wapen-feiten Instelling derde klasse zuid aan eind van het seizoen r Een curieus verhaal van paard en T-Ford UITGEBREID REPERTOIRE DIRIGENT A J. FEY HEFT ARM OMHOOG Veertig jaar bode Snoep Regel en grond matige ige studie uabrië Ise Sterke uitbreiding van het Middelburgs Dierenasyl TWEEDE BADRIT IN DOMBURG Rusthuizen doen beroep op jonge vrouwen Raad Krabbendijke Gevonden voorwerpen .Niet slecht Jonge krachten Jongeman vond piëta op strand Arbeider kreeg steen van grijper op hoofd KNVB-zaterdagvoetbal niet gesplitst Bond legde bezwaren Brabantse verenigingen naast zich neer Op bezoek bij Vlissings evangelisatiekoor Mevrouw Wondergem krijgt er maar niet genoeg van Stimulans Open oog Vertrek Vertrouwen Zaterdag 20 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag- 5 „Hu lichter zingen en vooral niet te hard" YERSEKE. Het was gisteren een grote dag voor het echtpaar Snoep uit de Noordzandstraat in Yerseke. Want het was precies veertig jaar geleden dat de heer en mevrouw Snoep het Yersekse gemeentehuis binnentraden en el kaar he tja-woord gaven. Vanmid dag zal dit feit feestelijk met een receptie in hotel Nolet worden ge vierd. Het bijzondere en markante van dit feest is evenwel da,t 40 jaar ge leden de heer W. K. Snoep ook zijn bodebedrijf begon, inmiddels uit gegroeid tot de firma W. K. Snoep en Zn. een expeditiebedrijf van formaat. Vandaag dus een dubbel feest in Yerseke. Hij begon 19 augustus 1920 als bode met een vaste „lijndienst" GoesYerseke. Het voertuig was vanzelfsprekend een paardenwa- genJa, jong, ok e eel wat meemaekt in die tied", begon de rasechte Zeeuw toen we hem naar zijn ervaringen vroegen. Niet ten onrechte, zoals uit zijn verhaal bleek. „En hij heeft bijna zonder onder breking al die jaren gewerkt: een dag was hij ertussenuit", voegde mevrouw Snoep eraan toe. De oor zaak van die ene dag werkloosheid was het feit dat het paard te stijf was geworden om te lopen door de gladheid van de vorige dag... „Ik ben nooit ziek geweest als dan eens pien in de bol". Hij maak te als vervoerder van nabij de om schakeling mee van het paard op de benzinemotor. In 1927 kocht de heer Snoep een auto en welde beroemde en tegelijkertijd beruchte T-Ford. Verbijsterend Wat hij daarvan vertelde deed ons de haren te berge rijzen van verbijstering. Zoals bekend had men in die tijd nog geen rijbewijs nodig dus de heer Snoep werd van DOMBURG. Wegens liefc grote suc ces van de eerste Badrit, heeft het be stuur van de Domburgse V.V.V. besloten dit seizoen nogmaals een dergelijk eve nement te laten organiseren en wel op maandag 22 augustus. Het technisch ge deelte van de organisatie is ook nu weer in handen van de Motor- en Autoclub „De Zeeuwen" uit Middelburg. De inschrijving vindt om half acht en de start om acht uur bij het Badpaviljoen plaats. Ook de prijsuitreiking wordt hier gehouden. De deelname staat open voor alle toeristen en inwoners van Domburg, die auto's, motoren, scooters en brom fietsen berijden. Leden van de organi serende verenigingen kunnen echter niet meedoen. Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zee land" doet een beroep op de jonge vrouwen van Zeeland ziekenverzorgster te_ worden in een der tehuizen van de stichting. Zij doet dit als laatste red middel om het dreigende personeelste kort tegen te gaan. Men kan wel zeggen dat de pension rusthuizen der stichting op dit gebied in grote nood verkeren, omdat de gro te toevoer van patiënten de wacht lijsten zijn nog steeds zeer uitgebreid niet voldoende door de nodige per soneelsbezetting gecompenseerd wordt. De stichting heeft zich afgelopen jaar reeds grote moeite getroost jonge meis jes aan te sporen het beroep van ver pleegster in haar dienst te kiezen. Zij heeft o.m. alle huishoudscholen aange schreven. Tot nu toe echter zonder vol doende resultaat. Onderhandse aanbesteding riolering in Krabbendijke KRABBENDIJKE. Het college van B. en W. stelt de raad voor tot het onderhands aanbesteden van de riole- rings- en bestratingswerken aan de fir ma F. Duijnhouwer te Goes voor de som van 98.250. De raad zal in de openbare vergadering op vrijdag 19 augustus, des avonds om acht uur, over dit voorstel beslissen. Andere voorstel len zijn: vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invorde ring van rechten op het gebruik van de lijkauto der gemeente Krabbendijke, de -benoeming van een concierge van het gebouw Noordweg 13. B. en W. heb ben op de voordracht geplaatst: 1. G. J. Hollestelle, 2. J. van Boven. Wat be treft de riolerings- en bestratingswerken delen B. en W. in de toelichting aan de raad nog mede, dat na de openbare aanbesteding is gebleken, dat het laag ste inschrijvingsbedrag 124.950 (exclu sief bijkomende werken) aanzienlijk ho ger lag dan de raming. Het college meent nu, dat een onderhandse aanbe steding in het belang der gemeente is. de ene op de andere dag van „paardemenner" autobestuurder. ,,Ik stapte in mijn Ford en reed de eerste dag reeds als volleerd chauffeur naar Goes. Onderweg kreeg ik pech en sputterend kwam het voertuigje tot, stilstand. Wat nu bode Snoep?" Een voorbijganger die verstand van auto's bleek te hebben adviseerde een nieuwe bou gie. „Maar ik had nog nooit onder de kap gekeken en vroeg verbaasd wat dat voor apparaat was...." In ieder geval, na veel strubbelin gen arriveerde hij weer in Yerse ke. En onder luide aanmoedigingen ran toegestroomde Yersekers pro beerde hij de wagen de garage in te rijden: Onder een oorverdovend gekraak werd het vehikel met suc ces de schuur in gemanoeuvreerd. Met als gevolg dat de treeplank wel verdwenen was. Hef autootje kon maar een ton hebben, maar de heer Snoep pas te met veel raffinement een sys teem toe om er drie ton op te krij gen. Als er meer op kwam dan de opgegeven laadcapaciteit, zakte de bak nl. door de veren op de assen. Wat deed men? Er werden blokjes tussen gelegd zodat dit nief gebeu ren kon! De T-Ford was een won der. De wagen had elke dag een nieuwe stroomverdeler nodig en om de veertien dagen nieuwe bou gies. „Hij had de stroomverdelers in zijn vestjeszak zitten", riep me vrouw Snoep lachend uit. Ook zij speelde een grote rol in het bedrijf. Want in de winter moest zij 's morgens briketten warm maken om de olie van de auto op temperatuur te brengen. Was het zover dan kon gëstart wor den. En dan maar aan de starter draaien, een uurv achtereen soms. In drie jaar tijd versleet bode Snoep ook drie T-Fords. Eik jaar een, tot er in 1930 een A-Ford kwam. Een nieuwe episode uit liet Leven van het echtpaar Snoep en hun zoon, de heer J. J. Snoep die nu al weer 22 jaar aan de zaak meewerkt, was het uitbreken van de tweede wereldoorlog. Fles spiritus „Ik heb geen enkele keer voor de weermacht gereden", ant woordde de heer Snoep op onze vraag hoe dat nou ging in die tijd. Een keer kreeg hij een tip dat hij voor de Duitsers zou moeten rijden. Bliksemsnel werd toen in één nacht tijd de auto omgebouwd in een paardenwa- gen op gummibandenDe an dere dag zochten Duitse officie ren tevergeefs naar de auto. Toch heeft hij gedurende de oorlogsjaren steeds gereden, zij het dan met een Duits soldaat, „rode Erich" als bijrijder ter „bescherming". Erich was erg gemakkelijk .als hij elke dag maar een fles kreeg d.w.z. een fles spiritus Na de oorlog groeide de firma onstuimig. Nu rijden er vijf vrachtauto's die het ganse land doorkruisen. „Maar vroeger was het rustiger en gezelliger, al moest je har der werken", vindt de heer Snoep. In Slot Ostende kwamen de bo des altijd hun koffie drinken in de goede tijd van de paardenwa- gens. Dan werden ervaringen uit gewisseld en werd er veel gela chen. Sinds de auto zijn intrede deed kon er geen babbeltje meer af. „Vreemd", zegt de heer Snoep. „Want het vervoer gaat toch veel sneller en we komen nu tijd te kort." „Bent u nu weieens met va kantie geweest in die veertig jaar", vroegen we hem. „Ik ben twee nachten van huis geweest, nietwaar vrouw", was het ant woord van de tweeënzestigjari- ge. Hij hoopt ook nooit met va kantie te gaan, „want met wer ken blijf ik het fitst." KRABBENDIJKE. De gemeente raad heeft gisteravond in de recordtijd van een half uur een agenda van elf punten afgewerkt. Zonder discussies werden alle voorstellen van B. en W. aanvaard. De heer G. J. Hollestelle werd met algemene stemmen benoemd tot concierge van het gebouw Nood weg 13, de 'termijn van de ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde wo ningen Dorpsstraat 21, Oostweg 28 en 30 en Rijksweg 24 werd verlengd. Ten slotte werd goedgevonden, dat de riolerings- en bestratingswerken onders hands worden aanbesteed aan de fa. F. Duijnhouwer te Goes voor 98.250. TERNEUZEN. Bij de Rijkspolitie te Zaamslag zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: achter bord met twee lengtedriehoeken; korte Zeeuws dagblad machine 32 613 19 aug. gummie-regenjas. OPGELET „Nu veel lichter zingen en vooral niet te hard Dirigent A. J. Fey van het Vlissingse Evangelisatiekoor heft zijn armen omhoog en een vijftig Vlissingers doen enkele ogenblikken later precies gelijk de monden open en produceren nu een feilloze inzet van het lied „Waarom zou ik bekommerd wezen Ja, in het verenigingsgebouw achter de Gereformeerde Kerk van Vlissingen wordt deze laatste repetitie-avond voor de grote vakantie nog heel hard aangepakt. Dat is trouwens wel nodig ook, want 's zondagsavonds om de twee weken kon men dit koor beluisteren op de muziek tent van het Bellamypark, waar het dan medewerking verleent aan de Openluchtprediking. Deze veertiendaagse medewerking is de voornaamste taak van deze ver eniging, die in de oorlogsjaren werd opgericht en sindsdien een bloeiend bestaan heeft geleid. Het behoeft geen nadere uitleg dat hij een dergelijk frequentatief optreden in het openbaar een uitgebreid repertoire voorhanden moet zijn. Daarom hebben ook op deze laatste avond nog een flink aantal leden dit warme repetitiegebouw verkozen boven een wandeling over de boulevard of door het Nollebos. Nee, wat boze tongen beweerden, als zouden enkele dames speciaal voor de fotograaf zijn gekomen, d.w.z. voor zijn foto's, en extra veel nieuwe permanent jes hebben laten aanleggen geloven wij natuurlijk niet. DEZE dames en heren zijn hier stel lig alleen verschenen omdat zij we ten dat door grondig en regelmatig stu deren rets bereikt kan worden. Toen ws even voor achten door de gang van het verenigingsgebouw liepen, meenden we eerst dat we verkeerd waren, want dicht bij hoorden wij ae fraaie klanken van een Hammondorgel Bij nader onderzoek bleek cat we toen niet in een bioscoop waren terechtgekomen, maar dat Fiiip Fey, de zoon van de dirigent oefende op het orgel van de Gereformeerde Kerk en op frappante wijze een Hammond orgel nabootste. Maar even later zaten we dan toch met Filip te luisteren naar het koor van zijn vader, want behalve het kerkorgel is er nog een tweede trekpleister voor deze muzikale jongen, nl. een charmante Vlissingse schone op het eerste rijtje. Flip is overigens van plan een eeuwen oude familietraditie te breken met ce hobo. Omstreeks de Napoleontische tijd waren er al leden van het geslacht Fey die uit liefhebberij het een of ander muziekinstrument bespeelden. Zij be speelden alleen zender uitzondering het kerkorgel of harmonium, maar alleen als amateur. Filip hoopt echter binnen kort zijn hobostudie te voltooien om dan als beroepsmusicus een goede boter ham fe verdienen II ZE zingen niet slecht", zegt Filip, terwijl hij onafgebroken in een be paalde richting kijkt. Zowel rnet zijn blikrichting als met zijn opmerking kun nen wij het roerend eens zijn. De lie deren „Waarom zou'k bekommerd we zen" en „Bliff bij mij Heer", worden grondig doorgenomen, net zo lang tot alle storende fouten zijn verdwenen. Ook het ,,Onze Vader" van Pretorius wordt regel voor regel gerepeteerd en wordt ten slotte bijna feilloos uitgevoerd. Slechts als onze fotograaf op het toneel verschijnt wordt er een ogenblik erbar melijk geknoeid. Het fotograferen blijkt een zenuwslopend karwei te zijn, voor al voor het koor, dat niet weet of het naar de dirigent of naar de fotograaf moet kijken. Dat de klankzuiverheid op dat moment wel iets te wensen overliet kan men gelukkig niet constateren op de foto. NOG voor half tien werd deze repeti tie beëindigd en werden de liederen van de zondagavondzang bekend ge maakt. Dan zullen weer de eenvoudige christelijke liederen over het Bellamy park klinken gezongen door ongeveer 55 leden van dit evangelisatiekoor, dat ook reeds enkele malen voor de NC.RV- microfoon is opgetreden en meewerkte aan de Bijbeldagen in Antwerpen. Hot ledental van dit koor is dus vrij groet, maar mep kan nog menige jonge kracht gebruiken, daar alle hout nu eermaal geer timmerhout is. Toen ziet men de toekomst optimistisch tegemoet, v.nnt naast dit grote koor leidt de heer Fey .HAAMSTEDE. De heer Jan Simons die langzamerhand een fijne speurneus voor oudheidkundige voorwerpen heeft gekregen, vond op het strand te Westen- schouwen een piëta. Het kleine beeldje, voorstellende een plastische voorstelling van Maria, die de dode Christus op haar schoot houdt, is wat beschadigd Het witte, wellicht uit pijpaarde ver vaardigde kleinood werd door de heer Simons gevonden in een oude welput, die vroeger deel uitmaakte van een erf in het oude dorp Westenschouwen, dat in de loop der jaren geheel door de dui nen werd overwoekerd en nu buiten het eiland is komen te liggen. Hoe oud het beeldje is, is niet met zekerheid te zeg gen. Volgens de vinder dateert het uit de jaren 1400. MIDDELBURG. Gistermiddag om streeks vijf uur is een arbeider uit Zwijndrecht, R. Z., aan het Kanaal door Walcheren tussen Middelburg en Veere een ongeval overkomen. Een sleepschip loste aan de dijk Moezel stenen met behulp van egn kraan. Uit een grijper viel een steen en raakte de arbeider op het hoofd. Met een vermoedelijke hersenschudding is hij naar het Gasthuis overgebracht, waar hij enige dagen ter observatie zal moe ten blijven. o »k nog een jeugikoor waaruit men ie- zi;ndertijd nieuwe krachten hoopt te re- ciuteren. Met de liefde die de huidige leden voor het evangelisatiewerk voelen en het enthousiasme van de heer Fey lijkt het ons toe, dat het hier in Vlissingen in de naas te toekomst „Waerachtig noch wel zal gaen". Advertentie Zeelands Woninginrichting op nationaal niveau met een internationale collectie middelburg-qoes door I,. van Wallenburg In de plaatsnaam THOLEN kunnen we dui delijk het woord tol terugvinden. Inderdaad stond hier vroeger een tolhuis en werd er tol geheven van de schippers, die door de Eendracht voeren. Als oude namen lezen we Tolna en Tholina. Vroe ger was Tholen een belangrijke stad, het nam de vierde plaats in onder de stemhebbende steden in de Staten van Zeeland. De grootste bloei bereikte het wel in het midden der 15e eeuw. Door de grote brand van 16 mei 1452, waarbij 5/6 der stad werd verwoest en zelfs de vaartuigen in de haven, is deze welvaart ten onder gegaan en niet meer volledig teruggekomen. Als symbolische herinne ring aan deze ramp werd de mast van het schip op het gemeentewapen geheel onttakeld. Alleen als men weet wat het betekent is het nog als een koggeschip te herkennen. Verder vindt men op het stadswapen nog 2 rode (Hollandse) leeuwen en 2 zwarte (Henegouwse), door vroegere graven aan de stad verleend. Vooral Filips de Goede gaf de stad veel voorrechten. Oudere mensen zullen zich de watersnood van 1906 nog wel herinneren, toen Koningin Wïlhelmina het rampgebied bezocht. In 1928 werd de brug over de Eendracht gebouwd als vervanging van het pontveer. „Mijn toren en Mijn kerk een stedeke vertoont Daar d'Eendracht loopt voorbij en de eendracht binnen woont." MIDDELBURG De Zeeuwse vierde-klasseclubs behoeven zich geen zorgen te maken, dat hun afdeling, waarin zoals bekend ook de Brabantse clubs zijn on dergebracht, op de helling komt te staan of in tweeën wordt ge- LIEFDEWERK WORDT NIET ZO BEST BETAALD MIDDELBURG In drie jaar tijds heeft mevrouw C. Wonder gem van het Dierenasyl aan de Oostparkweg in Middelburg geen dag vakantie gehad. Altijd is het bij haar een komen en gaan van dieren van allerlei soorten en pluimage. Niemand wil het werk van haar overnemen, omdat de meesten het te zwaar of te vies vinden. En toch krijgt mevrouw Wondergem er niet genoeg van. Zij beklaagt zich niet. „Want", zegt zij, „1/ t is toch allemaal liefdewerk en als ik één dag zon der de dieren zit, voel ik mij on gelukkig." Honden, katten, duiven, te veel om op te noemen, logeren in het tehuis, dat aangesloten is bij de Stichting Zeeuws Dierenasyl. In die drie jaar, dat mevrouw Won dergem de dieren met liefdevolle hand verzorgt, is het tehuis zeer sterk uitgebreid. Eerst was ei- maar plaats voor vijftien honden, nu voor 47. Elke hond heeft trou wens zijn eigen „appartement", bestaande uit een binnen- en een buitenhok en een loopren van ne gen meter lengte. Verder is er nog een wei, waarop ze enkele keren per dag kunnen ravotten. Binnenkort zal het asyl nog de be schikking krijgen over veertig nieuwe kennels met buitenrennen. Ook plaats voor de poezen is er nu in overvloed: op het ogenblik zijn er twintig katten en katers te gast. Geen naam... Vroeger, toen de honden nog geen rennen tot hun beschikking hadden, wer den ze allemaal gelucht. Daar hadden mevrouw en meneer Wondergem 's mor gens en 's middags twee en een half uur voor nodig. Dat hielden zij uiter aard niet lang vol. „Tröuwens," zei mevrouw Wonder gem, „het werk is bijzonder zwaar. Van zes uur 's morgens tot tien uur 's avonds ben ik in de weer. Voede ren, schoonmaken. Kijk, ik heb gewoon blaren op mijn handen van het vlees snijden. En dat alles voor een onaan zienlijk salaris. Nee, het is en blijft liefdewerk, hoor." De kosten van het asyl worden ver goed door een rijkssubsidie en de pen- siongelden, welke met vakantie gaan de mensen voor het onderkomen van hun dieren moeten betalen. Zo nu en dan wordt er ook nog een kollekte ge houden, maar de opbrengst daarvan mag geen naam hebben Aap gelogeerd De dieren die komen logeren zijn van allerlei soort en ras. Natuurlijk ne men de honden en poezen daarvan de grootste plaats in. Verder hebben er uilen, twee uit het nest gevallen val ken, meeuwen en zelfs een aangespoel de Jan van Gent, die nu op Tooren- vliet nestelt, gehuisd. Andere buitenis sige gasten waren een leeuwerik, schild padden, varkens en geiten. Zelfs bracht een vakantieganger eens een aap te lo geren.... In het asyl wonen de dieren niet al- 'splitst. De competitieleider voor Zuid I, waaronder de vierde klasse ressorteert, heeft name lijk het gehele wedstrijdprogram ma al in kannen en kruiken. Er valt dus door sommige Brabant se verenigingen, die de wens te kennen gaven niet meer met Zeeuwse clubs te worden inge deeld, weinig meer aan te tornen. Waarschijnlijk zal maandag aan staande het programma worden bekendgemaakt. De competitie-leider, de heer L. A. E. Luchtenberg uit Breda, deelde ons mee, dat het op dit moment half augustus ook beslist met meer mo gelijk zou zijn reeds samengestelde klassen te wijzigen, omdat ook de af- ielingen Zeeland en Noordbrabant hun wedstrijdprogramma en indeling zo goed als gereed hebben. Zoals bekend had een aantal Bra bantse clubs met name bezwaren ge koesterd tegen de verre en kostbare reizen naar Zeeland. De KNVB heeft aan deze bezwaren, zo deze officieel zijn ingediend, geen gehoor gegeven. Integendeel, de bond denkt er nu Sterk over om aan het einde van dit seizoen een aantal clubs te laten pro moveren naar een nieuw in te stellen derde klasse zuid, waardoor er voor de clubs meer stimulans zit in de competitie, die tot dusver steeds zon der promotiemogelijkheid is geweest. Dit alles is evenwel nog lang niet con creet. Het kan best zijn, dat de vierde klassers nog een seizoen moeten wach ten, maar er wordt nu in elk geval tooh over gepraat. En dat is heel be langrijk. Ook de heer Luchtenburg was van oordeel, dat er in de huidige com- petitiestruktuur voor het Zeeuwse en Brabantse zaterdagvoetbal een onbil lijkheid zit. Zeeuwse clubs als Arnemuiden, Nieuwdorp en Riilandia waren intus sen reeds bevreesd, dait d>oor de hou ding van enkele Brabantse tegenstan ders de moeizaam opgebouwde vierde klasse zuid uiteen zou vallen. Men fluisterde al over een dubbele compe titie, waarbij dan Krabbendijke bij voorbeeld vier keer tegen Smerdiek zou moeten spelen. Deze voor het Zeeuwse zaterdag voetbal funeste competitie is geluk kig in de kiem gesmoord, omdat de KNVB een open oog had voor het uit het isolement graag verlost wordende Zeeuwse voetbal en niet wilde tege moet komen aan de belangen van eni ge Brabantse clubs. Een dubbele com petitie voor de Zeeuwse verenigingen zon in feite een flinke stap achteruit hebben betekend. Zouden de Brabantse elftallen voet bij stuk hebben gehouden, waarschijnlijk zouden dan de Zeeuwse vierde-kïassers opneming in het weste lijk distrikt hebben voorgesteld. In het aanstaande voetbalseizoen is het Zeeuwse element in de vierde klas se goed vertegenwoordigd. Zes clubs hóuden de kleuren van Luctor et Emergo hoog: Arnemuiden, Nieuwdorp, Riilandia, AZW (Axel), Krabbendijke en Smerdiek (St. Maartensdijk). De laatste twee clubs promoveerden di: jaar. Colijnsplaatse Boys is uit de vierde klasse verdwenen en moet nu in de afdeling in gezelschap van Hoek, Spui, Kapelle e.a. proberen het verlo ren terrein te herwinnen. Arnemuiden, dat in het afgelopen sei- leen tijdelijk, maar worden zij ook ge neeskundig behandeld. Aan het tehuis zijn dan ook een dierenarts, een inspek- teur en een kapster verbonden. In de operatiekamer worden de no dige .klinische handelingen aan het kleinvee gepleegd. Gistermorgen nog werd een poes verlost van een vishaak, die zich in zijn achterste had gedron gen. Adriaan en Olivier Mevrouw Wondergem vertelde dat de mensen him dieren brengen omdat zij hen tijdelijk of voorgoed kwijt wilden. In het laatste geval wordt er door het tehuis een nieuwe baas gezocht, wat met de honden altijd lukt. Met de poe zen helaas slechts zelden! Na verloop van tijd worden de kat ten dan op verantwoorde wijze in slaap gebracht. Dat vindt mevrouw Wonder gem natuurlijk helemaal niet leuk. „Kijk", zei ze, „hier hebt u nu zo'n paar. Kleine poesjes, broertjes van el kaar. Adriaan en Olivier noemen wij hen. Weet nu geen kosthuis voor hen?" Dat de op vakantiereizen gaande ba zen hun dieren niet vergeten, toonde mevrouw Wondergem ons in de keu ken. De muren waren volgeplakt met ansichtkaarten, gezonden naar „Lieve Bello" of „Mies", zoen na een nek-aan-nek-race met Good Luck ten slotte met de tweede plaats genoegen moest nemen, komt ook in september weer met een sterk elftal voor de dag. Veel nieuwe gezichten zal het eerste team niet te zien geven. Men doktert nog een beetje met de rechtervleugel, waarop naar alle waar schijnlijkheid Kees Meerman niet zal terugkeren. Of Jgn Meerman de reohtsbuitenplaats zal bezetten staat nog niet helemaal vast, omdat ook Schuit ,een goede kans maakt. In elk geval zal trainer Cor van Weele uit Middel burg (oud-Zeelandia-speler) pogen een zo sterk mogelijke voorhoede het veld in te sturen. De Nieuwdorpers zijn minder opti mistisch. De groen-witte club sukkelt nogal met spelers, omdat er van tijd tot tijd leden vertrekken naar andere plaatsen. De bekende middenvoor Deur- loo is naar Goes verhuisd, maar ver- moedelyk zal hij voor zijn club kunnen blijven spelen. Voor Nieuwdorp speelt bovendien nog de moeilijkheid van het niet geregeld gebruik kunnen maken van het voetbalveld. Het Axelse AZW voelt de militaire dienstplicht als het ware aan den lijve. Grappenmakers hebben al van een „Axels militair elftal" gesproken, maar zo ver is het gelukkig nog niet. Daar naast zijn ook de verre reizen naar Brabant voor de Axelaren een pro bleem. Maar oncjar^s deze voetangels en klemmen blijven de blauw-witten toch optimistisch. „We hebben enkele goede spelers in onze gelederen en als vanouds een stevige vechtlust", zegt men in 't Zeeuws-Vlaamse stadje. Van Axel kwam Gommers naar AZW over, die mogelijk een goede aanwinst kan zijn; Riilandia heeft een zwaar verlies ge leden door het vertrek van spil Mees ters naar Breda, waar hij bij NAC semi-prof is geworden. De oude kern is verder gebleven. Walraven zal nu de spilplaats bezetten met naast hem Moerland en v. d. Avert. De aanval zal hierdoor aan krach inboeten, maar men stelt zich bij Riilandia op het standpunt, dat je eerst een goede ver dediging moet maken voor je iets aan de aanval gaat doen. Uiteraard is aan val de beste verdediging, maar niet eerder dan als de defensie in orde is. Krabbendijke gaat de komende com petitie met vertrouwen in. Per slot van rekening probeert een debutant in een hogere klasse er altijd het beste van te maken wat er van te maken is. Het tricolores-elftal telt enkele zeer goede spelers: doelman Van de Vree- de, vele malen doelman van het Zeeuw se zaterdagelftal, middenvoor Van Oos ten, snel en schietgraag, en rechtsbui ten Traas, een handig en technisch spelertje, dat nog iets belooft voor de toekomst. Smerdiek ten slotte zal door de mi- litaire-dienstplicht eveneens moeilijkhe den met het opstellen van spelers on dervinden. Niettemin zijn de mannen uit St. Maartensdijk vol hoop in de vier de klasse goed mee te kunnen. De ploeg bestaat uit een aantal zeer jon ge spelers, die mogelijk voor verras singen kunnen zorgen. Prominente doelman van Krabbendijke, Van de Vrede in actie. KRIS-KRAS Zaterdag 20 augustus a.s zullen er op het sportterrein aan de Bierensstraat te Sint-Annaland twee ontmoetingen plaats hebben tussen de plaatselijke sportvere nigingen W.H.S. en Rimboe. De elftallen W.H.S. 1 en Rimboe 1 en W.H.S. 2 en Rimboe 2 spelen om 4 uur en om 6 uur twee wedstrijden. De Hervormde Bijbelkring zal op dinsdag 23 augustus te Sint-Ar.naland ■niet vergaderen, zoals aanvankelijk was vastgesteld. De vergaderingen beginnen weer D.V. dinsdag 6 september a.s. des avonds om 7 uur in het Hervormd Ver* enigingsgebouw.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5