Loemoemba beschuldigt, klaagt en eist „BLANKE TROEPEN VAN VERENIGDE NATIES 2000 toeschouwers bij show-proces Vluchteling gedood door schot uit dienstpistool LIFTERS OVERVALLEN AUTOMOBILIST Britse zeeliedenstaking verloopt langzaam Hammarskjoeld vloog door naar Katanga NIEUWE SCHOK IN CHILI Chinees beeldje gestolen De BiltBuien PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ZORGEN OP HOOFDKWARTIER Moskou: geen debat over ontwapening POWERS VOOR RODE RECHTERS OP ZIJN 31-STE VERJAARDAG Emoties Indonesië restitueert Duitse bezittingen KONINKLIJK JACHT SCHUILT VOOR STORM Duitse stratosfeerballon naar het oosten Alleen Afrikanen NA „HALT OF IK SCHIET Tevreden Koele dronk thuis gaf ze de kans Voor Doornspijk geen speelautomaten Pensioengerechtigde leeftijd bij N.S.: 65 Zwakke moeder Met vertaling LAATSTE NIEUWS GEVANGENISOPSTAND HAKENKRUISEN IN DACHAU Vrije zaterdag voor gemeentepersoneel in Rotterdam Eerste paal viel in stukken uiteen Hoofdkafiteor: G«w, L. Vorstjfrsai 90. Pastbuf 4, Giro 316666. telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24. Ternemen, Kieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierlkeee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT: Chef red.: G. J. BRFXKER Zeeuwsch Dagblad W \f' t Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang Nu. 4630Maandag 15 augustus 1960 Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD. De kansen op ernstige moeilijkheden tus sen de centrale Congolese regering en de Verenigde Naties zijn dit weekeinde aanzienlijk gestegen als gevolg van uitlatingen van premier Loemoemba: 1 Hij eist terugtrekking van alle blanke troepen uit Congo; slechts neger- troepen onder bevel van de Verenigde Naties mogen in Congo blijven. Hij heeft secretaris-generaal Hammarskjoeld ervan beschuldigd, in dienst van de Belgen te sfaan. 'J Hij heeft beweerd dat Belgische troepen in de uniform van de politie- r macht der Verenigde Naties in Congo proberen te blijven. A Hij is diep beledigd omdat Hammarskjoeld na zijn aankomst te Leopold- stad direct met enige honderden Zweedse militairen is doorgevlogen naar Katanga in plaats van eerst met hem, Loemoemba. overleg te plegen over de jegens Katanga in te nemen houding. Tot gisteravond hadden de Verenigde Naties niet op Loemoemba's klachten gereageerd, maar op het hoofdkwartier van de V.N. in New York maakte men zich wel degelijk zorgen over de steeds slechter wordende verhouding fusten de officiële regering van Congo en de administratieve en militaire vertegenwoordigers van de volkerenorganisatie die zich nota bene: op uitdrukkelijk verzoek van Loemoemba zelf in Congo be vinden. Men realiseert zich dat Loemoemba niet eindeloos met klachten kan komen: er zal ongetwijfeld een ogenblik komen dat de posities opnieuw scherp gedefinieerd zullen moeten worden. Loemoemba heeft ter beteugeling van de afvallige bewegingen in zijn land enkele strenge maatregelen bekend gemaakt. Zonder toestemming van de overheid zullen geen vergaderingen meer mogen worden belegd. Toestemming moet zes dagen tevoren wor den aangevraagd. Verenigingen mogen niet worden opgericht. Bestaande verenigingen moeten toestemming vragen om hun acti viteiten te mogen voortzetten. Kranten mogen slechts verschijnen met toestemming van de regering. Alle kranten zullen aan rege- ringstoezicht onderworpen zijn. De Congolese premier beschuldigde verder de Verenigde Naties ervan, Belgische agenten in dienst te hebben, die onder de vlag van de V.N. onrust zaaien en Congo lezen omkopen om verraderswerk te doen. Hammarskjoeld en Bunche hebben met opzet de be zetting van Katanga zo veel mogelijk vertraagd. In plaats van Katanga bin nen te trekken en te bezetten, zoals de Veiligheidsraad had besloten, begint Hammarskjoeld, zo zei Loemoemba, met hem te onderhandelen. Ook was de premier gebelgd over het feit dat de Verenigde Naties hem geen vrij geleide hadden verschaft voor een be zoek aan Katanga. De Russische op het verzoek j MOSKOU (Reuter), regering gaat niet in r van het westen om weer deel te nemen aan de afgebroken ontwapeningsbespre- i kingen. Het Westen had daarom ge-1 vraagd bij wijze van uitdaging, in de overtuiging dat de Sovvjetunie zou wei- j geren, daardoor in het oog van de we-1 reld bewijzend dat het ontwapenings- overleg haar niet ter harte gaat. Moskou heeft nu een tegenvoorstel ge daan dat erop neerkomt dat de ontwa peningskwestie besproken moet wor den in de Algemene vergadering van de Verenigde Naties door de hoofden van de regeringen. MOSKOU (Reuter) „Ik ben erg in de war en word met de dag banger, nu het proces naderbij komt." Met een door tranen verstikte stem werden deze woorden gisteren in Mos kou gesproken door Barbara Powers, vrouw van de Ameri kaanse piloot Francis Gary Powers, die op 1 mei met zijn verkenningsvliegtuig boven d" Sowjetunie werd neergescho ten. Woensdag begint het pro ces tegen Powers, die wegens spionage tegen de Sowjetunie moet terechtstaan. Niet alleen mevrouw Powers, maar ook zijn ouders en schoonmoeder ar riveerden tijdens het weekeinde in de Russische hoofdstad. Geen van hen kreeg toestemming de gevangen Ame rikaanse vlieger, hun man en zoon. te bezoeken. Dat mag pas na het proces, vertelde Barbara Powers op een persconferentie in het hotel Sov- jetskaja. waar zij met haar moeder en schoonouders iogeert. Ze zag lijk bleek. Ook twee Amerikaanse advo caten reisden mee naar Moskou, hoe wel Powers alleen door een Rus mag worden verdedigd. Ze xijn net begonnen en hebben nog geeil geld loor pen ladder! Advertentie BONN (DPA) De Indonesische re gering heeft toestemming' gegeven tot opheffing van het beslag dat de Ne derlands-Indische overheid in 1940 op Duitse eigendommen had gelegd. Het betreft, zo deelt het Duitse ministerie van buitenlandse zaken in het Duitse staatsblad mee, grondeigendom en ge-j bouwen, aandelen, bank- en spaarbank-! rekeningen, handelsmerken e.d. Eigendommen van firma's die door de Indonesische regering zijn overgeno men of genationaliseerd, worden niet teruggegeven. De eigenaren kunnen tot 31 december in Djakarta een aanvraag om schadevergoeding indienen. AUGUSTA 'AP) Voor de tweedej keer in drie dagen moest zaterdag, dei vaartocht, van de koninklijke familie op de Middellandse zee wegens stormachtig weer worden onderbroken. De Piet Hein was op weg van Syra-j cuse naar Catania. Halverwege moe'st het jacht Augusta binnenlopen om be-l scherming tegen de zware zeeën te zoe-- ken. Plet vertrek uit Syracuse was, ook al in verband met het slechte weer, van donderdag tot zaterdag uitgesteld HAMBURG Aanvankelijk leek het, dat de met grote belangstelling tegemoet- geziene ballonvaart van h'et Max Planck Instituut te Lindau (Harz) een groot j succes zou worden. De stratosfeerballon bereikte volgens plan een hoogte van 24 km en de radiografische meetinstru menten functioneerden goed. Tot middernacht kon het instituut, wetenschappelijke gegevens opvangen, doch daarna werd het stil: de ballon bleek te zijn afgedreven naar Oost-! Duitsland. Het instituut heeft thans verklaard, dat hel hier slechts om een proefballon ging en dat bij verbetering van de weersomstandigheden een start met een andere stratosfeerballon zal1 worden ondernomen. Samenvattend verklaarde Loemoem ba: „De Verenigde Naties mogen hun werk in Congo wel voortzetten, maar dan dienen alle blanke troepen het land onmiddellijk te verlaten. De Afri kaanse troepen die deel uitmaken van de politiemacht zijn mans genoeg om de rust te handhaven en zij hebben tenminste het Afrikaanse sentiment." Na de vreedzaam verlopen bezetting van Katanga is Hammarskjoeld nu vertrokken naar Kamina. de Belgische basis, die ook ontruimd zal moeten worden. Hij zal er de terugtrekking van de Belgische troepen regelen en keert daarna terug naar Leopoldstad voor besprekingen met premier Loe moemba. Hier en daar is het in Katanga tot vechtpartijen gekomen tussen aanhan gers en tegenstanders van premier Tsjombe. Tsjombe's politietroepen hebben met traangas de orde weten te herstellen zonder dat het nodig was dat troepen van de Verenigde Naties tussen beide kwamen. Er vielen vier doden. Troepen van velerlei nationali teit ziin op weg naar Katanga om zich aan te sluiten bij de eenheden van de V.N. die er al zijn. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een jonge wacht meester van de rijkspolitie in Ilpen- dam, onder de rook van Amster dam, heeft zaterdagavond laat een 42-jarige koopman, die werd ver dacht van koperdiefstal, op de vlucht doodgeschoten. De officier van justitie te Amsterdam, mr. Tonckens, zal onderzoeken of hier al dan niet van een strafbare poli tiële handeling sprake is. Hammarskjoeld, die zeer zwijgzaam is, maakt de indruk zeer tevreden te zijn over het resultaat van zijn be sprekingen met Tsjombe. Het feit dat de bezetting van Katanga zonder in cidenten is verlopen, zal aan die te vredenheid niet vreemd zijn. Tsjombe schijnt eveneens ingenomen te zijn met de resultaten van de besprekingen. „De troepen van de V.N. handhaven orde en rust, zoals de Belgische troepen dat eerder deden: zij stellen ons in staat, op de ingeslagen weg voort te gaan", zei hij. De ontruiming van Katanga door de Belgische troepen is gisteren begon nen. Zweedse troepen namen hun plaat sen onmiddellijk in. Men zag Belgische generaals en kolonels met tranen in de ogen hun bureaus verlaten terwijl overal de kreet weerklonk „Leve Bel gië, Leve Katanga''. De politieman, de heer Van Leeuwen, maakte jacht op twee mannen, die vol gens de werfbaas van een opslag plaats van afval van de Drakafa- brieken, bezig waren koperdraad op £>e een bakfiets te laden. De werfbaas, de heer Evers, had de verdachten in de loop van de avond met hun vehikel om de opslagplaats zien zwerven. En kele dagen tevoren was daar reeds een koperdiefstal gepleegd. De heer Evers waarschuwde de rijks politie. De wachtmeester Van Leeu wen werd er op uit gestuurd. Onder weg ontmoette hij de zoon van de heer Evers, die hem vertelde dat hij twee onbekenden bezig had gezien met het beladen van een bakfiets. De politie man sloop naderbij, en constateerde dat de mededelingen van de zoon juist waren. Hij zond de jongeman te rug om assistentie uit halen. Wachtmeester Van Leeuwen kroop toen aan en riep: Blijf staan, politie. Hij zag een van de mannen voor zich uit rennen in de richting van een moeras. Tegen het licht van Amsterdam kon hij hem duidelijk onderscheiden. Driemaal riep hij: Halt of ik schiet. Daarna loste hij een waarschuwings schot in de lucht. De vluchteling dook onder in het duister van het moeras. Zijn metgezel had zich bij het aanflit sen van de lantaarn verscholen achter enkele tonnen en balen op het afval- erf. Na het waarschuwingsschot bleef, het enige ogenblikken stil op het ter rein. Toen hoorde wachtmeester Van Leeu wen plotseling gerucht achter zich. Hij draaide zich om en zag op ongeveer 35 meter afstand een man in gebogen houding staan. politieman sommeerde de donkere figuur zich over te geven. De man voldeed niet aan dit bevel, doch vluchtte op zijn hurken. Weer riep de wachtmeester: Blijf staan, of ik schiet. Daarop loste hij een schot in de rich- ring van de vluchteling. NIET ZUIVER Volgens zijn verklaringen mikte hij op de benen. Zijn wapen was een negen- millimeterpistool van het type F.N., waarvan het ook in politiekringen al gemeen bekend is dat het slechts tot op een afstand van vijftien tot twintig meter zuiver schiet. Landsmeer te Kort na schot hoorde de wachtmees ter vloeken. De vluchteling kwam op hem af en riep uit: Ik ben getroffen. nog dichterbij: stak zijn lantaarn DOORNSPIJK. In Doornspijk wordt de aanwezigheid van speelautomaten in café's en andere openbare gelegenheden verboden. Het gemeentebestuur heeft daartoe be sloten na ontvangst van een brief vanl de officier van justitie te Zwolle, die schreef dat voor de Zwolse rechtbank chauffeurs hadden terechtgestaan die door het vergokken van hun weekloon! in speelautomaten tot diefstallen waren! gekomen. Van onze correspondent WEESP. De 38-jarige automo bilist G. O. uit Weesp, die zaterdag middag bij Diemen twee jeugdige lif ters m zijn wagen liet stappen, is voor dit gastvrije gebaar met slaag en beroving beloond. De knapen vertelden hun gastheer dat zij in Hilversum moesten zijn. ..Dan zet ik jullie wel even af bij het station in Weesp", beloofde de heer O. toen Weesp in zicht begon te ko men verzuchtten de lifters dat ze iets wilden drinken. De automobilist correct tot in het oneindige bood zijn passagiers een koele dronk aan en nam hen mee naar huis. Nauwelijks waren de knapen bin nen of ze besprongen de heer O. en dwongen hem onder bedreiging met een mes en een ploertendoder zijn portemonnaie met dertig gulden af te staan. De buit viel tegen en daarom vroegen ze om meer. De be dreigde automobilist zei daarop dat in zijn jas die aan de kapstok hing de sleutel van een geldkistje zat. Toen de lifters de woonkamer had den verlaten, vluchtte de heer 0.: via de achtertuin naar buren om hulp te halen. Toen hij in zijn woning terug keerde, waren zijn aanvallers ver dwenen. Ze hadden nog kans gezien de banden van zijn auto stuk te snij den. Toen zakte hij meen. Later bleek dal: hij dood was. Hel bleek de 42-jarige Amsterdamse koopman J. S. te zijn, een oude bekende van de j politie, met een strafblad op het ge- bied van ruiten tikker ij en en juwelen- I diefstallen. Hij had een lang-dolkmes i in een bamboeschede op zak. Zijn in het moeras gevluchte maat, de 26-jarige J. F. K.. gaf zich over, nadat de politie het terrein had afge- zet. Op het ogenblik dat de mannen door wachtmeester Van Leeuwen wer den gestoord hadden zij al voor onge veer 250 gulden aan koperdraad op de bakfiets geladen. Volgens de directe superieur van de wachtmeester, de luitenant van de t rijkspolitie Gerritsen te Amsterdam, had de politieman niet anders - kun nen handelen dan hij heeft gedaan. De dienstvoorschriften staan het de po litie toe om van het vuurwapen ge bruik te maken als iemand, die van een misdrijf wordt verdacht, zich door vlucht aan een arrestatie poogt te onttrekken. Vandaag zal op het stoffelijk overschot van de neergeschoten koopman sec tie worden verricht. Bij een eerste, vluchtige lijkschouwing vlak na het overlijden heeft men niet kunnen •aststellen waar de kogel uit het istool van wachtmeester Van Leeu- en het lichaam van het slachtoffer j binnengedrongen. Voor het gebouw van de Amerikaanse ambassade in Moskou werd deze foto van Barbara Powers genomen, de vrouw van de Amerikaanse piloot die deze week in de Rus sische hoofdstad wordt berecht. Links de vader van de vlieger, rechts de moeder van mevrouw Powers, (Telefoto) Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Met ingang van 1 januari wordt de pensioengerechtigde leeftijd bij de Nederlandsche spoor wegen van 63 op 65 jaar gebracht. Deze wijziging vindt zijn oorzaak m de personeelssituatie in het bedrijf. De toestand van vóór 1947 wordt hier mee hersteld. Het recht dat personeel van zestig jaar en ouder eervol ontslag kan vra gen onder toekenning van vervroegd ouderdomspensioen blijft gehandhaafd. Oliver Powers, de vader van de vlie ger, kon zaterdag bijna niet uit zijn woorden komen van de emotie toen hij in Moskou aankwam. Ook bij hem stroomden de tranen over het gezicht, vooral toen hij vertelde dat hij zijn beroep op premier Kroesjtsjef om zijn zoon vrij te laten had gedaan als va der tot vader. ..Mijn zoon is geen zoon van een miljonair", sprak vader Powers tot de pers, „maar de zoon van een arbeider uit een gewoon Ame rikaans gezin, zoals er miljoenen zijn in uw land en in mijn land en in de hele wereld." Oliver Powers zei vastbesloten te zijn Kroesjtsjef te spreken te krijgen, maandag nog. .,Het zal gebeuren, hoe. dan ook". En hij zei ook nog dat hij en zijn schoondochter alles zouden doen om Francis Powers nog voor het proces te bezoeken. De ongeluk kige vader herinnerde er aan dat Kroesjtsjef hem beloofd had alles te zullen doen om hem in Moskou te hel pen. De familie Powers zal het proces in Moskou bijwonen op gereserveerde plaatsen vlak bij de getuigenbank. Vooral voor de moeder van de vlie ger zal het een ware beproeving zijn: ze heeft een zwak hart en haar dok ter is bang, dat het proces te zwaar voor haar zal zijn. Het proces begint op de dag dat Francis Powers 31 jaar wordt. Zeker 2000 mensen zullen het bijwonen. Om het proces een zo groots mogelijke op zet te geven wordt het gevoerd in de grote zuilenzaal van het gebouw der vakverenigingen. Het zal zeker drie dagen duren en in zijn geheel door radio en televisie worden uitgezonden. Er zijn 1200 plaatsen gereserveerd voor leden van de diverse communis tische organisaties; 500 plaatsen zijn toegewezen aan leden van het corps diplomatique. Een 300 journalisten uit de Sowjetunie en het buitenland mogen het proces verslaan. De organisatoren van het show-proces zorgen voor een gelijktijdige vertaling van het gespro kene in het Engels, Frans, Duits en Chinees. Zoals gemeld heeft men in de Sow jetunie bekend gemaakt, dat Powers bekend heeft schuldig te zijn aan het vliegen boven Russisch grondgebied. Hij zou ook hebben bekend dat zijn vlucht ten doel had spionagegegevens te vergaren zie advertentie op pagina H WINNIPEG (Reuter) In de strafgevangenis bij Winnipeg in Canada is gisteravond opstand uitgebroken. De gevangenen hebben tenminste één gebouw in brand gestoken. De hulp van militairen en de bereden politie is ingeroepen om de opstand te onderdrukken. De rook van het brandende gebouw was op een afstand van twintig kilo meter zichtbaar. LONDEN. De Britse handels vloot begint zich los te worstelen uit de greep van de wilde zeeliedensta king. Gisterochtend vertrokken er reeds 121 schepen, al werd in acht tien gevallen, o.a. bij het luxepassa- gierschip Andes (26.860 ton) getracht hen te stoppen. De helft van de ruim tachtig nog op gehouden schepen bestaat uit grote kustvaarders. Zowel in Southampton als in Liver; .ol. de twee havens die het zwaarst werden getroffen, ging het ech ter gisteren al veel beter. In verscheidene havensteden langs het kanaal werd het verkeer weer normaal. In Liverpool vertrokken alle schepen volgens dienstregeling. Hieron der bevonden zich verscheidene grote passagiersschepen. Op de Kanaaleilan- MüNCHEN (Reuter) In het cre matorium van het vroegere Duitse concentratiekamp Dachau hebben on verlaten hakenkruisen op de muren geklad. De politie stelt een onder zoek in. Dachau is tegenwoordig een mu seum dat de herinnering levendig houdt aan de wandaden die de na zi's daar bedreven. Een gids die in het museum werkt, kreeg dezer dagen van een be zoeker te horen: ,,Ze hebben jou ook vergeten in de oven te stoppen". Hij vond dat de mensen die in Dachau omkwamen allemaal misdadigers wa ren. die hoe dan ook begraven dien den te worden. De bezoeker is de 25-jarige zoon van een S.S.-officier die destijds in Dachau „werkte". den gestrande vakantiegangers werden door twee schepen van de Britse spoor wegen verlost en naar Weymouth ver voerd. Ook Harwich, Dover Folkestone en Newhaven ondervonden geen hinder meer. VLIEGEN Maar de passagiers van de Queen Mary en de Empress of Britain moes ten met gecharterde straatvliegtuigen naar de Nieuwe Wereld vertrekkeiv In Schotland, waar maar twee sche pen zijn getroffen, werd echter door 200 zeelieden een motie van wantrou wen in de landelijke secretaris van de vakbond aangenomen. De plaatselijke voorzitter werd op deze bijeenkomst terzijdegeschoven. De minister van arbeid heeft niet in gegrepen in het interne conflict van de bond die woensdag een loonsverhoging van 25 gulden per maand aanvaardde inplaats van de eerst geëiste veertig gulden. Achthonderd havenarbeiders in Liver pool hebben gisteravond besloten in sta king te gaan indien zij niet 12.50 per week loonsverhoging en een vee^tiguri- ge werkweek krijgen. Bovendien zullen zij morgen een 24-urige staking houden als sympathiebetuiging voor de staken de zeelieden. ROTTERDAM Het gemeentebe stuur van Rotterdam overweegt ge leidelijk een vrije zaterdag voor het gemeentepersoneel in te voeren. Ge zocht wordt naar een oplossing die zich beperkt tot een verschuiving van de werktijden. B. en W. zullen de diensthoofden machtigen na te gaan welke moge lijkheden zich bij de bedrijven en diensten voordoen en welke maatre gelen zouden kunnen worden getrof fen indien het publiek belang voortzet ting van de zaterdagse arbeid eist. Bij wijze van proef zullen bij de dienst voor sociale zaken tot het ein de van dit jaar de werktijden op de eerste vijf werkdagen van de week zodanig worden verlengd dat op de zaterdag niet behoeft te worden ge werkt. Voorlopig moet daarop nog een uitzondering worden gemaakt voor het personeel werkzaam in het Tehuis voor ouden van dagen. SANTIAGO (AP) In het zuiden van Chili heeft zich opnieuw een zwa re aardbeving voorgedaan de zwaar ste sinds die van mei van dit jaar, toen een groot deel van het land vol komen werd verwoest. De beving deed zich voor in het reeds zwaar geteisterde gebied van Valdivia. Er werd enige schade aangericht. Slacnt- offers schijnen er niet te zijn geval len, hoewel enkele huizen zijn inge stort. Ook in Agadir in Marokko, dat in maart van dit jaar met de grond ge lijk werd gemaakt door een zware aardbeving, waarbij 12.000 mensen het leven verloren, zijn aardschokken gevoeld. Er ontstond weinig of geen schade en niemand werd gedood of gewond. AMSTERDAM. Het slaan van de eerste paal voor een nieuwe fabrieks hal van de jubilerende N.V. Monroe calculating machine company Holland in Amsterdam is een gedenkwaardige gebeurtenis geworden. Aan de voeten van vierhonderd werknemers viel de dertien meter lange. 1200 kilo wegende paal zaterdagmorgen in stukken uiteen. In de bouwput aan de Pilotenstraat in Amsterdam-West was een nieuwe heimachine geplaatst, die zo wil het de theorie bij de eerste compressie- slag een deel van het op de paal be vestigde heiblok omhoog trekt en daar na automatisch op en neer stuit. De machine werd in werking gesteld, maar m plaats van een deel van het heiblok werd de hele paal omhoog getrokken. Terwijl de feestgangers veiligheids halve op de vlucht sloegen, viel de paal in stukken uiteen. Niemand werd ge wond. Van onze correspondent LEIDEN. In het afgelopen week einde is bekend geworden dat donder dag omstreeks het middaguur een Chi nees beeldje is ontvreemd uit het Rijks museum voor volkenkunde te Leiden. Het beeldje, een Kwan Yin-figuurtje, is van brons, geelachtig van kleur en zes tien centimeter hoog. De vitrine waarm het stond, was geforceerd. Het K.N.M.I. in De Rilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele plaatse lijke buien. Zwakke tot mati ge wind in hoofd zaak uit zuide lijke richtingen. Weinig verande ring in tempera tuur. MIESJE: De eer ste bui vandaag. 16 augustus. Zon op 5.25. onder 20.03. Maan op 0.18, oirder 15.57.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1