HEINZ HEIN^ Eisenhower gaat vóór Kroesjtsjef Assemblée derV.N. toespreken 1 I I I I I I I I I I I I I I I menu's Wie ZEEUWSCH DAGBLAD MYSTERIES BEHEERSEN NIJMEGEN MACMILLAN WELLICHT TOCH NAAR NEW YORK Nederlands grootste kinderziekenhuis bestaat 75 jaar PROBEER 15 at>nbiedinaen a Spar-thee 57 Hazelnootlcrokant 20°9™ 57 Café noir Appelstroop 57.io%; 57.io%: Tandpasta grote tube van 70 voor 57 Savon de luxe e7 Mosterd Kattetongen 250 gr. slechts 57 Boterham worst ct Ger. mager spek Ananas Chocolaatjes Spinazie Koffietaai 57 m telefoniste 89.- per maand Bosrijk Dieren de Zeeuwse krant met de vroege en tSnelle bezorging BALLINGEN NIEUWE POGING DEBATLOOS Redeloze schietpartij eist dertig doden FUSIE GEWENST VAN EURO-TOPORGANEN elk 2e pakje Militaire hulp heeft ramp voorkomen Donderdag 15 september 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Vier verrukkelijke snelmenu's, bereid met kostelijke sausen. Een enorm gemak, zowel thuis als buiten en... héérlijk en voordeligI Gebruikssuggesties op het blik. de HEINZ snelmenu's zijn: •witte bonen in tomatensaus 0,79 macaroni in kaassaus 0,89 spaghetti in tomatensaus 0,79 hors d'oeuvre sla in mayonaise 1,15 klein blikje 0,69 Het Telefoondistrict Amsterdam vraagt vrouwelijke krachten voor opleiding tot Samen met méér gemak en variatie bij de maaltijden, thuis en buiten Geboden wordt: een prettige werkkring met afwisselend werk uitstekende sociale voorzieningen toelagen voor onregelmatige diensten tenminste 15 vakantiedagen en 4 vakantietoeslag eventuele reiskostenvergoeding of pensiontoelage gedurende de opleiding wordt vol salaris genoten. Vereiste: Diploma MULO- of gelijkwaardige opleiding. Sollicitaties of verzoeken om Inlichtingen te adresseren aan: de personeelschef van het Telefoondistrict Amsterdam, Postbus 36 te Amsterdam. Persoonlijke aanmeldingen: dagelijks, behalve op zaterdag, van 9-16 uur In gebouw „Candida", 4e verdieping, N.Z. Voorburgwal 120, Amsterdam-C. Telefonische Inlichtingen (020) 63344. GOEDKEURING UITBREIDINGSPLAN Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Middelburg maakt bekend, dat Gedepu teerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 23 augus tus 1960, no. 2286/231, 3e afd. het besluit van de Raad dier gemeente van 23 mei 1960 tot vaststelling van een wij ziging van het plan van uit breiding in hoofdzaak heb ben goedgekeurd. Het plan ligt ter inzage ter gemeente secretarie, kamer 20. Middelburg, 15 sept. 1960. Het Hoofd v/h Gem. bestuur voornoemd, Joh. de Widt. Een eigen woning met voor rente en aflossing en 2500.- eigen geld in Inl. dag., ook zat., van 10 tot 17 uur in de model- woning Spechtlaan 21 te Dieren en bij N.V. UMACO, MALIE BAAN 63, UTRECHT, tel. 030-11877. Na 18.00 u.: 02950-45982. zijn haar met Vi-Shine wut heeft beslist van roos geen last Tube voor één wassing 30 ct. Grote tube fl.50 Vi-Shine CRYSTAL—JELLY Shampoo ADVERTEER REGELMATIG. andere zenuwmiddelen, zelfs de duurste, dan komt TT tóch terug op MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN, omdat deze Uwzenu wen sneller en bestendig kalmeren en volledig meester doen blijven. iMli'Jlii'IIMiMI, Burgerlijke stand VEERE. Bevallen: J. S. de Kraker-Roeting d; J. Maljers- de Wijze z; J. D. van Wallen- burg-Hollestelle z; J. Luijck- Munter d. Ondertrouwd: C. E. de Rooij 23 j en J. L. Roose 21 j. VLISSINGEN. Geboren: Jacqueline Y. d. v. J. A. v. d. Putte en J. J. Sturm; Eliza beth W. d. v. J. A. v. d. Putte en J. J. Sturm; Adriaan G. L. z. v. J. W. Weug en A. Cal- jouw; Elizabeth, d. v. J. v. Schijndel en P. J. v. d. Boo- gaart; Izaak G. z. v. J. M, Theune en F. L. Jacobs; Hen driks W. z. v. J. Lere en M. Bostelaar; Franciscus M. z. v. F. M. Smits en C. Steketee; Marco, z. v. J. P. Lijnse en G. v. d. Berg; Maria A. d. v. A. T. Rothfusz en G. v. Beve- ren; Theodora F. d. v. W. Dan ker en A. Schouwenaar; Diana M. d. v. J. H. Meijer en M. K. W. Tetteroo; Marietje d. v. L. de Nooijer en P. Meerman; Benonie J. z. v. W. T. de Quel- joe en J. H. v. h. Maalpad. Ondertrouwd: A. Fraassen 29 jr. en J. A. Jongman 24 jr. Getrouwd: G. P. Schat 23 jr. en D. Wagenaar 22 jr; R. v. Duijvenvoorde 26 jr. en S. J. Risseeuw 24 jr. Overleden: Abraham J. v. Fraaijenhove 64 jr. echtgen. v. D. Overhoff; Cornelis P. Kuijck 47 jr. echtg. v. F. S. van Min nen; Suzanna Oreel 45 jr. echtg. v. S. Geldof; Martina Melse 73 jr. wed. v. P. Gillis sen. KLOETINGE. Geboren: Arnout J. P. H. z. v. A. J. van Cruijningen en J. M. A. de Boer; Cornelis M. A. z. v. M. A. v. d. Vliet en A. Lansen; Jan C. z. v. P. J. Kole en M. L. de Vos; Willem J. z. v. P. J. Kole en M. L. de Vos. VERENIGDE NATIES Nog voor de Russische premier Kroesjtsjef de gelegenheid zal krijgen zijn met spanning ver wachte rede te houden voor de Assemblée der Verenigde Naties, zal president Eisenhower er het woord voeren. Donderdag 22 september zal de Amerikaanse president de Assemblée toespre ken en onmiddellijk erna weer naar Washington vertrekken, zo dat de kans dat hij Kroesjtsjef ontmoet op het terrein van de Verenigde Naties minimaal is. Hij zal de Algemene Vergadering „bepaalde voorstellen voorleg gen". Op welk gebied deze voor stellen betrekking hebben, is niet bekend gemaakt. De Assemblée komt op 20 september bijeen. De 22ste is de eerste dag waarop redevoeringen kunnen worden gehouden. Het is niet bekend of de Russische pre mier zich onder Eisenhowers gehoor zal bevinden. Van Kroesjtsjef, die in gezel schap van de leiders van vrijwel de ge hele communistische wereld, China uit gezonderd, een deel van de zitting van de Assemblée zal bijwonen, verwacht men in de eerste plaats een grote rede over ontwapening, wellicht aangevuld door op zienbarende mededelingen over rrieuwe Russische successen op het gebied van raketten. De Russische premier, die zoals men weet Manhattan niet mag verlaten, zal die vorm van ballingschap moeten delen met een andere notoire vijand van de Verenigde Staten: de Cubaanse premier Fidel Castro. Ook deze zal zijn verblijf moeten beperken tot Manhattan, evenals de Hongaarse premier Kadar. De andere communistische leiders zullen, net als Nasser, Tito en Soekarno, zich vrijelijk mogen bewegen binnen de grenzen die de Veiligheidsdienst hun stelt. Nu de Sowjetunie nul op het request heeft gekregen met haar protest bij de Amerikaanse regering tegen de beper king van de bewegingsvrijheid van Kroesjtsjef. heeft zij zich gewend tot secretaris-generaal Hammarskjoeld. Zij vraagt hem een poging te doen de Ame rikaanse regering tot andere gedachten te brengen. De Amerikaanse regering motiveert de beperkende maatregelen door te verkla ren dat Kroesjtsjef, Kadar en Castro zich dusdanig jegens de Verenigde Staten heb ben misdragen in woord en daad dat zij niet kan instaan voor het gedrag van het Amerikaanse publiek. In het belang van de drie staatslieden is daarom deze onaangename maatregel genomen. Onze Londense correspondent telefo- Voordat president Tito van Zuidsla- vië naar New York vertrok waar hij met premier Kroesjtsjef en andere groten en kleinen uit de communisti sche en niet-eommunistische wereld de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties zal bijwonen, nam hij in Belgrado hartelijk afscheid van zijn echtgenote, mevrouw Jovanka Broz. (Tito's eigenlijke naam is Josip Broz.) neerde ons naar aanleiding van Eisen howers verrassende besluit om de Assem blée toe te spreken: In Londen verluidde gisteren dat de mogelijkheid nog altijd niet geheel is uitgesloten dat premier Macmillan toch naar New York gaat. Hij zou dat echter doen na het vertrek van premier Kroesjtsjef. Het schijnt namelijk de bedoeling te zijn, dat Macmillan namens de westelijke landen zal antwoorden op wat de Russi sche premier in de Algemene vergade ring zal zeggen. President Eisenhower en premier Mac millan zouden tijdens hun telefonisch contact van de laatste week tot de oon- clusie zijn gekomen dat de redevoeringen van Kroesjtsjef en zoveel andere leiders van communistische landen in de Assem blée beantwoord dienen te worden door ten minste een der belangrijkste weste lijke staatslieden Dit zou dan moeten geschieden zonder het risico te lopen in een debat met Kroesjtsjef zelf te ge raken Een andere mogelijkheid waar thans in Londen over gesproken wordt is een bezoek van premier Kroesjtsjef aan de Britse hoofdstad, als hij op de terugweg is van New York naar de Sowjetunie. De Russische premier schijnt een ont moeting met Macmillan nog altijd zeer nuttig te vinden. Van onze correspondent NIJMEGEN. Met 350 cartoma- giërs, illusionisten, manipulators en beoefenaars van nog geheimzinniger wetenschappen binnen zijn poorten kan Nijmegen zich dit weekeinde het bolwerk van vingervlugheid en zins begoocheling noemen. De stad dankt die griezelige invasie aan de werk lust van een inwoner die het ambt van notaris uitoefent. Notaris W. G. Weier, de man achter de dubbele schermen van dit occulte festijn, heeft bijna een jaar aan de voorbereiding ervan gewerkt. Niets minder dan het Nederlandse kampioen schap goochelen staat op dit congres van de Magische Unie op het spel. Dat komt neer op het wereldkampioen schap. want de Nederlandse gooche laars zijn toonaangevend op het we reldpodium. Daaraan dankt het congres zijn -grote buitenlandse deelname. Onder -de 350 deelnemers bevinden zich honderden Bel gen, Duitsers, Engelsen, Zwitsers, Zwe den, Spanjaarden. De Verenigde Staten vaardigen vier magiërs af. Zij zullen eigen kunnen tonen, maar buiten mede dinging want de strijd blijft een Neder landse aangelegenheid. Dure trucs De werkelijke wedstrijden in micro- magie, cartomagie, cabaret-goochelen, manipulatie, illusioni-sme, mentale ma gie, salonma-gie, uitvinding en algeme ne goochelkunst spelen zich af achter 'bijzonder hecht gesloten deuren. Alleen congressisten zullen die bij mogen wo nen. Vingervlugheid of magische kracht is de handelswaar van de goochelaar. Die kan tienduizenden guldens waard zijn. Vandaar dat men het geheim ach ter een truc voor zichzelf wil houden. Toch zal Nijmegen meer dan genoeg te zien kunnen krijgen. Er zijn open bare voorstellingen en vele goochelaars hebben zich bereid verklaard om gra tis voorstellingen in ziekenhuizen, sana toria en bejaardenhuizen te verzor gen. Verder zal zaterdagmiddag op de Grote Markt de Zweedse goochelaar Carboni zijn vrouw. Carbonita als een veertje in de lucht late nzweven. Morgenmiddag krijgen de Nijmege- naren een voorproefje van het congres dat 's avonds begint. Dan rijdt de voor zitter van de Spaanse vereniging der il lusionisten, Raphael Ayerbe Santolaria, op zijn motor de stad binnen. Hij doet het geblinddoekt. In Brussel bindt deze magiër de zwarte lap voor en zonder ongelukken wil hij de naar honderd ki veertje in de lucht laten zweven. BANDOENG (Reuter) Dertig men sen zijn omgekomen en 35 zwaar ge wond door een redeloze aanval van een bende van de Darul Islam op een bios- coopje in het dorp Taradju bij Tasik- malaja in West-Java. De bende drong het theatertje binnen en begon in het wilde te schieten. Alvorens te ontsnap pen stak zij nog wat huizen in brand. Mr. E. M. J. A. Sassen: DEN HAAG Mr. E. M. J. A. Sassen, Nederlands lid van, de commissie van Euratom, meent dat men vurig moet hopen op bereidheid bij de regeringen van de Zes om op het juiste ogenblik mede te werken aan een fusie van de executieven van de drie Europese ge meenschappen-. Dat zijn de Europese commissies van de E.E.G. en Euratom en de Hoge autoriteit van de E.G.K.S. De taken en bevoegdheden die bij ver drag voor elk van de drie gemeen schappen zijn vastgesteld, zouden als minimumbasis moeten worden- geno men voor de ene executive, die de drie bestaande zou moeten opvolgen. Dit schrijft mr. Sassen in een artikel in het maandblad van de christen-demo cratische fractie van het Europese par lement. Hij memoreert dat een aantal andere leden van de drie executieven zich in de afgelopen maanden ook voor de fusie hebben uitgesproken. geldig van 15-22 september van 90 voor 10% -10% pakje van 65 voor beker van 68 voor 10% - v |^i - V tablet luxe zeep van 65 voor M -10% -Yiï, ||M|r.. mi - in glas van 66 voor 57 -10%^ -10% 250 gram voor «P m -10% elke 2e gelderse voor 200 gram voor blikje van 65 voor pakje van 75 voor 1/1 blik slechts 57 -io% Mü« huishoudgeld is hij De Spar méér 300 gram voor waard. Werkelijk voordeel, 10% korting en 100% kwaliteit.,, dat is voor Spar-^ klanten! Kopen hij De Spar is sparen bij de koop 'erkelijk voordeel - 10% korting - 100% kwaliteit Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Op zaterdag 24 sep tember bestaat het Julianakinderzieken- huis in Den Haag 75 jaar. Het is met zijn 250 bedden het grootste kinderzie kenhuis in Nederland. Ter gelegenheid van het jubileum zal de beschermvrou we, koningin Juliana op 21 september een bezoek aan het ziekenhuis brengen. Bij de opening van het ziekenhuis op 24 september 1885 toen ondergebracht in een oud herenhuis kon plaats wor den geboden aan zes grote kinderen en een zuigeling. Men beschikte maar over zes bedden en een wieg. Het tegenwoordige gebouw, prachtig gelegen in de duinen bij de laan, ge noemd naar de eerste geneesheer-direc teur van het .ziekenhuis, dr. Van Wely, werd op 17 april 1929 geopend door de toenmalige beschermvrouwe, koningin moeder Emma. Bij deze gelegenheid kreeg het nieuwe ziekenhuis de naam J ulianakinderziekenhuis. Sinds zijn oprichting is het een parti culier ziekenhuis, dat wordt geëxploi teerd zonder subsidie van rijk of ge meente. Aan het ziekenhuis is ook een sana torium-afdeling verbonden, waar veer tig kinderen met tuberculose worden1 verpleegd. Dankbare boeren Eigen nieuwsdienst APPINGEDAM. De hulp van mi litairen van de Koninklijke land- en luchtmacht bij het oogsten heeft ons voor een ramp behoed, zo zeggen de Noordgroningse boeren. Zij zijn erg blij dat door de hulp een belangrijk deel van de oogst" is binnengehaald. Ook de militairen zijn erg tevreden. Zij zeiden graag nog een week te wil len blijven helpen om het werk af tl maken.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6