POLITIE-ALARM IN ROERMOND NA „ONGELUK" ZON REGEN Capsule geborgen na recordreis door de ruimte Zestienjarig meisje werd door zeelieden ontvoerd AMERIKA DOET IN ÉN OPZIENBAREND SUCCES DAG EEN REUZENSTAP VOOR „VERKENNERS" OP WEG NAAR VEROVERING VAN HEELAL DOOR DE MENS Terreinen te duur - jagers in geweer Stelende Duitsers mogen terugkomen Man verdronken - zijn auto stond gewoon op straat Trein stopt voor spelend jongetje WESTEN DAAGT MOSKOU UIT Duitse jongens na aanranding uitgewezen Twee landgenoten op ereplaatsen Pipercub leidde vissers naar zivemmende vlieger PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND STER VAN 62 KILO Per helikopter Record van X-15 Zie» verder pag. 7 STRAALJAGER STORTTE IN WADDENZEE Drie dagen spoorloos Zandzuiger haalde bom op Uitbreidingsplan goedgekeurd Duitse toeristen gewond Gestolen auto teruggevonden De Bilt: Bewolkt Het weer overal Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststrsat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, VHssingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zlerikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREL'KER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers IS cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1, 16c JAAIRGANG No. 4629 Zaterdag 13 augustus 1960 REUZEBALLON OM DE AARDE Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Nederlandse jagers zijn boos. De huurprijs van hun jacht terrein is de laatste vier jaren der mate opgedreven dat er geen aardig heid meer aan is. In het periodiek van de Koninklijke Ne derlandse jagersvereniging (tiendui zend leden) wordt verzamelen gebla zen om er iets tegen te doen. Twintigduizend jagers konden tot voor enige tijd hun terrein van veertig hectare en groter huren voor prijzen die varieerden van vierhonderd tot achthonderd gulden. Deze zijn nu op gelopen tot zelfs vierduizend gulden. NIEUWELINGEN Dit komt door een aantal vermogende nieuwelingen die jagen als een mode verschijnsel zien en hun zakelijke re laties niet langer zonder een frisse jachtpartij willen laten. Bij de open bare inschrijvingen van jachtterrei nen door overheidsdiensten zijn zij ver reweg de hoogste bieders. In West-Duitsland is deze ontwikkeling al geruime tijd aan de gang. De ja ger moet daar echter een proeve van bekwaamheid afleggen waardoor tenminste „weidelijke" jagers in het veld komen. In ons land is dat niet zo. De jachtwet biedt met de woor den „naar behoren te jagen" weinig zekerheid voor de welstand van de wildstand. Wanneer immers een ondeskundige ja ger een abnormaal hoge huur heeft betaald voor een jachtterrein, zal hij koste wat kost wild willen vellen en zich weinig bekommeren om de ja gerscode die rekening met de wild stand houdt. Het veld wordt „leegge schoten", met alle gevolgen van dien. VOORDEELTJE De jagers vereniging richt haar klacht tegen de overheidsdiensten die uit deze mode een slaatje slaan. De prak tijk schijnt echter ook uit te wijzen dat vele verhuurders ondanks de rammelende geldbuidel meer waarde hechten aan de goede verstandhouding met de echte jagers. De vraag is hoe lang de sport het van het geld zal win nen, Jagen is een luxueuze bezigheid die door geen enkele prijsbewaking is beschermd. De jagersvereniging heeft intussen stap pen gedaan bij de autoriteiten in de hoop dat het gevaar kan worden in gedijkt. AMSTERDAM (ANP) Twee dagen nadat zij bij een winkeldiefstal op heterdaad waren betrapt, stonden gistermiddag twee jonge Duitse stu denten voor de Amsterdamse poli tierechter terecht. Zij werden ver oordeeld tot vijf dagen hechtenis. De officier van justitie had drie maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, geëist plus een proeftijd van drie jaar; in die drie jaar, aldus de eis, zou het tweetal zich niet in Nederland mogen ver tonen. De politierechter, mr. Da Costa, voel de niet veel voor een verbod om in Nederland te komen. Hij zei: „Zij moeten hier maar vaak komen, want er valt voor Duitsers in ons land op het gebied van recht en on recht nog veel te leren." President Eisenhower was zeer be nieuwd hoe zijn stem gisteren door de Amerikaanse ballonkunstmaan was te ruggekaatst naar opvangstations in de Verenigde Staten. T. Keith Glennan (links), hoofd van het Nationale bu reau voor de luchtvaart en ruimtevaart, legde het hem allemaal uit. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON Een dag als gisteren vrij dag 12 augustus beleefden de Verenigde Staten op het gebied van de ruimtevaart althans, nog nimmer. Gisteren deed Amerika een reusachtige schrede voorwaarts bij de experi menten een mens in de ruimte te brengen. Voor het eerst gelukte het namelijk een capsule van een kunstmaan, die een tocht door de wereldruimte had gemaakt, na terugkeer door de dampkring te bergen. De capsule werd onbeschadigd uit zee opgevist. Binnenkort wordt een aapje in een soortgelijke capsule in de ruimte gebracht. Slaagt men er in het dier na terugkeer op aarde levend uit de capsule tevoorschijn te halens dan is daarmee be wezen dat het ook voor een mens mogelijk is een snelle vlucht door de wereldruimte te overleven. Voor het korps Amerikaanse ruimtevaarders-in-opleiding was het dus vrijdag een veelbete kenende dag. Er werden gisteren nog meer successen geboekt: Het Amerikaanse raketvliegtuig X-15 leverde een nieuwe, adembene mende prestatie: het bereikte gisteren een nieuwe recordhoogte: 43 km De vreugdevolle berichten over het raketvliegtuig' verdrongen het nieuws over een andere belangrijk Amerikaans succes bijna naar de achtergrond. Voor het eerst gelukte het vrijdag namelijk een gigantische ballonkunst maan in een baan rond de aarde te brengen. Het gevaarte dat een doorsnee heeft van ruim 30 meter, werd gelanceerd in het kader van proefnemingen in het telecommunicatieverkeer rond de wereld. Een gesproken boodschap van president Eisenhower werd gisteren prompt door de ballonkunstmaan weerkaatst naar de Verenigde Staten. Het succesrijke lanceren van een nieuwe Polaris en een int.er-continentale ballistische raket van het type Atlas, vormden het sluitstuk van een bijzon der emotioneel verlopen dag. Zo ziet de reus achtige Amerikaan se ballonkunstmaan er uit, die sinds gis teren in een baan rond de aarde draait. Dit gevaarte, dat door zijn glanzende bekleding 's nachts als een heldere ster aan het firmament schittert, fungeert als experimenteer „spiegel" in het ra- dio-telefonie- en te- levisieverkeer op aarde. De ballon is van plastic gemaakt, slechts een halve millimeter dun. Een laagje aluminium is als huidje aange bracht. Dit huidje zendt geluids- en an dere golven terug naar de aarde. Het gewicht van de bal lon is 62 kilo. Gelukken de' expe rimenten en worden er meer ballon kunstmanen in de ruimte gebracht, dan zal het eens mo gelijk zijn directe telefoongesprekken te voeren met welke plaats ook op aarde. Men draait dan een voudig het gewenste nummer! Van onze speciale verslaggever ROERMOND De min of meer verbazingwekkende ontdekking dat de onvindbare auto van de op 24 juli in het kanaal Wes- sem-Nederweert verdronken te gelzetter L, J. Kirkert uit Maar- heeze in Roermond gewoon op straat stond, heeft een volledige ommezwaai gegeven aan het onderzoek naar dit geheimzin nige sterfgeval. Moord of doodslag is nu het probleem waar de politie van Roermond en de in alarmtoestand gebrachte districts recherche van Eindhoven voor zijn ge plaatst. De theorie, dat er moet worden gespro ken van een ongeluk is losgelaten. Het onderzoek richt zich nu op misdrijf. Niet alleen de teruggevonden auto heeft deze wending aan het onderzoek ge geven, ook enkele aanwijzingen en feiten die intussen ter kennis van de politie zijn gekomen, hebben de ge dachten en vermoedens de richting van moord of doodslag uit gestuurd. Feiten die te denken geven. Verrassing Een van de grootste verrassingen was intussen wel, dat de auto van Kirkert geparkeerd werd gevonden op het Wilhelminaplein te Roermond. De wa gen, een zwarte Opel Rekord van 1956 met als kenteken TG 0938 heeft zeer waarschijnlijk van zondag 24 juli af op het Wilhelminaplein te Roermond ge staan vlak bij de plaats waar de Roer- mondse politie een opstelpost heeft voor observatie van het verkeer. De laatste dagen hebben Roermondse agenten van die plaats af ook de num mers genoteerd van alle zwarte Opeis die van de Venloseweg het plein op draaiden en die van uit de stad komende de richting Venlo of Eind hoven opgingen. Pas gisterochtend werd de auto ontdekt. Omwonenden en personeel van de aan het plein ge legen garage hebben verklaard de auto daar dagen lang te hebben zien staan. Het feit echter dat de politie geen be schrijving noch het merk of het num mer van de gezochte auto heeft ge publiceerd, is mede oorzaak dat geen enkele burger de auto eerder herken de, hoewel men hem voor de neus had staan. De beschrijving en verdere bijzonderhe den waren alleen per politietelex ver spreid met het verzoek aan de politie in het hele land om naar de auto uit te kijken. Onseluk De politie van Roermond dacht echter aan een ongeluk of aan zelfmoord. Vandaar dat alle aandacht was ge concentreerd op het zoeken van de wagen in het kanaal Wessem-Neder- weert waarin het stoffelijk overschot van de heer Kirkert donderdag 28 jnli ongeveer één kilometer voor de sluis van Panheel werd gevonden. De heer Kirkert was zondagmorgen 24 juli om negen uur van huis vertrok ken. Hij was die dag nog in Budel ge weest. Verder ontbrak elk spoor. Nadat zijn stoffelijk overschot in het ka naal was gevonden is daar uitvoerig gedregd naar de auto. Later werd ook de Zuidwillemsvaart afgedregd. Toen dit alles zonder resultaat bleef is zelfs vanuit een vliegtuig boven beide ka nalen naar de onvindbare auto gezocht. Hoe lang Er werd alarm gemaakt toen de auto in Roermond werd gevonden. Sommigen hebben verklaard dat de auto daar ze ker veertien dagen heeft gestaan An deren menen zich te herinneren dat de wagen vijf dagen geleden (dus geruime tijd nadat K. was verdwenen) daar werd geparkeerd. Een monteur die zondag 24 juli dienst had aan de ben zinepomp op het Wilhelminaplein meent zich te herinneren dat de auto daar die zondagavond werd neergezet Er zouden drie mannen zijn uitgestapt die in een andere auto overstapten en daarmee wegreden. Het ware omtrent dit alles heeft de politie nog niet kun nen achterhalen. Vast staat dat Kirkert die zondagmorgen in Budel is geweest. Daarna is hij niet meer in leven gezien. Ook zaterdag avond 23 juli was Kirkert in Budel in gezelschap van een vriend uit zijn woonplaats Maarheeze. In een café te Budel heeft hij die avond de vele ge ruchten weersproken die over hem de ronde deden in Budel. Kirkert weer sprak niet dat hij in vriendschappelijke relatie stond met een gehuwde vrouw in Budel, zijn vroegere verloofde. De 38-jarige Kirkert was ongehuwd. ,Er wordt veel over mij geroddeld", had hij gezegd. En hij had bevestigd dat hij kort tevoren enkele dagen met de bedoelde vrouw op reis was geweest. ,Maar", zo had hij eraan toegevoegd, „daarom is het nog niet zo als de men sen nu beweren." In de nacht van zaterdag op zondag was Kirkert aanwezig bij een brand te Maarheeze. Er brandde daar toen een hooischuur af. Zijn auto stond in de buurt van het brandende gebouw en de politie van Maarheeze ontdekte dat een der zittingen in de auto van Kirkert door vuur was aangetast. Dit was in tussen niet mogelijk door overvliegen de vonken, daar de auto was afesloten Deze ontdekking gaf de politie aanleiding de auto in beslag te nemen. Reeds die zelfde nacht kon worden vastgesteld dat de brandplekken in de auto afkom stig waren van een sigarettenpeukje dat in de wagen was achtergebleven. De auto werd zondagmorgen vrijgegeven en om negen uifr vertrok Kirkert om niet meer terug te keren. Eenzelvig Kirkert was een eenzelvig man. Hij woonde in het huis van zijn vader te Maarheeze samen met een gehuwde broer en diens gezin. Thuis vertelde hij nooit waar hij heen ging. Hij werkte als tegelzetter in België. Bij Budel pas seerde hij altijd de grens. Hij vertoefde vaak in Budel waar hij de laatste tijd het onderwerp veler gesprekken was. De politie heeft in Budel verscheidene personen verhoord. Het feit dat een der vrienden van Kirkert enkele dagen na diens dood in een ziekenhuis te Utrecht is opgenomen gaf aanvankelijk aanlei ding tot allerlei gissingen. Er is echter geen enkele arrestatie verricht en er Robert W. Carroll, een kikvorsman van de Amerikaanse marine, viel gis teren in alle vroegte de grote eer te beurt, het eerste door mensen ver vaardigde voorwerp uit zee op te vis sen dat een tocht door een deel der wereldruimte had gemaakt. Hij was door een helikopter in de Stille Oceaan neergelaten, 330 mijl ten noord-oosten van Honoloeloe. Een Discoverer-raket had de ruimte capsule in een baan rond de aarde ge bracht, uren voor het voorwerp door de eenzame kikvorsman was opge pikt. Zestien keer beschreef de raket zijn baan, toen werd de capsule los geschoten boven het gebied waar men haar zou pogen te bergen. Twaalf mis lukkingen waren aan dit experiment voorafgegaan. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht cirkelden boven het doel gebied. Zij probeerden als eersten de duidelijk zichtbare capsule, die aan een parachute neerdaalde te bemachti gen. Dat mislukte evenwel. Hun vlucht was niet vergeefs, want zij waren het die een helikopter naar de plek diri geerden waar de capsule op de golven van de oceaan dobberde; een nietige stip in een wijde zee. Het opvissen van de 136 kilo we gende ruimtecapsule gebeurde 29 uur nadat de raket waar zij in werd gelan ceerd, van de basis Vandenberg werd afgeschoten. „Het is hier boven werkelijk fantas tisch", riep Robert White, majoor vlieger van de Amerikaanse lucht macht gisteren door de radio toen hij met het raketvliegtuig X-15 de record hoogte bereikte van meer dan 40 ki lometer boven de aarde. Een bommenwerper met straalaan drijving van het type B-52 diende ook gisteren weer als moedervliegtuig voor de X-15. Op een hoogte van 15.000 me ter maakte de X-15 zich los van zijn „moeder". Razend snel, sneller dan het geluid, steeg het raketvliegtuig in een hoek van 51 graden omhoog, het zelfde toestel dat vorige week al een nieuw snelheidsrecord had gevestigd: 3520 km per uur. Diep blauw was de kleur van de he mel op de fantastische hoogte die ma joor White vrijdag als eerste mens aanschouwde. „Het was bijzonder in drukwekkend", vertelde hij toen hij weer met beide benen op de begane grond was beland. White is er vast van overtuigd dat de huidige raket motor van de X-15 het toestel nog ho ger kan opstuwen dan gisteren ge beurde. Enkele seconden lang was de majoor gisteren gewichtloos. Hij vloog langs de rand van de wereldruimte. Op de hoogte die majoor White „normaal" vliegt, 17 tot 20 km kan hij honderden vierkante kilometers van het aardoppervlak zien. Gisteren, vertelde hij, wel tien keer zoveel! Zijn historische vlucht los van het moe dervliegtuig duurde maar enkele minuten. Gisteren is er opeens meer fut in het. weer gekomen. De de pressie, waarvan reeds herhaal delijk is geMproken, is gister nacht over West-Brabant en de Veluwe naar Twente getrokken. Gisteravond bevond zij zich al boven Zuid-Scandinavië. Ach ter dit centrum stak een flinke noordwester op, aan de kust was er zelfs enige tijd een harde wind. De regen is daarbij nog niet weggebleven, tal van plaatsen hebben er melding van gemaakt, dat het menig uurtje heeft geregend. In het Westen van het land is weer 6 tot 9 mm toegevoegd aan de grote hoeveelheden, die daar reeds waren gevallen. Gister middag begon de bewolking te breken en gisteravond waren in het Westen van het land reeds grote open gaten in het wolken dek gekomen. Vandaag zal het weer onder invloed van een rug van hoge druk staan, die uit het Westen nadert. Slechts enkele buien zijn er dan te verwachten bij een frisse westenwind. Een nieuwe depressie boven de Oceaan deed de barometers in Ierland echter alweer dalen, zo dat er reden is tot de verwach ting, dat de zondag weer een achteruitgang van het weer te zien zal geven. De kans op re gen neemt toe, maar het is niet uitgesloten dat de regenzone pas later later op de dag het Westen van ons land bereikt. UTRECHT (ANP). De machinist van de trein EindhovenAmsterdam heeft zijn trein gistermorgen ter hoog te van Breda stil moeten zetten om dat tussen de rails een jongetje speel de. Nadat het kind met zachte hand aan de kant was gezet, kon de trein met zeven minuten vertraging door rijden. VERENIGDE NATIES (Reuter) De vijf westerse mogendheden die te Genève hebben deelgenomen aan het ontwapeningsoverleg, heb ben de Sowjetunie uitgedaagd terug te keren naar de conferentie. Zij hebben een beroep gedaan op de Verenigde Naties om hun invloed op Moskou in die zin aan te wen den. In juni liepen de Russen en ver tegenwoordigers van andere com munistische landen uit de ontwape ningsconferentie weg. Zij motiveer den die daad door te zeggen dat het Westen er slechts op uit was het tot stand komen van een ont wapeningsovereenkomst ie vertra gen. En ik zeg je, dat je hem teveel eten geeft. Eigen nieuwsdienst CASTRICUM. Twee twintigjarige Duitse jongens zijn gisteren in Castricum gearresteerd wegens een poging tot^ aan randing. Als ongewenste vreemdelingen zijn zij over de grens gezet. De Duitsers T. M. en H. F. B. uit Gelsenkirchen hadden op het terrein waar zij kampeerden kennis gemaakt met twee Nederlandse meisjes, achttien en negentien jaar oud. Op de kennismaking volgde gistermid- dag een nieuwe ontmoeting. De Duitsers namen de meisjes mee uit in een auto en trachtten hen aan te randen. De meisjes verzetten zich hevig, zagen kans de auto uit te komen en deden aangifte bij de politie. IN STAYERSFINALE Eigen nieuwsdienst KARL MARX STADT. De Neder landse deelnemers hebben gisteravond laat in de finale om het wereldkampioen schap bij de profstayërs hun nol voor treffelijk gespeeld. Het werd weliswaar geen wereldtitel, maar de tweede, derde en vierde plaats kwamen dan toch in handen van vaderlandse wielrenners. Wierstra klasseerde zich als tweede, Koch werd derde en Van Houwelingen, de wereldkampioen van verleden jaar bij de amateurs, finishte als vierde. De Spanjaard Timoner werd ten slotte wereldkampioen. Van onze correspondent HARLINGEN De piloot van een Pipercub heeft gistermiddag een vissersboot op de Wadden zee naar de plaats geleid waar een met zijn straaljager neerge komen vlieger kringetjes zwom. De twintigjarige reserve-sergeant vlieger J. J. H. Jurninck uit Enschede was met zijn F-84-f Thunderstreak van de vliegbasis Volkel opgestegen voor een verkenningsvlucht op lage hoogte boven de Wadden. Acht kilo meter ten noordwesten van Harlingen was de motor van zijn toestel defect geraakt. ONDER WATER Sergeant Jurninck was verplicht te dalen. Zijn toestel scho-ot in het water en sloeg enkele malen over de kop. Onderwater heeft de vlieger zich van zijn parachute bevrijd. Daarna is hij gaan zwemmen. Het ongeluk werd aan de wal opge merkt. Direct erop stegen enkele vlieg tuigen en een reddingshelikopter op. De vier opvarenden van de vissers boot H.A. 37 uit Harlingen, die vlakbij de plaats voer waar de straaljager neerkwam, zagen plotseling een deel ROTTERDAM. Een zandzuiger heeft donderdag in de mond van de Nieuwe Waterweg een ongeveer twintig kilo zware Duitse vliegtuigbom in de zuigbuis gekregen. De mijnopruimlngsdienst in Den Hei zijn te Budel geen bezwarende feiten der heeft de bom op het strand bij de aan het licht gekomen. 'Noorderpier tot ontploffing gebracht. MIDDELBURGS GEZIN IN GROTE ANGST MIDDELBURG. Drie dagen lang heeft er angst in het gezin van de heer H. Murre in de Noordpoortstraat geheerst. Angst om de zestienjarige dochter Suus, die dinsdag spoorloos verdween en pas gisteravond laat in de ouderlijke woning terugkeerde. Dinsdag was Suus met een paar vriendinnen naar VHssingen gefietst met het doel voor een zwempartijtje het strand te bezoeken. Haar vriendinnen keerden zonder haar terug. Zij was ver dwenen. Gisteren vond men haar rijwiel tegen een muur, maar van het meisje zelf was geen spoor te bekennen. Men vreesde eerst voor een ongeluk, maar later, toen ook de politie gewaarschuwd was, kwam men tot een andere me ning. Door bekenden, die van haar ver dwijning nog niets afwisten, is zij dins dag in een kwalijk bekend staand café in gezelschap van haar waarschijnlijke ontvoerders gezien. Vermoed wordt dat deze mannen in kwestie zeelieden zijn, afkomstig van een Noors schip in de ha ven van VHssingen. Vader Murre, verklaarde, dat zijn dochter helemaal geen type is, om ken nis aan te knopen met twijfelachtige vrienden. Zij komt ook nooit in café's, dus aangenomen moet worden, dat zij met geweld, althans tegen haar zin, meegenomen is. Zij kwam eergisteren in een versufte toestand thuis. Vermoe delijk hebben haar ontvoerders met be dwelmende middelen hun slachtoffer in een gewilHge toestand gehouden. De politie heeft de zaak in handen en hoopt spoedig de onverlaten, die de schuld dragen van de verdwijning van het Middelburgse meisje, aan te hou den. Raad St. Laurens St. LAURENS. Van Gedeputeerde Staten is goedkeuring ontvangen voor een uitbreidingsplan, geldende van dat gedeelte tussen de Sitterslaan en Mid delburg. Alle. begrotingswijzigingen wer den tevens goedgekeurd. Dat waren eni ge ingekomen stukken welke burgemees ter W. Baas de gisteren voor de raads vergadering bijeengekomen gemeente raadsleden toonde. Alle agendapunten werden door de leden vlot goedgekeurd. Alleen had de heer P. Polderman (a.r.) een vraag. Deze sloeg op de wijziging der rioolbelastingverordening. Hij vroeg naar een uitleg van de benaming onre gelmatige rioolbelasting. Het antwoord was, dat de belasting sloeg op de riolen welke aangesloten waren op de nieuwe installatie. VLISSINGEN. Door de gebrekkige manier van rijden van de autobestuur ster J. uit Vlissingen begreep een Duit se motorrijder niet wat zij wilde, zo dat gevaar voor een botsing ontstond. Om dit te voorkomen remde de motor rijder, een jongeman uit Munster, zeer krachtig waardoor hij met zijn duopas- sagiere ten val kwam. Beiden werden aan armen en benen gewond en moes ten in het ziekenhuis worden behandeld. van het in vele stukken uit elkaar gesprongen vliegtuig boven water uit steken. Schipper J. van Es vertelde later, dat hij door een Pipercub van de luchtmacht opmerkzaam werd gemaakt op de neergekomen vlieger. Het vlieg tuigje kwam laag over het schip en de vlieger ervan wist door gebaren en door steeds in de richting van de dren keling te vliegen de plaats aan te wijzen waar die in het water lag. De vissers haalden de sergeant bin nenboord. Het bleek, dat hij in het geheel geen letsel had opgelopen. Hij werd in Harlingen aan wal gezet. Daar stond nl. een auto klaar om hem naar de vliegbasis Leeuwarden te vervoe ren. Met een vliegtuig is hij naar Volkel teruggegaan. VLISSINGEN. De gestolen £uto van de heer v. D. is terecht. Bij het krieken van de dag meldde zich gister morgen van de dag melde zich gister - V. O. bij de VHssingense politie die het vermoeden uitsprak dat een sinds eni ge dagen geparkeerd staande auto öp de Seissingel wel eens de gestolen wa gen zou kunnen zijn. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek wees uit dat het inderdaad de op raadselachtige wijze uit Vlissingen verdwenen Opel Kapitan was. Het voertuig bleek onbeschadigd te zijn en alle autopapieren waren aan wezig. Het K.N.M.I. berichtte gister avond om 23.15 uur: Wisselende bewolking, maar hier en daar ook een bui. Overwe gend matige wes- telijke wind. On- I geveer dezelfde temperaturen als gisteren. MIESJE: Ik ben er al heel handig in. 14 augustus: zon op 5.22, zon onder 20.07; maan op 23.42, maan onder 14.01. 15 augustus: zon op 5.23, zon onder 20.05; maan onder 15.01. max. temp. neersl. 7—10 in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki regen Z 20 0.2 Stockh. zw. bew. Z 19 0 Oslo zw. bew. ZZW 21 0 Kopenh. zw. bew. Z 21 0.4 Aberdeen regen NW 16 0,1 Londen zw. bew. NNW 18 0 A'dam zw. bew. NNW 17 5 Brussel regen N 16 5 Luxemb. zw. bew. NW 17 14 Parijs zw. bew. NW 16 0 Bordeaux onbew. WNW 20 0,3 Grenoble bew. NNW 22 7 Nice onbew. W 25 0,2 Berlijn zw. bew. z 21 1 München zw. bew. NW 21 3 Frankf. bew. ZZW 17 0,2 Zürich regen w 19 9 Genève regen w 20 8 39 Locarno onweer ozo 19 Wenen regen z 28 0,1 Innsbr. regen stil 21 S Athene onbew. ZZW Rome zw. bew. W 30 0 Ajaccio h. bew. W 27 0

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1