E ERGIFTIGDE OLIJVEN ...en liet kan m niet in de A-bom zitten Laf I KAPPIE EN DE KRIELKUNSTMAAN DE NATUUR Vrijdag 12 augustus I960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 FLITS GORDON in het heelal in en om uw huis Gevonden voorwerpen Bent u al geweest of moet u nog Of zit u er middenin In elk geval bent u niet de enige U J ZiU Regen of geen regen: zandkastelen moeten er gebouwd worden en schelpen moeten gezocht worden. Het is tenslotte vakantietijd. i EN GRIJZE. grauwe en trieste massa. Dat is wel de beste omschrijving van het weerbeeld van de laatste dagen, dachten wij. De regen valt maar op ons neer en hel lijkt wel of hij overal j »ij|}{|||ii|||||iuiinil||ll| 42 t Op zijn weg omlaag was opeens een figuur verschenen, een grove aap achtige figuur met bloed op hét ge zicht. „Terug", schreeuwde deze met de stem van Hind, in de rook met zijn vinger omhoog wijzend. Toen veranderde het gezicht in dat van Ede. .,Als er een bom in het trap penhuis neerkomt, zal ik je naar Ma- lakka sturen," zei hij dreigend. Er was een oorverdovend lawaai en de aarde schokte. Uit de vlam men kwam Archer te voorschijn, met een touw om zijn hals. ,,Ik was het niet, het was Jessop," gilde hij. Daarop kwamen twee mannen die op Haycock en Golightly leken, te voor schijn en wierpen Archer van het dak van het gebouw omlaag. In een minuut veranderde het hele toneel en overal vertoonden zich dui vels met kolossale, vertrokken gezich ten, die op Cardew. Hind en Ede le ken. en met roodgloeiende stangen naar hem staken en in koor schreeuwden: ,,Jij bent de man, jij bent de man!" Zijn vijanden trachtten hem met valse beschuldigingen te vernietigen. Archer was de schuldige geweest en Archer had er voor geboet. Hij had niets op zijn geweten. Niets. Niéts! Steunend tastte hij naar zijn gezicht. Toen hij wat kalmer was gewor den. herinnerde hij zich wat hij te doen had. Hij knipte de zaklantaarn aan om te kijken hoe laat het was Het blikje met blauwzuur lag stevig tegen zijn dij. Er was wilskracht voor nodig om zijn schuilplaats te verlaten, op weg te gaan voor zijn zending, die gedurende enige minuten zeer gevaarlijk zou zijn. maar nu de tijd was gekomen bleef hij niet in gebreke. Met behulp van de Voorzie nigheid zou hij zijn vijanden ver strooien. Hij trok zijn jas aan en sloop behoedzaam naar boven. Toen hij een half uur later naar de schuilkelder terugkeerde, voelde hij zich als een patrouille, die na een gevaarlijke tocht met succes te hebben volbracht behouden was te ruggekomen. Even precies als een uurwerk was zijn plan verlopen en het karwei was voorbij. Nu viel er niets anders meer voor hem te doen dan tot rust te komen en geduldig op nieuws te wachten. Trots op zijn succes, nam hij zijn tas ter hand en begaf zich naar een garderobe op de eerste verdieping, waarvan hij de deur afsloot. De werksters hadden deze verdieping nog niet bereikt hij had overvloed van tijd. V door Andrew Garve Hij waste en schoor zich. zoals hij zo dikwijls had gedaan na de nach ten van bombardementen. Hij had wallen onder zijn ogen, maar dat gebeurde wel meer als hij last had gehad van slapeloosheid en vermoedelijk zou niemand dat opmer ken. Toen hij zijn toilet had gemaakt, ging hij naar de schuilkelder terug. Dit was liet werkelijk vermoeiende gedeelte het wachten op de begin nende werkdag. Het zou fataal voor hem zijn te worden opgemerkt voor dat het gebouw vol mensen was. De uren gingen langzaam voorbij. Hij had niets meer te lezen. Hij at de laatste sandwich op, maar voelde zich nog hongerig. In een gezellig zaakje zou hij de lunch gaan gebrui ken, besloot hij, en een fijn etentje met wijn nemen. Een viering, in zijn eentje, van de komende gebeurtenis. Dat had hij wel verdiend. Om ongeveer tien uur hoorde hij plotseling voetstappen boven de schuilkelder en het geluid van stem- men van werklieden. Hij geraakte een ogenblik in paniek, pakte zijn boeltje bijeen en kroop zonder enig geluid te maken naar een brits, toen de sterhmen dichterbij kwamen. Als de mannen naar de schuilkelder af daalden, zouden ze hem ongetwijfeld zien. Misschien moest hij nu al door een andere uitgang zien weg te ko men. Geleidelijk aan verminderde even wel zijn onrust enige goederen werden daarboven weggehaald, dat was alles. Na een paar zware bon zen op de zoldering verwijderden de voetstappen zich en het stemgeluid stierf weg'. Hij voelde zich opge lucht, maar toch geschokt. Het werd tijd dat hij wegkwam. Toen de wijzers van zijn horloge naar elf uur liepen, kwam hij voor de laatste maal uit de schuilkelder te voorschijn. Langs de achtertrap liep hij naar boven, nam toen de hoofdtrap en ,was spoedig op de ver- Mr. een dieping van de redactie, waar hij vlug voortstapte om zodoende de in druk te vestigen, zei hij tot zichzelf, dat hij juist met zijn auto van Bec- kenham was gekomen, alsof er niets bijzonders was gebeurd. De tas in zijn hand zou die indruk bevestigen. Hij trad de kamer van de afdeling- buitenland binnen en groette met een ..goedemorgen" Miss Burton en de jongen van de druktelegraaf. Car dew was nog niet gearriveerd. ,,U bdot vroeg vanmorgen, Jessop. zei het meisje met vriendelijke glimlach. Jessop keek naar de klok. Zij was om een praatje verlegen. Met niets bijzonders om handen in de och tenduren. was hij vaak, vooral na de dood van zijn moeder, op dit uur komen opdagen, onverschillig of hij dienst had of- niet. ..Ik heb een beetje gewinkeld." zei hij. Hij hing zijn tas aan een haak en slenterde de kamer uit. Hij voelde zich thans gedekt. Hij was gearriveerd net als alle andere men sen dat sprak vanzelf. Het zien van een paar politieman nen in burger maakte hem wat ze nuwachtig. Zij schenen vandaag op nieuw zeer actief te zijn. De verho ren zouden ze nu toch zeker reeds hebben afgesloten en wat zouden ze nog meer aan gegevens kunnen ver wachten? In elk geval had hij hun niets te zeggen en hij wenste he lemaal niet met hen in gesprek te komen en nu zeker niet. Morgen zou hij zich evenals alle anderen weer volkomen vrij kunnen bewegen, maar nu kon hij in het oog lopen. Hij moest zo weinig moge lijk van zich laten zien. Nog altijd had hij door de spitsroeden van de portiersloge te lopen. Hij liep naar beneden in de richting van de ves tibule en hield stil bij de deur, die naar de garage leidde, zijn oog op Vickers gevestigd. (Wordt vervolgd) vandaan komt. En rekent u maar uit: er was lot gistermorgen veertig millimeter regen geval-1 len. terwijl er normaal in deze vakantiemaand 70 millimeter valt. Wij zijn dus in elf dagen al overv de helft heen. woe STAD op De. bodem, WAAR MBS 06 DUIK BOOT NICT5AF- WSÊTa Dat de regen ook zijn best doet in Scheveningen, bewijst dit bord wel: De hotelkamers staan leeg. Schevcningen en regen zijn twee dingen, die niet samen gaan. Iedereen klaagt steen en been en wanneer twee mensen elkaar tegen komen is het eerste, wat zij zeggen: .,Hoe vind je dat weer? Het lijkt wel of er nooit een einde aan komt. Ik beklaag de mensen, die met vakantie zijn in Nederland." Maar het grappige is, dat de mensen, die wij de laatste tijd spraken, niets hebben gemerkt van regen tijdens hun vakantie. „Nee hoor, we hebben maar één dag regen gehad, voor de rest mooi weer. Kijk maar hoe bruin ik ben." En er zijn zo heel wat bruin ge brande mensen, die niet verder zijn geweest dan de Veluwe. Die hebben er een maniertje op gevonden, maar dat vertellen zij u niet. Wanneer wij DEN HAAG. Begin oktober wordt, tussen Utrecht en Schiphol een recht streekse busverbinding geopend. De bus-| onderneming Maarse en Kroon had bij j de Commissie vergunningen personen-! vervoer een vergunning voor de nieuwe' lijn aangevraagd, maar de commissie had daarop afwijzend beschikt. De Kroon heeft deze afwijzing onge-J grond verklaard. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllj Mister K. Hopwood uit Engeland zat gisteren onverstoorbaar met vrouw en dochter in zijn auto. Was u ai eerder in Nederland? „Nee, dit is de eerste maai. Gisteren ztfn we tussen de stortbuien door naar Den Haag geweest, maar we vonden het vandaag te nat om naar Amsterdam te gaan." Het enige wat wy konden zeggen was: Volgend jaar beter. Je kan moeilijk zeggen, dat het vandaag voor het eerst in zoveel dagen regent. zeggen, dat er al zo'n twee miljoen flesjes-om-bruin-te-worden zijn ver kocht, dan wordt het allemaal wel duidelijk. Plassen Iedere dag turen we weer naar de grijze lucht, om vervolgens de plastic .jas maar weer aan te doen. Als zielige ineengedoken vogels schieten de men sen huizen en winkels binnen en als het tè erg wordt staan zij dicht opeen gedrongen in ^portieken en onder bruggen. Daar trekt die regen zich niets van aan, die valt maar. Sommige automo bilisten interesseert het ook niet veel, want een lezeres uit Gouda schrééf ons: „Kunt u niet eens in de krant zetten, dat ze met hun auto's niet zo hard door de plassen moeten rijden". Nu. dat doen wij dan bij deze, me vrouw. Maar er zijn van die mensen, die gaan toch wandelen. Die voelen er niets voor om op hun kamers te zitten mijmeren over de mooie zomer van het vorige jaar. Wij zijn ze gisteren tegengekomen in Scheveningen en Katwijk en op de Reeuwij<kse plassen wuifde een groepje enthousiastelingen in een bootje naar cns. In de stro mende regen hadden zij plezier. Net zoals die mensen, die in Scheveningen zwommen. Tenminste, ze deden ple zierig. In de zee van onplezierig B nieuws die dagelijks over ons heenspoelt zitten soms kleine 5 golfjes die op zichzelf helemaal geen storm aankondigen, maar die de lezer toch diep treffen. g Dat overkwam me toen ik las dat in de Biesbosch regelmatig fuiken van beroepsvissers wor st den leeggehaald en zelfs worden gestolen. Door zomergasten, die daar zo wat rondvaren. S Waarom treft me dit nu zo? S Ik geloof: omdat het zo een s bijzonder laffe vorm van diefstal is. Vissers ik ken er vele zijn over het algemeen goed- s moedige mensen, met groot Ver- troiiujen in medemens. Dat moeten zij hebben; zii zetteuMjni H fuiken, keerwant. repen ennal- g dobbers, en laten 'dip achter, H vaak 24 uur lang. onbewaakt 5 en onbeschermd Zij behoren S tol die heel zeldzamen die als u cynisch bent moogt u E zeggen: door de omstandigheden s gedwongen geloven in de eerlijkheid van de medemens. Deze mensen kleine tujjden. de binnenvisserij maakt niemand rijk te beroven van hun winst en hun bedrijfskapitaal dat vind ik buitengewoon ge- s meen. Duik Met onze regenjassen aan hebben wij naar ze gekeken en ook naar die dame, die zielig in een grote strand stoel zat te wachten op de zon. Die was gisteren weer niet van de partij en liet de mensen in de regen over de boulevard lopen. Zon was er oo»k niet op de Reeuwijkse plassen, want daar hebben wij geen enkele zeilboot kunnen bespeuren op het gladde water Wel zagen wij een juffrouw een duik nemen in hét grijze water, maar zij was ook weer na een paar minuten verdwenen om haar badpak te ver wisselen voor een waterdichte regenjas. Kijk. wat regen in de zomer, daar hebben wij niets tegen. Maar het moet toch niet zo zijn, dat je op elf augustus weer moet gaan zoeken naar de wollen wintertrui. „Zit hem allemaal in dat gegooi met die atoombommen", weet de man van het haringstalletje in Scheveningen ons te vertellen." Die werden het vorige jaar ook gegooid, dachten wij. en toen was het wèl mooi weer. Onverstoorbaar Ja. die zomer van het vorige jaar, daar is iedereen het over eens: „Dat was nog eens een zomer". Daarom dachten vele slimme lieden, dat ze dit jaar ooi? fijn in Nederland konden blijven. Maar niks hoor. gisteren heb ben wij gezien hoe mensen hun tenten afbraken van pure ellende. De door zetters bleven en gingen zitten lezen in de auto. Daar waren het ook Engel sen voor om onverstoorbaar te gaan zitten lezen. Bepaald medelijden hadden wij met de familie met vier kinderen, die wij in een tent zagen tussen Rotterdam en Moordrecht. „Wij hebben het hele jaar gespaard", verleiden zy ons, „voor een tent en veertien dagen vakantie. Alles is nu doornat geregend en we gaan maar weer naar huis." En wij zijn ook maar naar huis ge gaan, want het bleef maar regenen. Iedere opklaring betekende even later een nog hardere regenbui. Triest sjok- ten de koeien over de weilanden met imïmiïmm&- Heinrlch vom Heufel uit Mainz 5 kwamen wy gisteren halfweg Katwijk 3: en Scheveningen tegen. Welgemoed stapte hy over het strand op zoek naar betere oorden om zyn tent naar toe te brengen. rondom het hooi, dat nu wel zo'n beetje zal staan te verrotten. Wat een trieste dagen, terwijl het nu notabene volop zomer moet zijn. Wan neer we nu eindelijk eens wat beter weer krijgen? Misschien weten de he ren het in De Bilt. Of zou het toch aan die atoombom men liggen? .ïiinwmwwimwwmwiwH//^ Vroege aardappelen kunnen hu al ge oogst worden, doch haal er niel meer uit de grond dan men voorlopig dage lijks nodig denkt te hebben. Ze kunnen nu nog zwellen en het is allemaal ver lies indien men er tê veel tegelijk rooit. Het loof kan men beter niet op de grond laten liggen en zeker niet in dien het gewas ziek is; breng het ook niet naar de komposthoop; de sporen zullen later dan toch allemaal door de grond heenkomen; laat het drogen en dan kan men het verbranden; dat is de zekerste weg. 1 92. Toen Kappie en Dubbelster het ho- j tel binnensloften, sloeg de klerk achter de balie met tegenzin de ogen op. ..Kamers?" vroeg hij slaperig. „Nee, geen kamers jong", antwoord de Kappie. „Wij wilden alleen maar we ten of er soms passagiers aan boord zijn, die met een helikopter zijn aange komen!" Nu was de bediende klaarwakker en dat nam hij hen bijzonder kwalijk. „Wat een onzin!" riep hij geprikkeld. „Met een helikopter! Waar zouden ze die moeten laten? In de badkamer soms?" „Maak niet zo'n deining, man. Hel was maar een vraag zei Kappie vermoeid. „Kom, Dubbelster. Hier zijn |ze kennelijk niet geweest." Doch toen het tweetal zich bij de deur bevond, kwam er juist een opgewonden persoon in pyama de trap afstormen. 1 „Ik kom me beklagen!" riep deze tot de hotelklerk. „Het is een schandaal! Naast mijn kamer logeert iemand met een vreselijke wekker, die vannacht al drie keer is afgegaan! Om dol van te worden een ding dat loeit en beiert en ratelt! Daar moet onmiddellijk iets aan gedaan worden „Nou en of!" riep Kappie op zijn b»k- iken omkerend. „Kom mee. Dubbelster! ;We hebben dus toch de goede koers te pakken I" MIDDELBURG. De Commissaris van Politie te Middelburg maakt bekend dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te verkrijgen omtrent in het tijdvak van 3 tot en met .9 augustus 1960 als gevonden aangegeven voor werpen.: blauwe plastic regenjas; tas met gereedschap; gele sjaal*, doublé oorring; Bel gisch geld; rode slipover; blauwe trui; rode kinderportemonnee inh. ƒ0.25 en zakdoek; zwarte portemonnee met inh; bril in grijs etui; ring met sleutels; rood plastic bood- schappennet; schroevendraaier, bruine akte- i tas inh. regenjas; sigaren; portemonnee met inh. en paspoort, t.n.v. Vrijdag te Rotter- dam; gele kanarie; muntbiljetten; wit lede- i ren kindertuigje: grijze portemonnee met I inh; speelgoedeend; geel dames vest; grijze 1 tas; witte bal met 3 rackets; lipssleutel no. 28; kettinkje waaraan molentje; bougie; lips- sleutel no. 2466; sigarenaansteker; sleutel; grijze portemonnee met inh; armkettinkje: schroevendraaier; portefeuille inh. 2 bankbil- jetten 2 muntbiljetten en markbiljet; gele da- i mesregenjas; kinderportemonneetje inh. j,f 0.50; donkerblauwe portemonnee met inh; portemonnee met drukknopsluiting met inh; kaartjes wit elastiek; doos inhoudende da messchoenen; gebreid vestje blauw; rode portemonnee met inh; hondepenning no. 183- '60; zwarte damesportemonnee met inh; honderiem; beige kinderschoen; uitlaat van brommer: bruine portemonnee inh. zwem- kaart. Op maandag 15 augustus hoopt het echtpaar Moerland-Korstanje te Rilland hun 25-jarige echtvereniging te her denken.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2