Hostesses dreigen met staken Onze waterpolo- slechte wedstrijd ROXASECT PARTIJDIGHEID VAN JURYLID LEIDT TOT CONFLICT Romeinse romances UIT SLA- i GEN ZuiJa/rifcaneH profileerden inzinking Kanoers komen thuis zonder medailles De verrassing van de dag JtfL MG3 DOOD VAN DEEN NOG RAADSEL KWARTFINALES SCHERMT0RN00I Gunstige loting voor Nederland Wordt U gekweld Pag. 6 Onvergeeflijk INSECTEN-VERDELGER Rinus Paul uit ziekenhuis Worstelaars ook uitgeschakeld Geurts en Knuppe verslagen Zes bovenslagen in het kaatstornooi Beetgum Programma dinsdag Probleem Oo «Ie valreep 7T&8 ap en drog'5 °'95, f 2,40 en Dinsdag 30 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD ROME Uit de fraaie mondjes van de lieftallige gastvrouwen in Rome vallen zo nu en dan boze woorden. De „hos tesses" in hun grijze uniformen al een vertrouwd beeld in de Olympische gemeenschap zijn ontevreden. De ..juffertjes in het grijs" hebben kritiek, zó veel kritiek dat sommigen harer het onsteltenis zaaiende woord „Staken!' al hebben laten vallen. De gastvrouwen zijn ingeschakeld om de vele buitenlanders wegwijs te maken. Zij dragen een kaartje, waarop staat aangegeven welke talen zij spreken. Vrijwel allemaal zijn zij „via, via (dus dank zij relaties) in Rome ge komen. 'Zij hadden er hoge verwach tingen van. CHAOS Die verwachtingen zijn niet uitgekomen. „Aan de buitenkant ziet alles er even prachtig, bijna ideaal uit", zei een van de gastvrouwen, „maar achter de schermen is het een chaos." Ontevreden zijn bijvoorbeeld de hostes ses, die in de stadions werken. Zij ver dienen per dag duizend lires (zes gulden), waarvoor zij vele uren onder een brandende zon moeten werken. Zij, die op bureaus werken (en ook langere werkdagen maken) krijgen meer, tot 3600 lires oftewel ruim 21 gulden per dag. De meeste meisjes zijn ook ontevreden over de wijze waarop zij zijn voor gelicht over zaken, waarover zij nu anderen moeten voorlichten. Toen zij zich op 15 augustus meldden, werden zij onverrichterzake teruggestuurd; dat herhaalde zich zes dagen later, en toen dan ook op de openingsdag het appa raat moest gaan draaien, heerste er een complete wanorde. STARHEID Bij lang niet alle meisjes is rekening ge houden met hun wensen. Gastvrouwen met belangstelling voor schermen moe ten haar taak vervullen bij worstelen of schieten en lopen nog de kans een reprimande te krijgen, wanneer zij in de brandende zon op het officiële ge deelte van het stadion, waar zij zijn om gasten te ontvangen en naar hun plaats te geleiden, een uur na het begin gaan zitten. Order is order", geldt hier. Daarmee is de starheid, waarmee het apparaat werkt, wel verklaard. Een starheid, die bij velen ongenoegen heeft opgewekt, ook blijkt nu bij hen die van het appaTaat deel uitmaken. ONTSLAG Er waren bepaalde toezeggingen gedaan voor het vervoer, maar dat blijkt voor de hostesses al even slecht te zijn ge regeld. Vooral in de avonduren staan de meisjes vaak voor grote problemen om thuis te komen. Kortom, het gist in de voor de generale staf" onontbeerlijke „hulptroepen" Inmiddels zijn zes hostesses ontslagen wegens „overdreven verbroedering" met de manlijke deelnemers aan de Spelen. Waar, wanneer en onder welke omstandigheden de verbroedering heeft plaats gevonden is niet verhaald. door Ru de Grood ROME Neen, het was werkelijk niet zo best! Na de goede ontmoeting met Zuid- slavië en de begrijpelijke reac tie daarop in de wedstrijd tegen Australië is gisteravond in het Piscina delle Rose geble ken, dat de Nederlandse water- poloploeg nog niet tot zijn ge bruikelijke vorm is terugge keerd. In een uitgesproken slechte wedstrijd speelde het met Zuid-Afrika gelijk (33) en plaatste zich daarmee in de halve finale, maar daarmee is dan ook alles gezegd. Het was niet zozeer het slech te spel als zodanig, dat zo vaak wanhoop in de harten van de kleine Nederlandse kolonie op de tribunes bracht, maar voor al het geweldig slappe tempo, het aarzelen met aanvallen, het niet tijdig terugkeren in de ver dediging en het missen van op gelegde kansen. De Nederlanders waren lui en traag. Het was alsof de lust om tot goed spel te komen ontbrak, alsof zij al hun kracht en tempo in de strijd met de Zuidslaven waren kwijtgeraakt. Dat de Zuidafrikanen hiervan profiteerden, wel het was begrijpelijk. Zij trachtten zo lang mogelijk de bal in hun bezit te hou den, speelden daarvoor zelfs over de, keeper heen. Zij speelden de bal van de ene vleugel naar de andere en hierdoor kreeg Nederland weinig vat op het spel, maar ook weinig kans om in hun tempo te komen. Het was en bleef traag, het tempo van de gehele wedstrijd. Schoten van Leenards en Muller werden in het be gin door de uitstekende Zuidafrikaanse doelman gestopt en toen na een halve minuut zowel Muller als de Zuidafri kaan Voges het water uit moesten, daalde het tempo nog meer, bang als beide teams waren elkaar een kans te geven. In deze ogenblikken waren het juist de Nederlanders, die de kansen weggaven en door een onvergeeflijke dekfout van Van der Zwan kon Zuid- Afrika door Butler een voorsprong nemen: 01. Al mochten de Nederlanders in de verdere tijd voor de rust de boventoon voeren, tot doelpunten kwamen zij niet meer. Vrij kort na het begin van de tweede helft op het ogenblik dat Zuid-Afrika met zes man speelde kon Van Dorp gelijk maken uit een corner van Lamme (11). Dit scheen even een opleving te brengen, maar de Zuidafrikanen kwamen terug. Voges zwom gevaarlijk door en Leenards stopte hem op het nippertje. Een schot van Tinkler uit een vrije worp werd door Kniest gestopt. Aan de andere kant probeerde Lamme tevergeefs door te breken en een schot van Schwartz draaide Kniest net over zijn doel heen. Toen werd Muller het water uitge- Advertentie stuurd en wij vreesden het ergste. Maar juist in deze periode kwam bij de Ne derlanders een vechtlust op, die wij tegen Zuidslavië hadden gezien. Van Dorp zwom op een gegeven ogenblik door de gehele Zuidafrikaanse verde diging, maar werd vastgehouden toen hij wilde schieten. Strafworp van de vier meterlijn. Van Dorp gaf de Zuid afrikaanse doelman geen schijn van kans; 21. In de volgende minuut was het al weer 2—2, toen Schwartz met een onderhands schot uit een pass van Brown Kniest verraste. Weer werd er fcodukt van W.V Wliitt-OUrMAt laat géén vlekken na radicaal en snel frisse geur IN DE VOORDELIGE, ORANJE SPUITBUS ROME/KOPENHAGEN Hoewel een verhoor in Kopenhagen, dat de hele nacht heeft geduurd, slechts ontken ningen van de Deense Olympische wiel renners heeft opgeleverd, zijn de ge ruchten als zouden de Denen stimule rende middelen hebben ingenomen, voorlopig nog niet uit de wereld. Zoals bekend, wordt het niet uitgesloten ge acht dat de Deen Knud Enemark Jen sen, die vrijdag na de wedstrijd over honderd kilometer is gestorven, een slachtoffer van „doping" is. Gisteren is een onderzoek naar de dood van Jensen begonnen. Het overlijdens- certificaat, dat in het ziekenhuis in Rome was afgegeven, is ingetrokken. Volgens dat certificaat zou Jensen zijn gestorven aan een zonnesteek Pillen Overigens is wel vast komen te staan, dat verscheidene renners pillen van het merk Ronicol hadden ingenomen. Vol gens de trainer was dat een middel om de bloedsomloop te stimuleren en kwaaltjes als hoofdpijn te verdrijven. Een dezer dagen zal in Rome een voor lopig medisch rapport over de dood van Jensen verschijnen. Het zal echter wel half september worden, voor het officiële onderzoek kan worden afge sloten. ROME. Rinus Paul is uit het zie kenhuis ontslagen en naar het Olym pisch Dorp teruggekeerd. Voor alle zekerheid wordt vandaag nog een foto in de rijdende röntgenkamer van het Olympisch Dorp genomen. Vermoede lijk is het echter niet nodig Paul, die tijdens de tandemwedstrijd kwam te vallen en een sleutelbeen brak, te ope reren. Hij heeft inmiddels toestemming ge kregen in het Olympisch Dorp rond te wandelen, waar zijn gipsverband de nodige aandacht trekt. uitgezwommen. Muller speelde de bal door naar Ran, die met een fraaie verre boogbal de stand op 32 bracht. Een overwinning scheen in de lucht te hangen. Maar juist in deze ogenblikken faal de het Nederlandse team. Het gevaar om door de Zuidafrikanen op verras sende wijze uit de halve finale te wor den gewipt, scheen niet tot de ploeg door te dringen en men bleef in een al te traag tempo spelen. Juist op dat ogenblik moesten Leenaerds en Schwartz het water uit en met zes te gen zes scheen Nederland te deraille ren en de juiste weg kwijt te raken. Ran gaf bij vergissing de hal aan Voges, die deze doorspeelde naar Brown, die onberispelijk gelijk maak te. Hierbij bleef hét, hoewel juist in deze laatste periode Nederland de bes te kansen had, en hoewel Leenards en Voges de wedstrijd aan de kant be ëindigden. Rusland is in zijn poule gisteren win naar geworden door een royale 8—2 over winning op de Braziliaanse waterpoloërs. Amerika won gisteren in een andere poule de ontmoeting tegen België met 52. Het Nederlandse waterpoloteam is dank zij een gelijkspel tegen Zuid-Afrika doorgedrongen tot de halve finale. Maar op het moment dat deze foto werd genomen was het nog niet zo ver: ernstig luis teren de mannen in het water naar de wijze raadgevingen die Cor Braasem (geheel rechts) hun geeft. ROME. De Nederlandse bantamge wicht worstelaar Loek van Alflen heeft gisteravond zijn derde partij tegen de Roemeen Cernea op punten verloren en is nu met zeven strafpunten uitgescha keld voor het Olympische worsteltornooi. Een triest besluit voor de man uit Utrecht die gisteren zijn 27-ste verjaardag vierde en van plan was, zichzelf een cadeautje te bezorgen. Cernea heeft van het begin af aan het initiatief tot zich getrokken en scoorde regelmatig punten. Van Alflen, die wist dat hij op touché moest winnen probeerde verschillende malen zijn be faamde hoofd-heupzwaai aan te leggen, maar deze mislukte telkens en hij ver loor dan ook verdiend. No 15 Omschrijving Horizontaal: 1 waarheid, die zonder bewijs aan de ervaring wordt ont leend; 4 lidwoord; 6 vrijgevig; 7 in zekere vorm gieten (fig.); 10 bewerkte dierenhuid; 12 wisselborgtocht; 13 echtgenoot: 14 kerkgebruiken; 16 pupil; 17 pen; 18 af- korting; 19 kreunen. Verticaal: 1 wit marmeren knik ker; 2 douaneformaliteiten vervuilen voor schepen; 3 dapperheid; 4 mager; 5 oude lengtemaat; 6 pelargonium: 8 bloem; 9 deel v. e. drukpers 11 voldoen: 15 deel v. e. trap; 16 gewricht; 17 onmeetbaar getal. L 2 3 r §g 6 7 9 is /O m V a m '3 m "r /s =4= m <6 7 m n '9 Oplossing van de vorige puzzel Horizontaal: 1 list; 4 gade: 7 iel; 8 urn; 9 spit; 11 anti; 13 bravour; 16 ore: 17 benemen; 21 ooit; 22 loge; 24 kei; 25 die; 26 koel; 27 held. Verticaal: 1 list; 2 iep; 3 slib; 4 gravele; 5 anno, 6 emir; 10 troetel; 12 tui; 14 arm: 15 beo: 17 bonk; 18 Nike; ,19 node; 20 leed; 23 gil. CASTEL GANDOLFO. Het Nederlandse kanu-duo Toon Geurts en Ru Knuppe de laatste hoop van de Nederlandse kanoploeg nadat ons land zowel in de eenpersoonsklasse als in de estafette was uitgeschakeld heeft géén medaille veroverd, heeft zich integendeel in de finales, die gisteren op het Lago di Albano zijn gehouden, met een zeer bescheiden .plaats tevreden moeten stellen. In een veld van negen deelnemers eindigde de kano van Geurts en Knuppe als zevende ROME Het incident rond de olympi sche titel honderd meter vrije slag van de Australische zwemmer John Devitt dreigt een conflict van de bovenste olympische plank te worden. Dat is te wijten aan het Amerikaanse bestuurs lid van de FINA, Max Ritter. Nadat de jury d'appèl, gevormd door het FINA-bestuur, met meerderheid van stemmen de beslissing van de kamp rechters om Devitt de eerste plaats vóór de Amerikaan Larson toe te wijzen, had bekrachtigd, heeft Ritter als lid van de jury alle democratische principes, alle objectiviteit en alle fat soen overboord gegooid. Protest Hij heeft bij de president van het inter nationaal olympisch comité, zijn land genoot Avery Brundage, een protest tegen de handelwijze van het bestuur ingediend. Naar zijn mening had de voorzitter-kamprechter, de Zweed Runstromer, niet mee mogen stemmen, toen de stemmen der kamprechters staakten omtrent de volgorde van aan komst. In het FINA-bestuur, maar ook bij de overige Amerikaanse officials, is de verontwaardiging groot over de partij digheid van Ritter, de man die op de nominatie staat om onze langenoot Jan de Vries als voorzitter van de inter nationale federatie op te volgen. Aftreden De Vries toonde zich zeer verbitterd. Hij zei: „Het is natuurlijk onmogelijk om een besluit, dat de reglementaire gron den is genomen, te vernietigen. Zou het toch gebeuren, dan zal ik met tenmin ste vijf andere bestuursleden aftreden. Bovendien zou dan het hek van de dam zijn en kan men de Olympische Spelen dan opdoeken Larson draagt intussen zijn leed met humor. Hij zei gisteren: „Ik zal een advertentie plaatsen: Gevraagd een officiële foto van de aankomst van de honderd meter vrije slag. Die foto hang ik thuis op, met het onderschrift: Ik werd tweede BEETGUM. Wat het algemene spelbeeld aangaat moet de kaatswedstrijd van gisteren te Beetgum minder goed geslaagd worden genoemd can die van zondag. De jongeren G. Okkinga, R. van Wieren en M. Santema stelden teleur en wisten tegen het partuur van K. Jansen c.s. slechts een enkel spel te behalen. De beste speler van de dag was ongetwijfeld Johannes Zijlstra uit Creil. Hij plaatste weer verscheidene formidabele bo venslagen. Ook het opslagspel van de jeugdige R. de Groot trok de aandacht. De spannendste partij was die van S. Bouw ma, C. Hoekstra en H. Bultje tegen de partuur K. Jansen. Deze partij eindigde op de stand 55 en 62, toen Bultje in het perk in gebreke bleef. De finale tussen de parturen R. de Groot en R. Kuiper was wel niet erg spannend maar wel van goed gehalte. Er werden in deze slotwedstrijd van het Beetgumer kaats tornooi een zestal bovenslagen geplaatst. Op de stand 35 en 46 hielp R. Kuiper zijn tegenstanders in de kransen met een buiten slag. De uitslag was: 1. R. de Groot, J. Zijls-tra er. S. Faber. 2. R. Kuiper. A. Veldkamp en G. Porte. 3. K. Jansen, H. Seerden en A, Hiemstra. Rusland is in de strijd om de Olympische kanotitels verreweg het meest succesvol geweest. Vreugde tranen vergietend was de forse Rus sische kanovaardster Antonia Sere- dina de eerste die het Olympische goud kreeg toegewezen. Nog twee keer daarna ging gisteren, op de dag van de kano-finales, de rode Rus sische vlag in top. Rusland - evenals Duitsland en Hongarije in alle zeven eindstrijden vertegenwoordigd is dus de grote winnaar geworden tot grote teleur stelling van Duitsland, dat in een Paul en Wolfgang Lange, een Krause en een Perleberg, kanshebbers zag voor heel wat Olympisch goud. KLEINE VERSCHILLEN De Duitsers kregen toch nog een „troostprijs": in de estafette over vier keer 500 meter het hoofdnummer van de wedstrijden zegevierde zij met grote overmacht. Drie titels voor Rusland, één voor Duitsland, Hongarije, Denemarken en Zweden. Dat is de balans van deze dag der-finales. Toch zou het onjuist zijn te zeggen, dat Rusland de wed strijden volledig heeft beheerst. Daar vóór waren de verschillen tussen de winnaars en winnaressen van het goud, zilver en brons te klein. In slechts één race was de strijd eigenlijk al lang voor het einde beslist. Dat was de vier keer 500 meter esta fette, waarin de Duitse équipe al na vijftienhonderd meter een voorsprong van een tiental meters had. Het was opvallend hoe klein de ver schillen soms waren. De Zweedse K-2 FrederikssonSjodelius was bijvoor beeld olympisch kampioen omdat de combinatie 0,18 seconden sneller was dan die van de Hongaren. In de finales dames K-l was de marge tussen het Russische goud en het Duitse zilver zelfs niet groter dan 0,14 seconde. DE UITSLAGEN De uitslag in de enige finale, waarin ook Nederland meedeed, was: 1. en Olym pisch kaVnpioen Zweden (Frederiksson- Sjodelius) 3.34,73; 2. Hongarije 3.34,91; 3. Po len 3.37,34; 4. Rusland 3.37,48; 5. Denemar ken 3.39,06; 6. Tsjechoslowaije 3.40,78; 7. Nederland (Geurts-Knuppe) 3.41,01; 8, Duitsland 3.41,06; 9. Italië 3.44,26. De uitslag van de estafette (4 x 500 m.) luidt: 1. Duitsland (Krause, Parleberg, Lange, Wentzke) 7.39.4; 2. Hongarije 7.44.2; 3. Denemarken 7.46.09. De uitslag K-l (1000 m): 1. en Olympisch kampioen Hansen (Denemarken) 3.53.—; 2. Zsoelloesi (Hongarije) 3.54.—; 3. Frederiks son (Zweden) 3.55.8. Bij de dames won Rusland het goud zowel in de K-l als in de K-2 klasse. ROME In het congrespaleis begon gisterochtend het Olympisch scherm- tornooi, dat niet minder dan twaalf dagen zal duren. Voor het eerste onder deel het floretschermen heren individu eel zijn 79 deelnemers ingeschreven. Er is hierbij geen Nederlandse vertegen woordiging. MARY BIGNAL ROME Het Olympische dorp gonst van de geruchten over romances die ondanks de hoge muur die de mannelijke en vrouwelijke deelnemers scheidt opbloeien onder de atleten. Koude oorlog of niet, iedere avond kan men een Amerikaan- se gymnaste zien dansen met dezelfde Russi sche bokser. Een Italiaans atleet, zo-wordt gefluisterd, legt veel belangstel ling aan de dag voor een vrou welijk lid van de Russische schermploeg. De geruchten willep ook dat de Nederlandse tienkamper Eef Kamerbeek (26) zijn hart zou hebben verloren aan de atlete Mary Bignal, een twintigjarig Brits meiske dat enkele maanden geleden haar verloving met een zoon van de Siamese premier met nogal veel ophef verbrak. Zowel Mary als Eef hebben die geruchten gisteren echter met kracht tegen gesproken. ROME. Het was een geweldige ver rassing. Extra rust, bescherming tegen de zon tijdens de wedstrijd en zouttablet- ten ten spijt, heeft het toch zo sterke Duitsland het in de hockeywedstrijd te gen Kenya niet kunnen vouhouden. Door de warmte bevangen hebben de Duitsers geen weerstand kunnen bieden aan de spelers uit Kenya, die aan één doelpunt genoeg hadden om voor de ver rassing van de dag te zorgen. De Duitse ploeg, die op oorlogssterkte verscheen heeft precies een kwartier lang op volle toeren kunnen draaien, maar de Kenya- nen doorstonden het bombardement van Duitsland goed. Voor poule B werd de wedstrijd Pa kistan—Polen gespeeld, welke de Pa- kistanen met 8—0 wonnen. Bij rust leid den de Pakistani reeds met 4—0; Uit 2 wedstrijden hebben de Pakistani nu 4 punten met een doelgemiddelde van 110. Eef Kamerbeek 08.30 Schermen: Floret individueel heren. 09.00. Wielrennen: Start indiv. weg wedstrijd. 09.00. Vijf kamp: 300 m. vrije slag (4e onderdeel). 09.00. Hockey: JapanAustralië. 10.00. Worstelen: Grieks-Romeins. 10.00. Zeilen: Tweede races. 15.00. Boksen: Voorronden. 15.00 Hockey: EngelandBelgië. 15.00. Roeien: Series 2 zonder stuur man. 15.00. Schermen: Finale floret indi vidueel, heren. 15.00. Zwemmen: Finale torensprin- gen dames. 15.40. Zwemmen: Series 4 x 100 m wisselslag estafette dames. 16 00. Roeien: Series vier met stuur man. 16.25. Zwemmen: Series 400 m vrije slag heren. 16.30. Hockey: IndiaNederland. 17.15. Roeien: Series twee met stuur man. 18.05. Waterpolo: Nog onbekend. 20.00. Worstelen: Grieks-Romeins. 20.40. Zwemmen: Series 100 m rug- slag heren. 21.00. Boksen: Voorronden. 21.40. Zwemmen: Finale 100 m. vlin derslag dames. 22.00. Zwemmen: Finale 200 m. schoolslag heren. 22.20. Waterpolo: Wedstrijd halve finales. 23.15. Waterpolo: Wedstrijd halve finales. Voor de kwartfinales plaatsten zich tot nu toe-; poule a: d'Oriola (Fr.); Pellegrino (It.); Parulsky (Polen) en Moresanu (Roemenië). Poule b: Wodja (Polen); Sisil^in (Rusl.); Brecht (Did.) en Curletto (It.). Poule c: Kamuti (Hong.); Closset (Fr.); Jay (GB.) en Glaser (VS). Poule d: Magnan (Fr.); Hoskyns (GB); Axelrod (VS) en Gru- ber (Venezuela). Poule e: Gerresheim (Did.); Carpaneda (It.); Midler (Rusl.) en Rozicki (Polen). Poule f: Mehl (Did.); Zhadonich (Rusl.); Fulop (Hong.) en Verhalle (B.). 100 METER VLINDERSLAG DAMES Eerste serie: 1. Carolyn Schuier (V.S.) 1.09.8 (nw. Ol. ree.); 2. Jane An drew (Austr.) 1.10.3; 2. Valentina Poz- niak (Rusl.) 1.13.2; 4. Jane Oldroyd (G.B.) 1.14.2; 5. Sylvia Hebnar (Mex.) 1.16.5; 6. mej. Janele (Oost.) 1.18.4. Tweede serie: 1. Sheila Watt (G.B.) 1.12.3; 2. Zinaida Belovskaja (Rusl.) 1.12.6; 3. Krishna Larsson (Zw.) 1.13.0; 4. Anna Banek (It.) 1.18.4; 5 mej. Wil son (Rhod.) 1.21.4. Derde serie: 1. Carolyn Wood (V.S.) 1.11.1; 2. Atie Voorbij 1.12.4; 3. Heidi Eisenschmidt (Did.) 1.14.6; 4. Karin Larsson (Zweden) 1.15.0; 5. E. Martinez (Mex.) 1.17.9; 6. M. Egervari (Hong.) 1.19.4; 7. C. Libourel (Fr.) 1.20.4. Vierde serie: 1. Marian Heemskerk 1.11.0; 2. Barbara Fuhrmann (Did.) 1.13.2; 3. Margaret Iwasaki (Can.) 1.14.2; 4. Shizue Miaybe (Jap.) 1.15.8; 5. mej. Von Giese (Phil.) 1.16.3; 6. Annie Caron (Fr.) 1.17.1; 7. Anna Maria Cecchi (It.) 1.19.5. Voor de finale van het nummer 100 meter vlinderslag plaatsten zich: 1. Carolyn Schuier (V.S.) 1.09.8; 2. Jan Andrew V.S.) 1.10.3; 3 Marian Heemskerk 1.11.0; 4. Carolyn Wood (V.S.) 1.11.1; 5. S. Watt (G.B.) 1.12.3; 6. Atie Voorbij 1.12.4; 7. Zyna Belovez- kaia (Rusl.) 1.12.6; 8. Kirsten Larsson (Zweden) 1.13.0. HALVE FINALES 200 METER SCHOOLSLAG HEREN Eerste serie: 1. Mullkiken (V.S.) 2.37.2 (Ol. record); 2. Osaki (Japan) 2.38.2; 3. Henninger (Did.) 2.38.5; 4. Lazzari (It.) 2.40.3; 5. Golovshenko (Rusl.) 2.40.9; 6. Mitrofan (Roem.) 2.41.6; 7. Walkden (G.B.) 2.41.7; 8. Perisic (Z.sl.) 2.44.2. Tweede serie: 1. Gathercole (Austr.) 2.391; 2. Wieger Mensonides 2.39.3; 3. Hait (V.S.) 2.39.6; 4. Klopo- towski (Pol.) 2.40.8: 5. Prokopenko (Rusl. 2.41.0; 6. Desmit (Belg.) 2.41.8; 7. Masuda (Japan) 2.42.3; 8. Kunsagi (Hong.) 2.42.4. Voor de finale 200 m. schoolslag heren plaatsten zich: 1. Mulliken (V.S.) 2.37.2; 2. Osaki (Japan) 2.38.2; 3. Hen ninger (Did.) 2.38.5; 4. Gathercole (Austr.) 2.39.1: 5. Wieger Menso nides 2.39.3; 6. Hait (V.S.) 2.39.6; 7. Lazzari (It.) 2.40.3; 8. Klopotowski (Polen) 2.40.8. FINALE 100 METER VRIJE SLAG DAMES 1. Dawn Fraser (Austr.) 1.01.2; 2. Chris von Saltza (V.S.) 1.02.8; 3. Nataly Steward (Eng.) 1.03.1; 4. Carolyn Wood (V.S.) 1.03.4; 5. Csilla Bajnogel (Hong.) 1.03.6; 6. Erica Terpstra 1.04.3; 7. Cockie Gastelaars 1.04.7; 8. Mary Steward (Can.) 1.05.5. Hon kbalkampioenschap ft- AMSTERDAM De Spaanse honkbal federatie heeft het wedstrydschema bekend gemaakt voor de Europese kam pioenschappen, welke van 22 tot 25 sep tember a.s. in het Montjuich-Stadion aan de voet van de Montana de Montjuich te Barcelona worden gehouden. Deze wed- strijdindeling is voor de Oranjeploeg zeker niet ongunstig te noemen, want reeds in de eerste wedstrijd kan het Ne derlands team op volle sterkte binnen de lijnen verschijnen, omdat het dan moet aantreden tegen de ploeg van Italië, welke algemeen als de gevaarlijkste con current voor onze landgenoten wordt be schouwd. Ron Fraser en zijn mannen vertrekken reeds op 17 september van Schiphol naar Barcelona en hebben daar dan nog ge ruime tijd voor de boeg om te acclima tiseren, want na een officiële ontvangst op 21 september, wacht pas op de 22ste de ontmoeting tegen de „Azzuri", terwijl Duitsland dan Spanje ontmoet. Het Nederlandse team heeft na deze krachtproef dan een lange tijd om op verhaal te komen, want na een rustdag wordt eerst op 24 september de wedstrij denreeks vervolgd met NederlandDuits land en ItaliëSpanje. jpRASER, die met een pitchersprobleem J- sukkelt, zag zijn moeilijkheden door dit schema aanmerkelijk verlicht want nadat hij Beidschat tegen Italië heeft in gezet, kan hij op zondag 24 september voor de wedstrijd tegen Spanje wederom een beroep op de EHS'er doen. Met deze wedstrijd worden namelijk de kampioen- ,?PPen besloten, want voordien komt Italië tegen West-Duits land uit. ^Jverigens mag worden verwacht, dat Italië en Duitsland tegen dit wedstrijd- schema een protest zullen indienen, want het Nederlandse team werd driemaal als thuisploeg aangewezen, hetgeen het voor deel zou hebben, dat onze landgenoten iedere wedstrijd het laatst aan slag zou den komen. OP DE VALREEP zijn de technische leiders van het Nederlandse honkbal team nog met een verrassing uit de bus gekomen, want naast De Koning De Groot en Regeling, blijkt ook de Sp'arta- speler Simon Arrindell nog voor de wed strijden tegen de Alconbury SDartans te zijn uitgenodigd. Al gunnen wij deze An tilliaan zeker het reisje naar Barcelona, het moet ons toch van het hart dat wij deze speler nog nimmer tot biizondere verrichtingen zagen komen. Ook bij Sparta keek men verbaasd, want hier had men meerdere malen het Plan om Arrin dell naar het tweede team terug te zetten. .Is men edrter na het „drama De Koning" wel wat gewend.... Het zit wel goed met ons. Dat staat overduidelijk te lezen op de gezichten van drie Nederlandse meisjes, die zich in een wagentje door het Olympische dorp laten rijden. Het zijn v.l.n.r.: Ina ter Laak-Speyk, Nel Zwier en Gerda Kraan. Ook de man op de achter grond voelt zich daar kennelijk best thuis. Advertentie door reumatiek, spit en ischias, hoofd, en neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat kan baten waar anderen falen. Laat U dus niet langw kwellen, maar gebruik Togal. Togal zui vert de nieren en is veilig voor hart en

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6