Grandioos Zeeuws fruitcorso door duizenden bewonderd MMiË Domburg verkreeg Groene-Kruiswijk „Assepoester" van Tilroe's fruit- bedrijf meeste punten Veel interesse voor bloemen II Haamstede kwam, zag en overwon ASSEPOESTER NOG VIER ZILVEREN APPEL MUZIEK BADCORSO? BELANGEN Ds. J. den Hoed nam afscheid te Tholen Delftse studenten hangenfruitfee op „Niet vrijgemaakt worden om te kunnen trouwen" Gouden ambtsjubileum ds. C. J. Wielenga PRIJSWINNAARS Omzwervingen nu achter de rug Ruim vijf mille voor hulp in Congo Raad Sas van Gent Uitslag veekeuring te Axel Tentoonstelling Ooft- en tuinbouw Ongevallen Eenheid in de Heer: thema Lutherse kerkdag Dag van nationale reclassering Geen concert Rotterdams Philharmonisch Orkest Wemeldinge iets sehotvaardiger Maandag 19 september 1960 J U Pag. 3 *w' f r- r~ - 'p GOES De bloemententoonstelling heeft zich in een goede belangstelling mogen verheugen. Ongeveer duizend personen bezochten de expositie. Uitsla gen: Dahlia's: K. Goudswaard eerste prijs en wisselbeker. Crysanten: 1. D. Jansen, Wilhelminadorp. 2. K. Gouds waard, Goes, 3. J. Kosten, Goes, dah lia's grote groep: 1. D. Fokke, 2. P. Hermes, crysanten, grote groep: 1. P. Hei-mes, vrije inzendingen dahlia's: 1. J. A. van der Guchte, J. van Harn, J. Fokke, 2. P. Boudeling, W. Bos, C. Landsman en P, de Jong. Combinatie potplanten en snijbloemen: gebr. Evert- sen en gebr. Reijerse, mej. de Groot en J. van der Schaaf. Met een inzending orchideeën behaalde burgemeester H. G. van Suylekom uit Kapelle een eerste prijs, 2e pr. potplanten D. Jansen. De plantsoenen van de gemeente Goes kre gen eveneens een eerste prijs. -.A y'v,y>s JvX "AIS* tylï'Jï'V* tC'--1J|; pt* - GOES. Olijke Jan (u kent hem nog' wel, bengelend aan de lichtmasten) kan tevreden zijn. Dik-tevreden. Meer dan 35.000 toe schouwers waren zaterdag naar Goes gekomen om het zesde Zeeuwse fruitcorso te bewonderen. Die bewondering was er. In vele toonaarden. Weldra uitgroeiend tot een laaiend enthousiasme over de praalwagens, die in velerlei kleur en fleur, met vaak originele uitbeeldingen, den volke werden getoond. Vooral artistiek gezien was er een duidelijke vooruitgang merkbaar, vergeleken bij voorgaande jaren. Het charmante middelpunt van het fruitcorso, de lachende fruitfee Mattie van Hekken en haar al even beminne lijke hofdames Tanja Post en Corrie Vermue, wuifden enthousiast; het publiek klapte enthousiast en de heren van de stichting ,,Het Zeeuws Fruitcorso" keken enthousiast. Ja, wie was er eigenlijk niet enthousiast? En, wat niemand verwacht had, de zon scheen stralend. Dat gaf nog meer glans aan dit toch al grandioze fruiteve- nement, een niet meer weg te denken, groot Zeeuws evenement, dat langzaam maar zeker begint uitte dijen tot een nationaal gebeuren. zijnde de beste inzending met het grootste aantal punten. En met deze prijs van duizend gulden gaat Haam stede nu feestvieren. Kloetinge, dat vo rig jaar de dorpsprijs veroverde, heeft dus de titel niet kunnen prolongeren. Met Kloetinge kregen de andere ge meenten 's Heerenhoek en Wissenker- ke tweede prijzen. Haamstede kreeg bovendien nog meer. Het sleepte ook de fraaie zilveren wis selappel in de wacht, geschonken door dr ir F. Q. den Hollander, oud presi dent-directeur van de Ned. Spoorwegen en ere-burger van Goes. Geen wonder, dat de burgemeester van Haamstede, jhr. R. H. J. O. Roëll, tijdens het diner, na afloop van het middagcorso in ho tel ,,De Korenbeurs", zijn vreugde over dit grote succes niet onder stoelen en banken stak. ,,Wij hadden nooit ge dacht zoveel prijzen te behalen. Ik ben er zeer blij mee." Jhr Roëll veront schuldigde zich een beetje, dat hij een nieuweling, een groentje, in dit gezel schap was. ,.Ik kan niet begrijpen, dat bij. Kapelle en Krabbendijke. twee be langrijke fruitcentra op Zuid-Beveland niet van de partij waren". Nu, daar konden deze - gemeenten het dan mee doen. Ook nationaal begint er belangstel ling te komen voor het Zeeuws fruit corso. Met vele touringcars vol kwa men de toeschouwers van buiten onze provincie en zelfs van uit het buiten land naar Goes. De leden van de Zeeuw se verenigingen uit Den Haag en Den Bosch waren onder meer present. De Ned. Spoorwegen moesten extra-trein stellen inschakelen om het reizigersver- voer naar Goes voldoende te kunnen opvangen; de Zeeuwse autobusdiensten moesten met al hun reserve materiaal rijden om de stroom van passagiers te kunnen verwerken. Dit alles maakte, dat in Goes een ongekende en gezellige drukte heerste. Rijen dik stond het pu bliek langs het parcours in Goes-oost om getuige te zijn van het zesde Zeeuwse fruitcorso, dat in schóne kleur schakeringen voorbij trok. Inderdaad. Het was mooi, ongeloof lijk mooi. De jury stond heus niet voor een gemakkelijke taak. Overigens zal het oordeel van dit keurcollege wel nooit zo mild zijn ontvangen als zater dagmiddag. De toeschouwers en de genodigden op de tribune waren het er unaniem over eens: Tilroe's fruitbedrijf „De Smok- kelhoek" uit Kapelle verdient de eer ste prijs. Dat zat er dik in. Wat dit bedrijf met de voorbeeldige creatie van „Assepoester naar het bal" presenteer de was fantastisch. De paardjes, die Assepoester in een koets (de vorm van een appel) naar het bal reden, waren o.a. van bramen vervaardigd. Een enorm karwei. Het geheel stond dan ook op artistiek hoog niveau. De jury deelde de gevoelens van het publiek en kende aan Tilroe het meeste aantal pun ten toe: 460. De trotse eigenaar mocht des avonds uit handen van de fruitfee de wissel beker van de middenstandsvereniging „Handelsbelangen" uit Goes in ont vangst nemen. Er waren nog vier eerste prijzen. En daarom noemen wij in één adem de prachtige wagens van de veilingvereni ging Zuid-Beveland te Goes met het enorme olifantsjong (403 punten), van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde, afdeling Goes met de grap pige Donald Duck (405 punten), van de gebr. van 't Westeinde uit 's Heer Arendskerke met het bruine paard van Troje (420 punten) en van de Ver. van Oud-Leerlingen „Pomona" en N.F.O. afd Schouwen (met medewerking van de gemeente Haamstede) met de legen de van westen Schouwen (451 punten). Over het algemeen was de jury bij zonder tevreden over de praalwagens. De kwaliteit en vooral het artistieke element waren beter dan in vorige ja ren. Er was een grote variatie in onder werpen en het bewijs is geleverd, dat alléén met fruit een heel mooi effect be reikt kan worden. De afwerking met kleine vruchten leverde vaak aardige kleurenvariaties op. Intussen betekende voor Haamstede, dat voor de eerste maal reed, deelne ming aan het corso: ik kwam, zag en overwon. Want naast een eerste prijs verover de Haamstede tevens de dorpsprijs, schaard om de stoet, in feeërieke ver lichting, voorbij te zien trekken. Het was een prachtige manifestatie. Net als 's middags. Aan het begin van de stoet marcheer de het muziekgezelschap ,,St Cecilia" uit Stampersgat, met hun „witte da mes" voorop, daarna volgden de glan zende, nieuwste automodellen en de re clameauto's. Voor de fruitfee uit liep het prachtige, in lichtblauw geklede korps van „Juliana" en het chr. fanfa rekorps „Onda" uit Middelburg. Ach ter de fruitfee bliezen de muzikanten in Zeeuwse klederdracht van „Con Af- fezzione" uit Kwadendamme zich de wangen bol. En verder presenteerden zich in vol ornaat aan het publiek: „Ho sanna" uit Goes, de kranige jeugd drumband „De trommtlaeren van Roe- sencïaele" uit Roosendaal, „Concordia" uit Krabbendijke, Kon. Harmonie „Witte van Haemstede", Haamstede, „Excel sior" uit Goes. Als klinkend slotstuk van deze zo uitermate geslaagde fruitfeestweek volgde een grootse taptoe op het fraai En het kwam dan ook als een volkomen verrassing, dat burge meester H. G. van Suijlekom van Kapelle het woord vroeg. Hij werd zelfs met applaus begroet. ,,Ik heb de euvele moed om hier te spre ken", aldus de burgemeester, „om dat Kapelle al twee keer heeft meegedaan. En ik geef mijn col lega de verzekering, als in Haam stede een badcorso wordt georga niseerd Kapelle beslist present zal zijn" (grote hilariteit). Trouwens, tijdens het diner, aange boden door de stichting „Het Zeeuws Fruitcorso" en het gemeentebestuur van Goes en waaraan alle Bevelandse burgemeesters met hun dames aanza ten, alsmede vele prominente figuren uit de fruitwereld, werd nog meer vro lijkheid teweeg gebracht. Aan het slot van het diner dankte de fruitfee na mens haar hofdames voor de prachti ge week en toonde groot respect voor het werk van het stichtingsbestuur en deed en passant een beroep op allen om dit corso de steun niet te onthou den. En toen kwam hetgeen, wat dt fruit fee begin van de week verzuimd had te doen: de zoen voor de oude heer C B. Nijsse. „Het heeft me de gehele week een bezwaard gevoel gegeven en ik wil het nu goedmaken". De heer Nijsse kreeg zijn zoen. De voorzitter van de stichting „Het Zeeuws Fruitcorso", de heer J. A. van Willigen, had tevoren verklaard, dat het Zeeuws fruitcorso voor de gehele pro vincie van belang is. „Er staan grote belangen op het spel en een doelmati ge reclame van het Zeeuwse fruit blijft nodig". Ook burgemeester H. K. Michaelis wees in zijn enthousiaste toespraak op het grote belang voor de gehele provin cie van dit corso. Hij feliciteerde het stichtingsbestuur met het grote succes van dit corso. „Ik hoop, dat U op de zelfde weg kunt blijven voortgaan." Tot de fruitfee zei de burgemeester: „Het is een vermoeiende week geweest. Maar U heeft veel succes gehad en veel goodwill gekweekt voor het Zeeuw se fruit." Toen al deze mooie woorden gespro ken werden hadden zich al enkele tien duizenden mensen rond het parcours ge- THOLEN Na de Hervormde Ge meente ruim vier jaar als predikant te hebben gediend heeft ds. J. den Hoed wegens vertrek naar Wijk bij Heusden zondagmiddag" afscheid genomen. Hij hield een preek naar aanleiding van 1 Cor. 2 vers 3 tot en met 5. De scheidende predikant werd toege sproken door burgemeester mr. J. van der Hoeven namens het gemeentebe stuur, ds. F. van Dieren uit St. Phi- lipsland namens de classis Zierikzee, ds. J. van Doorn, chr. geref.-predikant namens de plaatselijke kerken, ds. P. Westland te St. Annaland als consulent, de president-kerkvoogd, de heer P. J. Drooge namens kerkvoogden en nota belen, en namens kerkeraad en gemeen te door ouderling W. A. van Bezooyen. Op zijn verzoek werd ds. Den Hoed Psalm 121 vers 4 toegezongen. Na afloop van de dienst bestond in de trouwkerk gelegenheid om persoonlijk van ds. en mevrouw Den Hoed afscheid te nemen, waarvan velen gebruik maak ten. Op 73-jarige leeftijd is zaterdag in Bergen op Zoom overleden de heer G. Zwaan, president-collectant van de Hervormde Gemeente aldaar. ft Vandaag en morgen vindt in Hoek het bevolkingsonderzoek op T.B.C. plaats. Met ingang van 1 oktober is ver plaatst van het ontvangkantoor der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Hulst, de heer R. Verhagen, ass. schrijver, naar de inspectie I.M.A. te Terneuzen. De postduivenvereniging De Lucht post te Rilland-Bath hield een wed vlucht van Sittard af. 1. A. van Iwaar- den, 2 en 4 S. J. Prevo, 3, 5, 6 en 7 Jac. van Stel. GOES. De Delftse studen ten koesteren het plan om de fruitfee op te hangen. Aan de muren van hun sociëteit. De Zeeuwse studenten in Delft pra ten nu al maanden lang over het fruitcorso en over de lief tallige fee met haar hofdames. Hun collega's geloven dat nu al lemaal wel, maar toch hebben zij er geen vrede mee. „Wij wil len die fruitfee nu ook wel eens zien" zeiden ze in koor. Ak koord, merkten de jonge Zeeuw en op, „wij gaan op stap". Zaterdag heeft dan een deputa tie van de Delftse studenten Goes „afgegraasd" om foto-ma teriaal te bemachtigen. Het is hen wonderwel gelukt. Met een serie prachtige foto's, allen voorzien van de handtekening van de fruitfee, zijn de studen ten naar Delft vertrokken. Die foto's worden op de wanden van de sociëteit geplakt, op een plaats, waar iedere student ze goed kan zien. De prachtige praalwagen „Asse poester" van Tilroe's Fruitbe drijf kreeg het hoogste aantal punten. met schijnwerpers verlichte marktter rein door de vermaarde drumband „De Trommelaeren van Roesendaele" met medewerking van het „Thebaans Kwar tet" uit Antwerpen. Dat kwartet was opgesteld op de transen van het stad huis. Het was een indrukwekkende mu- ziekshow, zonder een enkel commando, waarvan veie duizenden hebben geno ten. En ais machtig en waardig slot klonk dan onze nationale volkslied. Olij ke Jan heeft niet voor niets aan de lichtmasten gehangen.... Kerkeraad stelt regel: Eigen nieuwsdienst HEEMSE. De vrijgemaakte kerke raad van Heemse in Overijssel wei gert zoals zoveel kerkeraden uit dit kerkverband de kerkelijke bevesti ging van huwelijken, waarbij een van de trouwenden geen lid is van een gereformeerde kerk (vrijgemaakt). Thans heeft de raad ook regels gesteld met betrekking tot hen die om te trouwen tot de vrijgemaakte kerk overkomen. Want dat moet gebeuren uit roeping en overtuiging en niet- om dat hen nu eenmaal niet anders kan. Daarom stelt de kerkeraad de eis dat in de tijd van maatschappelijke voor bereiding op het huwelijk ook een ker kelijke en geestelijke voorbereiding plaats vindt. Leden van andere ker ken zullen catechisaties moeten vol gen (de kerkeraad noemt als richtlij nen twee jaar) en als dooplid open bare belijdenis moeten doen. En wan neer ze in een andere kerk al belij dende leden waren, zullen ze zich moeten onderwerpen aan een onder zoek naar de geloofskennis door de kerkeraad. In een toelichting schrijft de kerkeraad o.m. een parafrase van een woord van Christus: „Wie meisje of jongen liefheeft boven Mij is Mijns niet waardig". Eigen nieuwsdienst ZAANDAM Zondag 18 september is het vijftig jaar geleden, dat ds. C. J. Wielenga, emerituspredikant van de ge reformeerde kerk te Zaandam tot pre dikant werd bevestigd in Ruhrort. Ds. Wielenga werd op 21 augustus 1885 geboren. Na Ruhrort diende hij de kerken van Hazerswoude (1914), Z i e- r i k z e e (19181926) en Zaandam, waar hij op 1 oktober 1950 met emeri taat ging. Hij was in zijn gemeenten geliefd als een predikant die, wars van franje en degelijk in prediking en in persoonlijk le ven, zichzelf weet te zijn, zonder daar bij al te gevoelig voor wat men van hem dacht of zei. Met name in zijn ziekenbezoek ig hij velen tot zegen ge weest. Eerste prijs reclamewagen: B.B. Goes, 2. voorlichtingsdienst ministe rie sociale zaken, 3. J. Zuijdweg, Ka pelle. Praalwagens: 1. Veiling Zuid- Beveland 403 pt, Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, Goes, 403, Gebr. Van 't Westeinde, 's Heer Arendskerke 420, Pomona en N.F.O. Schouwen 451, Til roe's fruitbedrijf 460; tweede prijs: gemeente Wissenkerke met „De Noord- Beveland" 353, gemeente Kloetinge met „De drie gratiën" 361, gemeente 's Heerenhoek met „De Artist" 381, N.V. Zeeuwse Fruitteeltmij. met „Oogstweelde" 383, derde prijzen: Goese middenstandsvrouwen met „De scheve toren van Pisa" 302, Bond van Plattelandsvrouwen met „Luctor et Emergo" 335, N.C.B. Hulst met „De Levensboom" 336. De eerste prijs bestaat uit een be drag van 750 gulden. Verlichting praalwagens: 1 Tuin bouw en Plantkunde, Goes; 2 N.C.B. Hulst; 3 Bond van Plattelandsvrou wen. Rijen dik stond het publiek langs de Bergweg toen de corsostoet passeerde. DOMBURG. Na veel omzwervin gen door Domburg heeft de plaatselijke Groene-Kruisafdeling zaterdag eindelijk een nieuw wijkgebouw in gebruik kun nen nemen. Nadat de driejarige Sabine Vaandrager de sleutel had aangeboden verrichtte de oude sekretaris-penning- meester van de vereniging, de heer W. J. Schuurman, de officiële opening. Tevoren had de voorzitter, dr. F. G. Vaandrager, een aantal genodigden ver welkomd in De Dolfijn. Hij releveerde in het kort de geschiedenis van de ver eniging, die in 1906 werd opgericht. De heer Vaandrager dankte het gemeente- Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Aan de Vrije Uni versiteit zijn in het afgelopen academi sche jaar meer doctorstitels verleend dan ooit tevoren in het tachtigjarig be staan van Abraham Kuypers stichting. Het waren er drie en dertig, 23 meer dan vorig jaar toen het er maar tien waren. Over de faculteiten verdeeld luiden de cijfers: theologie 7 (v.j. 3). rechten 4 (geen), medicijnen 4 (2), wis- en na tuurkunde 12 (4), letteren en wijsbe geerte 5 (1) en economische en sociale wetenschappen 1 (geen). Met lof promo veerden acht doctores: twee theologen, vier natuurfilosofen en twee uit de li teraire faculteit. SAS VAN GENT. De gemeenteraad komt donderdag 22 september, des avonds om zeven uur in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. aanbieding van de gemeente-begro ting 1960, verzoekschrift Zeeuws consul tatiebureau voor Alcoholisme om jaar lijkse subsidie uit de gemeentekas van 75 en een voorstel tot het maken van blus water vijvers. AXEL. De uitslagen van de keuringen van de rundyeefokdag luiden als volgt: Stieren: le prijs, Rudolf Siccama eig. K. L. Vere, O-Zeeuws-Vlaanderen; le prijs Rooske Ruth, eig. P. A. P. Dieleman, Zaam- slag. Vaarzen 1 tot 1 jaar: le prijs Dirkje van Duboishoeve eig. W. L. den Hamen, Axel. Vaarzen V/z tot 2 jaar: la prijs Antje 37 eig. Iz. de Feijter-van Hoeve Zaamslag; 1b prijs Rianne J Dekker Zaamslag. Kalfvaarzen, zichtbaar drachtig: la pr. Rotter da s Ladj eig. C. Boer Axel; lb prijs Irene eig. L. van der Wege Axel. Kalsvaarzen, drachtig van 2 tot jaar; la Tietje eig. A. L. Stallaert Klossterzande; lb Jellie eig. F. P. Verdrumen Absdale. Kalfvaarzen, drachtig van 2 tot 2l/z jaar: le prijs Cathelijnhofs Elza eig. A. D. H. Ver- schuere Kuitaart. Melkkoeien le maal gekalfd: la prijs Cat helijnhofs Corrie eig. A. D. H. Verschuere Kuitaart; lb prijs Lente 2 eig. W. L. den Hamer Axel; Beatrix 4 eig. J. Goosssen Ax el. Melkkoeien 1 x gekalfd na 1 april 1960: Witzij van Duboishoeve eig. W. L. den Hamer Axel, la prijs; lb prijs Cathelijnhofs Doutje eig. A. D. H. Verschuere Kuitaart; lc Carla eig. L. de Feijter Axel. Melkkoeien 2 x gekalfd voorf april 1960: la pr. Cathelijnhofs Elza eig. A. D. H. Ver schuere Kuitaart; lb pr. Aagje 4 eig. K. G. Tollenaar Hoek; lc pr. Cathelijnhofs Elza 6 eig. A. D. H. Verschuere. Melkkoeien 2 x gekalfd na 1 april 1960: le prijs Margje 7 eig. L. J. Mullaert Hoek. Melkkoeien 3 x gekalfd, voor 1 april 1960: la pr. Rita van Duboishoeve eig. W. L. den Hamer Axel; lb Marijke eig. L. v. d. Wege Melkkoeien 2 x gekalf voor 1 april 1960: tevens kampioen Oost-Zeeuws-Vla anderen Rika van Duboishoeve eig .W. L. den Hamer Melkkoeien gekalfd voor 1 april 1960: la pr. Mina eig. C. de Feijter Axel; lb pr. Friens eig. K. G. Tollenaar Hoek; lc prijs Gretha W. L. den Hamer Axel. Melkkoeien 4 x gekalfd (na 1 april 1960): le prijs Iskje eig. F. P. Verdrummen Axel. Melkkoeien, ouder dan in de vorige rubrie ken, gekalfd voor 1 april 1960: Nellie 10 la prijs eig. P. Scheele Hoek; lb prijs Moortje eig. C. Boer Axel; lc prijs Koostje eig. W. L. den Hamer Axel. Melkkoeien ouder dan in de vorige Tubrie- ken gekalfd na 1 april 1960: 'le prijs tevens reserve kampioene Kuijk Dirkje 126, eig. W. L. den Hamer Axel. Groepen fokvee (3 dieren): le prijs W. L. den Hamer Axel. Koe met minstens 3 afstammelingen: Koos- je, met Rika, Witzy en Kitty le prijs. De koe met de beste melkprestatie van de tentoonstelling was Beatrix, eig. J. Gossens. Dit dier leverde de opmerkelijke prestatie een melkplas van 6833 1 melk te leveren met 375 kg vet. SCHOONDIJKE. De driejaarlijkse tentoonstelling van de Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw in W.-Zeeuwsch- Vlaanderen is zaterdag geopend door de loco-burgemeester, J. de Feyter. De tentoonstelling wordt in drie tenten ge houden. Namens de maatschappij /sprak de voorzitter, de heer A. Hoolhorst bij de opening. Prijzen: plantjes van scholen: 1. R-k. sch., Schoondijke; inzendingen bejaardensociëtei ten: 2. Retranchement; tekeningen van leer lingen lagere scholen: 1. Hans van Grol, Re tranchement; inzendingen afdelingen Ooft- en Tuinbouw: 1. Schoondijke; fruit: R. Dierkx, Schoondijke; diversen: plattelandsvrouwenver eniging Ceres; bindwerk: 2. bloemkwekerij bloemfiguren: 1 veiling Terneuzen; bloemschi ken particulieren; 2 mevr C Hoolhorst-van Kampen, Oostburg; snijbloemen: 2 B Aers, Oostburg; veldboeketten: 1 H Zwier, Retran chement; fruit van particulieren: 1 A Dijk, Biervliet; groente van particulieren: 1 A Dijk, Biervliet; groente van bejaardensociëteiten: 2 Schoondijke; dahlia's: 1 J B Aers, Oost burg; dahlia's van particulieren: 1 G J Wijf fels, hoofdplaat. Tevens werd zaterdag een behendigheids wedstrijd voor tractoren gehouden. Uitslag: 1. B. van der Slikke, Biervliet, 2. J. Minder- houd, Nieuwvliet, 3. A. M. Luteyn, Groede, 4. A. Buyze, Schoondijke, 5. J. Verhage, Schoon dijke. Een rally voor auto's en bromfietsen had het volgende resultaat: auto's: 1. J. Huigh, Breskens, 2. P. Mol, Oostburg, 3. A. Leen- houts, Groede, 4. W. de Jonge, Schoondijke, 5. Mevr. G. de Jonge, Cadzand. Bromfietsen: 1. A. Fremauw, Oostburg, 2. J. A. van Ha- negem, Oostburg, 3. mevr. Risseeuw, Schoon dijke, 4. J. Huigh, Schoondijke, 5. P. Huigh, Schoondijke. Zaterdagavond heeft de muziekvereniging uit Zuidzande in Schoondijke een concert ge geven. Voor de diverse evenementen bestond veel belangstelling. bestuur voor de medewerking bij de tot standkoming van het gebouw. De heer J F. Seydel sprak namens het gemeentebestuur woorden van lof over het genomen initiatief en bood de Nederlandse driekleur aan. „Het is ver heugend dat Uw vereniging naast de vele problemen op het gebied van de geestelijke volksgezondheid, die er spe ciaal in een badplaats als Domburg zijn, toch de zorg vor.r de eigen bevolking niet vergeet", aldus dokter v.d- B "g. Namens de Provinciale Zeeuwse Ver eniging van het Groene Kruis bood de heer R. C. Renes uit Oud-Vossemcer een klok aan. De Vereniging voor Chris telijke wijkverpleging in Domburg schonk bij monde van de heer Ct Min- derhoud een kleuterweegschaal. Het prachtige gebouwtje, dat is ver rezen aan de Westweg, bevat o.m. een dokterskamer, een boxenkamer, een wachtkamer, een spoelruimte en een magazijn. Het heeft ongeveer 35.000 gekost, waarvan 18.000 wordt gedekt door eigen kapitaal. Een gedeelte van het resterende bedrag is verkregen door bijdragen uit diverse fondsen. Door mid del van een lening zal worden getracht de overblijvende som bij elkaar te krij gen. De grond werd door h°t g m o_ bestuur voor 75 jaar m erfpacht gege ven, voor één gulden per jaar. ZIERIKZEE Op het kruispunt Min nebroederstraatKinderstraat is de bromfietser M. J. S. uit Zierikzee in bot sing gekomen met een landbouwtraktor, bestuurd door P. J. M. uit Zierikzee. S. is met inwendige kneuzingen en een zware hersenschudding' in het zieken huis opgenomen. Zijn toestand was gis teren zorgelijk. BERGEN OP ZOOM Op de noord zijde haven is de bromfietser M. van der L. uit Tholen, in botsing gekomen met een auto, bestuurd door A. M. uit Bergen op Zoom. Van der L. liep lichte verwondingen op. Op de Moerstraatsebaan kwam de bromfietser J. H. uit Zaamslag in bot sing met de wielrijder W. van O. uit Bergen op Zoom. H. is ter verpleging opgenomen in het Algemeen Burger Gasthuis. GOES In de nacht van zaterdag op zondag is op de Patijnweg een aan rijding ontstaan tussen twee bromfiet sers, die beide in de richting Kloetinge reden. P. uit Hansweert, met zijn vrouw op de duo, werd van achteren aange reden door M. L. uit Wemeldinge. Het Hansweertse echtpaar liep verwondin gen op en is in het R. K. ziekenhuis verbonden, waarna per auto de reis naar huis is gemaakt. VLISSINGEN De commissaris van Po litie te Vlissingen maakt bekend, dat de vol gende voorwerpen als gevonden aan zijn bu. reau zijn gedeponeerd: Ceintuur, padvinders- riem, broodtrommeltje met sleutel, zonne bril, poppewagen. kinderwantje, een paar plastic slippers, kinderschoentje met sokje, irmband, diverse rijwielen en steps. En dat jan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen mtrent de adressen waar de navolgende /oorwerpen zijn te bevragen: sigaretten-aan- teker, hond (boxer), bundeltje foto's en ne- ,atieven, regenpijpen en zakmes, gouden mg met steen, speelgoedpaard op wieltjes, -en bankbiljet, muntbiljet, regenjas en regen troek, zwembroek en badhanddoek, porte- euille met inhoud, sigarettenaansteker, bro- •he, schrift (scheikunde) en een postduif. Bi3 de postcommandant der Rijkspolitie te Dreischor zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden -plastic re genjas. VLISSINGEN. De Evangelisch-Lu- therse gemeenten van Bergen on Zoom, Groede, Goes, Middelburg en Vlissingen hielden gisteren in Vlissingen een kerk dag. In de kerk aan de Walstraat werd de dag met een eredienst begonnen. Voorganger was ds. W. F. ten Rouwe- laar. Hij behandelde het thema: Een heid in de Heer.. Hij zei -dat de meeste mensen geen kuddedieren will-en zijn, maar dat zij toch een kudde zijn met de Heer als Herder. Er is een nauwe betrekking tus sen Herder en schapen. Ook de schapen die niet tot de stal behoren, moet de Heer leiden. Bij de viering van het Heilig Avond maal assisteerde ds. L. G. Chr. Gra- bandt. In het Maarten Lutherhuis werd door de tachtig aanwezigen koffie gedronken, waarna in een genoegelijke stemming de broodmaaltijd werd gebruikt. Na het eten maakten velen gretig ge bruik van de mogelijkheid een wande ling te maken. In het Maarten Luther huis werd 's middags een bijeenkomst gehouden, welke door een welkomst woord van ds. Ten Rouwelaar werd voorafgegaan. De film „Tranen over Johannesburg" (Cry, the Beloved Coun try), naar het beroemde, gelijknamige boek van Alan Paton, werd vertoond. Deze eenvoudige, sterk ontroerende film handelt over de rassenscheiding in Zuid-Afrika en de problemen, waarmee zowel blanken als zwarten in dit ver scheurde land worstelen. Ds. Grabaodt hield tot slot van. deze geslaagde kerkdag een opwekkend woord. Hij merkte o.m. op: „Het kijken binnen, de grenzen van de eigen ge meente is fout. Het is belangrijk ook de toestand in bredere kring te bezien, ondanks het feit, dat de Lutherse kerk een aparte en bepaalde plaats heeft in oecumenisch verband. Onze grote en grootse opdracht is over de grenzen heen de Schrift te verbreiden.*" GOES. De nationale reelasserings- dag wordt op zaterdag 1 oktober gehou den. Het is 25 jaar geleden, dat voor de eerste maal de nationale reclasserings- dag met de daaraan verbonden nationa le reclasseringscollecte werd georgani seerd. De actieperiode loopt ttians van 19 september tot 2 oktober. Een ieder kan aan de jubileumopbrengst een steentje bijdragen door te tekenen op een inte kenlijst, het kopen van een speldje of storting op gironummer 160150 t.n.v. na tionale reclas.sering.sdag 's-Gravenhage. Het reclasserin.gswerk is van toepassing op alle gezindten. GOES. Naar wij vernemen gaat het concert van het Rotterdams Phil harmonisch Orkest op dinsdag 20 sep tember in de Grote Kerk te Goes niet door. De voorverkoop van kaarten was van dien aard, dat het niet verant woord werd geacht het concert door gang te doen vinden. Wij vinden het betreurenswaardig, dat voor een derge lijk hoogstaand cultureel evenement, zo weinig belangstelling bestaat. Zevenduizend bezoekers op vogel- en bloemenexpositie GOES. De vogel- eri bloementen toonstelling, georgacniseierd door de Goe se vereniging „De Vogelvrienden", is be zocht door ruim zevenduizend personen. Duizend kinderen, in schoolverband, hebben eveneens een bezoek aan de expositie gebracht. Vooral zaterdag, de laatste dag van de tentoonstelling, die vorige week vrijdag werd geopend, wa ren er veel bezoekers: circa 2300. HOEK Na een sportief ge speelde wedstrijd heeft Hoek thuis beide punten aan Wemel dinge moeten laten. De Hoekena- ren hadden de handicap dat doel man Knol niet van de partij was. Nu stond Becks onder de doellat. Scheidsrechter v. d. Hooft uit Terneuzen leidde goed. Voor de rust wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. In de 34e minuut nam Wemeldinge een voorsprong door zijn middenvoor met een houdbaar doel- punt (01). Tot aan de theepauze werd er verder niet gescoord. Zes minuten na de hervatting kon Hoek de geliik- maker in het net deponeren. Rechts- buiten Tollenaar was met een prima kopbal de fabrikant ervan (11). n.Het ,c'uurde de 3®e minuut voordat Wemeldinge door zijn linksbinnen De Jong opnieuw een voorsprong kon ne- .maar weer kwam Hoek op- gelijke hoogte met een harde treffer van middenvoor Dieleman (2—2) na goed aangeven van rechts. In de 40e minuut kon Wemeldinge de wedstriiri zijn voordeel beslissen door een straf- schot te benutten (2—3), Er bestond voor deze wedstrijd veel publieke be- langstelling.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3