ONZE ENIGE HOOP IS NU NOG BEN VERHAGEN N Dit hadden eigenlijk de Spelen van Martin Lauer moeten worden Nederlanders zeilen niet best Calhoun won de 110 m. horden en toch... de zonnige RANG Marathonwedstrijden in de slotfase hockey Polshoog pas interessant bij hoogte van 4.20 m Noorwegen op de eerste en Denemarken op 2de plaats Max Dwinger uitgeschakeld Nieuw wereldrecord Moeilijkheden rond terugreis PRODUKTSCHAP DENKT AAN VETTERE MELK UB AS I rAPELS - Alleen de zesde plaats van Ben Verhagen heeft gisteren - op de vijfde dag van de Olympische zeilwedstrijden in Napels - de Nederlandse kolonie nog enige voldoening kunnen schenken. Overi gens waren de resultaten van dien aard, dat weer niet van een succesvolle zeildag voor de Nederlanders kan worden gesproken. KVNWV faalde Zware zee Zesde Persé Sleeswij k Tweede kruisrak Morgen halve finales Bragg favoriet Noodweer boven Olympisch dorp Atlete Wilma Rudolph naar Amsterdam Favoriet sneuvelde Beklemming Klaar Groter Boksfinales beneden Olympisch peil Dinsdag 6 september 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Van onze zeilmedewerker VERHAGENS prestatie deed hem opschuiven naar de derde plaats van het klassement, waar Noorwegen nu onbedreigd als eerste staat, en Denemarken als tweede. Het verschil tussen Denemarken en Nederland bedraagt evenwel slechts 58 punten, zodat er, althans voor onze Flying-Dutchmanklasse nog kansen liggen. De rustdagen hebben Sleeswijk kennelijk geen goed gedaan. De krachtproef die hij heeft moeten ondergaan door vóór de Spelen nog aan de Europese kampioenschappen mee te doen, is te veel Voor hem geweest. Daar hebben wij bij voorbaat al op gewezen. Advertentie fAOK van onze Drakenzeiler hadden LJ wij gezien de gunstige weers omstandigheden -wel betere resul taten verwacht. Van Duyl, die een tiende plaats bereikte, bleef beslist beneden zijn kunnen. De 23ste plaats van Hans Sleeswijk is een nieuw be wijs van het falen van de KVNWV. Sleeswijk zelf treft geen blaam, want welke sportman zou in staat zijn, zijn conditie te behouden onder de zenuw, slopende omstandigheden, die zijn vooraf gegaan aan de Olympische Spelen. Bij de start van de Flying Dutchman bevond Verhagen zich bij de Italiaan Capio en de Deen Peter Lunde, die tevens de leiding heeft in het klassement. Een zeer tactische positie dus bij zijn zwaar ste concurrenten. Zeer lang lag Verhagen in de bakboordslag zee in met een koers op Sorrento. Ook Lunde lag lang door, maar Capio draaide al eerder weg naar bakboord. DE zee was zw-aar, zodat iedere golf nauwkeurig moest worden gestuurd. Na enige klappen kwam de kopgroep voor het in-de-windse merkteken bij elkaar en met een voorsprong van zes seconden kon Lunde als eerste de loef' boei ronden. Hij werd gevolgd door Schelkoinikof (Rusland). Hans Fogh (Denemarken) en de Hongaar Imre Holenyi. Bij het aanzeilen van het merkteken moest Verhagen over stuurboord uitwij ken voor Capio, hetgeen hem twee plaat sen kostte. In deze achtste positie van Verhagen en de verdere formatie van de kopgroep kwam in de ruime rakken weinig wijziging; ook het tweede lange kruisrak bracht geen verbetering voor Verhagen. Wel was in dit kruisrak de Hongaar Holenyi door een zeer lange bakboordslag zee in zo goed uitgekomen door de met de zon meedraaiende wind, dat hij in tweede positie achter Lunde bij de loefboei kwam. T 7ERHAGEN ging als negende rond. maar in het spinakerrak kreeg hij weer aansluiting met de kopgroep en door uitnemend zijn slagen naar de ge leidelijk draaiende wind in te halen kwam hij tenslotte als zesde door de finishlijn achter Lunde, Holenyi, Schel koinikof, John Butler (Rhodesia) en Hans Fogh. Protesten werden door Italië en Duits land ingediend. Deze zullen echter van weinig invloed zijn op de klassements stand. Voorlopig heeft Lunde 5659 pun ten, Hans Fogh Denemarken 4258 en Verhagen 4200. Na de vijfde wedstrijd leidt Rusland vóór Portugal en Italië in het klassement van de Starklasse met een grote voor sprong in punten. De vijfde race werd een zege voor de Italiaan Augostino Straulino. Bij de Draken Was er eerst een valse start. Bij de volgende start ging Van Duyl, goed starter als hij is, weer in een zeer goede positie weg, maar snelheid zat er beslist niet in zijn jacht. Schepen als die van de Griekse kroonprins Constantijn en de Italiaan Consentino gingen opmerkelijk sneller. £*qnsentino wilde na de start persé de stuurboordstag naar de wal ma ken en hij deed dat ook, waarbij hij achter een groot aantal schepen om moest. Vanzelfsprekend kon hij dit on dervonden nadeel in het kruisrak niet meer goedmaken. Aage Birch (Dene marken) en Christensen (Noorwegen) bereikten voor de Engelsman Graham Mann de loefboei, terwijl Van Duyl hier als zevende rond ging. Afwisselend bezetten in de volgende rakken de Deen en de Noor de kop. In het laatste kruisrak kwamen de verras singen. De wind schiftte iets sneller dan de meeste zeilers verwachtten en hier van profiteerde kundig Graham Mann, die de kop wist te verkrijgen. Mann ging als eerste door de lijn, ge volgd door Salas Chavez, Aage Birch en kroonprins Constantijn. Van Duyl die geen voordeel in dit kruisrak had weten te verkrijgen, finishte als tiende. In de Draken staat Consentino met 5318 punten aan de kop, gevolgd door Salas Chavez met 5183 en kroonprins Constantijn met 5104 pt. Nederland staat met 3071 pt. op de zevende plaats. ROME. De 16-jarige Nederland se kampioen Max Dwinger is er niet in geslaagd door te dringen tot de tweede ronde van het individuele Olympische degentornooi heren, dat gistermorgen in het Congrespaleis is begonnen. In poule b eindigde de Rus Chernou- cevich op de eerste plaats (vijf over winningen) en werd de Portugees Fer- nandes tweede. Aangezien zowel Dwin ger, de Duitser Neuber, als de Japanner Fujmaki ieder twee overwinningen' boekte, moest over de derde plaats door barrage worden beslist. Neuber won van onze landgenoot, alsmede van Fujmaki en klasseerde zich daardoor voor de tweede ronde. Uit de twaalf poules hebben zich tot nu toe de volgende spelers in de kwart finales geplaatst: poule c: Neuber (Did.) 4 overw.; Quittet (Fr.), Breda (Italië) beiden1 met 3 overwinningen en Jay (Gr. Br.) met 2 overw. poule a: Kurczab (Polen) 4 overw.; Gurath (Roemenië) en Hoskyns (Gr. Br.) beiden met 3 overw. en Mouyal (Fr.) 2 overw. IN de Finn jollen zagen wij Sleeswijk na de start een lange bakboordslag zee in maken, terwijl een klein groepje, waarbij Elvström en André Nelis het zochten aan de stuurboordzijde van het kruisrak, de kust in dus. Deze kant bleek veel beter te zijn, want juist uit deze groep kwamen de koplopers, namelijk de Italiaan Bruno Trani, Ronald Jenyns (Australië), Kenneth Albury (Bahama) en Paul Elvström (Denemarken). Slees wijk ging als negentiende om het in-de- windse merkteken. In het tweede ruim- schootse rak werd Trani overlopen door Jenyns; achter Albury lag toen Elv ström in vierde positie. IN het tweede kruisrak bleek nu, dat de slag zee in door het verder draaien van de wind evenals op de an dere banen te verkiezen was. Het was de Ier J. Somers Payne die hiervan wist te profiteren en aan de kop kwam vóór André Nelis (België). In het laatste kruisrak was er een harde interessante strijd om de kop, een strijd waarin de Bahamees Kenneth Albury tenslotte de overwinning behaalde. Als tweede finish te Ronald Jenyns, gevolgd door André Nelis, J. Somers Payne en Paul Elv ström. Elvström heeft nu met 6526 pt. de leiding, op de tweede plaats komt Rusland en België is derde met 4687 punten. j \J ROME Spanje, Indië, Pa kistan en Groot-Britannië zullen strijd gaan leveren om de Olym pische hockeytitels. Morgen worden de halve finales ge speeld, waarin Groot-Britannië uitkomt tegen Indië en Spanje tegen Pakistan. Australië, Kenia, Duitsland en Nieuw-Zeeland zul- len spelen om de vijfde tot en met de achtste plaats. Voor de kwart-finales zijn marathon- wedstrijden nodig geweest. De ploegen van Groot-Britannië en Kenia moesten 128 minuten tegen elkaar spelen. Na de officiële speeltijd van zeventig minuten was de stand 11, waarin na de eerste verlenging van tien minuten geen veran dering kwam. Daarna volgde verlenging op verlen ging, zonder dat de stand 11 werd ge wijzigd. De verdedigingen overheersten in deze wedstrijd. In de aanval misten beide ploegen stootkracht, vooral toen in de slotfase de vermoeidheid een woordje mee ging spreken. Zo kwam de aanvoerder van Kenia, Mendoca, in de vijfde verlenging alleen voor de Britse doelman,, maar zijn schot stuitte af op de paal. Als een verademing kwam ten slotte het doelpunt van Saunders Grif fiths in deze wel historische, maar ove rigens op laag niveau staande door Groot-Britannië met 21 gewonnen wedstrijd. In de wedstrijd IndiëAustralië was ook een verlenging nodig. Na de officiële speeltijd was de stand nog steeds dub- bel-blank en pas in de achttiende minuut van de verlenging scoorde linksbuiten Bhola van Indië uit een strafcorner het enige doelpunt. De enige door Barend Buisman T?OME. Het duel van de polsstok- hoogspringers, die zich gisteren voor de kwalificatieronde' zagen ge plaatst, heeft uren in beslag genomen. De limiet, welke was gesteld op 4.40 •meter om. een ronde verder te kunnen komen, werd slechts door weinigen gehaald. Een van de uitzonderingen daarop vormde uiteraard de Amerikaan Bragg. De wereldrecordhouder hield zich, toen de lat nog op 3.80 meter lag, afzijdig. Hij begon het, evenals zijn landgenoot Morris, pas interes sant te vinden toen door de rest van het deelnemersveld een hoogte was bereikt van 4.20 meter. Bragg en Morris gingen nu echt mee doen. Bragg had niet de minste moei te om zich te kwalificeren. Morris ech ter, sprong, toen de lat op een hoogte van 4A0 meter lag. drie maal mis. Des ondanks komt hij in de finale, omdat er voor de eindronde te weinig overgeble- ROME. Tijdens het onweer dat gis teravond boven Rome losbarstte, en dat een van de zwaarste was die de Romei nen zich herinneren, sloeg de bliksem in een blok woningen van het Olympisch dorp, tot grote consternatie van de bewo ners, vooral van de dames. Een muur werd gedeeltelijk vernield, en brokken steen en cement vielen twee verdiepin- gen omlaag. Niemand werd evenwel ge- wond en de schade was niet groot. Tal van atleten vonden hun kamers drijfnat toen zij terugkwamen van de wedstrijden of van de training. Zij had den hun vensters open laten staan we gens de hitte. ven waren en de Amerikaan behoorde tot degenen die bij vorige sprongen de minste fouten hadden gemaakt. Ook de Tsjech Tomasek en de Finnen Landstrom en Sutinen duwden zich over de 4.40 meter zonder met hun ogen te knipperen. Lieden als de Duitsers Lau- fer en Preussager, de Amerikaan Clark en de Griek Roubanis konden de opgave niet aan en verlieten met gebogen hoof den het terrein. De Rus Bulatov, die ongetwijfeld een rol van betekenis had kunnen spelen, raakte na eer sprong ernstig aan zijn enkel geblesseerd. Voor hem betekende dat het einde van de Olympische Spe len, waavan hij zich veel meer had voor gesteld. Gregory Peck is een beroemd man en enkele jaren geleden sprak bijna iedereen over de film „Roman holiday" waarin hij en Audrey Hepburn de hoofdrollen speelden. Nu is Gregory weer in Rome, met bril, hoed, ijsco wafel en het heerlijke gevoel dat zijn „Roman Holiday" ditmaal een échte „holiday" is. Ook SpanjeNieuw-Zeeland werd pas na een verlenging beslist. Na afloop van de officiële speeltijd was ook hier door geen. der beide partijen gescoord en het was in de zestiende minuut van de ver lenging, dat de Spanjaard Advardo Dual- de aan alle spanning een eind maakte door te scoren: 10. De wedstrijd PakistanDuitsland werd als enige zonder verlengingen beslist. Scheidsrechter Asselman die ook in de wedstrijd van Indië tegen Nederland nogal aanvechtbare beslissingen had ge nomen drukte zijn stempel op deze wedstrijd. De eerste twee doelpunten in de wedstrijd van beide ploegen één leidden tot protesten. De rust was met een voorsprong van I0 voor Pakistan ingegaan. In de 21ste minuut van de tweede helft had Duitsland gelijk ge maakt. maar zeven minuten later werd de eindstand 21 voor Pakistan bereikt. O ROME. Er zijn moeilijkheden rond om de terugreis van de ongeveer 150 le den van de Nederlandse Olympische ploeg op maandag 12 september a.s. Het schijnt niet anders mogelijk te zijn dan dat het N.O.C. gebruikt maakt van een toestel, dat "s morgens om vier uur uit Rome vertrekt en omstreeks acht uur op Schiphol arriveert, alsmede van een toe stel dat omstreeks 23.00 uur op Schiphol aankomt. Beide vluchten hebben bezwa ren op het punt van het afhalen van de atleten en het doorreizen naar de woon plaatsen. Het N.O.C. heeft over deze kwestie regelmatig contact met de K.L.M., maar een bevredigende oplossing werd nog niet gevonden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het Produktschap voor zuivel zal morgen in zijn vergade ring een harde noot gaan kraken: de vraag of het vetgehalte in onze consump- tiemelk omhoog moet. Aanleiding om die vraag onder ogen te zien is enerzijds de moeilijkheid alle geproduceerde boter af te zetten, anderzijds om in de samenwer king met de andere Europese landen één lijn te trekken. West-Duitsland en grote delen van Frankrijk drinken melk met een vetge halte van drie procent; de rest van Frankrijk 3,4 procent. In België en Luxemburg is het vetgehalte resp. 3,2 en 3,1 procent. Het behoeft geen toelich ting, aldus een nota van het produkt schap, waarom het vetgehalte van de Nederlandse consumptiemelk van 2,5 procent in het buitenland veel kritiek ondervindt. In de nota die als uitgangspunt zal dienen voor de discussies van het bestuur van het produktschap wordt gezegd dat een verhoging van het Nederlandse Advertentie vetgehalte tot drie procent een vermin dering van de boterproduktie teweeg zal brengen van circa 9000 ton. Grootste bezwaar is een eventuele ver hoging van de melkprijs voor de consu ment. Afhankelijk van de gestelde op brengst van de boter zal een half procent meer vet in de melk de consument ko men te staan op een verhoging van de melkprijs liggend tussen 1,5 en twee cent per liter. De beslissing over deze zaak ligt 'niet bij het produktschap dat echter wel advies kan uitbrengen maar bij de regering. Vier ministers zijn er ten nauwste bij betrokken. De minister van landbouw in de eerste plaats, die er uit overwegingen van landbouwpolitiek wel voor schijnt te voelen. Hij vindt tegenover zich de prijspoli tiek van de minister van economische za ken en de loonpolitiek van de minister van sociale zaken. Het is bovendien zeer aannemelijk dat de minister van finan ciën de extra kosten niet uit het land- bouwegalisatiefonds wil laten putten omdat er dan weer een consumentensub sidie op de melk zou komen die er juist dit jaar met grote moeite af is gegaan. De discussie-nota van het produkt schap wijst er op dat deze winter een grote melkaanvoer wordt verwacht en dus een grote boterproduktie. Verhoging van het vetgehalte zou op korte termijn moeten gebeuren, bijv. bij de ingang van het nieuwe melkprijsjaar op 6 november. Het lijkt echter niet waarschijnlijk dat het zo vlug zal gaan. ROME. De Amerikaanse negerat lete Wilma Rudolph. Olympisch kampi oene op de 100 en 200 meter, zal 15 september aan de start verschijnen in het Olympisch Stadion te Amsterdam bij de Olympische revanchewedstrijden, die daar worden gehouden. Zowel Wil ma Rudolph als haar landgenote Bar bara Jones komen uit op de 100 meter. De Amerikaanse estafette ploeg (4 x 100 meter) zal de strijd gaan aanbin den tegen het Nederlandse team, dat dan bestaat uit de meisjes Joke Bijle- veld, Nannie Haase, Ria van Kuyk en Ellen Ort. door Ru de Grood OME Dit hadden de Olympische Spelen van Lauer moeten worden, de Spelen waarop hij zich al jaren lang had voorbereid. Hij had slechts een doel, de Amerikaanse heerschappij op de 110 meter horden te breken. Dan mocht hij er de vrolijke student niets voor gelaten hebben, maar hij had er wel alles voor gedaan! EN DIT ALLES culmineerde in een verbetering van het wereld record met de fantastische tijd van 13,2 seconde, een tijd, die de Amerikanen zo lang hadden nagejaagd, en die de onverslijtbare, machtige Amerikaanse negerloper, Calhoun, precies een week voor het begin van de Spelen in Bern te pakken had gekregen. Het werd voor Martin de grootste desillusie van zijn jonge leven, de grootste desillusie van zijn atletiekcarrière l_TET was benauwd in het stadion. Een zware regenbui had de tem peratuur van 30 graden niet kunnen Wegspoelen en de vochtigheidsgraad van de lucht was zo hoog, dat hij de adem beklemde. De halve finale van de 110 meter horden was achter de rug en Lauer had in zijn serie Callioun, voor zover hij hem nog niet had ge kend, kunnen bestuderen. Hij wist dat hij een uitermate snelle start had, hij wist dat zijn nieuwe hor dentechniek met de snelle duik van het linkerbeen vlak achter de horde, waar door het nemen van de horde een start op zichzelf werd, hem tussen de horden zeer snel had gemaakt; maar hij wist ook, dat Calhoun kwetsbaar was, kwets baar in diens moreel en mentaliteit. Ze hadden hem verteld dat de eerste horde voor Calhoun vaak de beslissende was, en dat, als hij die raakte en omverwierp, de kans groot was, dat hij meteen in elkaar stortte. Feilloos was Calhoun in deze halve finale over de horde gegaan, en Louer was hem met lange zwevende passen gevolgd tot het einde toe. Hij had zich bepaald tot de tweede plaats, waardoor hij zijn tegenstander had kunnen bestu deren, zonder zichzelf bloot te geven en waardoor hij zich had kunnen sparen. De Rus Christiakov had hem nauwelijks kunnen bedreigen. IN de andere serie was de andere Ame rikaanse neger, May, tot de snelle tijd van 13,7 gekomen, voor diens landgenoot Jones (14,1) en de Antilliaanse neger Gardner was met hem naar de finale overgegaan. Bovendien was in deze serie een van de Europese favorieten, de Rus Mikailov, gesneuveld toen hij met de vierde horde in aanraking kwam, als gevolg waarvan hij struikelde en opgaf. Maar het was vooral deze May die Lauer bezwaarde. Hij had gehoopt dat hij het alleen met Calhoun behoefde uit te vechten, want om twee tegenstanders in de gaten te houden was mogelijk wat veel. Hij was niet bang, hij kón immers een wereldrecord lopen, zoals hij bewezen had en van de drie Amerikanen was alleen Calhoun daartoe in staat gebleken. f Het werd Lauer vreemd .te moede. Ook hij kwam niet helemaal uit met zijn pas sen en ook zijn horde sneuvelde. Hij stond middenin het kritieke punt. Zou Calhoun ineenstorten? Welhaast juichend vloog hij hem achterna. En dan de grote desillusie. Calhoun, een fractie van een seconde uit zijn evenwicht, heel even i gestoord, had zich meteen weer onder controle en vloog op May af, die hem was gepasseerd. Perfect ging hij over de horde en liep uit op Lauer Advertentie kalmeer! zonder slaap te verwekken L~V hing echter iets in de lucht, iets in de atmosfeer, dat hem beklem de. Het fraaiedroge weer van de laatste dagen ivas verdwenen en de Spelen gingen voort ónder dreiging van regen en onweer. Het was alsof zijn lichaam elektrisch overbelast was en dat gaf hem een gevoel van on rust, een verstoring van zijn even wicht. De lopers kwamen naar de startblok ken. In de eerste twee kwamen May en Calhoun en daarnaast hij; aan de andere kant werd hij geflankeerd door Gardner, Christiacov en Jones. Hij, Lauer, voelde zich gespannen, het leek hem net alsof hij, na een studentenfuif, weer ging trai nen. De steeds terugkerende onzekerheid steeg in hem op: zou het gaan, zou het niet gaan. Boven het stadion zag hij de eerste bliksemflitsen van het naderende onweer en in de' verte rolde de donder dreigend en somber. Het was alsof hij zijn eigen veroordeling hoorde HIJ, de anders zo rustige jongen aan de start, dribbelde heen en weer, trok zijn trainingspak uit en aan, bond z\jn schoentjes opnieuw vast en keek ver volgens in de lachende gezichten van zijn tegenstanders. Hij voelde zich, wat wij zouden noe men, opgelaten. Was die race maar voor bij. Al zou hij er laatste in geworden zijn. Maar deze onzekerheid, dit was De lopers werden op hun plaatsen ge commandeerd en hij keek Calhoun eens i aan en knikte tegen hem. De brede. schitterende lach beantwoordde hij met een bleek glimlachje. Eindelijk stond hij 'tegenover zijn grootste tegenstander, de 'tegenstander die hij tot dan toe altijd had dat hun duel een Olympisch gevecht weten te ontwijken, omdat hij meende, moest worden „JflaarOnbeweeglijk en fel gebo- gen wachtten de lopers het start schot af. Lauer voelde een sterke windvlaag over zijn lichaam strijken. Ook dat nog! Een jonge storm tegen, terwijl zijn techniek toch al zo scherp was uitgekiend, dat deze weinig kon hebben. En hij. die altijd gewend was geweest, dat de weergoden hem gun stig gezind waren Hij voelde zijn evenwicht wankelen Hard klonk het schot boven de rollende donderslag uit en Lauer reageerde net iets te laat. Calhoun lag al vóór hem hij wierp de eerste horden DE Duitser zag met ontsteltenis de af stand groter worden. Alle verhalen, alle vertelsels over zwakke en sterke zijden van atleten zag hij plotseling als fabeltjes. Het was alsof hij een van de pijlers waarop zijn atletiek-wetenschap berustte, ineen zag storten en alsof wat hij kende, alles wat hij wist, weinig anders was dan een schim die hij jaren lang had nagejaagd. En hij wist dat hij van voren af aan moest beginnen. Hij geloofde niet meer in zichzelf, verloor zijn mentale evenwicht, raakte in de war. De vierde horde wierp hij om, de vijfde en ook de zesde. Toen was hij verslagen. Niet alleen door Calhoun, maar ook door May, ook door Jones. EN DE wetenschap, dat er voor hem niets meer te winnen viel, dat de spanning geweken was, restaureerde zijn evenwicht. Kalm en regelmatig kwam nu de horde dichterbij en hij nam ze j zonder moeite. De storm in hem was 1 voorbij en hij kon gemakkelijk naar de j finish wandelen. Dit gaf hem zelfs nog 1 de moed om nog een aanval op Jones te ondernemen, een aanval die op niets uit liep. Hoewel hij dezelfde tijd als deze derde Amerikaan noteerde, werd hij toch vierde. Calhoun was de beste hor denloper van de wereld gebleven en had zijn triomf van Melbourne bevestigd. Met hem eindigde May in de tijd van 13,8 seconde. ROME. Het grote sportpaleis in het zuidelijke Olympische centrum was tot de nok toe met ruim twintigduizend toe. schouwers gevuld, toen gisteravond de finales van het Olympische bokstornooi werden gehouden. Voor een niet gering deel was deze massale opkomst te dan ken aan het feit, dat zes Italianen tot de finales waren doorgedrongen, tezamen met vier Polen, drie Russen, drie Ame rikanen, een Tsjech, een Hongaar, een Zuidafrikaan en een Ghanees. Onderhen was geen enkele Olympische kampioen van 1956; wél verschenen er drie Euro pese kampioenen in de ring: de Pool Adamski in het vedergewicht, de Italiaan Benvenuti in het weltergewicht en de Pool Pietrzykowski in het halfzwaar- ge wicht. EERSTE De eerste Olympische titel werd ver overd door de 22-jarige Hongaar Gyula Torok. die in het vlieggewicht, na een harde en weinig fraaie partij, op punten de Rus Serge-y Sivko versloeg. De Hon gaar stelde zijn zege in de derde ronde veilig, in welke ronde hij onstuimig aan viel en met brede swings de Rus zelfs even in moeilijkheden bracht. ONGEOORLOOFD Ook de partij in het bantamgewicht kon geen Olympisch peil halen. Integen deel. de Italiaan Zamparini viel zo onstuimig op de Rus Grigoryef aan, dat deze zich slechts met de grootste moeite uit de omklemmingen van zijn tegen stander kon bevrijden. Dat hij daarbij 1 in de tweede en derde ronde Zamparini j tot driemaal toe op ongeoorloofde wijze I ten val bracht, was niet te billijken. Hij kreeg dan ook een openbare waarschu wing van de scheidsrechter, maar on danks dat was Grigoryef de betere bokser en werd hij verdiend winnaar op punten. OVATIE Een daverende ovatie steeg op, toen de uitslag van de partij in het vedergewicht bekend werd gemaakt: Francesco Musso (Italië) winnaar op punten. De warm bloedige Italianen schreeuwden zich de kelen schor «pver dit prachtige resultaat van bun 22-jarige landgenoot, die nie mand minder dan de Europese kampioen Jerzy Adamski had overwonnen. Musso verdiende de zege ten volle, want hij had m deze partij verreweg het meest het initiatief, en joeg in de derde ronde met vijf linksen op de kaak de Pool door de ring. De uitslagen: Vlieggewicht: Goud voor Torok CHonc zilver voor Sivko (Rusl.) en brons voor Ta- nabe (Japan) en EJguindi (VAR). Bantamgewicht: Goud voor Grigoryef (Rus land), zilver voor Zamparini (It.) en brons voor Bending (Polen) en Taylor (Austr.). Vecïergewicht: Goud voor Musso (It.), zil ver voor Adamski (Polen) en brons voor Meyers (Z.-Afr.) en Limmonen (Finl.). In het lichtgewicht ging de gouden me daille naar Pazdior (Polen), die op punten won van Lopopolo (It.); Lopopolo kreeg dus het zilver en het brons ging naar Mc Tag* gart (Eng.) en Laudonio (Argentinië). i

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6