MINISTER BEERMAN lange wedloop met de nederlaag NIET HART SNELFIX Hans Hermans gevonden - gewurgd met een touw Afgelasten vlootbezoek aan Japan oneervol? Papa Bue in Nederland Na gratiëring oorlogsmisdadigers kwamen de spijtoptanten - de laatste ronde gold de nieuwe toto KABINET LAAT WETEN: NIETS AAN DE HAND Sfeer in Gameren door sigaren bedorven VRAGEN VAN KAMERLID Enkele sporen en vaag signalement WAT NU MET DE TOTO? Donderdag 15 september 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7. Na de „nacht van Beerman' JONGEN VERDRONKEN Na ongeluk overleden Het ging fel Licht gevraagd Ironie Israël wil windmolens HALT KEURIG AANDUIDINGEN Advertentie Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Het politieke wereldje in Den Haag waa gisteren blijkbaar nog al beduusd, om niet te zeggen perplex, van de verwerping van de toto door de angry old men" van de Eerste Kamer. Het kabinet wal potdicht en liet niets los dat enigermate kon aanduiden wat het onmiddellijks gevolg van het veto der senatoren voor de regering zou kun nen zijn. De partijpolitiek was in tegen stelling met da overheid veel opener en alles bij elkaar genomen was gisteravond de slotindruk wei dat niemand in de politieke kringen kon juichen over de min of meer abrupte, in ieder geval niet verwachte en nog minder gewenste af loop van een beslissende fase na een zorgvuldige ontwikkeling van ruim drie jaren. In stilte Na de „nacht van Beerman" is er gis terochtend vanzelfsprekend onderling be raad geweest tussen de minister-president en enkele ministers die enigermate bij deze zaak waren betrokken. In het kabi net van prof. dr. J. E. de Quay op Plein 1813 kwam een soort rompkabinet bijeen waartoe behalve de betrokkenen (de pre mier, de ministers Beerman en Cals) ook de ministers Zijlstra, Toxopeus en De Pous en minister Korthals als vice-minis ter-president behoorden. Van dit beraad is niets naar buiten doorgedrongen. Een officiële woordvoerder, daarnaar gevraagd, antwoordde dat het kabinet het woord helemaal niet wilde voeren en dat er niets aan de hand was. Hij wees er op dat er niets bekend was van een buitengewone ministerraad en dat mor gen de gewone wekelijkse bijeenkomst van het kabinet zal worden gehouden. Voorts gaf hij te kennen dat indien er uit de bespreking tussen de minister president, minister Beerman en de andere bewindslieden iets te voorschijn was ge: komen, dit dan wel in een communique zou zijn gemeld. Overigens noemde hu het een normaal verschijnsel dat na een gebeurtenis als die van gisteravond in de Eerste Kamer de betrokken minister over leg pleegt met de minister-president, wat inderdaad ook het geval is. De nogal uiteenlopende reacties bij de politici uit de regeringsgezinde fracties gaven duidelijk blijk van onbehagen in de situatie. Hier en daar kon naen zelfs een nauwelijks verholen boosheid waar nemen. „Onwijs" De liberale partijleider prof. mr. P. J. Oud gaf ronduit te kennen dat hij het een „hoogst onwijs besluit" vond. Evenals de anti-revolutionaire fractieleider dr. J A. H. J S. Bruins Slot zei prof. Oud hét te betreuren indien er uit deze be slissing van de Eerste Kamer voor het kabinet ernstige politieke consequenties zouden voortvloeien. Dr Bruins Slot voegde er nog aan toe hij de indruk had gekregen dat mr. Vu Riel zijn eigen politieke rol probeert i spelen in de liberale kring en dat ■order de Eerste Kamer in deze zaak tweedekamertje" heeft gespeeld. De christelijk-historische fractieleider h W Tilanus vond het maar „naar dat de toto verworpen was en hij zag nog niet wat voor oplossing er nu gevon- den zou kunnen worden. Met de KVP-er dr. L. A. H. Albering, die als partijsecretaris het woord voerde nu prof dr C. P. M. Romme nog met vakantie is, bleek dr. Tilanus van mening dat er niet onmiddellijk een kabinets crisis uit de verwerping behoefde voort te komen. Ook dr. Albering legde de vinger op het bestaan van een „groep- Van Riel", die blijkbaar met het ver werpen van de toto ook nog andere doel- «"nden nastreefde, namelijk een recon structie van het kabinet met ande£®: sterkere ministers. Overigens vond nij de hele zaak „allerongelukkigst". Doorbraak (besef) De socialistische oppositieleider mr. J. A W Burger heeft uiteraard munt ge slagen uit de situatie en in zijn partij blad kon men dan ook gisteren lezen dat naar zijn oordeel de regeringspartijen het geschutter" niet meer slikken. Hij zag 'in het gebeurde een blijk van het doorbreken van het besef ook in die kringen dat het kabinet-De Quay in zijn geheel als een „onbekwaam gezelschap" moet worden beschouwd. Er is, zo dacht hij, een sterkere regeringsploeg nodig dan vorig jaar opgeleverd kon worden. Er zit nog een heel andere kant aan de toto-surprise, die de politiek zo verras send en als ongewenst voorspel van het parlementaire zittingsjaar voorgeschoteld heeft gekregen, namelijk de confronta tie met het feit dat de Eerste Kamer nu een krachtdadige vorm heeft gegeven aan zekere gevoelens van onbehagen, die de laatste tijd nogal waren versterkt, maar die nooit anders dan onder bedekte ter men en nogal intern tot uiting waren ge komen. Geschrokken Men krijgt de indruk dat men hier en daar in de overigens regeringsgezinde kringen enigszins is geschrokken van de ondergrond en de achtergronden, die waarschijnlijk mede van invloed zijn ge weest op de beslissing van de Eerste Ka mer. Men stond klaar om aan te tonen welke moeilijkheden men op zijn hals zou halen ingeval er inderdaad een begin werd gemaakt met een reconstructie van het kabinet, te beginnen met de vervan ging van de minister-president, die het naar aanleiding van het bekende „mis verstand" de laatste tijd in het bijzonder zwaar te verduren heeft gekregen. Bovendien nog kon er een vrij gretige bereidheid worden aangetroffen om de verdiensten op te sommen van de be windslieden, die zo langzamerhand wel licht als gevolg van een soort legende vorming worden aangemerkt als ^zwak ke" figuren in het kabinet. Intussen werkt het kabinet gewoon door en zoekt naar een oplossing uit de gerezen moeilijkheden. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Uit de mond van de Rijnhaven is gisteravond door de Ri vierpolitie het lijk van de achtjarige Pe ter van der Busschen uit de Katendrecht- sestraat opgedregd. De jongen werd se dert gistermorgen vermist; schoolvriend jes hadden hem voor schooltijd op de veersteigbr zien spelen. Eigen nieuwsdienst ARNHEM In opdracht van de officier van justitie te Arnhem, mr. J. P. Hustinx, wordt naast het disciplinaire onderzoek ook een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar de moeilijkheden bij de Rijks politie in het dorp Gameren. Zoals wij gisteren berichtten is het drie man sterke personeel van de Rijkspolitie daar buiten functie gesteld nadat zich moeilijkheden hadden voorgedaan tussen de adju dant Visser en zijn onderge schikte, wachtmeester Baas. Een flesje limonade zou de aanlei ding tot die moeilijkheden zijn ge weest, maar ook schijnen de ver houdingen in het kleine politiekorps te zijn verstoord door een kwestie bij het verdelen van gekregen sigaren. Intussen heeft de districtscom mandant van de Rijkspolitie in Nij megen, majoor Cammaert, gezegd, dat hij geen mannen buiten functie stelt als het alleen maar gaat om dergelijke futiliteiten. Hij wees erop, dat op last van mr. Hustinx ook wordt nagegaan of de politiemannen van Gameren in het strafrechtelijke vlak fouten hebben gemaakt. 'Wat die eventuele fouten zouden zijn kon hij niet zeggen. IN de wijze waarop minister Beerman in de parlementaire arena is gestruikeld schuilt een grote mate van politieke ironie. De minister van justitie heeft in zijn nog korte ministeriële carrière wel meer in vechthouding tegenover de Kamers der Sta ren-Generaal gestaan. Er zijn zo gelegen heden aan te wijzen wij denken aan de gratiëring van oorlogsmisdadigers en aan de kwestie van de spijtoptanten waarbij de minister evenzeer een nederlaag had kun nen lijden. De ironie schuilt hierin dat mr. Beerman nu juist geveld is bij de verdediging van een wetsontwerp dat zijn hartelijke steun niét had. Voor de eerste maal vond mr. Beerman de Tweede Kamer tegenover zich met zijn stelling dat het bij voor baat uitsluiten van een toekomstige omzetting van levenslange in tijdelijke gevangenisstraffen ook voor de zwaarste oorlogsmisdadigers principieel onaan vaardbaar was. De minister werd in de Tweede Kamer van bijna alle kanten bezworen deze gevangenen niet te vergelijken met gewone misdadigers. DE STRIJD bleef onbeslist. De minister bleef vinden dat het tijdstip was aangebroken om ieder van de overge bleven zwaarste gevallen op zichzelf te beoordelen. De Kamer maakte duidelijk dat zij van een „humanisering" op dit ogenblik niet gediend was. In de Eerste Kamer liep deze zaak niet bijzonder hoog. De senatoren hadden uiteen lopende meningen en de minister kon er mee volstaan zijn standpunt te herhalen. Met de verdediging van het beleid jegens de spijtoptanten had de minis ter het moeilijker. In de Tweede Kamer liep het tenslotte nogal los. Hoewel in grote eenstemmigheid werd aange drongen op toelating van de in Indone sië verblijvende spijtoptanten was de politieke eendracht te gering om de minister in het nauw te drijven. Minister Beerman had aangevoerd dat onbeperkte toelating van spijtop tanten tot consequenties zou leiden, die geen enkele regering zou aanvaarden. De Kamer drukte zijn teleurstelling over de afwijzing van de algemene wens tot verruiming van het toelatings beleid uit in de indiening van twee mo ties. Een daarvan werd evenwel weer ingetrokken en voor de andere (socia listische) motie schrok de Kamer te rug. Wel gaf deze motie het vrijwel algemene verlangen van de Kamer weer, maar de regelrechte veroorde ling van het beleid die er in lag, wenste de meerderheid niet. ROTTERDAM. De feestelijke pre mière van Dit is Cinerama in Cinera ma aan de Westblak heeft de afdelin gen Rotterdam van het Koningin Wilhel- minafonds voor de kankerbestrijding en van het Prinses Beatrix poliofonds elk een bate van 12.227,40 opgeleverd. Met Kerstmis komt er in Cinerama weer een première en ook dan zal de verhoogde toegangsprijs aan die fondsen ten goede komen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Het Eerste-Kamerlid de heer Tjalma (a.r.) heeft aan de ministers Luns en Visser gevraagd of zij niet vinden dat met afgelasten van het bezoek van Hr. Ms. Karei Doorman aan Japan in strijd met de eer van de Koninklijke marine en daarmee met die van de staat der Nederlanden is gehandeld. De heer Tjalma wil deze vraag stellen als de ministers bevestigend antwoorden op een of meer van de drie vragen die hij eraan vooraf laat gaan. Daarin vraagt hij: 1 Of het waar is dat de Nederlandse regering er als gevolg van de Indone sische stappen bij de Japanse regering (door minister Luns chantage ge noemd) in heeft toegestemd dat de Nederlandse schepen in een Japanse haven niet het gebruikelijke eerbetoon als saluutschoten en officiële ontvangst zouden krijgen. O Of het waar is dat de Nederlandse regering, eveneens zwichtend voor de Indonesische „chantage", heeft beslo ten het smaldeel V, in afwijking van het oorspronkelijke vaarplan, na het voorgenomen bezoek aan Japan niet Advertentie Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever opnieuw naar Nieuw-Guinea te laten gaan. Q Of, als de regerihg niet overstag mocht zijn gegaan, zij toch wel de twee mogelijkheden om overstag te gaan ter discussie heeft gesteld of althans geen bezwaar heeft gemaakt tegen be spreking van die mogelijkheden met de Japanse regering. WAAR INITIATIEF Behalve het antwoord op deze vragen wil de heer Tjalma ook weten of het initiatief tot een vlootbezoek aan Japan, van dat land of van Nederland is uit gegaan en of daarbij de gebruikelijke weg is gevolgd. Tevens vraagt het antirevolu- tiionaire kamerlid of de Japanse regering zich er aanvankelijk mee heeft verenigd dat het smaldeel V in een Japanse haven officieel zou worden ontvangen zonder dat er voorwaarden waren gesteld. ROTTERDAM De 85-jarige L. Berg werf uit Rotterdam is gisteren in het Cool- singelziekenhuis overleden. Hij was daar maandag opgenomen, nadat hij was aan gereden door een tram. Bij de stuw onder Belfeld is het twee jarig zoontje van de familie H. van Steenhoven van een schip gevallen len in de Maas verdronken. Het lijkje is nog niet gevonden. Verheugde gezichten der deelnemers aan de Lexington-Rome reis Goud voor een gulden! Het aantrekkelijke programma omvatte bezoek aan de Olympische Spelen, tochten naar Napels en in de omge ving van Rome. De reis werd gemaakt in het speciaal gecharterde Lexington vliegtuig. Blijft u onze adverten ties volgen. Er staat voor onze vele Lexington vrienden - in de komende maanden - weer zeer veel aantrekke lijks op stapel. Lexi zorgt goed voor u -*»- •j - DE Eerste Kamer bracht in februari van dit jaar bij de bespreking van het beleid jegens de spijtoptanten zwaarder geschut in het veld. Minister Beerman heeft bij die gelegenheid de onvriendelijkste dingen tegen zich horen zeggen. Zo riep een opgewonden baron De Vos van Steenwijk uit: „Op humanitaire overwegingen hoeft men bij deze bewindsman niet te rekenen; daarvoor moet men bij deze minister oorlogsmisdadiger zijn." Op verzoek van de verontwaardigde minister trok de senator die woorden („De minister trekt ze zich blijkbaar persoonlijk aan") weer in. Fel stonden de minister en de Eerste Kamer toen al tegenover elkaar. Hoe eensgezind de Kamer echter was, in een motie werd dat niet uitgesproken. Maar de socialist Cammelbeeck vatte de situatie waarschuwend aldus samen: Het is politiek onaanvaardbaar en on toelaatbaar als de regering de een stemmige wens van de Kamer naast zich neer zou leggen. J-JIERBIJ zij er aan herinnerd dat ons blad op 19 augustus heeft kunnen melden dat de regering had besloten meer spijtoptanten toe te laten en niet meer vast te houden aan het richtcijfer van tweeduizend per jaar. Het merkwaardige is dat de ambtenaren van minister Beer- mans departement blijven ontken nen dat het toelatingsbeleid op enige wijze zou zijn gewijzigd. Het lijkt, tegen de achtergrond van de wens die zij begin dit jaar uitsprak, inte ressant voor de Eerste Kamer om hierover eens klaarheid te krijgen.) LTOE het in de Kamers met de toto II is afgelopen weet men. De taak, die daar mr. Beerman toeviel, zou men kunnen vergelijken met die welke een toegevoegd advocaat op de schouders neemt als hij een zaak heeft toege wezen gekregen die hem in wezen on sympathiek is. Hij voelt zich dan aan zijn beroepseer verplicht, die zaak zo goed mogelijk te behartigen, de ver dediging tot een zo gunstig mogelijk einde te voeren. Dat juist mr. Beerman tegenstan der van de toto in elke vorm deze zaak kreeg toegewezen is ironisch. Dat hij struikelde over dit probleem, van geringere betekenis dan de vorige die hij in de Kamer wel tot een goed einde bracht, zal voor de minister zelf de ironie een bittere bijsmaak geven. HAIFA (ITIM) In Israël, waar men met een nijpend tekort aan ener giebronnen kampt, overweegt men op grote schaal stroom op te wekken door gebruik te maken van de windkracht. Vier noordelijke streken van het land zijn geschikt bevonden voor deze wijze van energiewinning. In Eilath, de zui delijke Israëlische haven aan de golf van Akaba, is reeds drie jaar een wind- krachtcentrale in bedrijf. De Ford-stich ting heeft een bedrag van een ton be schikbaar gesteld voor verder onder zoek. (Van een onzer verslaggevers) SEVENUM Hans Hermans, de twaalfjarige jongen uit Seve- num, die sinds zondagmiddag 'was verdwenen, is gister tegen het middaguur met een touw om de hals gewurgd teruggevonden. De jongen lag begraven onder een dun laagje zand in een grep pel tussen twee rijen asperge bedden op nauwelijks 31^2 kilo meter afstand van zijn ouderlijke woning. Zijn fiets was reeds eer der 1200 meter verder gevonden. De jongen was op weg naar een oom in het kerkdorp De Bergen waar hij een zaag zou terugbrengen. De zaag is nog niet teruggevonden. Twee militairen van de compagnie stoot troepen uit Venlo, de negentienjarige J. Verburgt en de 21-jarige A. Verhulst, stootten tijdens de massale speurtocht die gisterochtend in dubbele versterking werd voortgezet in een aspergeveld op een plaats waar de grond pas zeer onlangs was omgewoeld. De plek verse aarde kwam overeen met de lengte van een kindergraf. Onmiddellijk werd via de mobilofoon en walkie talkies kennis gegeven van de ontdekking. De commanderende officier gaf via de radiotelefoons het haltsein. Op hetzelfde moment kwam de menigte van meer dan driehonderd militairen over een afstand van enkele hectaren verspreid tot stilstand. Vervolg van pag. 1 Sommige politieke waarnemers zien een mogelijkheid via een initiatief-voorstel uit de Tweede Kamer tot een gelegali seerde voetbalpool te komen, maar naar wij menen te weten is daar geen enkele kans op. Ook op een ander punt heeft minister Beerman zichzelf de pas afgesneden. In de Eerste Kamer deed mr. Van Riel hem de suggestie een nieuw wets ontwerp te maken in de vorm van het raamwetje voor de paardentotalisator. Dit is een zeer eenvoudig wetje, maar het geeft voor de uitvoering ervan een grote beleidsmacht aan de minister. Deze dient immers bij algemene maat regel van bestuur de voorwaarden en het reglement vast te stellen van de totalisator. Een dergelijke wet betekent dat de voet baltoto (die velen nog in volle ontwik keling zien) niet wettelijk wordt be vroren, maar dat er genoeg ruimte blijft voor het voeren van beleid. De minister antwoordde op deze sugges tie, dat hij het principieel onaanvaard baar achtte dergelijke gewichtige za ken als omvang van de prijs, maxi mum inleg e.d. bij algemene maatregel van bestuur te regelen. Ook hiervan kan de bewindsman niet terugkomen De Nederlandse sportfederatie verzucht te: Het is erg treurig dat het zo gelo pen is. Op vrijdag zal het voorlopige bestuur van de Stichting nationale sporttotali- sator (de gezamenlijke stichting van de Nederlandse sportfederatie en de charitatieve instellingen) bijeenkomen om de situatie te bespreken. De officier van justitie mr. J. W. Uiter- waal en de officier van de rijkspolitie en van het garnizoen Venlo stelden vast dat daar inderdaad onder een dun laagje zand het lijk lag van een jongen. Rond om de vindplaats werd een cor don van soldaten getrokken. Een buurman van de familie Hermans stelde de identiteit vast. De vader van de vermiste jongen had dicht in de buurt van de vindplaats deelgenomen aan het opsporingswerk. Hij werd door zijn buur man naar huis gebracht waar de ouders naderhand volledig werden ingelicht door de rector van het klooster Maria ter Peel dat in het kerkdorp Evertsoord staat. Om kwart over drie arriveerden de deskundigen van de justitie uit Den Haag. Het waren prof. dr. W. Froentjes, directeur van het gerechtelijk laborato rium in Den Haag, dr. J. Zeldenrust, de gerechtelijke lijkschouwer, dr. J. Ver burgt en mevrouw dr. A. Jansen schei kundigen van het gerechtelijk labora torium. Een minutieus onderzoek dat enkele uren in beslag nam bracht aan het licht dat de jongen was gewurgd met een dun stuk henneptouw dat om de hals zat ge snoerd. Overigens vertoonde het lichaam geen sporen van geweld. Ook de kle ding van de jongen vertoonde geen en kei verdacht spoor. Zelfs zijn stropdas zat keurig op haar plaats. De jongen lag in de lengte uigestrekt tussen twee hoog opgeworpen asperge bedden waarop nu overal de scheuten zijn uitgegroeid tot een hoog fijn groen. Een goede bescherming om iemand die zich in de aspergevelden begeeft geheel aan het oog te onttrekken. Vlak bij het graf zijn enkele duide lijke voetsporen gevonden van een vol wassen man. Daar zijn gipsafdrukken van gemaakt. De twee plastic vlaggetjes die van de fiets waren verdwenen zijn evenmin als de zaag teruggevonden. Wel zit er om het balhoofd van de fiets van de jongen nog een stukje van het touw waaraan de vlaggetjes waren bevestigd. De vlaggetjes zijn kennelijk van de fiets gerukt. Na gegaan moet nog worden of het touw waarmee de jongen om het leven is ge bracht afkomstig is van de flietsvlagge- tjes. In de nabijheid van de plek waar de fiets eergisteren werd ontdekt werd een kolenschop gevonden. De mogelijkheid is Advertentie Daar werd het lijk van Hans Her mans gevonden in een aspergeveld, keurig begraven, nadat de jongen met een dun touw gewurgd was. niet uitgesloten dat daarmee de ondiepe, lange kuil is gegraven, waarin het stoffe lijk overschot werd gelegd. Deze kolen schop was niet verroest en had kennelijk nog niet lang buiten gelegen. Er waren duidelijke sporen op van zand. In het ziekenhuis te Horst heeft dr. Zeldenrust gisteravond de sectie verricht. Als doodsoorzaak werd wurging vastge steld. De onrust in Sevenum en wijde omtrek gewekt door het verdwijnen van Hans Hermans is gisteren na het bekend wor den van de dramatische vondst nog toe genomen. Er heerst ook een verbitterde stemming jegens de onbekende dader van dit gruwelijke misdrijf. Er komt nu een stroom van inlichtingen binnen bij de politie en de justitie. Tal van mensen die zondag naar de kermis in Heienaveen zijn geweest en die zondagmiddag in dit deel van de Peel over de landwegen zijn gegaan, komen nu vertellen welke men sen ze daar zondag hebben gezien. Uit deze veelheid van gegevens is een vaag signalement naar voren gekomen van een man met een enigszins godron gen figuur, lichtgekleurd of grijzend haar die daar in de bossen en de heidevelden door verscheidene mensen is gezien. Hij droeg een wit overhemd en een grijze broek. Gebleken is dat tal van inwoners van Sevenum en de kerkdorpen deze man hebben gesignaleerd zonder dat zij het van elkander wisten. Opgevallen was dat de man telkens de bossen inging zo dra anderen in zijn buurt kwamen. Uit de stroom van inlichtingen is ook gebleken dat het negenjarig dochtertje van een smid uit Sevenum onlangs is lastig gevallen door een man in dezelfde omgeving. Het meisje was daar aan het spelen met haar broertje van elf jaar en diens vriendje van dezelfde leeftijd. De man had het meisje geroepen en haar snoepgoed aangeboden. De jongens hadden haar tegengehouden. Toen de man aanstalten maakte om het meisje achterna te gaan, sloeg het drietal op de vlucht. Het meisje verloor daarbij een van haar sandalen, die door de man werd opgeraapt. Hij nodigde het kind uit haar schoentje bij hem te komen terug halen. De beide jongens boden aan dat zij het schoentje zouden komen halen, maar de man drong aan, dat het meisje bij hem moest komen. Daarop hebben de jongens het meisje stevig vastgehouden en zo is het drietal naar de man gegaan om het schoentje weer in ontvangst te nemen. Het kind griste hem het sandaaltje uit de hand en gedrieën holden zij terug naar het dorp. De districtsrecherche van de rijkspolitie is met een omvangrijk onderzoek bezig in de kartotheek en in inrichtingen waar mannen verblijven die voor de verdenking komen" dergeliik misdri)f in aanmerking In Rogge] in midden-Limburg worden sinds maandag twee jongens van veer tien en vijftien jaar vermist. Zij heten Van de Kerkhof en Van der Leeden s Morgens waren zij van huis gegaan om in Roermond en Panheel de school te bezoeken. Van dat moment af ontbreekt ie°er spoor van de jongens. Hoewel de rijkspolitie ook dit geval van vermissing grondig onderzoekt, wordt nog niet di rect aan misdrijf gedacht. Een van de jongens heeft een oom, die in de buurt van Parijs woont. De jongens hebben al eens eerder het plan gehad die oom te bezoeken. Er wordt rekening gehou den met de mogelijkheid, dat zij nu ge- w^i?rd b?bben on? liftend Parijs te SS®; Volgens de inlichtingen uit gearriveerd"" JOnBens daar n°S niet ROTTERDAM. Het Deense orkest 24a?ot^8eser,y'k h® JaZZ Band maakt van land. september een toernee door ons Op 24 september geeft de band een hfirS anCert m ?e Rotterdamse Schouw, burg. daarna volgen concerten in Leeu. warden, Scheveningen, Deventer Arn hem en Utrecht. r, Arn-

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7