Vlaggetjesdag in Zierikzee: Eerste mosselen gevangen BOSCH Domburgse burgemeester wees vechtende Duitsers land uit DONDERDAG OPNIEUW RINGRIJDERIJFESTIJN Onbeschoft Kale takken tussen zomers groen Australische ambassadeur opent Rillands dorpshuis Neptunus liep op boegspriet en plonsde in zn element Op Middelburgs Molenwater Walcherse ringrijders naar 700'jarig Damme? Zesduizend kilo boter „veroverd'' Linde-legende in Noordwelle Vrijdag 19 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 kompressor Duinovergang voorziet in grote behoefte Waterskiën voor het concert Na schermutseling met boswachter Toeristen niet in het bezit van vereiste wandelkaarten UIT HET VELD.... EERSTE KLAP Twee ongelukken op Antwerpsestraatweg OP WOENSDAG 7 SEPTEMBER Gewicht voor oesters Gratis krachtvoer voor varkens ZIERIKZEE. Onder een grauwe hemel en in de stromende regen was het gistermorgen bij de nieuwe haven onverwacht druk. Vlaggetjesdag in Zierikzee is blijkbaar een evenement dat door geen regen of wind getorpe deerd kan worden. Een grote massa mensen, gehuld in plastic regenjassen, met petten en hoe den in allerlei formaten, stond te wachten om ingescheept te wor den op een van de acht kotters, die het nieuwsgierige publiek naar de Flauwers zouden bren gen teneinde de eerste mosselen van het seizoen van de perce len' op te rapen. Dat dit alles in Zierikzee een intieme belangstelling geniet laat zich verstaan als men bedenkt dat de Zierikzeesche vissersvloot met negen schepen weliswaar klein is, maar niettemin enorm pro ductief. Het zijn ongeveer 70.000 ton mosselen (acht procent van de totale Nederlandse productie) die vanuit Zierikzee ver schalkt worden. Voor een belangrijk deel is deze relatief grote productie per schip te danken aan het motorvermogen van de kotters, die per stuk 150 rubuuste paardekrachten vertegenwoordigen. Het was gisteren de Z.Z. 8 van schipper B. W. Schot, die de eerste kor met zee banket naar boven haalde. Aan boord bevonden zich o.m. ir. J D. Dorst, voorzitter van het visserij- bestuur, mr. F. Th. Dijckmeester, bur gemeester van Zierikzee, de heer C. H. van der Linde, burgemeester van Brui- nisse, drie genodigden van de com missie Zeeland Presenteert, te weten de heren P. Huysse, B. J. Korstanje en J. Glerum en tenslotte de heer D. de Koning, voorzitter van de visserij- vereniging van Bruinisse. De eerste mosselen die boven kwamen werden natuurlijk onmiddellijk gekeurd. De zakenmensen kwamen er aan te pas om de schelpen open te breken en terwijl de zeven andere schepen met hun stoom fluiten een geweldig lawaai produceerden gleden de eerste blanke mosseltjes door officieel proevende kelen naar binnen. Het Zierikzeese mosselseizoen was ge opend en deze opening werd met een frisse dronk bekrachtigd. Van de negen schepen die vanuit Zierikzee ter mosselvangst gaan, zijn er vier bemand door „Schotten", die uiter aard allemaal familie van elkaar zijn. Op de overige schepen treft men de families Blommarkt, Kauwijzer en Praet, die van origine Vlamingen zijn. Zij kwamen in 1914 als oorlogsvluchtelingen naar Zee land en voegden zich als collega's bij de families Schot, die in 1912 van Tholen waren gekomen. In die beginjaren werd trouwens nog Gistermorgen werden op de Z.Z. 8 van schipper B. W. Schot de eerste mosselen van dit seizoen gevangen. Bij de foto: groot was de belang stelling en de heren tastten direct toe. met zeilschepen gevist want de eerste motoren deden in 1920 hun intrede. De mosseltradities in Zierikzee zijn dus niet van vandaag of gisteren, maar de vraag is wel of ze er morgen nog zullen zijn. De uitvoering van de Deltawerken dreigt ook hier en werpt z'n schaduwen vooruit. Schipper C. Praet, die in de Zand- kreek zyn percelen gevestigd heeft, is in Zierikzee de eerste gedupeerde. Een triest vooruitzicht om reeds op zo korte termijn de gevolgen van de voortvretende dijken te moeten onder vinden. Gezien deze toekomstverwachting is het oog van de mosselvissers op de Waddenzee gericht. Helaas zyn de gronden daar echter niet ideaal. De waterstand is er lager dan in de Oos- terschelde en bovendien is de bodem van mindere kwaliteit. De huidige procedure is daar dan ook nauwelijks denkbaar. Met het oog op het verdere dagpro gramma was het niet onwelkom dat tegen het middaguur een vrolijke zon door de wolken brak. Tegen enen nam de drukte rondonm de oude haven zienderogen toe. Het festijn dat te wachten stond was het bekijken ook wel waard. Het zg. boogsprietlopen is een spec taculaire bezigheid, waarbij men niet op een paar spatjes let. Met dwaze kikker sprong en zag men de meest uit lopende figuren boven het groezelige water balanceren om tenslotte stuk voor stuk naar beneden te plonzen. Neptunus, compleet met drietand, en met een wijde witte cape om, een bakker, met een bruin brood op een plankje bij zichkortom, het was een uitbundig gezelschap dat lopend heen en zwemmend terug kwam. Er heerste in Zierikzee een gekruide atmosfeer. Grappig waren de wedstrij den met waterfietsen. De zo somber en zo regenach tig begonnen dag bleek een bij uitstek zomerse jas te hebben aangetrokken. Het feest van Zierikzee werd gisteravond besloten met een prachtig vuurwerk, dat voor de historische stadspoorten werd af gestoken. Duizenden hebben van dit bonte schouwspel genoten. Advertentie MIDDELBURG Donderdag 25 augustus aanstaande zal de tweede folkloristische dag in Mid delburg worden gehouden. Hon derdzeven ringrijders zullen op het Molenwater acte de présence geven om te pogen de konink lijke bekers en een groot aantal andere fraaie prijzen te bemach tigen. Er zal in vier banen wor den gereden. Om acht uur in de morgen reeds zul len de ringrijders met elkaar de strijd aanbinden. Een uurtje later komen vijf dames-juryleden de paarden keuren. Voor de mooist versierde dieren zijn twaalf prijzen beschikbaar gesteld. Me vrouw Sandberg, een van de juryleden, schonk twee vergulde medailles en nog een medaille voor de meeste volgrin- gen. In de voorronde komen de rijders in tweeëntwintig beurten uit. Dertig of drieëndertig van hen komen in de igro- te finale, die zoals vanouds weer het spannendste deel van het gehele festijn zal vormen. Kanshebbers voor de prijs van koningin Juliana, die vorig jaar door Lein Minderhoud uit Westkapelle werd gewonnen, zijn er genoeg. Om er enkelen te noemen: broer Noach Minderhoud, Piet Kooze uit St.- Laurens (die vorig jaar beslag legde op de beker van prinses Wilhelmina), Wim Maljers uit Veere (verleden jaar win naar van de beker van de gemeente Middelbnrg) en M. Koole uit St.-Lau- rens (die zich in 1959 in het voorlopige bezit stelde van de beker van Jac. Franke). Laatstgenoemde beker werd reeds twintig keer ingezet, maar is nog enkele keer definitief verworven. L. P. geen Brasser uit Veere en M. Koole uit St. Laurens slaagden erin haar twee keer te bemachtigen. Om één uur volgt weer de traditione le optocht door de stad, waaraan be halve de in boerenkostuum geklede ringrijders ook verschillende in Walcher- se kledij gestoken boertjes zullen deel nemen. De stoet zal worden voorafge gaan door tamboers van het muziek korps EMM uit Serooskerke (W). Ook zullen in de optocht de vlaggen van dor pen en verenigingen worden meegedra gen. De prijzen zullen des avonds om acht uur in de Schouwburg worden uit gereikt. MIDDELBURG De stad Damme in Vlaanderen, waar vol gens de legende eens Tijl Uilen spiegel het levenslicht moet heb ben aanschouwd, bestaat in sep tember aanstaande zevenhonderd jaar. Voor de inwoners van dit stille stadje tussen Brugge en Sluis is dit een welkome aanlei ding om weer eens de aandacht te vestigen op hun plaats, die vroeger sterk in het nieuws stond, maar tegenwoordig schijnt inge sluimerd in de armen van Vader Tijd. Het gemeentebestuur van Damme heeft in grote trekken het feestprogram ma al klaar, maar nog niet alle ge vraagde medewerkers hebben toegezegd te zullen komen. De bestuurderen zou den ook een schrijven aan de voorzit ter van de Zeeuwse Ringrijdersvereni- ging, de heer P. Brasser uit Klevers- kerke. Daarin vroegen zij om een aan tal ringrijders uit Walcheren, die de feestelijkheden zou moeten opluisteren. De heer Brasser heeft nog geen ant woord gestuurd, omdat hij eerst eens wil praten met het gemeentebestuur van Damme, dat op de aanstaande twee de folkloristische dag donderdag 25 augustus en bloc naar Middelburg komt om het ringrijderijfestijn op het Molenwater bij te wonen. De „koou" zal dan wel gesloten worden. De Dammenaren kwamen op de idee naar aanleiding van de ervaringen van een ingezetene, zekere lieer Van Hins- bergen, die op 17 mei bij de feestelijk heden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe provinciale griffie de ringrijders op het Abdijplein aan het werk zag. In een brief aan de heer Brasser schrijft de heer Van Hinsber- gen over de „onvergetelijke" feesten. Winkeliers organiseren zwemwedstrijd voor jeugd WEMELDINGE. De winkeliersver eniging „Wewico" organiseert zaterdag een zwemwedstrijd voor de jeugd. Op ■het „strandje" aan de Nieuwendijk zal de jeugd elkaar kunnen bekampen in vijf verschillende leeftijdsgroepen. Op zaterdag 27 augustus wordt een wed strijd in bet maken van zandfiguren ge houden. Het z.g. boegsprietlopen is een luid ruchtig vermaak dat gisteren in Zie rikzee een enorme belangstelling trok. De foto laat het moment zien waarop Neptunus, compleet met drietand en kroon z'n natuurlijk element opzocht. Hij had overduidelijk het eind van de paal bereikt en rukte als bewijs het driehoekig bordje mee naar de diepte. De witte cape zwaait achter hem aan alsof hij een parachutist is die op het water landt. ZIERIKZEE. Het gebeurde op de proviciale boot, tussen Katseveer en Zierikzee. Mijn heer, zei de passagier tegen de man die de kaartjes verkocht, hoe komt het eigenlijk dat ik gisteren tussen Hoedekenskerke en Terneuzen veertig cent moest betalen en hier een hele gulden? Het is toch dezelfde maatschap pij en de afstand zal ook niet veel verschillen. De ongeveer 55-jarige kaartjesverkoper haal de z'n schouders op en bleef het antwoord schuldig. Liever ge zegd: Hij zweeg botweg. De pas sagier herhaalde zijn vraag, maar de blauw-getruide man keurde hem geen blik meer waardig. Even later verklaarde een dame de situatie. Zij voer regel matig heen en weer en was met de gebruiken aan boord op de hoogte. Kijk eens, mijnheer, zei ze, deze controleur spreekt alleen als hij een fooi krijgt. Als u hem geen dubbeltje extra geeft, heeft hij de smoor in. Oh, zei de passagier, en verdiepte zich weer in zijn lectuur. Toen de boot een half uur later bij Zierikzee afmeerde volgde een nieuw incident. De passagier dezelfde stond bij de loopplank zenuw achtig in zijn zakken te voelen, maar hij kon zijn kaartje niet meer vinden. U zult een nieuw moeten ko pen, zei een (andere) controleur. De passagier kennelijk niet met het gebruik op de hoogte haalde een gulden uit zijn zak en gaf die aan de controleur, die het geld kwiek in zijn zak stopte. Toen mocht het slacht offer passeren, nog steeds zonder kaartje overigens. We hebben op deze gebeurtenis commentaar. We verwachten niet dat de mensen van de P.S.D. voor hun klanten in het stof buigen. Verre ■van dat. Maar we verwachten wel dat deze mensen de meest elementaire normen van fatsoen zullen hanteren, want wat gis teren gebeurde is ronduit ge zegd onbeschoft. Nederland heeft nog steeds een naam te verliezen. Het gaat de perken te buiten als in, openbare vervoermiddelen openlijk op fooien wordt gejaagd. Een fatsoenlijk antwoord hoeft niet met een dubbeltje gehono reerd te worden. En bij het af gaan van de boot gaat het om kaartjes, en niet om guldens!! BIGGEKERKE. De tweede duin- overgang die inmiddels is gereed geko men, blijkt in een grote behoefte te voorzien. Er wordt dan ook druk ge bruik van gemaakt. Groot Valkenisse dat steeds meer in trek komt bij de toe risten, heeft nu de beschikking over twee goed geoutilleerde kampeerterrei nen, een motel, en twee duinovergan gen. In het hoogseizoen is er echter te wei nig parkeergelegenheid. Veel auto's moeten langs de smalle duinweg wor den geparkeerd, hetgeen uiteraard ver keersopstoppingen ten gevolge heeft. De gemeente heeft voor de duinstrook een uitbreidingsplan opgesteld, doch het verkrijgen van de nodige grond voor dit plan werkt remmend op de uitvoering. Hopelijk voorziet dit uitbreidingsplan ook in het scheppen van de zo nodige parkeerruimte. Het dameskoor van Westkapelle gaf op de muziektent een concert, waarvan vele badgasten en Westkap- pelaars hebben genoten. Het koor stond onder leiding van de heer P. de Rooy. In de plaats van de heer A. B. van Dijke is tot schoolschoonmaker van de school met de bijbel te St. Annaland benoemd de heer F. Burgers, tevens koster van de Ned. herv. kerk. Smokkel ging niet door ANTWERPEN. Het lange wachten van de mensen van de Antwerpse doua ne-opsporingsdienst is dubbel en dwars beloond. Nachten achtereen hebben zij op de loer gelegen op het vermoeden dat een grote vrachtauto uit Nederland boter smokkelde naar Brussel via de, hoofdverkeersweg van Antwerpen naar de Belgische hoofdstad. In de nacht van woensdag op donderdag kreeg de Bel gische douane de auto voorzien v^n val se nummerborden, in de gaten. De smokkelauto werd op een afstand rustig gevolgd, waarbij de douane te vens in het oog had de opslagplaats in Brussel te ontdekken. In een der voor steden van Brussel bemerkte de chauf feur van de vrachtwagen blijkbaar de achtervolging. Via vele omwegen reed hij daarom weer in de richting vanwaar hij kwam. Tot zelfs in Dendermonde toe. Daar werd het stuur weer omgegooid voor richting Brussel. De douane vond het toen welletjes en onder een hevige beschieting werd de smokkelauto gedwongen te stoppen. De chauffeur en zijn mede-inzittende wis ten echter te ontsnappen. De vrachtauto vervoerde maar liefst 6000 kg boter. Het voertuig bleek af komstig van het Zeeuws-VIaamse smok- kelfront, nader aangeduid uit Hulst. De Belgische douanerecherche in samen werking met de Nederlandse stelt een nader onderzoek in. Behalve de boter werden duizenden kraaiepoten gevon den om de douane in moeilijkheden te brengen. Ook werden enkele rook bommen ontdek* WEMELDINGE. Op zaterdag 27 augustus zal -onder auspiciën van de ver eniging „Het Kanaal" door de muziek vereniging „Sc'heldegalm" uit Hans- weert een concert worden gegeven. Voor het concert is -er een demonstra tie waterskiën en na het concert een gondelvaart. NOORDWELLE. Het was op een van de sombere regen dagen, die de laatste tijd nogal veelvuldig voorkomen, dat wij rijdend op de weg van Noord welle naar Renesse getroffen werden door een „winters" beeld: Een kale bladerloze boom. En dat temidden van het groen van midzomer Mistroostig en zelfs verontrustend strekten de bizar gevormde takken zich uit naar de boven Schouwen-Duive- land zo wijde luchten. Absurd, zowel als in hoge mate irrite rend, deze dode boom in een bloeiende natuur. Zoals menig een voor ons vroegen we ons af waarom deze boom niet reeds lang gerooid was. We stelden de vraag aan de eigenaar van de boerenhoeve. Het was een kort en eenvoudig relaas. De boom voor hofstede Zelandia is een linde, en bomen van dit ras zijn buitengewoon moeilijk te rooien. Het was daarom dat de boer die tot voor kort op de hoeve woon de hem liet staan ook al om dat het hout nagenoeg waarde loos is. De linde zou langzaam vergaan door de kracht van de elementen Zijn dit de redenen geweest of speelden andere sentimenten een rol? Wie zal het zeggen. Maar in Noordwelle strekt een hon derd jaar oude dode linde herin neringen oproepend aan de ramp van zeven jaar geleden nog steeds zijn grillig gevormde zwarte kale takken naar de hemel DOMBURG Twee Westduitse families, L. en G. uit Wuppertal, die in Zeeland hun vakantie doorbrachten, zijn op last van burge meester mr. W. J. E. Crommelin van Domburg over de grens gezet. De oorzaak van deze vrij drastische maatregel was een schermutseling met boswachter A. L. van het landgoed Berken bosch, welk landgoed niet toegankelijk is dan op vertoon van wan delkaarten. De Domburgse burgemeester is in overleg met zijn kollega van Oostkapelle, de heer F. G. Sprenger, en de officier van justitie te Middelburg, mr. G. J. B. v. d. Dussen, tot uitwijzing overgegaan omdat hij tot de slotsom was gekomen dat hetgeen er tussen de Duitsers en de boswachter was voorgevallen, niet te to lereren was. De twee families hebben zich schuldig gemaakt aan strafbare feiten en zullen daarvoor worden vervolgd. Boswachter L. deed enkele da gen geleden normaal zijn ronde. In het bos bevonden zich enkele personen, die L. zoals zijn ge woonte was naar hun wandel- kaart vroeg. Het bleken Duitsers te zijn. De toeristen merkten op, dat zij geen kaart bezaten, waar na de boswachter hen er een te koop aanbood. Een van de Duit sers verklaarde toen geen geld bij zich te hebben, terwijl een an der lid van het gezelschap naar zijn voorhoofd weesDeze eigenaardige vakantieganger zei trouwens geen kaart te willen hebben. Daarop deelde de boswachter op be sliste toon mee: „Dan moet u terug, u kunt zonder kaart hier niet rondlopen'." De Duitser, die geen kaart wenste, ant woordde: „Jullie hebt ons al jaren af gezet, dat willen wij niet meer Niettemin bleef L. op het feit wijzen, dat het bos particulier terrein is en sommeer de de Duitser opnieuw terug te gaan. Het gezelschap gaf toen eindelijk aan het verzoek gevolg en verdween in de rich ting van het kasteel Westhove. Inmiddels was de boswachter naar de goudvissenvijver gegaan, waar hij de Duitsers opnieuw aantrof. Nogmaals zei hij: ,,U mag hier niet lopen, u moet de andere kant op als u naar de uitgang wilt!" De Duitser, die naar zijn hoofd had ge wezen en nare opmerkingen had ge plaatst, ging daarop voor dé boswachter staan en zei: „Ik ga voor niemand terug De bewaarder van Berken bosch liet zich evenwel niet uit het veld slaan: „Ik kan u hier niet toelaten!" De Duitser liep toen door, de verkeerde richting uit, waarna L. hem achterop ging en hem by zijn blouse greep. Een volkomen onverwachte stomp in het ge zicht van de boswachter was het ant woord van de Duitser. L. viel achterover en was volkomen beduusd. Opnieuw kwam de Oosterbuur op de boswachter af, nu met gebalde vuisten, terwijl een van zijn metgezellen eveneens een boks houding aannam. L. trachtte terug te slaan, maar miste. Daarop zei de dreigende eerste Duitser: „Gaat u maar eens mee naar de burge meester van Domburg!" „Nee", ant woordde L„ „we moeten naar de burge meester van Oostkapelle, want Berken bosch behoort tot diens gemeente!" Daar toe bleek de Duitser niet genegen. De boswachter heeft zich daarna ge- distancieerd van het Duitse gezelschap en is naar huis gegaan, waar hij de poli tie op de hoogte stelde van zyn bevin dingen. De rijkspolitie in Domburg heeft de boswachter daarop verzocht naar het dorp te komen om verhoord te worden. Inmiddels hadden enkele politiemannen de Duitsers reeds voor een verhoor naar het gemeentehuis gebracht. De vechtjas werd geboeid en naar Westkapelle ge reden, waar hij later op de dag werd vrijgelaten. Beide echtparen zijn ver volgens opnieuw .gehoord, waarna de uit wijzing volgde. De Duitsers gaven een heel andere lezing van het geval. Zij zeiden al voor het vierde jaar in Domburg te zijn en met haar tienen in hetzelfde pension te logeren. Op een middag de bewuste middag dus gingen zij via Hoogduin naar Berkenbosch om van een wandeling te genieten. Bos wachter L. hield hen daarbij aan en had volgens de Duitsers op ta melijk onbeschofte wijze aan de toe risten gevraagd: „Hebt u geen kaart?" Nee, de families waren niet in het bezit van wandelkaarten en hadden ook geen geld om deze te kopen. Tegen L. verklaarden zij, dat zij in pension Bos en Zee logeerden en dat zij de volgende keer wel een kaart zouden kopen. Nogmaals sommeerde hen daar op de boswachter het bos uit te gaan, waar allen gehoor aan gaven. Zij wil den naar de zee, wisten de weg echtei niet zo goed en konden zo vlug niet het bos verlaten. De boswachter was hen toen naar de lezing van de Duitsers voor de voeten gesprongen en een van de leden voeten gesprongen en had een van de leden van het toeristische gezelschap een kaakslag gegeven. De vriend van de geslagene nam dat niet en sloeg terug. De burgemeester van Domburg, mr. Crommelin, gaf een zelfde verklaring en lezing van de gebeurtenissen ais de boswachter. Hij vertelde nog, dat een van de Duitsers toegegeven had dat er van hun zijde de eerste klap viel. De burgemeester keurde het ver der af, dat de buitenlander geboeid in een politiejeep naar Westkapelle werd overgebracht. Hij voegde er eek ter aan toe, dat de rijkspolitie geen overvalwagen tot haar beschikking had en men gemakkelijk uit de jeep kon klauteren. Ook deelde mr. Crom melin ons iM>g mee, dat de beide Duitse echtparen tot hun verweer hadden aan gevoerd, dat de boswachter „geen uni form droeg en geen Duits sprak". De consul-generaal van de Westduitse Bondsrepubliek in Rotterdam, de heer Liebrecht, vertelde ons desgevraagd, dat de uitgewezen Duitsers hun be klag zijn wezen maken. Hij heeft daarna contact gezocht met regerings instanties in Den Haag en Bonn. De heer Liebrecht merkte op zich nog niet nader op .de hoogte 'te hebben ge steld van beide standpunten in deze kwestie. Nog deze week zal hij naar Domburg gaan om een gesprek te hebben met de burgemeester en de boswachter. Als zijn voor lopige mening gaf hij, dat „hier vermoedelijk enkele misverstan den" in het spel zijn. We? verklaarde hij zich bereid in de toekomst de Duitsers, die in Ne derland hun vakantie komen doorbrengen, te adviseren zich dubbel zo goed te gedragen om allerlei narige gevoeligheden te vermijden. Verkeer naar Zeeland ontwricht RILLAND Naar wij vernemen heeft het gemeentebestuur van Rilland-Bath bericht ontvangen, dat de Australische ambassadeur in ons land, sir Edwin Mc. Carthy, bereid is het nieuwe dorpshuis officieel te openen. De datum is vastgesteld op woensdag 7 septem ber. Ook de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, zal de openingsplechtigheid bijwonen. Het dorpshuis in Ril land is tot stand gekomen met gelden uit de zogenaamde „Ram- penpot". Ook Australië heeft meegeholpen deze pot goed te vullen. BERGEN OP ZOOM. Op de Ant werpsestraatweg zijn twee grote onge lukken gebeurd, waarbij veel materiële schade werd aangericht, maar zich geen persoonlijke ongelukken voorde den. Het verkeer naar België en Zeeland werd echter ontwricht. Uit de richting Zeeland kwam een grote truck met aanhangwagen van de firma L. uit Middelburg bestuurd door Chr. J. uit Middelburg. Ter hoogte van de weg naar de Lange Teen moest de bestuur der afremmen voor een tegenligger. De wagen slipte echter en duikelde in de langs de weg lopende sloot. De aanhangwagen bleef nog op de weg staan. J. was met een lading erwten op w-eg naar Zaandam. De truck werd vrij ernstig beschadigd, de drie inzit tenden kwamen met de schrik vrij. Het verkeer in beide richtingen on dervond enige stagnatie. Tweehon derd meter verder gebeurde eveneens een ongeluk met een truck met opleg ger van de firma N. uit Breda be stuurd door G. P. uit Breda. Ook deze wagen kwam van de Zeeuwse weg en moest naar Breda. Ter hoogte van de Brombeer brak de vooras van de YERSEKE. Op. de laatste verga dering van de oesteradviescommissie zijn de gewichten voor de oesters vast gesteld. Voor de tweenullen is het ge wicht bepaald op 7377, vooir drienul len op 8387, voor viernuEen op 93 97, voor vijfnullen op 103106 en voor zesnullen boven de 120 kg. Ook de prij zen zijn vastgesteld. Aan het Produk't- schap voor Vis en Visserijprodukten zal geadviseerd worden de oesterport acht dagen later te beginnen dan aanvan kelijk in de bedoeling lag. Als op het advies gunstig wordt beslist wordt de datum 8 september, de dag van de fees telijke opening van het oester- en mos selseizoen -in Yerseke. truck. De chauffeur verloor de macht over het stuur. En de wagen schoot naar rechts het rijwielpad op, waar gelukkig op dat moment geen fietsers reden en boorde zich in de dijkwand. De truck kantelde daarna waarbij de lading kratten met lege flessen over de weg werden verspreid. Ook hier kwamen de inzittenden met de schrik vrij. De schade was vrij aanzienlijk. GOES. De varkens van de melkhandelaar Timmerman uit de Frans den Hollanderlaan hebben gisteren gratis krachtvoer genoten. Terwijl de bevolking van Goes nog op een oor lag is gistermorgen in aEe vroegte (vijf uur) 1500 liter melk verloren gegaan voor dc con sumptie. Toen de chauffeur van het vrachtautobedrijf G. B. uit Nisse met zijn auto achteruit het erf van de heer Timmerman opreed gleed de tank met melk van de wagen af. De tank stond vermoedelijk iets teveel naar achter. De melk gulpte uit de tank en weldra was een gro te gore witte plas ontstaan. Er zat niets anders op de melk op te scheppen en de varkens te voe ren, die er tevreden knorrend van hebben gesmuld. Op de gemeente-secretarie te We- meldinge zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwer pen: een tas met twee blauw.e hand doeken, twee zwembroeken en een jasje. Meer Zeeuws nieuws op pagina 6

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3