ZINGENDE PORTIER IS DOOR T DOLLE HEEN AIR-ÊNDIA Majoor vocht met inbreker IDRAADLOOS zag merkwaardige toestanden in Tresiong\ Pracht handen Zaterdag 27 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Tube9Sa Hamea-Gelei WEER-BE-RICHT Nooit meer Technodienst te Rotterdam Gewoon fijn. Haagse buschauffeur slaat 3 Italiaanse overvallers neer Logisch 5 x 30 meter Risico Kies maar uit Na afloop. De techniek Beklemd RESA-HILVERSUM En temidden. Nederlanders op Britse ambassade in Djakarta radio vandaag televisie vandaag Advertentie Het Is da Hamamelis dia 't 'm doet radio morgen SALZBURG (AP) Herbert von Ka- rajan heeft ontslag genomen als directeur van de Salzburger Festspiele. Het drie jaarlijkse contract dat op 30 september afloopt, zal niet worden verlengd. Het bestuur van het festival heeft dat giste ren bekend gemaakt. Er werd geen reder opgegeven. Naar verluidt zou de oorzaak van het conflict een onenigheid zijn tus sen von Karajan en de voorzitter van het festival, prof. Bernhard Baumgartner, televisie morgen ZATERDAG Nieuws uit wereld van de lichte muziek vindt u vanavond om 18.30 op Hilversum I in de muziek- kiosk. Om 20.05 volgt muziek' uit Do- nauland en om 21.40 Veranda, cabaret programma met Jules de Corte en Jelle de Vries. Lichte muziek uit Ar gentinië hoort u dan weer om 23.10. In de rubriek hooggeëerd publiek om 22.40 hoort u de liedjeszanger Kees Klaare. Het cabaret boordje los krijgt u om 20.30 te horen via Hilversum II. Een staal van meesterlijke instru mentatiekunst leverde de Franse componist Darius Milhaud in zijn kostelijke Cinq symphonies pour petit orchestre, waarvan er vanavond om vijf voor half acht (Hilv. 2) drie wor den uitgevoerd door het Radio Kamer orkest o.l.v. Maurits van den Berg. Het geheel aan Franse componisten gewijde programma vermeldt verder nog composities van Boiëldieu, Roger- Ducasse, Fauré en Tansman. In het middagprogramma treedt hetzelfde orkest om tien voor half vier (Hilv. 1) op met solistische me dewerking van de Franse, op het ogen blik in Brussel woonachtige, violiste Lola Bobesco. Het uit te voeren pro gramma vermeldt de Symfonie nr. 73 (Die Jagd) van Haydn en het Viool concert in A, K.V. 219 van Mozart. ZONDAG. De Avro zendt zondag avond uit. Om 20.00 krijgt u weer een film van Ed van der Elsken te zien, om 20.15 een herhaling van het optre den van het Spaans Ballet Pilar Lopez en om 20.45 het spel Een kwartje per seconde. VLAANDEREN. Het feuilleton Fury ziet u om 20.00, Vogels voor de camera om 20.25 en om 20.45 Een kwartje per seconde. FRANS BELGIË. Om 21.00 het programma Flash Back, om 21.45 inter nationaal toneelfestival van Spa. DUITSLAND. Het is alles film wat zondagmiddag op Duitsland de klok slaat. Het begint om 14.30 met: Lassie. Daarna om 15 uur Yellowstone- Park, om 15.15 de televisiefilm: Braut auf Chiffre met Paul Stuart, om 16.30 de speelfilm: Einmal keine Sorgen ha- ben. Zondagavond om 20.05 gaat het Hazy Osterwaldsextett met vele solis ten in 80 takten rondom de wereld. Om 21 uur tenslotte de enkele weken geleden uitgestelde opvoering van Dr. Knock, een komedie van Jules Ro- mains. Het was onmogelijk om alle technici hij elkaar te trommelen die vanavond de mannen achter de schermen in Hïllegom vormenwant zelfs tijdens de thee- of an dere pauzes werkt een ge deelte altijd stug door. Maar hier ziet u het leeuwendeel in de schaduw van de mar meren heelden die Cor Her meier voor deze ene keer heeft uitgebeiteld. ZATERDAG Een dag vol televisie hebt u voor de boeg. Om twee uur" 's-middags begint het al met de prijs uitreiking van de K. R. O. -viswedstrijd voor kinderen. Om 14.10 gaat het kin derprogramma ver dier met Liang Wang Tsjang Tsjeng en om 14.45 krijgt u een reportage van de viering van het ontzet van Groningen. Olympische Spe len komen op uw scherm om 17.30, 20.20, 21.00 en 23.00. Daar tussendoor krijgt u om 20.30 een actualiteitenrubriek en om 22.00 Zaterdagavond accoorden. VLAANDEREN: Olympische Spelen 16.45 en 21.10; het programma voor automobilisten ziet u om 20.15 en om 22.00 neemt men de Nederlandse za- terdagavondaccoorden over. BELGIË FRANS: Olympische Spelen 14.55 tot 18.30; om 20.30 volgt de film 1'Aureole en om 22.00 Hij en Zij. DUITSLAND Vanmiddag om 16.40 zien we via Langenberg de Wildwest film: Die Falie. Daarna een archeolo gische reportage over Griekenland (17.30). Vanavond om 20.25 het spel: Nur nicht nervös werden. Olympische Spelen om 15.55, 20.20 en 21.50.. Me-neer Joop Söh-ne vroeg gis- ter-mid-dag aan een kind-je in het VA-RA pro-gram-ma OI-le-ke Bol- le-ke welk jaar-ge-ty-de wij straks weer krij-gen. De win-ter zei het kind-je. Goed zo zei meneer Joop Söh-ne, En daar-na? Daar-na komt de len-te weer. Goed zo zei me-neer Söh-ne. En dan? Dan is het zo-mer. Heel goed. En na de zo-mer, na de zo-merkomt Het mooi-e weer, zei de kleu-ter. Jackie van Dam kreeg van deze zwijgende Olympiër geen ant woord ZONDAG. Lichte muziek hebt u zondag op 'de Nederlandse zenders te kust en te keur en een paar cabarets en vertellingen krijgt u op de koop toe. Op Hilversum I vindt u het cabaret Spelenderwijs om 19.30 en daarna gaat de Avro om 20.05 verder met operette muziek, om 20.55 een bezoek aan Den Haag in de rubriek wandelingen met Clio, Semprini om 21.15, Nijmeegs Studentencabaret om 22.00 en Ted Heath om 23.35. Hilversum II biedt lichte muziek om 20.00, een vertelling om 21.35, Weense liedjes om 22.05 en weer lichte muziek om 22.55. De oude Weense wals heeft sterk tot de verbeelding van de Franse componist Ravel gesproken. Up onnavolgbare wijze styleerde Ravel deze dansvorm in zijn poème choréografique La Valse en even eens in het briljante pianowerk Valses nobles et sentimentales. Deze laatste compositie kunt u vanmid dag om twee uur over Hilversum 2 beluisteren in een uitvoering door de pianiste Monique Haas. Dit Franse kamermuziekprogrammo vermeldt verder nog het Piano kwartet nr. 1 van Fauré en de liederencyclus Fêtes galantes nr. 1 van Debussy. Van de Noorse pianist en com ponist David Johansen wordt van middag om tien voor half drie (Hilv. 1) het koorwerk Voluspa. (De voorspelling van de waarzegster) voor soli, koor en orkest uitgevoerd. De tekst voor dit werk ontleende de componist aan de Edda, een oud- IJslandse sagenbundel. Heeft u nog nooit van een zingende portier gehoord? Dan kunt u van avond met hem kennismaken en met „hem" bedoelen we Jackie van Dam die gistermiddag zijn engelengeduld tentoon spreidde tijdens de repetities in Treslong. Gelegenheid dus voor een praatje met deze 22-jarige Rotterdammer, die kennelijk van vele markten thuis is. ,,Ik heb gevaren, in de havens ge werkt, voor classificeerder gespeeld tot er een plaats vrij kwam bij Jaap Valk hof als portier." „Wou je dan niet meer naar zee?" „Nooit van mijn leven weer, geef mij maar de wal," gooit hij er resoluut uit en beweegt zijn stevige bokserskop af werend achteruit. ,,Hoe ben je eigenlijk tot zingen ge komen?" ,,Moet u eens goed luisteren," zegt hij vaderlijk, „het zingen zit me zogezegd in het bloed, mijn vader was straat muzikant, zet u dat maar gerust in de krant en toen ik zes jaar was kreeg ik al een ukelele.... afijn, om kort te gaan, toen ik portier was gaf ik wel eens een EINDHOVEN Langs de tunneltra verse aan de Statenweg te Rotterdam komt het grootste technostation van de A. N. W. B. in Nederland. In het najaar begint de bouw van dit keuringscentrum, waarin de A. N. W. B.-technodienst der tig auto's per dag zal kunnen testen. Tevens zal in dit gebouw het oproep- bureau worden gevestigd van het Cen traal Bureau voor afgifte van rijbewijzen. Dit deelde de heer A. 'G. M. Boost directeur van de verkeersafdeling van de A. N. W. B. gisteren mee te Eind hoven waar het koperen jubileum werd gevierd van de technodienst. De technische dienst van de A. N. W. B. heeft in de afgelopen 12t4 jaar 70 000 auto's gekeurd. Van 2.5% daarvan werden zodanige gebreken aan de voetrem (die op alle vier de wielen werkt) ontdekt, dat deze auto's zonder ingrijpende re paraties niet meer aan het verkeer kon den deelnemen. De A. N. W. B. heeft thans de beschik king over negen vaste technostations en vijf mobiele installaties om auto's te keuren. Ter voorbereiding van de bouw van het grootste station te Rotterdam wordt eveneens langs de tunneitraverse, een tijdelijk keuringscentrum ingericht, waar twintig auto's per dag gekeurd kunnen worden MOSKOU (AP) De Amerikaanse economische attaché, Winters, heeft bevel gekregen de Sowjetunie te ver laten omdat hij betrokken zou zijn geweest bij spionage. Winters, wiens detachering in Moskou in augustus afloopt, zal de Russische hoofdstad woensdag verlaten. nummertje weg, zo voor mezelf, niet al te hard en dat viel op. Het lied „Japie de portier" is eruit geboren, er werd een plaat van ge maakt die lekker loopt en nou sta ik nog steeds bij Jaap maar nou binnen bij het orkest als zanger, gitarist en bassist." „En hoe vond je dat aanbod van de KRO?" ,,Ik was door het dolle heen, zet u dat maar gerust in de krant, en dat ben ik nou eigenlijk nog want dat is toch zeker meer dan grandioos voor mijn doen!" Jackie is, u merkt het wel, geen uit gekookte jongen of eentje die zich mooier voordoet dan hij is, hij speelt geen spelletje, doet niet interessant maar houdt domweg razend veel van zingen en steekt dat niet onder stoelen of banken. WATERINGEN (ANP) De chauffeur van een Nederlandse auto bus, de 45-jarige Hagenaar W. van der Broek, heeft zijn passagiers gis teren in Italië verdedigd tegen drie Italianen die kennelijk een overval in de zin hadden. Chauffeur Van der Broek heeft de strijd nog gewonnen ook. Hij heeft de drie overvallers tegen de grond geslagen. Daarna ishij mét de overvallers opgesloten in het politie bureau van een dorpje in de buurt van Genua. Van der Broek was met zijn bus op weg van La Spezia naar Genua. In de bus van de VIOS te Wate ringen zaten 24 Amerikaanse toe risten. Na een bocht in de weg moest Van der Broek opeens stoppen voor een Italiaanse auto die dwars op de weg stond. Er stonden drie Italianen naast die de bus wilden binnendrin gen. Onvervaard stapte Van der Broek uit. Hij was meteen in een gevecht gewikkeld, waaruit hij ondanks de overmacht als overwinnaar te voor schijn kwam. Daarna is hij, ondanks de protes ten van zijn passagiers, door de po litie gearresteerd. OOK al haalt u na afloop van de Zaterdagavond akkoorden op goed va derlandse wijze uw schouders schuchter op met een: „Niet slecht voor Neder land" dan kunt u er evengoed van verzekerd zijn dat die klei ne honderd mensen die alles op alles hebben gezet om een pro gramma te brengen dat klinkt als een klok, wèl in een beste stemming zijn. Waarom? Nee, niet omdat ze over tuigd zijn van eigen voortreffelijk heid maar omdat er een unieke ploeggeest in die zaal Treslong in Hillegom heerst, een sfeer om ja loers op te zijn waarin ieder, van regisseur tot jongste decorjongen, van kapelmeester tot „hengelaar", van heel groot tot heel klein artiest, het beste geeft wat hij bezit. Natuurlijk is er een motor, en dit keer een twee-takt, omdat de Zater dagavondakkoorden zonder Teddy en Henk Scholten niet meer voor te stel len zijn. Ze hebben zich in dit teievisieavon- tuur gestort met al hun enthousiasme, élan, vindingrijkheid en doorzettings vermogen en niet te vergeten: hun verrukkelijke opgewektheid, die wel over moet slaan op een ieder die met hen te maken krijgt en in dit geval hebben rond honderd man met de Scholtens te maken! Kunt u zich nu iets van die stemming voorstellen? Advertentie INDIA - U.S.A. per Boeing 707 JAPAN - INDONESIË - VERRE OOSTEN AUSTRALIË - U.S.S.R. - AFRIKA 56, Ravenstein, Brussel, tel. 02/12.87.85 - 12.75.15 of uw Reisbureau ter van de reportagedienst, Jan Kra mer uit. „Wat is een rondhorizon?" „Het woord zegt het al; een doek dat strak en in een kwart cirkel ge spannen is: het is vijf meter hoog, der tig meter lang en twaalf meter diep, een veel groter speeloppervlak dan in Bussum. Tegen deze horizón dansen bijvoor beeld de Toppers en spelen zich an dere scènes af waarbij een flinke ruim te moet worden gesuggereerd maar aan de andere kant worden ook alle andere scènes erin gespeeld waarvoor we kleine zetstukken gebruiken." „Als ik het dus goed begrijp wordt er tijdens de uitzending aan één stuk af gebroken en weer opgebouwd, neerge zet en weggehaald?" „Ja, en nu snap je ook dat het on mogelijk is om zo'n show volkomen ge ruisloos te laten verlopen." „We ademen, denken en praten TV'', formuleert Teddy in een korte pauze, „en als je stelt dat we alles op alles zetten kan ik daar alleen maar op antwoorden: LOGISCH!" Ze pro beert haar slobberige, geelachtige trui wat recht te trekken. „Logisch, want televisie blijft voor ieder artiest gevaarlijk, je stapt bij drie en een half miljoen mensen in de huiskamer en ik geloof dat je je die enorme verantwoordelijkheid "bewust moet zijn. Ze hebben recht op het beste wat wij in ons hebben en de grote kunst is natuurlijk om een bepaald peil te hand haven." Henk Scholten vult aan. „Gelukkig is de vrijheid die Teddy en ik hebben om artiesten voor onze show uit te kiezen, groot,- we zijn daarmee in het produktieteam van Jos v. d. Valk en Jan Delfgaauw opgenomen en dat is voor ons wel de meest ideale toestand die je je kunt denken." En Teddy noemt een paar voorbeel den. „We wilden in verband met de Olympische Spelen een Italiaan heb ben: goed, vorig jaar had ik in Milaan Arturo Testa ontmoet, ik wist dus dat hij een zanger van klasse is en kon hem met een gerust hart voor onze show inviteren. Hetzelfde geldt voor Nora Brockstedt die ik dit jaar op het Songfestival in Londen ontmoette." Teddy en Henk hebben de grote ris kante stap gewaagd van de planken, de show, naar de televisie en ze zijn er niet rouwig om. De tijd hij Slees- wijk was om nooit te vergeten maar wat doe je als moeder wanneer je hard opgroeiende dochter je echt meer no dig heeft dan alleen 's middags bij de lunch. Bij Sleeswijk zat er niet an ders op, de televisie daarentegen geeft hun een veel huiselijker leven. „Als het spul vanavond weer voor bij is, zit Jos van der Valk overmor gen al bij ons thuis om de volgende show voor te bereiden en alvast ideeën op te spuien voor oktober, november en december, kijk, dat is nou het leu kere hebben nu gelegenheid om over de tv te piekeren." „En vergeet niet", drukt Henk ons nog op het hart, „dat we na ofloop bij elkaar komen in een studio om dan onze fouten onder ogen te zien. Ze hebben het voor elkaar gekregen dat van ieder Zaterdagavondakkoord een telerecording wordt gemaakt en dan is de hele ploeg weer bij elkaar, de muziek, de regie, het licht, het ge luid en het dekor; dat is de enige ma nier om wat te leren!" Teddy en Henk hebben bewondering voor de techniek en met dat woord be doelen ze alle mannen die aan de voorbereiding, uitvoering en het af breken en weer inpakken meewerken. Wat de uitzending van vanavond be treft is dat natuurlijk de reportage- ploeg, die donderdagavond om zes uur met de bouw begon en om half een op hield. Wat dit handjevol mannen in die kor te tijd doet grenst aan het ongelooflij ke want als de volgende morgen om tien uur de camera's de eerste plaat jes geven opereren zij in een complete televisiestudio, die zelfs meer ruimte biedt dan een van de Bussumse lokali teiten. „Eerst komt een bedrijf hier de sta len steigers bouwen waar wij de rond horizon aan bevestigen en dat is een heel sekuur werk", legt de toneelmees- (Advertentie) Wilt Gij Onderwijzer worden? Er Is momenteel een groot gebrek een Onderwijzers. Wij rsden U een zo spoedig mogelijk eee prospectus een te vragen bij: (Bekende Schriftelijke Cursus) - Tel, 5432 Onderwijzersakte (Eerste en 2e Laerkrtng) Tolk-Verteler (Fr., D. en Engels) Hoofd- correspondent en V.T.H.-dlploma, H.B.S., Gymnasium en MULO A en B. Wie niet sterk is Van onze correspondent APELDOORN Overdekt met builen en schrammen ligt in een Arnhems zie kenhuis een majoor van de Koninklijke Marechaussee uit Apeldoorn. Hij is een vasthoudend man, die door gaans zijn doel weet te bereiken Gis ternacht zat het hem tegen. Hij had een inbreker te pakken gekregen en over meesterd. Dat was allesbehalve zacht zinnig gegaan, maar de majoor voelde niets. Hij liet de inbreker even voor wat hij was en belde de politie. Maar daarop wachtte de inbreker niet. Hij ging er vandoor via een raam. De po litie vond! alleen de majoor, ernstig ge wond. De majoor was die avond laat thuis gekomen. In zijn kosthuis trof hij een inbreker aan. Er ontstond een wild ge vecht, waarin de vreemde kans zag te ontkomen. Hij rende de straat op. De majoor er achteraan. Na een wilde ach tervolging van een kilometer zag hij de inbreker terug in een huiskamer. De mannen raakten weer in gevecht, maar nu was het geluk aan de zijde van de majoor. Hij hoefde alleen de politie nog maar te bellen De politie heeft een ambulance laten komen en zoekt naarstig naar de inbre ker. De antipoden van de techniek: artiesten en programma mensenook gehukt onder de Olympische last waarover u vanavond meer te horen krijgt. Links naast Teddy en Henk Scholtenregisseur Jos. v. d. Valk. Aart Brouwer (die op de bewegingen van de Scholtens een oogje houdt) zit links tegen de pilaar en helemaal rechts Bob van Reyn en zijn assistente. Kramer kijkt naar boven waar aan grote staalconstructies de lichtbakken en spots hangen, twee vijanden van iedere dekorman want zijn schaduw verraden zij direct. „We houden zelfs een speciale repe titie voor ons zelf om te kijken hoe we precies moeten lopen," zegt hij en verdwijnt dan de scène in om voor de zoveelste keer grote kartonnen gevaar ten weg te halen en andere neer te zet ten. Op de valreep had hij nog gefluis terd: „Ik vind het leven alleen maar leuk als het risico heeft De onvermoeibare Jack Buiterman is naar Teddy en Henk Scholten toegekomen om hun nog een laatste hart onder de riem te steken. Veel is daar niet voor nodig! Het onvermoeibare orkest van Jackie Buiterman speelt op het chaotische po dium: ze zitten eigenlijk helemaal tus sen de techniek geklemd en Jack moet telkens heel in de verte kijken om er gens Teddy en Henk te kunnen ont dekken die hij bezig is te begeleiden. Vlak voor hem zitten andere technici aan tafeltjes, volgepropt met appara tuur. Ze doen niets anders als aan knopjes en knoppen draaien en elkaar nu en dan eens toeknikken ten teken dat alles klopt, praten heeft immers geen zin „aan de voet" van dat kolos sale orkest. Inmiddels is de schemerige zaal langzaam bezet met jonge en oudere lieden die niets of bijna niets met de uitzending te maken hebben. Ze ne men geluidloos plaats op de groene stoeltjes waarvan er 300 staan en kij ken hun ogen uit in die televisiekeu ken. Niemand van hen begrijpt dat uit deze janboel, die chaos van draden, karton, stalen geraamten, hout en jute ooit een gave voorstelling kan groeien en de haren rijzen hun helemaal te berge als ze ontdekken dat „temidden van die rommel" Teddy en Henk rus tig doorgaan met zingen en repeteren alsof er geen sterveling te bekennen valt, terwijl een grote blonde man doodgemoedereerd voor hen staat en wat op een papiertje noteert: Jos van der Valk, een bescheiden, maar groot man van de tv show. ZONDAG 28 AUGUSTUS 1960 f RADIO HILVERSUM I. 402 M. ochtend VARA: 8.00 Nws en postduivenber; 8.18 Gevar.progr; 9.45 Geestelijk leven, toespr. VPRO: 10.00 V d kind. IKOR: 10.30 Re monstrantse kerkd; 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken. middag AVRO: 12.00 Lichte muz; 12.30 Sportspie- gel; 12.35 Pianospel; 13.00 Nws en S.O.S.- ber; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded of gram; 13.20 Gram; 14.00 Boekbespr; 14.20 Radiophilharm.ork, groot koor en sol; 15.05 Filmpraatje; 15.20 Luit- recital; 15.40 Dansmuz; 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesproken portret; 17.15 Vrij zinnig kerkelijk leven in de Verenigde Sta ten, lezing. VARA: 17.30 V d jeugd; 17.50 Nws en sportuitsl. Daarna: sportjourn. avond 18.30 Amus.muz; 18.55 Reisbeschrijving met muz; 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Promenade-ork, koor en sol; 20.55 Wandelingen met Clio, klankb; 21.15 Lichte muz; 21.45 Act: 22.00 Cabaret; 22.30 Nws; en S.O.S.-ber; 22.45 Gram; 23.20 New York calling; 23.25 Lichte muz; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 M. ochtend NCRV: 8.00 Nws. en weerber; 8.15 Gram; IKOR: 8.30 Goede morgen; 9.00 Dienst voor automobilisten. KRO: 9.30 Nws en postdui- 9,45 Gram; 9.55 Inleiding Hoogmis; 10.00 Hoogmis; 11.30 Gram. middag 12.30 Lichte muz; 12.55 Gram: 13.00 Nws; 13.05 De hand a.d. ploeg, lezing; 13.10 Ca- rillonspel; 13.30 Lichte muz; 14.00 Gram; 14.55 Letterkundige persoonlijkheden die ik heb gekend, lezing; 15.05 Gram; 16.00 Gram; 16.10 Sport; 16.30 Katholicisme en Macumba in Brazilië, lezing met muzikale illustraties. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Kerkdienst. avond NCRV: 18.30 Gram; 18.45 Gram; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Jeugdkoren; 19.30 De gelijkenissen van Jezus, lezing. KRO: 19.45 Nws; 20.00 Gram; 20.40 Pleis terplaats, praatje over R.K.-E.H.B.O.-ac tie; 20.55 Gram: 21.35 Voordr; 22.05 Gram; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Avond gebed; 22.55 Gram; 23.30 Gram; 23.55— 24.00 Nws. televisie" TELEVISIE NEDERLAND AVRO: 20.00 Film; 20.15 Spaans ballet; 20.45 Spel-show; 22.00 Einde. DUITSLAND 12.00—13.00 Int. borreluurtje; 14.30 V d kind; 15.00 Filmprogr; 15.15—15.50 TV-film- 16.30 Speelfilm; 18.00—18.20 Olympische Spe len. (Regionaal progr.: 19.0019.25 NDR- Die Nordschau. WDR: Hier und Heute)- 19.30 Weekjourn; 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr; 21.15 TV-spel. VLAANDEREN 11.00 Hoogmis; 19.30 Nws; 20.00 Feuill' 20.25 Fiimrep; 20.45 Overn v d N.T.S Gevar.progr; 22.00 TV-film; 22.20 Nws. FRANS BELGIE 15.00 Filmprogr; 16.30—17.30 Act; 19.30 V d kind; 20.00 Nws; 20.30 Vd jeugd; 20.40 Wedstr.progr; 21.45 TV-spel; '22.15 Nws. MAANDAG 29 AUGUSTUS I960. RADIO HILVERSUM I 402 M. ochtend AVRO; 7.00 Nws. 7.10 Gym 7.20 Gram t.00 Nws 8.15 Lichte muz 8.30 V d kind 8.40 Lichte muz (verv.) 9.00 Gym v d vrouw 9.10 De groenteman 9.15 Gram 9.35 Waterst 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram 11.00 Gram 11.45 Voordr. middag 12.00 Zang en piano 12.20 Gram 12.30 Land- en tuinb meded 12.33 V h platteland 12.43 01 Spelen 13.00 Nws 13.15 Meded of gram 13.20 Theaterork en solist 13.55 Beursber 14.00 Gram 15.00 01 Spelen 16.05 Het eiland Moro Maho. hoorsp 17.00 Hobo en piano 17.30 Gram 17.45 Ol Spelen. avond 18.00 Nws 18.15 Pol lezing 18.25 Lichte muz 18.40 Ol Spelen 19.00 Kamerark en so liste 19.30 V d jeugd 20.00 Nws 20.05 La tijns-Amerikaanse muz 20.35 Nederlandse toekomst in het wereldgebeuren, toespr. 20.50 Gram 21.30 Lichte muz 22.00 Ol Spe len 22.30 Nws en beursber v New York 22.45 Act 23.00 Pianorecital 23.30 Gram 23.45 Ol Spelen 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 M. ochtend NCRV; 7.00 Nws 7.13 Gram 7.30 Een woord voor de dag 7.40 Gewijde muz 8.00 Nws 8.15 Radiokrant 8.35 Gram 9.00 V d vrouw 10.15 Theologische etherleergang 11.00 Gram 11.25 Voordr 11.45 Gram. middag 12.00 Pianoduo 12.25 Voor boer en tuin der 12.30 Land- en tuinb meded 12.33 Lich te muz 12.53 Gram of act 13.00 Nws 13.15 Koperork 13.35 Gram 13.50 Gram 14.05 Schoolradio 14.35 Gevar progr 15.50 Gram 16 00 Bijbeloverdenking 16.30 Pianorecital 16.45 Dubbelkwartet 17.00 V d kleuters 17.15 Gram 17.30 Gram 17.40 Beursber 17.45 Regeringsuitz; Nieuw-Guinea kroniek door Mr Dr H J Roethof. avond 18.00 Orgelspel 18.30 Gram 19.00 Nws en weerber 19.10 Lichte muz 19.30 Radiokrant 19.50 Blaasork 20.20 Tussen twee avonden ligt de dag, hoorsp 21.30 Pianorecital 22.00 Metropole ork 22.30 Nws en SOS-ber 22.40 Gram 22.45 Avondoverdenking 23.00 We reldmuziekfeest v d Intern Vereniging voor Hedendaagse muz te Keulen 1960 23.55-24.00 Nws. televisie 1 NTS: EUROVISIE: 14.55-15.45 Olymp Spelen 16.45-17.30 Olymp Spelen 21.55-22.05 Olymp Spelen 22.05-24.00 Olymp Spelen. DUITSLAND 14.55 Olympische Spelen 17.30-18.00 Docu- Progr (Regionaal progr: 18.45 ?„:„P1?Jj£rdschau WDR: Hier and Heu te 19.2o NDR: Sehpferdchen zelgt: Vader >s de beste WDR: Intermezzo: Pantomime ff' dieren) 20.00 Nws 20.20 Ol Spelen 20.25 Rep over Kongo 21.10 TV-film 22.05 Ol Spelen. VLAANDEREN 19.30 Nws 20.00 Documentair progr 20.25 Avonturenfilm 21.55 Nws 22.05-24.00 Euro visie: Ol Spelen. FRANS BELGIE 19.30 Sport 20.00 Nws 20.30 Tekenfilm 20.50 TV-spel 21.50 Nws 22.05 Eurovisie: Ol Spelen (-24.00). Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Indonesische regering heeft er in toegestemd dat enige Nederlandse ambtenaren van de buitenlandse dienst in Djakarta gedetacheerd blijven bij de Britse diplomatieke vertegenwoordiging. Deze zal immers de Nederlandse be langen in Indonesië gaan behartigen. De voornaamste taak der Nederlan ders zal zijn de bemoeienis met de spijtoptanten en hun repatriëring naar Nederland. Omgekeerd zal de Nederlandse regering dan toestemmen in de detachering van Indonesische ambte naren bij de vertegenwoordiging van de Verenigde Arabische Republiek in Den Haag. Over en weer zullen deze ge- detacheerden echter niet de diploma tieke status en de diplomatieke onschendbaarheid bezitten

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6