Voorlopige consolidatie van fundamenten Hellenburg HH Grijpskerke steeds meer in trek bij toeristen TTTl IJ, 1 1 DEKLERKeZN In Sluis wordt groots li li voorbereid festij Ongevallen op de weg KUIS Zkraó Jeugdige archeologen gingen enthousiast aan de slag TH SLAAP BANKSTELLEN 498.- door Zeeland Koeivachtse vrouwen namen teveel hooi op hun vork V rijdag 12 augustus 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Evangelieverkondiging aan Papoea verplicht Financieel moeilijk Aanbesteding bouw chr. en o.l. school in Zonnemaire SALON - SLAAPBANKSTELLEN Brand in Goese grasdrogerij VEEL PIT IN DE „PIT" VAN WALCHEREN Burgemeester Bouwman schreef zelf uitgebreide folder POLITIERECHTER MIDDELBURG BREUGHELIAAJSSE MAALTIJD LOS WERKMAN GOOIDE |en'. Nieuwe brandweerauto in Kerkwerve Tachtig cent Huwelijksfeest met parades Openbare verkoping Veerdienst gestaakt.... GEEN VERVELING Burgemeester Jankte Duitse jongelui Overplaatsing Redder maakte zich bekend U it wisselingsconcert in Veere SLUITZEGEL Auto gestolen in Vlissingen Ontvreemding uit geparkeerde auto P. Kuyt voor geref. gemeente: BAARLAND. Ongeveer vijf -en twintig enthousiaste leden van de Neder landse jeugdbond ter Bestudering van de Geschiedenis (N.J.B.G.) voeren mo menteel consolidatie-werkzaamheden uit aan de opgegraven fundamenten van het kag+eel Hellenburg bij Baarland. De jongens en meisjes, die allen tussen de VI en 23 jaar zijn, verblijven in een overigens kletsnat kamp en werken dagelijks onder deskundige leiding. Het ie de stichting Hellenburg die deze werk zaamheden aan de jeugdbond heeft ge delegeerd. aan de N.J.B.G. heeft gedelegeerd, in 1958 werd opgericht. Aanvankelijk bemoeide men zich hoofdzakelijk met de ontwate ring van het perceel grond waarin de fundamenten gelegen zijn. Deze ontwate ring diende via aangrenzende percelen te geschieden. En dat gaf natuurlijk moei lijkheden met betrekking tot de schade loosstelling en de tijd waarop dit werk gen. met de zaak bemoeien, en belastte moest worden "«gevoerd, zich met het beheer. j MIDDELBURG. Op de woensdag avond in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente gehouden zen dingsbijeenkomst sprak de heer G. Kuyt, theologisch student te Roterdam. De heer Kuyt, die een opleiding tot zen deling volgt, stelde de gemeente eerst twee vragen: „Wat is zending?" ,,En waarom zending?" ,,De zending is de roeping van de kerk om de heidenen Gods woord te brengen", verklaarde de heer Kuyt. ..Zendingswerk werd noodza kelijk na de zondeval van de mens. i God heeft zich mqt de heidenen be- tmoeid, ondanks het verbod om betrek- kingen met hen aan te knopen, dat hij Ihet uitverkoren Joodse volk oplegde. Hij stuurde onder meer de profeet Jo- ina naar de zondige stad Nineveh." I ,,De eigenlijke eerste zendingsop drachten gaf Jezus Christus aan de I apostelen. En die opdrachten blijven geldig tot op de dag van heden. Zen dingswerk is geen liefhebberij, maar I een uitvoeren van de opdracht, die God izijn Kerk heeft gegeven", vervolgde de I spreker zijn betoog. ,.De bedoeling is ihet Evangelie daar te brengen waar het niet is. Daarom is het zendingswerk niet los te denken van het Evangelie Gods". De heer Kuyt vroeg zich af of er ook voor de kleine Gereformeerde Gemeente een zendingsveld te vinden was. Hij meende van wel, ,,want", ver klaarde hij, ..elke kerk die geen zen dingswerk doet, verkommert tot een j sekte". j Hij zei. dat de Gereformeerde Ge- j meente een zendingsveld gevonden heeft op Nieuw-Guinea, waar weliswaar door Rooms Katholieke en Hervormde Missies reeds veel werk verricht wordt, maar waar in de ondoordringbare bin nenlanden nog zo ontzettend veel kan worden gedaan. Spreker noemde het trouwens een plicht voor de Nederlan ders om de Papoea's, die toch Neder landse onderdanen zijn, het Evangelie te brengen. ..Met de huidige moderne hulpmiddelen, aldus de heer Kuyt, ,,is deze taak. hoewel nog zeer zwaar, min der moeilijk dan deze vroeger was. ZONNEMAIRE. De bouw van een vierklassige christelijke en openbare lagere school (onder één dak) is giste ren aanbesteed. Het complex zal neer gezet worden in de Zuidweg. Er .waren Iniet minder dan 23 inschrijvers. De bouw kon evenwel niet gegund worden omdat alle inschrijvingen ver boven de raming lagen. De raming bedroeg 123.500 en de laagste inschrijver was de fa. J. v. d. Werf te Burgh voor 132.235. De andere inschrijvers wa ren: fa. Louwerse. Schoondijke, 142.100, F. P. Wijsman, Zierikzee 137.300, S. vari Veldhoven. Zierikzee 141.400. J. A. Pol- derman. Zierikzee 135.925. fa. L. v. d. Velde, Noordgouwe, 143.100, W. J. Ver- jaal, Scharendijke 142.500. J. PLeune, Noordwelle 142.600. J. v. d. Velde, Drei- schor 135.600, L. W. Boogerd, Ooster- land. 133.100, A. J. Verjaal, Dreischor 143.480. gebr. v. d. Velde, Brouwersha ven 136.100, gebr. Slager, Brouwersha ven 137.538, C. M. A. van Veldhoven. Zierikzee 141.600, fa. v. d. Welle, Den Bommel. 148.600. C. Smits, Achthuizen, 148.206, J. Blom, Noordgouwe, 139.900, »fa. Padmos en Zn, Dreischor, K. Man- inie. Haamstede 138.588, C. A. Prinsen, Haamstede 141.100. C. A. Prinsen, Se- irooskerke <S) 143.600, M. Slager, Drei schor 134.600 en gebr. Holm, Zierikzee 137.600. Advertentie Nog een beperkt aantal Een luxueus zitmeubel, uitermate degelijk uit gevoerd, in een handomdraai in een comfor tabel 2 persoon* bed te veranderen. Een uitkomst voor kleinbehuisden. Dezelfde bank stellen als reeds eerde- aangeboden, doch nu met bekleding van e... ;xtra zware kwaliteit wollen epinglé, compleet inclusief 2 royale verende fauteuils voor slechts ■EU BELLAMYPARK VLISSINGEN ROTTERDAM - DEN HAAG UTRECHT VLISSINGEN In dit stadium werd de stichting Hellenburg in het leven geroepen, welke zich ten doel stelde de restanten van het kasteel te consolideren en m zoverre te restaureren dat het geheel voor Baarland wellicht een belangrijke bezienswaardigheid en een toeristische trekpleister zou kunnen worden. De voorlopige consolidatie-vrerkzaam- heden worden thans uitgevoerd door leden van de,N.J.B.G., die daarmee niet alleen een niéuwe activiteit ontplooien, maar bovendien voor het eerst aan een Zeeuws object werken. Zoals gebruikelijk kampte men boven dien met financiële moeilijkheden zodat j er geen geld was om tot de eigenlijke restauratie over te gaan. Toch werd dit' laatste een gebiedende noodzaak omdat een rijke vegetatie tussen de stenen opschoot en de onderlinge samenhang van de restanten van het bouwwerk ernstig in gevaar werd gebracht. Het plan de N.J.B.G. in te schakelen aldus de voorzitter van de stichting werd dan ook met gejuich begroet. Thans zijn de jongens en meisjes dus enthousiast bezig de fundamenten schoon te maken en ontwateringssleuven te graven. Het be perkt zich echter tot voorlopig conser verend werk omdat een goede en grondige aanpak kapitalen zou verslinden. De heer Dijkstra voegde aan deze bijzonderheden overigens toe dat de N.J.B.G., die 600 leden telt, in Zeeland Het stichtingsbestuur heeft niet _;het voornemen te wachten lot met vijf leden heechamend slecht benodigde gelden binnen zijn. Men wil het werk, rekening hou dend met de kaspositie, in etap- Tijdens een persconferentie, die giste ren in het verenigingsgebouw werd ge- geren ki een toelichting gegeven op de jongste ontwikkelingen met betrekking tot de Hellenburg. Deze bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door jhr. Van Bonninghausen tot Herinckhave, voor zitter van de stichting, de heer I. A. van Royen, penningmeester, de heer J. den Hoed, conservator van het stedelijk vertegenwoordigd is. museum van Vlissïngen, de heer J. G. N. Renaud, wetenschappelijk hoofdamble- Tn feite is het zo dat de stichting naar en adviseur van de stichting en de Hellenburg, die de werkzaamheden dus-pes tot een g.oed einde brengen heer C. J. Bardet, architect van de rijks dienst voor Monumentenzorg. De heer H. Dijkstra, algemeen voorzitter van de N.J.B.G. gaf bovendien een korte be schouwing over de doelstellingen van deze jeugdbond. ,'j.. Zoals bekend hebben de werkzaam heden van de cultuur-technische dienst in verband met de herverkaveling, min of meer een moeilijkheid opgeleverd, toen bleek dat de fundamenten van het oude kasteel ..Hellenburg" bloot kwamen te liggen. De agrarische subcommissie bleek er wel voor te voelen deze' fundamenten weg te breken omdat men anders verlies aan cultuurgrond zou lijden. De rijksdienst voor Monumentenzorg moest zich toen, eigenlijk noodgedwon- GOES. Gistermorgen om acht uur werd op de op het dak van de gras drogerij staande houten opbouw enige rookontwikkeling ontdekt. Er bleek, vermoedelijk door oververhitting, brand ontstaan te zijn. Allereerst probeerde het personeel met primitieve middelen de brand te blussen. Hierin slaagden zij niet zodat de brandweer in moest grijpen. Na ongeveer 20 minuten was met behulp van de nevelblusspuit het pleit beslecht. De schade wordt op 400 gulden geschat. GRIJPSKERKE. Terwijl de toeristen in grote drommen de Walcherse kustplaatsen bezetten, de steden Middelburg en Vlissin- gen een ware invasie van vreem delingen ondergaan, de Deltawer ken in het Veer se Gat door steeds meer mensen worden bewonderd, wacht de rustige, agrarische ge- mevr. A. M. M.-R. en mevr. G. 1 B.-van H. hoorden de niet verschenen' ANTYFRMANS GT A7FN TN verdachte lelijke woorden uitspreken. AliDLIl-UAi>o laLjAZjrjiT lil vonnis was conform de eis 15 of ;drie dagen. MIDDELBURG. In Koewacht leid de op 6 juli het ene woord tot het an dere (lelijke) woord. Twee families brachten hun paarden naar de wei. Hun kinderen kregen eerst ruzie met elkaar, waarna de moeders zich-ermee gingen bemoeien. Mevr. M. J. P.-B. schold mevr. E. C. V.-de B. uit, waarna deze een hooivork greep en haar buurvrouw De raad der ge- achterna ging. Volgens haar eigen ver- akkoord gegaan klaring raakte zij de ander niet, maar van een chassis deze zei wel degelijk geslagen te zijn KERKWERVE. meente Kerkwerve ii met het aanschaffen - - met half front-besturing voor een trek- en daarvan een bloeduitstorting overge- ker-manschappenwagen voor de brand- houden te hebben. Beiden stonden te weer. Voorts besloot de raad de haven recht, mevrouw B. voor belediging en Flaauwers te laten baggeren door de mevrouw De B. voor mishandeling. Bei- De officier van justitie zei tegen J. K., los werkman uit Vlissingen: ,,U trekt van het ene kosthuis naar het andere, krijgt weer eens ruzie, dan wordt u veroordeeld voor een diefstal, dan weer voor flessentrekkerij en zo blijft u maar doorsukkelen. Hoe moet dat nu verder?" In maart van dit jaar was K. in Mid delburg in pension. Hij dronk wel eens een glaasje te veel, kreeg ruzie en ging naar een ander kosthuis. Toch bleven C. V. Blom van der Vlies te Sliedrecht. den legden ook voor elkaar bezwarende gevoelens van wraakzucht bestaan. Eni- getuigenissen af. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop vond dat het geheel een onverkwikkelijke geschiede- uc 0. nis was en schoor beiden over één kam. dienst, waarover ten onrechte was ge-^0 of vier dagen, waarna de publiceerd, dat tot instelling van een politierechter, mr. B. S. Sieperda. con- volambtelijke dienst was besloten. De form vonniste, voorzitter was wel van mening, dat het die richting uitgaat, doch de beslissing Wiükelclieveg^e Getracht zal worden om het bagger- werk te combineren met werk elders, om een voordeliger prijs te verkrijgen. De voorzitter, burgemeester Francke, bracht verslag uit van de laatstgehou den vergadering van de vleeskeurings- ge malen gooide hij ruiten stuk van zijn oude kosthuis en in mei had hij daar een dynamo en een geldbedrag van 0,80 weggenomen. Mr. Sieperda veroordeelde K. conform de eis tot drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en ondertoezicht stelling, van de reclassering. Bel- SLUIS Ter gelegenheid van de ingebruikneming van het ge restaureerde stadhuis te Sluis zal de bruiloft worden gevierd van Maria van Belfort en Jantje van Sluis Voordat Maria en Jantje hun bruiloft zullen vieren zal eerst om drie uur de commissaris van de Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het gebouw op sym bolische wijze openen. En na de opening zal de feestvreugde los barsten Bovenstaande deelde burgemeester P. F. van Hoote- gem gistermiddag in een pers conferentie mede. De leesten zullen plaats vinden rond om het Belfort. Het. hoogtepunt zal zijn de bruiloft van de legendarische figuren Jantje van Sluis en Maria van Belfort. Wanneer alles volgens plan verloopt zal de gehele bevolking van Sluis op de brui loft te gast zijn. Daartoe worden de in- moet nog worden genomen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoho- ?en verpleegster uit Schellebeke u™. gie, mej. S. M. A. van der W., stond j terecht, omdat zij op 13 juli in Sluis De verordening op de heffing van een een tas vol goederen uit een textielma- noolbelasting werd opnieuw vastgesteld.1 gazijn ontvreemdde. De officier wees op Het tarief werd gehandhaafd op 15,— de lange straflijst, welke verdachte m voor elk gebouwd eigendom, dat op de België voor diefstallen had opgelopen riolering is of kan worden aangesloten, en eiste drie maanden gevangenisstraf De raad stelde eveneens ongewijzigd met aftrek van voorarrest. De raads- vast de verordening op de heffing van man. mr. P. C. Adriaanse. zei dat ver haven-. kaai-, los-, lig-, en weeggelden. dachte voor haar 83-jarige zwager zorgt Plet tarief voor de aanvoer van suiker- en vroeg daarom een strafvermindering, bieten bedraagt krachtens deze verorde- Het vonnis luidde twee maanden met ning voor kaaigeld 0,20. voor weeg- aftrek. brÜ1kG^dr\oTraanSfe0d75WeaSl!?sS lef Bij verstek werd J. B. V. uit Terneu- derzijds blijkt, dat het menselijke 1000 kg. Besloten werd niet' de NV. zen tot 20 of vier dagen veroordeeld reactievermogen te kort schoot. Bank voor Ned. Gemeenten een kas- ?n drie maanden ontzegging uit de■rij-' ,ccinr™ r a di i geldlening aan te gaan voor de duur bevoegdheid voor motorrijtuigen inelu- VLISSINGEN. In de Bloemenlaan van een half iaar tot een bedrag van sicf bromfietsen. Hij had op 11 juni op ontstond een_ verkeersongeval 25000 KanaalweS met een duopassagier op1 Op het verzoek van het bestuur van een bromfiets gereden. Een als getuige de Chr. nationale school om i.v.m. de verschenen hoofdagent van politie zei, toename van het aantal leerlingen over- dat de bromfiets zigzag over de weg eenkomstig art. 72 der l.o.-wet 1920 me- reed en hem noodzaakte tot aanhouding, dewerking te verlenen voor het aan- Hij vond, dat V. niet bepaald „smoor- schaffen van meubilair en schoolbehoef- dronken" was, maar wel onder Invloed ten beschikte de raad in princiepe gun- van sterke drank. Mr. Schenkenberg zei 5tig. In dit verband vroeg de heer C. dat verdachtes vader kortgeleden over- van der Linde iA.R.j of het schoolbe- GOES. Er hebben gisteren opmerkelijk veel verkeersongeluk ken plaatsgevonden. Gelukkig zijn er geen gevallen met dodelijke afloop bekend. Enerzijds is het gladde wegdek, als schuldige aan te wijzen, an- doordat een bus uit Purmerend niet tijdig kon remmen. De oorzaak hiervan was dat de bestuurder die voorrang wilde verlenen aan een bestelauto bestuurd door S. uit Biervliet de rem niet kon bereiken door dat zijn schoenzool bleef haken. Het gevolg was dat hij met onverminderde snelheid tegen de bestelauto opreed. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich i_iiuue «O..XV./ wx leden was en dat hij onder dienst moest. stuur dan wel de gemeente voor een lo-.Hij eiste 20 of vier dagen, één week niet voor. kaliteit moet zorgen. De voorzitter voorwaardelijk met twee jaar Proeftijd VLISSINGEN. In de Paul Kruger- meende te weten, dat het schoolbestuur £n drie maanden ontzeggmg van de j- s^raa^- kregen twee personenauto's zware contact heeft gezocht met de Kerkvoog- oevoegcuieia. materiële schade. D. uit Vlissingen reed dij der Ned. Hervormde Gemeente voor belediging werd mevr. K.-de B. niet scootermobiel van de. Ventweg de het gebruik van de consistorie. De heer -Rr^kpn* veroordeeld Twee eetui- W. vanKooten achtte het een bc- Ult Breskens veroordeeld, iwee getui zwaar om de consistorie constant voor dit doel af te staan. De voorzitter zei- de, dat het gemeentebestuur zich niet zal kunnen onttrekken aan de zorg voor een lokaliteit. In de rondvraag infor meerde de heer Jonker naar de stand van zaken met betrekking tot de sa menvoeging. De voorzitter deelde mede. dat voor 1 december 1960 de verkiezing van de leden van de raad van de nieu we gemeente Middenschouwen worden gehouden. Politie greep in Vechtpartij aan board hoofdrijbaan op, waarop hij werd aan gereden door een auto bestuurd door Z. uit Vlissingen. Ondanks de hevige botsing1 kwamen beide bestuurders er wonder j boven wonder zonder letsel met de schrik af. GOES. Een bestelauto bestuurd door J. R. uit Goes schepte, doordat hij de bocht te kort nam, de bromfietster mej. D. H. uit Goes. Het ongeval vond plaats van het1 op de splitsing Grote Markt oost- en TERNEUZEN. Aan boord - r.. moet Duitse m.s. Senator Pasehl vond een zuidzijde. Hierbij deden zich geen per vechtpartij plaats waardoor de kapitein soonlijke ongelukken voor. zich genoodzaakt zag een beroep te ANNA-JACOBAPOLDER. Op de uoen op de gemeentepolitie van Terneu-! weg van Steenbergen naar Anna-Jacoba- zen Het was nl. de ooetser H. K. uit i polder is een Duitse personenauto geslipt. Lubeck die in conflict was gekomen ;De auto die werd bestuurd door K. R. met de eerste stuurman tietgeen er toe uit Düsseldorf botste vervolgens op de leidde dat beide mannen slaags raak-'wagen van J. W. P. van Schouwen. Beide TERNEUZEN. Ten overstaan van ten. Met een boot begaven enkele po- voertuigen werden totaal vernield. De notaris K J Hoving werd donderdag-1 litiemannen zich naar het schip waarinzittenden van de Duitse auto moesten middag in ..Du Commerce" in het open- zij de orde herstelden. De kapitein wil- gew0nd naar het ziekenhuis van baar verkoc'.it het woonhuis met schuur de de vechtlustige K. met meer aan Steenbelgen worden overgebracht, en erf aan de provinciale weg Terneu- boord hebben en verzocht derhalve de BERGEN OP ZOOM. Op de Ant- zen - Axel te Zoute Spui. groot 9.30 are. [politie zich over hem te ontfermen en jwerpse Straatweg kwam een ketting- Het werd verkocht voor de somma van hem aan de Duitse politie uit te le- botsing voor van drie personenauto s, 9400 gulden aan de Goudse Levensver- veren. Inmiddels is de betrokkene oprespectievelijk bestuurd door D. C. B. aekeringsmaatschappij N.V. te Gouda. transport naar Duitsland gesteld. uit Sliedrecht, H. S. uit Hoogerheide en een Franse geestelijke. Toen B. met volle snelheid naderend plotseling dwars op de weg kwam te staan, reden de twee andere auto's er met volle kracht op. Het gevolg was dat er zeven gewonden waren, van wie er drie met ernstige kwetsuren in het ziekenhuis van Bergen op Zoom moesten worden opgenomen. Op dezelfde weg reden de auto's van A. L .uit Bergen op Zoom en V. uit Geel op elkaar. L. werd zwaar gewond en V, moest met een shock in het ziekenhuis worden opgenomen. Mej. W., inzittende in de personenauto bestuurd door W., liep inwendige kneuzingen op. MIDDELBURG. Op de Heerengracht reden twee personenauto's respectievelijk bestuurd door B. A. H. uit Middelburg en P. C. uit Amsterdam op elkaar. C. verleende geen voorrang. Er ontstond slechts lichte materiële schade. MIDDELBURG. Eergisteren vond op het kruispunt achter de Houttuinen- Zandstraat - Pottenbakkerssingel om streeks een uur 's middags een aan rijding plaats. Een Engelse personen auto, bestuurd door B. uit Tinchley, gaf geen voorrang aan de uit de Zandstraat komende personenauto van H. M. uit Eindhoven. Beide wagens werden be schadigd. Eveneens op een gevaarlijke kruising reden gisteren omstreeks elf uur twee personenauto's tegen elkaar. De wagen van A. C. van W. uit Aalst reed van de Lange Noordstraat de Korte Noord straat in en vervolgens met een bocht achteruit het Hofplein op. Een Duitse wagen, bestuurd door E. B. uit Ham burg botste van achteren er tegen. Beide auto's werden beschadigd. RILLAND-BATH. C. de M. uit Ril- land-Bath is gistermorgen, tijdens een bezoek aan Rotterdam, met zijn ver loofde achterop de scooter komen te vallen. Op de Nieuwe Binnenweg kwam hij met het achterwiel in een tramrail terecht. C. de M. brak zijn arm. Zijn verloofde kwam met de schrik vrij. Met de trein zijn ze in Rilland teruggekeerd Tijdens het naar buiten brengen van een transportband had de heer J. Kooij man. landbouwer te Smt-Annaland het ongeluk in aanraking te komen met genoemde band, tengevolge waarvan hij zijn been brak. Gelukkig bleef dit on geval beperkt tot een gebroken been. woners met een persoonlijk schrijven uitgenodigd aanwezig te zijn. Een van dfe spectaculaire hoogtepun ten van het feest is ongetwijfeld het feit dat een groot aantal kinderen van Sluis in middeleeuwse dracht rond zullen lo pen. De hervormde predikant, ds. C. Balk maakte een ontwerp voor deze kleding. Op de bruiloft zal er het bepaald niet saai aan toe gaan! Zo zal o.m. het gezel schap van Joop Doderer met een apart meente Grijpskerke in alle een voud op die vakantiegangers die niet doorschieten naar het strand, maar in het hart van Walcheren hun intrek willen nemen. Want ook Grijpskerke wil de middelen die uit de toeristische toevoer- pijpen het eiland binnenstromen, zich niet laten ontglippen. Ook Grijpskerke, de ,.pit" van het her rezen Walcheren, wil haar deel hebben van de machtige deviezen pot die over Zeeland is uitgestort. Burgemeester H. U. Bouwman, de kalme onopvallende burgervader van het pittoreske dorp, kan gerust zijn. Zijn gemeente, die enkele jaren terug, ofschoon doorsneden door een prachti ge verkeersweg, nauwelijks voorkwam op toeristische folders over Zeeland, komt steeds meer in trek bij de toe risten. De burgemeester heeft dan ook laatst alle rust van zich afgeschud en met grote ijver en toewijding, alsof het ging om een archeologische expeditie, zich, gezet aan het vervaardigen van een stencil, dat in vele toonaarden de aan trekkelijkheid van Grijpskerke moet be zingen. Want de heer Bouwman waakt niet alleen voortreffelijk over de belangen van zijn gemeentenaren, hij is ook een uitstekend propagandist voor het vreem delingenverkeer, hetgeen al blijkt uit bruiloftsprogramma een joyeus tintje aan zjjn voorzitterschap van de plaatselijke het feest geven. Voorts zullen m Cad- y.v.V. De burgemeester heeft ook be- zandse klederdracht boerendansen wor- grepen waarom zovelen nu hun vakan- den uitgevoerd, terwijl het gilde vendel- tieheil zoeken in zijn dorp. Aan de kust zwaaiers uit Moergestel met hun vendels J WOrdt het veel te druk en waar gaat voor de nodige zwier zorg zullen dra gen Als maaltijd wordt geserveerd: var kens aan het spit gebraden. Als bord zal dienen een traditioneel Zeeuwsch-Vlaams gerecht, nl. een doorgesneden overkoek. Bier wordt de drank dat in glazen met een inscriptie van het gemeentewapen zal worden opgediend. De bierpul krijgt iedere gast als herinnering cadeau. De gasten betalen overigens in de vorm van een gave voor het bruidspaar. De feesten zullen drie dagen nl. 9, 10 en 11 september in beslag nemen. Aan het défilé voor bruid en bruide gom mag ook deelgenomen worden door de koningscompagnie en de drumband van het 11e bataljon grenadiers. Ook het motorstuntteam van de koninklijke mare chaussee en de drumband van dit korps zullen medewerking verlenen. Aanstaande maandag begint men met het carillon van 35 klokken, een geschenk van de burgerij, in het Belfort te hijsen. Daarna zal met enig feestelijk vertoon Jantje van Sluis zijn oude positie boven op het Belfort weer innemen. Jantje die nu nog prijkt in de hall van het gemeen tehuis wordt dan streng bewaakt om dat het gevaar niet denkbeeldig is dat Jantje voordat hij de tocht naar boven maakt nog zal worden ontvoerd. De bevolking van Sluis orgarfl- seert de feestelijkheden. Er zijn verschillende commissies ge vormd die een en ander hebben voorbereid. De bruiloft zelf wordt door de gezamenlijke toneelver enigingen van Sluis ten tonele gebracht onder leiding van de heer Van Hoek uit Middelburg. Tot slot kunnen we nog zeggen dat men op meer dan 1000 brui loftsgasten rekent SCHARENDIJKE. De veerdienst tussen Scharendijke en Ouddorp die on derhouden werd door de veerboot van de heer Verhoeven moest aan het einde van de vorige week wegens machine- schade worden gestaakt. Hierop heeft een 50 ton groot vissersvaartuig O.D. 16 van de heer Bbzuiden uit Ouddorp de dienst overgenomen. Ook dit vaar tuig heeft nu de veerdienst moeten sta ken zij het niet door machineschade. Gistermorgen hield de rijkspolitie te wa ter controle én hierbij bleek dat voor de O.D. 16 geen vergunning was ver-I leend als veerboot te varen. Het schip j was ook niet als zodanig gekeurd door de scheepvaartinspectie en bovendien was er niet voldoende reddingsmateriaal aan boord. men dan naar vissen? Naar rust. Grijps kerke biedt die rust, aldus de burge meester. Dat wil intussen niet zeggen, dat de badgasten zich in Grijpskerke behoeven te vervelen. Allerminst. In „Bouwmans- kappel" staat een landbouwvoorbeeld- bedrijf ,,'t Hof Zwagerman" dat in 1952 werd gesticht in het kader van de nazorg van de herverkaveling Walche ren. Ook is er de hofstede Zand voort", HAAMSTEDE. Burgemeester Röell heeft een kort bezoek aan het kampeer- centrum ,,Ginsterveld" gebracht om de daar vertoevende Duitse groep, leden van de Christilche Verein Junge Man ner, te danken voor het vrijwillige werk dat de 80 jongelui hier deden om te laten zien dat er ook nog andere Duitse jongens zijn dan de „Halbstarken" die vorig jaar uit Zandvoort over de grens werden gezet. Burgemeester sprak de jongens in hun eigen taal toe, en dankte ze namens de gemeente voor het werk, bestaande uit het verbeteren van de verlengde J. J. Boeyes weg. en het be leggen met stro van de duinovergang bij Pimmelaar, dat ze hier belangeloos verrichtten. Hij hoopte verder dat de jongens goede herinneringen aan deze tijd in Haamstede zouden bewaren en dat ze volgend jaar terug zouden ko men. Uit dankbaarheid bood hij hun leiders, de heren Sielerth en Reker. het pas uitgekomen fotoboek over Zierik zee aan. de ST. gers JANSTEEN De heer H. P. Ze- adjunct-commies ter grenskantore te Kapellebrug is met ingang van 1 september a.s. overgeplaatst naar het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Eindhoven. HAAMSTEDE. De ouders van «c onfortuinlijke G. S. uit Burgh. die vorige week bijna verdronk en nog steeds in het Zw. R. Kruis ziekenhuis vertoeft, kreeg bericht van iemand uit Zierik zee. diemededeelde dat de redder van de jongeman de heer B. Langekamp uit Hengelo was. Hij maakte deel uit van het Jonge Kerkkamp. De ouders zijn dolblij, nu ze weten wie hun jongen red de, en hebben reeds hun allerbeste dank per brief uitgebracht. VEERE Het fanfarecorps ,,Cres- cendo uit Oostkapelle onfer directie van P. Wisse geeft zaterdagavond om acht uur op de Markt een uitwisselings concert. Het programma luidt: 1. Gla diator Mars. Sousa. 2. Ouverture Or pheus in de onderwereld. Offenbach 3 Sinfonie concertante, Boedijn. 4. Para phrase over: Heer, ik hoor. Nauta o. Happy Time Suite, Boedijn. 6. Mareia Eroïca, De Rooy. 7. Eerste Strauss Walsen Potppourri. arr. Maas. 8. Sere- Voor het suppletie-fonds „Draagt el- nade Napolitaine, Winkler. 9 Derde Pot- kanders lasten" werd door de propa- pourri Populaire. Delbecq. 10. Heinzel- gandist u:t Sint Annaland een bedrag van mannchens Wachtparade. Noack 11 250.70 overgemaakt. Eurovisie Mars, Van Holland. waarvan het ihrijhek bijzonder fraai is. De stenen kolommen daarvan dateren uit 1654, maar in 1955 werden zij ver plaatst naar de nieuwe weg en geres taureerd. Nee, de burgemeester is dik tevreden over het bezoek aan zijn ge meente. Wie durft nog te zeggen dat Grijpskerke geen bekendheid geniet?, is .zijn steeds wederkerende vraag De heer Bouwman komt zelfs met bewij zen. Vroeger kwam de post voor Grijps kerke in Grijpskerk terecht, in Gronin gen. Nu is dat andersom. De burge meester is blij, dat Grijpskerke zulke goede verbindingen heeft, alleen die busdienst, daar is de heer Bouwman minder goed over te spreken. Wie de werkwijze van de burge meester kent, weet dat de Grijpskerk- se V.V.V. niet stil zit- Er wordt op het ogenblik een grote ledenwerjaktie ge houden. Voorts heeft de heer Bouw man een prachtige sluitzegel laten ont werpen, alsook een bijzonder stem pel, Op sterk suggestieve wijze wordt hiermee de aandacht op Grijpskerke als badplaats gevestigd. Het sluitzegel laat een ANWB-richtingaanwijzer zien met daarop alle afstanden naar om liggende plaatsen. Onder dit bord door ontdekt men de kerk van het dorp met daarnaast een boerin. Het geheel is omfloersd met bloeiende rozen. Het stempel vertoont het eiland Walcheren met in het midden weer de kerk (hoe kan het anders?) en ernaast de wa pens van Grijpskerke en Zeeland. Ook kampeerders kunnen in ,.Bouw- manskappel" terecht, hoewel de speel weide voorlopig als camping dienst moet doen. Die speelweide kan dan op de waterleiding worden aangesloten. Toe gegeven. allemaal een beetje provi sorisch, maar mocht het sociaal toe risme in Grijpskerke een grotere vlucht gaan nemen, dan zal het scheppen van kampeergelegenheid aan het particulier initiatief worden overgelaten. Parkeer ruimte is er in elk geval voldoende. VLISSINGEN. De heer v. D., die zijn auto, een Opel Kapitan, in de Koosjen Buskenstraat had ge parkeerd, kon na enkele uren bij zijn terugkomst, hoe hij zich ook inspande, niet het minste spoor meer van zijn voertuig terug vinden. Nog onplezieriger was dit voorval om dat zowel zijn autopapieren als zijn rij bewijs zich m de auto bevonden en dus met de nieuwe eigenaar waren verdwe nen. Tot nu toe ontbreekt nog elk spoor van auto en dief. VLISSINGEN. Een mijnheer uit Best die zich in een bekende Vlissingse dancing amuseerde deed na afloop de onprettige ontdekking dat onbekenden meer dan gewone belangstelling hadden getoond voor zijn bij de dansgelegen heid geparkeerde auto. Niet alleen was de achterruit ingeslagen maar ook een koffer met koopwaar die bestond uit galanterieën was uit de auto verdwe nen. De politie speurt naar de dader(s). Tot nu toe evenwel zonder resultaat. Met ingang van 1 augustus zijn bij de rijkswaterstaat te Terneuzen bevor derd tot technisch ambtenaar 1ste klasse de heren H. Huisse en M. K. Krijger. Tot technisch ambtenaar in vaste dienst is benoemd de heer N. Dobbelaar. Eén van de drie uitgangen van het uitbreidingsplan Cureelanden te Sint- Annaland is momenteel definitief her steld. Het betreft hier de uitgang van de Tuinstraat naar de Nieuwstraat. De uitgangen van de Tuinstraat naar de Hoenderweg en die van de Cureestraat naar de Hoenderweg wachten momen teel nog op herstel, In verband met de zomervakantie zal de maandelijkse busjesactie ten bate van Hemava te Sint Annaland niet in de derde week, maar in de week van maan dag 22 tot en met 27 augustus worden gehouden. De heer A. D. Melio, grenscommies te IJzendijke is met ingang van 16 sep- •>sr a.s. overgeplaatst naar Vlis- n. De heer C. Smolders, adjunct-com mies ten kantore der invoerrechten en accijnzen te Eindhoven v.h. ter inspectie te Terneuzen heeft voldaan aan het on langs gehouden onderzoek voor commies I titulair van 's rijks belastingen

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3