GEBOYCOT PRODUCER OP TELEVISIEREIS WAAROM MET Nieuwe rubriek van Duys RONDUIT? ROXASECT r De hut van Tom. tussen de hamburgers E L Huzarenstukje en huzaren ga de i/éeteeface, y&(bt$vkk programmas DRAADLOOS geeft allereerst het woord aan Wim lbo, die Vrijdag 19 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 1 voor lange tijd op reis gaat, langer dan hij had gedacht, omdat de Nederlandse omroep hem voorlopig niet wil. Over mij, zonder mij Reisbeurs Wim lbo M1 INSECTEN-VERDELGER Weerzien met Susana en José Film over Von Braun vandaag in première Voor tien mille aan grammofoonplaten gestolen Rotterdam en Utrecht: opera-abonnementen 1 i Cadillac Trein IN HET KORT HOGER DIVIDEND KVT Londense vrachtenmarkt Prins Bernliard krij gt Europese prij s Hoofdstad Operette viert jubileum Oproep steun aan Alexander Cohen klA veertien jaar radio- en vier jaar t.v.-ervaringen in Nederland heb ik dit voorjaar in het openbaar „Nee, nee" geroepen tegen een (burgerlijke) mentaliteit en tegen een (verouderd) systeem. Dat luidkeels geroepen „Nee" klonk mede namens een klein aantal met name genoemde collega's, die in moeilijkheden waren geraakt, maar bovendien namens een groot leger van ongenoemden. Deze openhartigheid is gestraft met een jaar boycot. In de tweede helft van mei is op een geheime vergadering door de ge zamenlijke omroepverenigingen (aangevoerd door de NCRV en aangevuurd door de Vara) besloten mij gedurende een vol jaar niet voor radio en/of t.v.-programma's uit te nodigen. Dit besluit is met 5 tegen 1 stem genomen (de VPRO stemde tegen) zonder mij te horen en zonder mij daarover in te lichten. Bij de over wegingen heeft men geen rekening gehouden met mijn door de Nationaal- programmacommissie gewaardeerde bemiddelingspogingen; de notulen van onze besprekingen zijn zelfs vervalst en opnieuw protesteer ik tegen een mentaliteit en een systeem: een mentaliteit waaruit onrechtvaardigheid voortvloeit en een systeem van monopolistische machthebbers. Kort na bovengenoemde geheime vergadering ontving ik bericht van staatssecretaris Scholten dat het hem niet mogelijk was mij thans een beurs of een subsidie te verlenen tot het maken van een studiereis langs de Europese radio- en televisiestations en dat hij later op deze aangelegenheid terug zou komen. Daarop heb ik toen besloten om mijn Europese reis, die tot 1 januari was gepland, te verlengen met een reis door Canada en de Verenigde Staten tot begin april en de volledige kosten uit eigen beurs te betalen. vandaag VRIJDAG Vrijdag is Paulusdag. 19.00 op Hilversum I. Het heeft niets met de beroemde boskabouter te ma ken, maar het volgende onderwerp, wat wij u aanbevelen heeft iets met ziek zijn te maken, homeopathie. Aan deze veelbesproken zaak wijdt de V.P.R.O. vanavond om 19.45 een uit zending. Om 20.20 hoort u in Het zingende hart Hongaarse zigeuner- muziek. Dan neemt de Vara het roer over en begint om 21.00 met de eind strijd in de vraag- en antwoordcompe- titie tussen voetbalelftallen, geleid door Henk van Stipriaan op de van hem te verwachten gezellige wijze. DOS, EDO en Hermes-DVS moeten het tegen elkaar opnemen. Het met muziek op gesierde programma duurt 85 minuten. Om 23.10 begint de muziekrevue Weer klank. Hilversum II biedt behalve lichte muziek ook een tweetal serieuze mu ziekprogramma's. In een optreden van het omroepdubbelkwartet, dat om 20.45 begint, hoort u La naissance de Vénus van Milhaud en Six Chansons van Hindemith. Als intermezzo presenteert Leo Nelissen zijn wekelijkse rubriek van merkwaardige en soms onverwach te prestaties van bekende kunstenaars in de lichte muziek en om 21.30 volgt een uitvoering van de vierde symfo nie van Mahler door Elly Ameling, sopraan, en het Rotterdams Filharmo nisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse. Om 22.50 krijgt u dan in het programma Caleidoscoop in het lichtere genre weer allerlei muziek te horen. televisie vandaag Wim lbo goede reis VRIJDAG De NCRV zendt van avond uit. Ze begint om 20.30 met Attentie, om 21.00 volgt een bezoek op film aan Rio de Janeiro en de hyper moderne nieuwe Braziliaanse stad Brasilia, om 21.20 volgt een documen tair programma over kunststoffen, of zoals u en wij (ten onrechte) alles bij elkaar harken onder de naam plastic. Om 21.45 begint een Amerikaans, luch tig gezinsfilmpje. Vlaanderen heelt na een film van Chaplin (20.00) als hoofdmoot de film reportage van een als reclamestunt op gezette tocht van Europa's lelijkste autootje van Parijs naar Tokio. U kunt verzekerd zijn van bijzonder spitse vondsten en een boeiend beeld (20.20). Tenslotte om 21.35 filmnieuws. Frans België neemt twee program ma's van Frankrijk over: om 20.35 La Puce a l'Oreille (een toneelstuk) en om 22.35 een variétéprogramma. WAAROM, zo vragen wij ons af, zou de Nederlandse omroep (radio en televisie) een jaar, of zoveel langer of korter als de omroepverenigingen willen, een talent en een stimulator van talent weren? Heeft de man in kwestie een mis daad begaan? Heeft hij via de ether gelasterd of beledigd? Heeft hjj in zijn werk gefaald? Heeft hij contractbreuk gepleegd? Op alle vragen op de laatste na past een overtuigd nee Wim lbo heeft over tuigend aan iedereen bewezen, dat hij weet wat radio en televisie is, dat hij programma's kan samenstellen die buitengewoon populair zijn en boven dien voldoen aan de hoogste eisen van goede smaak, kwaliteit en efficient ge bruik van geld en krachten. Maar hij, en anderen, hebben bij een nationaal programma geen genoegen kunnen nemen met de inmenging en hun opgelegde beperkingen van de zijde van de gezamenlijke omroepver enigingen en het conflict liep zo hoog, dat Wim lbo meende niet aan zijn ver plichtingen in een contract aangegaan te kunnen en mogen voldoen. Hij pleegde dus contractbreuk. REDENERENDE vanuit deze con tractbreuk zonder meer is bij na iedere stap van zijn tegen partij te billijken, als men geen rekening houdt met het belang van kijkers en luisteraars. Men kan zich alleen in gemoede af vragen of het nu wel wijs is een en ander te omsluieren met vage uitlatin gen en geheimzinnigheid in een klimaat waar gerucht en „lekken" tot de orde van de dag behoren. De heer Schüttenhelm, voorzitter van de N.T.S., antwoordde op onze vragen, dat er geen sprake was van officiële uitsluiting, schorsing of iets dergelijks, dat er alleen onderling overleg was geweest en dat er rond deze zaak be hoefte was aan enige stilte, terwijl men vooreerst Wim lbo en zijn werk niet voor microfoon of camera kan ver wachten. Wij zouden het met de heer Schüt tenhelm eens zijn, als: 1de stilte en de onderlinge afspraak niet zouden resulteren in het stoten van een dikbelegde hap brood uit de mond van een man, die weet hoe hij zijn mond moet roeren. 2 men er van overtuigd kon zijn, dat bij alle omroepverenigingen en hun bestuurderen het belang van kij- J kers en luisteraars voorop staat; 3 er niet een grote omroep zou zijn, die besloten had door middel van een onderzoek een blik in eigen binnenste te werpen en daarmee gelukkig het belang der leden en van openbaarheid jegens de leden erkent; 4 de invloed achter de schermen (in zake de reisbeurs) en overwegin gen van volstrekt niet zakelijke aard, ook in deze zaak weer niet zo'n bedenkelijke vorm hadden aangenomen. De omroepverenigingen hebben de koppen bij elkaar gestoken en zij gaan voorlopig niet met Wim'lbo in zee om dat hij al jarenlang ronduit voor zijn mening uitkomt over dit omroepbestel, dat zijn plaats in Nederland zeker ver dient, maar er ten onrechte in slaagt concurrentie buiten de deur te houden en onderlinge concurrentie als in een kartel te beheersen. De omroepverenigingen willen boven dien niet ronduit uitkomen voor de maatregelen die zij genomen hebben of de afspraken die zij gemaakt hebben. Waarom? Uit beduchtheid voor de publieke opinie. Er ontstaat de situatie van de man, die in de gevangenis zit en moet bewijzen, dat hij er in zit, omdat de politie niet wil weten dat hij er in zit. ERKWAARDIG en onver kwikkelijk. Des te merkwaardiger omdat in dit geval de gevangene inderdaad kan bewijzen, dat achter de tralies zit. door Jan Veldman Willem O. Duys krijgt volgend sei zoen een eigen televisierubriek bij de Avro. Dat houdt in dat hij in Flits van de buis verdwijnt. „Wat kunnen de kijkers ongeveer verwachten?" vroeg ik toen hij gister middag net met bandrecorder en al in zijn D.K.W. wilde stappen. Willem trekt een brede frons, maakt zijn bekend gebaar van hand aan de kin en zegt lachend: „Het wordt een maandelijkse uitzen ding over muziek en muzikanten, grote kleine, lichte en serieuze, in de trant van het boek Muzikanten van nabij dat ik pas heb geschreven." „Worden het uitsluitend interviews?" „Beslist niet. Het wordt een muzikaal programma, waarin ruime aandacht aan de muziek zal worden besteed, afgewis seld met bijzonderheden, gesprekken die wat licht kunnen werpen op de grote en kleine kunstenaars die meestal achter de coulissen blijven." De titel van deze nieuwe serie staat nog niet vast. Ageeth Scherphuis verzorgt de presentatie. hij De omroepverenigingen, waarvan er minstens twee heel weinig gelukkig zijn met deze gang van zaken, wekken de indruk veel te verbergen, veel meer, dan er in feite te verbergen is. Openhartigheid lijkt ons in dit soort zaken het beste wapen. Laten we Wim lbo goede reis wensen en hopen, dat de kijkers en luisteraars van zijn reis mee zullen profiteren. kritisch bekeken Over huzaren gesproken. De N.T.S. zorgde gisteravond voor een echt huza renstukje door verboden opnamen te laten zien van het proces Powers uit Moskou. Geen eenvoudige zaak overi gens. Het was de westerse fotografen en filmers verboden om opnamen in de rechtszaal te maken. Een slimme Ame rikaanse journalist liet zich door dit verbod niet imponeren en filmde de zaalopnamen die door het televisiesta tion van Moskou werden uitgezonden. Hij smokkelde zijn kostbare materiaal uit Rusland en zo kwam dit ook de Nederlandse huiskamers binnen. Hoofdschotel van het AVRO-program- ma vormde de tragi-komedie van Bréal. Een vlot gebracht stuk waarbij men ge lukkig geen zakdoek nodig had. Inte gendeel, de dialogen lieten ruimte ge noeg voor een glimlach, waartoe vooral het spel van Willy Ruys vaak aanlei ding gaf. Jan Blaaser en Piet Kamer man wisten met hun rol als huzaren in angst en vreze ook best raad. Zij waren uitstekend op elkaar ingespeeld en ook zij hadden al gauw de lachers op hun hand. Heel goed spel lieten ook Elly Ruimschotel en Wim van den Heuvel zien, terwijl Willem Nijholt op vlotte wijze zijn t.v.-debuut maakte. Regisseur Walter van der Kamp bespeelde de camera's met vaardige hand zodat het een zeer acceptabele presentatie werd. S. Advertentie l»»t g«n vlekken n» radicaal en snel frisse geur IN DE VOORDELIGE, ORANJE SPUITBUS SCHEVENINGEN. Het Spaanse dans paar Susana en José behoort tot de zeer weinige podiumkunstenaars waarvan men zich niet van te voren afvraagt of er wel nieuwe nummers worden uitge voerd. De adel van hun kunst, die streng en speels, hooghartig en bekoorlijk is, zo dwingend visueel dat ook de reeds vroeger geziene dansen weer opnieuw een artistieke belevenis zijn. Daar is bij voorbeeld de ritmische extase in het ge synchroniseerd voetenspel Encuentro, de dartele volksdans uit Sevilla, waarvan de legende wil dat de kinderen kunnen dan sen voordat zij lopen, het beklemmende Orpheus van Pydet en de hoofse minne- kozerij van Don Juan, die drie vrouwen uit verschillende streken van Spanje ontmoet. Dat ook de roes van de pure Flamenco zich weer van de welgevulde Kurzaal meester maakte, spreekt vanzelf bij dit bijzonder goed op elkaar ingedanst paar. Een der blijvende aantrekkelijkheden van de kunst van Susana en José is eveneens dat de keuze van hun muzikale medewerkers zo goed is. Piano, guitaar en flamenco zang stonden daarom ook ditmaal weer op een uitstekend peil. Zaterdag zal de Kurzaal ongetwijfeld opnieuw in een gewijzigd programma, met o.a. de Carmen-ballade, op haar grondvesten schudden. D. B. MÜNCHEN. Vandaag gaat de film I aim A the stars (De greep naar de sterren), het gefilmde levensverhaal van de Duits-Amerikaanse ruimtevaart specialist dr. W. von Braun, in Mün- chen in wereldpremière. Von Braun zelf zal bij de eerste ver toning aanwezig zijn. De greep naar de sterren stond onder leiding van de Engelse regisseur J. Lee Thomson. Curd Jürgens speelt de rol van Von Braun. HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft de 38-jarige fabrieksarbei der M. N. van G. uit Assendelft giste ren wegens diefstal van 1100 grammo foonplaten ter waarde van tien- tot elfduizend gulden veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenis straf. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De Nederlandse Opera gaat na Amsterdam en Den Haag ook in Rotterdam en Utrecht het systeem van seizoen-abonnementen invoeren. Er zijn drie series. In Rotterdam één van acht en twee van vier voorstellingen, in Utrecht één van zes en twpe van drie voorstellingen. In Utrecht begint het operaseizoen op 22 september, in Rotter dam op 26 september. In beide steden gaat Aida. Willem O. Duys in plaats van Flits sas» WOESTIJNLANDSCHAP IN ZUID-CALIFORNIË waar eens de kudden i z( IRGENS onder de brandende zon van de San Joaquin Valley, in het hart van het Verre Westen, staat de blokhut van Tom Barnes. Het is een simpele rancher's wo ning, plomp maar oersterk ge bouwd uit knoestige stammen. Binnen is een primitieve stook plaats gemaakt met behulp van keien. Aan de voorkant geeft een afdak op palen wat schaduw en koelte. Als je voor die blokhut staat, is het net of Tom Barnes elk ogenblik naar buiten kan komen. Maar dat is niet zo, want Tom Barnes ligt al lang begraven in het gloeiende zand van San Joa quin Valley. Zijn hutje staat te kijk in het openluchtmuseum van Bakersfield, Zuid-Californië. Zijn voorgalerijtje kijkt nu uit op een vierbaans autoweg, waar ver chroomde sleeën in alle kleuren van de regenboog voortjakkeren tussen Hollywood en de Golden Gate. Vijftig jaar geleden vochten hier de settlers tegen beren en Indianen. Nu staan de coffee-shops en lunch rooms mijlen ver zij aan zij, en ze vechten om de klandizie van de automobilisten met torenhoge recla me-bouwsels die de lof zingen van hun hamburgers, roomijs en gebra den kippetjes. Waar eenmaal de onafzienbare kudden vee uitzwermden over de vlakte, drommen nu auto's bij dui zenden op de parkeerterreinen. En de glimlachende lieden in kleurige pakjes die de talloze bontbeylagde benzinestations bedienen, zijn de zoons en de kleinzoons van de cow boys van vroeger. WANT het Wilde Westen is niet wild meer. Het is nu The Boom ing West, het land van de explosie ve economische ontwikkeling en pijlsnel verworven rijkdom. Califor- nië schiet het hardst omhoog van heel de West. Door zijn olie, zijn farming, zijn fabrieken beleeft het een tweede goldrush, langduriger, rijker en steviger gegrondvest dan de eerste. Tachtig jaar geleden ontfutselde Amerika dit gebied aan Mexico. Een immens groot land. Wie van noord tot zuid door Californië rijdt, heeft een afstand afgelegd van Amster dam naar Stockholm. Maar rond 1889 was het een waar deloze strook rotsen en woestijnen, waar haast geen'mens woonde. Het kon de Mexicanen zo veel niet sche len, en een paar honderd Ameri kaanse soldaten namen het bijna zonder slag of stoot in bezit. Nu heeft Californië op één na de grootste bevolking van alle Verenig de Staten, en het is de rijkste en bloeiendste van allemaal. Irrigatie heeft het gemaakt tot een van de prachtigste landbouwge bieden ter wereld. Het brengt ko ren, katoen, maïs, ananas, dadels en wat niet al voort. Van Califor- nische druiven wordt champagne, sherry en tokayer gemaakt. De to- tale^agrarische productie wordt al leen nog overtroffen door Texas. Het wemelt er van boeren, die een miljoen dollar of meer waard zijn, die hun vee inspecteren in een Cadillac, en naar de markt gaan met hun eigen vliegtuig. Wat ze overigens niet verhindert rond te lo pen in een rafelig jasje met spij kerbroek, en 's morgens om vijf uur zelf op de tractor te zitten. En dan zijn er natuurlijk de vlieg tuigfabrieken, de film-industrie, en de olie-business die heel het land met duizenden boortorens bezaait. CALIFORNIË is de Amerikaanse staat met de meeste auto's. Een gemiddeld gezin inde stad heeft twee auto's. Veel families hebben er zelfs drie. Het aantal verkeersongelukken is dienovereenkomstig. Iedere tweeën half uur valt er een dode; idere vier minuten een gewonde. Het to tale aantal verkeersslachtoffers in één jaar komt overeen met de hele bevolking van de hoofdstad, Sacra mento. De politie vecht er tegen met man en macht. Op de grote wegen passeert iederg tien minuten een patrouillewagen van de High way Patrol. Maar de dodencijfers blijven stijgen. Ondanks al die auto's wordt er enorm veel gevlogen. Op het voor naamste traject, Los AngelesSan Francisco, reizen zelfs meer men sen door de lucht dan met de auto. Treinen komen er helemaal niet meer aan te pas. Het kost moeite om onder de jonge generatie Vsih Californië iemand te vinden die ooit van zijn leven in een trein heeft ge zeten. Californië strekt zich uit tussen twee metropolen. In het noorden San Francisco, het Amerikaanse Parijs aan de Pacific, waar alleen al zo veel Chinezen wonen, dat er zes dagbladen in het Chinees kunnen verschijnen. In het zuiden Los An geles, een monsterachtige samen klontering van veertig steden, die zich uitstrekt over een gebied zo groot als half Nederland. TUSSEN die twee zenuwcentra loopt de slagader van Cali fornië: U.S. Highway nr. 99. Dat is een van de drukste autowegen ter wereld, en hij snijdt dwars door dat Bakersfield, waar die oude blokhut van Tom Barnes te kijk staat, en vanwaar uw verslaggever nu deze regelen schrijft. Volgend keer ne men we een kijkje in deze stad, die zichzelf „America's Newest City" noemt. Het verhaal van Bakersfield is het verhaal van Californië zelf. James Stewart is onderscheiden met de zilveren medaille van de stad Pa rijs. Hij kreeg deze onderscheiding voor zijn aandeel in de bevrijding van Frankrijk. James Stewart diende in de oorlog als piloot in de Amerikaanse luchtmacht. ZATERDAG 20 AUGUSTUS f RADIO I HILVERSUM I 402 m. ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.30 V d jeugd; 8.50 Voor u en uw gezin, praatje; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram (9.35 10.00 Waterstanden); VPRO: 10.00 Samen thuis, 10.20 Gevar. progr.; 11.35 Gram. middag 12.00 Lichte muz; 12.30" Land- en tuinb meded; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Voor de teenagers; 14.15 Streekuitz; 14.40 Dilettanten-ork; 15.00 Gram; 15.15 Omr ork en solist; 16.20 Boekbespr; 16.40 Versierde vakantietips; 17.05 Jazzmuz; 17.30 Week- journ. avond 18.00 Nws en comm; 18.20 Operamuz; 19.00 Kunstact; VPRO: 19.30 Passepartout, lezing; 19.40 Christus, Zijn leerlingen en de mensen, lezing; 19.55 Deze week, lezing; VARA: 20.00 Nws; 20.05 Metropole-ork; MOORDRECHT. De Koninklijke Verenigde Tapijtfabrieken N.V. stelt over het boekjaar 1959/60 een dividend voor van 14 pet. tegen 15 pet. over het voorgaande jaar. Bovendien wordt dit keer tevens 3 pet. uit de dividendreserve voorgesteld. Op de preferente aandelen wil het be stuur 7 3/5 pet. (v.j. 7 4/5 pet.) betalen en uit d-e dividendreserve dit jaar 3/5 pet. 20.40 Voordr; 21.00 Lichte muz; 21.25 Soc comm; 21.00 lichte muz; 22.05 Sport- uitz; 22.30 Nws; 22.40 Gram m comm; 23.10 Gram; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 M. ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz; 7.30 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d vrouw; 10.00 V d kleuters; 10.15 Gram; 10.30 Ben je zestig? 11.00 V d zieken; 11.45 Gram. middag 12.00 Middagklok-noodklok; 12.03 Gram; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Gram; 12.55 Katholiek nws; 13.00 Nws; 13.15 Zon- newijzer; 13.20 Platennieuws; 13.30 Gram; 13.50 V d jeugd; 14.00 Amateurork; 14.20 Kunstkron; 14.50 Metropole ork, solist en koor; 15.30 V d jeugd; 16.00 Gregoriaan se zang; 16.30 Instr octet; 16.50 Gram; 17.00 V d jeugd. avond 18.00 Gram; 18.15 Journalistiek week- overz; 18.25 Promenade ork en solist; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Omr ork; 20.20 Lichtbaken, lezing; 20.30 Amus progr; 21.00 Gram; 21.10 De Hel ligt niet ver van de Hemel, hoorsp; 22.10 Gram; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22>40 Jong - oud - eeuwig, gesprekken 23.55-24.00 Nws. LONDEN (Reuter) In de Noordameri- kaanse graanafdeling van de Londense vrach tenmarkt blijft goede belangstelling bestaan maar de noteringen waren wat onregelmatig. Er werden geboekt: zwaar graan van Golf- havens naar Japan tegen 9 vrij lossen, sept., zwaar graan van Port Churchill naar Huil tegen 47/6, sept,. zwaar graan van Golf- havens naar Polen tegen 6 vrij lossen, sept., enkele schepen voor ertsvervoer van Marma- goa naar Antwerpen tegen 40/6 sept. en van Bombay naar Constanza tegen 42 sh. f.i.o., september-oktober. nr. 50 Betaalbaarstelling: Celotex Corp. 7,63, 18 augustus. STRAATSBURG (A.P.). —'Aan prins Bernhard is de Europese prijs van de Assemblee van de Raad van Europa toegekend. De prijs, groot 9.100 gulden, is de Prins verleend op grond van zijn in spanningen voor de eenwording van Europa. De jury stond onder leiding van prof. dr. H. Brugmans, directeur van het Europa-college te Brugge. Vijf jaar geleden werd de prijs inge steld door een familie uit Hamburg, die anoniem wenste te blijven. De prijs wordt de V.F.S.-prijs genoemd naar de initialen van hun naam. AMSTERDAM. De Hoofdstad Ope rette viert dit seizoen haar vijftienjarig bestaan. Met de befaamde operette Wie ner Blut van Johann Strauss zal het gezelschap een j^bileumtournee maken. Tijdens deze tournee zullen een aantal Weense zangers en zangeressen optre den. De Hoofdstad Operette brengt van avond in de Groote Schouwburg Zuid te Rotterdam een voorstelling van Sissi. AMSTERDAM. Op initiatief van de schrijver Max Nord hebben een aantal personen tot allen die sympathie voor de persoon en het werk van Alexander Co- hen voelen, een oproep tot financiële steun voor deze befaamde schryver-jour- nalist gericht. Alexander Cohen is thans 96 jaar. Vo rig jaar is zijn vrouw na een ongeluk overleden. Zelf is hij thans ziek. Hij ver keert in moeilijke omstandigheden. De oproep is bedoeld om een fonds te vormen waaruit de noodzakelijke verzorging van Alexander Cohen kan worden bekostigd. De oproep is onderte kend door: D. W. Bloemena, C. Boost, S. Carmiggelt, Bianca Dony, H. A. Gom- perts, H. Kuyper, Max Nord, G. vqn Oor schot, Annie Salomons, Adriaan van der Veen, J. H. W. Veenstra, Sjoerd de Vrij en mr. H. P. L. Wiessing. Komend najaar worden twee nieuwe werken van Strawinsky uitgevoerd Monumentum, een werk voor klein or kest krijgt zijn eerste uitvoering op 27 september in Venetië. A sermon, a narrative and a prayer, een koorwerk op bijbelteksten, wordt in Bazel voor het eerst uitgevoerd. Advertentie I TELEVISIE"! 20.00 Act 21.50 NEDERLAND VARA: 17.00 V d kind; NTS: Journ en weeroverz; VARA: 20.02 progr; 20.50 Jazzmuz; 21.20 Film; Licht progr. DUITSLAND 16.00 TV-film; 16.25 Der Salat Rosita; 16.40 Filmrep; 17.2018.00 We bezoeken een circus (Regionaal progr: WDR: 14.08 Die Woche Hier und Heute; NRD: 18.45 Die Nordschau; WDR: 18.45 Hier und Heu te; NDR: 19.25 Lieben Sie Schnulzen? WDR: 19.25 Aus der Flimmerkiste)20.00 Nws; 20.20 Filmrep; 20.50 TV-spel; Daar na: Woord voor de zondag. BELGIË VLAAMS 17.0017.45 V d jeugd; 19.30 Nws; 19.45 Weekoverz; 20.15 TV-feuill; 20.40 Gevar progr; 21.20 Hongaarse danssuite; 21.35 Roemeense volksdansen; 21.50 Overn v d NTS: Amus progr; 22.10 Nws. BELGIË FRANS 19.30 TV-feuill; 20.00 Journ; 20.30 TV- spel; 20.55 Gevar progr; 21.45 Film; 22.15 TV-feuill; 23.00 Journ.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7