De hitte heeft in Rome iedereen te pakken Mal Whitefield lo per eens een groot nu een groot trainer Het was vreemdmaar de stopwatch klopte SPËLEAr Waterpolo- en hockeyteam hebben gunstig geloot Machtigzei A tie Voorhij STERNKLASSE KWAM STEEDS WEER IN MOEILIJKHEDEN Pag. 1 Pin-up girl Londense vrachtenmarkt Koffie werd koud Lak aan lijn IN POULE MET INDIA Johnson draagt nationale vlag Alkmaardermeerweek Free Foresters ivonnen van cricketteam MARKTBERICHTEN» ACTIEVE OBLIGATIES ACTIEVE AANDELEN Metrotunnel verdrijft Karei Doorman Dinsdag 23 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Het „Carnaval van Rio" is voorbij, mopjes worden niet meer uitgewisseld, het sightseeing te Rome behoort voor de deelnemers voorlopig tot het verleden. De ernst en de techniek zijn hun stempel op de eerste dagen van deze week gaan drukken, iedereen wordt wakker geschud door tijden en afstanden, die vele nieuwe records in het vooruitzicht stellen. De Zeventiende Olympische Spelen beginnen te naderen. Door onze sportredacteur Ru de Grood ROME. Het begint bittere ernst te worden. De grapjes en ge schiedenissen die in de afgelopen dagen met stromen het Olympisch dorp uitwandelden, blijven thuis, nu vrijwel alle deel nemers zijn overgegaan naar het ernstiger leven van het trainen, van de keiharde voorbereidingen tot de Spelen, die overmorgen zullen worden geopend. Nog een ogenblik hebben zij van dit vrije leven kunnen genieten toen zondagavond de jukebox dicht bleef, zodat enkele Braziliaanse atleten spontaan hun instrumenten uit hun koffers te voorschijn haalden en een orkestje vormden dat tot twee uur 's nachts een voortreffelijke Zuidamerikaanse show gaf. De animator van dit alles was de Braziliaanse atleet Adhemar da Silva, die zowel op de Olympische spelen in Helsinki als die te Melbourne de gouden medaille hinkstapsprong heeft gewonnen. Hij werd bijgestaan door de bokser Helio, die uiteraard het slag werk bediende, de voetballer Jaon, de basketbalspeler Rosabianca en de atleet Conceicao. Da Silva zelf zong, en naarmate het later werd groeide het feest uit tot een waardig brok Carnaval van Rio. Conrads maakte er een non-stop-training van en bleef meer dan vijf kwartier lang baantjes trekken, zonder zich te over haasten, rustig, maar geconcentreerd en met verbluffende regelmaat. Slechts één keer kwam hij uit de plooi, namelijk op de laatste 100 meter, toen hij er even be hoorlijk aan trok en deze 100 m aflegde in 54,8 sec. waarmee hij slechts 0.4 sec. boven de tijd bleef van Henricks, die juist even te voren tot 54.4 was gekomen. (GISTEROCHTEND begon echter voor allen het serieuze leven vooral voor de Amerikaanse zwem sters en zwemmers die hier voor het begin van -de Spelen nog enkele selecties moeten zwemmen voor het samenstellen van de estafetteploegen. Bij de mannen leverden Troy en Lar- sen een verwoed duel op de 100 m vlinderslag (voor een plaats tn de wisselslagestafetteeen wedstrijd die Larsen won in de wereldtijd van 58,9 sec voor de wereldrecordhouder op dit nummer, Troy, met 59.5 sec. Bij de meisjes vochten Mulligan en de 13-jarige Donna de Varona om een plaats in de vrije slag estafette, een gevecht dat Mulligan won, waarna Donna prompt in huilen uitbarstte en lange tijd ontroostbaar bleef. Chris von Saltza die de zwemsters een tijd lang op de buitenbaan begeleidde, trok er op de laatste 50 meter even erg hard aan en kwam op een tijd terecht van 1 min. 0,2 sec.! De wereldrecordhoudster op de rugslag, Alice Burke, die op een an dere buitenbaan meeging (op die ma nier hoefde de Amerikaanse starter maar één keer zijn startsignaal te ge ven) kwam zonder zich in te spannen tot een tijd van 1 min. 10.2 sec. die slechts 1 sec. boven haar eigen we reldrecord lag. Er wordt ontzettend snel gezwommen hier en de schrik voor de Nederland se ploeg sloeg mij om het hart. De Australische zwemsters deden niet zo heel veel, althans minder dan de Ameri kaanse meisjes, maar enkele baantjes waarin zjj voluit gingen brachten toch wel tijden op de chronometers die te den ken gaven. Dawn Fraser zwom enkele malen de 50 m en haar tijd lag hierbij tussen de 24 en 25 seconden, waarbij men moet bedenken dat, toen Dawn Fra- HENK VISSER Kippetje in Rome ser haar wereldrecord op 1^)02 vestigde, zij de eerste 50 m zwom in 27.5 seconde... Het staat voor mij vast dat hier in Rome vrijwel elk wereldrecord zal sneuvelen althans zeker in het zwemmen en dat wü getuige zullen zijn van de wor ding van historische tijden en afstanden in de sport. Ook Lorraine Crapp die men bijna de moeder zou kunnen noemen van de Australische zwemsuprematie, ondanks haar 24 jaar, was hier, met paardestaart en al. Zij is uitgegroeid tot pin-up girl van de Australische zwemploeg maar heeft daardoor? toch haar grootste vorm verloren. De zwemmers Henricks en Murray Ro se trokken naast elkaar, pratend en la chend, enkele baantjes. Henricks was ge tooid met een strohoed en Rose voorzien van een donkere zonnebril. Zo op het oog waren het spelende baantjes, maar als men bij de keerpunten af en toe de stopwatch eens indrukte, kwamen er tij den te voorschijn, die hen regelrecht in de Nederlandse zwemfinales zouden heb ben gebracht. Mijn oorspronkelijke ge dachte om mijn stopwatch na zulk een tijd eens na te laten kijken, liet ik echter varen toen een van mijn Engelse colle ga's precies dezelfde ervaring opdeed. De Australische wonderjongen John LONDEN (Reuter) Op de Londense vrachtenmarkt was het uitermate rustig. De stemming was evenwel over het al gemeen aan de vaste kant. Er werden gedaan een lading kolen van Hampton Roads naar Japan tegen 8.45 vrij lossen, september/oktober en een lading graan van de Rio de la Plata naar Antwerpen/ Hamburg tegen 70 sh. per 65 kubieke voet. september/oktober. De Nooraameri- kaanse graansector lag goeddeels verlaten. Ik weet het dit alles wat ik u ver tel is ernstiger en technischer dan in de afgelopen dagen. Maar het zyn juist deze ernst en deze techniek die hun stempel op de nieuwe dag van de week drukten en die allengs ingeslapen jour nalisten plots wakkerschudden, zoals dit aan het ontbijt was gebeurd en men uit de kranten de tijden moest vernemen die de Amerikaanse atleten te Bern op een middelmatige baan hadden bereikt. Ve len vergaten van pure verbazing hun ontbyt en de koffie ontmoetten zij pas toen deze koud en bitter was geworden. Het zijn vooral deze resultaten en deze verbluffende cijfers, die een plotselinge stoot hebben gegeven aan de kaartver koop. Maandagochtend begonnen zich rijen te vormen voor de verkoopadres sen, terwijl de kaarten al weken lang verkrijgbaar zijn. Gistermiddag toen deze adressen zich terugtrokken voor de tra ditionele siësta, gisteren zo erg hard nodig toen de zon een temperatuur van ongeveer veertig graden te voorschijn toverde, waren er voor de openingsdag nog slechts 4100 plaatsen in de bochten en 7493 staanplaatsen te krijgen, maar de belangstelling hiervoor was zo groot dat men verwacht ze binnen enkele uren kwijt te raken. Toch zijn er Amerikaanse atleten wie het niet zo goed gaat. De wereldrecord, houder kogelslingeren Conolly kan maar niet verder komen dan 60 meter, wat ongetwijfeld onvoldoende is om zich ook maar te klassificeren voor de finale. Ik sprak met zijn vrouw, de eens zo be roemde Tsjechische atlete Olga Fiketo- va, die nu voor Amerika de discus zal werpen. ,,Ik geloof dat het 't weer en de hitte is die hem te pakken hebben", zei ze. ,,Hij is lusteloos, vermoeid en krach teloos. Misschien zou het goed voor hem zijn als hij eens een week naar het noor den trok, waar het koeler is Ik informeerde naar haar eigen kan sen. „Ik weet het niet", zei Olga vrij bedrukt. „De Oosteuropeese meisjes zijn sterker geworden, een stuk sterker, ter wijl ik ongeveer op hetzelfde peil ben blijven staan." „Wat evenwel erger is: ik geloof dat binnen afzienbare tijd de hele westelijke damesatletiek door het Oosten wegge drukt zal worden. Het is heus niet het feit dat de meisjes uit het Oosten in hun atletiekopleiding het voordeel hebben van discipline en de tot opleiding inge richte kampen dat hun dit overwicht be zorgt. Een natuurtalent komt met gerin gere opleiding veel verder. Neen, de grote handicap voor alle westelijke vrouwelijke atleten vormen de vermageringspillen en de vrouwelijke ijdeiheid ten opzichte van haar figuur. In de oostelijke staten hebben ze daar volkomen lak aan, men eet daarom krachtig voedsel om sterk te worden. ROME. Cor Braasem, de ge kraakte sub-coach van de Nederland se waterpoloploegwas meer tevreden over de loting van het team dan over zichzelf. Bij nader onderzoek schijnt hij een beenderbeschadiging te hebben opgelopen in de bekkenstreek, doch niet al te ernstig. De hem behande lende arts heeft hem verteld dat als hij zich een dag of drie vier rustig houdt, hij zijn normale taak zij het pijnlijk! kan hervatten. Elke dag wordt hij enkele malen gemas seerd en zijn toestand gaat merkbaar vooruit. Hij kon gisteren al op één been leren staan! Maar hij wil er zelf zo weinig mogelijk over zeggen en liever sprak hij over de kansen van het. waterpoloteam dat volgens hem niet ongunstig had geloot. Nederland komt uit in groep 3 met Zuidslavië, Zuid-Afrika en Australië. De andere groepen zien er aldus uit: groep 1: Italië, Roemenië, Japan en de V.A.R.; groep 2: Rusland, Duitsland, Argentinië en Brazilië; groep 4: Honga rije, Ver. Staten, België en Frankrijk. 'Er wordt een halve combinatie ge- No. 7 Omschrijving Horizontaal: 1 deel v.e. boom; 4 put emmer tje; 7 welriekende gomhars; 9 schan de; 10 beddegoed; 13 druk praten; 20 strijd perk; 21 lusteloos; 22 kort ogenblik; 23 klipgeit. Verticaal: 1 alleenzang; 2 liefdegod; 3 bontsoort; 4 oorlogsgod; 5 vrucht; 6 zuiver; 8 mann. dier; 11 lofdicht; 12 garnizoens plaats; 13 mooie japon; 14 beschaafde vrouw; 15 achten; 16 kaartterm; 17 uniek; 18 volkswoede; 19 orgaan. Oplossing van de vorige puzzel Horizontaal: 1 kok; 4 ave; 6 aster; 9 lint; 11 Iran; 13 stoelen; 15 de; 16 rei; 17 o.i.; 18 roerend; 21 kern; 22 veel; 24 adder; 26 rén; 27 ooi. Verticaal: 1 kil; 2 kant; 3 t.t.; 4 anre; 5 een; 7 storend; 8 eilieve; 10 Isere; 12 anod^* 14 eer; 19 Oran; 20 Nero; 21 kor; 23 lei; 25 do. Vroeg in de veren, vroeg in de kieren. speeld en uit elke groep gaan de twee eerstgeplaatsten over naar twee halve finalegroepen van vier. De twee hoogst geplaatsten uit elk van de halve finale* vormen de finalepoule. De reeds ge speelde wedstrijden en de halve finale worden in de finale niet opnieuw ge speeld. De loting voor het Olympisch hockeytornooi, welke gisteravond in het gebouw van het Italiaans Olym pisch Comité naast het Olympisch Dorp is verricht, heeft het Nederlands elft alin groep a met India, Nieuw- Zeeland en Denemarken onderge bracht. De groep-indeling kwam als volgt uit de draaiende trommels: Groep a: India, Nieuw-Zeeland, Dene marken en Nederland. Groep b: Pakistan, Japan, Australië en Polen. Groep c: Duitsland, Italië, Kenia en Frankrijk. Groep d: Groot-Brittannië, Zwitser land, Spanje en België. Het hockeyprogramma voor de halve competities ziet er voor Nederland als volgt uit: Zaterdag 27 augustus: Nieuw-Zeeland Nederland (om 16.30 uur in het Mar meren stadion). Dinsdag 30 augustus: IndiaNeder land (16.30 uur in het Marmeren sta dion) Zaterdag 3 september: Denemarken Nederland (om 10 uur in het wieier- stadion). Niet ontevreden Het is met het Nederlands hockey- elftal in de loting voor het Olympisch tornooi al net zo gegaan als met de waterpoloploeg. Beide teams zijn in één groep met de vermoedelijk sterkste ploeg van het titelgevecht ingedeeld. Maar toch was men in het Nederlands hoc- keykamp niet ontevreden omtrent het resultaat. Wanneer Nederland er in slaagt de hardheid van de Nieuwzeelanders (die zich bovendien best thuis voelen in het Romeinse klimaat) en de taaiheid van de Deense verdediging te doorbreken en als tweede uit de groep te voorschijn komt, dan kan de ploeg van coach An- jema in de kwartfinales in ieder geval niet nog eens tegen India loten. Engelse League LONDEN (A.N.P.) De uitslagen van de voetbalwedstrijden die gisteravond voor de Engelse league werden gespeeld, luiden: eerste divisie: Blackpool—Tottenham Hotspur 13, West Ham UnitedAston Villa 5—2; tweede divisie: Stoke CitySunderland 0—0; derde divisie: ChesterfieldBury 22, Halifax Town—Torquay United 3—2, Col chester UnitedGrimsby Town 11, Co ventry City—Bradford City 2—2. Hull City- Newport County 51, TranmereSwindon Town 2—2. Deze lichamelijke conditie wordt zorg vuldig gecultiveerd, wat daarvan ook de gevolgen voor „het figuur" mogen zyn. In het Westen schijnt dit figuur echter primair te zyn en wat men dan aan li chaamsgewicht en capaciteit overhoudt wordt in dienst van de sport gesteld. Hoe lastig het is als men de ooste lijke methode volgt, weet ik uit erva ring. Nog dagelijks ervaar ik het, als ik in Californië rondwandel. Iedereen kijkt naar me en dit omkijken vormt op de duur de ondergang van de westelijke vrouwelijke atleten." Ik heb mij gehaast al deze wijsheid over te brengen aan mijn trouwe Florio, die na een dag luieren aan zee gister ochtend weer volop in bedrijf was. „Als zij dit heeft gezegd", zei hij me opge wekt, dan heeft zij met haar slechte figuur een goed figuur geslagen!" Ik heb altijd wel gedacht dat een goed fi guurtje het op de duur toch tegen de slechte figuren moeten afleggen." ROME. Voor de eerste maal in de Olympische geschie denis van de Ver enigde Staten zal een neger de nationale vlag dragen tijdens het défilé van de ope ning va:, de Olympische Spelen donderdagavond. Deze eer is ten deel gevallen aan de 26-jarige atleet Rafel L. Johnson, houder van het wereld record tienkamp. De keuze van het bestuur van het Amerikaans Olympisch comité was eenstemmig. i» «sssmsms Mal Whitefield, Olympisch kampioen op de 800 meter in 1948 en 1952, niet meer actief in de wedstrijd sport, is momenteel trainer van de Soedanese atletiekploeg. Van zijn ervaring hoopt de hordenloper Isaac Eli (links) tijdens de Olympische kampioenschappen profijt te trekken. Dagelijks zijn ze samen op de banen te Rome te vinden. ROME De Nederlandse driekleur wappert in Rome. Gisteravond heeft de Nederlandse ploegdje in opperbeste, bijna uitbundige stem ming verkeert, het eerste plechtige moment meegemaakt. Dat was toen het rood-wit en blauw onder de tonen van het Wilhelmus in een van de Olympische masten werd gehesen en de Nederlanders strak in de hou ding en met ernstige gezichten omhoog keken, alsof zij daarmee kenbaar wilden maken dat zij tijdens de Spelen in Rome hun huid zo duur mo gelijk zullen verkopen. Het was precies zes uur toen de Nederlandse équipe zich, poor de prachtige flats opstelde met in de eerste rij Ria van Velsen, Ada den Haan en Iet Koster-Van Feggelen. Daarachter de zwemsters met de fleurige witte petjes schuin op het hoofd en vervolgens de waterpoloërs en de hockeyploeg. Chef de mission Cees Kerdel zorgde al direct voor hilariteit toen de stoet zich in beweging zette door „links, twee, drie vier" te brullen op een manier, die hem in het Olympisch dorp de naam van „generaal" bezorgde. Het eigenlijke défilé begon op het Piazza Olympiade", een plein omgrensd door prachtige flatgebouwen, die na de spelen ongetwijfeld door gelukkige mensen zullen worden bewoond. Voorafgegaan door de muziek van het korps van de Italiaanse luchtmacht marcheerden de ploegen van Hongarije, Duitsland, Columbia, Australië, Kenya, Polen, Irak, Thailand, Indonesië, Ghana, Peru, Turkije, Vietnam, Malta Denemarken en Nederland naar het middenterrein waar de vlaggemas- ten voor 85 landen reeds klaar stonden. Onder doodse stilte hoorden de aanwezigen de volksliederen van de verschillende landen terwijl de dundoeken langzaam omhoog werden gehesen. Daarna was het woord aan prins Steno Borghese, voorzitter van de Europese honkbalfederatie, die alle ploegen een hartelijk welkom toeriep en hoopte dat allen veel succes zouden hebben. „Mocht dat niet zo zijn", aldus prins Borghese, „bedenk dan dat vriendschap nog altijd het hoogste Olympische ideaal betekent". Atie Voorbij vertolkte de gevoelens van de Nederlanders na afloop van de plechtigheid met één woord: „machtig". Van een onzer verslaggevers ALKMAAR. Byzonder goed zeil- weer begunstigde de derde dag van de Alkmaardermeerweek. Een stevige bries uit het zuiden maakte een indewindse start mogelijk en dit kwam het karakter van de wedstrijden zeer ten goede. Op vallend was het ook nu weer dat het grote veld van de Sternklasse steeds met de andere klassen in moeilijkheden kwam en dat niet alleen, maar er wer den ook moeilijkheden veroorzaakt. Ir. J. C. P. Hofkes plukte hier de wrange vruchten van, want aan de kop liggend in het Drakenveld moest hij uit de strijd omdat hij niet tijdig uitweek voor een plotseling opduikende Stern. Ernstiger was echter het geval met Egon Rolf v. d. Baumen, de Valkenzeiler. Er ontstond een aanvaring tussen de Bounty II van Rolf v. d. Baumen die aan bakboord lag met een stuurboord varende Stern die niet uitweek. Door de aanvaring werd de Stern geheel vernield en met een gat onder de waterlijn moest Rolf v. d. Bau men opgeven. De strijd in de Draken was weer bij zonder spannend. A. Warnes had een goede start en leidde de gehele eerste ronde. Kruisend kwam daarna ir. J. C. P. Hofkes naar voren en nam de leiding over. Met nog twee rakken te varen leek zijn zege welhaast zeker maar toen ge beurde het nare incident met de Stern jol. Warnes werd daardoor eerste voor drs. J. Bier en W. Klomp. In de Olympiajollen behaalde Bert Tournier zijn derde zege. Met D. de Vries achter zich kwam hij bij het eerste merk teken reeds in eerste positie. Het veld bleef echter zeer compact bij elkaar en er moest dus met de grootste concentratie gevaren worden omdat iedere fout afge straft werd ten koste van plaatsen. Voor al om de derde en de vierde plaats werd een felle strijd gestreden tussen J. Dil en W. Bijker. Volgorde van aankomst was: 1. Tournier, 2. De Vries, 3. Dil, 4. Bijker. Joop Bodegraven had weer zijn dag in de 16m2 klasse want na een kort duel met P. Booy verkreeg hij de koppositie. Achter hem bleven aanvankelijk Booy en Veldman ope reren maar Bodegraven gaf geen enkele aan- valskans meer. Veldman viel later terug en achter Bodegraven finishten Boqy, P. Muus- se, J. Bisschop en J. Blonk. Een sterke wedstrijd voer in de Fin jollen- wedstrijd Wim Maarse. Hij lag vrijwel de ge hele race onbedreigd aan de kop met een be hoorlijke tussenruimte. Nadat Maarse door de lijn was gevaren wist H. Willems die over stuurboord nog achter D. Wayboer om moest toch nog de tweede plaats te veroveren. In de Flying Dutchmanklasse werd dit maal G. A. S. Jongeneel de winnaar. Het was wederom aanvankelijk een gevecht tussen Jongeneel en J. Stenhuis, waarbij zo scherp gevochten werd dat tussen beiden nog een protest ontstond. Een protest dat overigens onbeslist bleef. Jongeneel ein digde met een behoorlijke voorsprong voor Stenhuis en A. Wulff. Verdere uitslagen: 12 m2 Sharpies: 1. B. Kraan, 2. J. van Staveren. 3. G. Vroege, 4. W. Guldemond. Twaalfvoetsjollen: 1. F. H. Daniels, 2. P. J. M. Bulters, 3. A. J. van Beekum, 4. Mej. M. Btootz. Pampusklasse1. G. Biesot, 2. L. A. L. van Dijken, 3. J. Labouchere, 4. H. J. de Ruyter. Sternklasse: 1. E. Cancrinus, 2. W. Franke, 3. R. Steensma, 4. H. v. d. Rest. Jeugdklasse: 1. J. Sterk. 2. R. v. d. Want, 3. T. Poorter. Regenbogen: 1. mr. C. Walig, 2. J. C. v. d. Velde. ROTTERDAM. Gisteren is op het terrein van VOC te Rotterdam een cricketwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de KNCB en het Engelse tou ring team Free Foresters. De Britten wonnen deze ontmoeting met vier wickets. Het KNCB-team was all out voor 142 runs. De Free Foresters scoorden 146 voor 6 (tijd). De gedetailleerde uitslag was: bat ting KNCB: Duran (Quick HG) 44, Ris- worth (HBS) 12, Ingelse (Quick N) 18, Meeken (Sparta) 21, Naudin ten Cate (HCC) 12. Bowling Free Foresters: Richardson 3 voor 28, Henderson 3 voor 41, Ains- worth 2 voor 23, Corfield 1 voor 15. 1 run out. Batting Free Foresters: Tetherston- haugh 17, Durden-Smith 31, Manners 42, Benda 21, Wilson 17 n o. Benda 21, Wilson 17no. Bowling KNCB: Trijselaar (VOC) 3 voor 16, Hageman (HBS) 2 voor 21 1 run out. AMSTERDAMSE WISSELMARKT AMSTERDAM, 22 aug. Contant: Londen 10.59%—10.60%, New York 3.77i%3.77 Montreal 3.89%—3.89%, Parijs 76.95%— 77.00%, Brussel 7 53%7.53%, Frankfort 90.43%90.48%, Stockholm 73.16%—73.21%, Ztirich 87.41%—87.46%, Milaan 60.76%— 60.81%, Kopenhagen 54.71—54.76, Oslo 52.88— 52.93, Wenen 14.61%14.62%, Lissabon 13.20%—13.22%. VEE ROTTERDAM, 22 augustus. Aangev. 1285 vette koeien, 860 varkens; p. kg: vette koeien 3—3.30 2.682.90 2.55—2.68, varkens lev. gew. 1.70 1.68 1.65. Aanv. vette koeien groter, kalme handel, le kw. prijsh., 2e en 3e iets gedr., prima's bov. not. Aanv. var kens ruimer, handel tamelijk, n. geh. prijsh. prima vleesvarkens bov. not., slachtzeugen 1.20—1.30 p. kg. GROENTEN EN FRUIT POELDIJK, 22 aug. Tomaten A 2.60— 2.85, B 2.40—2.55, C 2.40—2.55, CC 1.35—1.45 p. 6 kg., druiven alicanten 1.65—1.85, franken- thalers 1.601.90, golden champ. 2.052.30, muskaat 2.503.15, rode pepers 1.351.85, prinsessebonen 4347, snijbonen 5862, per ziken (1) 63—69, (2) 40—47, (3) 34—42, (4) 27—33, (5) 18—23, (6) 7—11, aubergines 37— 1.01, paprika groen 311, rood 415, netme- loenen (4) 53—68, (4) 40—70, (8) 43—56, (10) 2843, suikermeloenen (5) 951.40, (6) 82 1.30, (8) 67—81, (10) 44—67, ananasmeloenen (6) 84—85, (8 75—78, (10 54—60, (12) 28— 42 p. st., sla 1423 p.st. NAALDWIJK, 22 aug. Tomaten A 2.60 2.70, B 2.40—2.55, C 2.35—2.45, CC 1.40—1.45, p, 6 kg., frankenthalers 1.602.10, golden champ. 1.802.35, alicanten 1.701.95, mus- caat 2.152.65, dubb. bonen 2749, spekbo- nen 48, snijbonen 4555, augurken 60, hand appels 2027, peren 2026, stoofperen 19, bramen 1.05, rode kool 910, andijvie 24, kroten 5, uien 14, ananasmeloen 45—85, net- meloen 2459, suikermeloen 70140, komk. 919, paprika 713, maïs 58, perziken (12) 32—44, (18) 29—40, (24) 19—29, (30) 10—17, bloemkool 2329, sla 12 19. ROTTERDAM, 22 aug. Aardappelen 6 13, bonken, 610, andijvie 1022, bloemkool IA 25—58, IIA 11—37, B 12—35, dubb. bonen I 4764, II 2758, komkommers A 1834, B 1126, C 18, stoksnijbonen I 5274, II 25—65, prohkbonen 4152, spinazie 832, uien 516, sla I 18—28, II 14—21, stoofsla 37—55, kroten 518, rode kool 411, gele kool 716, groe ne kool 715, selderij 2—8, peterselie 26, prei 1533. Combinatie I. Tomaten A 2.65, B 2.55, C 2.30, perziken A 18—33, B 13—15, net meloenen 815, andnas meloenen 1184, suiker meloenen 2185, reine victoria 2181, reine claude 38—80, belle de louvain 2055, precose de trev. IA 3646, IB 2832, IC 22 25, clapps fav. IA 34—44, IB 32—37, IC 24—32, IIA 2428, IIB 1516, perz. r. zomer appel IB 54, IC 38, IIA 48, IIB 49, IC 37, zigeunerin B 21—36, IIA 20—24, IB22—36, C 19—34, jamers grieve A 3164, IB 3769, IC 2967, IIA 23—34, IIB 27—44, IIC 21—39, manks codlin IC 20, IIA 16, IIB 23. KAPELLE. 22 aug. Zigeunerin I 75-85 42—44, I 65-75 35.20—36.10,11 65-75 28—32, lid 2123,111 grof 2226, III fijn 14. Manks Cod lin I 70-80 29, I 60-70 22.50—24.50,11 60-70, 19, lid 14.20-15.-, III grof 17, III fijn 12. James Grieve I 85-90, 42, I 80-85 43, I 75-80 41, I 70-75 38.80-42.-, II 80-85 37, II 75—80, 36, II 70—75 38, in Grof 27, in fijn 20, II 85—90 36, Early Vic. I 70-80 17, I 60-70 15, II 70-80 16, II 60-70 14, lid 8 Va9, III grof 14, III fijn 7Va, Keswick I 70-80 18—22, I 60-70 13—15, II D 8V2, III grof II fijn lYz. Tydeman E.W. I 80-85 93, I 75—80 92. Clapp's Fav. I 65-75 42.40-43.-, I 75-85 47, I 55-65 38—39.40, I 60- 65 40, II 75-85 40, II 65-75 38—40, II 55-65 33.60 —35.70, rid 28—29, III grof 30, III fijn 20. Precose Trev. lid 19, III grof 32, III fijn 12 14, Jutten 50-55 61—69, II 50-55 55, lid 18— 21, III fijn 8%13. Kroetappelen 35, valap- pelen 3, kroetperen 9>/a. Bramen industrie Exp. 9195.20, II 78, afw. 46. Dubb. princ. bo nen II 49, afw. 42, Pruimen: B de Louvain I 56—63, II 39—47, III grof 39—52 fabriek 27— 33. R. Victoria I 80—103, II 41—55, grof 66— 92, Fabriek 30—35. R. Cl. d'Althan I 99—117, II 4258. grof 6589, fabriek 36, Jefferson I 70—109, II 40—44, grof 65—72, fabriek 31. Rode Eierpruim I 4750, grof 4345, Rade maker I 82, II 47, Abrikoospruim 5559, II 38. grof 50, Kirkes I 95—113, II 60, Pruimen gesch. 20—42. Bramen p. doos II 11—18, Kas- perziken p. st. IA 32, I 15—19. Logambessenp. d. I 38. Frankenthaler I 179. Aardappelen Bonken 16—18, I 10—13, II 8V2—10, drielingen 3Mi61/2, kriel 4%. Groenten: Kropsla 720, bloemkool 1020, Sav. kool 7, Komkommers 8—12, Tomaten 30—41, Snijbonen 69, Andijvie 1213, Uien 911, Prei 16, Pronkbonen 30. BARENDRECHT, 22 aug. Andijvie 13 20. Bloemkool A 52—62, B 4052, C 31—38, Stoksnijbonen 62—86, Prins, bonen 47—66, Staandglaskomkommers AAA 32—38, AA 27— 30, A 25—29, B 18—24, C 14—17, Kroten 6— 17, Rodekool 615, Sav. kool geel 618, Prei 10—14. Sla 21—29, Tomaten A 250—280, B 250—280, C 210—250, Meloenen 6: 68—75, 8: 5662, 10: 4653, Early Victoria: A 2528, B 2124, C 1619, James Grieve: A 4360, B 4657, C 4261, Perzikrode zomerappel: A 5461, B 5258, C 4554, Zigeunerin: A 4045, B 3639, C 1923, Clapp's Favourite: A 40—48, B 35—41, C 31—38. GRANEN EN ZADEN AMSTERDAM, 22 aug. Binnenl. granen (Boerennot.) Witte tarwe 26—29.50, Rode tar we id. Zomergerst 23—25.50, Wintergerst 22.5024, Haver 2325.50, Groene erwten 31 41.50, Karwijzaad 131—147.50, Blauw maan zaad 115128, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 22 augustus. Officieuze not. p. 100 kg: tarwe - 17 pet. vocht, schot vrij - 30.60 franco Rotterdam. Voedergranen: maalgerst - volgens monster - 23.50—24, kip- pegerst - volgens monster - 25.50—26, haver - ongepunte, volgens monster - 22—24.50. Peul vruchten - franco Rotterdam: groene erwten op monster tot 47, schokkers - op monster tot 46.50. AARDAPPELEN ROTTERDAM, 22 augustus. Eigenhei mers 1111.50, bintje 8.75—10, koopmans blauwe 11.50 (alle 35 mm), klei-aardappelen 38 mm opw.eigenheimers 11.50—12.50, bint je 9.7510. Voer aardappelen 2.50—3. Staatsleningen Nederland 58 1000 44 59 1000 44 601/ 1000 44,... ld II 59 1000 4i 63 1003 31 47 1000 34 51 1000 3| 53 1000 34 56 1000 34 48 1000 3i Belegg. C 34.. 50 1000 3i <4 1000 3i 551/ 1000 3%.. id. II Gb. 1000 3 37 1000 3 46 Gb. 1000 3. 47 1000 3 Inv. eert 3 N 1962- '64 3 Gb. 1000 34 NX 37A 3 Woningbouwö B.N.G. 58/9 44 B.N.G. 59 4% V.K. le tape l.gen.t 101V» 101 1001 g lOOtf 10011 100H 1001 g 100ft 96lg-lg 98%-Ht 95 Va 95A 93f3-l|t 94* 96% 96 Va 94% 9454 93% 935/B 891,4 88% 87% 88% 88-,4 89% 89A 89/e Ö9& 91%* 91% 68tf 90% 90Va 91 91% 91V4 90% 98A*-Vat 98V«t 99A 99A 58 Vb 94}g 94% Banken HOx'e 110% 99% 99% 9911 99% Banken V.K. le tape l.gen.t. CultH.enl.Bk 33 Va 34 Nat. H. Bk. A 191* 195*-9f 194Va-7t Ned. H.M.25ï> 325* 327Va* Cultures A'dam Rubb. IO8V4 109 109-3,4 H.V.A. Ver... 151V4 151 Senemb. Mij/ 540 540 Handel, industrie, diversen AlgKunstz 529*- Va 529-31 B.& Jrg250 291* v Berkels Pat. 3493,4 Calvé Olief.C 885 Va DeliMijCert./ 183.50 182-83t Fokker N VI. 479 Ford Auto A. 680* Gelder Zn. A. 325* K.N.Hoogov. 816 828-31 Müller Co. 439 N Kabelf. A. 599 Phil.Gl GB A 1300 Va-2 1319*-24| ld. Cum pr.. 333 Unilever 914-5+ 913*-19Va Wilton Fijen. 205* ld. n.r.c. 205* 529-31 291* 349* 897 182-2.5 470 670, 326»4 829-32* 435I/4 598 1319-22V2 335* 919-20+ 204% 204 y2 Mijnbouw en petroleum Billit. Mij (2) DordtsPetr.A DordtsPetr.pr Kon.Ptr 20 Kon.Ptr.5è20/ Moeara En rA MoearaElWb/ MoearaE4Wb/ 460* 628% 628 133 131.50 0-31.3^ 1192 2055 1915 459 625 622% 132 130.50 1975 Holl.-Am.Lijn K. Java-Ch. P. id.n. roy. c. K.L.M. K N S M.NatB Kon.Paketvrt NederiandMij NieveltGoudr. Ommeren K Rott-Lloyd NScheepv.U, Scheepvaart en luchtvaart 138*-39f -83f 137 136 136 103.50 180 18134' 133% 164% 136 2671 145 143 [43%*-4%f Stockdividenden DordtP Aenpr Kon N Pt Mij. Müller N.B. 62.40 2.59 430 1383,4 139% 103*-3.10( 182 13414 166 137 270 Va 145% 62.10 2.57 sr.wTK?R?'T\I Als- het vliegkamp- schip Karei Doorman in december van zijn reis naar Nieuw-Guinea en Japan terugkeert m Rotterdam, vindt het daar een nieuwe ligplaats die niet meer mid den m de stad ligt. De Karei Doorman meert dan schuin tegenover Schiemond in de buurt van de Sluisjesdijk. waar nu twee boeien liggen. Voor dit grote schip zijn er evenwel vier van groter formaat nodig. De nieuwe ligplaats is niet gekozen om de bewoners van het Noordereiland en in het bijzonder van de Maaskade te be vrijden van de overlast van rook, welke klacht daar wel eens wordt geslaakt Op de oude plaats echter moeten prdef- bormgen en ander werk verricht worden met betrekking tot de metrotunnel, waarvan de voorbereidingen nu het sta dium van uitvoering nabij zijn.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7