REDELÉ HEEFT NOG EEN KANS Nederlandse kolonie: zucht van verlichting Gemakkelijke overwinning' Waterpoloteam niet in finale Radio en t v Twee boksers uit de strijd Russen superieur op de floret Na dagen vol teleurstellingen zijnde eerste Nederlandse successen binnen (zilver en brons) en gloort nieuwe hoop Verlegen Drama Voorbij Andreivs Spurt Onzeker Vierde Plotseling Verlies voor damsport Oud-wereldkampioen Springer overleden ItaliëRusland en Duitsland beheersen het roeitornooi door BAREND BUISMAN Kortsluiting KI KG KING KING KING KING elke dag KING, elke dag Jit! Woensdag 31 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 O EINDELIJK TWEE MEDALJES ^-rp^v door RU de GROOD -1l^_ OME Eindelijk! En de gehele Nederlandse Kolonie slaakte een zucht van verlichting. Eindelijk een medal je. 'Neen, eindelijk twéé medal jes. Want mocht al thans bij onze vlinderslagzwemsters een plak in de lijn van de verwachting liggen, de grote verrassing van de avond vormde wel het bronzen eremetaal dat de Hage naar Wieger Mensonides op de 200 meter schoolslag verwierf. Nog groter van betekenis dan de zilveren me- dalje welke de jonge Marian Heemskerk op de 100 meter vlinderslag won. Zij stond daar, zonder ontroe ring, fors en stevig, met de vreugde in haar jonge hart over de eerste medalje die zij Neder land had kunnen bezorgen, de zilveren Marian Heemskerk. Zoals zij daar aan de start had gestaan voor die uitermate span nende finale, die de zenuwen van de Amesrikaanse meisjes Schuier en Wood zodanig verscheurde, dat zij als enigen het water in doken, voordat het startschot had geklonken, zo stond zij ook daar op het „schavotje" om door het grote uitverkochte stadion, neen, door de gehele wereld gehuldigd te worden: vrolijk, eenvoudig, ongecompliceerd en met een ver legen lachje. Welhaast verlegen boog zij het hoofd, toen de voorzitter van het IOC, de heer Brundage, haar de medalje omhing en ferm was haar handdruk. Zij had het o zo prachtig verdiend, dit zilver op de 100 meter vlinderslag. En dan mocht zij de meerderheid van de Amerikaanse stu dente Schuier moeten erkennen, de twee de plaats was onbedreigd en van allure. Met haar tijd van 1.10.4 verbeterde zij niet alle enhet Nederlands, maar ook het Europees record (1.10,5) van Atie Voorbij, die in deze finale slechts een figurantenrol speelde en als vijfde ein digde in een tijd van 1.13.3, welke zi] met twee andere zwemsters deelde. Aan de andere kant kan niet worden ontkend, dat Marians strijd om de twee de plaats iets gemakkelijker werd ge maakt door het drama van deze avond: het uitvallen van de Amerikaanse Wood, dertig meter voor de eindstreep door een plotseling optredende kramp. Ik zeg met opzet niet dat zij daaraan deze tweede plaats verdiende want op het ogenblik dat dit gebeurde, lag Marian al duidelijk tweede. Wel hield daarmee plotseling de enige tegenstand op die haar nog van deze tweede plaats had kunnen afhouden. De twee voortijdige starts hadden de Amerikaanse meisjes uit hun evenwicht gebracht en het gevolg was dat hun fei telijke start iets moeilijker en stellig iets te laat was. Hiervan profiteerde de Australische Andrews, die buitengewoon snel weg was en na luttele meters voorop ging, gevolgd door de twee Amerikaan- sen, die met Heemskerk vrijwel gelijk tijdig optrokken. Keurig bleef Marian de Amerikaansen volgen en op het keerpunt lag zij vierde. Maar dat keerpunt maakte alles goed. Het was een van de fantas tische keerpunten, die haar reeds zo vaak een winnende positie hebben bezorgd. Meteen lag zij op de derde plaats, en was Andrews voorbij. En toen ging zij geheel volgens haar stijl, geheel volgens haar gewoonte zeer hard. Haar grote kracht ligt immers in deze laatste 50 meter. Zij liep goed op Schuier in. En op dat ogenblik greep Wood met een kreet van pijn de touwen vast en bleef liggen. Kramp! Eeen triest gezicht, dat meisje, bijna zeker van een Olympische medaje. waarop zij zich jaren lang heeft voorbereid, en dan opeens dit. Inmiddels had Schuier het gevaar ge merkt van een snel opkomende Marian. Zij maakte dat ze weg kwam en in deze spurt trok de Nederlandse zich op tot een prachtige sprint van haar kant, die haar naar het nieuwe Europese en Ne derlandse record bracht. De strijd om de tweede plaats was op dat ogenblik al lang gestreden en haar bleef nog slechts het gevecht met het horloge. Onmiddellijk daarna de ontstellende verrassing: geïnspireerd door Heems kerks prestatie, zwom Mensonides een race die ik zeker nooit zal vergeten. Wieger was niet al te best begonnen. Hy volgde de Duitser Henninger, die naast hem lag mijns inziens wel wat te lang. Na de eerste 100 meter keerde hy als vierde achter de Amerikaan Mulliken, de Japanner Ohsaki en de Australiër Gathercole, en vrijwel gelijktijdig met Henninger. En op dat ogenblik zonk ons de moed in de schoenen. Want steeds verder viel hij terug en na 150 meter lag hy op de zesde plaats. finish lag hy nog kennehjk op de vierde plaats en in die laatste meter moest het gebeuren. Lange tijd bleven wij in het onzekere welke plaats hij had veroverd, maar toen voorzitter-kamprechter Jan de Vries, de voorzitter van de KNZB, met een stra lend gezicht op Mensonides toeliep en hem de hand schudde, toen pas wisten wy dat ook Mensonides een medalje had veroverd. Het was een prachtige presta tie, een prestatie waarop Mensonides zelf niet gerekend had, en die voor hem on getwijfeld de grootste verrassing vormde van zijn trip naar Rome. En als het voor hem al een verrassing was hoezeer was het dan niet voor ons, die 'zelfs niet eens geloofd hadden dat hij zich voor deze finale had kunnen plaatsen. Het lukte Jiskoot niet de halve finale van de honderd meter rugslag binnen te komen. De tijden waren voor hem te scherp, ver buiten zijn normale bereik. Als men weet, dat de Dordtenaar in zijn beste uitschieters tot 1.05.6 kwam en dat hier een tijd van 1.05,4 nauwelijks toegang gaf tot de halve finale, dan kan men begrijpen, dat hij by voorbaat kansloos was voor een plaats in deze halve eindstrijd. In ieder geval heeft hij zijn plaats in de estafette beter verdedigd dan de Rus Kolesnikov, omdat Jiskoot zich uit stekend weerde en in zijn serie een eer volle vierde plaats bereikte temidden van de wereldklasse in de tijd van 1.05,9. In deze serie bleef de Amerikaan Ben nett onder het Olympisch record; hy vestigde een nieuw met een tijd van 1.02.- (oud record Theiler 1.02.2). De Rus Bar bier kwam in de halve finale met een uitstekende 1.03-9, een tijd, die de oud recordhouder Theiler met 1.03.1 in de volgende serie overtrof. Jiskoot, die wat moeilijk vertrokken was, kwam in de laatste 50 meter pas goed op dreef. Eerst passeerde hy de Oostenrijker Suda en daarna de Zuid- slaaf Dorcic. waarna hij vierde werd achter Benne, Barbier en de Duitser Dietze. In de laatste serie liet de tweede Amerikaan McKinley de tweede beste tyd van de dag afdrukken: 1.02.4. In de late namiddag had de Neder landse wisselslagestafetteploeg een al te gemakkelijke „overwinning" be haald. Zij scoorde nl. de snelste tijd van de beide series over de 400 meter en krijgt met haar tijd van 4.47.7 de beste baan in de finale, baan 4. Een gemakkelijke overwinning, want er namen 12 ploegen deel en hiervan zou den er slechts vier van de finale behoe ven af te vallen en by deze twaalf be vonden zich de ploegen van Frankrijk, Italië, Canada, Nieuw Zeeland, alle lan den, die internationaal niets te betekenen hebben. Een plaats in de finale was dus dus bij voorbaat verzekerd. Dat was dan ook de reden dat Amerika en Australië, de twee grootste favorieten voor dit nummer, vrijwel al hun reserve- zwemsters hadden ingezet en de besten had thuis gelaten om hen voor de finale te sparen. Zo zwom voor Amerika de snelle rugslagzwemster Burken, die de basis voor de plaatsingstyd moest leggen, maar verder Warner, Wood en Spillane. Australië had Beckett, Lassig, Andrews on Konrads (voor de basistijd) ingelegd. En de Duitsers kwamen met Helga Schmidt, Kupt, Fuhrmann en Brunner. Zo verloren deze series veel van hun attractie. Mede daardoor kon Nederland tot de beste tijd van de dag komen. In de „Nederlandse" serie maakte Ria van Velsen haar ploeg van de anderen los met een uitstekende 11,1 op de rugslag, maar Ada den Haan, die tot een moeilijke Toen scheen er plotseling in Menso nides iets te veranderen. Mogelijk had hy het tot op dat ogenblik te voorzichtig gedaan, de typisch Nederlandse eigen schap om zich te sparen, zich te sparen tot het einde. Maar in die laatste 50 meter speelde hy kennelijk alles of niets. Langzaam maar zeker ging hy Hennin ger voorbij, en ook de Italiaan Lazzari. En plotseling ging het verschrikkelijk hard. Zienderogen liep hij in op al zijn tegenstanders, op Mulliken ook. Hy werd vierde, en lag gelijk met Hen ninger, die eveneens aan zijn eindrush begonnen was. En deze eindspurt werd Mensonides' grootste troef. Hij was on weerstaanbaar en zelfs Mulliken scheen tern" te vallen bij de krachtige explosie van de Hagenaar Een meter voor de 1-22.8 op de schoolslag kwam, verloor het terrein aan Japan. Maar magistraal liep Tineke Lagerberg de achterstand in en van de anderen weg en haar tijd van 1.10.2 op de vlinderslag was uniek in deze series. Erica Terpstra handhaafde met 1.03.3 op de vrije slag deze voorsprong. De Russische meisjes, die in deze serie als tweede arriveerden, brachten het tot 4.54.4, bijna zeven seconden langza mer dan Nederland. En Australië als vier de kon zelfs niet onder de 4.55.7 komen, een verschil van precies 8 seconden. In de andere serie werd beter gezwom men. Engeland won in 4.49.- voor Ame rika in 4.49.3 en Duitsland in 4.49.6. Op de 400 meter vrije slag heren, waar van de series werden verzwommen, deed zich een incident voor. De Rus Kolesni kov demonstreerde een langzaam-aan- actie die het stadion overeind deed ko men. Traag kroop hij door het water heen en was niet van plan zich ook maar één ogenblik in te spannen om tot een behoorlijke tijd te komen. En toen Kon- rads ver voor de anderen in deze serie er de afstand op had zitten, was de Rus nog niet eens aan de 200 meter. Voorzitter-kamprechter Jan de Vries greep in en stuurde de Rus het water uitHet incident vloeide voort uit het feit, dat een zwemmer die m een esta fette meezwemt volgens de reglementen niet uitsluitend daarvoor mag worden ingeschreven, maar hy is verplicht orp ook op een individueel nummer te star ten, De Russen hebben dit altijd onzin gevonden en Kalesnikov kreeg de op dracht om op deze wijze hiertegen te protesteren. Onwaardig Hoe het ook zij, hetgeen hier gebeurde was bepaald een onwaardige houding van de Rus. Men mag het al dan niet eens zijn met de reglementen, wanneer men voor een nummer inschrijft heeft men de plicht zijn kans te verdedigen. En dan mogen de Russen gelijk hebben, de Russische houding in deze mist alle stijl, laat staan Olympische stijl. Tijdens de series verbeterde Yamanaka en passant even het Olympische record door een tijd te maken van 4.21. Het record stond op naam van de Australiër Marvyn Rose met 4.27.3. Behalve Yama naka bleven ook nog andere zwemmers onder dit record uit Melbourne. De beste tijd zou echter niet voor de Japanner zijn, maar voor de Amerikaan Somers, die hem met een tijd van 4.19.2 troefde en daarmee vermoedelijk tot aan de finale recordhouder werd. ROME. De Nederlandse lichtge wicht bokser Wim Gerlach is gisteren op punten verslagen door de sterke Rus Baranikof. Hij is uitgeschakeld, evenals de zwaarwelter Bas van Dui- venbode, die gisteravond k.o. ging tegen de Brit Fisher. De bantamge- wicht Jan de Rooy is nog in de strijd. De Amerikaanse filmster Elisabeth Taylor is ook in Rome en trekt daar, zoals zy dat overal pleegt te doen, veel aandacht. Gisteren raakte zy zelfs met echtgenoot Eddie Fischer danig in de knel toen de belangstelling van haar be wonderaars ietwat tè opdringerig werd. Gelukkig zyn er in Rome nu tal van forse jongemannen aanwezig, zodat zij ok met hulp van een Nederlandse sportman, rechts kon worden „ontzet". Nederlaag tegen Hongarije door Ru de Grood 0 OME. Het Nederlandse water- poloteam heeft zijn kans op een plaats in de finalegroep gisteravond verspeeld door in een overigens goede wedstrijd met 3—1 van Hongarije te verliezen. Daar de nederlaag tegen Zuidslavië ook voor deze halve finale poule geldt, heeft Nederland nu'dus twee nederlagen achter zijn naam staan, waarmee het voor de finale is uitgeschakeld. In de eerste helft scheen Nederland op een zware nederlaag af te zwemmen. Het tempo lag laag en dat de Hongaren dit uitbuitten is te begrijpen. Een -kogel van Markov-its, die door Kniets nauwe lijks tot een corner verwerkt kon war den, waarschuwde Nederland. Doch de tijd! om zich deze waarschuwing ter har te te nemen, werd onze ploeg niet gebo den. Toen dezelfde speler even la-ter voor het doel slecht werd afgedekt, scoorde hij, na 49 sec. via de arm van Kniets, die de bal zacht over de doellijn zag dry- ven (1>—0). Aangeslagen Even scheen Nederland) aangeslagen te zijn. Het probeerde het spel op te hou den, hetgeen na enige ogenblikken ook lukte. Dit had het voordeel, dat de Hon garen uit hun tempo raakten en onze spelers de gelegenheid kregen om hun verdediging te organiseren. En dit lukte wonderwel. Zij kregen meer vat op het spel en konden de Hongaren „houden", hoewel de Magyaren in de meerderheid bleven. Een verrassend schot van Karparti tegen de paal bezorgde ons rillingen, en een schot van Dömötör via de arm van Kniest scheen weer het doel in te gaan, maar nu reageerde onze doelman sneller. Aan de andere kant stopte de uitstekende doelman Boros een schot van Ean. Het was echter de laatste actie van Neder land. Toen bij een bezoek aan het Neder landse doel Lamme zijn tegenstander bijna verdronk, had voor Dömötör de strafworp geen enkel probleem (20). Pover In de tweede helft verdedigde Neder land zich op dezelfde effectieve wijze, dat echter vrij pover was wat eigen kan sen betrof. En als er dan eens aardige kansen waren gingen ze door slecht schieten verloren. Toen Ran het water uit moest, lieten de Hongaren zich deze gelegenheid niet ontgaan om de over winning in veiligheid te brengen. Kanisza scoorde (30). Kort daarop kreeg Nederland eveneens nog een kans op een doelpunt toen Hevesi door de scheidsrechter naar de kant werd verwezen. Het duurde echter nog vijf minuten voordat Vriend dit doelpunt kon realiseren. Vlak daarna floot de scheidsrechter voor het einde. ROTTERDAM. In Parijs is tij dens het damkampioenschap van Frankrijk overleden, de oud-wereld kampioen dammen de heer B. Sprin ger. Zijn heengaan, zo vlak voor de aanstaande wereldkampioenschappen, welke in oktober zullen worden ge houden, betekent een zeer zware slag voor de Koninklijke Nederlandse Dam Bond en voor de damsport in het algemeen. De heer Springer, die 63 jaar is ge worden. gaf reeds op zeer jeugdige leef tijd blijk over bijzondere talanten te beschikken. Toch duurde het nog tot 1928, voordat hij zich ten volle deed gelden en het wereldkampioenschap op zijn naam bracht. Velen herinneren zich nog als de dag van vandaag zijn duel 1 in 1937 tegen de onoverwinnelijke Rai- Ichenbach, die slechts met een minimaal 'verschil zijn tegenstander van het lijf wist te houden. Een grote verrassing was dat Ne derland ook op het nummer 200 meter schoolslag in de Olympische prijzen viel. Een gejuich steeg op toen Wieger Mensonides de bronzen medalje in ontvangst mocht nemen. ROME De Rus Viktor Jdanovitsj is Olympisch kampioen schermen bij de heren geworden. Zijn landgenoot Yuri Sissikin werd tweede en het heeft weinig gescheeld of ook de bronzen medaille ging naar Rusland. Om de derde plaats streden de Rus Mark Midler, de Ameri kaan Albert Axelrode en de Pool Witold Woyde; de Amerikaan ging met het brons strijken. Jdanovitsj heeft het Olympisch goud met groot machtsvertoon gewonnen. In de finale versloeg hy achtereenvolgens zeven tegenstanders. AI verloor hy de achtste wedstrijd, het eremetaal kon hem niet meer ontgaan. ROME Op het niet gemakkelijke water van het meer van Albano ble ven de Nederlandse prestaties op de eerste dag van het Olympisch roei tornooi aan de bescheiden kant. In de schaduw van de zomerresidentie van de Paus het zo mooi op een heuvel gelegen Castel Gandolfo bereikte de gestuurde vier van Njord in zijn se rie een derde plaats en finishte de nog jonge twee zonder stuurman van Ne- reus in zijn heat als vierde. Het was bij lange na niet voldoende voor een plaats in de halve finales, aangezien alleen de winnaars uit de series on middellijk overgaan. Njord en Nereus krijgen in de herkansingen alsnog de gelegenheid zich te klasseren. Ook Redelé kwam er niet. De Dordtse skiffeur, die met de Rus Ivanof en de Pool Kocerka een serie trof, een finale waardig, gleed als tweede achter de Olympische kampioen van Melbourne Ivanof over de finish. Ook Redelé krijgt via de repêchages nog een kans met dien verstande, dat hij dan voor een plaats in de eindstrijd vecht, een plaats, die de 21-jarige Dordtenaar zeker kan veroveren. Geestdrift De landen die gisteren de strijd met de met water gevulde kraters van Albano beheersten, waren Italië en Rusland. Zij behaalden drie eerste plaatsen, op de voet gevolgd door Duitsland, dat twee maal als eerste een orkaan van geest drift over het water hoorde rollen. Toch zullen de Duitsers het moeilijker krijgen dan in Macon, toen zy bij de strijd om de Europese titels van 1959 zo'n domineren de rol speelden. In de vier met stuurman maakte Duits land de snelste tijd. Zij lieten over de 2000 meter 6.34.55 noteren en dienden zich mede daardoor aan als een van de voornaamste kandidaten voor een gouden medaille op dit nummer. De ploeg van slag Riekemann liep als een goed geoliede machine door het water en sloeg een constant baantempo, dat voldoende was om de Hongaren, Denen, Portugezen en zwakke Brazilianen ver van zich af te houden. Uit cadans De Nederlandse vier stelde wel by- zonder teleur door na een valse start en een opwindend begin plotseling alle ogen voor de techniek te verliezen. Een vuile klap van De Ruiter bracht de boot uit cadans en toen dat was hersteld, bleek de kleirie winst die onze landgenoten aanvankelijk bijeen hadden geslagen, weg te zyn. Oranje ging daarna mee in het veld met de Tsjechen, Amerikanen, Britten en Japanners. Totdat de Tsjechen met een ferme tussenspurt de beslissing for ceerden, want van dat moment af diende Njord zich min of meer te bepalen tot de gevechten in de achterhoede. „Snoek" Een tweede vuile klap van De Ruiter, deze keer een volledige snoek, betekende de definitieve ondergang van de Leide- naren. Wat slag Wamsteker ook pro beerde, hy kreeg het ritme bij zijn be manning niet meer terug. De Tsjechen vlogen voort over het water, in feite alleen nog maar bedreigd dor de Amerikanen, van wie slag Youn- Jean Holmes uit Jamaica wil straksals zij uitkomt op de honderd en twee honderd meter en in de vier keer honderd meter estafettegoed voor den dag komen, niet alleen wat haar conditiemaar ook wat haar uiterlijk betreft. Daarom traint zij hier onder de Romeinse zon met de krulspelden nog in het haar. ker alles van zyn mannen eiste. De Tsjechische slag Tikal, die het gevaar zag naderen, ving de aanvallen van de Amerikanen herhaaldelyk op, zodat Youn- ker zich tenslotte tevreden moest stellen met de tweede positie. Teruggekeerd op het botenterrein mom pelde Wamsteker, dat het niet was ge gaan. Het was duidelijk dat de stemming bij de Leidenaren beneden peil lag Razend Blaisse, de boeg van de twee van Ne reus, keek na afloop nog donkerder voor zich uit. De Amsterdammer was razend, bleek niet voor rede vatbaar en kal meerde pas in de kleedkamer, waar over het verloop van de race nog wat werd nagepraat. Dat de Duitsers en Oostenrij kers hen te vlug af waren geweest, daar kon Blaisse vrede mee hebben, doch dat die Mexicanen hen eveneens te pakken hadden gekregen, neen, dat wilde er bij hem niet in. Toen de dag langzaam werd ver drongen door de avond, maakten 's we relds snelste scullers zich op om elkaar de eerste finaleplaatsen te betwisten. Dat gebeurde echter zonder de sterke Austra liër Mackenzie, de veelvoudige triomfa tor van de Diamond Sculls. Roekeloos Mackenzie betaalt deze dagen de tol voor zijn roekeloze levenswijze. Hij, de grote onder de groten, de machtige, stoor de zich verleden jaar niet aan de buik klachten die hem tot rust wilden dwingen. De Australiër leefde er op los, moest vlak voor de Europese kampioenschappen in Macon geopereerd worden, maar ver scheen in Frankrijk desondanks aan de start. In Macon in de eindstrijd klapte Mackenzie in het gezicht van de finish volledig in elkaar. Hij was volkomen uitgeblust; zijn operatiewond trok en het was aan zijn toen nog ijzersterke gestel te danken, dat de gevolgen beperkt ble ven tot een langdurige rust. De Australiër stoorde zich evenwel nauwelijks aan de doktersadviezen, lach te iedereen uit „Ze wilden me zelfs in bed vastbinden" en volgde dezelfde levenswijze, die hem nu langzaam tot een wrak maakt. Hij ging weer roeien, maar op de Olympische Spelen van Rome zou hij dan toch écht niet starten. Enkele weken geleden werd de internationale roei- wereld op de hoogte gesteld van het bericht, dat Mackenzie opnieuw klachten had en nu werkelijk niet zou uitkomen. Het nieuws werd niet aanvaard, omdat ze zo langzamerhand wel weten, wat ze aan de Australiër hebben. Maar Mac kenzie hield ditmaal woord. Hij werd niet ingeschreven en volgt thans de wed strijden vanaf de kant. te machtig Tóch werd het hem gisteren te mach tig. Hij pakte zijn skiff onder zijn arm, legde hem in het water en ging erin zitten. De monden van de roeiers, die hiervan getuigen waren, vielen van ver bazing open, doch sloten zich weer, toen zij tot de ontdekking waren gekomen, waarom Mackenzie in zijn boot was ge stapt. Hij liet een paar foto's van zich maken en klauterde daarna met een grijnzende lach weer op het botenterrein. In de eerste serie won de Nieuw-Zee- lander James Hill; in de tweede schoot Ivanof voor Redelé te snel door het water. Onze landgenoot, die na zijn heat zei, dat hij nog nimmer in een dergelijk afschuwelijk water had geroeid, be dwong wel de Poolse routinier Kocerka en de Zwitser Waser. Redelé krijgt, om dat hij als tweede binnenkwam, een ge makkelijker herkansing dan Kocerka en Waser. Ge kunt dan ook wel aannemen, dat de Dordtenaar zich voor de eind strijd zal plaatsen. Dé derde serie was voor de Italiaan Rebek, die de Azzurri op de tribunes door zijn overwinning, gek van vreugde maakte. De uitslagen van de serie-wedstrijden waarby Nederlanders betrokken waren lui den: .Y'JJ met stuurman: 1. Tsjechoslovakije 6.47.03; 2. Ver. Staten 6.49.62; 3. Nederland (De Ruiter, Moerman. Stelma. Wamsteker en Klumperbeek. stuurman) 6.50.48; 4. Groot- Brlttannië 6.51.00; 5. Japan 7.05.51. Twee zonder stuurman: 1. Duitsland 7.04.71: 2. Oostenrijk 7.06.95 3. Mexico 7.25.63; 4. Nederland (Blaisse en Veenemans) 7.26.52: 5 Canada 7.43.82. Skiff: 1. Ivanof (Rusland) 7.23.20; 2. Redelé (Nederland) 7.32.24 3. Kocerka (Polen) 7.33.38; 4. Baser (Zwitserland) 7.34.67. HOME De geweldige hitte heeft een ernstige vertraging gebracht in de afwerking van het schermtornoox, dat, hoewel men aan het eind van de dag, d.w.z. diep in de nacht, telkens het programma heeft afgewerkt, dat men zich had voorgesteld, toch slechts voortsleept. Is de basis van dit alles inderdaad de hitte, de directe oorzaak van deze vertraging is het transpireren, dat de deelnemers doen, waardoor er in hun „elektrische" vesten kortsluiting ontstaat en de elektrische score on mogelijk maakt. Daar dit echter ver plichtend is, zit er niets anders op dan telkens wanneer dit gebeurt het euvel te herstellen. Het zou mogelijk zijn de schermers een uiterst dun rubber hemd onder deze vesten te la ten dragen, maar in deze hitte, die 7.0 langzamerhand records dreigt te slaan, wil men dit de jongens en meisjes bepaald niet aandoen. Ernstig wordt gezocht naar een middel om de elek trische draden voor het vocht te vrij. waren, maar tot nu toe is het nog niet gelukt. Er worden proeven genomen met dunne rubber buisjes om de draden, maar voordat een oplossing gevonden is, zal men zich tevreden moeten stellen met het aanbrengen van nieu we draden en met het incasseren van een gewéldig tijdverlies. Olympische spelen woensdag in de ether: RADIO - Hilversum I; 18.40, 22.00 en 23.45; Hilversum II: 11.50, 12.45, 14.20, 15.15 en 17.45. TELEVISIE: 14.55 tot 18.30 en 22.15 tot 23.10 ('s middags atle tiek en 's avonds zwemmen). Advertentie hij in ÏB'iy1 It •- iiiiiiiiiiii

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7