met lege handen zitten Dawn Fraser: beste sprintster ter wereld Prinsessen zagen matige prestaties in baai van Napels DE ROOIJ - BIJ GEBREK AAN TEGENSJAWER MARIAN HEEMSKERK EN ATIE VOORBIJ BEREIKEN FINALE bleef Radio en TV Bokstornooi in opspraak GOUD VOOR TOBIAN Toch op het podium Meer goud voor Italiaanse wielrenners Moderne vijfkamp Waar zijn de „plakken?" Desillusie Mensonides gréép Hary geschokt Uitstekend Japan vestigde nieuw record 4 x 200 meter Verhagen-Lautenschutz beste Nederlanders met vierde plaats VIJF PLOEGEN IN HALVE FINALE Dinsdag 30 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 door Barend Buisman ROME Als er ooit twijfel mocht hebben bestaan over de vraag, wie oj. bet ogenblik de sterkste sprintster is, dan heeft Dawn Fraser gisteravond in bet zwemstadion daar een duidelijk antwoord op gegeven. Zelden heeft de Aus tralische zo geïmponeerd als in de Olympische finale op de honderd meter vrije slag voor dames 1960. In Melbourne*, vier jaar geleden, veroverde zij even eens de Olympische titel maar ditmaal deed ze het met een overmacht die verschrikkelijk was. Toen de Amerikaanse Christe von Saltza het Olympisch record van Dawn Fraser ver beterde, meende men de nieuwe titelhoudster te hebben gevonden. Maar de slanke Austra lische haalde haar record terug en in de eindstrijd, die van het begin tot het einde boeide, corrigeerde ze de Olympische toptijd nogmaals. Ze finishte in 1.1,2 sec., een ver betering van 0.2 sec. van het oude record en een egalisatie van haar eigen wereldtijd. Vijf minuten voor de start kwa men zij samen de arena binnen. Van dat ogenblik af hing er een spanning, die eerst zou wijken toen de laatste zwemster in deze beslissing had aan getikt. Terwijl zij naar de startblok ken liepen, legde Dawn Fraser haar arm over de schouders van de blonde Christe von Saltza, die niet kon ver moeden, wat er straks, over een handvol minuten, met haar zou ge beuren. Van onze speciale verslaggevers OME. Opnieuw een gouden medaille bij het zwemmen voor Australië. Gisteravond sleepte Dawn Fraser in de nieuwe Olympische record-tijd van 1 min. 1,2 sec. bo vendien een evenaring van haar eigen wereldrecord de zege uit het water na een duel met de Amerikaanse Christa von Saltza, dat zij meer dan duidelijk in haar voordeel besliste. Dawn Fraser was niet te stuiten. Erica Terpstra en Cockie Gaste laars, de Nederlandse finalistes, konden onmogelijk in deze ge vechten meekomen en moesten zich tevreden stellen met respec tievelijk een zesde en zevende plaats. Op de 200 meter schoolslag voor heren streed Mensonides zich na een beste race met Gathercole en de Amerikaan Hait in de finale. Eveneens finale-plaatsen voor Atie Voorbij en Marian Heemskerk op de 100 meter vlinderslag voor dames. Zij behoorden tot de snelste acht, die om de ere-plaatsen zullen strijden. Op dit nummer verbeterde de Amerikaanse Schuier het Olympische re cord van haar landgenote Mann (1.11,0); zij bracht het op 1.09,8. Italië kon ook weer juichen. Op-' nieuw werden twee gouden medailles aan het totaal van twee toegevoegd. Op alle gehouden nummers wielren nen heeft Italië nu de gouden medaille behaald. In een bepaald slechte wedstrijd, Het moet voor de Amerikaanse een zware desillusie zijn geworden. Op weg naar het eerste keerpunt kon zij haar grote tegenstandster nog volgen. Het veld, waarin ook de Ne derlandse miesjes Cockie Gastelaars en Erica Terpstra lagen, was in feite nog compact, al hadden de beide favorieten op dit nummer een zeer geringe voorsprong. Na het keerpunt onderstreepte Dawn Fraser echter haar kracht. Ze zette haar eindsprint vroeg in en zonder dat Chris te von Saltza of wie dan ook er iets kon tegen inbrengen, lag de kampioene van Melbourne reeds een meter voor. Is het dan zo verwonderlijk, dat een Natalie Steward, een Madarasz en een Wood, evenals onze vaderlandse meis jes Cockie Gastelaar en Erica Terpstra, voor deze superioriteit, voor deze ge- CASTEL GANDOLFO. Gert Frederiksson heeft het gisteren even heel moeilijk gehad. Op het podium stond de president van het internationale olympische comité, Avery Brundage, te wachten om de Zweed zijn bronzen medaille te overhandigen, die hij juist in de KI-klasse had gewonnen. Nog geen kilometer van de plaats waar de ceremonie protocolaire moest worden gehouden, wachtte echter Gerts landgenoot Sven Sjodelius op zijn ploeggenoot voor de race in de K-2 klasse, die ongeveer twintig minuten later moest begin nen. De nationale gevoelens van Fre deriksson kregen de overhand. Hij liet de heer Brundage wach ten en peddelde weg. Met een mo torboot werd de achtervolging in gezet. De Zweed bleek echter niet te bewegen om zijn plannen te wij zigen, zodat Erik Hansen en Imre Szollosi, de winnaars van het goud en zilver, ook maar de schaduw gingen opzoeken. Uiteindelijk kreeg de Zweed gelijk. Nog geen half uur nadat hij de wachtende Avery Brundage was ontvlucht moest hij toch nog op het ere-podium komen, niet voor die bronzen plak, maar om te wor den gehuldigd als olympisch kam pioen in de K-2 klasse. weldige krachtsexplosies moesten bui gen? Dawn Fraser was ongenaakbaar. Ze duldde geen gelijke in deze eind strijd. die de duizenden rondom het bassin ademloos volgden. De Australische verslapte niet; haar volmaakte liggihg in het water, haar ca dans, zij waren niet te overtreffen. In één rechte lijn rukte ze op naar de finishwand. En de vertegenwoordigsters van Oranje? Wat Cockie Gastelaars en Erica Terpstra ook deden, hoe diep ze ook tot op de bodem van haar reserves stampten, ze konden het in dit veld van imponerende klasse niet verder bren gen dan zeer bescheiden plaatsen. Dawn Fraser finishte, zoals reeds ge zegd, in 1.1.2 sec.; tweede werd Christe von Saltza in 1.02.8, derde was de Cana dese Marilyn Stewart in 1.03.1, zesde werd Erica Terpstra in 1.04.3 en zeven de Cockie Gastelaars in 1.04.7. Mensonides, de Nederlandse man op de 200 meter schoolslag voor heren, werkte zich in de eindstrijd, dank zij een prachtige tweede plaats in óe hal ve finale achter de Australische we reldrecordhouder Gathercole die een tijd voor zich liet afdrukken van 2 min. en 39,1 sec. Mensonides tikte slechts 0,2 sec. later aan. Voordat onze landgenoot als tweede kon finishen, had hy eerst af te reke nen met de onberekenbare Pool Klopo- towski en de sterke Amerikaan Hayt. Gathercole kon hij echter niet te pak ken krijgen, doch Klopotowski moest voor onze stijlvolle door het water schietende landgenoot op de knieën. Mensonides echter, wenste geen der de, maar een tweede plaats. Schuin voor hem, toen het laatste keerpunt was genomen, lag daar nog Hayt, op wie hij op die laatste vijftig meter een felle jacht zou gaan ontketenen. En wat waarlijk niemand gedacht had, hjj greep die plaats. Mensonides kwam naast de Amerikaan te liggen en met enkele wilde armslagen greep hjj die centimeter winst welke nodig was voor zyn zo prachtige prestatie. ROME. De Duitse atleet Hary, met de Canadees Jerome wereldrecordhouder op de 100 m in 10 seconden, schijnt het superieure glimlachen verleerd te zijn. De Keulse sprinter, die normaal nogal zelfverzekerd de wereld inkijkt, loopt de laatste dagen met een asgrauw gezicht door het Olympische dorp. Daar u>ordt gefluisterd dat Hary bang is voor de Amerikaanse sprin terselite, die in Norton en Sime haar grote raspaarden heeft. Over die 100 m wordt in het Olympisch dorp vaak gespro ken. „Hary verliest het", wordt er gezegd. Dat is dan de mening van dat deel van de atletiek- insiders, dat nog steeds niet wil geloven in de tien seconden die Hary destijds in Zurich liep. De oppositie daarentegen be weert dat Hary de suprematie van de Verenigde Staten op de honderd meter zal breken. Wat het uiteindelijke resul taat zal zijn, weet niemand. Uit Hary is deze dagen nauwelijks een woord te krijgen. Zijn zelf vertrouwen schijnt echter, nog vóór dat de wedstrijden op de sintelbaan zijn begonnen, flink geschokt te zijn. Ook op de 100 meter vlinderslag voor dames bereikte Nederland de eind strijd. Daarvoor zorgden Atie Voorbij en Marian Heemskerk, die in de series respectievelijk 1.12,4 en 1.11 voor zich lieten noteren Marian Heemskerks verrichting was van uitstekend gehalte, Atie Voorbij, die haar keerpunt lang niet feilloos nam, stelde met haar tijd enigszins te leur. De Amerikaanse Schuier was de snel ste. Zij maakte een tijd van 1 min. 9.8 sec., hetgeen een nieuw Olympisch record betekende. Het oude stond met 1.11.0 op naam van haar landgenote Mann. mimmtkMM%mWk Een opgewekte Fanny Blankers-Koen buigt zich bemoedigend lachend over het Nederlandse zwemstertje Cockle Gastelaars, dat zich in een grote badjas heeft gehuld. „Het lukt je best", schijnt Fanny te zeggen en zo te zien denkt Cockie daar net zo over. Het Amerikaanse meisje Caro lyn Wood kijkt tevreden naar de camera's. Niet zonder reden: zij won de derde serie van de 100 meter vlinderslag, een feit dat Atie Voor bij, (links) die tweede werd, blij moedig accepteerde. Ook zij kijkt zeer tevreden. ROME. Italië is ook Olympisch kampioen in de ploegachtervolging ge worden. In de finale versloegen de Ita liaanse wieleramateurs in een tijd van 4.30.90 Duitsland. In de halve finale hadden de Itali anen een nieuw Olympisch record ge vestigd door de vierduizend meter in 4.28.88 te rijden. Het oude record stond sinds zaterdag op naam van Duitsland met 4.29.32. Gisteravond veroverde voorts de Ita liaan Santé Gairdoni de vierde gouden medaille voor Italië (zijn tweede) door een overwinning op de sprint. Ook in de sprint werd een nieuw Olympisch record gevestigd; de Itali aanse amateursprinter Gasparella reed de laatste tweehonderd meter van de eerste halve finale in 11.1 seconden. Het oude record stond met 11.2 secon den op naam van de Australiër Ploog. ROME. In het Poligono Umber- to werd het derde onderdeel van de Moderne Vijfkamp het „pistool schie ten" betwist. Iedere deelnemer had 20 schoten op een 25 meterbaan. De uitslag luidde: 1. Escobedo (Mexico) 195.100 pt; 2. Mazur (Po len) 103.960 pt; 3. Beck (V.S.) 192.940 pt; 4. Harvey (Gr. Britt.) 191.900 pt; 5. Brazilië 2500 pnt. Na drie onderdelen is het individu ele klassement in de Moderne Vijf kamp (paardrijden, schermen en schieten): 1. Escobedo (Mexico) 3.030 pt; 2. Beek (Ver. Staten) 2956 pt; 3. Almada (Mexico) 2900 pt; 4. Nagy (Hong) 2838 pt; 5. Nemeth (Hong) 2866 pt. Het landenklassement van het der de onderdeel, schieten, was: 1. Polen 2660 pnt; 2. Ver. Staten 2580 pnt; 3. Finland 2580 pnt; 4. Mexico 2540 pnt; 5. Brazilië 2500 pnt. Het landenklassement na drie on derdelen luidt als volgt: 1. Hongarije 8314 pnt; 2. Ver. Staten 8210; 3. Mexi co 8117; 4. Finland 7989 5. Rusland 7873. ROME In de eerste serie van de 4 x 200 meter vrije slag heren heeft de Japan se ploeg, bestaande uit Yamanaka, Fukui, Ishii en Fujimoto het Olympische record verbeterd door deze serie te winnen in 8.17.1. Het oude record stond op naam van Australië sedert 1956 (Melbourne) met 8.23.6. Het wereldrecord is in het be zit van Australië met 8.16.6. De Olympische Spelen in de ether. DINSDAG RADIO-Hil- versum II 12.45, 17.45, 18.40 en 22.00. TELEVISIE; 13.00 (wielren nen), 17.00 (zwemmen), 18.30 (waterpolo), 20.20 (allerlei) 21.35 (zwemmen). Marian Heemskerk heeft het in haar gestelde vertrouwen niet be schaamd. Zij vocht zich in de finale van de 100 meter vlinder slag en heeft daar alle vrede mee. klasse bezette. Wim van Duyl, A. E. Dudok van Heel jr. en Jack van den Berg bereikten met de draak Trintel II in een moeilijke wedstrijd een achtste plaats, terwijl Hans Sleeswijk in de Finnjollen met een dertiende plaats genoegen moest nemen. STROP NAPELS. In de baai van Napels, nog binnen het zicht van de jachten wind had op de buitenbaan in het - eerste kruisrak van de draken tijde lijke schiftingen waardoor de jachten, die over stuurboord een lange slag naar de kust maakten, slecht uitkwa men. En dit was ook de strop voor Van Duyl. Normaal is de slag naar de kust meestal de juiste. Met zijn goede start was Van Duyl anders ze ker in de kopgroep terecht gekomen. Nu bereikte de Canadees Samuel Macdonald als eerste het indewindse merkteken voor de Deen Aage Birgh en de Italiaanse kanshebber Antonio Cosentino. Als dertiende ging Wim van Duyl de ruimschootse rakken in. Het was waarlijk een onvergetelijke aanblik de kleurige spinnakers te zien afsteken tegen de in wolken ge hulde Vesuvius. Maar daarvoor zul len de zeilers zeker weinig oog heb ben gehad. In het tweede kruisrak bleek Macdonald zijn voorsprong vei lig gesteld te hebben. Maar om de tweede plaats ging nu het gevecht tussen Graham Mann (Engeland), die sterk naar voren was gekomen door kruisend de zee in te gaan en de Deen Birgh. Mann dwong Birgh tot een gijpmanoeuvre en hierdoor kon Cosentino juist nog in derde positie komen. De Trintel II ging als twaalf de rond. In de laatste rakken wist Van Duyl zijn positie nog te verbete ren tot de achtste plaats. De wed strijd wérd een overwinning voor Mac donald op twee minuten gevolgd door Aage Blrgn, Jean Peytel (Frankrijk), Graham Mann (Engeland) en Cosen- Van onze zeilmedewerker van het koninklijk huis, de Piet Hein en de Groene Draeck, is gistermiddag een begin gemaakt met de zeilwed strijden van de Olympische Spelen, waarin ook Nederland vertegenwoor digd is. Hoewel de prinsessen Beatrix en Irene de wedstrijden van het Griekse koninklijke jacht Shygdao volgden bleek dit geen stimulans te zijn voor de Nederlandse deelnemers want de resultaten waren op de eer ste dag eigenlijk niet om over naar Nederland te bellen. Het beste resultaat was de vierde plaats, die het team Ben Verhagen Lautenschutz in de Flying Dutchman- tino (Italië). Door Ru de Grood ROME. Er is althans één Olym pische sportzaal te Rome waar altijd lawaai heerst, waar het publiek te keer kan gaan, zoals het de Italianen betaamt. Het is ook de enige plaats, die air-conditioning heeft, zodat het er met de grootste hitte koel, aange naam en prettig is; zodat het pu- blik zich kan uitleven zonder meteen weer een bad te moeten nemen. Het is het sportpaleis in de buurt van de wielerbaan, dat de schilderachtige naam draagt van de Piscina delle Rose, de hal waar de bokswedstrij den worden gehouden. En het publiek gaat er te keer, dat kan ik u verzekeren! Nu is het begrij pelijk door de vreemde beslissingen van de scheidsrechters en uitspraken van de jury. Gistermiddag was er geen enkele partij, waarin öf de scheids rechter werd uitgefloten öf de jury na afloop bijna het gebouw uitjoeg door het uitfluiten van de uitspraken. Slechts één was er, die het gulle applaus van het warmbloedige publiek in ontvangst mocht nemen: de Neder lander De Rooy, die de eerste partij van de middag in het bantamgewicht moest boksen tegen de Chinees Yuan Sze. Hij kreeg dit applaus, omdat hij won daar de Chinees niet was komen opdagen. HECHT Nu is dit laatste niet zo heel on begrijpelijk. Als er één onderdeel in deze Spelen slecht georganiseerd is dan is dit wel het bokstornooi. Theo Huizenaar, de leider van onze boksers, vertelde mij dat de boksers hier door de Olympische organisatie vrijwel geheel aan hun lot worden overgelaten. Gistermiddag zou er om één uur een autobus in het Olympisch Dorp komen om alle boksers voor de middagpartijen te komen ophalen. Om half drie was de bus er nog niet, terwijl het programma om drie uur moest be ginnen. De programma's voor de vol gende dagen komen meestal slecht of laat door, zodat er veel geïmproviseerd moet worden. Vermoedelijk is de tegen stander van De Rooy het slachtoffer ge worden van een mislukte improvisatie, omdat niet iedereen in Rome Chinees spreekt. De overwinning van De Rooy werd als een overwinning gevierd. Hij kwam geheel gekleed in de ring wachtte drie minuten, moest toen zijn jas uittrekken en naast de scheidsrechter in het mid den van de ring komen staan. Toen de speaker bekend gemaakt had dat hij winnaar was geworden, omdat zijn tegenstander niet aanwezig was, stak de scheidsrechter De Rooy's arm in de lucht, het publiek juichte hem uitbun dig toe en toen kon hij weer naar huis. WERVELSTORM Met dit alles bereikt hij de achtste finale in zijn gewichtsklasse. In deze ronde komt hij tegen de Pool Bending, een rustige, aangename bokser, die een uitermate wilde jongen uit Oeganda, een zekere Sentongo, op een buitengewoon rustige manier versloeg. De Pool had een betere timing van zijn slagen ei> dan mocht hij in een wervelstorm van Oegandese stoten wel eens een keer geraakt worden, zijn directer en tref zekerder werk bracht hem ten slotte een verdiende overwinning. Overigens heeft De Rooy tegen deze Pool onge twijfeld kansen, omdat deze zich niet erg agressief toonde, en slaagt de Ne derlander er in het midden van de ring te houden, dan zijn zijn kansen op een plaats in de kwartfinale groot. Daarin komt hij öf tegen de Hongaar Nagy, öf tegen de Duitser Rascher. De Hon gaar, een korte, gedrongen, links voor staande bokser, kwam de overwinning op de veel vinniger en agressiever bok sende Fransman Parra bepaald niet toe, en het publiek liet dit ook werkelijk goed merken. Twee juryleden wezen de Fransman terecht als winnaar aan en drie de Hongaar. GELIJK OP Van veel betere kwaliteit is de Duit ser Rascher, die met de Canadees Bel- iefeuille de beste partij van de middag bokste. Een uitstekende partij, waarin de boksers uitermate beweeglijk wa ren, weinig, maar o zo knap uitvielen, counterden en verdedigden en waarin het hogere tempo, het iets meer aan initiatief van de Duitser, de partij in zijn voordeel besliste. De tweede ronde, die Rascher prachtig opbouwde, met voorbereidende aanvallen en besloot met een slotoffensief, dat de Canadees bijna aan het wankelen bracht, gaf de doorslag, daar de derde ronde weer ongeveer gelijk opging. Applaus was er ook voor de dikke Russische scheidsrechter Timoshin. die in deze tweede bliksemronde in de touwen verzeild en verwikkeld raakte en viel. FLUITCONCERT "Tot de merkwaardige beslissingen van de middag behoorde een verrassende overwinning van een uitstekende Tu nesische jongen op de Roemeen Puiu, die afgewezen werd, als gevolg waarvan eeri fluitconcert ontstond, dat het vol gende gevecht bijna in gevaar bracht. Belachelijk was ook de beslissing van een Tsjechische scheidsrechter, die een Australische jongen, die zonder meer slipte en viel, per se tot acht wilde uittellen Kortom, het was een rumoerige en daarom zo plezierige middag in het sportpaleis. INGELOPEN In de Flying Dutchmanklasse was er een fraaie gesloten start te zien waarin Ben Verhagen een bijzonder goede positie had nl. in het midden en vrij om zijn slagen te kiezen. Hij ging ook over stuurboord naar de kust en kwam achter de Hongaar Im re Holenyi, Hans Fürst (Oostenrijk), Helmut Stauch (Zuid-Afrika) als vier de bij het indewindse merkteken. Ruimschoots werd Verhagen weer in gelopen en Helmut Stauch kon naar de eerste positie varen. Na het twee de kruisrak had Stauch de leiding voor de Rhodesiaan Allan Butler, Maar Verhagen had het in dit kruis rak zeer slecht gehad en was afgezakt naar de negende positie. Blijkbaar zette toen de Rotterdammer alles op alles, want in het laatste kruisrak kwam hij door een lange bakboordslag zee in weer bij de kopgroep terecht. Voor de finish werd Helmut Stauch nog gepasseerd door Butler en de Noor Peter Lunde. De volgorde van aankomst was: 1. Butler, 2. Peter Lunde, 3. Rolf Mulka (Duitsland) en 4. Verhagen, met zeer geringe onder linge verschillen. Voor Verhagen dus een zeer goed resultaat. Hij heeft in deze eerste race zeker getoond het zei- Jen onder de moeilijke omstandighe den op de Middellandse Zee perfect onder de knie te hebben. MEESTERSCHAP In de Finnjollen toonde .de Deen Paul Elvström, reeds drievoudig Olympisch kampioen, wederom zijn onbetwist baar meesterschap. Toen wij hem spraken over de race klaagde hij er over dat zijn zeil niet paste bij zijn te slappe mast. Maar toen het start schot eenmaal gevallen was ging hij aldra in een lange slag over stuur boord naar de kust, waardoor hij de koppositie verkreeg. Typisch dat in de Finnjollen juist deze slag de juis te was in tegenstelling met de Dra ken. André Nelis, de Belg, ging even eens naar de kust na een kort ge vecht met Hans Sleeswijk die later zee in ging, hetgeen echter totaal ver keerd uitpakte. Sleeswijk ging als ne gentiende rond het indewindse merk teken, om daarna evenwel zijn posi tie te verbeteren. In het tweede kruis rak lag hij veertiende en bij de fi nish werd hij als dertiende afgeblazen. En interessante strijd tussen Nelis en de Canadees Jan Bruce ontstond in het laatste kruisrak. Bruce kwam voor Nelis maar na een hevig ge vecht waarbij verschillende malen overstag gegaan werd stak toch Ne lis twee meter voor Bruce zijn boeg door de aankomstlijn. Elvström was met anderhalve minuut voorsprong in tussen als eerste doorgekomen. De wedstrijden werden gadegeslagen door de prinsessen Beatrix en Irene, die aan boord waren van het Griekse koninklijke jacht Shygado. waarin Nederland tegen Zuid-Afrika niet verder kon komen dan 33 en daarmee bovendien nog gelukkig kon zijn, plaatste onze waterpolo- ploeg zich desondanks in de halve finale dank zij een beter doelgemid- delde dan de Zuid-Afrikanen, maar als het spel zo zou blijven als gister avond, is de kans op een plaats in de finale vrijwel verkeken. Van onze boksers in zoverre goed nieuws, dat De Rooy in het bantam gewicht een ronde verder kwam. Erg gemakkelijk. Zijn Chinese tegen stander Yuan Sze kwam niet op. Onze drie boksers zijn er dus alle nog. Vandaag komt Gerlach voor de eerste maal in de ring. Hij bokst de vijfde partij van de middag tegen de Rus Barannikav, een partij, die hem weinig perspectieven opent. Van Duivenbode bokst zijn tweede partij als negende van de avond tegen de Engelsman Fisher. De Nederlandse kanovaarders, KnuppeGeurts, de enigen, die in een van de zeven nummers de finale bereikten, deden het hierin vrij slecht. Hun nummer, de k-2, werd gewon nen door de Zweden Sjölenius en Frederiksson die daarmee zijn zesde Olympische medaille in het totaal behaalde en dat als veertigjarige, die reeds in Londen (1948) zijn eer ste goud verdiende. De Nederlanders arriveerden als zevende van de ne gen. OPMERKELIJK Het succes van de Russen in deze Olympische tak was opmerkelijk: zij wonnen vier van de zeven medailles. (k-1 dames en heren, k-2 dames en c-2 heren). Verder won Hongarije de c-1, Zweden de k-2 en Duitsland de esta fette. Bepaald groot was het succes van zeilers evenmin. Bij afwezigheid van Koos de Jong (de Deen Elvström voor spelde het mij reeds tijdens zijn pas sage te Rome, waar ik hem aan het station trof), won de Deen in dit lichte weer vóór de Belg Nelis. Onze verte genwoordiger Sleeswijk kwam niet ver; der dan de dertiende plaats; waarbij echter wel vermeld moet worden, dat er tussen hem en Elvström slechts een tijdsverschil van ruim vier minuten lag. VERRASSING Veel beter deden Verhagen en Lautenschutz het met hun Daisy. Wel iswaar werden zij verslagen door de Rhodesiër Butler, de Noor Lunde en de Duitsers Mulka en Bredow, maar ze werden een uitstekende vierde op slechts 1.8 sec. van de winnaars met tot nu toe kansen op medailles.. Bij de Draken kwam de Trintel van Van Duyl niet verder dan de achtste plaats, ter wijl de Canadees MacDonald met zijn Argon II gemakkelijk won. Een grote verrassing kwam uit het hockeystadion, waar het sterke Duits land verslagen werd door Kenya. Hier uit blijkt wel dat de hoge temperatuur te Rome de resultaten sterk beïnvloedt en dat deze temperatuur wel eens de doorslag zou kunnen geven in de strijd om de drie medailles. ROME. De verdeling van de me dailles is tot nu toe: goud zilver brons Italië Rusland Duitsland Australië Hongarije Amerika Engeland Denemarken Zweden Polen België Brazilië Roemenië Mexico Schoonspringen ROME. Het Olympisch kampioen, schap schoonspringen heren (3-meter- plank) is gistermiddag gewonnen door de Amerikaan Tobian met een totaal van 170 punten. Op de tweede plaats kwam zijn landgenoot Hall met 167.08 pt. en derde werd de Mexicaan Joaquin Botella, die 162.30 pt. behaalde. Bij de s-eries-torenspringen dames plaatsten zich o.m na vier sprongen voor de finale van twee sprongen: 1. Ingrid Kramer (Did) 56,30 pt. 2. Pope (VS) 54,70 pt.; 3. Krutova (Rusl.) 53,38 pt.; 4. Hanson (Zweden) 53,03 pt.- 5 Long (Engeland) 52,12 pt.; 6. Irwin (VS) 51,90 pt.; 7. Thomas (GB) 51,77 pt. 8. Gorokhovskaia (Rusl.) 51,53 pt.; 9. Macdonald (Canada) 51,31 pt.; 10. Wa. tanbe (Japan). Basketbal i Voor de halve finale van het Olympisch basketbaltornooi hebben zich al vyf ploegen geplaatst. Dat zijn Amerika (drie overwinningen in znn poule) en Italië, dat in dezelfde poule twee overwinningen en een nederlaag boekte; Uruguay en Polen, die beiden met vyf punten in hun poule eindig den en Tsjechoslowakije, dat zich in de derde poule al zeker heeft gesteld. In die laatste poule gaat de strijd nog tus sen Bulgarije en Frankrijk. In de vier de poule (Rusland, Puerto Rico, Brazi lië en Mexico) is de strijd nog open.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7