Bestelling van Starfighters in het gedrang KATANGA LAAT V. NATIES TOE LOEMOEMBA THUIS FLEXA l erbittering over houding van bondgenoten Nederlandse vliegers niet naar Kamina Havenstaking voorlopig ten Bussen leveren prijzenslag Bliksem doodde jongen hagel vernielde oogst Staatsgreep Laos in Grote besparing Jacht overvaren door hotter HOOFDROLLEN VOOR JACQUES EN CAR0L1EN SCHILDER ZELF MET Nieuwe reuzensprong njTL van raket Atlas Koninklijk gezin met vakantie De Bilt: Regen Het iveer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND OPLEIDING IN GEVAAR GEEN GEVOLG Loemoemba: vrede met geweld Dodelijke slippartij Derde maal bliksem in hoge toren Knaapje op autoped verongelukt Schildersbedrijf HEYBOER Hoofdkantoor: Gom. L. Vorststraat 90, Postbuo 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26. Vlissingen, Nieuwendjjk 33, tel. 01184-3224. Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, lel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BKEUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartas# Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, lór JAARGANG No. 1626 Woensdag 10 augustus 1960 BELGEN MOETEN DEFENSIE HERZIEN In Den Haag was uiteraard nog geen commentaar te verkrijgen op de rede van de heer Eyskens. Wel werd erop gewezen dat een besluit ten aanzien van de Star fighters in elk geval eerst de Atlantische raad zal moeten passeren. De voorgenomen samenwerking tussen België en Nederland op het gebied van de straaljager-opleiding die eind 1961 op de Belgische luchtmachtbasis Kamina zou be ginnen lijkt inmiddels wel kansloos; hoewel ook daarover nog geen officiële mede delingen zijn te krijgen kan men wel aan nemen dat Nederland samen met België aan het zoeken is naar andere mogelijkheden om de gemeenschappelijke opleiding alsnog te realiseren. De gedachten zouden daarbij uitgaan naar samenwerking met andere landen die ook Starfighters voor hun luchtmachten willen aanschaffen. Deze landen zijn in de eerste plaats West-Duitsland en Italië. Het zou niet onmogelijk zijn dat er een gemeen schappelijke opleiding in Italië gevestigd zou worden waar men dezelfde voordelen van klimaat heeft als in Congo. Overigens dreigt ook dit Nederlands- Belgische plan nu in het ongerede te ge raken daar men bij de gemeenschappelijke opleiding juist gerekend heeft op het aan schaffen van Starfighters voor de Neder landse en de Belgische luchtmacht. Neder land zal in elk geval met België of een ander land moeten samenwerken want de training voor deze vliegtuigen alleen dooi de Nederlandse luchtmacht is praktisch onmogelijk. Bij de gehele opzet van de opleiding is men reeds zover dat het weg vallen van het eerste deel tot aanzienlijke vertragingen bij de opleiding van de vliegers voor deze toestellen zou leiden. Eventuele Belgische beperking van de aan schaffing van Starfighters zou op de Neder landse produktie weinig invloed hebben, zo deelde ons de directie van Fokker mee. De Starfighters worden, zoals bekend, door twee produktiegroepen vervaardigd, de noord- en de zuidgroep. België behoort tot de tweede groep. Fokker is voor de noorde lijke mdustriegroep, die bestaat uit Avio landa, Hamburger Flugzeugbau, Weser Flug en Foeke Wuif, hoofdaannemer. Deze in dustrieën zullen de Nederlandse en de Duitse orders op de Starfighters uitvoeren. Wel zal de noordelijke industriegroep enig werk van de zuidelijke overnemen. Door een Belgische annulering zou dat komen te vervallen. Op het geheel van de order zou dat weinig uitmaken. Van onze correspondent BRUSSEL Be! gië zal zijn defensiepolitiek binnen de Navo moeten herzien. Enerzijds is dat een gevolg Aan de positie waarin het land is ge komen nu Congo en de grote militaire bases in Katanga zijn weggevallen; anderzijds is België verbitterd over de houding die de Atlantische bondgenoten de laatste weken jegens België heb ben aangenomen. De Belgische premier Eyskens legde hierover gisteravond een verklaring af, waarin hij met nadruk verzekerde dat België zich niet uit de Noordatlantische verdragsorganisatie zal terugtrekken. Dc Belgische regering, zo zei hij, zal zich onder werpen aan de resolutie van de Veiligheidsraad, die inhoudt dat België zijn troepen nu zonder verder uit stel uit alle delen van Congo moet terugtrekken. Deze volledige terugtrekking is echter gebonden aan vol doende garantie voor de veiligheid van de in Katanga werkende blanken. Vervolgens wees de premier op de betekenis van de militaire basis Kamina in het westen van Katanga. Zij heeft België 3,5 miljard frank gekost; raken wij haar kwijt, dan betekent dat een besparing. ..Maar het beschikbaar zijn van de basis Kamina komt ons voor onmisbaar te zijn voor de beveiliging van het Belgi sche mandaatgebied van Roeanda-Oeroendi." Hij doelde kennelijk op de toestand in december 1959. toen er onlusten in Roeanda waren uitgebroken en parachutisten uit Kamina werden gezonden om die te onderdrukken. Eyskens gaf te verstaan, dat België er onder de gegeven om standigheden weinig voor voelt opgeknapt te blijven met de voogdij over Roeanda-Oeroendi, die, zoals hij opmerkte, België niets heeft opgebracht, doch miljarden heeft verslonden. België zal zich, zo zei Eyskens. niet uit de Navo terugtrekken, maar ik begrijp nu volkomen, dat edelmoedigheid niet betaalt. België zal als een soeverein land uitmaken wat het op militair gebied te doen heeft. Met die woorden gaf de Belgische premier reliëf aan de gevoelens van bitterheid die in de re gering, in de pers en in het volk leven als gevolg van de houding van de bondge noten. België heeft het gevoel, dat de Atlantische bondgenoten het niet die steun hebben geschonken waarop het recht meende te hebben. Er is in regeringskringen dan ook sprake van, dat de militaire bijdragen zullen worden besnoeid. Dat zal met name gelden voor: de in Duitsland gelegerde Bel gische troepen, die behoren tot de vooruitgeschoven een heden van de Navo. 9 het programma voor de bouw van 100 Starfighters. De vooruitgeschoven eenheden zouden geheel of ten minste gedeeltelijk uit Duitsland worden teruggetrokken. België moet bezuinigen. Zonder herziening van België's militaire positie heeft het land niet de middelen tot financieel herstel. Daarom wordt ook ernstig overwogen het aanschaffen van honderd Starfighters te annuleren of althans zeer ingrijpend te besnoeien. Ideaal gebied Op ziehzeLf houdt ook een eventuele beslissing omtrent de Starfighters nauw verband met het verloren gaan van de basis in Katanga. Het reeds overvolle Europese luchtruim is weinig geschikt voor manoeuvres met deze snelle toe stellen. Tot aanschaffing ervan werd juist besloten omdat de Belgische regering meende in de uitgestrekte basis Kamina, die in een weinig bevolkt gebied ligt. een ideaal gebied te bezitten om met de Starfighter te kunnen oefenen. Eigen nieuwsdienst ENKHUIZEN Even ten noorden van Enkhuizen heeft de Urker bot ter UK-216 gistermiddag het jacht Woelwater overvaren. Dat is meteen gezonken. De zes opvarenden van het jacht het gezin van een Rot terdamse arts en een vriendin, die de gasten waren van de kapitein eigenaar Van Putten, eveneens uit j Rotterdam sprongen in het wa ter. Zij werden opgepikt door ft" lrlaniK m «e wt mwuuAu»»! schipper A. Koffeman van de bol- AVO lilt 11 CClls «ïatCll die hem wachtte, keerde de Congolc- 1 nfamiar I AAivi n Am ha r Ai'no" n O a r ter. ROERMOND.Komt u eens met mij Het jacht kreeg bij de aan- praten. Ik ben een Nederlandse vrouw varing een groot gat onder de en lig al jaren ziek te bed. waterlijn. Het zonk bijzonder snel door Dat stond in een briefje, dat Heerlense de drie ton zware loden kiel waarmee vakantiegangers in een Pools stadje het was uitgerust. overhandigd werd. De Woelwater ligt precies in de Het Heerlense gezin ging naar het aan- Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD. Moïse Tsjombe, premier en, sinds maandag, staats hoofd van de afgescheiden Congolese provincie Katanga, is bereid de troepen van de Verenigde Naties tot j zijn land toe te laten op twee voor waarden: IEr mogen geen contingenten van communistische landen, noch van Ghana en Guinee, deel uit maken van de politietroepen van de V.N.. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De staking in de Amsterdamse haven is gistermiddag geëindigd. Om half zes werd het werk, dat meer dan vier-en-twintig uur had stilgelegen, herval. In zeke re zin draagt de beëindiging een voorlopig karakter, want de haven arbeiders hebben besloten om op hieuw het werk neer te leggen, als op 1 september de looneis (verho ging tot 105 gulden per week voor allen) niet is ingewilligd. De staking is vrijwel algemeen ge weest. Volgens de gemeentelijke haven- dienst zouden er 95 procent van de 6500 arbeiders bij betrokken zijn geweest. Ook de werknemers van de maatschap pij Nederland, die hogere lonen uitbe taalt dan de andere havenbedrijven, de den mee Evenals het voorspel is ook de staking zelf, die werd aangevoerd door een communistisch comité, in alle rust verlopen. Nergens is optreden van de politie noodzakelijk geweest. 2 De te trekken Belgische onderdelen! en zullen slechts tot taak heb ben, orde en rust te helpen hand haven, daarbij samenwerkend met de eigen troepen van Katanga De regering van Katanga zal niet dulden dat de troepen van de Verenigde Na ties zich bemoeien met zaken die het binnenlands bestuur van de provincie betreffen, zoals politie, justitie, verbin dingen of douane. Katanga moet geheel vrij blijven in het nemen van politieke besluiten en het zal niet dulden dat de troepen van de Verenigde Naties wor den gebruikt als wegbereiders voor het gezag van de centrale Congolese rege ring van premier Loemoemba. Tsjombe zei dat het hem niet speet dat; de Belgische troepen zijn land gaan verlaten. Hij vindt dat de Belgische re-; gering hem in de steek heeft gelaten. Tegen de Belgen persoonlijk heeft hij niets, evenmin als tegen de Belgische koning. LAATSTE KANS Ongetwijfeld zal het hem wel spijten dat nu duizenden Belgen zich voor de tweede maal sinds Congo onafhankelijk werd op 30 juni. opmaken om Katanga te verlaten. Na de verschrikkingen van de eerste weken waren bijna alle Bel gen uit Katanga naar Brits of Portu gees gebied gevhlcht. Toen bleek dat de toestand in Katanga heel wat gun stiger blééf dan in de rest van Congo, keerden zij terug' en spoedig was het productieapparaat, van Katanga, waar van de welvaart van geheel Congo in j overwegende mate afhankelijk is, wger op toeren. De aanwezigheid van Belgi sche troepen in Katanga was bovendien een waarborg voor de veiligheid van i de blanken. Nu die troepen zullen wegtrekken en worden vervangen door politietroepen van de Verenigde Naties, zien vele Bel gen opnieuw de toekomst met vrees tegemoet. Zij geloven dat nu hun laatste kans is gekomen om het land voorgoed te verlaten, voor het gezag van Tsjombe wordt vervangen door dat van Loemoemba. Hun vertrek zal de welvaart van Katanga en daarmee van geheel Congo een zeer zware slag toebrengen. NAGEJOUWD Sinds gisterochtend behartigt Frank rijk de Belgische belangen in geheel Congo, Katanga uitgezonderd. Premier Loemoemba heeft het onmiddellijke vertrek geëist van de Belgische am bassadeur. Jean van den Bosch, die gisterochtend naar Brazzaville ver trok, nagejouwd door honderden Congolezen. Alle Belgische consulaten in Congo zijn gesloten. Congolezen die in België studeren worden naar hun land teruggeroepen. Loemoemba schijnt alle banden met België te willen ver breken. Gisteren begon hij met de noodtoe stand in het gehele land af te kondi gen. Dat moet hem in staat stellen, de steeds verder om zich heen grijpende separatistische bewegingen te bedwin- j gen en op te treden tegen de „binnen landse vijand". Vervolgens decreteerde hij dat Congolese troepen Katanga j zouden binnentrekken om de vijand de Belgische troepen te verjagen, j Het leger kreeg grote volmachten om IN ZUID-I.IMBLRG GOEDKOOP TOEREN Van onze correspondent VALKENBURG De acht in Valken burg gevestigde touringcarbedrijven hebben de prijzen van al hun dagtochten met twintig procent verlaagd. Dit is hun antwoord op de drastische prijsverlaging van vijfendertig procent, waartoe de N.V. Hotocombie in het begin van dit seizoen is overgegaan. De N.V. Hotocombie, nauw geassoci eerd met De twee provinciën uit Ridder kerk, brengt in het vakantieseizoen toe risten uit het Gele land naar Valkenburg en organiseert dan vanuit deze plaats dagreizen. Daarmee joegen zij de Val- kenburgse ondernemingen tegen zich in het harnas, die tot dusver in onderling overleg de prijzen hadden vastgesteld. Zij gingen per circulaire de nieuwe on derneming in een minder gunstig dag licht stellen. In een kort geding dat Hotocombie hierover aanhangig maakte, besliste de rechter dat de verzending van deze cir culaire moest worden gestaakt op straf fe van een dwangsom van honderd gul den per circulaire. De Zuidlimburgse touringcarbedrijven die niet in Valkenburg zijn gevestigd, werken wèl met Hotocombie samen. Ge zamenlijk hebben zij een pool gevormd j ter verkrijging van de nodige bussen, i De directie van Hotocombie heeft mee- I gedeeld dat met ingang van heden haar prijzen voor dagtochten nog eens met twintig procent zullen worden verlaagd. Van onze correspondent. DELFT. De 57-jarige tuinder W. J. van der Gaag uit Delft is maandag avond op de Brasserskade met zijn auto geslipt en zo zwa^r gewond dat hij kort daarna overbad. Na een andere auto te hebben gepas seerd, wilde de heer Van der Gaag weer naar rechts uitwijken. Daarbij slipte de wagen en kwam tegen de be tonnen muur van een viaduct terecht. Carolien Marie van Eelen, een Amsterdams blondje, en de bijna even blonde Jacques Verbruggen uit Den Haag zijn door de Engelse regisseur Derek Williams uitge kozen om een rol te. spelen in een kinderfilm. In Amsterdam vond Derek Wil liams wel heel gauw het meisje naar zijn zin, maar een geschikte knaap was moeilijker te vinden. Uit 200 Amsterdamse en evenveel Haagse jongens werd eindelijk Jacques Verbruggen gekozen. De film, die in Rotterdam, Am sterdam, Alkmaar en Schiedam wordt opgenomen, heet Lend me your clogs (Leen me je klompen). Het is het verhaal van een Australische jongen, die zijn va kantie doorbrengt bij zjjn Neder landse correspondentievriendje en dan in spannende avonturen ver wikkeld raakt. Behalve Carolien en Jacques worden de hoofdrollen in de film vertolkt door de Nederlandse ac teurs en actrices Paul Ostra, Thom Keiling, Jan Lemaire sr. en Jan Apon. Van onze correspondenten BEILEN. De dertienjarige scholier' J. W. Akse uit Hoogeveen, in zijn vakantie aan. het werk gegaan om j wat'bij te verdienen, is gistermorgen; tijdens 'een kort en fel onweer in de buurt van Beilen door de bliksem ge dood. De jongen was met vijftig andere men sen onder de buurtschap Tiendeveen aan het bonen plukken. De plukkers hadden alleen een bui regen verwacht. Daarom hadden zij geen beschutting gezocht. De mannen die vlak bij de door de bliksem getroffen scholier aan het werk waren, werden door de lucht druk tegen de grond geworpen. SINGAPORE (Routen Militairen onder leiding van de commandant van een bataljon parachutisten hebben alle opstandige of afvallige bewegin- freep^Wplee^d8 ®?Slaagde staats „„„.„ia ia cepieega. gen met geweld te onderdrukken. alle leden van de regering gevangen genometT en een voorlopige militaire regering gevormd. In de ter zijde gestelde regering zaten communistische ministers sedert regering, prins Tao Somsanith klaarde op de dag van zijn ambts aanvaarding, 3 juni, dat de activiteit (Advertentie) 84 Niet in het minst onder de in druk van de zee van moeilijkheden WANTROUWEN Zijn wantrouwen jegens de troepen van de Verenigde Naties, indertijd door hem zelf te hulp geroepen, blijkt zeer groot te zijn: „Congo zal nooit een ko lonie van de Verenigde Naties wor den. Voogdij van de V.N. zullen wij van communistische guerillabenden nooit dulden. Congo is een souvereme I weer gevaarlijk begon te'worden, staat. Wij zullen Katanga binnenruk ken en als de Belgen op ons schieten zullen wij voor ons vaderland sterven". In de loop van vandaag zou Dag Ham- marskjoeld, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, in Leopoldstad aankomen. Hij heeft zijn vertrek uit I New York echter uitgesteld „om drin gende besprekingen" te voeren over het terugtrekken van de Belgische troepen uit Katanga. De eerste met wie hij daarover zou spreken, wgs de Belgische minister van buitenlandse zaken. Wig- ny. Vermoedelijk zijn deze besprekin gen noodzakelijk geworden door de verklaringen die minister Wlgny in New York en premier Eyskens in Brus sel hebben afgelegd Hun woorden ko men erop neer, dat België Katanga ten spoedigste zal ontruimen, doch niet voordat de zekerheid is verkregen dat de Belgische bevolking volkomen vei ligheid blijft genieten. Dat betekent dat Belgische troepen in Katanga zul len blijven, ten minste tot er voldoende sterke eenheden van de politiemacht van de Verenigde Naties zijn gearri veerd om hen af te lossen, hetgeen na tuurlijk vele dagen kan duren. Van onze correspondent TZUM. Voor de derde maal tij- dens de restauratie van de toren van Tzum bij Franeker, de hoogste van het Friese platteland, is gistermorgen I de bliksem in dit historische monument ingeslagen. De vorige keren liep alles goed af, maar gistermorgen vonden de vlammen snel hun weg door de toren. Er heeft i jweliswaar een bliksemafleider op de doren gestaan, maar die was met het oog op de restauratie verwijderd. 1 De brandweren van Franeker en Leeu- warden konden het op zeventig meter j 19o7. De premierJyan de nu afgezette 'hoogte woedende vuur aanvankelijk niet; .bereiken, omdat de stralen niet hoger kwamen dan zestig meter. Pas toen de ,druk op de waterleiding was versterkt, kon het vuur met succes worden bestre den. i Vier uur lang zijn de brandweerman nen in de weer geweest. scheepvaartroute Enkhuizen-Staveren. Het topje van de mast steekt juist bo ven het water uit. Vanmorgen ai zal worden geprobeerd het jacht te lich ten. se premier Loemoemba terug naar Leopoldstad waar hij, eer hij zich ging« wijden aan de staatszaken, tijd vond om zijn kinderen te begroeten. DE VERF VOOR HET SCHILOERFEEST SIKKENS-TJALLEMA FtODUKT BALANS 7, TEL. 2336, MIDDELBURG Van onze correspondent N AARDEN. Het vijfjarige zoontje mjssie van die "en' bij^deze™ commissie van de familie Van Putten uit de Thor- bezwaren en beschuldigingen gedetail- landse bezoek recepten mee voor medi- beckelaan in Naarden is gistermorgen ij - cijnen, die in Polen niet zijn te krijgen, jdoor_een_ vrachtauto aangereden, toen gegeven adres en trof daar een zieke Nederlandse. De vrouw was in 1951 cijnen, uic m ...j.. :rr.— -■dk„u met haar man en kind naar Polen De zieke vrouw had 's morgens de auto hij onvoorzichtig het kruispunt Rocll- verhuisd. van de Nederlanders gezien en er laan-Heemskerklaan overstak. De jon- Haar dokter gaf het onverwachte Neder- dadelijk haar zoontje op af gestuurd. gen was op slag dood. Eigen nieuwsdienst KAAP CANAVERAL. Voor de tweede maal heeft een neuskegel van een Amerikaanse raket van het type Atlas een reuzensprong over de Atlantische Oceaan gemaakt. Anderhalf uur nadat het ruim 24 meter hoge en 125 ton wegende gevaarte was gelanceerd, werd gisteren bekend gemaakt dat de neuskegel 11.250 kilo meter verder op 320 kilometer van de westkust van Zuid-Afrika in het zuide lijke deel van de Atlantische Oceaan was terecht gekomen. Op 20 mei overbrugde de neuskegel van een Atlas een recordafstand van 14.500 kilometer en kwam toen in de i Indische Oceaan, ten zuidoosten van Kaapstad, terecht. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Prins Berrihard en de prinsessen Beatrix en Irene zijn giste ren van de vliegbasis Soesterberg naar Italië vertrokken, waar zij hun vakantie - - zullen doorbrengen. missie van onderzoek en zet intussen I De Koningin volgt vandaag met de de activiteit als oppositie voort, twee jongste prinsessen» Boven de Betuwe heeft tegen de middag een zwaar onweer gewoed. Het ging ge paard met flinke hagelbuien die grote schade toebrachten aan het fruit. Dat betekent een extra schadepost voor de fruittelers en handelaars die met de verkoop van het vroege fruit toch al vrij slechte zaken deden. Ook de fruitstreek ten zuiden van Oud- Beijerland werd door hagel getroffen. In de boomgaarden werd voor tiendui zenden guldens schade aangericht. Het fruit werd zo beurs geslagen dat het waarschijnlijk nog slechts als fabrieks- kwaliteit kan worden verkocht. Ongekend zware en langdurige regenval heeft in Ootmarsum en omstreken veel schade en ongerief veroorzaakt. Vooral in het ruilverkavelmgsgebied De bene den Dinkel hadden de wegen veel te lijden. Ook werden vele kunstwerken beschadigd. Zware regenval had ook Uddel te ver duren. In sommige boederijen stond op een gegeven ogenblik enige deci meters water De Apeldoornse brand weer is uren lang bezig geweest om een ondergelopen gebied droog te malen. Het gewas daar heeft veel van het water te lijden gehad. Het K.N.M.I In De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: -. Veranderlijke be- (j wolking met op- klaringen, maar ook plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot ma tige zuidweste lijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. MIESJE: Zou hii nog komen, de zomer? 11 AUGUSTUS: zon op 5.17, zon onder 20.12; maan op 22.16. maan onder 10.40. max. neer- temp. AMSTERDAM. Van de zijde van het actie-comité van Avro-leden ver nemen wij dat men zijn aanvankelijk wantrouwen jegens een door het bestuur j van de Avro in te stellen commissie I van onderzoek heeft laten varen. Binnen het actie-comite leeft de wens I volledige medewerking te verlenen aan een onderzoek door de bewuste eom- leerd uiteen te zetten. Het actie-comité zou willen aandringen op spoed bij het vormen van de com- in 7-19 u. weer wind gr. C. in mm Helsinki zw. bew. NO 22 0 Stockholm onbew ZZO 20 9 Oslo zw. bew. NNO 19 0 Kopenhagen 1. bew. W 21 0 Aberdeen 1. bew. stil 16 0 Londen 1. bew. WZW 21 0 Amsterdam 1. bew. WZW 19 2 Brussel onweer ZW 20 6 Luxemburg zw. bew. W 19 1 Parijs zw bew. stil 19 3 Bordeaux 1. bew. W 21 0.1 Grenoble h. bew. N 22 0.4 Nice 1. bew. O 25 0 Berlijn h. bew. w 23 0 Frankfort zw. bew. zzw 21 0.6 Mtinchen h. bew. w 19 6 Zürich zw. bew. WZW 19 3 Genève h. bew. z 21 0 Locarno zw. bew. O 27 5 Wenen zw. bew. WNW 22 16 Innsbruck zw. bew. O 22 0 Belgrado zw. bew. WZW 23 5 Rome onbew. W 31 0 Ajaccio onbew. WZW 23 0 veran Madrid onbew. derlijk 30 0 Lissabon onbew. NNW 26 0

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1