Tegenstand tegen Loemoeniba groeit snel Nieuwe koers waarschijnlijk 1 Paola's zoon] naar Rome Staken Hammarskjoeld stelt België en Katanga verantwoordelijk Huizen en straten door wolkbreuk geteisterd BONDEN: I reist alleen 1 BUIEN BLIJVEN ACTIEF ARBEIDERS Het ueer over PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND In Amsterdam NA DE MOEILIJKHEDEN Telegram Verklaring Gedwongen Huzaar kwam om iu La Courtine KOUD BAD NA ZOETE DROOM LANDBOUWER OP TRANSPORTEUR OMGEKOMEN Heren-zwemploeg voor Rome VRIJSPRAAK VAN SCHULDHELING Twee ton schade bij brand in pluim veebedrijf De BiltOnweer al 1 Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Ternenzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikaee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. 3. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Loese nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartas# Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4623 Dinsdag 9 augustus 1960 VERSNIPPERING IN CONGO Werken Demonstraties in Leopoldstad 2 provincies eisen onafhankelijkheid Tsjombe: Centrale Gespannen sfeer in bijzondere zitting van regering onwettig tie Veiligheidsraad mniiiiimimmniimiiMmiiBiiiimimimtniuiiiiiiiiiNiimiiiitiii 2= Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD Terwijl de Congolese premier Loemoemba gisteravond op weg was naar Leopoldstad voor dringende be sprekingen met zijn ministers en andere adviseurs, bleek uit tal van berichten dat de sepa ratistische beweging in Co-ngo snel om zich heen grijpt. DE REGERING van het afgeschei den Katanga bewees door premier Tsjombe tot staatshoofd te benoemen dat zij blijft bij haar standpunt dat Katanga een afzonderlijks en soeve reine staat is. ONDER DE OGEN van de politie- troepen van de Verenigde Naties de monstreerden in Leopoldstad gister avond honderden leden van de Ba- kongostam tegen Loemoeniba en voor de beweging van Tsjombe. DE PARTIJ van president Kasavoe- boe, de Abako, zond opnieuw een te legram aan de Veiligheidsraad om au tonomie te vragen voor de Bakongo- stam. DE POENA, de nationale eenheids partij van Bolikando, vroeg, eveneens telegrafisch, aan de Veiligheidsraad om erkenning van de autonome repu bliek Evenaar. TENSLOTTE zal er een nieuwe pro- j vincie worden gevormd, de „Mijn- provineie", die eveneens een onafhan kelijk bestaan wenst te leiden binnen' êen soort Congolese federatie. De Katangese premier Tsjombe. m staatshoofd geworden, heeft bovendien de Veiligheidsraad nog eens een telegram gezonden waarin erop wordt gewezen dat de centrale regering van Congo die door de Verenigde Naties wordt er kend als de enige wettige en die onder leiding staat van premier Loemoemba niet langer kan worden geacht het ge hele gebied van Congo te vertegenwoor digen. Reeds hebben, aldus het telegram, drie van de partijen waarop Loemoem- ba's meerderheid in het parlement be rust. zich uitgesproken voor een federa tie en tegen de gedachte van een een heidsstaat. Voor zover bekend, zijn de feiten die Tsjombe in zijn laatste telegram vermeldt, juist. De tegenstand tegen Loemoemba groeit snel en even snel groeien de sepa ratistische bewegingen. Met grote span ning wachtte men af wat Loemoemba zal doen om aan' at deze moeilijkheden het hoofd te bieden. Hij arriveerde laat in de zJvond op het. vliegveld van Leopoldstad, na zeventien dagen van huis te zijn geweest. Op zijn reis door Afrika had hij. zo zei hij, over al staatslieden ontmoet die geheel aan de zijde van Congo staan. Hij wenste eerst met zijn kabinet te overleggen: daarna zou hij meer vertellen. De verwachting was dat hij binnen een etmaal een be langrijke politieke verklaring zou afleg gen. Waarschijnlijk wenste hij. alvorens te spreken, kennis te nemen van de besluiten die de Veiligheidsraad gis teravond zou nemen. Daarvan immers moet afhangen of de Congolese rege ring inderdaad de troepen van de Verenigde Naties zal bedanken en zal vervangen door troepen van Ghana en Guinee. Dat zou gebeuren wanneer de Verenigde Naties niet onverwijld de provincie Katanga binnentrokken en de Belgen eruit verjoegen. Nu echter het voorbeeld van Ka- tanga door andere Congolese gebieden wordt gevolgd is het de vraag of Loe moemba zal handelen en spreken zo als hij van plan was. Het is zeker niet uitgesloten dat de nieuwe moeilijkhe den die sinds zijn vertrek zijn ont staan hem zullen dwingen tot een ge heel nieuwe koers. Loemoemba weet zich in elk geval gesteund door de regeringen van Ghana en Guinee. Bij zijn bezoek aan Ghana hebben Loemoemba en de Ghanese president Nkroemaha een geza menlijke verklaring uitgegeven, waar in zij voorstellen van 25 tot 30 augus tus te Leopoldstad een Afrikaanse topconferentie te houden waaraan alle onafhankelijke Afrikaanse staten zul len kunnen deelnemen. Zouden de troepen van de Verenigde Naties er niet in slagen de Belgen zeer spoedig uit Katanga te verjagen, dan zal er een gecombineerd „Afrikaans opper bevel" worden gevormd, dat die taak zelf zal uitvoeren. Van onze weerkundige mede werker DE BILT. Nu eens hier en dan weer daar, schijnt het parool van de buien te luiden. Zo is het niet alleen in ons land maar in heel West-Europa. Bij ons is het de laatste tien dagen geen dag overal geheel droog geweest. Na enkele dagen met een gema tigde activiteit van de buien is er gisteren een opleving geweest. In Rotterdam viel op het vliegveld 33 en in de stad 34 millimeter regen, op Ypenburg werd tien millimeter gemeten. In het zuid westen van Den Haag moet het veel erger geweest zijn met de regen, die met onweer gepaard ging. Er waren evenwel ook stre ken in het land, waar de zon aan de hemel bleef. De temperatuur kwam gisteren daarbij nergens hoger dan 23 gra den. Zomerweer is schaars dit jaar. De buien zullen vandaag weer van zich doen spreken, vooral in de middag. De verdeling van de luchtdruk boven West-Europa blijft in het algemeen zeer vlak. zodat er van wind niet veel sprake zal zijn, alleen tijdens een bui kan hij wel eens opsteken. De situatie wijst niet in de richting van hogere temperaturen. Wil men daarvan genieten dan is een be zoek aan het Middellandse zee gebied aan te bevelen of aan de Sahara waar gisteren 45 graden is gemeten. DE vijf maanden oude prins Philip, zoon van prins Albert van Luik en prinses Paola, is per vlieg tuig zijn moeder achterna gereisd, die bij familie in Rome logeert. De baby werd door zijn stralende moeder op het vliegveld in ontvangst ge nomen uit handen van een ver pleegster. In het midden de moeder van prinses Paola, prinses Ruffo di Calabria. Prins Albert van Luik kon niet mee naar Italië; hij heeft het te druk met het ontvangen van uit Congo gerepatrieerde land genoten. DEN HAAG. Bij een tankoefening in La Courtine is gistermiddag* de ne gentienjarige dienstplichtige huzaar A. M. J. M. van den Bereken uit Noord- wijkerhout gedood. Hij kreeg een schot in de borst. 4T Van onze correspondent TERNEUZEN Consternatie gisteren op de Nederlandse kustvaarder Helena. Bij het opschutten in de sluis van Terneuzen bleek de 26-jarige matroos H. H. te zijn verdwenen. Onmiddellijk voeren reddingboten de Schelde op. De jongeman was echter al door een Belgisch jacht gered en naar Vlissingen gebracht. Daar vertelde hij de kapitein, dat hij op het achterdek wat over zijn meisje had zitten dromen en toen overboord was gevallen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De duizenden men sen die de drukkende warmte gister middag zo veel mogelijk wilden ontlo pen op het Scheveningse strand, wer den om kwart over vijf door een wolk breuk weggejaagd. In een oogwenk was het overvolle strand leeg. In Den Haag stond het water even later in sommige straten dertig centi meter hoog. Vooral in de buitenwijken kon de riolering het water lang niet aan. Verscheidene auto's bleven in het water steken. HELP Politie en brandweer kregen in de tijd van anderhalf uur ongeveer twee duizend verzoeken om hulp. Die kwa men vooral uit de nieuwe wijken Moerwijk en Morgenstond, waar in sommige huizen het water door de w.c.'s de huizen instroomde. De brand weer kon lang niet aan alle verzoeken om kelders leeg te pompen voldoen. In het kuststation Scheveningen-radio veroorzaakte het binnendringende wa ter kortsluiting. Door snel ingrijpen van de brandweer kon stagnatie in het ra dioverkeer worden voorkomen. Het water stond 1.25 meter hoog in het ge bouw. ROTTERDAM Ook te Rotterdam heeft het met stort regen en bliksemschichten gepaard gaande onweer gistermiddag, vooral in het westelijk stadsgedeelte veel onge rief veroorzaakt. De brandweer be reikten enige tientallen verzoeken om hulp voor ondergelopen kelders of lek kages door verstopte dakgoten. Ook nu weer veroorzaakte het over vloedige hemelwater een verkeersslag- natie op rijksweg no. 13 waarvan een gedeelte bij het Overschiese viaduct blank kwam te staan. Er vormden zich aatj beide zijden lange files auto's en het duurde langer dan een uur voordat deze drukke ver keersader weer in beide richtingen be rijdbaar was. Van onze correspondent POORTVLIET De 55-jarige land bouwer P van de Slikke uit Poort vliet is gistermiddag tussen de dicht slaande wielen van een transporteur ge raakt en op slag gedood. De heer Van de Slikke reed de transporteur uit de schuur naar buiten, toen de wielen, die intrekbaar zijn als het landingsgestel van een vliegtuig, plotseling dichtklap ten. DEN HAAG (ANP) Het bestuur van hét Nec.erlands Olympisch Comité <NOC) heeft besloten de voordracht van de Zwembond ten aanzien van de uit zending van 'een herenploeg naar de Olympische Spelen te Rome slechts ge deeltelijk over te nemen. Nederland zal niet zijn vertegenwoordigd op de 4 x 200 meter vrije slag. De volgende zwemmers zijn aange wezen: 100 meter vrije slag: Kroon (ZAR) en Bouwman (IJ); 100 meter rugslag: Jis- koot (Merwede); 209 meter schoolslag: Mensonides (Zian)200 meter vlinder slag: Korteweg (DZV) en Sitters (IJ); 4 x 100 meter wisselslag: Jiskoot, Men sonides, Korteweg en Kroon; reserves: Sitters en Bouwman. Als elfde speler voor de waterpolo- ploeg werd aangewezen Van Spingelen (HZ en PC). Van onze correspondent VERENIGDE NATIES In de zeer gespannen sfeer van de bijzondere zitting van de Veilig heidsraad heeft de secretaris generaal, Hammarskjoeld, België met grote nadruk nog eens aan gespoord om de uitvoering van de besluiten van de Veiligheids raad actief te helpen bevorderen. Hammarskjoeld stippelde de weg uit die volgens hem de volkerenorganisatie dient te volgen om de moeilijkheden in Congo te overwinnen. Hij liet er geen twijfel aan bestaan, dat hij de aanwezigheid van Belgische troepen in delen van Congo beschouwt als de voornaamste oorzaak voor het voort duren van „deze gevaarlijke toestand, waarvan het onmiddellijk uit de weg runnen een kwestie is van oorlog of vrede en dat waarlijk niet alleen in Congo zelf'. Vicieuze cirkel De toestand in Katanga vormt een vicieuze cirkel, zei de secretaris-gene raal van de volkerenorganisatie. Deze moet in elk geval worden doorbroken. Verder uitstel van toelating van de troepenmacht van de Verenigde Naties tot Katanga mag in geen geval het terugtrekken van de Belgische troepen vertragen. Indien de politietroepen van de V.N. als gevolg van voortgezette op positie Katanga niet kunnen binnen trekken, zal de volledige verantwoorde lijkheid voor de toestand die daaruit zal ontstaan rusten op hen die deze ob structie steunen. Mans genoeg" Met die woorden stelde Hammar skjoeld zonder omwegen België en Ka- tanga aansprakelijk voor de ernstige toestand van het ogenblik. Maar Jean- Bapliste Kibwe, de minister van finan ciën van Katanga, die niet tot de ver gadering van de Veiligheidsraad was toegelaten, vertelde mij gistermiddag dat Katanga, ook wanneer de Belgische troepen, worden teruggetrokken, volko men in staat zal zijn om in eigen huis de orde te bewaren, zodat de aanwezig heid van troepen van de Verenigde Na ties in Katanga in elk geval overbodig zal blijven. Pijnlijke positie Hammarskj oelds rede heeft in elk geval België in een pijnlijke positie geplaatst door het mede verantwoor delijk te stellen voor een actie van obsiructie die volgens de secretaris generaal de vredestaak van de Ver enigde Naties ondermijnt. Bij de Bel gische vertegenwoordiging hier heerst dan ook diepe verontwaardiging over wat zij in Hammarskjoelds uiteenzet ting beschouwt als een eenzijdige voorstelling van zaken. Hammarskjoeld heeft met zijn rede in elk geval duidelijk gemaakt, dat alleen door volledige loyale uitvoering van de besluiten van de Veiligheids raad verzekerd kan worden, dat het Congolese volk vrijelijk zijn politieke koers kan bepalen „onafhankelijk van enigerlei buitenlandse elementen wier aanwezigheid ertoe zou kunnen leiden, dat wij via Congo in conflicten wor den gewikkeld die op het Afrikaanse continent worden binnengebracht en niet tot de Afrikaanse wereld behoren". Voorwaarden Ook de Amerikaanse afgevaardigde Henry Cabot Lodge drong er bij België op aan, dat het nu zonder dralen zijn troepen uit Katanga zal terugtrekken, zolang de bescherming van de 20.000 Belgen daar niet op een of andere wijze is verzekerd. De Belgische troe pen- zullen zich tegen het binnenruk ken van de troepen van de V.N. in Katanga natuurlijk niet verzetten. Maar teruggetrokken kunnen zij pas worden wanneer de Belgische regering ervan verzekerd is dat haar 20.000 onderdanen in Katanga redelijke be scherming genieten. De Sowjetunie deed het voorstel dat de veiligheidsraad secretaris-generaal Hammarskjoeld drie dagen de tijd zou geven om te rapporteren over de maatregelen die in die tijd waren ge nomen om de Belgische troepen tot ontruiming van Katanga te bewegen. Voorts wenst de Sowjetunie dat de politietroepen van de Verenigde Naties zodanige bevoegdheden krijgen dat zij in staat zullen zijn zich desnoods met geweld een weg tot in Katanga te banen. Overigens had de Russische afgevaardigde opnieuw meer kritiek dan lof over het werk dat Hammars kjoeld tot nu toe heeft gedaan. Voorstel Meer kans dan de Russische reso lutie scheen een voorstel te hebben vai Ceylon en Tunesië. Het belangrijkst: punt eruit is dat de Belgische troeper geheel Congo ogenblikkelijk moeter verlaten en dat de bezetting van Ka tanga door troepen van de V.N. nood zakelijk is om de besluiten van d Veiligheidsraad volledig te doen uit voeren. Dit voorstel wordt door alle Afrikaanse staten gesteund. Het be vat een clausuele die het de regering bevat een clausule die bet de regering van Katanga duidelijk moet maker dat de Verenigde Naties niets zullei ondernemen dat het streven naa onafhankelijkheid van deze provincie ongedaan zou kunnen maken. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De wilde staking in de Amsterdamse haven heeft zich gisteren, tegen de verwachting van de vakbonden en de werkgevers in, op grote schaal uitgebreid. In dt loop van de dag schatte de politie het aantal stakers op negentien honderd. Hoewel de politie enkele overval wagens bemand met leden van de zgn. karabijnbrigade in reserve hield, is het nergens tot ongeregeld heden gekomen. Wel kon men het stakingsfceeld uitermate verward noemen. Aangenomen wordt dat de staking vandaag nog zal worden voortgezet. Tijdens een inderhaast bijeengeroepen protestvergadering riep een bestuurs lid van de communistisch'georiënteer- de Algemene bedrijfsbond transport 1958, de arbeiders gistermiddag in een zaal van De brakke grond tot een al gemene staking op. De ongeveer drie honderd aanwezige stakers namen het voorstel aan. Daarmee ging voor een deel van de havenarbeiders een vier- en-twintig-uur staking in. ONTSLAG Gedurende de ochtenduren leek het erop dat de staking tot het oostelijk haven gebied beperkt zou blijven. Een voor val bij de Koninklijke Hollandsche Lloyd joeg de gemoederen van de ar beiders echter fel op. Daar werden namelijk aanvankelijk der tien lorriedrijvers ontslagen toen zij weigerden hun, reeds zaterdag neer gelegde werk, te hervatten. Uit solida riteit legden enkele honderden andere havenarbeiders daarop het werk neer. Hoewel de directie het ontslag na en kele uren en door tussenkomst van een van de vakbonden weer ongedaan maakte, bleef ook hier de staking door gaan. VREES Over de oorzaken van de staking lopen de meningen uiteen. Het grootste deel van de stakers eist loonsverhoging op grond van de bij de Stoomvaartmaat schappij Nederland ingevoerde verbe teringen. Daar werd kortgeleden een c.a.o.-maximum van 105 gulden per week ingesteld voor de laagste toon groepen. Bij andere stakers schijnt de vrees te heersen, dat de in de haven tewerk gestelde Italiaanse arbeiders hun on eerlijke concurrentie aan zouden kun nen doen. Bovendien hoort men spre ken over bepaalde eisen wat de ver goeding van de reisuren betreft. OVERLEG Algemeen is de opinie van de stakers, dat een onmiddellijk en officieel over leg met werkgevers en vakbonden dringend noodzakelijk is. Zoals bekend staan de vakbonden op het standpunt dat de van kracht geworden c.a.o. pas eind dit jaar afloopt. In januari 1961 zou men overigens wel bereid zijn om bepaalde tussentijdse verbeteringen in de c.a.o. onder ogen te zien. ONDOORDACHT De bonden weigeren ieder overleg zo lang er nog wordt gestaakt. In een bulletin, dat in de loop van de middag in de haven werd verspreid, wees de bedrijfsgroep havens van de Neder landse bond van vervoerspersoneel op het onverantwoordelijke en ondoor dachte van deze stakingsactie. Het brengt de arbeiders in strijd met de verplichtingen van de c.a.o. Er zal volgens een uitgestippeld beleid moeten worden doorgegaan met de verdere uit,bouw van de positie van de arbeiders in de haven, aldus werd j medegedeeld. De spijskaart alstublieft Kopen op de markt Van onze correspondent. DEN HAAG. De Haagse politie rechter heeft de Hagenaar A. C. H. u, vrijgesproken van schuldheling van een fiets, omdat hij van mening was, dat men als burger zonder al te grote risico's op een openbare markt moet kunnen kopen. A. had een jaar geleden een fiets op het Waterlooplein gekocht. Negen maanden later ontdekte de politie bij een routineonderzoek, dat de fiets van diefstal afkomstig was. A. werd wegens schuldheling vervolgd. Volgens de officier van justitie had hij zich moeten vergewissen van de her komst van de fiets en er zijn conclu sies uit moeten trekken dat met het framenummerplaatje was geknoeid. Ter zitting betoogde de officier, dat iedereen overal in den lande wel weet hoeveel gestolen goed op deze markt wordt omgezet en dat men alleen aan de onrustbarende stijging van het aan tal diefstallen van fietsen en bromfiet sen paal en perk kan stellen als de ko pers ook worden gegrepen. ,,Men moet met de markt op het Waterlooplein uit kijken. Als men dit niet doet, is ver volging wegens heling logisch." Hij eis te veertig gulden boete. De raadsvrouwe, mevr. mr. L. Prins- Jacobs, vond deze redenering van de officier veel te ver gaan. Als het zo'n janboel is op het Waterlooplein. moet de politie ingrijpen," meende zij. ,,Een burger behoeft op een openba re markt niet voortdurend het idee te hebben, dat hij gestolen goed koopt." De politierechter volgde haar ziens wijze geheel. Van onze correspondent ALMELO. Ruim twee ton schade veroorzaakte de brand die zondag avond uitbrak in het pluimvee-export bedrijf B. J. ten Dam aan de Borne- broeksestraat in Almelo. Een partij kippen ter waarde van dertienduizend gulden, die klaar lag om gekookt te worden, werd zó door vuur en water aangetast dat zij niet meer voor consumptie geschikt is. Een diep vriescel, waarin voor anderhalve ton aan kippen* en gevogelte lag opgesla gen, had eveheens van de brand te lij den. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan bij het aansteken van het gas onder de ketels, die met het oog op het vroegtij dig begin van het werk werden voorver warmd. De brandweer van Almelo slaagde er in een deel van het pand, enige nieuwe vrachtauto's en een aantal machines te behouden. De bedrijfsschade wordt ge heel, die van de verloren gegane kippen slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Mej. J. Diteweg (47) uit Haar lem kreeg zaterdag tijdens een bezoek aan Toledo een hartaanval. Zij Averd naar een ziekenhuis in Madrid gebracht, waar ze overleed. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Perioden met zonneschijn, maar ook plaatselijk enkele buien, hier en daar met on- 7%^ weer. 1 Overwegend zwakke Avind. I Weinig A'erande- ring in tempera tuur. MIESJE: Ik ga voor de zekerheid met de tram! 10 augustus: zon op 5.15, zon onder 20.14; maan op 21.50, maan onder 9.27. Elyane Vermeirsch mag dan de vo rige week hardhandig verwijderd zijn uit het vliegtuig waarmee zij premier Loemoemba zou vergezellen als tolk ïaar Leopoldstad, haar sympathie voor le nieuwe machthebbers in Congo heeft tiets geleden. Die sympathie moet bij dit Brusselse tieisje toch al heel groot zijn geweest rant na de publicatie van de gruwc- ijkste uitspattingen waarvan in Congo ovelen van haar landgenoten het lachtoffer werden reisde zij rustig naar monden en vertrok als tolk vandaar iet Loemoemba naar New York. Zij moet, volgens berichten uit Brus- el, liet avontuur wel in het bloed heb ben. Op de Brusselse Wereldtentoon stelling werkte zij eerst in het pavil joen van een ATan de Arabische landen •n daarna in het paviljoen van Tune- Ook heeft zij een reis naar Moskou >p haar naam staan, als deelneemster ian een door de communisten georga niseerd wereld- jeugdfestivaL max. temp. neersl. 719 in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki onbew. O 24 0 Stockh. geh. bew. ONO 18 6 Oslo h. bew. ZW 23 0 Kopenh. 1. bew. N 19 0 Aberdeen zw. bew. stil 17 0.2 Londen zw. bew. NNW 21 0 A'dam zw. bew. O 22 0 Brussel zw. bew. w 22 0.4 Luxemb. geh. bew. .N 19 0.2 Parijs zw. bew. N 21 0 Bordeaux 1. bew. W 22 1 Grenoble onweer stil 14 7 Nice fcl. bew. W 28 0 Berlijn onbew. N 23 0 Frankf. zw. bew. NO 24 0 München regen N 15 2 Zurich regen ZZW 17 5 Genè\'e regen zzw 19 0,« Locarno h. bew. ONO 19 15 Wenen regen ZW 22 2 Innsbr. geh. bew. stil 18 0 Athene onbew. ZZW Rome 1. bew. ZW 31 0 Lissabon 1. bew. NNW 24 0 Ajaccio zw. bew. wzw 28 0

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1