(j Bedroevende stijging van het t aantal strafzaken Aantal jachten wordt steeds groter lerneuzens jachthaven groeit uit tot een uniek zeilcentrum Afscheid bij de post Rook die lekkere halfzware shag uit de bekende handige doos Onderwijzer weigert kon. onderscheiding Zestig jaar „Crescendo" Filmrecensies /l Jaarverslag K.N.V.B. Afdeling Zeeland Spelen op halfverharde velden levert nog steeds gevaren op SPORTIEF ELDORADO VOOR VELE BELGISCHE ZEILERS Grote regenval bedreigt oogst Donderdag 1 september 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Dagblad Zeeuwsch Tarieven P.T.T. Moeilijkheden „Kleedlokalen" CAPTAIN GRANT is ook verkrijgbaar in Virginia, american en zware shag LAK VOOR UITREIKING Ontsteltenis in St. Annaland Internationaal Bekoring Uitbreiding Zomeravondvoetbal DUIVENVLUCHT MIDDELBURG Het totale ledental van de KNVB Afdeling Zeeland nam sinds vorig jaar toe met 841 en bedraagt thans 12.490 (senioren 7776, junioren 2377, pu- Protestants-Christelijk AL ENKELE JAREN zijn in de Tweede Kamer bezwaren geuit over de gang van zaken bij de P.T.T, Voornamelijk met betrekking tot de wijze waarop verschillende lasten drukken op de exploitatie van dit bedrijf. Het gevolg van deze handelwijze is dat daardoor de tarieven, zacht ge zegd, beslist aan de stijve kant zijn, terwijl handel, industrie en ambtelij ke diensten een verlaging der tarie ven welkom zou zijn. Bovendien moet worden voorkomen dat de tarieven van de P.T.T. en soort van (on rechtvaardige) belasting maar dan in een ander kleed! gaan worden. De brutowinst wordt namelijk be last met een afschrijving op de be drijfsmiddelen en vaste activa naar de bijzonder hoge economische eisen. Ook de rente wordt op dezelfde ho ge basis berekend. Hiertegen zijn naar onze overtui ging niet voldoende zwaarwichtige redenen in te brengen. De P.T.T. is een servicebedrijf. De ontwikkeling daarvan moet gelijke tred houden met die in onze maatschappij. Im mers de P.T.T.-diensten maken een noodzakelijk onderdeel uit van ons bestel. Gebouwen en (voornamelijk) technische installaties verouderen snel, zodat het niet onjuist is bij de afschrijving van deze investeringen direct al rekening te houden met de (meestal hogere) prijzen van de nieuwe investeringen. Waar wel gegronde bezwaren te gen in te brengen zijn is het feit dat daarnaast hoge bedragen ten laste van de winst ook worden gebracht in een vernieuwingsfonds en een auto matiseringsfonds. Deze fondsen heb- ten doel kapitaal beschikbaar te heb ben om te zijner tijd te investeren in gebouwen en in technisch en an dere bedrijfsmiddelen. Dit kapitaal wordt in feite dus opgebracht door de P.T.T.-tarieven, i.e. het Nederland se volk. Normaal zou zijn dat in de tarieven alleen de verschuldigde ren te en de aflossing van deze kapita len, op basis van de geschatte ver vangingswaarde, zou zijn verwerkt. Een andere verhogende factor met betrekking tot het tarief is dat ten laste van de brutowinst ook gebracht wordt een uitkering van 3V& procent over de verkeersbaten. In feite is dit bedrag een verkapte belasting, terwijl belastingheffing over de win sten van de P.T.T. bij de wet niet is toegelaten noch vennoot schapsbelasting, noch 'omzetbelasting, Voorts blijft het de vraag of het rijk uit de winst van het bedrijf een zo hoog percentage moet blijven claimen. Weliswaar is een matige winst in overheidsbedrijven accepta bel, maar deze zaken mogen niet uit groeien tot kurkjes, waarop de rijks inkomsten mede drijven. De moeilijkheden rondom de ge meentelijke (provinciale) gas-, wa ter- en elektriciteitsbedrijven spre ken in dit opzicht een waarschuwen de taal. Het is zo verleidelijk voor bestuurders om via tarieven van dit soort monopoliebedrijven een foutie ve „belastingpolitiek" te voeren. Fou tief, omdat de druk van de tarieven zo grillig is verdeeld over de bevol king, dat een rechtvaardiging van een te hoge heffing niet te vinden ls. Deze zaken drongen zich onweer staanbaar op bij de bestudering van het onlangs verschenen jaarverslag 1959 van de P.T.T. Niettegenstaande de hiervoor gereleveerde extra las ten die' op de exploitatie drukken, bedroeg het netto-bedrijfsresultaat rond negentig miljoen gulden, waar van 64 miljoen werd gereserveerd en 26 .miljoen als winst aan het rijk is uitgekeerd. Een merkwaardigheid over 1959 is bovendien dat de tarieven reeds werden verhoogd bij voorbaat omdat de pensioenbijdrage van het bedrijf verhoogd kon worden. Nog steeds is echter die verhoging van de pensioenbijdrage niet tot stand ge komen. In 1960 komt deze wet even min tot stand en het is de vraag of deze er in 1961 komt. En het Ne derlandse publiek alvast maar van te voren betalen! Uit het verslag blijkt voorts over duidelijk dat de produktie is toege nomen. De lasten stegen met vier procent en de baten met acht pro cent. Het komt ons voor, gezien de richtlijnen inzake de vrijere loonvor ming, dat een deel van deze meer- produktie evenals bij de normale bedrijven ten voordele moet ko men aan de consument. Herziening van de bestaande P.T.T.- politiek is dringend nodig, ook in het belang van het bedrijf zelf. Omdat de huidige financieringspolitiek boven dien onmachtig is om de verdere noodzakelijke groei van het bedrijf te realiseren. Met deze kritiek wordt geen afbreuk gedaan aan de wijze waarop de P.T.T. wordt geleid, noch aan de wijze, waarop van hoog tot laag intens wordt gewerkt. Immers een wet regelt de verhouding van P.T.T. tot het rijk. Die wet zal moe ten worden gewijzigd zo mogelijk spoedig. pillen 178, commissieleden, con suls en scheidsrechters 277, zo meravondvoetballers 1874 en be stuursleden 8). Hiermee zette de vooruitgang zich voort. Er valt dus weer een toeneming te zien zowel bij het gewone voetbal als in de zomeravondsector. In te> genstelling tot voorgaande jaren is echter het aantal junioren aan zienlijk teruggelopen, namelijk van 3367 tot 2556. Een achteruit gang van niet minder dan 811. Dit verschil moet gedeeltelijk gezocht worden in een administratieve wijzi ging. Voorheen werd iemand die in het verslagjaar achttien jaar werd en dus nog gerechtigd was in juniorenteams te spelen, als junior geteld. Thans is gere kend naar de contributie welke moet worden betaald. Indien met dit verschil wordt rekening gehouden, dan blijkt dat het aantal junioren met ongeveer 180 is gedaald. En in hetzelfde geval het aantal senioren te zijn gestegen met on geveer 700. Deze cijfers worden mee gedeeld in het zojuist verschenen jaar verslag van de KNVB Afdeling Zee land. Ernstige moeilijkheden zijn er dit jaar geweest met de scheidsrechters- commissie. Het bestuur koesterde reeds lang het plan om deze commissie uit te breiden en met name de mensen uit de scheidsrechtersgroep meer btf het werk te betrekken. De toenmalige scheids- rechterscommissie zag dit als een bevoog ding van haar werkzaamheden en nam hiertegen stelling. Toen de uitbreiding der commissie een feit ging worden, be sloot de bestaande scheidsrechterscom- missie af te treden. De nieuwbenoemde commissie bestond uit de heren H. Mes, A. P. v. Riel, M. Schefffers, T. C. J. Sim mers en J. Verkerk. Later werd de heer A. J. Pieters aan de commissie toe gevoegd. Kon de afdeling het vorig jaar vast stellen dat het aantal scheidsrechters was toegenomen, nu moest helaas wor den opgemerkt, dat dit aantal niet onaan zienlijk is gedaald. Men beschikt thans over 107 arbiters tegen vorig jaar 121. Van deze 107 is er iedere week een •aantal niet beschikbaar wegens werk zaamheden, enz. Er zijn enkele aanvra gen tot aanstelling lopende, maar dit 'aantal is veel te gering om het tekort in de aanstaande competitie op te van gen. Het laat zich dan ook aanzien, dat voor de juniorenwedstrijden veelal door de verenigingen voor een scheidsrech ter gezorgd zal moeten worden. Voor de opleiding tot arbiter zijn wel enkele plannen in voorbereiding, maar hieraan is ook dit jaar weer zeer weinig ge daan. Het aantal zomeravondverenigingen nam dit jaar met één toe en steeg tot Het aantal leden steeg met 324 tot 1874. De groei van het aantal leden in verhouding tot het aantal verenigingen is naar de mening van het afdelingsbe stuur een bewijs van de stelling, dat er Zeeuwen zijn die tot het zomeravond- verband toetreden uitsluitend om aan de voetbaltoto te kunnen deelnemen. De vorig jaar ingestelde commissie is dit jaar met een uitgewerkt plan uit de bus gekomen, welk plan bij een goe de naleving een belangrijke verbetering zal betekenen in de verhouding gewoon voetbal-zomeravondvoetbal. In het kort samengevat komt het plan daarop neer, dat spelers van 32 jaar en ouder en spelers die een jaar niet voor de ge wone competitie zijn uitgekomen op een akkoordverklaring van de te verlaten vereniging direkt overschrijving kunnen krijgen naar het zomeravondvoetbalv Al le andere spelers moeten op de gebrui kelijke wijze overschrijving aanvragen. Indien overschrijving wordt verleend mag men niet deelnemen aan de daar opvolgende competitie van het normale voetbal. Deze zomer is reeds onder de nieuwe voorschriften gewerkt, waarbij nergens klachten zijn vernomen. Met de groei van de toto en de steeds grotere deelneming aan de competitie is ook het werk op het bondsbureau aanzienlijk toegenomen. Een ander beleid dan tien jaar gele den is dan ook zeer wenselijk. De beste oplossing zou volgens de sekre- taris-competitieleider zijn, dat inde toekomst wellicht een bezoldigd se- kretaris zal moeten worden aange steld, dietevens in beleidskwesties een adviserende stem zou moeten heb ben. Wordt in de terreinenkwestie een ver heugende vooruitgang geconstateerd, minder tevreden is men over de ont wikkeling met betrekking tot de kleed gelegenheden. In vele gevallen moet het verkleden nog gebeuren in oude, vervallen hoekjes die de naam kleed lokaal" slechts als aanfluiting dragen. Van de zijde van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten dringt men steeds aan op het bespelen van de zgn. halfverharde velden in competitiever band. De KNVB is niet onwillig om agn dit verzoek gehoor te geven, mits voor af vaststaat dat dit geen gevaar zal op leveren voor de betrokken spelers. Aan vankelijk lag het in de bedoeling om op het halfverharde veld in Vlissingen een proefcompetitie te houden. De desbetreffende verenigingen die het ter rein uit ondervinding kennen, maakten hiertegen bezwaren. Volstaan werd met één proefwedstrijd tussen juniorenelf tallen van de verenigingen Walcheren en Arnemuiden, welke wedstrijd duide lijk aantoonde dat deze velden in hun huidige vorm nog ongeschikt zijn voor het organiseren van competitiewedstrij den. Het aantal 'behandelde strafzaken in het afgelopen seizoen bedroeg niet min der dan 130 tegen het seizoen daarvóór 90, een stijging dus van bijna vijftig petDe strafcommissie noemt dit zeer bedroevend, en zal niet aarzelen het mes er dieper in te zetten. Ook het aantal protesten steeg schrikbarend. In 1959: vier; in 1960: 18 Aan de schoolvoetbalcompetitie na men 127 scholen en 261 elftallen deel. Advertentie ST. ANNALAND De heer A, Paape, die na 46 jaar bij het openbaar onderwijs werkzaam te zijn geweest, gistermiddag we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid nam van het college van burge meester en wethouders, heeft, tot grote ontsteltenis van het in de TERNEUZEN Ondanks de slechte weersomstandigheden het minder aangename zeilweer ziet het er toch reeds naar uit dat de stijging van het aantal bezoekende jachten aan de jachthaven van Terneuzen zich ook dit seizoen weer heeft voortgezet. Hoewel het bestuur van de Jachthaven Terneuzen, omdat het seizoen nog niet geheel ten einde is, nog niet over cijfers kan beschikken, staat dit toch wel vast. Een feit is bovendien dat het aantal Belgen dat belangstelling toont voor deze fraaie jachthaven als thuishaven zeer beslist toeneemt. Uit Antwerpen en omgeving komen er steeds meer aanvragen binnen. Natuurlijk, de Royal Belgian Sailing Club uit Gent heeft al van begin af aan Terneuzen tot thuishaven gehad. Dit neemt echter niet weg dat er tal van andere redenen voor de toeneming van het aantal belangstellende zeilers op te sommen zijn. De aantrekkelijkheid van de jachthaven van Terneuzen is be paald groot. Het is niet te veel gezegd dat deze haven door ligging en accom modatie een der meest unieke jachtha vens van onze provincie en daarbuiten is geworden. En zo langzamerhand begint de zeil- sport er internationale allures te ver tonen. Op het ogenblik is er zelfstal een Fransman, wonende te Reims, die Ter neuzen tot domicilie voor zijn jacht heeft verkozen. Na de Belgen, die ver re in de meerderheid zijn, komen er vrij veel Britten de haven aandoen. Het is echter opvallend dat de Neder landers van boven de Moerdijk bepaald verstek laten gaan.... Speelt hierbij de factor van onbekendheid met het varen op de Zeeuwse stromen een rol? De voorliefde die de Antwerpenaren voor Terneuzen hebben is wel te ver klaren. In tegenstelling tot Antwerpen behoeft de zeiler in Terneuzen niet te schutten en kan hij zo naar buiten De mogelijkheid om deze jachthaven te verlaten is altijd aanwezig. Dit is ongetwijfeld een groot voordeel boven vele andere havens. Wat voorts Ter neuzen's jachthaven verkieslijker maakt boven Vlissingen en Breskens is de ruimte: men kan alle richtingen uit. In Breskens en Terneuzen moet een niet zeewaardig jacht steeds de richting van Antwerpen uit omdat in geval van afgaand tij het gevaar van afdrijven naar zee niet uitgesloten moet worden geacht. Een bijzonderheid van dë jachthaven is voorts een voorziening die door vele zeilers op prijs wordt gesteld dat de haven al tijd wordt bewaakt door een schipper. Hij houdt een oogje in het zeil bij het meren, verleent hulp wanneer nodig, en verricht reparatiewerkzaamheden. Bovendien verleent de stad Terneu zen ook al een grote charme aan de haven door hotelaccomodatie en pret tige sfeer. Overigens, dit is wederke rig, want zo langzamerhand is Her- neuzen ondenkbaar geworden zonder 'net fleurige woud van masten. Het gaan en komen van de zeilers verleent een bepaalde bekoring aap Schelde- kade, die de Terneuzenaars zeker niet zouden willen missen. Wat het zeilen betreft: de Schelde is hierover zullen weinig zeilers van mening verschillen zonder uitzonde ring een prachtig zeilwater. De drukke scheepvaart op Antwerpen, stroming en zandplaten, brengen door de moeilijk heden die deze soms opleveren, wel een sportief element in het zeilen. De geschiedenis van de jachthaven is in grote lijnen als volgt. Nadat een plan voor een jachthaven vlak vóór de o'or- log schipbreuk moest leiden door de oorlogsomstandigheden, waren er in 1947 vijf bekende Terneuzenaars de zeilsport een warm hart toedragend, die het initiatief namen tot het creëren van een jachthaven. In Terneuzen was reeds een goede haven dus de enige maar kostbare zorg was het aanbren gen van de nodige accomodatie. In de aanvang werd een ponton aanleg steiger in de haven gelegd van vijf tig meter lengte. In 1954 werd tot uit breiding overgegaan. Met medewerking van gemeente en Rijkswaterstaat kreeg men de beschikking over ducdalfs en een ponton van circa 130 meter leng teDe laatste jaren nam, zoals ge zegd, het aantal gebruikers gestadig toe. Vorig seizoen waren er 600 jachten die de haven bezochten. Ongeveer 60 schepen vinden er thans hun thuishaven. Aan de vele aanvragen voor vergunning in deze haven ligplaats te mogen kiezen kon tot op heden steeds worden voldahn, er moesten ech ter wel eens bijzondere maatre gelen worden getroffen om de drukte op te vangen. Wat de toe komst betreft: met de belangen van de zeilers wordt door de ge meente en andere overheidsin stellingen beslist rekening gehou den. Niet in de laatste plaats om dat gezien vanuit „toeristisch oogpunt" de jachthaven onmis baar is. De verwachting is trou wens niet ongewettigd dat, wan neer de nieuwe havenplannen zullen worden verwezenlijkt, er meer ruimte voor de zeilsport vrij zal komen De jachthaven tijdens een der minder drukke dagen. Als een uit nodigend gebaar van Terneuzen verrijst op de achtergrond de water toren raadszaal voor dit afscheid bij eengekomen publiek geweigerd de hem toegekende eremedaille in goud, verbonden aan de oriis van Oranje Nassau te aanvaar den. Op 22 juli j.l. nam de heer Paape reeds afscheid van de leerlingen der openbare lagere school te St. Anna land alsmede van oudercommissie en collega's. Hij werd bij die gelegenheid hartelijk toegesproken en het afscheid 'kenmerkte zich door een prettige sfeer. De heer Paape was als onderwijzer zeer gezien in de St. Annalandse ge meenschap. Omdat hij officieel gisteren voor het laatst aan de school was verbonden, werd besloten het uitreiken van de kon. onderscheiding op die dag te doen plaats vinden. Het zou een mooi en waardig sluitstuk zijn van een goede car rière. De heer Paape moest gisteren zijn salaris komen halen op het gemeen tehuis en nadat hij dit had ontvangen van de met de uitbetaling belaste amb tenaar, werd hem verzocht even naar de raadszaal te gaan, omdat b. en w. het op prijs stelden afscheid te nemen. Verrassing De heer Paape voldeed aan dit ver zoek. Men wilde hem met de onderschei ding verrassen en behalve b. en w. wa ren ook oudereommissie, familieleden en collega's uitgenodigd. Burgemeester J. van de Bos sprak de heer Paape hartelijk toe en dankte hem voor zijn ijver en nauwgezette plichtsbetrachting. Toen de burge meester had medegedeeld dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Paa pe de ere-medaille in goud, verhon den aan de orde van Oranje-Nassau toe te kennen en hij de onderwijzer ver zocht op te staan, opdat de onderschei ding kon worden opgesteld, zei tot grote ontsteltenis van de aanwezigen de heer Paape: „Ik heb dit niet gewe ten, ik heb het zelfs niet kunnen den ken, want dan zou ik u de teleurstelling graag hebben bespaard. Ik stel er na melijk helemaal geen prijs op die on derscheiding te ontvangen." Er ontstond een pijnlijke stilte. Na enkeleogenblikken stond de heer Paa pe op en na een „goedendag", verliet 'hij raadszaal en gemeentehuis. Hierop heeft burgemeester Van den Bos de aanwezigen, waarvan er ver schillende een op schrift gestelde toe- iSpraak tot de heer Paape in de zak hadden, dat hij de bijeenkomst wenste te sluiten. Men verbaast zich er zeer sterk over, dat de heer Paape de onderscheiding heeft geweigerd. Hij heeft geen enekle reden opgegeven, wil er ook niet over 'spreken en was gisteren niet bereik baar. Mensen, die de heer Paape goed kennen, veronderstellen, dat de weigering voortkomt uit de gedachte „ik heb niet meer dan mijn plicht gedaan". Maar waarom heeft hij dan, zo vraagt men zich af, wel woorden van hulde willen aanhoren tijdens het afscheid van scholieren en ouders? GOES. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de dienst afscheid genomen van de P.T.T. In 1913 kwam de heer Van Riet in dienst van het postbedrijf, doch reeds venfuncties in vakorganisaties en ker kelijke instellingen. De heer J. H. Ver braken, directeur van de P.T.T. te Goes, overhandigde de heer Van Riet hierna de afscheidspenning van de heer W. van Riet woensdagmiddag in ^».T.T. en dankte namens het personeel het postkantoor temidden van collega's, familie en bekenden, na 47 jaar trouwe een jaar later moest hij van besteller op sergeant overschakelen daar in 1914 de eerste wereldoorlog uitbrak. Sindsdien is hij vele jaren als contro leur op de besteldiensten en als bestel- chauffeur werkzaam geweest. In 1948 werd hij hoofdbesteller, welke functie hij tot 1960 heeft vervuld, hetgeen niet altijd gemakkelijk was, daar de chef functie niet bepaald een sinecure is. Naast zijn gewone werkzaamheden ver vulde de heer Van Riet nog diverse ne en P.T.T. voor het vele werk, dat de heer Van Riet in die 47 jaar verzet heeft. De opvolger van de heer Van hield hierna een toespraak die geheel op rijm was en overhandigde namens het personeel een polshorloge. Hierna kwamen nog de heer H. Mas- selink, chef van de telegraafdienst, de heer P. van Balen, chef van de expe ditie en de heer M. Quakkelaar aan het woord. Zij allen spraken de hoop uit dat de zeer vitale heer Van Riet nog lange tijd van zijn rust zou kunnen ge nieten. DREISCHOR. Het harmoniegezel schap „Crescendo" hoopt op 1 april 1961 zijn 50-jarig jubileum te vieren. Op 13, 14 en 15 oktober wordt een gro te bazar georganiseerd in de oude la gere school aan de Mr. Pieter Mogge- straat te Dreischor. Al maanden lang hebben vele leden en verdere vrienden van „Crescendo" kosten noch moeite gespaard om deze bazar te doen slagen. Wanneer het co mité er nl. in slaagt om uit de opbrengst van de bazar de nodige middelen bij een te brengen, zal Crescendo in het voorjaar van 1961 in nieuwe uniformen gestoken worden. Veel zal dan echter nog moeten gebeuren eer het zover is want tot op heden werd uit oud-papier acties e.d. nog slechts een bedrag van 1600 bijeengebracht, hetgeen niet toe reikend is om alle leden van een uni form te voorzien. Op zaterdag 3 september zal een „oliebollendag" worden georganiseerd. Rayon Goes: DAF SCInter Scaldis 33; De ZonVVZB 11; Rayon Middelburg: Blauw Wit—Broek Boys 2—0; Rayon Vlissin gen: afd. I. GPCPVS 4—1, SBLV—PVS 62, VAWGebr, v. d. Berg 1—5, Coal— Uiterton 3—-1. Na uitvoerige overwegingen heeft de redactie van het Zeeuwsch Dagblad" besloten deze week een begin te maken met het schrijven van filmrecensies. Wij willen onze lezers deze rubriek niet opdringen en menen dat men er recht op heeft te weten, welke motieven ons hebben geleid tot het nemen van deze beslissing. De berichtgeving óver de film, dient, naar onze mening, te worden gezien als een uitvloeisel van het verantwoorde lijkheidsbesef voor de dienst aan de le zer. De christelijke krant heeft evenals overigens alle persorganen een be langrijke voorlichtende taak. Wij heb ben tot op heden slechts sporadisch aandacht besteed aan de films, die in ons gewest worden vertoond. Het is echter gebleken dat meer dan vroeger velen in Zeeland belangstelling tonen voor film en bioscoop en ook geregeld films gaan zien. Wij menen daar de ogen niet voor te mogen sluiten. Is het dan niet onze plicht juist op dit ter rein voorlichting te geven vanuit de christelijke visie? Het mag naar onze mening niet langer zo zijn dat de chris telijke pers, gelet op de interesse voor de film in de kring onzer lezers, aan dit verschijnsel voorbij gaat. Wij hebben deze beslissing niet licht vaardig genomen, maar zijn slechts nu rijp beraad tot de overtuiging gekomen, dat wij, ondanks de soms sterk ver schillende interpretaties van de norm ,,Heb God lief boven alles en de naas te als uzelf" in de kring van onze le- OOSTERLAND - Tengevolge van de vele en overvloedige regens van de laat ste tijd heeft het koren dat te velde stond veel geleden. Op verschillende plaatsen in de gemeente komt reeds nagroei voor. Ook de aardappelpercelen worden te nat zodat hier en daar de aardap pelziekte zich ook al weer openbaart. Indien het weer niet verandert kan men dit jaar een bijzonder slechte oogst ver wachten. TERNEUZEN. De postduivenvere niging „De Eendracht" hield een wed vlucht uit Qurievrain. Snelheid eerste duif 1269 meter; snelheid laatste prijs winnende duif 902 meter: 1, 4 en 7 A. de Meyer-van de Berge, 2 H. F. Koch en zn, 3, 8 en 10 gebr. Van Meir, 5 P. Harms, 6 Ronny Vroegop, 9 M. Diele- man. zers deze praktische konsekwentie moes ten trekken. Wij weten dat er zowel lezers zullen zijn, die het genomen besluit zullen toe juichen als er zullen zijn, die het zullen betreuren. Van de eerste groep vragen wij hun kritische verantwoordelijkheid t.a.v. de film niet op de krant af te schuiven; van de tweede categorie zul len wij gaarne begrip ontvangen, om dat ons blad zich richt tot een in gees telijk opzicht uiteenlopend publiek.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3