlei termen, die het publiek doen denken, dat dit surrogaat een natuurprodukt is? De heer Van Meel (KVP) heeft aan de ministers van sociale zaken en volksgezondheid, van landbouw en visserij en van justitie het volgende ge vraagd: 2 Zijn de ministers bereid om na het afsluiten van het onderzoek ter zake van de margarine-affaire aan de Kamer een volledig verslag hierover uit te brengen? 2 Zo ja, zijn de ministers dan bereid tegelijkertijd mede te delen Van onze correspondent NEW YORK Een paar druipende rode vlaggen, een rood tapijt en een paar bosjes verflenste rode gladiolen vormden gisteren bij de aankomst van Nikita Kroesjtsjef, premier van de Sowjetunie, de enige fleur en kleur. Het was een aankomst die van be gin tot einde een vernedering was voor de machtige man. Pier 73, waar de Baltika meerde, is wel de meest verwaarloosde die New York heeft. De aankomst hal van deze pier heeft in geen jaren een verfje gehad, alle rui ten zijn gebroken en door grote gaten in dak en wanden gutst het regenwater naar binnen. De "Gwyorkers ontvingen de Oosteuropese leiders allesbehalve hartelijk. In rats van een glorieuze confettiparade kwam het op vele plaatsen tot demonstraties met vijandige en beledigende leuzen: „Kroesjtsjef is een moordenaar" „Kroesjtsjef: N.V. Moord" Deze regen vormde het sluitstuk van de staalkaart van ellende, narig heid, kilte en volkomen gebrek aan elke vorm van eerbied en ontzag voor de Russische leider. De Amerikaanse regering en het gemeentebestuur van New York negeerden Kroesjtsjefs aankomst volkomen. Meer dan en kele honderden mensen waren er niet de straat voor opgegaan, vooral ook wegens het bar slechte weer. De regen viel in stromen neer. Voor het Newyorkse politieapparaat was dit miserabele weer een prachtige oplos sing, want het weerhield allerlei heet gebakerde lieden ervan Kroesjtsjef eens goed te waarheid te zeggen, om van krachtdadiger optreden nog maar niet te spreken. New York had Kroesj tsjef evenwel niet op effectiever wijze kunnen laten voelen dat hij niet wel kom was. tot welke gevolgtrekkingen dat onderzoek heeft geleid en welke maatrege len er dienen te worden genomen? Er is sinds gisteren druk overlegd tussen de inspectie voor de volks gezondheid op de Nederlandse Antillen en de hoofdinspectie voor de Volks gezondheid in Den Haag over partijen margarine van Unilever N.V., die naar de Antillen zijn geëxporteerd. De fabrikante heeft op grond van fabrieksgegevens de importeur op de Antillen aangeraden een aantal merlken uit de circulatie te houden. Een deel van de partijen margarine was al in de winkels aanwezig en de directie van Unilever heeft de hele voorraad telegrafisch moeten blokkeren. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid de heer Scheps (P.v.d.A.) heeft aan de minister van binnenlandse zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het waar, dat het College van gedeputeerde staten van de provincie Zeeland gemeend heeft een onderzoek te moeten instellen naar het geldelijk beheer en de boekhouding van de gemeente Goes? O Is het eveneens waar. dat dit onderzoek het ernstige euvel van (zogenaamde) ..verschrijvingen" aan de dag heeft gebracht? q Geeft, aannemende, dat deze twee vragen bevestigend beantwoord moeten worden het resultaat van dit onderzoek de minister aanleiding, mede met het oog op de bestuurbaarheid van de gemeente Goes, bepaalde maatregelen te nemen ten opzichte van voor dit beleid in Goes verantwoordelijke instantie(s) en/of persoon (personen)? A Indien deze vraag bevestigend dient te worden beantwoord, is de minister dan niet, van mening, dat de eventueel te nemen maatregelen doortastend en snel genomen moeten worden, opdat een proces,alszich thans in de gemeente Oostburg blijkbaar hijgend moeizaam voortsleept, wordt voorkomen? Het begon al bij de ingang van de haven. Daar speelde zich een wel heel macaber schouwspel af. Een groep ha venarbeiders wierp van een rondvaart boot af. bij het voorbijvaren van de spierwitte Baltika, enige doodskisten in het water. „Smeer hem, hond Kroesj tsjef", stond' er in het Russisch op een groot spandoek dat de militante man netjesputters omhoog hielden. Van de Baltika kwam geen reactie. Even verder konden Kroesjtsjef en zijn vazallen aan boord lezen dat men hem beschouwt als „de doodgraver van de vrije wereld". Vluchtelingen uit Oost-Europa koelden zo hun woede. Intussen wuifde Kroesjtsjef. die toe vallig de andere kant opkeek, naar een ware paraplu boven de Baltika, ge vormd door tientallen helikopters van de Newyorkse politie. Evenzovele boot jes van kustwacht en politie hielden alle nieuwsgierigen op een flinke af stand terwijl het schip de haven werd binnengeloodst. De vernederingen begonnen pas. Di rect na het afmeren kwamen leden van de politie aan boord om de Baltika nauwkeurig te onderzoeken met geiger tellers. Dat Kroesjtsjef aan boord was boezemde deze mannen beslist geen ontzag in. De Baltika werd onderzocht als elk ander schip uit een commu nistisch land. De Russische premier beende ongeduldig heen en weer op het voordek Hij zag er vermoeid uit na de lange woelige zeereis. Eindelijk mochten de communisti sche leiders van boord: Kroesjtsjef, Ka- dar van Hongarije, de kameraden uit Albanië. Roemenië en Bulgarije. Kin deren van Oosteuropese en Russische ambassades kwamen bloemen aanbie den. Een handdruk, een tikje op het hoofd van de kinderen, de leden van de diverse ambassades klapten gehoor zaam en de verwelkoming was voorbij. Kroesjtsjef lachte en de regen viel bij bakken neer. Hier en daar vormden zich diepe plassen op het rode tapijt. hij in de Verenigde Staten is. jLangs '->en g>\>Ln ortplaats voor V I' t'wflW&r -fc*.».- P-Av. t' regenwater heenstappend, wandelde, het gezelschap naar de auto's voor ós rit naar Park Avenue naar het gebouw van de Russische delegatie bij de Ver enigde Naties. Een indrukwekkend es corte van de politie begeleidde lde stoet. Moordenaar, moordenaar, rie pen Hongaarse vluchtelingen toen de auto's wegreden. Op een groot doek stond te lezen: „Frankenstein". In Park Avenue was de sfeer niet vriendelijker, hoewel er bijna geen demonstranten op straat waren. Maar de regen gutste onafgebroken door. Ondanks alles lachte Kroesjtsjef toen hij het geboüw van de Russische de legatie binnenging, met handgeklap begroet door de Russen die er wer ken. De premier klapte terug, zoals gebruikelijk is bij communisten. Op de daken stonden tientallen re chercheurs. Voor het gebouw was de bewaking niet minder groot, maar de bakker kon, alsof er niets aan de hand was, rustig zijn brood bezorgen. Niemand die naar zijn bestelling om keek. Er had best een tijdbom in kun nen zitten. HEERENVEEN Twee doden vielen gisteravond bij een botsing tussen Hee renveen en Wolvega. De 47-jarige A. Delfsma uit Gorredijk reed met K. Keuning uit Hemrik achter op zijn motor naar Heerenveen. Bij het passeren van een stilstaande auto botste hij op een tegenligger. Keuning werd van de motor geslin gerd en stierf ter plaatse. Delfsma werd zwaar gewond. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Heerenveen. LEIDEN. Gistermiddag om één uur lag het Leidse stationsplein dood stil en verlaten in de zon. Bussen, trams en auto's waren zover mogelijk verwijderd. De politie had het plein schoon geveegd en zelfs de treinenloop werd stil gelegd. In deze gespannen state demonteerde adjudant J. Pellen van de huipverie- bT*i r^ntbnm v?r. ''üO kilo. die 's ochtends bij het graven voor de nieuwe bebouwing van het plein naar boven was gekomen Een draglinemachinisi had de oom in de grijper gekregen Na demontering bleek dat de slagpen ai in het slaghoedje was gedrongen. De opératie werd met succes vol bracht. De oom verhuist nu naar de munitiestortplaats in zee. Zij is in 1944 rlonr Engelse vliegtuigen afgeworpen. Voor de gereedstaande microfoons hield de Russische premier hierna een toespraak, die wemelde van de woor den vrede en ontwapening. Hij wist zeker dat er betere betrekkingen met de Verenigde Staten op komst waren. Kroesjtsjef kondigde aan naar ont wapening te zullen blijven streven tot ook de koppigste man overtuigd raak te van de noodzaak ervan. De premier van de Sowjetunie toon de zich verheugd dat president Eisen hower een deel van de komende de batten in de Algemene vergadering der Verenigde Naties zal bijwonen en liet doorschemeren dat hij wel met hem zou willen onderhandelen terwijl Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk nog veel bewolking en enige regen. Ge leidelijk vanuit het westen echter op klaringen, afge wisseld door en kele buien. Matige tot vrij krachtige noordwestelijke wind en middag- temperaturen van omstreeks 16 gr. MIESJE: Naar Prinsjesdag: jas mee! 21 SEPTEMBER: zon op 6.42, zon onder 18.42; maan op 6.45, maan onder 19.03. Van onze weerkundige medewerker Met een geleidelijk verder over Nederland doordringende regenval zette gisteravond een verslechte ring van het weer in die de voor uitzichten voor Prinsjesdag niet onverdeeld gunstig maken. De regen houdt verband met het langzaam wegdrijven van de zachte lucht die de temperatuur gisteren op veel plaatsen nog tot omstreeks twintig graden deed stijgen. Belangrijk koudere lucht is al over de Britse eilanden doorge drongen en zal vandaag Nederland hereiken. Het zal daarom aanmer kelijk koeler worden. Du regen zone zal langzaam over om land naar het oosten schuiven en wor den gevolgd door opklaringen. Of deze nog vroeg genoeg zullen ko men om de opening van de Staten- Generaal luister bij te zetten, is zeer de vraag. Van onze correspondent ,v- VK LCV Tegen middernacht vond zondag straaljagerpiloot uit Venlo het clthtjes. Hij had uitbundig kermis gevierd Dode lijk vermoeid en slaperig van de drank probeerde hij naar huis te wandelen. Bij de Maasoever kon hij geen stap meer verzetten. Onder zijn voeten voelde hij het zachte gras. Eventjes uitrusten, dacht hij, even tjes maar Met een zwaar gevoel in zijn hoofd werd hij maandagmorgen wakker. Hij schoof de mouw op zijn linkerpols opzij om te kijken hoe laat het was. Het horloge was weg. Geschrokken betastte de piloot zijn zakken. De portefeuille was ook weg. Er zat 1215 gulden in, herinnerde hij zich moeilijk. AMSTERDAM De New Yorkse ef fectenbeurs heeft een gevoelige tik ge kregen. Onder, toenemende verkopen daalde het gemiddelde voor industriële aandelen meer dan 15 punten, de groot ste daling die in dit jaar tot dusver geregisteerd. Hierdoor kwam het ge middelde weer op het peil van medio februari 1959. Over het algemeen bedroegen de koersdalingen 2 dollar of meer, maar verliezen van 8 tot 10 dollar waren geen uitzondering. I.B.M. verloor zelfs 2U/2 dollar. Ook op de avondbeurs in Amsterdam heeft de daling in Wall Street haar in vloed doen gelden. De Nederlandse in ternationale fondsen kwamen op een aanzienlijk lager niveau waarbij opviel, dat Koninklijke Olie met een verlies van 70 cent of over de gehele dag ge rekend, van 3 gulden zich nog het beste hield. Vergeleken met de slotnoteringen van vrijdag verloren Hoogovens 60 punten, Philips 47 punten, Unilever 29 punten en A.K.U. eveneens 29 punten. Ik neem ze allebei wel. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Werkgevers en werknemers in de beetwor telsuikerindustrie zijn in fel verzet gekomen tegen een be slissing van het College van rijksbemiddelaars. Zij hebben gezamenlijk in een telegram aan de regering laten weten dat zij die beslissing niet kun nen aanvaarden. Het college heeft gistermiddag een loonsverhoging in deze industrie van 3% procent toegestaan. Werkgevers en werknemers waren tot een akkoord gekomen over een loonsverhoging, die bijna het dubbele bedroeg. Voorstel len daartoe werden al op 11 juli bij het college ingediend. DWANGPOSITIE Intussen is de suikercampagne al be gonnen en de ondertekenaars van het telegram zeggen dat zij in een dwang positie zijn gekomen. Zij zeggen niet anders te kunnen doen dan op basis van de overeengekomen loonsverho ging (bijna zeven procent) een voor schotregeling te treffen. Dat bete kent dat de arbeiders in hun loonzakje een zodanig bedrag zullen aantreffen als ware de overeengekomen loons verhoging goedgekeurd. Tot deze beslissing zijn de werkgevers (in overleg met de vertegenwoordi gers van de werknemers) gekomen, omdat stagnatie in de campagne niet te overziene gevolgerj zou hebben. De beetvo'- el is aa**" onderhevig,. TIENDUIZEND MAN De loonsverhoging van bijna zeven pro cent die de werkgevers- en werkne mersorganisaties in de bietsuikerindus trie, ingaande 1 augustus jl.. waren overeengekomen, komt met inbegrip van neventoeslagen neer op een ver hoging met ongeveer een dubbeltje per uur. Het gaat om circa tienduizend arbeiders in totaal, van wie zevenduizend kun nen worden gerekend lot het tijdelijke campagne-personeel. Zij zullen van daag met de campagne beginnen in de twaalf bietsuikerfabrieken die ons land telt. LOONREGELING? Deze opzienbarende beslissing van de suikerindustrie kwam op het moment dat de regering overleg pleegde met de centrale organisaties van werkge vers en werknemers. In dit overleg, dat gisteravond ruim twee en een half uur in beslag nam, is gesproken hoe gehandeld dient te worden in gevallen van aflopende c.a.o.'s, die verlengd moeten worden. Het is zeer aan twijfel onderhevig of de regering de taktiek van de suiker industrie zal toestaan. Zij houdt vast, zo is opnieuw duidelijk gemaakt, aan een strak loon- en prijsbeleid, dat enerzijds een openbreken van lopende c.a.o.'s niet kan tolereren (zoals staat te gebeu ren bij de metaalindustrie), anderzijds voor nieuwe c.a.o.'s een bescheiden loonstijging inhoudt. Extra verhogin gen dienen in de vorm van spaar regelingen, gepremieerde winstde lingen of uitkeringen ineens te ge schieden. Het lijkt waarschijnlijk dat via het col lege van rijksbemiddelaars de overheid zal ingrijpen in de suikerovereenkomst, mogelijk met een bindende loonregeling. VERDER De Stichting van de arbeid zal vrijdag middag bijeenkomen om nader de spel regels voor de loonvorming te bezien. Daarna is het mogelijk dat het overleg tussen regering en organisaties (dat er juist om begonnen is om voorvallen zoals thans in de suikerindustrie te voorkomen) zal worden voortgezet. De ministers Van Rooy, De Pous en Zijlstra en staatssecretaris Roolvink namen van regeringszijde aan liet over leg deel. De centrale organisaties had den hun loondeskundigen bij zich. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, die bij de laatste Eer- ste-Kamerverkiezingen tot lid van de Eerste Kamer is gekozen, heeft zijn kroonlidmaatschap van de Sociaal-eco nomische raad opgezegd. Hij lost daar mee zijn belofte in die de regering de laatste tijd van de door haar benoemde kroonleden vraagt: namelijk om bij de verkiezing tot kamerlid het kroonlid maatschap op te zeggen. Zoals bekend acht de regering het kamerlidmaatschap en het lidmaatschap van de S.E.R. in één persoon onver enigbaar. In oktober 1958 heeft dat tot een debat in de Eerste Kamer geleid. De regering heeft toen bij monde van staatssecretaris Schmelzer laten weten dat zij voortaan geen kamerleden meer tot kroonle den zou benoemen. De eerste Kamer was het niet onver deeld eens met de regering dat lid maatschap van een der kamers en dat van de S.E.R. met elkaar onverenig baar zijn. Om de tegen- Dr. w. r. de Gaay overgestelde gang Fortman V ™n zaken tf voor komen dat een kroonlid van de S.E.R. lid van de ka mer wordt heeft de regering on langs de belofte van de kroonleden ge vraagd. Dat gebeurde nadat het kroon lidmaatschap van prof. Thurlings was feëindigd en niet was verlengd met de ebruikelijke termijn van twee jaar. Prof. Thurlings. die sinds enige tijd voor de K.V.P zitting heeft in de Eer ste Kamer achtte beide functies niet onverenigbaar en hij heeft dan ook niet eigener beweging zijn kroonlidmptvt- schig, opgezegd. Van onze parlementaire redacteur. DEN HAAG. Binnenkort komt op het departement van algemene zaken een- bureau voor de coördinatie van de civiele verdediging, zo vernemen wij. Dit toplichaam zal onder leiding staan van generaal-majoor Th. E. E. H. Ma- thon, thans directeur van het Defensie centrum. Het bureau zal waarschijnlijk reeds met ingang van 1 november zijn werk beginnen. Enkele leden van de staf van het Defensiestudiecentrum, vice-admiraal b.d. C. W. Slot en gene raal-majoor J. H. van Giessen, zullen ook overgaan naar het departement van algemene zaken. Met de instelling van dit coördinatie bureau wordt het sluitstuk aangebracht in de organisatie van de civiele verde diging, d'ie een aantal departementen omvat. De civiele verdediging staat naast de militaire defensie en zij dient om alle inspanningen, zowel van de overheid als van het particuliere bedrijfsleven, die ten behoeve van de algemene oorlog voering in stand gehouden en zo nuttig mogelijk gebruikt moeten worden, in tijd van nood samen te brengen en te leiden. Daaronder vallen dus bijv. de voedselvoorziening, het verkeer, de ver bindingen, de waterstaatswerken, maar ook het burgerlijk bestuur en de vitale industrieën. ESSEN (D.P.A.) In de Westduitse steenkolenindustrie doet zich een soortgelijke situatie voor als in de Ne derlandse metaalindustrie. De West duitse bond van mijnwerkers heeft een eis voor een loonsverhoging van 12 pro cent ingediend voor de circa 400.000 mijnwerkers en beambten van de kolen- industrie in het Ruhrgebied. hoewel de huidige arbeidsovereenkomst eerst op 30 april 1961 kan worden opgezegd De bond wi] deze loonsverhoging nu al, omdat, de mijnwerkers thans niet meer aan du spits van de industriële loonschaal staan Ook meent nij dat afvloeiing van mijnwerkers naar an dere beroepen krachtiger moet worden tegengegaan. En tenslotte vindt de bond dat het er wel weer af kan. nu de kolenafzet weer is gestegen en de produktie per man en per ploeg de laatste tijd groter is geworden. Sinds vrijdag wordt er met afgevaardigden van de werkgevers onderhandeld. SUCCES De circa 320.000 werknemers van de Westduitse confectie-mdustrie hebben een nieuwe arbeidsovereenkomst weten te bereiken, waarbij in een aantal lan den van de Bondsrepubliek vanaf 1 september ji. de lonen met 24 pfennig worden verhoogd. Looneisen worden toorts o.m. gemeld uit Hamburg, waar de circa 10.000 werk nemers in de chemische industrie de gevraagde 15 procent niet hebben ge kregen. De geste van de werkgevers om het basisioon met 11 procent te verhogen heeft de meeste arbeiders ertoe gebracht zich uit te spreken voor stakin*. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Vannacht om half een is langs de spoorlijn tussen Gou da en Hekendorp een gewonde man aangetroffen, die uit de D-trein van Hoek van Holland naar Oldenzaal is gevallen. Het slachtoffer werd per brancard met een locomotor naar Gouda over gebracht en in een ziekenhuis opgeno men. De hoofdconducteur van de trein, die om 19.14 uit Hoek van Holland was ver trokken, had nabij Harmeien een open staande deur ontdekt. Pas bij controle in Oldenzaal ontdekte men dat er ba gage (van een Zweedse passagier) in de trein achter was gebleven. Nadat alarm was geslagen, werd be sloten tot een baansehouw tussen Hoek van Holland en Utrecht. Bij deze schouw vond men het slachtoffer. (Advertentie) meer dan 100 patronen w.o. 40 in volle kleuren Vraag uw winkelier of stuur een postwissel postgiro (no. 301655) aan de Leidsche Wolspinnerij N.V., Zoeter- woudseweg 3, Leiden.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1