dè chocolademelk heet nu (weer) Hein; HEIN2? me £2^ TEO-jam - NIEUWE OOGST 1960 Jlrf SPECULAAS 25 ct. GOEDKOPER TOOST 10 ci. GOEDKOPER Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Raad Kapelle debatteerde over woningbouwperikelen PUDDING a 25 ct. GRATIS TANDPASTA voor 100 cent Oriënteringsrit Zwemwedstrijden van 't Sas dorstlessende melkchocola Bij tonijn Elk derde pakje Familietube Twee ivoningen in Scliore Sluismeester jubileerde Raad Terneuzen bijeen Een miljoen dollar voor de theol. opleiding in Afrika Donderdag 1 september 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 8 urinK nu weer Fosco. Echte FoscoGeniet nu weer van dat aparte typische Fosco-aroma. Wat een rijke, verfrissende smaak. Wat een verrassing! Haal gauw Fosco in huis! Vraag naar Fosco. Want de lekkerste chocolademelk heet nu weer Fosco F-DA-óoj Vier verrukkelijke snelmenu's, bereid met kostelijke sausen. Een enorm gemak, zowel thuis als buiten enhéérlijk en voordelig Gebruikssuggesties op het blik. de HEINZ snelmenu's zijn: spaghetti in tomatensaus 0,79 macaroni in kaassaus 0,89 witte bonen in tomatensaus 0,79 hors d'oeuvre sla in mayonaise 1,16 klein blikje 0,69 Samen met méér gemak en variatie bij de maaltijden, thuis en buiten! Bij f 4.- De Gruyter-artikelen Er weer speculaas! Gebakken volgens het oude beproefde recept. Nu van 45 voor 20 cent. Amandelspeculaas van 65 voor 40 cent. Een traktatie om telkens weer te presenterenEen tekker stukje tonijn op een knappend bros toostje. Keuze uit vierkante en ovale toost. Volledig gesuikerde pudding Keuze uit chocolade, amandeltjes, bitterkoekjes en vruchten. (van 135 cent) Extra grote tube voor het hele gezin met 35 cent voordeel Geen tand* aanslag meer, altijd parelende witte tanden en een frisse adem. h»t Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van 1.4.' De Gruyter*ertikelen. C(„■gétérevW' Oók bij de Deze aanbiedingen zijn geldig van weekreclames. 31 au9' ,/m 6 sePf' 196a 600831 Reine Claudesjam 0.93 Doorde speciale T eo- bereiding geniet u nóg meer van het fijne aroma. Kersenjam 0.98 Fleurig; met hele ker sen - voor een heer lijke boterham als een gebakje! Rodebessengelei 0.98 Voorfijnproevers. Fris en niet te zoet. KAPELLE Twee van de twaalf woningwetwoningen, die de gemeente dit jaar gaat bou wen, zullen op Schore neergezet worden. ,,De bouw van deze twee woningen moet gezien worden als een vriendelijke geste tegenover de Schoorse gemeenschap, die meent maar al te vaak achter gesteld te worden", aldus ver klaarde burgemeester H. G. van Suijlekom in de gehouden ge meenteraadsvergadering. Schore loopt leeg. Dat staat onomstote lijk vast. De burgemeester was zelf naar Schore getogen om te onderzoeken of er gegadigden waren voor de nieuwe woningen. „Niet één was er te vinden". Niettemin menen B. en W. (en de raad stelde zich unaniem ach ter dit standpunt) toch twee wo ningwetwoningen op Schore te moeten bouwen. Mogelijk bete kent het nog een rem op de ont volking van het dorp. Overigens zijn de onderhandelingen over de bouw van de twaalf woningwet woningen niet zonder strubbelingen ver lopen. Het plan was om het complex ondershands aan te besteden aan firma De Jonge. Zijn prijs lag echter 5000 boven de rammg. Daarna is er opnieuw gepraat. Er werd naar een compromis gestreefd. Aanvankelijk zat dat niet in de lucht maar later lukte het toch. Bin nen de vastgestelde prijs is het ook mo gelijk woningen op Schore te bouwen. B. en W. dachten aan vier huizen. Toen bleek, dat er geen .gegadigden zouden zijn, werd dit aantal teruggebracht tot twee. Bovendien is de kans aanwezig, dat dit jaar drie bestaande woningwetwo ningen in Schore leegkomen door ver trek. Als geste meenden B. en W. toch het risico te moeten nemen van de bouw van twee woningen. Het raadslid C. Goud, afkomstig uit Schore, commentarieerde: „Als er dan geen mensen van Schore in de huizen willen, komen er wel gegadigden van andere gemeenten. En daar gaat het ons om." De burgemeester was daar echter helemaal niet gerust om. „Wij hebben geen enkele aanvraag van bui ten de gemeente." De heer Goud: „Ik geloof altijd, dat de woningen verhuurd kunnen worden." En de heer Slabbe koorn (sgp) merkte op: „Laat de heer Goud dan met namen komen". Maar dat deed het raadslid uit Schore niet. Maar de twee woningen komen toch in Schore. Kapelle zou er zes krijgen en Biezelinge vier, maar toen het op stem men aankwam was de heer L. de Koeyer (ch) er als de kippen bij om voor te stellen in Biezelinge zes wonin gen te bouwen en in Kapelle vier. Na enige aarzeling ondersteunden de heren Slabbekoorn en F. van Hoorn (vvd) dit voorstel. Een stemming was noodzakelijk en het resultaat was, dat -het voorstel van de heer De Koeyer op het nippertje (6 tegen 5) werd aangeno men. Voor de bouwprijs brengt dit geen consequenties met zich mee, misschien wel voor de bouwplaatsen, die op drie waren gesteld. Overigens werd de raad reeds bij de aanvang der vergadering met woningpe rikelen geconfronteerd. Brugemeester Van Suijlekom deelde n.l. mede, dat het met fe aanvragen voor premiebouw bij zonder stroef loopt. Er lopen 34 aanvragen, die al maan den geleden zijn ingezonden. Het ziet er naar uit, dat pas eind oktober de eer ste goedkeuringen binnen zullen zijn. En dan zal het wel zo zijn, dat de „klein tjes" voor de „groten" gaan. Er is een streven de totale bouwprijs te drukken. Het contingent, dat het rijk voor pre St. PHILIPSLAND. De M.A.C. St. Philipsland organiseerde zaterdag 27 augustus haar derde oriënteringsrit van dit seizoen, die mede door de gun stige weersomstandigheden, prima slaag de. Er waren in totaal 50 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. Hough-Gommeren te Bergen op Zoom, 5 str. p. 2 A. van Nieuwenhuy- zen te Nieuw-Vossemeer 8 str. p., 3 C. H. A. Stols te St. Philipsland met 8 str p, 4 J. Versluis te Finaart 15 str.p. 5 K. Rooms te Steenbergen 15 str. p., 6 W. Neele te St. Philipsland 27 str. p., 7 J. A. Stols te St. Philipsland 29 str. p., 8 C. Kuypers te Ouwerkerk 69 str. p., 9 S. Bolders te Steenbergen 75 str. p. Bij de brommers werd J. Tichem te Tholen met 211 str. p. eer ste. GESLAAGD CONCERT VAN CON AMORE BROUWERSHAVEN. I» muziek vereniging ,,Con Amore" uit Noordgou- we, hield zaterdagavond jl. een concert op de muziektent te Brouwershaven aan het marktplein..Dit concert werd gehouden in het kader van de uitwisse ling van zusterverenigingen op het eiland Schouwen-Duiv-cland. Het programma werd op keurige wij ze ten gehore gebracht. Wij hebben van de zijde van muziek kenners in Brouwershaven slechts lof over dit concert gehoord. „Con Amore" telt momenteel slechts vijftien leden, waarvan er twee verhinderd waren, zo dat dit concert met slechts dertien uit voerenden gebracht moest worden, het geen ze echter op keurige wijze gedaan hebben. miebouw heeft beschikbaar gesteld gaat grif van de hand. De andere agendapunten hadden niet veel om het lijf. Een premie voor wo ningverbetering werd toegekend, een perceel grond in Dijkwel werd aange kocht van de heer Joh. Schipper voor de bouw van bedrijfjes met woning. In de Vroonlandseweg is de grond practiseh op. Acht woningwetwoningen (waarvan er al twee bewoond zijn) wer den verhuurd aan personeel van Cor Oostroms conservenfabriek. WÏLHELMIN ADORPDe zwem- en bad- club ,,'t Sas" heeft wedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: 25 m. schoolslag meisjes tot 10 jaar: 1. Corrie de Jonge, 2. Evina Dekker, 3. Connie Torbijn, 4. Irene van Stee. 25 m. schoolslag jongens tot 10 jaar: 1. Kees v. d. Sluis, 2. Harry v. d. Broeke, 3. Sjaak Grootjans, 4. Menno Boelman. 25 m schoolslag meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. Margriet van Oost, 2. Jel ly v. d. Wal, 3. Corrie Walraven, 4. Mar jan Torbijn, 5. Elly Pak, 25 m. Schoolslag jongens van 10 tot 12 jaar: 1. Teun Hos, 2. Wim Boelman, 3. Bram Minderhoud, 4. Piet Pieterse, 5. Johan Voogdt, 50 m. schoolslag meisjes van 13 tot 16 jaar: 1. Truus van Harn, 2. Ria Walrave, 3. Renny v. d. Wal, 4. Lies Rouw, 5. Els Mol. 50 m. schoolslag longens 13 tot 16 jaar: 1. Pieter Rins, 2. Lou is Rijk, 3. Peter Kantens, 4. Ad. Bastiaanse, 5. Reint Boelman. 25 m. vrije slag meisje* tot 10 jaar: 1. Irene van Stee, 2. Connie Tor bijn. 25 m. vrije slag jongens tot 10 Jaar: 1. Kees v. d. Sluis, 2. Harry v. d. Broeke, 3. Sjaak Grootjans, 4. Menno Boelman, 25 m. vrije slag meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. Janny v. d. Wal, 2. Margriet van Oost, 3. Corrie Walrave, 4. Joke Slabbekoorn, 5. El ly Pak. 25 m. vrije slag jongens 10 tot 12 jaar: 1. Piet Pieterse. 2. Teun Ros, 3. Ri- nl Eekhart, 4. Bram Minderhoud, 5. Wim Boelman. 50 m. vrije slag meisjes 13 tot 16 jr: 1. Renny v. d. Wal, 2. Ria Hoogstrate, 3. Lies Rouw, 4. Janny Kievit. 50 m. vrije elag jongens 13 tot 16 jr: 1. Jan Viergever, 2. Pieter Reus, 3. Reint Boelman, 4. Hans Katsman, 5. Peter Kanters. 50 m. rugslag meisjes: 1. Renny v. d. Wal, 2. Lies Rouw, 3. Ria Walrave, 4. Ria Hoogstrate, 5. Johan na Schmid. 50 m. rugslag jongens 13 tot 16 jr: 1. Reint Boelman, 2. Peter Kanters, 3. Hans Katsman, 4. Adre Kaarsteker, 5. Louis Rijk. Voor het diploma-zwemmen voor het K.N.V.B.-diploma slaagden: A. P. de Smit, E. en N. v. d. Willigen, I. Steenhuis, C. Hol- lesteile, M. Ceulemans, T, v. d. Werff, W. Ventevogel, S. Schipper, P. Koster, J. de Klerk, P. Schop, J. Kloot, M. Baayens, B. Milhous. G. de Jonge, H. de Schipper, N. van Dijk, T. en A. Vervest, M. de Valk, al len te Goes; E. en T. de Roo, W. Tielkemey- er, C. de Klerk te Kloetinge; I, v. d. Kree- ke, F. en J. Dieleman, M. Franken te Wol- faartsdijk; D. Vogelaar te Stad a. h. Haring vliet, E. Hendriksen te Rilland Bath; M. Francke te Krabbendijke. Diploma B.: P. Joosten, K. Schrijver, M. Peeman, E. van Liere, E. Schout, J. de Smit, J. Paauwe, A. Goeman, A. Vervest, L. v. Wel, allen te Goes; J. Kaaisteker, S. Grootjans, H. v. d. Broeke, L. Dekker te Wilyelminadorp; M. Hannewijk, A. Bierste ker, A. Krijnsen te Wolfaartsdijk en S. Goe- ree te Kloetinge. j Diploma C.: C. Walrave, M. v. Dijk, A. van Liere (B. en C.) allen te Goes. TERNEUZEN De heer P. C. Vaal, herdacht dat hij veertig jaar in dienst was bij de rijkswaterstaat als sluis meester aan de oost- en middensluis. Hij werd toegesproken door ir. B. Hij 1- kema, namens de rijkswaterstaat als waarnemend hoofd bouwbureau Kanaal van Terneuzen, ir. W. Stuulen arrondis- sements ir., de bureauchef L. H. Nelis- sen, A. Dees namens de personeelsaf deling en J. v. Kerkvoort namens de havendienst. Nadat ir. Hijlkema de jubilaris ge luk had gewenst overhandigde hij hem een enveloppe met inhoud. Ook door de collega's en oud-collega's wer den geschenken aangeboden. Diverse scheeps- en cargaddorsbe- drijven en de verenigde bootslieden stuurden bloemstukken. Wedvlucht De Rode Doffer GOES De P.V. ,,De Rode Doffer" hield de laatste wedvlucht in dit sei zoen. De vlucht leidde uit Tilburg naar Goes. De uitslag was: A. J. Kuypers, 1, 2, 5, 6, en 8, D. Verwijs 3, G de Hond, 4 D. Verwijs 7 C. Snoep, 9 D. Verwijs 10. Jeugd maakte sandfiguren WEMELDINGE. De winkeliensver eniging „Wewico" organiseerde op het strandje een weds trijd in het maken van zandfiguren. Door 194 deelnemers wer den zeventig werkstukken gemaakt. Er waren acht prijzen (waardebonnen van 2.50 tot 15) beschikbaar gesteld. De uitslag was: 1. Foort en Jan Verbrug- g-e, 2. Adrie Snoep en Piet Brouwer, 3. M-agda en Marijke de Jonge, 4. Gerda Vogelaar, 5. Joh. de Groene, 6. Lonny Schouwenaar en Margriet van Stel, 7. Goby Vleugel en Heieen Schouwenaar, 8. Lia Verschure en A. de Jonge. In de avonduren gaf de waterskiër F. Meulenberg met enkele leerlingen een demonstratie in do buitenhaven. „Soheldegalm" uit Hansweert maakte een muzikale rondgang door het dorp en concerteerde daarna op een vaartuig. Het avondprogramma was georganiseerd door de winkeliersvereniging „Het Ka naal". TERNEUZEN De gemeenteraad komt donderdagavond om zeven uur in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een veror dening betreffende 'het sparen door het personeel in dienst der gemeente, tot aankoop van het perceel Axelsestraat 220, tot verkoop van gronden in de „Serlippenspolder aan de N.V. Handel maatschappij „Terneuzen" voor de bouw van 40 woningen en tot het ver lenen van machtiging voor ophoging van gronden in het plan Serlippenspol der. AUTO'S BOTSTEN TERNEUZEN. Op de Axelsestraat zijn twee auto's, bestuurd door J. J. van der V. uit Terheiden en J. K. uit St. Jansteen met elkaar in botsing ge komen bij het passeren van een gepar- keerdstaande auto. Beide voertuigen lie pen vrij aanzienlijke schade op. Concert en kampvuur KAMPERLAND. Het muziekgezel schap „Apollo" uit Wissenkerke heeft in de Kamperlandse duinen een concert ge geven. Na afloop werd een kampvuur ontstoken. De organisatie berustte bij de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Raadsagenda Wemeldinge WEMELDINGE. De gemeenteraad vergadert wijdagavond acht uur. De agenda vermeldt o.a. voorstellen voor het verhuren van twee woning wetwon ingen benoeming leden commissie woonruim- tewet en benoeming lid algemeen be stuur Centrale Werkplaats „De Bevelan- den", aankoop van het huis en erf vfn mej. F. van Koeveringe, Zuidelijke Ach terweg en benoeming van een gemeen te-arbeider in tijdelijke dienst. Nieuwe schietbaan voor Prinses Juliana St. ANNALAND. Wegens herver kavelingswerkzaamheden in de Suzan- naipolder te St. Annaland heeft de schiet vereniging „Prinses Juliana" haar schietbaan bij het Domineesdijkje ge heel verloren. In de polder van Zan- dee is echter een gedeelte als schiet baan ingericht zodat de schutters toch weer kunnen oefenen. RAADSAGENDA VAN s-GRAVENPOLDER 's-GHAVENPOLDER. Op dinsdag, 6 september a.s. zal de raad in open bare vergadering bijeenkomen. Ter behandeling wordt aangeboden een voorstel tot verhoging van de pacht prijzen van het bouwland aan de Schoor- kenszandweg tot de hoogste toelaatbare pachtprijs van tweehonderd gulden, per ha. Voorgesteld wordt per 1 oktober a.s. de aftredende leden van de woon ruimtecommissie weer voor een jaar te herbenoemen. De deelname aan de vuilnisroltrommelwagen met de gemeen ten Kapelle, Kattendijke en Kloetinge welke inmiddels reeds een feit is gewor den, zal in een regeling worden vastge legd. Voorgelegd wordt de aankoop van een strookje grond van Joh. W. de Koster te 's-Gravenpolder als uitweg voor de blusvijver aan de Goesestraatweg, als mede de verkoop van een gedeelte bouwgrond naast die vijver aan de N.V. P.Z.E.M. voor de bouw van een trans formatorstation met vestiging van een erfdienstbaarheid van uitweg. Ten slotte wordt vastgesteld aan de bewoners van de woningwetwoningen, die zelf voor de aarding van de elek trische leidingen hebben gezorgd, een vergoeding toe te kennen. Zendingsraad voteert: GENEVE (EPS) Het fonds voor theologische opleiding van de interna tionale zendingsraad heeft de toeken ning van giften voor het theologisch on derwijs in Afrika goedgekeurd tot een bedrag van een miljoen dollar. Hierin is begrepen het bedrag van 100.000 dollar voor de Kongo, waarover eerder is bericht. Verder voorziet het programma in een even groot bedrag voor Immanuel college in Nigeria (een gemeenschappelijke instelling voor ang licanen en methodisten) alsmede bij na negentigduizend dollar voor de ver eniging van Oostafrikaanse theologisch* scholen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 8