AMERIKANEN WONNEN 4 x 400M Carl Kaufmann geknakt Fantastische recordtijden T>' JK; Ruiters wacht zware proef GEEN BRONS VOOR ARME KIM HAE HOOG" GESPREK IN OLYMPISCHE SFEER Radio en TV RUSLAND TRIOMFEERT: ZWARTE DAG VOOR V.S. Vrijdag 9 september I960 door RU DE GROOD Slechts elkaar Hoop Toch Bereid IN'og steeds Hij wachtte Corry Heemskerk mocht serpentine stuk rijden PROGRAMMA VRIJDAG Olympische ruiters wacht zware proef GOUD EN ZILVER VOOR HONGAREN Niet St. Cyr, maar Filatof winnaar Oók Huilen Goud voor Rus E Lachen Dodelijk ongeval bij Grote Prijs van Man EXTRA TV VAN OL. SPELEN KING KING KING KING elke dag KINGr elke dag fit! Selectie dames voor tennisdriekamp DUITSE TENIYISPL0EG Amerikaanse tennistitels ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. OME Carl Kaufmann kreeg zijn revanche niet! Na zijn roemruchte nederlaag op de 400 m tegen de Ameri- .kaan Otis Davis had hij er dagen lang van gedroomd. Nog eenmaal zou hij de Ameri kaan voor het einde van de Spelen ontmoeten, op deze laatste dag, in de finale van de viermaal 400 m, waarin hij, zoals Davis, de laatste baan zou lopen. Zeker, de Amerikaanse ploeg was sterk met Yerman, Young, Glenn Davis (de hordenloper) en Otis Davis, maar de doorsneeresultaten van zijn équipe waren minstens zo goed en met een beetje geluk zouden zij gelijk kunnen vertrekken, sou het zelfs mogelijk zijn, dat hij met een kleine voorsprong op Otis Davis als eerste weg zou kunnen gaan en dan, dan kon hij zijn ploeg naar de overwinning leiden.. Het typisch voor hem en voor de Amerikaan, dat zij riechts elkaar zagen en geen van de andere ploegen die aan de start stonden, zoals de geduchte ploeg van de Antillen met Kerr, Gardner en Spence; zoals de sterke, uitermate verrassende ploeg van de Zwitsers met als laatste loper Wiigli; de Britse ploeg volgens traditie een van de sterkste outsiders op alle Olympische spelen, met Jackson, Yardley, Wrigton en Brightwell, allen jongens, die vooraan staan op de wereldranglijst. Och, er waren er voldoende op wie zij feitelijk zouden moeten letten, maar de gedachte aan de re vanche, aan zijn tweede gevecht met Davis verduisterde al dit gevaar, vaagde de gedachte daaraan uit Kaufmanns her senen weg. Htf had rijn ploeg: uitstekend voorbe reid en haar mentaal zo acherp gesteld, dat hU foede hoop had; htf had de jon- grens voorgehouden, dat, indien zij erin zouden slagen hem tegeiyk met Davig te doen starten, hg ervoor zou zorgen, dat Duitsland het goud zou behalen, zoals dit bijna was gebeurd op de 400 meter zelf. HU had hun gezegd, dat bU ook deze 400 meter had kunnen winnen indien hU eer der de aanval van Davis zou hebben op gevangen. Maar nu, nu zou hij anders lo pen. Trouwens de ploeg was bereid ge weest voor hem te sterven. Maar aan dit sterven heb je niet veel als je moet lo pen. Maar goed Nu wilde het noodlot van Kaufmar.n, dat Duitslands eerste loper, Kinder, in; derdaad stierf Na de start had hij zich gewaagd aan een aanval op de Zuid-Afrikaan Yeffreys, maar hij had zijn krachten overschat en deze verkeerd verdeeld en toen de lopers het rechte eind opkwamen, lag Kerr duidelijk voor, gevolgd door Yerman, Yeffreys en Kin der, die niet wist waar hij het zoeken moest. Nu is h 't eind van de eerste 400 meter het kritieke punt in deze estafette, om dat de lopers dan hun baan mogen verlaten om naar d' binnenkant te gaan. Omdat Kerr helemaal van buiten naar binnen moest komen, pompte Yer man nog eens extra uit zijn reserve krachten en dit bracht Kinder zeker vijf meter achter de Amerikaan, die in derdaad als eerste de stok overreikte aan Young gevolgd door de Antilliaan se ploeg, Zuid-Afrika en toen pas Duits land. Maar de Duitse ploeg was bereid te sterven Daarom zette De Reszke, ongeacht wat er verder met hem zou ge beuren, een achtervolging in alsof hij slechts hom erd meter behoefde te lopen. Hij passeerde de Zuid Afrikaan Davis, de Antilliaan Wedderburn, en kwam een meter achter Young te lig gen Hij probeerde door te drukken, maar dit lukte net niet meer. In ieder geval hau hij gedaan wat er van hem verwacht was. Hij had het gat tussen Amerika en Duitsland gedicht en Kaiser als derde loper moest dan maar de rest doen. Nog eenmaal probeerde hij over zijn macht hetn te reiken, nog eenmaal wilde hij dat voor zijl- „chef" doen, wat feitelijk zijn opvolger had moeten doen Hij viel Young aan en hij werd teruggewezen En verloor daarbij cp slag zeker drie meter Nog steeds lag de Amerikaan voorop en Glenn Davis had Young afgelost, een fractie van een seconde voordat De Reszke aan Kaiser zijn stok over gaf. Snel liep de Duitser naar Davis toe en zat na S0 meter al pal achter hem. Toen begon hij zijn rol te spe'en vermoedelijk de zwaarste van alle Na die bliksemende start moest hy proberen Glenn Davis voorbij te komen, proberen die ene meter voor sprong te winnen, die Kaufmann nodig had om zijn ploeg te doen winnen. Na honderd meter viel hij aan, kwam naast Davis, die hem opving en terug wees. Na 200 meter een nieuwe aanval, hij kwam zelfs iets vóór, maar niet vol doende nu zij de bocht ingingen. In die gedachte liet hij zich iels terugzakken om zich te sparen en vooral niet om die centimeters meer te moeten lopen dan zijn tegenstander, nu hij buitenom moest komen. Hij wachtte tot het rechte eind en de ze kleine pauze gaf Davis net die adem pauze die hij nodig had. Toen zij op het rechte eind arriveerden en Kaiser zijn laatste aanval lanceerde, vloog Da- vis naar voren en de uitgeputte Duitser vnf-ht dnnrn* meer met zichzelf dan met Het einde van de vier keer 400 meter was tevens het einde van Duitse dromen èn het einde van Carl Kaufmans hoop op revanche op Otis Davis. De Amerikaan rent hier over de finish (pijl) met een voor sprong van ongeveer drie meter op de Duitser. FINALE 4 x 400 m. EST. HEREN 1. Verenigde Staten (Yermann, Young, Glenn Davis, Otis Davis) 3.02.2 (nw Olymp- en wereldrec.), 2. Duitsland (Reske, Kinder, Kaiser, Kaufmann) 3.02.7 (nw Eur. rec.), 3. Jamaica (Kerr, Wedderburn, Gardner, Spen ce) 3.04.-, 4. Zuid-Afrika 3.05.-, 5. Engeland 3.08.3, 6. Zwitserland 3.09.4. FINALE SPEERWERPEN HEREN 1. Viktor Tsibulenko (Rusl.) 84,64 meter, 2. Walter Krüger (Did) 79,36, 3. Gergely Kulcsar (Hong.) 78,57, 4. Mart Kuisme (Finl.) 78,40, 5 Willy Rasmussen (Noorw.) 78,36, 6. Knut Frederiksson (Zweden) 78,33, 7. Radzi- wonowicz (Polen) 77,31, 8. Sidlo (Polen) 76,46, 9. Livore (It.) 75.21, 10. A1 Cantello (It.) 74,70. FINALE HOOGSPRINGEN DAMES 1. Yolande Balas (Roem.) 1.85 meter, 2. ex aequo Jozwiakowska (Polen) en Shirley (G.B.) beiden 1.71 meter (beide meisjes ont vangen een zilveren medaille; er is dus geen bronzen medaille)., 4. Dolia (Rusl.) 1.71 me ter, 5. Chenchik (Rusl.) 1.68 meter, 6./7./8. Slaap (G.B.), Lorentzon (Zweden) en Frith (Austr.), allen 1.65 meter, 9. ex aequo Nel Zwier, 1.65 m. FINALE 10.000 METER 1. Bolotnikov (Rusl.) 28.32,2 (nw Olymp. rec.), 2. Grodotzki (Did) 28.37.-, 3. Power (Austr.) 28.38.2, 4. Desiatchikov (Rusl.) 28 39.6, 5. Murray Halberg (Nw Zeel.) 28.48.8, 6 Truex (VS) 28.50.2. FINALE 4x100 m. EST. DAMES 1. Ver. Staten (Hudson, Williams, Jones, Rudolph) 44.5 sec., 2. Duitsland (Langbern, Biechl, Hendrix, Heine) 44.8 sec., 3. Polen (Wieczorelc, Janisewska, Jesionowska, Rich ter) 45.- sec., 4. Rusland 45,2 sec., 5. Italië 45.6 sec. Engeland gediskwalificeerd. FINALE 4x100 m. EST. HEREN 1. Duitsland (Cullmann, Hary, Mahlen- dorff, Lauer) 39,5 sec., 2. Rusland (Kosanow, Bartenev, Kenowalov, Osalin) 40,1 sec., 3. Engeland (Radford. Jones, Segal, Whitehead) 40,2 sec., 4. Italië 40,2 sec., 5. Venezuela 40.7 sec. De Verenigde Staten werden gediskwalifi ceerd. zijn tegenstander. Hij verloor voor het wisselpunt drie meter. Het betekende het einde van de over- winningsdromen van de Duitse ploeg. Het betekende het einde van Kaufmanns il lusies. Fel ging hij Otis Davis achterna, liep hem in, maar toen het eenmaal zo ver was kreeg hij van zijn frissere tegen stander geen voet meer aan de grond. Elke aanval werd teruggewezen, elke tussensprint vernield en na 200 meter voerde Davis het tempo dermate fel op, dat Kaufmann niet eens meer tot de aan val kon komen. Hij werd op het laatste rechte eind zonder meer losgesprint en verloor met drie meter. De wonderlijke Amerikanen hadden er in dit duel een tijd uitgelopen, die men na het fantastische record van de Ja- maïcanen in 1952 (3.3,9) niet meer voor mogelijk had gehouden: 3.2,2, hetgeen wil zeggen, dat elke loper gemiddeld 45,5 sec. gelopen moet hebben, zij het met een vliegende start. De Duitsers waren eveneens onder dit record gebleven met een prachtige tijd van 3.2,7 en de Antil liaanse ploeg, die derde werd bleef er juist 0,1 sec. boven Om u, na hetgeen ik gisteren vertel de, te demonstreren in welke mate de internationale atletiek is vooruitgegaan Eigen nieuwsdienst BODEGRAVEN. Een lief achttien jarig meisje, Corry Heemskerk, heeft gis termiddag in een skelter een zeer offi cieel ritje gemaakt. Zij mocht namelijk Nederlands eerste echte skelterbaan, aan gelegd op een ideaal stukje grond in Bo degraven, inwijden door een paar stuk ken serpentine boven de startstreep ka pot te rijden. Haar ritje volgde op een paar korte toespraken, o.m. van loco-burgemeester C. G. Karssen, tot een aantal genodigden, onder wie enige KNAC-officials. Tijdens een tevoren gehouden perscon fere-stie was uit mededelingen van deze officials gebleken dat de skeltersport (het racen met zeer kleine autootjes, die uit weinig anders dan een stalen frame, een motortje en vier kleine wieltjes bestaan) erg populair in ons land begint te worden. Er zijn reeds tweehonderd skelters gere gistreerd bij de KNAC en na de Bode- graafse baan zullen spoedig de reeds in aanleg zijnde banen van Zutphen en Driebergen worden geopend. 07 00 Paardesport: Samengestelde wedstrijd (Uithoudingsproef, 35 km). 08,30 Schermen: Degen landenteams. 09 00 Gewichtheffen: FINALE zw. middengewicht. 09 00 Schieten: Series klein kaliber geweer. 40 schoten. 09.00 Schieten: FINALE kleiduiven- schieten (2e ronde, 100 duiven), 10 00 Hockey: SpanjeGroot Brit- tannië. 15 00 Gymnastiek: FINALE dames Individueel. lo.Or Schermen: FINALE degen lan denteams 15 30 Hockey: FINALE: Indië—Pa kistan 17 00 Gewichtheffen: FINALE licht- zwaargewicht. 21 00 Basketball: Wedstrijd verlie- zersronde 21.00 Voetbal: Wedstrijd om de 3e prijs Hongarije—Italië. 22.30 Basketball: Wedstrijd verlie zersronde. OLYMPISCHE SPELEN VRIJDAG Radio, Hilversum I: 12.45, 17.45, 18.40, 22.00, 23.45. Televisie: 14.55, 17.00, 20,20, 21.05. DOME. Ver van het Olympische strijdgewoel in Rome ligt temid den van de beboste bergen Pratoni del Vwaro, een lustoord poor hen, die •zich even willen en kunnen losmaken van de beslommeringen groot of klein die de Olympische Spelen voor tienduizenden in de Italiaanse hoofdstad met zich meebrengen. Het is in dit lustoord, waar voor één categorie deelnemers niettemin de Olympische vlam hoog oplaait: voor de deelnemers aan de samengestelde wedstrijd, de zwaarste proef in de hippische sport. Hoog op een heuvel liggen de stallen, een wereld apart in het leven van de Olympische Spelen anno 1960, waar het kostbare paardenmateriaal is onderge bracht, tot in de finesses verzorgd door meester en knecht. Reeds eenmaal zijn zij, met de mees ter in het zadel, in het openbaar ver schenen, namelijk voor de jury bij de dressuurwedstrijd, dit drie dagen in beslag nam. Zuiaarst Vandaag is het zwaarste programma punt met de uithoudingsproef over een afstand van 34.560 meter aan de beurt. Morgen wordt het laatste onderdeel af gewerkt: het springen, waarvoor rui ters en paarden terug zullen keren naar Rome, waar in het Piazza di Sie na dan de Olympische kampioen zal worden gekroond. Een nieuwe kam pioen, want de Zweed Kastenman, die in 1956 in eigen land het goud won, zal zijn titel niet verdedigen. Terwijl de ruiters hun proeve van bekwaamheid in de dressuur aflegden, nauwlettend gade geslagen door de kenners, verspreidden honderden, waar bij vooral veel Engelsen en Duitsers, maar ook enkele Nederlanders, zich ROME. Toen de Hongaar Karpati gisteravond reeds zeker was van de gou den medaille bij het sabelschermen wa ren er nog vier kandidaten die voor het zilver en brons in aanmerking kwamen. Het werd een barrage tussen de Hon gaar Horvat, de Italiaan Calarese, de Fransman Arabo en de Pool Zablocki. Horvat wist daarin Hongarije ook aan het zilver in dit onderdeel te helpen, ter wijl de Italiaan Calarese beslag legde op het brons. In de teamwedstrijden degenscher- men won, in de halve finale, Duitsland met 95 van Finland, Groot Brittannië met 95 van de Verenigde Staten en Zweden met 94 van België. De strijd om goud. zilver en brons gaat morgen dus tussen Duitsland, Zweden en Groot- Brittannië. over het terrein voor een inspectie tocht langs de daar opgestelde hinder nissen voor de steeple chase. Immers, de steeple chase is van de uithoudjngs- proef veruit het spectaculairste, maar tevens het zwaarste onderdeel. Uiterste Als de voortekenen niet bedriegen, belooft de steeple, zoals deze m het heuvelachtige terrein van Pratoni del Vivaro is uitgezet, het uiterste te zul len vergen van ruiter en paard. Men behoeft geen profeet te zijn om nu reeds te kunnen voorspellen, dat voor menige combinatie de opgave te zwaar zal blijken te zijn. Verrassing bij ruiters ROME De Russische ruiter Sergey Filatof met Absent is de verrassende winnaar gewor den van de Olympische Grand Prix de dressage. De man in wie velen de Olympische winnaar zagen, de Zweed Henri St. Cyr met Étoile viel buiten de prijzen met een vierde plaats. De Zweedse ruiter won het Olym pische goud op de twee voor gaande Olympische Spelen. Het resultaat van de dressage die op maandag en dinsdag was gehouden, werd donderdag door prins Bernhard in zijn functie van president van de Internationale hippische federatie be kendgemaakt. Filatof won de wed strijd met een totaal van 2144 punten, tweede werd Gustav Fischer (Zwit seriand) met Wald, die tot 2087 pun ien kwam en derde werd de Duitsei Josef Neckermann, die Asback be reed, met 2082 punten. De uitslag luidde: 1. Sergev Filatof (Rusl) 2144 pnt; 2. Gustav Fischer (Zwit serland) 2087 pnt: 3. Joseph Neckermann (Did) 2082 pnt: 4. St. Cyr (Zweden) 2064 pnt; 5. Kalita (Rusland) 2007 pnt: 6. Galvin (VS) 995 pnt; 7. Springer (Duitsland) 985 ont; 8. Chammartin (Zwitserland) 978 pnt: 9. Viebke (Zweden) 975 pnt; 10. Nogueira (Portugal) 948 pnt. Ronde van Roosendaal: 1. Van Kreu ningen (Utrecht) 100 km in 2.41.10; 2. Balvert (A'dam); 3. De Jong (Westgraft- dijk); 4. Van der Klundert (De Heen);'5. Jansen (Nootdorp); 6. Timmermans (Roo sendaal); 7. Snijders (Halfweg); 8. Sluis (Badhoevedorp); 9. Rennes (Nieuw- poort); 10. Van Smirren (A'dam). |^OME - Tierend wierp de Koreaan Kim Hae xich op de halter. Met de blote vuisten ranselde hij het koude staal, dat zich zo onverbiddelijk had ge toond. Dit was niet alleen een re actie op het feit, dat Kim er niet in was geslaagd om in zijn allerlaatste beurt 142V2 kg te stoten waardoor hij op het nippertje nog in het bezit van de bronzen plak in het vedergewicht zou zijn geko- HET was ook een reactie op het onmogelijke uur waarop de gewichtheffers in de nacht van woensdag op donderdag hun Olympische strijd beëindigden. De helden waren werkelijk vermoeid. Ruim 814 uur waren zij onafge broken in touw geweest om voor de hoogste eer in hun tak van sport te strijden. Dat gevecht ein digde pas 's nachts tegen kwart voor drieIs het een won der dat de Koreaan zich niet meer kon beheersen? Met twee man moest men de uitgeputte atleet wegsleuren. VEN later zat ook de onttroonde Olympische kampioen Isaac Berger (Amerika) op het trap je, dat naar de kleedkamers voert, zijn verdriet uit te huilen. In een laatste vertwijfelde poging had de Amerikaan tot tweemaal toe 152V2 kg laten aanbrengen, tien kilogram meer dan zijn eigen wereldrecord, dat enkele minuten tevoren door de Russische triomfator Eugeny Mi- najev was geëvenaard. Maar ook Berger kon op dit late uur de kracht niet meer opbrengen om dit ge wicht omhoog te krijgen. Zijn Olym pische titel was verloren. Hij moest ditmaal met de zilveren medaille tevreden zijn. ER waren slechts twee deelnemers die na deze inspannende nacht nog konden lachen: de kers verse Olympische kampioen Minajev en de dolgelukkige 30-jarige Ro meinse politieman Sebastino Man- nironi, die door het falen van Kim in het bezit van de derde plaats bleef. yy LONDEN (ANP). Tijdens de mo torraces om de Grote Prijs van Man heeft zich tijdens de wedstrijd in de se niorenklasse een dodelijk ongeval voor gedaan. De coureur Sapsford kwam om het leven bij een botsing met een ande re deelnemer. De Grote Prijs werd gewonnen door de Engelsman Phil Raed met een ge middelde snelheid van 152 km per uur. Advertentie Record, van TS.T.S. BUSSUM. De N.T.S. geeft van- hi' ,T, KING Neerlands hoogste vrouw en Neer- lands hoogste springster waren gisteren in gesprek. Tegen de lunch waren koningin Juliana en prins Bernhard in het Olympisch dorp gearriveerd, waar zij gescheiden door de gazen muur zich respectievelijk met de vrouwelijke en met de mannelijke deelnemers onderhielden. Koningin Juliana raakte aan de lunch in een geani meerd gesprek met Nel Zwier die over „hoog" gesproken giste ren nèt niet hoog genoeg sprong om met Olympische eer beladen naar Nederland terug te keren. ROTTERDAM. Voor de landen-drie- Kdmp tennis tussen de dames van Nederland- Fiankrijk-Zwitserland van 14-18 september te Hilversum zullen in de Nederlandse ploeg uitkomen, rnej Seven, mej. Ruinen, mej. Moritz. mevr. Thung en mej Spruijt. De Franse ploeg bestaat uit: mej de la Courtie (kampioene van Frankrijk), mevr. Salvet, mej. Brson, mej. Wild, mej. de Lansaiut en mej. Seghers. De Zwitserse bestaat uit louter ranglijst speelsters nl. mevr. Kaufmann (kampioene), mej .7 "Bourgiion mej M nrmrenon mwr. daag en morgen vier extra uitzendin gen van de Olympische Spelen. Vanmiddag wordt, direct na de in de gidsen aangekondigde turn- en hoc- keyreportages (14.55—17.00). een ex tra uitzending turnen ingelast, van 17.00 tot 19.00 uur. Morgen, zaterdag, zijn er extra re portages turnen (16.30), nogmaals tur nen (18.30), en schermen (19.00). Alle reeds aangekondigde Olympi sche reportages blijven daarnaast ge handhaafd. Dat betekent dat de kij kers tien uur lang bijna onafgebroken programma's zullen kunnen ontvan gen. van 's middags twee tot midder nacht. De N.T.S. vestigt daarmee een record in haar geschiedenis. HANNOVER. De Duitse tennisploeg die zaterdag en zondag te Bremen te gen de Nederlandse ploeg zal uitkomen in de jaarlijkse gemengde tenniswed strijd, bestaat uit de volgende spelers: mej. Farstendorf, mej. Herich, Nitsehe, Eisenbroich, Reimann, Sanders en Wol- zick Veteranen: Tuebben en Kuhlmann. De dames zijn dezelfde speelsters die vorig jaar uitkwamen in de wedstrijd te Noordwijk. toen de Duitse ploeg de wedstrijd met 134 won. In die wed strijd verloor mej. Förstendorf in drie sets van mej. F. Marinkelle. mej. He rich won van onze speelster. Beide Duit se speelsters versloegen mevr. Vletter. Bij de vijf heren is geen enkele spe ler die vorig jaar uitkwam. De volgorde van de spelers is niet op gegeven; wij achten het waarschijnlijk dat Eisenbroich de tweede plaats zal innemen. Een vertegenwoordigende ploeg is de Duitse niet te noemen, het geen overigens in vorige jaren ook niet het geval was. Wat de heren betreft kan men het rustig een B-ploeg noemen. De geschiedenis heeft geleerd dat ook deze voor onze ploeg te sterk is, want alleen in 1956 won de Nederlandse ploeg (de veteranen-nummers laten we als steeds buiten beschouwing) met 1210; in vijf andere wedstrijden sinds 1954 verloor zij met sprekende cijfers. ROME. Het speerwerpen werd een Russische triomf. Cybulenko, door de Amerikanen op dit nummer nauwelijks aangekeken, mocht met een worp van Eigen nieuwsdienst NEW YORK. De mooiste Britse over winning in de tenniskampioenschappen te Forest Hills is die van mej. Haydon geweest op de Amerikaanse no 5 van de ranglijst, Janett Hopps: 61 64 Daarmee plaatste i Ann Haydon zich bij de laatste acht. Even eens zover kwam mej. Lehane (Austr.) door een zege op de Amerikaanse mej. Palmer 3-4 6—1 en voorts ook mej Floyd die voor een verrassing zorgde door een over winning in twee rake sets op de 17-jarige Karin Hantze 6—3 6—2. In het herenenkelspel versloeg Holmberg (Am.» zijn jeugdige landgenoot Froehling met 6—4 63 62 en Laver won van Franks (Am.) 4—6 8—6 6—3 6—4. De partij Mark (Austr.) tegen Nagler (Am.) werd afgebro ken bil T6 3—6 7—5 7—5 3—? 84,64 meter de hoogste trede van het schavot beklimmen. Hij werd daarbR geflankeerd door de winnaar van het zilver, de Duitser Krüger en de Hon gaar Kulcsar, die het brons kreeg. Zelfs geen Amerikaan by de eerste drie. Nadat de wereldrecordhouder Al ley in de kwalificatieronde al was ge sneuveld, moest Cantello de vlag van de Verenigde Staten hoog houden. Vol goede moed aanvaardde Cantello de stryd, maar hij kwam niet eens bij de laatste zes, die in de finale werden geplaatst. Zyn verste worp bedroeg 74,70 meter, een afstand, waarom Cy bulenko alleen maar moet hebben ge lachen. Voor de Amerikanen was het fkfpTpn Tvt-qrfp flup.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 8