PER POST DOOR DE BIESBOSCH een Brieven met een bakske leut wolk van modder en zand AUTO REED ACHTERUIT HUISKAMER BINNEN RUIS 3Cros Bloembollencultuur neemt in Zeeland een grote vlucht Oud-Zeeuws team kwam tegen Arnemuiden adem tekort door Zeeland Afzakken Broden Labyrint Laarzen Janus' wildernis Serie aanrijdingen op Antwerpse weg Oesters op Yersekes bank laten te wensen over Charmante expositie levert bewijs Aantrekkelijke strijd eindigde met 5-2 voor de thuisclub De heer J. G. Suurhoff kandidaat-voorzitter Partij van de Arbeid Postduivenberiehten Afloop Verkoping Raad Souburg bijeen Voetbal ten bate van het van Weerden Poelmanfonds Handboogconcours Raad Hoedekenskerke T HSï Maandag 22 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 door Arie van Pas IN het knusse postkantoortje van Drimmelen, rustiek dorpje aan de Amer, heb ben de varende bestellers van de P.T.T., die de post in de Biesbosch bezorgen, altijd haast. Nauwelijks is de inhoud van de postzakken gesorteerd of de afgesleten zwart-leren tas sen worden gevuld door Janus Driesprong en Dirk Haringman. Een korte groet tot collega Haring man, die vandaag het dorp ,,doet" en dan gaan we naar het haventje, waar een blinkend witte motorboot met het P.T.T.-embleem op de kajuit, startklaar ligt. We zakken de Amer af, een lege roei boot dobbert achter ons mee. De brede vaargeul wordt gemarkeerd door hoog- opgaand groen en zwaar riet langs de oevers. De boot schuift langs de dichtbegroei de oever. We meren. Dirk Haringman klautert met een krantje en een paar brieven tegen de glibberige beschoeiing op. Post voor Jan Reuser, de kooiker. Hij is vandaag de eerste van de veer tig „klanten" in de Biesbosch, die door P.T.T. worden bezocht. Een klein rukje verder springt Haring man over in de roeiboot. Hij maakt los en roeit weg, een andere kant op. Pas laat in de middag zien we hem terug. Nu houden we de grote route om het „binnenland" te kunnen bereiken. Door een kabbelend kreekje manoeuvreert Driesprong de boot naar een kade-paal tje aan de rietzoom. In de verte sche mert het rode dak van een boerderij. Janus doet een fikse greep in de post- tas. Loop je effe mee?" Voor ik ant woord kan geven staat hij al op het dijkje: onder de ene arm de post, on der de andere drie forse broden. We varen meteen weer weg. Het is eb en de motor giert als de boot over een ondiepte in net kreekje schuurt. Een wolk van modder en zand sproeit omhoog. „Wil je even voorin komen? Er zijn hier nogal lelijke zandbanken. Als we omhoog komen te zitten moeten f/e op de vloed wachten en dat kost je een uur of vier...." Bekwaam laveert Driesprong de blin kende boot door de wateren van de Biesbosch. Hij weet de weg in dit laby rint. Hier stuurt hij rechts, daar links. Hij wijst me verraderlijke zandbanken, waar ik alleen een ribbeling in het wa ter zie. Verderop is zo'n ondiepe plek al drooggevallen. Elke dag wordt er een andere route gevaren. Steeds verandert de situatie. Voor deze varende besteller is dat geen probleem. Wie zo'n vijftien jaar lang in dit uitgestrekte waterland dag-in, dag- uit zijn weg zoekt, weet hoe hij de klip pen moet omzeilen. Toch speelt het vallend tij ons parten. We kunnen niet langer door de nauwe kreken. En dus moet er een omweg ge maakt worden om in de buurt van de volgende boerderij te komen. Op sommige plaatsen is de waterstand zo laag, dat de boot de wal niet kan halen. Geen nood: het anker gaat "over boord en de laarzen komen voor de dag. Ik krijg een paar lieslaarzen aangeme ten, die me een decimeter te groot zijn. En daar gaan we, wadend door de blubber. Driesprong huppelt als eer, berggeit tegen de spekgladde bazaltkei- en op. Juist als hij in de brede rietzoom Niet altijd kan Biesbosch' postbesteller door de nauwe waterarmen laveren met zijn bootje. Als het tij de modder bloot legt, is het waden geblazen, op laarzen Zo, tientallen keren daags, meert Janus Driesprong Brieven, karnemelk, brood? Mevrouw Saarloos doet open. verdwijnt en ik nog aan de (riskante) tocht moet beginnen galmt hij: „Ik drink hier even een bakske leut. Ge komt wel!" Op de boerderij van Groeneveld (twee honderd bunder land, twaalf knechten, vijf tractoren en een dorsmachine) krijgen we koffie. Hier woont de boer alleen met zijn dochter. De zoon moest niets van de boerderij hebben. Een an dere dochter was evenmin zo „huise lijk". Maar deze dochter wil voor geen geld weg. Ze heeft weinig behoefte aan ontspanning. „We gaan wel eens een avondje uit, naar Dordrecht of zo. Maar dan moet je er een nacht nietsSlapen voor over hebben", zegt ze. De knechts wonen in een houten keet, koken hun eigen potje en maken zich nergens druk over. Zij zijn echte polder jongens, die het harde leven hier ge wend zijn. Het weekeinde gaan ze naar huis in Drimmelen, Werkendam of Hank. Zo trekt Driesprong door de Biesbosch. Van de Petrusplaat naar de Noordplaat, van de Noordplaat naar de Visplaat en de Dood: varend en lopend, soms kilo meters achtereen. Iedere „plaat" is een eiland, op ieder eiland staan hooguit twee boerderijen. Pas diep in de middag zijn we bij de laatste „klant" en begint de terugreis door achtduizend hectare wildernis; het grootste zoetwaterreservoir van Europa. De mensen, die er wonen houden van dit land, zoals ook Janus Driesprong van de Biesbosch houdt. Hij is de vriend van de bewoners, hun schakel met de bewoonde wereld. Of het nu stormt of regent, sneeuwt of vriest: klokke half acht in de ochtend vertrekt hij elke dag met een collega uit het Drimmelse ha ventje. BERGEN OP ZOOM. Zaterdagmid dag zijn op de Antwerpsestraatweg tussen Bergen op Zoom en de weg naar Zeeland een drietal aanrijdingen en botsingen gebeurd. De eerste was een internationaal ge val. Door de gladheid van de weg kwam de scooterrijder R. C. de Wild uit Antwerpen te slippen en viel op de weg ter hoogte van de villa de Zuid geest. Kort achter hem reed de heer M. A. de V. uit Wissekerke. Deze remde en kon een aanrijding voorkomen. Ach ter hem reed echter weer een Duitse wagen bestuurd door mevr. H. Betscher uit Krefeld. Deze botste op de auto van de V,, waardoor beide wagens werden vernield. De weg werd versperd. De po litie was nog met dit ongeluk bezig toen een honderd meter verder aan het eind van de file wachtende wagens een tweede botsing geburde. R. B. uit Vlissingen stopte daar achter de file doch T. M. uit Haarlem die achter aan moest sluiten, slipte en botste op de auto van B., die beide schade opliepen. Nog was de rijkspolitie daar niet mee klaar, of even voorbij de weg- kruising naar Zeeland moest een bestel auto, bestuurd door S. D. G. uit Prinsen beek, stoppen. Van de richting Zeeland kwam 'oen de motorrijder J. R. uit Goes d.e bij het stoppen doorgleed en onder de auto schoof. Hij kreeg een hersenschudding en werd naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom gebracht. „Kom een beetje meer naar voren, hier zitten zandbanken YERSEKE. De groei van de oes ters laat tot op heden nog te wensen over. Ook de kwaliteit is niet erg best. Precies tegenovergesteld ligt de situatie overigens in de Zandkreek. Daar is de groei tamelijk goed en de kwaliteit pri ma. Dit laatste is te danken aan de voedselpositie in de Zandkreek. De ver wachting is intussen gewettigd dat ook het voedsel voor de oesters op de Yer- sekse bank sterk zal toenemen. LUSTHOF VAN GLADIOLEN IN SCHERPEN1SSE SCHERPENISSE Het Hol landhuis was zaterdag een ware lusthof van gladiolen in de schit terendste kleuren, het resultaat van vakmanschap en vele jaren moeizaam experimenteren. Deze grote gladiolententoonstelling, werd georganiseerd door de Ko ninklijke vereniging voor bloem bollencultuur, afd. Stavenisse en omstreken, en is uniek in Zeeland te noemen. Hoewel sommige kwe kers in Tholen reeds 30 tot 40 jaar gladiolen telen, heeft deze cultuur toch eigenlijk pas de laat ste jaren een grote vlucht geno men. Het kleine Tholen neemt nu reeds 6 pet. van de gehele Nederlandse ex port voor zijn rekening en er is nu al ruim 150 ha. gladiolenland. In de van ouds bekende bloembollengebieden is door de jarenlange teelt van hetzelfde gewas tegenwoordig een zekere „bloem bollenmoeheid" te constateren, hetgeen een der voornaamste redenen is van de verplaatsing van de gladiolencultuur naar andere streken, zoals West-Fries land en, vooral de laatste jaren, naar Goeree-Overvlakkee en Tholen. Volgens voorzitter M. Neele Jr. die een welkomstwoord sprak, is deze plot selinge bloei ook te verklaren door de verandering in de landbouwstructuur in Tholen. Hoewel de tentoonstelling voor de eer ste maal gehouden werd was het aantal inzendingen (ongeveer 160) zeer groot en van een hoog gehalte. Dat de jury geen gemakkelijke taak had, bewees wel het feit dat men voor de beoorde ling twee uur langer nodig had dan ge raamd was, maar tenslotte kon de heer H. Nieuwenhuis uit Lisse, voorzitter van de Nederlandse gladiolenvereniging, toch tot de prijsuitreiking overgaan. Er was een respectabel aantal prachtige bekers beschikbaar gesteld, welke door de volgende kwekers gewonnen werden. De heer Joh. Buteyn kreeg de beker voor de beste paarse gladiolen, C. Rijn- goudt voor donkerblauw, P. Rozendaal voor geel, Gebr. M. en H. Nelle voor oranje, Jac. Jansen voor donkerrood en blauw, W. Rijnberg purper, Gebr. v. Beveren voor zalm, rose en wijnrood, Fa. Keur-Bruynzeel voor oranje, wit, gevlekt en lila en de heer J. L. J. v. d. Berge te Tholen kreeg de wisselbeker voor de beste vaas, de beste inzending van de gehele tentoonstelling en de bes te inzending van rode gladiolen (fire brand) Na de uitreiking van de prijzen opende de hee>. Nieuwenhuis de tentoon stelling. Naast de grote gladiolenexposi- tie was er nog een mechanisatieshow. Het peil van de inzendingen was hoog en er bestond een goede publieke be langstelling, zodat de K.A.V.B. afd. Sta venisse en Omstreken op een geslaag de dag kan terugzien. In elk geval de moeite waard om volgend jaar te her- haln. ARNEMUIDEN. Op een zwaar, sliknat veld speelde Arnemuiden zater dagmiddag een voetbalwedstrijd tegen een elftal van veteranen die in vroege re Zeeuwse vertegenwoordigende ploe gen hadden gespeeld. De eerste goal, die in de achtste minuut door goalget- ter Poortvliet werd gescoord, tekende de strijd reeds. Een fel, jong Arnemui den, dat een tempo speelde, welk de niet meer zo jonge botten van hun te genstanders deed kraken. Het modde rige veld, waarin de voeten als het wa- Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid is van plan de heer J. G. Suurhoff te Naarden op het partijcongres dat volgend jaar maart wordt gehouden, aan te bevelen als kandidaat voor het voorzitterschap. Die functie is vacant sinds net overlij den van de heer E. Vermeer. De heer Suurhoff, die in de laatste ka- binetten-Drees minister van sociale za ken en volksgezondheid was, is o.m. lid van de Tweede Kamer. Ds. D. Scheele veertig jaar predikant Eigen nieuwsdienst ASSEN. Ds. D. Scheele, predikant bij de Gereformeerde Kerk van Assen, gedenkt volgende week maandag, dat hij veertig jaar geleden predikant werd bij de kerk van Geesteren-Gelselaar. D:S. Scheele is 66 jaar. Hij vertrok in 1924 naar Oudewater en werd in 1927 predikant te Middelburg, In 1933 ging hij naar Assen. Gedurende een lange reeks van Ge nerale synoden was ds. Scheele daar als afgevaardigde van Drenthe en meer malen maakte hij deel uit van het mo- deramen. Twee maal opende hij na mens een Roepende Kerk een synode, in 1933 die van Middelburg, in 1957 die van Assen. Hij is officier in de orde van Oranje-Nassau. WESTKAPELLE. De postduiven vereniging „De Zwaluw" hield een wed vlucht vanuit Tilburg, waaraan 76 dui ven deelnamen. De uitslag hiervan was als volgt: 1 en 2 A. Lievense; 3 A. Houmes, 4 Ph. v. Alphen; 5 P. Wou ters; 6 P. Lous; 7 W. R. v. Breda; 8, 9 en 10 P. v. Roven. Bij een wedvlucht vanuit Venlo, waar aan 66 duiven deelnamen, werden de volgende uitslagen genoteerd: 1 P. v. Rooyen; 2 A. Lievense; 3 J. J. Klei- nepier; 4 A. Lievense; 5 J. Baltha zar; 6 en 7 W. Minderhoud; 8 W. R. v. Breda; 9 en 10 W. Minderhoud. MIDDELBURG. Mr. P. W. Mey- link, notaris te Middelburg, heeft vrij dagmiddag in het café De Vriendschap te Veere publiek verkocht: I. de hofstede Veerseweg B 65 te Vee- re, met bouw- en weiland, groot 10.51.50 ha, aan P. Dingemanse te Zoutelande, voor 44.000 II. 2.07.70 ha weiland aan de Golstein- seweg onder Vrouwenpolder aan P. Dingemanse, voornoemd, voor 5.525; en III. 1.18.00 ha bouwland aan de Gol- steinseweg onder Vrouwenpolder, aan P. Dingemanse, voornoemd, voor 5.500. SOUBURG De gemeenteraad houdt op vrijdag 26 augustus 's middags om twee uur een vergadering. Enkele be langrijke agendapunten zijn: voorstel len tot verbetering van de Middelburg- Vlissingse Rijweg, het aanvragen van voorschotten en steun uit 's rijks kas voor de bouw van vier woningwetwonin gen, het verlenen van medewerking tot het vergroten van het schoolplein bij de Julianaschool alsmede het vaststellen van een derde wijziging der begroting van het gemeentelijk woningbedrijf. re vastgezogen werden, was trouwens een voordeel voor de rood-gelen. Be kend is immers dat Arnemuiden op zul ke terreinen tot zijn beste prestaties komt. Na de openingstreffer van Poortvliet (10) golfde de strijd nog wel even over en weer, waarbij de tegen een ster ke wind optornende oud-Zeeuwen toon den, dat zij de techniek niet vergeten waren, maar tegelijkertijd ontstellend slecht schoten. Dat deed Schuit na een scrimmage aan de andere kant beter: 20 in de zeventiende minuut. Doortastend Aarnemuidens voorhoede was te snel en te doortastend voor de ,,oude" ach terhoede, die adem tekort kwam om de lichtvoetige aanvallers af te weren. Schroevers schoot tegen de paal en in antwoord daarop knalde de enige ge vaarlijke speler in de oud-Zeeuwse voor hoede, Man, over het doel. Poortvliet schoot in handen van de doelman waarna Schroevers door de oud-Zeehwse achterhoede wandelde en er 30 van maakte. Het veteranen-elf tal werd daarna wat actiever. Man kop te op schitterende wijze in de handen van de Arnemuider doelman en daarna kwam dan in de dertigste minuut een onverwacht tegenpunt. Uit een hoek schop van De Smit belandde de bal in eens in het doel (31). Ook na de rust was de wedstrijd aan trekkelijk, hoewel niet hoogstaand. De grote spelverdeler in de Arnemuider voorhoede, Klaas Poortvliet, besloot een lange soloren met een doelpunt (41). Dat was in de vijfde minuut en tien minuten later werd een vlammend schot van Schroevers over de lat ge stompt. Van der Sluys ontketende voor oud-Zeeland een tegenoffensief, waar bij hij zelf een hard schot loste, dat de keeper bijna liet glippen. De zeer ac tieve Schroevers kopte daarna voor het andere doel na een snoekduik rakelings naast! Spektakulair In de laatste minuten kreeg de wed strijd nog een spektakulair slot. Strui- wich schoot dreunend tegen de Arne muider lat, waarna de bal in een rech te lijn naar het andere doel voerde. Mereman schoot raak (51). Een mi nuut later kopte echter Mos voor de ve teranen voor de tweede maal in het doel van hun tegenstanders: 52, waar na middenvoor Van der Sluys nog een open kans voor goal miste. BERGEN OP ZOOM. Ten bate van het Van Weerden Poelmanfonds speelt een voetbalelftal van de vliegbasis Woensdrecht een groot nederlaagtour- nooi waaraan een tiental clubs uit West- Brabant en Zeeland meedoen. Op het ogenblik staat aan de leiding Steenbergen, dat het voetbalteam van Woensdrecht een 7—1 nederlaag toe bracht. Dan volgt Odio uit Ossendrecht. dat met 6—1 won; BSC won met 6—3 en Nieuw Borgvliet met 5—2. Van Vos meer won het elftal van de Vliegbasis met 13 en van Rillandia met 15. half zeven op het Sportpark De Beek te Halsteren een wedstrijd gespeeld te gen Halsteren. Donderdag 25 augustus te Putte eveneens om half 7 tegen het elf tal van de grenswachters, verwijl de laatste wedstrijd gespeeld wordt op don derdag 1 -september te Hoogerheide te- ge nde W METO. MIDDELBURG In de rustige nau we Kerkstraat, waar bijna geen verkeer passeert, boorde zich zaterdagmiddag om half drie een achteruitrijdende per sonenauto met kracht in de voorgevel van het perceel, bewoond door de fami lie Alewljnse. De wagen bestuurd door T. van D. uit Middelburg, reed achter uit uit een uitrit en moet een ver keerde manoeuvre hebben gemaakt. Straaljager De heer Alewijnse vertelde: wij za ten met ons drieën in de kamer, mijn vrouw, mijn oudste dochter en ik, toen die wagen als een straaljager bij ons binnenreed. We schrokken natuurlijk ge weldig, dat kunt u begrijpen. Mijn fiets GOES. De Koninklijke handboogso ciëteit „Jacoba van Beieren" heeft za terdag haar jaarlijks concours gehou den. Door zeer ongunstig weer kon de wedstrijd pas een uur over tijd een aan vang nemen. Bovendien waren slechts 41 schutters van diverse sociëteiten aan wezig. De uitslag was als volgt: eerste hoofd vogel: G. Steyns van „Willem Teil" uit Kloosterzande; tweede hoofdvogel (met wisselbeker): A. Westveer van „Edle Handboog" te Oudelande. De wisselbe ker kwam thans definitief in het bezit van „Edle Handboog", daar deze regle mentair voor de derde maal werd be haald. Eerste zijvogel: F. van Loenhoud „Jacoba van Beieren" te Goes; tweede zijvogel: H. Koens uit Ovezande. AUTO REED TEGEN SPOORBOOM MIDDELBURG. Zaterdagmorgen om zes uurs lipte een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door P. H. M. uit Breda, in de bocht bij de spoor baan van de Nieuwlandseweg. De auto raakte een spoorboom en beschadigde een knipperlicht. stond tegen het huis en die heeft de auto waarschijnlijk enigzins tegengehou den, anders was de wagen nog wel ver der onze zitkamer ingereden. De personenauto werd aan de achter zijde beschadigd. De voorgevel van het perceel in de Kerkstraat zowel als de fiets van de heer Alewijnse werden volkomen vernield. HOEDEKENSKERKE De gemeen teraad komt maandagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen. Er staan o.m. voorstellen op de agen da tot het benoemen van de loco-bur gemeester als lid van het algemeen be stuur van de centrale werkplaats „De Bevelanden" en tot vaststelling van een vergoeding in de verplaatsingskosten van het hoofd der prot. chr. kleuter school. Een collecte ten bate van het Zie kenfonds heeft te St. Annaland 193 gulden opgebracht. Tot chef van de afdeling Algemene Zaken op de gemeentesecretarie te 's-GRAVENZANDE is benoemd de heer R. Ridderhof te Biezelinge, momenteel werkzaam op de gem. secretarie te Ka- pelle. De onlangs in de gemeente Noord- gouwe gehouden collecte t. b. v. „De Fakkels Bijeen" Cbr. Blindenhulp bracht 32.16 op en de collecte voor de Nazorg B. L. O. kwam tot een bedrag van 23.15. De eerste aflossing van de restau ratieschuld der Nederlandse Hervormd" Kerk te Borssele bracht in totaal 1238.25 op. Gevonden voorwerpen VLISSINGEN. Aan het politiebu reau zijn de volgende gevonden voor werpen te verkrijgen: lap gordijnstof, gele bal, damesshawl, 1 vuurrode strop das in zakje, abonnementskaart van zwemschool, badpak en rode badmuts, blauwe ceintuur van japon, rozenkrans in etui, adresboekje, blauw shirt, rood kindersokje, blauwe regenjas, verhuis- deken, Dinky-toys tank, rood meisjes vest, klosje vliegertouw, grijze heren shawl, 2 dames polshorloges, diverse huissleutels, enkele rijwielen en auto peds. Inlichtingen zijn te krijgen over: bril met hoornen montuur, hond (vermoe delijk tekkel), kleine bruine paraplui, dubbele zeildoeken rijwieltassen, bruin kinderschoentje, balpoint met koperen dop, doos inhoudende een paar nieuwe kinderschoenen, heren regenjas, regen kapje, grondzeil, blauw kindertasje, zil veren broche, heren polshorloge, grijs blauwe parkiet, witte dames regenjas, kinder beurje, zilveren ringetje met rode steen, verrekijker, rode dames handschoen, gekleurde bal, paar oude bruine schoenen, aansteker, zwarte wan delstok, enkele portemonnaies met in houd. MIDDELBURG. De Commissaris van go- litie te Middelburg maakt bekend cat in het tijdvak van 9 tot en met 17 augustus 1960 de volgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven. Indien één dezer voorwerpen bij de vinder wordt afge haald dan gelieve men hiervan kennis te geven aan genoemd bureau. Plastic regenjas, groene kralen, plastic tasje inh. dito kapje en sjaal, beige damestas met knipsluiting, beddetijk, crème handschoen, handschoen met lederen handgreep, lederen nagelgarnituur, ziekenfondsboekje, auto band, ring waaraan 3 sleutels, dop van ben zinetank, bruine portemonnee met inhoud, zonnebril, Marokkaanslederen portemonnee inh. geld en foto's paar bruine motorhand schoenen, rechter handschoen (grijs) 2 bank biljetten, Bruine portemonnee, Lipssleutel no. 12023, zadeltasje met sleutels en bougie, blauwe slipper (schoen) ringetje (goudkleurig met blauw steentje, 3 speelgoedeendjes, rood kindertasje, bruin zeildoekenwerkschort, witte handschoenen, oorbel (blauwe clips) bruin knipbeursje, double dameshorloge, zwarte gummilaars met sok, grijs glacehe- renhandschoen 1 fietssleutel, visfuik. paar bruine herensandalen, bruine tas inh. broche, alpinomuts en onderbroek, groene portemonnee met inh. gevonden te Oost- kapelle. mÉötaÉÉÉfeÉi SINT-ANNALAND. 19 augustus 1960. Bin tjes bonken: 20,2121,01. Bintjes gewone I: 10,58—10,73. Bintjes gewone 2: 9.00—10,06. Bintjes drielingen: 3,76. Bintjes voer: 2,50. Eigenheimersbonken10,94. Eigenheimers gewone 1: '13,7614,24. Eigenheimers gewone 2: 11,69—13,93. Eigenheimers drielingen: 5,50— 6,33. Alles per 100 kg. Aanvoer 140 ton. GROEP SCHERPENISSE. 19 augustus 1960. Bintjes bonken: 20,52. Bintje gewone 1: 7,509,75.Bintjes voer; 2,50. Eigenheimers bonken10,00. Eigenheimers gewone 1: 12,10 —13,78. Koopmans Blauwe gewone: '10,21— 10,91. Alles per 100 kg. Aanvoer: 50 ton. BERGEN OP ZOOM. Groente en fruit veiling 20 aug. Stamboon dubbele princes- sen I 54—55, aanvoer 17V2 ton: idem II 52. aanvoer 17 ton. Afwijkend 25, aanvoer ll2 ton. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen: 19-8 Gri. St. George, 20 aug. Dts. Contentia, 21 aug. Zwe. Gardhav. Vlissingen vertrokken 20 aug. Gr. St. George, 21 aug. Zwe. Gardhav. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 19 aug. Zonnekerk, Denzo, Thu- ban, 20 aug. Henja, Tjoba. Eems, Een hoorn, Zuiderkerk, Zeevaart, Urkersingel 21 aug. Ida, Jacoba. Aspera, Hydra, Merwelloyd, Malta, Heiloo, Reest. Gepasseerd naar Zee (Ned. schepen) 19 aug. Willemijn, Finlandia. Taurus, Kroonborg, Ubbergen, Daphnis, Caltex Gorrnchem, Schie, 20 aug. Maarsbergen, Martin, Beta, Gazelle, Tubo, Fambo, Sonja-D, Eagle, Paris 21 aug. Denzo, Al pha, Sont, Zonnekerk, Rio, Ommenkerk, Thuban.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4